galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Parę pytań dotyczących zasad

skizer - Czw 03 Mar, 2016
Temat postu: Parę pytań dotyczących zasad
Siemanko.
Jako że na forum wiele się nie dzieje pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Do rzeczy. Mam parę pytań, możliwe, że nie doczytałem czegoś w zasadach albo coś błędnie zinterpretowałem.

1.Ręka Zagłady (alternatywne zakończenie z gór) jak można określić efekty, które wywołuje ta karta? Czy można wliczyć je do zaklęć rozkazu ? Jeśli tak to wtedy czar "Odbicie" powinno zadziałać.

2.Rozumiem, że mianem "wróg" określa się tylko karty przygód, które mają to napisane. Czyli taki Orli Król nie jest wrogiem a istotą ( tak jak boss z podziemi czy strażnik na moście)?
Tak więc zaklęcie "Ocalenie" nie zadziała na te istoty, ale "Strzaskanie Duszy" już tak? Right?

3.Czy przesunięcie wroga z danego obszaru na obszar, na którym znajduje się poszukiwacz zmusza go do walki z nim ?

4.Czy postacie dobierające czary na początku swojej tury mogą je od razu rzucić (o ile sama treść czaru na to pozwala)?

5.Postacie takie jak np. Elf, które mogą przesuwać się bezpośrednio z miejsca na miejsce (w tym przypadku puszcza->puszcza) mogą wykonać rzut kością za ruch a następnie wybrać czy przesuwają się o ilość oczek czy "teleportują się" w dane miejsce ?

6.Karta przygody "Koło fortuny". Jeżeli gracz wyrzuci 1 oznacza to, że traci wszystkie punkty losu, czy i w tym przypadku poszukiwacz może użyć punktu losu do przerzucenia wyniku ?

Będę używał tego tematu w przyszłości w razie pytań.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Bludgeon - Czw 03 Mar, 2016
Temat postu: Re: Parę pytań dotyczących zasad
1. Nie jest to zaklęcie rozkazu (ani żadne inne zaklęcie).
2. Tak, orli król jest istotą ale nie wrogiem.
3. Zależy w którym momencie się dzieje, ale automatycznie do tego nie dochodzi.
4. Nie można odrzucać zaklęć tak po prostu. Nie przypominam sobie też żadnych zaklęć które mają taki zapis.
5. Nie.
6. Tak.

skizer - Czw 03 Mar, 2016

Co do nr4 - rzucić czyli użyć :)
Bludgeon - Czw 03 Mar, 2016

Przepraszam, źle przeczytałem :)
4. Tak, jeśli dostaniesz czar na początku tury to liczy się to jako czar z którym zaczynałeś turę a więc możesz go rzucić.

krzyss - Czw 03 Mar, 2016

Jest już temat odnośnie zasad :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group