galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Talisman: Krainy Odmętów

Mati98 - Nie 21 Lut, 2016
Temat postu: Talisman: Krainy Odmętów
Talisman: Krainy Odmętów :!:
http://galakta.pl/gry/gry...krainy-odmetow/ :arrow:



W końcu doczekaliśmy się ,,zapowiedzi" tego dodatku DnŻ.
Jak na razie nie ma jeszcze informacji na temat daty premiery.

mrsin - Pon 22 Lut, 2016

Zawsze gram z wszystkimi dodatkowymi planszami, więc dla mnie dodatek idealny, kolejne miejsce gdzie można sobie połazić. Jedynie co denerwuje to cena ale cóż, planszówki to nie jest zasadniczo najtańsze hobby na świecie.
Berni77 - Pon 22 Lut, 2016

Posiadam to w wersji EN.
Na wydanie PL zapisałem się już w zeszłym tygodniu :)
Plansza całkiem ciekawa. Na początku wydawało się, że są tam praktycznie darmowe Artefakty i Relikty ale wbrew pozorom zdobycie ich nie jest takie proste - trzeba być już koksem by tam wejść i przeżyć.
Talia to zbiór dość mocnych przeciwników, których znamy już z obecnych dodatków + kilka nieprzyjemnych pułapek (no i bossowie broniący nagród).
Generalnie jak ktoś gra z miastem i podziemiami to jest to bardzo fajny łącznik pomiędzy nimi - dwa pola i jesteśmy p Podziemiach lub Mieście (w zależności z której planszy ruszamy).
Do nagród mamy 3 pola + czwarte z bossem.
Brzmi prosto, a w praktyce jest trochę trudniej ;)

Mati98 - Pon 22 Lut, 2016

Berni77 napisał/a:
Na wydanie PL zapisałem się już w zeszłym tygodniu :)

Gdzie można się zapisać?
Berni77 napisał/a:
Talia to zbiór dość mocnych przeciwników, których znamy już z obecnych dodatków + kilka nieprzyjemnych pułapek.

Powtórzenie prawie połowy kart (18/40) w tak małym dodatku to dla mnie lekka przesada.
W Zwiastunie nie powtórzyli ani jednej, choć znalazło by się wiele ,,nieprzyjemnych" kart z innych dodatków :smile:
Najbardziej cieszyłem się na wprowadzenie nowego rodzaju kart Przygód – Pułapki. W tym dodatku jest ich ,,tylko” 7, ale zawsze coś.
Poza tym jedna to tak naprawdę karta Podziemi z dopiskiem ,,Pułapka", a kolejna występuje dwa razy, więc tak naprawdę jest ich ,,tylko tylko" 5 :cry:

Bludgeon - Pon 22 Lut, 2016

Berni, czy te obszary na kartach to jest osobna kraina?
Mati98 - Pon 22 Lut, 2016

Dodatek zawiera 2 karty Królestw.
O ile dobrze pamiętam, to główna plansza ma 3 KRAINY i jest otoczona przez 4 KRÓLESTWA (narożniki).
Te 2 karty Królestw to będą dwa osobne królestwa. Cytaty z angielskiej instrukcji:
,,The Deep Realms expansion (...) features TWO new Realms to explore: the Wraith Lord's Domain and the Rat Queen's Lair."
,,Hidden between the City and the Dungeon are TWO small, but dangerous Realms: the Rat Queen's Lair and the Wraith Lord's Domain".

Bludgeon - Pon 22 Lut, 2016

realms to nie regions
a narożniki to nie królestwa tylko krainy tak samo jak kraina zewnętrzna, środkowa i wewnętrzna.

pytam o krainy a nie królestwa bo chodzi mi o interakcję z zasadami, np teleportem albo harbingerem.

Mati98 - Pon 22 Lut, 2016

Bludgeon napisał/a:
realms to nie regions a narożniki to nie królestwa tylko krainy tak samo jak kraina zewnętrzna, środkowa i wewnętrzna.

