galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Koszulki na poszukiwaczy i alternatywne zakończenia

Bludgeon - Pon 25 Sty, 2016
Temat postu: Koszulki na poszukiwaczy i alternatywne zakończenia
Znalazłem w necie polskiego sprzedawcę :)
http://mepel.pl/koszulki-...28-thin-cienkie
zamówiłem już, jak przyjdą dam znać jaka jakość i czy pasują

krzyss - Wto 26 Sty, 2016

Ja kupowałem tu zaraz jak pojawiły się w Polsce. Pasują bardzo fajnie na karty. Może są ciut za duże. Materiał jest inny niż wszystkie koszulki jakie posiadam na kartach z różnych gier - taki nie śliski. Karty w tych koszulkach pasują na podstawki e-raptora - sprawdzał to kolega z innego forum po wymiarach.
Szczerzę polecam te koszulki. W końcu duże karty można w coś przyodziać, a każdy chyba wie, że duże karty w Talismanie są ze zwykłego papieru i szybko na rogach się niszczą. Teraz im to nie grozi.
Dodam, że w Talismanie tylko na dużych kartach mam koszulki. Małe karty są bez nich, ale ich jakość jest na tyle dobra i wytrzymała, że postanowiłem ich nie koszulkować. Zresztą ile by trzeba było tego kupić...

slimik79 - Czw 21 Kwi, 2016

Szanowni gracze a co myślicie o laminowaniu kart poszukiwaczy oraz kart alternatywnych zakończeń - czy ma to sens czy lepiej jednak kupić koszulki?
krzyss - Czw 21 Kwi, 2016

Kupić koszulki.
Bludgeon - Czw 21 Kwi, 2016

Nie jestem fanem laminowania, też jestem za koszulkami.
slimik79 - Czw 21 Kwi, 2016

dzięki, jakbyś miał jakiś namiar gdzie to kupić będę wdzięczny. Obecnie nigdzie nie mogę tego namierzyć
Krzysiek - Czw 21 Kwi, 2016

slimik79 napisał/a:
Szanowni gracze a co myślicie o laminowaniu kart poszukiwaczy oraz kart alternatywnych zakończeń - czy ma to sens czy lepiej jednak kupić koszulki?
Ja też wolę koszulki ale laminacja ma sens, jeśli tylko nie przeszkadza Ci permanentna modyfikacja twojej gry.
Bardziej technicznie: Mam trochę zalaminowanych kart w innej grze i nie podoba mi się połysk laminatu, pod pewnymi kątami zupełnie nie widać co jest na karcie. Z koszulkami nie mam takiego problemu.

slimik79 napisał/a:
dzięki, jakbyś miał jakiś namiar gdzie to kupić będę wdzięczny. Obecnie nigdzie nie mogę tego namierzyć
Też się podpinam do prośby, przydałaby mi się nowa porcja. Ze swej strony, jak będę miał dobry namiar to się podzielę. Ostatnio kupowałem bardzo okrężną drogą.
Mr Mostow - Pią 14 Paź, 2016

Cześć,
orientujecie się, gdzie można aktualnie kupić koszulki Swan Panasia Talisman 103x128 mm? A może ktoś poleci jakieś zamienniki?
Pozdrawiam,
Budowniczy Mostów

Bludgeon - Pią 14 Paź, 2016

Aktualnie nigdzie :(
Mr Mostow - Pią 14 Paź, 2016

Bludgeon napisał/a:
Aktualnie nigdzie :(

Zamienników też brak? :(

Bludgeon - Pią 14 Paź, 2016

Mr Mostow napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Aktualnie nigdzie :(

Zamienników też brak? :(
A istnieją w ogóle jakieś?
Mr Mostow - Sob 15 Paź, 2016

Bludgeon napisał/a:
Mr Mostow napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Aktualnie nigdzie :(

Zamienników też brak? :(
A istnieją w ogóle jakieś?

Takież pytanie postawiłem :)
Jeżeli nikt z użytkowników forum nie ma takiej wiedzy, to należy założyć, że z pewnością nie istnieją. Szkoda.

krzyss - Sob 15 Paź, 2016

Na olx jest niby jakaś oferta koszulek
Ale to nie jest pełna paczka. W paczce z tego co pamiętam powinno być 100szt.

Bludgeon - Sob 15 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
Na olx jest niby jakaś oferta koszulek
Ale to nie jest pełna paczka. W paczce z tego co pamiętam powinno być 100szt.
Ktoś próbuje sobie zarobić :)
krzyss - Sob 15 Paź, 2016

Bludgeon napisał/a:
krzyss napisał/a:
Na olx jest niby jakaś oferta koszulek
Ale to nie jest pełna paczka. W paczce z tego co pamiętam powinno być 100szt.
Ktoś próbuje sobie zarobić :)


Tak samo jak Ci, którzy windują do góry ceny gier niedostępnych już na rynku. Np Wiedźmina można było kupić w sklepie za 90zł a gdy nakład się wyczerpał wszystkie ceny u Januszy wskoczyły na 199zł.

anonim - Sob 15 Paź, 2016

199 zł to była normalna cena sklepowa. Gra kiepsko się sprzedawała więc niektóre sklepy sprzedawały po zaniżonych cenach po to by się jej pozbyć, magazynowanie też kosztuje. Nie skorzystałeś z okazji twoja strata.
yojin - Sob 15 Paź, 2016

Spróbuj kupić jakies ksiązki z Warcrafta :mrgreen:
krzyss - Sob 15 Paź, 2016

199zł to cena sugerowana. Sklepy dostają po cenie sklepowej i sprzedają w takiej jakiej się opłaca. Grę można było kupić dużo poniżej 199zł.
Cena wysprzedażowa była poniżej 100zł.
Okazja dla mnie żadna - gra nie zainteresowała mnie w ogóle a do tego jest słaba wg opinii jakie można znaleźć w sieci.

