galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - Zasady gry - Pula zwycięstwa

damianos97 - Czw 02 Cze, 2016
Temat postu: Pula zwycięstwa
Czesc, wytlumaczy mi ktos co to jest pula zwycięstwa? Np o co chodzi kiedy jest napisane na karcie :"Gracze nie mogą pokonać tego etapu, dopóki Wielki Goblin nie znajdzie się w puli zwycięstwa.", albo "Umieść Flakonik Galadrieli w puli zwycięstwa i usuń go z puli kampanii, aby do końca(...)"? :)
AndO3131 - Czw 02 Cze, 2016

Z instrukcji:
Cytat:

Zwycięstwo X

Niektóre karty obszarów i wrogów zapewniają graczom nagrody za ich pokonanie w postaci punktów zwycięstwa. Kiedy taka karta opuszcza grę, jeden z graczy powinien ją umieścić obok swojej planszy zagrożenia[...]

To 'miejsce obok planszy zagrożenia' jest właśnie pulą zwycięstwa. Karty, które się tam znajdują są traktowane jako karty poza grą, ale mogą mieć wpływ na rozgrywkę. Przykłady podałeś w swoim poście.

damianos97 - Czw 02 Cze, 2016

Rozumiem dzięki, a skoro jest poza grą obok karty zagrożenia to kiedy będę mógł użyć np Flakoniku Galadrieli?
AndO3131 - Czw 02 Cze, 2016

Jeśli chodzi o tę kartę, to możesz jej użyć w którymś z okien akcji.
Grzesiekt22 - Sro 01 Mar, 2017

Czyli karty które posiadają punkty zwycięstwa i zostaną pokonane lub zbadane nie trafiają na stos odrzuconych kart talii spotkań??
AndO3131 - Sro 01 Mar, 2017

Dokładnie tak.
Grzesiekt22 - Sro 01 Mar, 2017

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie interpretacji kart scenariusza. Wytłumacze o co chodzi na przykładzie scenariusza "Lećmy zanim wstanie świt" z dodatku Hobbit.
Na karcie wyprawy 2B widnieje:
-Punkty wyprawy 1 (liczba żetonów postępu które muszą być umieszczone)
-WYMUSZONY: Jeśli w grze nie ma już żadnych wrogich troli albo w talii Spotkań nie ma już kart, gracze przechodzą do kolejnego etapu.
Za każdym razem kiedy gracze mieliby umieścić żetony postępu na tej karcie, zamiast tego odrzucają taką samą liczbę kart z talii spotkań

Pokonałem wszystkie Trole tzn. że przechodzę do następnego etapu ??? nawet jeśli nie mam jednego żetonu postępu na tej karcie ??

maclis - Sro 01 Mar, 2017

Grzesiekt22 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie interpretacji kart scenariusza. Wytłumacze o co chodzi na przykładzie scenariusza "Lećmy zanim wstanie świt" z dodatku Hobbit.
Na karcie wyprawy 2B widnieje:
-Punkty wyprawy 1 (liczba żetonów postępu które muszą być umieszczone)
-WYMUSZONY: Jeśli w grze nie ma już żadnych wrogich troli albo w talii Spotkań nie ma już kart, gracze przechodzą do kolejnego etapu.
Za każdym razem kiedy gracze mieliby umieścić żetony postępu na tej karcie, zamiast tego odrzucają taką samą liczbę kart z talii spotkań

Pokonałem wszystkie Trole tzn. że przechodzę do następnego etapu ??? nawet jeśli nie mam jednego żetonu postępu na tej karcie ??


Tak, żetonu kłaść nie trzeba. Jedynka na karcie wyprawy to jakiś błąd przy projektowaniu karty, karta ta powinna mieć wartość 0.

Szww - Czw 02 Mar, 2017

To nie błąd, gdyby było 0moznaby przejść do dalszego etapu od razu (ilość żetonów postępu byłaby równa ilości wymaganej - 0) w ten sposób musimy czekać aż zjedzie nam cała talia lub pokonamy trolle

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group