galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Talisman Magia i Miecz: Zwiastun

Nemomon - Wto 01 Wrz, 2015
Temat postu: Talisman Magia i Miecz: Zwiastun

Mati98 - Wto 15 Gru, 2015

Trochę grafik m. in. karty Omenów:
https://www.zatrolene-hry...brazky/#content

Krzysiek - Sro 16 Gru, 2015

Mati98 napisał/a:
Trochę grafik m. in. karty Omenów:
https://www.zatrolene-hry...brazky/#content

Dzięki bardzo.

Mati98 - Sro 06 Sty, 2016

15-tego stycznia minie rok od premiery Deep Realms, a my wciąż nie wiemy kiedy Galakta wyda ten dodatek w polskiej wersji językowej. :evil:
Dlaczego niektóre dodatki (nie do Talismana :cry: ), które mają swoją premierę nawet w kwietniu już ,,zalegają" w magazynie, a my musimy czekać ponad rok? :evil:
Dlaczego nie może być tak z dodatkami do Talismana, tylko trzeba czekać miesiącami, a nawet ponad rok :?: :evil: :?:
Gry które mają wyjść w styczniu lub w styczniu/lutym już są na statku, a te - z I kwartału (w tym Zwiastun) jeszcze są w produkcji :cry: :cry: :cry:
Więc musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Kiedyś na pewno się doczekamy :wink:

Bludgeon - Sro 06 Sty, 2016

No, musicie się jeszcze uzbroić w cierpliwość :lol:
Mati98 - Pią 15 Sty, 2016

Dzisiaj minął rok od premiery Deep Realms, a my nawet nie doczekaliśmy się daty premiery polskiej wersji tego dodatku :evil:
Czy tak trudno przetłumaczyć 40 kart :?:
Zwiastun wciąż w produkcji. :roll:
http://galakta.pl/plany-w...wnicze-nowosci/ :arrow:
Ciekawe czy w lutym sobie pogram :idea:

krzyss - Sob 16 Sty, 2016

Sam czekam na ten dodatek.
Obawiam się, że i w tym przypadku I kwartał 2016r może nie być terminem kiedy będziemy mieć pudełko w ręku. Premiera miała być w grudniu 2015.
Sporo wydawnictw w 2015r miało poważne obsuwy w premierach swoich gier, bo drukarnie nie wyrabiały, wydaje mi się, że w tym przypadku może być podobnie.

Mati98 - Nie 17 Sty, 2016

krzyss napisał/a:
Premiera miała być w grudniu 2015.

Premiera Zwiastuna początkowo była zapowiedziana na zimę 2015/16. :wink:
Na początku robiłem sobie nadzieję, że może znajdę Zwiastuna pod choinką. :grin:
Później myślałem, że w ferie sobie pogram.
Teraz mam nadzieję, że chociaż się w zimę wyrobią i go w lutym wydadzą :mrgreen:

krzyss - Pon 18 Sty, 2016

Wydaje mi się, że widziałem kiedyś na stronie Galakty Grudzień 2015, ale mogę się mylić.

Liczę, że ten I kwartał 2016 będzie okresem kiedy faktycznie dodatek będzie miał premierę w naszym kraju.

Mati98 - Pon 01 Lut, 2016

W końcu jakieś dobre wieści. :mrgreen:
http://galakta.pl/nadchodzi-kres-czasow/ :arrow:
Artykuł skopiowany ze strony FFG, więc nic nowego.
Premiera w marcu 2016. Dla mnie marzec to nie zima, ale niech będzie. :sad: Przynajmniej jest już na statku :smile:
http://galakta.pl/plany-w...wnicze-nowosci/ :arrow:

Mati98 - Pon 01 Lut, 2016

A teraz gorsze wieści :evil:
Michal napisał/a:

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety najczarniejsze wizje stały się ponownie faktem i mimo naszych usilnych starań i najszczerszych nadziei nie udało się nam w styczniu ruszyć z kolejną falą Druku na Żądanie, za co w imieniu swoim, jak i całej naszej drużyny serdecznie Was przepraszam.

Niestety piłeczka od dawna nie jest po naszej stronie i mimo regularnego przesyłania zapytań nie udało się nam ustalić w FFG ważnych spraw dotyczących produkcji naszego DnŻ. Co prawda otrzymaliśmy już informację, że nasze ostatnie (przygotowane jeszcze w III kwartale ubiegłego roku – a pośród nich Talisma: Deep Realms) nowe produkty są zaakceptowane. Na odbywających się obecnie w Niemczech targach Gier i Zabawek, na których mieliśmy spotkanie z FFG zapewniono nas, że sprawa ma być w końcu ruszona. Jednak zanim to nie nastąpi, nie będziemy podawać żadnych nowych terminów dotyczących DnŻ.

Talisman: Deep Realms zaakceptowane, ale nie może być wyprodukowane :!:
Znów trzeba czekać :roll: i czekać :roll: .

Bludgeon - Pon 01 Lut, 2016

Mati, nie ma się czym jarać. 60 zł za 30 kart? :roll: :lol:
Mati98 - Wto 02 Lut, 2016

Bludgeon napisał/a:
Mati, nie ma się czym jarać. 60 zł za 30 kart? :roll: :lol:

Nie ,,jaram się" tym dodatkiem. Poza tym jest 40 kart + 2 karty ,,planszy" :wink:
Im więcej czasu mija od daty premiery - tym mniejszą mam ochotę na ten dodatek.
Poza tym jak już pisałem w innym temacie - gram z narożnikami od czasu do czasu, a co dopiero z Podziemiami i Miastem na raz, więc raczej mało przydatny (jak dla mnie) dodatek.
Gdyby rzeczywiście wydali go tak jak miało być - we wrześniu 2015 - to pewnie bym go kupił ,,ze względów kolekcjonerskich". :mrgreen:
Teraz jednak widzę, że będzie to pierwszy dodatek do Talismana, którego nie kupię.