Wiedźmina podałem jako przykład Januszy biznesu.

Mr Mostow - Nie 16 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
krzyss napisał/a:
Na olx jest niby jakaś oferta koszulek
Ale to nie jest pełna paczka. W paczce z tego co pamiętam powinno być 100szt.
Ktoś próbuje sobie zarobić :)


Tak samo jak Ci, którzy windują do góry ceny gier niedostępnych już na rynku. Np Wiedźmina można było kupić w sklepie za 90zł a gdy nakład się wyczerpał wszystkie ceny u Januszy wskoczyły na 199zł.

To akurat nie powinno dziwić :)
Cenę dyktuje podaż i popyt. Pamiętam jak niedawno czekałam na dodruk dodatku „Talisman Las“, ostatniego do mojej kolekcji. I też zastanawiałem się, jakie będą ceny. Wiele z tego co sobie wyobrażałem byłoby akceptowane zważywszy na okoliczności ;)

krzyss - Pon 17 Paź, 2016

Koszulki za jakiś czas powinny pojawić się w sklepie mepel.pl . Na forum gry planszowe to wyczytałem LINK
Mr Mostow - Pon 17 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
Koszulki za jakiś czas powinny pojawić się w sklepie mepel.pl . Na forum gry planszowe to wyczytałem LINK

dziękować

Bludgeon - Pon 17 Paź, 2016

Super.
A każdemu kto rozważa zakup, nie róbcie tego błędu co ja i kupcie sobie od razu 2 opakowania.

krzyss - Pon 17 Paź, 2016

A czy jedno opakowanie (100szt) wystarczy aby zakoszulkować karty postaci i zakończeń z wszystkich oficjalnych dodatków?
Bludgeon - Pon 17 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
A czy jedno opakowanie (100szt) wystarczy aby zakoszulkować karty postaci i zakończeń z wszystkich oficjalnych dodatków?
Trzeba by policzyć.
69 postaci
X alt zakończeń
4 żaby
1 żniwiarz
1 wilkołak
1 zwiastun
3 smoczych władców
2 karty krain między miastem a podziemiami
zapomniałem o czymś?


plus ja używam do postaci z fury of dracula które maja identyczny rozmiar (5 sztuk)
pluuuuus jak będę chciał robić własne postacie albo alt zakończenia do talismanu to jeszcze będę potrzebował.

krzyss - Pon 17 Paź, 2016

A to dokupię na zapas jedną paczkę :)
Mr Mostow - Sro 19 Paź, 2016

Pięknie jest. Koszulki zamówione. Dzięki jeszcze raz za inf o dostawie.
Nokturn - Czw 20 Paź, 2016

Ja własnie zamówiłem dwie paczki. Będzie chyba wsio:)
Bludgeon - Czw 20 Paź, 2016

Też właśnie zamówiłem z melepa 100 koszulek na poszukiwaczy oraz, ku mojemu zdumieniu i radości, mają koszulki do cosmic encountera :oops: więc wziąłem 5 paczek.
Nokturn - Czw 20 Paź, 2016

Mam tylko nadzieje, że w koszulkach będą pasować na podstawkę dla postaci z Onyxa i nie będą wystawać. Np mam problem z zakleciami po włożeniu ich do koszulek bo teraz słabo sie trzymają swoich slotów i wypadają..
Bludgeon - Czw 20 Paź, 2016

Nokturn napisał/a:
Mam tylko nadzieje, że w koszulkach będą pasować na podstawkę dla postaci z Onyxa i nie będą wystawać. Np mam problem z zakleciami po włożeniu ich do koszulek bo teraz słabo sie trzymają swoich slotów i wypadają..
co to ten Onyx?
Nokturn - Czw 20 Paź, 2016

Bludgeon napisał/a:
Nokturn napisał/a:
Mam tylko nadzieje, że w koszulkach będą pasować na podstawkę dla postaci z Onyxa i nie będą wystawać. Np mam problem z zakleciami po włożeniu ich do koszulek bo teraz słabo sie trzymają swoich slotów i wypadają..
co to ten Onyx?


Uu Panie:) http://www.sklep-onyks.pl...a-i-Miecz/11180

Ja mam wszystkie podstawki i podajniki na karty od nich:) Btw siedziba jest bardzo niedaleko mnie, więc ja się tam fatyguje osobiście:)

krzyss - Czw 20 Paź, 2016

Ja też mam tam dość blisko i już kilka razy odwiedziłem ten sklep :)
Coś mi się wydaje, że karta postaci z koszulką pasuje do podstawki z Onyxa. Nie wiem czy na tym, czy na innym forum, ale chyba ktoś wstawiał fotkę.

