galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

X-Wing dyskusja ogólna - Wave 7

Barbus - Pon 23 Lut, 2015
Temat postu: Wave 7
Jakieś typy? Wiemy, że będzie coś z bombami i rakietami.
Wg mnie:
Rebelia: K-Wing
Imperium: Scimitar albo Assault Gunboat
Scumy: Skipray

Mareczq - Pon 23 Lut, 2015

ciekawe co zrobią aby rakiety były grywalne...
Rogue30 - Pon 23 Lut, 2015

Stawiam na Bounty Hunterów: Zuckuss, 4-LOM, Mist Hunter, Bossk, Hound's Tooth albo Dengar, Punishing One.

EDIT: Hound's Tooth nie, za duży.

Rogue30 - Sob 18 Kwi, 2015

Hound's Tooth, he, he, a jednak zgadłem :)
ataman - Sob 18 Kwi, 2015

Tu można zobaczyć przeciek: https://twitter.com/slashfilm/status/589182979424980992?hc_location=ufi

Najbardziej mnie ciekawi K-wing, mały statek strzelający 360 stopni i wygląda na to, że będzie miał jakiś nowy rodzaj akcji. Czy będzie dobry, to dużo zależy od tej nowej akcji, manewrów i slotów na ulepszenia, ale jest spora szansa, że zakupię.

TIE Punisher może być ciekawym bombowcem, bo ma boosta. Jeśli w tej fali faktycznie wyjdzie jakiś kit ulepszający bomby czy torpedy, to będzie nieźle. Statek do rozważenia.

Nie wiem co sądzić o Kihraxz Fighter, wygląda trochę jak E-wing, a statsy ma jak X-wing, zobaczymy jakie będzie miał statystyki, ale pewnie będzie czymś w rodzaju scumowego odpowiednika X-winga. Pytanie na ile nie będzie konkurował ze Star Viperem? W tej chwili jestem raczej na nie.

Najmniej przekonuje mnie Hound's Tooth, bo to już 3 statek scumów na dużej podstawce i na dodatek najbrzydszy :P Mimo tego trochę mnie ciekawi, bo wygląda na to, że będzie miał możliwość strzelania pod kątem 180 stopni (do przodu), ale raczej sobie odpuszczę.

Patsy - Nie 19 Kwi, 2015

Ciekawie będzie, nowa akcja, K-wing i YV-666 (Hound's Tooth) z zmodyfikowanymi polami strzelenia. Wkrótce pewnie pojawi się oficjalna zapowiedź na stronie FFG i może dowiemy się czegoś więcej, póki co to nawet nie ma co spekulować. Jedno mnie na razie jednak głowi, dlaczego FFG nazwało TIE Interdictora TIE Punischerem?
Barbus - Wto 21 Kwi, 2015

https://www.fantasyflight...-hard-and-fast/

Łapcie. Mnóstwo, mnóstwo stuffu.

Oldster - Wto 21 Kwi, 2015

Za pomysły takie jak Extra Munitions powinni dawać nagrody w branży gier :wink: Zastanawiam się tylko jak tokeny z tej karty mają się do Munitions Failsafe. Niemniej jednak czas odkurzyć bombowce.
Rogue30 - Wto 21 Kwi, 2015

Oldster napisał/a:
Za pomysły takie jak Extra Munitions powinni dawać nagrody w branży gier.

Koszt nie jest zero. Nagrody nie będzie. :razz:

Oldster napisał/a:
Zastanawiam się tylko jak tokeny z tej karty mają się do Munitions Failsafe.

A gdzie masz wątpliwość? Nie ma odrzucenia, to "zamiast odrzucenia" w ogóle nie istnieje.

Oldster napisał/a:
Niemniej jednak czas odkurzyć bombowce.

Oj, chyba pochopnie, przynajmniej z tego co widać na tę chwilę.