Bludgeon - Wto 02 Lut, 2016

Ja bym go kupił, ale za 40 zł. Droższa cena jest dla mnie nieuzasadniona, a na samym dodatku mi trochę zależy, ale tylko trochę.
Mati98 - Sro 03 Lut, 2016

Temat dotyczący dodatku Deep Realms będzie kontynuowany w odpowiednim temacie:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=6574

Mati98 - Sro 24 Lut, 2016

Zwiastun!!!
http://galakta.pl/zapowiedzi-marcowych-premier/ :arrow:
Premiera w drugim tygodniu marca :grin:

Mati98 - Sro 24 Lut, 2016

Link do instrukcji:
http://galakta.pl/download/Zwiastun_instrukcja.pdf :arrow:
Wszystko już znaliśmy z angielskiej instrukcji :wink:
Nowości dotyczą:
- figurki Proroka oraz jego kart;
- karty Omenu;
- Przeklętych kart.

Mati98 - Pią 04 Mar, 2016

Info ze sklepu Galakty dotyczące Zwiastuna.
,,Produkt dostępny w przedsprzedaży. Wysyłka towaru w dniu premiery 9.03.2016."
:grin:

Mati98 - Sro 09 Mar, 2016

Dzisiaj premiera Zwiastuna :grin:
Link do artykułu:
http://galakta.pl/ziemia-...tereny-i-karty/ :arrow:

Mati98 - Czw 10 Mar, 2016

Nie wiem o co chodzi :???: Na stronie Galakty mamy artykuł o premierach gier m.in. Zwiastuna:
http://galakta.pl/premiery-na-koniec-zimy/ :arrow:
Jest 10 marca a premiera miała być 9 marca. Nawet teraz na sklepie Galakty jest jeszcze napis w Zwiastunie:
,,Produkt dostępny w przedsprzedaży. Wysyłka towaru w dniu premiery 9.03.2016."
Zwiastun został nazwany ,,największym zagrożeniem dla świata Talismanu od czasu Smoków" :wink:

Berni77 - Sro 16 Mar, 2016

Mam jedno pytanie odnośnie kart z napisem "Przeklęty".
W instrukcji jest napisane:
Słowo-klucz Przeklęty
(...) Jeśli Poszukiwacz spotka Przeklęty Przedmiot lub Przeklętego Przyjaciela, musi go zabrać (nawet, jeśli posiada maksymalną liczbę Przedmiotów) i nie może go porzucić. (...)

(...) Przeklęte Przedmioty i Przeklętych Przyjaciół można normalnie odrzucić, ukraść lub sprzedać. (...)

To w końcu można te karty porzucić czy nie? Rozumiem, że w turze, gdy się je odkrywa to trzeba je zabrać. A w kolejnej turze można je już odrzucić czy jednak nie?

Nemomon - Sro 16 Mar, 2016

Porzucić (ditch) != odrzuć (discard).
Berni77 - Sro 16 Mar, 2016

Dziękuję :)
Czyli samowolnie Przeklętej karty nie można porzucić ale przy pomocy umiejętności, czaru, sprzedaży czy karty Przygody już się można tego badziewia pozbyć :)

Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h) i bardzo mocno modyfikuje samą planszę. W końcu karty Terenów robią coś więcej niż kurzą się w stojaku :)
Prorok wymusza bieganie po wszystkich krainach (by uniknąć jego talii) i kończy z koksaniem się np. tylko w Górach z pominięciem reszty gry :) Wymusza też odrobinę współpracy pomiędzy graczami celem uniknięcia odrzucania kart Omenu - też bardzo ciekawy efekt uboczny jaki zauważyłem ;)
Jak na razie wszyscy gracze są bardzo zadowoleni z tego dodatku :)

Bludgeon - Sro 16 Mar, 2016

U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin. Może dlatego jeszcze nigdy nie doszliśmy dalej niż do trzeciego omenu :(
Muszę obmyślić co zrobić żeby zwiększyć tempo harbingera.

Mati98 - Sro 16 Mar, 2016

Berni77 napisał/a:
Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h).

Bludgeon napisał/a:
U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin.

Wszyscy wciąż ,,narzekają" na długi czas rozgrywki w Talismana. W ostatni weekend zagraliśmy w podstawkę na 3 osoby, to rozegraliśmy 4 rozgrywki po ok. 40 minut :!:
Ostatnia zajęła nam tylko 25 minut a skończyła by się po 15 gdyby Troll nie stracił 4 punktów życia na grze ze śmiercią - przegrywając m.in. 11 do 12.
Nasza rekordowa partia (rozegrana z rok czy z dwa lata temu) mogła skończyć się już w trzeciej kolejce. :!:
Krasnolud w 1. turze wylosował jakąś kartę, w 2. na Magicznych Wrotach wyrzucił ,,6" i przeniosło go na Równiny Grozy.
Nie chciał cofać się przez Tajemne Wrota, więc poszedł do Kopalni, żeby wyrzuciło go gdzieś w Zewnętrznej Krainie. W Kopalni Krasnolud rzuca tylko dwoma kośćmi.
Wyrzucił ,,1" i ,,2". Krasnolud ma Moc 3 czyli pozostał na obszarze Kopalni. Gdyby posiadał Talizman, to pewnie wygrałby grę.
Mógłby mieć jedynie problemy z Diabłami. Diabły mają Siłę 4 a Krasnolud Siłę 3, więc raczej by sobie poradził.

Berni77 - Sro 16 Mar, 2016

Wszystko zależy czy masz zmodyfikowane zasady, z iloma dodatkami grasz i czy możesz losować nowych poszukiwaczy czy nie (u nas zawsze można bo zgony są dość częste).
Ja gram przeważnie ze wszystkimi oficjalnymi i bardzo dużą ilością nieoficjalnych.
Sama talia Przygód ma grubo ponad 2k kart. Góry i Podziemia też mają 3x więcej kart niż te wypuszczone oficjalnie. Talia czarów jest podzielona na cztery szkoły - zgodnie z zasadami z "Wizji" i łącznie myślę, że też ma ponad 500 kart więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.
Zwiastun skutecznie skrócił czas rozgrywki o połowę.
Btw. Przeważnie dochodzimy tak do 5tego omenu :)
P.S.
Kiedyś muszę przeliczyć ile w ogóle używam kart w każdej talii - może być ciekawie :)

Mati98 - Czw 17 Mar, 2016

Berni77 napisał/a:
Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.