Cytat z polskiej instrukcji Lasu: :razz:
,,Opis rozszerzenia
Świat Magii i Miecza otaczają cztery wielkie królestwa znane jako Krainy. Każda z nich stanowi nowe wyzwanie dla dzielnych awanturników.
To rozszerzenie pozwala graczom wkroczyć w jedno z takich miejsc – Krainę Lasu, dom nieśmiertelnych fae."
Nie wiem jak to wygląda w angielskiej wersji, ale w polskiej królestwo jest jednocześnie krainą, chociaż nie każda kraina jest królestwem :wink:
Znowu skopali tłumaczenie tak jak z Harbinger'em - dodatek nazywa się Zwiastun, ale figurka - Prorok.
Tak samo jest z dodatkiem Deep Realms - dodatek to KRAINY Odmętów, ale mamy 2 karty KRÓLESTW. :grin:
Ogólnie królestwo to kraina, a więc dostaniemy w tym dodatku dwie nowe krainy :wink:

Bludgeon - Pon 22 Lut, 2016

Nie mam polskiej wersji.
Sprawdziłem sobie w instrukcji, 2 krainy to są. (i jest to w instrukcji wyraźnie napisane).

Mati98 - Wto 23 Lut, 2016

Bludgeon napisał/a:
Sprawdziłem sobie w instrukcji, 2 krainy to są. (i jest to w instrukcji wyraźnie napisane).

A co wcześniej pisałem? :wink:

Bludgeon - Wto 23 Lut, 2016

Coś o królestwach jakiś.
Jeśli faktycznie realm = region czyli królestwo = kraina to wszystko ma teraz sens.

Berni77 - Wto 23 Lut, 2016

Mati98 napisał/a:
Berni77 napisał/a:
Na wydanie PL zapisałem się już w zeszłym tygodniu :)

Gdzie można się zapisać?


Ja się zapisałem na planszoweczka.pl

Bludgeon napisał/a:
Berni, czy te obszary na kartach to jest osobna kraina?


To jedna kraina ale ma jakby trzy niezależne obszary.
Pierwszy to most łączący Miasto z Podziemiami.
Dwa pola. Osobna talia - właściwie nic co mogło by być wyzwaniem.
Potem są dwie "podziemne" krainy - osobna dla Królowej Szczurów (nagrodami są Relikty) - wchodzi się do niej z Miasta i osobna dla Króla Widm (nagrodami są Skarby) - wchodzi się do niej z Podziemi. Te "królestwa" mają drugą talię i tam już jest trudniej :)

Bludgeon - Wto 23 Lut, 2016

Berni77 napisał/a:
To jedna kraina ale ma jakby trzy niezależne obszary.
Pierwszy to most łączący Miasto z Podziemiami.
Dwa pola. Osobna talia - właściwie nic co mogło by być wyzwaniem.
Potem są dwie "podziemne" krainy - osobna dla Królowej Szczurów (nagrodami są Relikty) - wchodzi się do niej z Miasta i osobna dla Króla Widm (nagrodami są Skarby) - wchodzi się do niej z Podziemi. Te "królestwa" mają drugą talię i tam już jest trudniej :)
Używasz potocznej terminologii i gdybym już nie znam odpowiedzi to tylko byś mnie wprowadził w błąd :)
- krainy są dwie (sprawdziłem w instrukcji), każda karta to osobna kraina
- pola to nazwa jednego z obszarów na planszy głównej (ang. fields)
- krainy odmętów nie mają 3 obszarów tylko 6. obszar to każdy fragment planszy z własną instrukcją postępowania jak tam trafisz. Obszar to nie pole.
To tak tylko gwoli uściślenia, wiem że się znasz ;)

Berni77 - Wto 23 Lut, 2016

Jak zwykle masz rację :)
Jak chcesz to ci mogę wrzucić skany tej "planszy" bo kiedyś sam chciałem to przetłumaczyć na PL.
Wtedy dokładnie będziesz widział co i jak :)

Bludgeon - Wto 23 Lut, 2016

Dzięki nie trzeba, jest na BGG.
Mati98 - Czw 25 Lut, 2016

Wiadomość z profilu Galakty na Facebook'u:
,,Co z dodatkiem DnŻ do Talismana - Krainy Odmętów? Kiedy będzie można kupić?"
Galakta:
,,Niebawem będziemy mieć dobrą wiadomość z tym związaną! Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości."
:grin:

Uszaty - Pią 26 Lut, 2016

Mati98 napisał/a:
,,Niebawem będziemy mieć dobrą wiadomość z tym związaną! Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości."
:grin:

Wybitnie kojarzy mi się to z cotygodniowymi odprawami u mnie w robocie, których nieodłącznym klasykiem jest tekst w stylu:

(Jest dzień np. 18.02)

- Panowie, termin był to 14.02, nie wykonano. Do kiedy to będzie zrobione?
- Mhmmm... do 22.02...
- Niech będzie.
- ... do 22.02 podamy nowy termin wykonania.