Moje wrażenia po zapowiedzi: "A lato było piękne tego roku" :grin:

Oldster - Wto 21 Kwi, 2015

A mnie tam się podoba :grin: Lubię FFG m.in. za to że w takich grach starają się usprawniać to co zostało wydane. To z jakim skutkiem to już inna bajka :razz:
Rogue30 - Wto 21 Kwi, 2015

Ależ mi też się podoba, tylko z tą nagrodą przesadziłeś :smile:
Oldster - Wto 21 Kwi, 2015

http://thumbnails110.imag...c8316574557.jpg

"Bo jestem hojny" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

ytsunkai - Czw 23 Kwi, 2015

Komu e podoba? komu nie ? i co?

Ja chyba jednak zostanę przy interceptorach ...

... choć na zasady musze popatrzeć .

Barbus - Czw 23 Kwi, 2015

Idea, jakoby kolejne warianty TIE różniły się od siebie tylko liczbą kapsuł i kształtem paneli zawsze wydawała mi się lekko śmieszna, ale Interdictor vel Punisher to już czysty absurd. Gorsze są chyba tylko brzydale.
ytsunkai - Pią 24 Kwi, 2015

Z drugiej strony idea, że capital shipy imperium różnią się tylko rozmiarem trójkąta (ISD 1i2, VSD1 i2, Interdictor itp.) też jest trochę z d... - ale po co psuć działający schemat??/

Choć rzeczywiście 3 dodatkowe pody w tie/punisher w stosunku do bombera wyglądją tak sobie ...

Mam wrażenie, że różne rzeczy się podobają ludziom.

Ja mam mieszane uczucia co do nowej fali. Nie wydaje mi się, że dokona jakichś gruntownych zmian, choć prawdopodobnie będzie można zacząć wystawiać bombery (w chwili obecnej nie nadają się do grania - a cała broń dodatkowa oprócz dział jest do d...).

Z drugiej strony dodatkowy strzał/mina wymaga slotu torpedy (i kosztuje 2 pkt) a nie każdy statek go ma.

Mam wrażenie, że grywalność będzie zależała od możliwości manewrowych w/w stateczków.

Mareczq - Pią 24 Kwi, 2015

Slam + 2 bomby w 1 turze mogą namieszać na stole vs. Swarn BARDZO mocno ;P
Barbus - Pią 24 Kwi, 2015

Możesz zrzucać tylko jedną bombę na turę.
Mareczq - Pią 24 Kwi, 2015

Zmienią to ;P Muszą :P To da DUŻOOOO!!!!:P
Breed9000 - Pią 24 Kwi, 2015

Nie zmienią tego. dwie fale temu właśnie sami to dopisali. Wcześniej nie było takiego ograniczenia. Jakby coś takiego zrobili to za 7 punktów miał byś kombi które pozwalało by na żądanie dwóch krytyków pod tarcze w turze. A to było by zabójcze dla zbyt wielu maszyn.
Barbus - Pią 24 Kwi, 2015

Z resztą SLAM nawet z jedną bombą jest już niezły. Może nie zrzucisz dwóch, ale przynajmniej możesz bardziej wpłynąć na jej położenie, zrzucając dopiero przed drugim manewrem.
Rogue30 - Pią 24 Kwi, 2015

Barbus napisał/a:
zrzucając dopiero przed drugim manewrem.

Na chwilę obecną nie da rady, bomby się zrzuca kiedy odkrywasz pokrętło.

Barbus - Pią 24 Kwi, 2015

Fakt. No to lyyyypa.
Patsy - Pią 24 Kwi, 2015

Rogue30 napisał/a:
Barbus napisał/a:
zrzucając dopiero przed drugim manewrem.

Na chwilę obecną nie da rady, bomby się zrzuca kiedy odkrywasz pokrętło.


Ala miny można, gdyż je się zrzuca jako akcje (jakby nie było według zasad X to rodzaj bomb)

Darkman - Wto 28 Kwi, 2015

Astromech "Geniusz" mógłby tu trochę namieszać, ale mogą go mieć tylko scumowe Y, więc nie namiesza.