Dyskutowaliśmy już z Bludgeon'em na temat długości rozgrywki w Talismana w innym temacie:
http://www.forum.galakta....?t=7350&start=0 :arrow: (w połowie strony)
Skoro kiedyś grałeś nawet 10 godzin, to co Ci zajmowało tyle czasu?
Co chwila ktoś ginął i losowaliście ciągle nowe postacie? Pojedyncze tury tak długo trwały?
Moim głównym argumentem jest to, że aby wygrać grę trzeba uzbierać X punktów Siły/Mocy - obojętnie czy na głównej planszy czy na narożnikach.
Uzbierasz te X punktów rozpatrując powiedzmy Y kart. Więc w sumie nieważne czy masz 100 czy 1000 kart Przygód, bo i tak po rozpatrzeniu Y kart skończysz grę.

Bludgeon - Czw 17 Mar, 2016

Berni77 napisał/a:
Wszystko zależy czy masz zmodyfikowane zasady, z iloma dodatkami grasz i czy możesz losować nowych poszukiwaczy czy nie (u nas zawsze można bo zgony są dość częste).
Zgadzam się z tym wszystkim. Gram na zmodyfikowanych zasad, których to jednym z celów jest właśnie przyspieszenie gry.

Berni77 napisał/a:
Sama talia Przygód ma grubo ponad 2k kart. Góry i Podziemia też mają 3x więcej kart niż te wypuszczone oficjalnie. Talia czarów jest podzielona na cztery szkoły - zgodnie z zasadami z "Wizji" i łącznie myślę, że też ma ponad 500 kart więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.
Wow, po prostu wow :O Chętnie bym w tego molocha zagrał.
krzyss - Sob 19 Mar, 2016

Zastanawiam się czy kupić sobie Zwiastuna czy może wpierw kupić brakujące dodatki.
Posiadam Podziemia, Żniwiarza, Królową Lodu, Pani Jeziora, Wilkołaka, Smoki.
Czy kupując Zwiastuna jestem w stanie wykorzystać cały jego potencjał czy niestety wymagane są do gry wszystkie dodatki?

Nemomon - Sob 19 Mar, 2016

krzyss napisał/a:
Zastanawiam się czy kupić sobie Zwiastuna czy może wpierw kupić brakujące dodatki.
Posiadam Podziemia, Żniwiarza, Królową Lodu, Pani Jeziora, Wilkołaka, Smoki.
Czy kupując Zwiastuna jestem w stanie wykorzystać cały jego potencjał czy niestety wymagane są do gry wszystkie dodatki?


FFG nigdy nie tworzyło dodatków, które by wymagały innych dodatków (za wyjątkiem mini dodatku Deep Realms), więc spokojnie można grać w Zwiastuna bez posiadania innych dodatków. Aczkolwiek Zwiastun jest trudniejszym dodatkiem, więc pierwej możesz chcieć ograć podstawkę i "normalniejsze" dodatki.

krzyss - Sob 19 Mar, 2016

Wiem, że dotychczasowe dodatki nie były musowe do grania z innymi. Wiem że Deep Realms posiada "mostek" łączący dodatkowe plansze. Nie wiedziałem jak jest ze Zwiastunem więc wolałem zapytać :)
Podstawkę i dodatki które posiadam są ograne w różnych kombinacjach. Więc śmiało mogę kupować?

Jako iż otrzymałem już odpowiedź na innym forum od Ciebie to od razu dodam, że dodatek kupię :)

Bludgeon - Sob 19 Mar, 2016

Możesz śmiało kupować. Zwiastun nie wymaga żadnego innego dodatku żeby go używać.
Berni77 - Sob 19 Mar, 2016

Mati98 napisał/a:
Berni77 napisał/a:
Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.

Dyskutowaliśmy już z Bludgeon'em na temat długości rozgrywki w Talismana w innym temacie:
http://www.forum.galakta....?t=7350&start=0 :arrow: (w połowie strony)
Skoro kiedyś grałeś nawet 10 godzin, to co Ci zajmowało tyle czasu?
Co chwila ktoś ginął i losowaliście ciągle nowe postacie? Pojedyncze tury tak długo trwały?
Moim głównym argumentem jest to, że aby wygrać grę trzeba uzbierać X punktów Siły/Mocy - obojętnie czy na głównej planszy czy na narożnikach.
Uzbierasz te X punktów rozpatrując powiedzmy Y kart. Więc w sumie nieważne czy masz 100 czy 1000 kart Przygód, bo i tak po rozpatrzeniu Y kart skończysz grę.


Czas zajmuje mi głównie granie ze znajomymi :)
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem - moja gra ma naprawdę duuużo kart i nie jest słaba jak podstawka tylko jest kilerska - umiera się często, a zdobyć punkty Siły/Mocy jest naprawdę trudno. Używam przeważnie wszystkich oficjalnych dodatków (już samo to wydłuża rozgrywkę) i mnóstwa nieoficjalnych. Grałeś kiedyś z Wizją? Ja w tej chwili Talismana opieram głównie o mechanikę i karty tego właśnie dodatku.

Berni77 - Nie 20 Mar, 2016

Bludgeon napisał/a:
Wow, po prostu wow :O Chętnie bym w tego molocha zagrał.


To jak byś był przypadkiem we Wrocku i miał cały dzień wolny to mogę zaprosić na "krótką" rozgrywkę ;)

Mati98 - Nie 20 Mar, 2016

Berni77 napisał/a:
Moja gra ma naprawdę duuużo kart i nie jest słaba jak podstawka tylko jest kilerska - umiera się często, a zdobyć punkty Siły/Mocy jest naprawdę trudno.

Jeżeli sami dodajecie sobie jakieś ,,kilerskie" autorskie dodatki, to nie narzekajcie później na Talismana, że się 10h w niego gra. :razz:
Ja też lubię wzrost poziomu trudności w ostatnich dodatkach :twisted: - Kraina Ognia, Zwiastun, Kataklizm pewnie też - ale bez przesady.
Uważam, że gra w Talismana powinna sprawiać przyjemność z rozgrywki graczom.
Jeżeli Twoi współgracze chętnie grają z Tobą w Talismana i nie narzekają na długi czas rozgrywki oraz ,,kilerski" poziom trudności to super i nie ma co narzekać :wink:

Berni77 - Nie 20 Mar, 2016

Znajdź mi choć jeden mój post gdzie narzekam na długi czas rozgrywki...
Mati98 - Nie 20 Mar, 2016

Berni77 napisał/a:
Znajdź mi choć jeden mój post gdzie narzekam na długi czas rozgrywki...