Mati98 - Sob 27 Lut, 2016

Też zdaję sobie z tego sprawę. Galakta pewnie niedługo faktycznie zapowie ,,premierę" tego dodatku.
O ile dobrze pamiętam, to zawsze zbierali zamówienia na takie dodatki DnŻ.
Jednak wydaje mi się, że nawet jeśli wkrótce zapowiedzą ten dodatek, to będą dopiero zbierać na niego zamówienia.
Galakta ,,nie może" tak sama z siebie zamówić tych dodatków ponieważ są to dodatki w druku NA ŻĄDANIE klientów. :razz:
Zanim skończą je zbierać, gdzieś tam w Chinach wyprodukują dopiero określoną ilość Krain Odmętów i zanim do nas dopłyną na statku to trochę czasu minie.
Nie łudził bym się, że sobie pogram w marcu. :wink:

tomslon - Nie 28 Lut, 2016

Wydaje mi się, że DnŻ jest właśnie robiony w takiej formule po to, żeby nie trzeba było drukować ich aż w Chinach tylko albo w USA albo w Europie (chyba w Niemczech). Mogę się mylić ale tak mi się wydaje, że taki druk na małą skalę właśnie robiony jest bliżej i ma szansę być szybciej.
Mati98 - Pon 29 Lut, 2016

http://galakta.pl/druk-na-zadanie-nowosci/ :arrow:
W końcu można zamówić :smile:
Zamówienia można składać do 11 marca.

Mati98 - Pią 04 Mar, 2016

Info ze sklepu Galakty dotyczące Krain Odmętów:
,,UWAGA! Produkt dostępny w przedsprzedaży.
Produkt będzie dostępny w przedsprzedaży do dnia 13 marca 2016.
Realizacja zamówień przewidziana jest na przełom maja i czerwca 2016."
A więc jednak trzeba będzie ,,trochę" poczekać :cry:

Mati98 - Czw 10 Mar, 2016

Polska instrukcja jest już dostępna:
http://galakta.pl/downloa..._instrukcja.pdf :arrow:

Zeniffar - Pią 13 Maj, 2016

Jakieś nowe wieści odnośnie premiery dodatku?
Mati98 - Pon 06 Cze, 2016

Zeniffar napisał/a:
Jakieś nowe wieści odnośnie premiery dodatku?

Michal napisał/a:

DRUK NA ŻĄDANIE
W tym tygodniu ma do nas dotrzeć aktualna fala produktów przygotowanych w ramach Druku na Żądanie.

:smile:

Mati98 - Czw 09 Cze, 2016

Tak jak by jeszcze ktoś nie widział: :wink:
http://galakta.pl/druk-na-zadanie-juz-jest/ :arrow:
Dodatek jest ,,już" dostępny. :smile:

Zeniffar - Sob 11 Cze, 2016

Myślę, że we wtorek dostanę swój egzemplarz :)
Berni77 - Sob 18 Cze, 2016

Ja już mój PL mam :)
Zeniffar - Nie 19 Cze, 2016

Ja swój też mam doszedł we wtorek, oczywiście mały stosik kart nie jest wart 81 zł które zapłaciłem za dodatek wraz z przesyłką, no ale czego nie robi się aby mieć cały zestaw MiM... Jakość wykonania u mnie przynajmniej jest nie co gorsza niż w przypadku Puszki Pandory karty z jednej strony mają delikatnie postrzępione krawędzie. Gra się całkiem przyjemnie i po kataklizmie mogli by wydać coś jeszcze łączącego Góry i Las.
an_to_niusz - Sro 24 Sie, 2016

Odświeżę, ponieważ dopiero kupiłem ten dodatek.
Niestety wg mnie coraz szerzej do gier planszowych zakrada się coś co w świecie gier komputerowych znane jest jako DLC (od tej negatywnej strony).
za 70-80zł otrzymujemy 40 kart (z czego większość powtórzona), zasady i dwie dodatkowe karty Królestwa.
Tak dla porównania ponieważ jestem zapalonym graczem w gry planszowe.
Dodatki do Dominiona - pudełko i kilkaset nowych kart - za ok 100zł
Dodatki do Legendary (te mniejsze) - pudełko i ok 100 nowych kart za ok 70zł.
Dodatki do Ticket To Ride - kupa kart, plansza, pudełko za ok 100zł.
... przykładów można wysypać kilkadziesiąt.
Jak dla mnie takie dodatki jak ten to jawne wyciąganie kasy od graczy.
Nie polecam - za taką kasę to wstyd w ogóle coś takiego wydawać - przy innych pełnych dodatkach do talismana (z figurkami, planszami i co najwyżej dwukrotnie wyższą ceną) albo tych mniejszych to cena tego dodatku powinna oscylować maksymalnie w okolicy 20zł.