Z miłą chęcią zobaczę dodatek do scumów zawierający zestaw brzydali. Na przykład:
- TIE-wing (TIE-Y Ugly)
- Y-TIE Ugly
- X-ceptor
- Tri-fighter (opisany w książce "Ja jedi" - podobno miał niezłe staty)
- Deathseed
- C-wing (Corellian/B-wing Ugly) - ten jest śmiechowy :D
Link do strony, z której zaczerpnąłem tą wiedzę.

Rogue30 - Wto 28 Kwi, 2015

Patsy napisał/a:
Rogue30 napisał/a:
Barbus napisał/a:
zrzucając dopiero przed drugim manewrem.

Na chwilę obecną nie da rady, bomby się zrzuca kiedy odkrywasz pokrętło.


Ala miny można, gdyż je się zrzuca jako akcje (jakby nie było według zasad X to rodzaj bomb)

No właśnie nie można. Nie można zrzucić miny "dopiero przed drugim manewrem", więc wiadomo, że chodziło o pozostałe bomby. :razz:

Barbus - Sro 29 Kwi, 2015

Darkman napisał/a:


Z miłą chęcią zobaczę dodatek do scumów zawierający zestaw brzydali. Na przykład:
- TIE-wing (TIE-Y Ugly)
- Y-TIE Ugly
- X-ceptor
- Tri-fighter (opisany w książce "Ja jedi" - podobno miał niezłe staty)
- Deathseed
- C-wing (Corellian/B-wing Ugly) - ten jest śmiechowy :D
Link do strony, z której zaczerpnąłem tą wiedzę.


A ja mam wielką nadzieję, że nic takiego nie zobaczymy. Brzydale to chyba najbardziej idiotyczny pomysł w materii gwiezdnowojennych statków, z jakim się spotkałem.

Rogue30 napisał/a:
Patsy napisał/a:
Rogue30 napisał/a:
Barbus napisał/a:
zrzucając dopiero przed drugim manewrem.

Na chwilę obecną nie da rady, bomby się zrzuca kiedy odkrywasz pokrętło.


Ala miny można, gdyż je się zrzuca jako akcje (jakby nie było według zasad X to rodzaj bomb)

No właśnie nie można. Nie można zrzucić miny "dopiero przed drugim manewrem", więc wiadomo, że chodziło o pozostałe bomby. :razz:


No przed drugim się nie da, ale już po tak, jeśli się weźmie Advanced SLAMa. To może być całkiem fajna opcja.

Rogue30 - Sro 29 Kwi, 2015

Barbus napisał/a:
A ja mam wielką nadzieję, że nic takiego nie zobaczymy. Brzydale to chyba najbardziej idiotyczny pomysł w materii gwiezdnowojennych statków, z jakim się spotkałem.

Disney nie zatwierdzi takich bzdetów, nawet gdyby FFG odbiło. :smile:

Barbus napisał/a:
No przed drugim się nie da, ale już po tak, jeśli się weźmie Advanced SLAMa.

No do tego był stworzony.

SiD - Pią 26 Cze, 2015

Witam. Ktoś się może orientuje na kiedy jest planowana premiera 7 fali? Oraz czy Galakta wydaje, bo zapowiedzi w premierach nie widziałem. Choć mogłem przegapić.
Rogue30 - Pią 26 Cze, 2015

Bo jeszcze za wcześnie. Plotki mówią o sierpniu.
Rogue30 - Pon 29 Cze, 2015

Rogue30 napisał/a:
Barbus napisał/a:
zrzucając dopiero przed drugim manewrem.

Na chwilę obecną nie da rady, bomby się zrzuca kiedy odkrywasz pokrętło.

Jednak okazuje się, że zaprojektowali to z myślą o zrzucaniu bomb przed drugim manewrem. Trochę niespójnie z podręcznikiem ale może w końcu bomby będą budzić postrach.