Berni77: ,,Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h)."
Bludgeon: ,,U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin."
Berni77: ,,Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h."
Ty grasz w Talismana 8-10h, Bludgeon 2,5-3h a ja ok. 1h - każdy z nas gra inną ilość czasu.
Przyznaję, że nigdzie nie narzekasz bezpośrednio na długą rozgrywkę.
Skoro piszesz, że ,,4h to króciutka gra" to może rzeczywiście 8-10h to dla Ciebie normalny czas rozgrywki. :wink:

Bludgeon - Nie 20 Mar, 2016

Berni77 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Wow, po prostu wow :O Chętnie bym w tego molocha zagrał.


To jak byś był przypadkiem we Wrocku i miał cały dzień wolny to mogę zaprosić na "krótką" rozgrywkę ;)
Niestety, mieszkam w Gdańsku i Wrocek jest bardzo nie po drodze :(
Berni77 - Nie 20 Mar, 2016

Mati98 napisał/a:
Berni77 napisał/a:
Znajdź mi choć jeden mój post gdzie narzekam na długi czas rozgrywki...

Berni77: ,,Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h)."
Bludgeon: ,,U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin."
Berni77: ,,Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h."
Ty grasz w Talismana 8-10h, Bludgeon 2,5-3h a ja ok. 1h - każdy z nas gra inną ilość czasu.
Przyznaję, że nigdzie nie narzekasz bezpośrednio na długą rozgrywkę.
Skoro piszesz, że ,,4h to króciutka gra" to może rzeczywiście 8-10h to dla Ciebie normalny czas rozgrywki. :wink:


Dokładnie tak :)
8h to był "standard" i naprawdę mi i znajomym to odpowiada :) Teraz jest zdecydowanie krócej ale nie mniej ciekawie ;)

Mati98 - Czw 24 Mar, 2016

Właśnie jestem po 2 pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem. Graliśmy we dwie osoby. Podstawka + Zwiastun. Opis rozgrywek:

I rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się dopiero po jakimś czasie. Po spotkaniu z nim został przeniesiony do Środkowej Krainy. Anioł rozwijał równomiernie swą Siłę i Moc aż nie został zamieniony w Ropuchę. :evil: Opętany w międzyczasie w końcu zaczął rozwijać Moc - wcześniej dostawał lanie nawet od słabiaków. Prorok znów pojawił się na chwilę, ale znów szybko został przeniesiony. Po kilku Znakach (Wydarzenia) doszliśmy już do 5. Omenu. Anioł rozpatrzył nawet obszar z 7 kartami Proroka :!: Później zdobył Apokryfy i chciał doprowadzić do Apokalipsy aby wygrać grę. Opętany został zamieniony w Ropuchę :twisted: i stracił Życie na Znakach oraz walkach. W międzyczasie Anioł stracił cały Los na Omenie, ale zabił Opętanego jednym z Znaków. Opętany miał Siłę 3 (Życie=0) oraz Moc 5. Anioł miał Siłę 9 oraz Moc 2 (Los=0) i 2 punkty Życia. Normalnie skończylibyśmy grę, ale ze Zwiastunem postanowiłem ją dokończyć samotnie - Aniołem. Po pokonaniu pewnego Wroga zamieniono mi 3 punkty Mocy na Siłę, a że Losu nie miałem, to miałem Moc 0 :!: Przegrałem grę (straciłem wszystkie punkty Życia w walkach psychicznych). Skończyłem grę z Siłą 13, Mocą 0. Doszedłem do 6. Omenu.

II rozgrywka - rewanż - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Na początku gry wylosowałem Opętanym 2 Talizmany (karty Przygód). Po raz kolejny (w I rozgrywce było tak samo) Zdarzenie Zbójcy sprowadziło po raz pierwszy Proroka na planszę. Znów szybko został przeniesiony w wyniku spotkania do Środkowej Krainy. Po chwili odrzuciliśmy kartę Omenu, ale szybko została cofnięta. Opętany i Anioł rozwijali w spokoju swą Siłę i Moc. Po raz kolejny Zbójcy przywołali Proroka (Nekropolia). Znów szybko został przeniesiony do Środkowej Krainy. Opętany został teleportowany do Świątyni. W wyniku spotkania z Prorokiem przeniósł go do Krainy Zewnętrznej, gdzie cały czas przebywał Anioł. Anioł po chwili posłał Proroka z powrotem do Opętanego, który tym razem po prostu opuścił Krainę Środkową mostem Strażnika. Anioł w międzyczasie odskoczył trochę Siłą i Mocą, ale został zamieniony w Ropuchę. :twisted: Zdobył później Apokryfy, ale postanowił wygrać grę w normalny sposób. Nastała era Proroka - doszliśmy aż do 5. Omenu. Anioł pokonał Strażnika i zdobył Talizman w Jaskini Czarownika. Opętany po remisie i porażce ze Strażnikiem postanowił jeszcze trochę przypakować. Został teleportowany Magicznymi Wrotami do Jaskini Czarownika. Nie podjął się jednak wykonania zadania gdyż posiadał już Przeklęty Talizman oraz nie miał już miejsca na ten zwyczajny (miał 4 Przeklęte Przedmioty :!: ). Anioł udał się po Koronę ścieżką na Siłę (12). Wyrzucił w Krypcie ,,12" i przeszedł dalej. Opętany wybrał ścieżkę na Moc (9). W Kopalni wyrzucił idealnie ,,9", ale Przeklęty Talizman dodał 3 do wyniku i został przeniesiony na Tajemne Wrota. :sad:
W czasie gdy Anioł męczył się na Grze ze Śmiercią - Opętany chciał trochę przypakować w Środkowej Krainie. Wylosował Zakazaną Księgę. W następnej turze wylosował 3 Zaklęcia: Rozproszenie Magii, Alchemia oraz Zawładnięcie. :twisted: Alchemią pozbył się wszystkich Przeklętych Przedmiotów, Zawładnięciem odebrał Aniołowi Talizman. Spóźnił się jednak o jedną turę :cry: - Anioł był na Dolinie Ognia, gdzie można wkroczyć tylko posiadając Talizman. Opętany odwiedził Zamek i uleczył się do 5 punktów Życia. Poszedł po Koronę drogą na Siłę (9). Tym razem pokonał Kryptę, ale Zaklęciem Rozkazu został zabity na obszarze Doliny Ognia. Przeszedł po 1 turze przez 6 obszarów, raz anulował Zaklęcie Rozkazu Rozproszeniem, ale Anioł, m.in. dzięki Losowi, w każdej turze odbierał mu punkt Życia - czyli znów zabrakło mi 1 tury. :cry: Anioł wygrał grę z Siłą 12 i Mocą 9 (Los=1). Opętany miał na końcu Siły 5 (Życie=0) oraz Moc 7. Na planszy były rozmieszczone wszystkie karty Terenu. Skończyło się na 5. Omenie.