Bludgeon - Sro 24 Sie, 2016

an_to_niusz napisał/a:
cena tego dodatku powinna oscylować maksymalnie w okolicy 20zł.
pisałem to już dawno temu :(
Mati98 - Czw 25 Sie, 2016

an_to_niusz napisał/a:
Odświeżę, ponieważ dopiero kupiłem ten dodatek.

Pomijając temat ceny :wink: jak wg. Ciebie wypada sama rozgrywka? Grywalność tego dodatku?

Nokturn - Sro 28 Wrz, 2016

Podpinam sie pod ostatnie pytanie:)
Berni77 - Pią 30 Wrz, 2016

Grywalność jest całkiem spoko. Jako łącznik się sprawdza. Zdobycie przedmiotów wcale nie jest takie łatwe jak to by się mogło wydawać więc wydaje się dość dobrze zbalansowany. Wrogowie jakich tam spotykamy to w większości powielenie tego co do tej pory wyszło we wszelakich dodatkach do Talismana, więc same znajome mordy na kartach się pojawiają :)
O ile przejście pomiędzy planszą Podziemi i Miasta nie nastręcza większych problemów, to już zejście do któregoś z królestw po przedmioty może być wyzwaniem i nie raz Poszukiwacze wycofywali się z tego pomysłu po tym jak zobaczyli co ich czeka po wylosowaniu karty spotkania :)
Jeżeli cena wam nie przeszkadza to dodatek jest całkiem spoko.

Bludgeon - Pią 30 Wrz, 2016

Berni77 napisał/a:
Grywalność jest całkiem spoko. Jako łącznik się sprawdza. Zdobycie przedmiotów wcale nie jest takie łatwe jak to by się mogło wydawać więc wydaje się dość dobrze zbalansowany. Wrogowie jakich tam spotykamy to w większości powielenie tego co do tej pory wyszło we wszelakich dodatkach do Talismana, więc same znajome mordy na kartach się pojawiają :)
O ile przejście pomiędzy planszą Podziemi i Miasta nie nastręcza większych problemów, to już zejście do któregoś z królestw po przedmioty może być wyzwaniem i nie raz Poszukiwacze wycofywali się z tego pomysłu po tym jak zobaczyli co ich czeka po wylosowaniu karty spotkania :)
Jeżeli cena wam nie przeszkadza to dodatek jest całkiem spoko.
Chyba mnie przekonałeś żebym to jednak kupił :)
Berni77 - Pią 30 Wrz, 2016

Mam wersję EN i PL, więc jak zbierasz EN to mogę odsprzedać :)
Bludgeon - Pią 30 Wrz, 2016

właśnie EN będę nabywał.
Berni77 - Wto 04 Paź, 2016

To pisz na PW - mogę tanio odsprzedać :)
Bludgeon - Wto 04 Paź, 2016

Berni77 napisał/a:
To pisz na PW - mogę tanio odsprzedać :)
Za ile? Otwarte? W jakim stanie? Ile wyjdzie za przesyłkę?
Berni77 - Sro 05 Paź, 2016

Otwarte (pudełka już nie posiadam). Karty zakoszulkowałem (ale koszulki mogę ściągnąć).
Użyte 1 raz - stan nówka moim zdaniem :)
Przesyłka (kurier) 15 pln. Co do ceny dodatku to jestem otwarty na propozycje, bo w końcu używany, a nie folia :)
Po prostu chętnie się pozbędę EN bo jest mi niepotrzebny duplikat skoro mam PL.