Shantruin - Pon 29 Cze, 2015

https://www.fantasyflight.../slam-and-bomb/

Tyle fajnych rzeczy, że aż nic fajnego :P Chyba nie będzie jednak zapowiadanego renesansu torped i rakiet... /za to Twin Laser Turret miodne i cudowne :)

4x Gold Sq Pilot/Syndicate Thug z Twin Laser Turret i R2/Unhinged Astromech - równa stówa, 12 strzałów z 4 statków, Decimator spada w turę :D

Rogue30 - Pon 29 Cze, 2015

Shantruin napisał/a:
Twin Laser Turret miodne i cudowne :)

Nie wiem czy jest się czym cieszyć, robi się Turret-wing. 4xTLT (bez BTL) jak masz szczęście zabije od razu jeden dowolny statek, z wyjątkiem YT, VT, Firespraya i Lambdy, które zginą w drugiej lub trzeciej turze strzelania. Dobrze, że tylko dwa Agromechy się mieszczą.

Barbus - Wto 30 Cze, 2015

A bomby będzie można zrzucać przed SLAMem.
szczotkowski - Wto 30 Cze, 2015

Shantruin, chyba źle zrozumiałeś opis karty do TLT. Wieżyczka daje możliwość dwóch strzałów z siłą trzech kości. Zauważ, że jest wyraźnie opisane, podobnie jak w przypadku wieżyczki jonowej, że po trafieniu, cel otrzymuje jedno obrażenie i następnie należy anulować pozostałe wyniki na kościach. Przy odrobinie szczęścia i odpowiednim wsparciu (namierzanie celu, skupienie) daje ci to dużą szansę na dwa trafienia w każdej rundzie. Jest to wieżyczka więc takie cztery Y-wingi latające w grupie zamiatałyby pole walki. W każdym razie Decimatora w jedną rundę nie zdejmą :wink:
Rogue30 - Wto 30 Cze, 2015

szczotkowski, Shantruin to stary wyga, raczej dobrze kuma. :wink:
Chodziło mu o Y-wingi z tytułem BTL, to jest 12 ataków. (kiedy Deci nie ucieknie boostem :P )

szczotkowski - Wto 30 Cze, 2015

Dobrze, rzeczywiście. Nie zauważyłem tytułu. Wtedy wszystko się zgadza.
Shantruin - Wto 30 Cze, 2015

Nie zauważyłeś, bo zapomniałem :P Ten tytuł jest tak genialny, że poza Kavilem nie widzę powodu, by go nie brać ;)
Irokez81 - Pon 20 Lip, 2015

Ktoś zna może dokłada datę 7 fali ?
regrof - Sro 22 Lip, 2015

Na stronie sklepu FFG mamy wiele mówiący napis "on the printer" czyli się drukuje.

Pewnie w Chinach,

to i musi przypłynąć (a to daleko).

czyli pod koniec roku bym się jej spodziewał.

aryss - Sro 22 Lip, 2015

regrof napisał/a:
Na stronie sklepu FFG mamy wiele mówiący napis "on the printer" czyli się drukuje.

Pewnie w Chinach,

to i musi przypłynąć (a to daleko).

czyli pod koniec roku bym się jej spodziewał.

Zauwaz ze ten napis zostal dodany jeszcze w maju ;)

Na stronie galakty mamy juz informacje ze statki plyna:
http://galakta.pl/plany-w...wnicze-nowosci/
Oraz ze premiera rowno z swiatowa wiec zapewne premiera za maks 4-6 tygodni

Lord Kris - Czw 23 Lip, 2015

regrof napisał/a:

Oraz ze premiera rowno z swiatowa wiec zapewne premiera za maks 4-6 tygodni


..pewnie bliżej tych 6 tygodni :wink:

pleechu - Nie 09 Sie, 2015

No, stateczki już w magazynie GALAKTY;]
vonmarxx - Pon 10 Sie, 2015

Raider w sprzedaży od 14-go
Rogue30 - Wto 08 Wrz, 2015

Barbus napisał/a:
A bomby będzie można zrzucać przed SLAMem.

https://community.fantasyflightgames.com/topic/187293-slam-resolved/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group