Trochę się rozpisałem :smile: Dwie rozgrywki - dwie wygrane Niebiańskiej Istoty. Skończyło się na 6. i 5. Omenie.
Mam wrażenie, że gra się lekko wydłużyła ze względu na wzrost poziomu trudności - trudniej uzbierać punkty Siły/Mocy.

khorN91 - Czw 24 Mar, 2016

Mati98 napisał/a:
Właśnie jestem po 2 pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem. Graliśmy we dwie osoby. Podstawka + Zwiastun. Opis rozgrywek:

I rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się dopiero po jakimś czasie. Po spotkaniu z nim został przeniesiony do Środkowej Krainy. Anioł rozwijał równomiernie swą Siłę i Moc aż nie został zamieniony w Ropuchę. :evil: Opętany w międzyczasie w końcu zaczął rozwijać Moc - wcześniej dostawał lanie nawet od słabiaków. Prorok znów pojawił się na chwilę, ale znów szybko został przeniesiony. Po kilku Znakach (Wydarzenia) doszliśmy już do 5. Omenu. Anioł rozpatrzył nawet obszar z 7 kartami Proroka :!: Później zdobył Apokryfy i chciał doprowadzić do Apokalipsy aby wygrać grę. Opętany został zamieniony w Ropuchę :twisted: i stracił Życie na Znakach oraz walkach. W międzyczasie Anioł stracił cały Los na Omenie, ale zabił Opętanego jednym z Znaków. Opętany miał Siłę 3 (Życie=0) oraz Moc 5. Anioł miał Siłę 9 oraz Moc 2 (Los=0) i 2 punkty Życia. Normalnie skończylibyśmy grę, ale ze Zwiastunem postanowiłem ją dokończyć samotnie - Aniołem. Po pokonaniu pewnego Wroga zamieniono mi 3 punkty Mocy na Siłę, a że Losu nie miałem, to miałem Moc 0 :!: Przegrałem grę (straciłem wszystkie punkty Życia w walkach psychicznych). Skończyłem grę z Siłą 13, Mocą 0. Doszedłem do 6. Omenu.

II rozgrywka - rewanż - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Na początku gry wylosowałem Opętanym 2 Talizmany (karty Przygód). Po raz kolejny (w I rozgrywce było tak samo) Zdarzenie Zbójcy sprowadziło po raz pierwszy Proroka na planszę. Znów szybko został przeniesiony w wyniku spotkania do Środkowej Krainy. Po chwili odrzuciliśmy kartę Omenu, ale szybko została cofnięta. Opętany i Anioł rozwijali w spokoju swą Siłę i Moc. Po raz kolejny Zbójcy przywołali Proroka (Nekropolia). Znów szybko został przeniesiony do Środkowej Krainy. Opętany został teleportowany do Świątyni. W wyniku spotkania z Prorokiem przeniósł go do Krainy Wewnętrznej, gdzie cały czas przebywał Anioł. Anioł po chwili posłał Proroka z powrotem do Opętanego, który tym razem po prostu opuścił Krainę Środkową mostem Strażnika. Anioł w międzyczasie odskoczył trochę Siłą i Mocą, ale został zamieniony w Ropuchę. :twisted: Zdobył później Apokryfy, ale postanowił wygrać grę w normalny sposób. Nastała era Proroka - doszliśmy aż do 5. Omenu. Anioł pokonał Strażnika i zdobył Talizman w Jaskini Czarownika. Opętany po remisie i porażce ze Strażnikiem postanowił jeszcze trochę przypakować. Został teleportowany Magicznymi Wrotami do Jaskini Czarownika. Nie podjął się jednak wykonania zadania gdyż posiadał już Przeklęty Talizman oraz nie miał już miejsca na ten zwyczajny (miał 4 Przeklęte Przedmioty :!: ). Anioł udał się po Koronę ścieżką na Siłę (12). Wyrzucił w Krypcie ,,12" i przeszedł dalej. Opętany wybrał ścieżkę na Moc (9). W Kopalni wyrzucił idealnie ,,9", ale Przeklęty Talizman dodał 3 do wyniku i został przeniesiony na Tajemne Wrota. :sad:
W czasie gdy Anioł męczył się na Grze ze Śmiercią - Opętany chciał trochę przypakować w Środkowej Krainie. Wylosował Zakazaną Księgę. W następnej turze wylosował 3 Zaklęcia: Rozproszenie Magii, Alchemia oraz Zawładnięcie. :twisted: Alchemią pozbył się wszystkich Przeklętych Przedmiotów, Zawładnięciem odebrał Aniołowi Talizman. Spóźnił się jednak o jedną turę :cry: - Anioł był na Dolinie Ognia, gdzie można wkroczyć tylko posiadając Talizman. Opętany odwiedził Zamek i uleczył się do 5 punktów Życia. Poszedł po Koronę drogą na Siłę (9). Tym razem pokonał Kryptę, ale Zaklęciem Rozkazu został zabity na obszarze Doliny Ognia. Przeszedł po 1 turze przez 6 obszarów, raz anulował Zaklęcie Rozkazu Rozproszeniem, ale Anioł, m.in. dzięki Losowi, w każdej turze odbierał mu punkt Życia - czyli znów zabrakło mi 1 tury. :cry: Anioł wygrał grę z Siłą 12 i Mocą 9 (Los=1). Opętany miał na końcu Siły 5 (Życie=0) oraz Moc 7. Na planszy były rozmieszczone wszystkie karty Terenu. Skończyło się na 5. Omenie.

Trochę się rozpisałem :smile: Dwie rozgrywki - dwie wygrane Niebiańskiej Istoty. Skończyło się na 6. i 5. Omenie.
Mam wrażenie, że gra się lekko wydłużyła ze względu na wzrost poziomu trudności - trudniej uzbierać punkty Siły/Mocy.