Bludgeon - Sro 05 Paź, 2016

Nieważne, kupiłem dzisiaj w sklepie.
arthan - Sob 08 Paź, 2016

Gdzieś kiedyś widziałem już taką fajną połączoną wersję krain:


Niestety gdzieś mi zaginęła w odmętach czasu ;) Czy ktoś może wie gdzie ją znajdę? bo na talismanisland nie widzę jakoś. Jakby była w wersji PL to byłbym przeszczęśliwy, ale ANG też jak najbardziej może być, byle żeby była to lepsza rozdzielczość niż na załączonym obrazku :)

Bludgeon - Sob 08 Paź, 2016

arthan napisał/a:
Gdzieś kiedyś widziałem już taką fajną połączoną wersję krain:
Obrazek

Niestety gdzieś mi zaginęła w odmętach czasu ;) Czy ktoś może wie gdzie ją znajdę? bo na talismanisland nie widzę jakoś. Jakby była w wersji PL to byłbym przeszczęśliwy, ale ANG też jak najbardziej może być, byle żeby była to lepsza rozdzielczość niż na załączonym obrazku :)
Oryginalnie było to zamieszczone na forum talismanu na FFG ale nie pamiętam w którym temacie i przez kogo. Możesz też poszukać na BGG, może tam jest jeśli tak to jest szansa że w wysokiej rozdzielczości.
toxarz - Pon 31 Lip, 2017

Siemka orientuje się ktoś może gdzie jeszcze można dostać ten dodatek w normalnych pieniądzach :d? Tak do 100zł ? Brakuje nam już ostatnich 4.. ale wydać 170złotych za powielone karty i mały łącznik to jakaś masakra!
Xan - Pon 31 Lip, 2017

toxarz napisał/a:
Siemka orientuje się ktoś może gdzie jeszcze można dostać ten dodatek w normalnych pieniądzach :d? Tak do 100zł ? Brakuje nam już ostatnich 4.. ale wydać 170złotych za powielone karty i mały łącznik to jakaś masakra!


O rany. A pamiętam jak mi było szkoda 60-70zł na ten dodatek, jak się ukazał.

Nie mam pewności, ale jeżeli GW znalazło nowego dystrybutora na dodruki ich rodzimej wersji, to jest cień szansy, że i w Polsce coś się z tym może ruszy.

toxarz - Pon 31 Lip, 2017

Złe wieści od Galakty.
Cytat:
Dzień dobry,

nakład tego dodatku został wyczerpany.
Dodruku się nie spodziewamy.
"

Nie ma ktoś może na sprzedaż;d? Albo poleci gdzie szukać poza Olx i allegro ? Jakieś tańszej nówki lub używki. Ewentualnie czy byłby ktoś w stanie dodrukować ;d?

Bludgeon - Pon 31 Lip, 2017

toxarz napisał/a:
Złe wieści od Galakty.
Cytat:
Dzień dobry,

nakład tego dodatku został wyczerpany.
Dodruku się nie spodziewamy.
"

Nie ma ktoś może na sprzedaż;d?
I rozbić kompletną edycję? Mowy nie ma.
Nokturn - Wto 01 Sie, 2017

Bludgeon napisał/a:
toxarz napisał/a:
Złe wieści od Galakty.
Cytat:
Dzień dobry,

nakład tego dodatku został wyczerpany.
Dodruku się nie spodziewamy.
"

Nie ma ktoś może na sprzedaż;d?
I rozbić kompletną edycję? Mowy nie ma.


No raczej. Tym bardziej, ze mam jeszcze ten fanowski łącznik lasu i gór. A propos dodruku to popytaj Valdiego na http://forum.magiaimiecz.eu/ Oni tam cuda robią:)

Berni77 - Sro 02 Sie, 2017

toxarz napisał/a:
Złe wieści od Galakty.
Cytat:
Dzień dobry,

nakład tego dodatku został wyczerpany.
Dodruku się nie spodziewamy.
"

Nie ma ktoś może na sprzedaż;d? Albo poleci gdzie szukać poza Olx i allegro ? Jakieś tańszej nówki lub używki. Ewentualnie czy byłby ktoś w stanie dodrukować ;d?


Ja mam ten dodatek w wersji EN do odsprzedania (bo nie potrzebuję dwóch egzemplarzy).
We Wrocku możliwy odbiór osobisty :)

Psikus - Sro 20 Wrz, 2017

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany, to udało mi się kupić Krainy Odmentów oraz Puszkę w DRAGONUSIE w KRAKOWIE parę dni temu.
Sikanar - Sro 27 Wrz, 2017

Skoro jest dostępne jeszcze to będę musiał zajrzeć jak najszybciej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group