Nokturn - Czw 20 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
Ja też mam tam dość blisko i już kilka razy odwiedziłem ten sklep :)
Coś mi się wydaje, że karta postaci z koszulką pasuje do podstawki z Onyxa. Nie wiem czy na tym, czy na innym forum, ale chyba ktoś wstawiał fotkę.


No to gicior! 200 powinno styknąć na wszystkie postaci, ropuchy alternatywy, smoki i inne reapery:)

krzyss - Czw 20 Paź, 2016

200 z paluszkiem :D
Ja kupiłem wpierw 100 i jeszcze trochę mi zostało. Dokupię jeszcze jedną paczkę.
Z dodatków brakuje mi Puszki Pandory, Krainy Odmętów, Kataklizmu, Zwiastuna i Las`u. Koszulek może być na styka, ale wolę mieć w zanadrzu. Później znów może być problem z zakupem.

Mógłbyś wrzucić fotki z gry przy użyciu podstawek graczy i podajników do kart?

Te podstawki są fajne, ale wraz z postępem gry brakuje chyba na nich miejsca dla wszystkich kart przyjaciół, przedmiotów itp.

Bludgeon - Czw 20 Paź, 2016

Nokturn napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Nokturn napisał/a:
Mam tylko nadzieje, że w koszulkach będą pasować na podstawkę dla postaci z Onyxa i nie będą wystawać. Np mam problem z zakleciami po włożeniu ich do koszulek bo teraz słabo sie trzymają swoich slotów i wypadają..
co to ten Onyx?


Uu Panie:) http://www.sklep-onyks.pl...a-i-Miecz/11180

Ja mam wszystkie podstawki i podajniki na karty od nich:) Btw siedziba jest bardzo niedaleko mnie, więc ja się tam fatyguje osobiście:)
A toooooo. Mam ale nie używam, nieporęczne są jak dla mnie.
Bludgeon - Czw 20 Paź, 2016

krzyss napisał/a:

Te podstawki są fajne, ale wraz z postępem gry brakuje chyba na nich miejsca dla wszystkich kart przyjaciół, przedmiotów itp.
Miejsca zaczyna brakować bardzo szybko.
krzyss - Czw 20 Paź, 2016

Podstawki są bardzo fajne ale dobrym rozwiązaniem dla Onyks`u byłoby powiększenie ich w sposób aby się tam mieściło co najmniej 25 - 30 kart. Wtedy biorę bez zastanowienia.
Może te 25-30 to trochę an wyrost, ale jak będzie mniej to może się okazać, że znów braknie :)

Nokturn - Czw 20 Paź, 2016

Oczywiście chętnie wrzuce foty z pierwszej rozgrywki. Do kupienia została tylko Pandora, ale bardzo mnie portfel swędzi jak o tym pomyslę...
Z miejsem na tych podajnikach rzeczywiście czasem jest problem, ale nawet jesli go brakuje to i tak wszystko zajmuje jak dla mnie duzo mniej miejsca na stole, niż bez nich. Z onyksa mam jeszcze pare podstawek do Arkham, ale tych jeszcze w boju nie testowałem. Myślę, że do talizmanu mogliby zrobic podobny patent z wsuwaniem postaci pomiędzy dwie płytki i to juz dałoby sporo miejsca na inne karty.

krzyss - Czw 20 Paź, 2016

Znalazłem :)
Tu jest wątek gdzie są fotki kart w koszulkach w podstawce LINK


EDIT: Teraz patrze na mepel.pl i widzę, że koszulki można kupić cienkie i grube... :)

Bludgeon - Czw 20 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
Znalazłem :)
Tu jest wątek gdzie są fotki kart w koszulkach w podstawce LINK


EDIT: Teraz patrze na mepel.pl i widzę, że koszulki można kupić cienkie i grube... :)
do postaci?
już znalazłem ,faktycznie

krzyss - Czw 20 Paź, 2016

Tak. Cienkie Grube
Cienkie 100 szt w opakowaniu a grube 50 szt.

Nokturn - Czw 20 Paź, 2016

Kontak ze sklepem super. Status: Wysłano:))
Krzysiek - Pią 21 Paź, 2016

krzyss napisał/a:
Tak. Cienkie Grube
Cienkie 100 szt w opakowaniu a grube 50 szt.
...
Nie wiedziałem że są dwa rodzaje. Kupowałem z drugiej ręki i nie wiem jakie mam.

Bludgeon - Pią 21 Paź, 2016

Krzysiek napisał/a:
krzyss napisał/a:
Tak. Cienkie Grube
Cienkie 100 szt w opakowaniu a grube 50 szt.
...
Nie wiedziałem że są dwa rodzaje. Kupowałem z drugiej ręki i nie wiem jakie mam.
Też nie wiedziałem ale na szczęście kupiłem cienkie. Do cosmica są tylko grube, mam nadzieje że nie są jakoś mega grube.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group