Dwa pytania: Jak tak szybko byliście w stanie pozbywać się Proroka grając tylko we dwóch?
Drugie: Można go przenosić do krainy wewnętrznej? ;o

Mati98 - Czw 24 Mar, 2016

khorN91 napisał/a:
Mati98 napisał/a:
W wyniku spotkania z Prorokiem przeniósł go do Krainy Wewnętrznej, gdzie cały czas przebywał Anioł.

Dwa pytania: Jak tak szybko byliście w stanie pozbywać się Proroka grając tylko we dwóch?
Drugie: Można go przenosić do krainy wewnętrznej? ;o

Powinno być ,,do Krainy Zewnętrznej'' - wynika to z dalszej części zdania, ale jak by co to już poprawiłem :wink:
,,Dwa pytania'' - jedna odpowiedź - Arkusz Proroka.
Jak go spotykasz, to go przesuwasz na inny dowolny obszar (oprócz Krainy Wewnętrznej).
BTW Kilka razy zdarzyło nam się zapomnieć usunąć Proroka z planszy po odrzuceniu Omenu :smile:
BTW Nie musiałeś cytować całej mojej wypowiedzi :wink:

Mati98 - Pią 25 Mar, 2016

Właśnie jestem po 4 kolejnych rozgrywkach ze Zwiastunem. Graliśmy znów we dwie osoby. Podstawka + Zwiastun. Tym razem skrócony opis rozgrywek :wink: :

I rozgrywka - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Rozwijaliśmy w spokoju swą Siłę i Moc. Anioł został zabity Zaklęciem Rozkazu na Równinach Grozy. :twisted:
Opętany Siła 11 (Życie=3), Moc 9; Anioł Siła 13, Moc 6 (Los=4) 2. Omen - 30 minut

II rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się na planszy, został przeniesiony do Środkowej Krainy, a następnie usunięty po odrzuceniu karty Omenu.
Rozpatrzyliśmy tylko 3 karty Proroka :!: - 2 Wrogów oraz Wydarzenie Piąty Znak, które odrzuciło tą kartę Omenu.
Piąty Znak odebrał Aniołowi cały Los :sad: , próbował uleczyć się w Kapliczce (2 punkty Życia), ale zremisował ze Zjawą :sad: . Gdy już zdawało się, że się pozbierał - odzyskał cały Los w wyniku Nieznajomego (Wiedźma?) - wylosował Demona i stracił ostatni punkt Życia. :evil:
Nie dokończyliśmy rozgrywki. Anioł Siła 5, Moc 5 (Los=4); Opętany Siła 8 (Życie=5), Moc 4. 1. Omen - 10-15 minut

III rozgrywka - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się na planszy, ale już jego pierwsza karta (Znak) odrzuciła kartę Omenu oraz usunęła go z planszy. Gdy pojawił się po raz kolejny, Opętany przywołał go Zdarzeniem z Zewnętrznej do Środkowej Krainy, gdzie znów po wylosowaniu karty Znaku został usunięty z planszy. Po chwili znów powrócił do Opętanego, który posłał go Aniołowi do Zewnętrznej Krainy. Anioł za sprawą Diabełka zamienił się z Prorokiem Krainami, ale po chwili Zdarzeniem przywołał go znów do siebie. Opętany teleportował się do Jaskini Czarownika, gdzie zdobył Talizman i razem z Aniołem rozpoczęli wyścig po Koronę Władzy. Bez problemów poradzili sobie w Krainie Wewnętrznej (Siła i Moc 11).
Anioł dostał lanie od Opętanego na Dolinie Ognia, odpłacił mu się Zaklęciem Rozkazu, ale w następnej turze Opętany znów go pokonał na Koronie Władzy i wygrał. :twisted:
Opętany Siła 10 (Życie=3) Moc 6; Anioł Siła 6, Moc 11 (Los=4) 2. Omen - 30 minut

IV rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
W rzucaniu kością za Zdarzenie obaj uzyskaliśmy ,,najniższy wynik" - 6 :mrgreen: Opętany miał aż 4 Przeklęte Przedmioty (w tym Talizman oraz wylosował Zakazaną Księgę :evil: ). Wygrał grę w 3 tury w następujący sposób: Anioł stracił następną turę. Opętany w 1. turze odwiedził Gospodę, w 2. teleportował się Zaklęciem z Zakazanej Księgi do Alchemika w Mieście, gdzie zamienił Księgę oraz Talizman w złoto. Gdy przyszła tura Anioła, Opętany unieruchomił go Zaklęciem. W 3. turze Opętany ruszył się normalnie, trafił na obszar, gdzie miał wylosować 1 kartę Przygody, jednak Prorok był w tej Krainie. Z talii Proroka wylosował Ołtarz Gniewu, gdzie poświęcił swój 1 punkt Życia - odbierając Aniołowi jego 2 ostatnie punkty Życia :evil:
Nie dokończyliśmy rozgrywki. Anioł Siła 4 Moc 2 (Los=2); Opętany Siła 4 (Życie=3) Moc 5. 1. Omen (pojawił się po ostatniej karcie - Ołtarzu Gniewu) - 15 minut

Podsumowując - rozegraliśmy 4 rozgrywki (z czego 2 niedokończone) w 2 godziny.
Tym razem 2 wygrane Opętanego oraz 2 ,,niedokończone wygrane" Opętanego. :shock:
Cofam swoje słowa, że ,, Mam wrażenie, że gra się lekko wydłużyła ze względu na wzrost poziomu trudności - trudniej uzbierać punkty Siły/Mocy."
Wczoraj zapominaliśmy usuwać Proroka z planszy po odrzuceniu karty Omenu - tym razem już o tym pamiętaliśmy, więc jeszcze łatwiej usuwaliśmy go z planszy. :wink:
Gra trwa mniej więcej tyle samo czasu (dokończone rozgrywki trwały 30 minut).
Dochodziliśmy tylko do 1. lub 2. Omenu, gdyż pamiętając o usuwaniu Proroka z planszy, nie miały już miejsca ,,serie" kilku Omenów pod rząd. :smile:

Nokturn - Sob 02 Kwi, 2016

Hejo mam pytanko odnosnie zasad. Jest napisane że przeklęte przedmioty i przyjaciół trzeba zabrać. W ostatniej z kolei linijce jest zdanie, że można je normalnie porzucić sprzedać lub ukrasc. Jak to interpretujecie?
Nokturn - Sob 02 Kwi, 2016

Aa porzucić i odrzucić. Dobra nie bylo pytania:))
Mati98 - Pon 18 Kwi, 2016

Czy komuś z Was udało się wygrać grę z Alternatywnym Zakończeniem ,,I stanie się koniec!" ?
Najlepiej w grze podstawka+Zwiastun oraz w ,,normalny" sposób a nie za sprawą karty ,,Apokryfy" :wink:
W miniony weekend podjęliśmy drugą próbę wygrania takiej rozgrywki. Wcześniej kilka razy ,,restartowaliśmy" grę na samym początku po śmierci jednego z graczy.
Tym razem graliśmy ok. 2 godziny na 3 graczy. Po tych 2 godzinach i ok. 10 zgonach później zdecydowaliśmy się przerwać tę grę, gdyż zrobiło się już ,,późno" i nie było żadnych oznak na wygraną. Stan Siły i Mocy był prawie początkowy a tam czekała Bestia Siła/Moc 18 :!:
Z racji tego, że kończymy grę średnio z 12-15 pkt Siły/Mocy, już przed grą postanowiliśmy, że wystarczy tylko dojść do Korony Władzy i zapłacić 2pkt Życia, bez walki z Bestią.
Jeden z nas mógł wygrać za sprawą ,,Apokryfów" - doszedł do 6. Omenu i zginął :razz:
Czy komuś z Was udało się wygrać grę z Alternatywnym Zakończeniem ,,I stanie się koniec!" ?

Bludgeon - Pon 18 Kwi, 2016

Nie grałem jeszcze z tym zakończeniem.
Ostatnio graliśmy w 7 osób z Harbingerem (bez alt zakończenia) i skończylismy gdy na stole był 6 omen i jedyną postacią pozostałą przy życiu była mroczna kultystka.

JohnRaven - Wto 09 Sie, 2016
Temat postu: Niebiańska istota i opętany
Witam, mam pytanie. Grałem w dodatek 2 razy ale nie do końca rozumiem jak interpretować moc niebiańskiej istoty i siłę opętanego. Bo w karcie postaci nie jest napisane ale rozumiem, że chodzi o podstawową wartość tak?
Bludgeon - Wto 09 Sie, 2016
Temat postu: Re: Niebiańska istota i opętany
JohnRaven napisał/a:
Witam, mam pytanie. Grałem w dodatek 2 razy ale nie do końca rozumiem jak interpretować moc niebiańskiej istoty i siłę opętanego. Bo w karcie postaci nie jest napisane ale rozumiem, że chodzi o podstawową wartość tak?
Moc/siła tych postaci jest równa aktualnej wartości Życia/Losu.
JohnRaven - Czw 11 Sie, 2016
Temat postu: Re: Niebiańska istota i opętany
Bludgeon napisał/a:
JohnRaven napisał/a:
Witam, mam pytanie. Grałem w dodatek 2 razy ale nie do końca rozumiem jak interpretować moc niebiańskiej istoty i siłę opętanego. Bo w karcie postaci nie jest napisane ale rozumiem, że chodzi o podstawową wartość tak?
Moc/siła tych postaci jest równa aktualnej wartości Życia/Losu.

Więc w gdy wymieniają trofea, lub podnoszą przedmioty zwiększając w ten sposób swoją siłę/moc rownocześnie dostaja życie/los i analogicznie podczas utraty siły/mocy?

Bludgeon - Czw 11 Sie, 2016
Temat postu: Re: Niebiańska istota i opętany
JohnRaven napisał/a:
Więc w gdy wymieniają trofea, lub podnoszą przedmioty zwiększając w ten sposób swoją siłę/moc rownocześnie dostaja życie/los i analogicznie podczas utraty siły/mocy?
Nie. To działa tylko w jedną stronę tzn siła/moc jest wyliczana z życia/losu, ale siła moc nie wpływa na życie/los.
JohnRaven - Pią 12 Sie, 2016
Temat postu: Re: Niebiańska istota i opętany
Bludgeon napisał/a:
Nie. To działa tylko w jedną stronę tzn siła/moc jest wyliczana z życia/losu, ale siła moc nie wpływa na życie/los.

Więc nie mogą zdobywać punktów tych statystyk wymieniając trofea, na to wychodzi, a przedmioty nie dodają im bonusów, tak mam to rozumieć?

Mati98 - Nie 14 Sie, 2016
Temat postu: Re: Niebiańska istota i opętany
JohnRaven napisał/a:
Więc nie mogą zdobywać punktów tych statystyk wymieniając trofea, na to wychodzi, a przedmioty nie dodają im bonusów, tak mam to rozumieć?

Te wartości oznaczone [*] traktujemy jako zmienną początkową wartość Siły/Mocy tych postaci.
Jeżeli, np Opętany ma 4 pkt. Życia, to ma również jakby początkową wartość Siły równą 4. Podobnie jest z Niebiańską Istotą (ile Losu tyle Mocy).
Jeżeli Niebiańska Istota ma np 2 pkt. Losu to w tej danej chwili ma również jakby ,,wydrukowane" na swojej karcie postaci "Moc: 2".
Nadal może wymieniać trofea na pkt. Mocy, zdobywać żetony Mocy czy np. używać Jednorożca czy Korony Salomona.
Ma wtedy całkowitą Moc równą [*] (w moim przykładzie to 2) + żetony Mocy + bonusy z Przedmiotów i Przyjaciół.
Jeżeli np. Niebiańska Istota straci wszystkie punkty Losu, to ma jakby na karcie ,,wydrukowane" "Moc: 0", ale nadal ma zapewniane bonusy z żetonów i z kart.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem ten problem w miarę zrozumiale i już wszystko jasne. W razie jakiś wątpliwości pisz śmiało :smile:

JohnRaven - Wto 16 Sie, 2016

Dzięki za pomoc, teraz już rozumiem :)
JohnRaven - Nie 21 Sie, 2016

Mati98 napisał/a:
Czy komuś z Was udało się wygrać grę z Alternatywnym Zakończeniem ,,I stanie się koniec!"?

Dwa podejścia robiłem do tego zakończenia. Za pierwszym razem 3 graczy: Opętany, Niebiańska istota, Boginka. Boginka dość szybko zginęła i zastąpił ją Rycerz. Od tej pory już było łatwiej, oczyściliśmy parę lokacji a Rycerz obłowił się w nagrody, ale było już późno ( a raczej już wcześnie 05:00) i jedna osoba odeszła, zaraz jakieś zropuchowacenie wylosowaliśmy i sobie odpuściliśmy.
Za drugim razem grał Opętany z Mroczną kulturystką, która pokonała bestię mając jakieś 20 siły. Podczas obu gier graliśmy niemalże kooperacyjnie i dużo sonie pomagaliśmy. Po rozegraniu "I stanie się koniec" utwierdziłem się w przekonaniu, że gdzie diabeł nie może tam mroczną kulturyskę pośle :/

Damian1988092 - Czw 06 Paź, 2016

Witam! a ja mam pytanie: w instrukcji pisze ze "za kazdym razem gdy polecenie obszaru nakazuje poszukiwaczowi znajdujacemu sie w tej samej krainie co prorok, losowanie karty, musi losowac karty proroka" czyli jesli 3 graczy jest w krainie srodkowej razem z prorokiem, to wszysscy musza brac karty tylko i wylacznie z tej malutkiej kupki kart?? przeciez wyjedzie sie je wszystkie w 20 min :grin: :grin:
Bludgeon - Czw 06 Paź, 2016

Damian1988092 napisał/a:
Witam! a ja mam pytanie: w instrukcji pisze ze "za kazdym razem gdy polecenie obszaru nakazuje poszukiwaczowi znajdujacemu sie w tej samej krainie co prorok, losowanie karty, musi losowac karty proroka" czyli jesli 3 graczy jest w krainie srodkowej razem z prorokiem, to wszysscy musza brac karty tylko i wylacznie z tej malutkiej kupki kart?? przeciez wyjedzie sie je wszystkie w 20 min :grin: :grin:
Jeśli dobrze pamiętam to zanim skończą się karty skończy się gra.
kuba000 - Wto 21 Lut, 2017

Koledzy i koleżanki - ale ja nadal czegoś nie rozumiem , zgadzam sie z tym ze instrukcja w Zwiastunie została jakoś dziwnie napisana - prosze wytłumaczcie mi jak to jest z:
1. gdzie znajduje sie na poczatku gry Prorok ? ( bo domyslam sie ze na zadnym obszaże a na swojej karcie postacji ? )
2. jak wylosuje zdarzenie to rozumiem ze nie rozpatruje jego tylko losuje karte z talii proroka a potem co sie dzieje z tą podstawowa karta zdarzenia ktora wylosowałem ?? rozpatruje ją po tym jak rozpatrze karte tali proroka czy wogole to zdarzenie podstawowe przepada ? Oraz Prorok pojawia sie na obszaże na ktorym wylosowalem karte i nastepnie muszaze rozpatrzec karte postacji proroka i rzucać kościa ?
3. czy jesli w grze ktos wyrzuci 6 oczek to prorok porusza sie o 1 ruch ? i jak ktos napotka proroka , badz jak prorok na kogos wpadnie to rozpatruje karte postaci proroka i rzuca koscia ?

Bludgeon - Wto 21 Lut, 2017

kuba000 napisał/a:
1. gdzie znajduje sie na poczatku gry Prorok ? ( bo domyslam sie ze na zadnym obszaże a na swojej karcie postacji ? )
Na swojej karcie.

kuba000 napisał/a:
2. jak wylosuje zdarzenie to rozumiem ze nie rozpatruje jego tylko losuje karte z talii proroka
Jak wylosujesz jakąkolwiek kartę to najpierw kładziesz ją na obszarze na którym jesteś a potem wszystkie rozpatrujesz wg nr spotkania. Prorok dodaje to że po wylosowaniu kart i położeniu kart na planszy (jeśli były zdarzenia oczywiście), on się teleportuje do Ciebie i napotykasz go. Potem normalnie rozpatrujesz wszystkie karty, zaczynając od zdarzeń.

kuba000 napisał/a:
3. czy jesli w grze ktos wyrzuci 6 oczek to prorok porusza sie o 1 ruch ?
Czy to nawiązanie do analogicznych zasad Żniwiarza i Wilkołaka? Prorok nie ma takich zasad.

kuba000 napisał/a:
i jak ktos napotka proroka , badz jak prorok na kogos wpadnie to rozpatruje karte postaci proroka i rzuca koscia ?

Tak

kuba000 - Sro 22 Lut, 2017

Ahaaaaa, czyli zebym dobrze zrozumiał rozumiem ze np losuje karte wylosowałem zdarzenie to od razu losuje karte z talii prorokoa rozpatruje ją - nastepnie pojawia sie prorok na moim obszaże i rzucam kościa wg karty proroka ? a nastepnie rozpatruje zdarzenie jakie wyslowalem na poczatku ruchu ?
Bludgeon - Sro 22 Lut, 2017

kuba000 napisał/a:
Ahaaaaa, czyli zebym dobrze zrozumiał rozumiem ze np losuje karte wylosowałem zdarzenie to od razu losuje karte z talii prorokoa rozpatruje ją - nastepnie pojawia sie prorok na moim obszaże i rzucam kościa wg karty proroka ? a nastepnie rozpatruje zdarzenie jakie wyslowalem na poczatku ruchu ?
Nie bo najpierw ciągniesz wszystkie karty, potem kładziesz je na obszarze, potem dopiero przychodzi prorok, potem rozpatrujesz proroka, potem rozpatrujesz karty.
Berni77 - Czw 23 Lut, 2017

Blu - chyba nie do końca jednak tak jest z tego co pamiętam.

1. Ciągniesz Zdarzenie.
2. Prorok teleportuje się na twój obszar i go NIE spotykasz. On po prostu pojawia się w krainie.
Spotykasz go jedynie jak to ty wejdziesz na obszar, na którym on się znajduje.
3. Rozpatrujesz Zdarzenie normalnie.
4. Od tej pory, każdy Poszukiwacz w tej krainie zamiast ciągnąć karty przygód, ciągnie karty Proroka, dopóki tekst z karty nie nakaże odrzucić karty Omenu - wtedy Prorok odchodzi na swoją kartę i znowu w krainie losuje się normalne karty przygód.

Bludgeon - Czw 23 Lut, 2017

Możliwe, dawno nie grałem z Harbingerem.
Nokturn - Pią 24 Lut, 2017

Dokadnie jak napisal Berni. Ostatnio gralismz z harbingerem wiec na pewno tak jest. Jak na razie jeszcze nigdy nie zerwalismy siodmej pieczeci:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group