galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - Twórczość fanowska - "Pierwsza Era" po polsku

AndO3131 - Wto 02 Gru, 2014
Temat postu: "Pierwsza Era" po polsku
Po dłuższym okresie prac udało się w końcu złożyć rozszerzenie First Age po polsku. Dziękuję Corranowi za pomoc przy poszukiwaniu błędów. Jeśli jeszcze jakieś literówki się prześlizgnęły, dajcie znać :mrgreen:

Pierwsza Era: zestaw podstawowy - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Próba na Bagnach - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Wśród Banitów - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Zdrada Mima - folder

Pierwsza Era: cykl Naprzeciw Przeznaczeniu. Upadek Nargothrondu - folder

P.S. Przy drukowaniu instrukcji radzę skorzystać z podglądu drukowania i wydrukować w lekkim pomniejszeniu - musiałem powiększyć rozmiar strony ponad standardowe A4, żeby stworzyć ten plik.

psborsuk - Sro 03 Gru, 2014

Rewelacyjna robota! Gratuluję zaparcia (do pracy :wink: ) i efektu! I dzięki!
tommifon - Sro 03 Gru, 2014

Wielkie dzięki i gratulacje!
haress - Sro 10 Gru, 2014

Super sprawa, gratulacje za rewelacyjnie wykonaną pracę.
Mam tylko pytanko, ma ktoś pomysł gdzie to wydrukować ?? Bo nie za bardzo mam dostęp do kolorowej drukarki i odpowiedniego papieru. Dodatkowo może być problem z trafieniem przedniej awersu i rewersu. Drukarki niestety przesuwają odrobinę i potem okazuje się, że nie jest dobrze spasowana strona. Nie mówiąc już o obcięciu narożników.

AndO3131 - Sro 10 Gru, 2014

Ja drukowałem na drukarce laserowej dwustronnie w punkcie ksero - papier 250 g/m2, koszt 162 zł; jakość kart dobra, jest przesunięcie 1mm między rewersem i awersem - do przełknięcia. Proponuję wypróbować drukowanie 2 stron - będzie porównanie.

Kiedyś drukowałem karty do Magii i Miecza i sklejałem klejem introligatorskim - efekt też zadowalający, ale sporo więcej roboty. Jeśli ktoś ma ochotę posklejać, niech napisze - mogę przygotować wersję bez 'marginesu' wokół kart.

Do obcięcia narożników planuję kupić zaokrąglacz narożników promień 3mm.

TomB - Sro 10 Gru, 2014

Jestem pod wrażeniem - gratulacje i wielkie dzięki. Będzie wykorzystane.
AndO3131 napisał/a:
Ja drukowałem na drukarce laserowej dwustronnie w punkcie ksero - papier 250 g/m2.

A jak ze sztywnością kart?

AndO3131 - Sro 10 Gru, 2014

Karty na tym papierze nie są zbyt sztywne. Można drukować dwustronnie na papierze 300 g/m2.
psborsuk - Czw 11 Gru, 2014

Mam kumpla siedzącego w drukowaniu, zadzwonię dziś do niego i wypytam o szczegóły i ceny, i dam znać.
AndO3131 - Pon 22 Gru, 2014

Kilka gotowych kart Pierwszej Ery - niestety zdjęcia są takiej sobie jakości. W rzeczywistości karty nie odbiegają jakością od oryginalnych, z jednym wyjątkiem - koszulki po drukowaniu wychodzą jaśniejsze od oryginalnych.


Po jednym podejściu solo do scenariusza 'Wyspa Wilkołaków' tego rozszerzenia mogę stwierdzić, że jest on faktycznie trudny - jednym słowem trzeba się pochylić nad budową talii do tych scenariuszy :mrgreen: .

AndO3131 - Sob 18 Kwi, 2015

Pojawił się dodatek do Pierwszej Ery - Próba na Bagnach. Jest to pierwszy zestaw przygodowy z cyklu Naprzeciw Przeznaczeniu (Doom Mastered), który pozwoli rozegrać tragiczną historię Turina Turambara (lub innego wybranego bohatera) w trybie kampanii. Wersja polska też jest gotowa URL=https://www.dropbox.c...-9CcjBHT9a?dl=0.
Cread - Sob 18 Kwi, 2015

Super! A już chciałem złożyć zamówienie na rozszerzenie, ale dobrze, że się wstrzymałem - pójdzie razem z dodatkiem! AndO - szacun za tłumaczenie i dzięki, ze wrzuciłeś :) .
Zawojak - Sob 18 Kwi, 2015

Ale super, akurat historia Turina Turambara jest moją ulubioną ze wszystkich jakie napisał Tolkien, a teraz istnieje jako pierwsze rozszerzenie do Pierwszej Ery! Panie i Panowie drukujemy i do stołów przecież przeznaczenie nie może czekać !!! :mrgreen:
AndO3131 - Sob 18 Kwi, 2015

Twórca planuje zrobić 6-częściową opowieść zakończoną starciem z Glaurungiem, jednak to potrwa sporo czasu. Zdaje się, że w dalekich planach na kolejny cykl jest Tuor i upadek Gondolinu.
Zawojak - Sro 24 Cze, 2015

Udało się komuś to przejść solo? bo mi tak :mrgreen: , a przynajmniej dwa pierwsze scenariusze gdyż trzeciego jeszcze nie probowałem. Wydaje mi się, że głównym problemem pokonania Pierwszej Ery jest konieczność posiadania na ręce i na stole kilku ważnych kart gracza, które dopiero umożliwią dalszą grę i pokonanie tego scenariusza.
Zawojak - Pon 29 Cze, 2015

Tak ! Nareszczie udało mi się przejść wszystkie trzy scenariusze tą samą kombinacją bohaterów a mianowicie:
Feanor
Ekthelion
Fingon
owszem startowe zagrożenie jest wysokie (34), ale uważam je za konieczne gdyż ta kombinacja bohaterów sprawdza się świetnie.

AndO3131 - Pon 29 Cze, 2015

Gratuluję! Bardzo ciekawy zestaw bohaterów. Proponuję też wypróbować dodatek. Mam nadzieję, że w tym roku pojawi się kolejna część.
Zawojak - Pon 29 Cze, 2015

Dodatek juz wydrukowany i czeka na stole na najlepszą okazje do zagrania :wink: . Grając za pierwszym razem w Pierwszą Erę w talii wyszło mi jakieś 100 kart pomimo że wiele z nich odrzuciłem, to i tak wiele kart wydawało mi się niezbędnych oraz za dobrych aby je odrzucić. Kiedy się przyzwyczaiłem do tej gry zredukowałem liczbę kart do ok. 60 co pozwoliło mi uporać się z tymi scenariuszami.
Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to jest bardzo fajna i niesamowicie trudna, polecam wszystkim graczom!

Lord Kris - Sro 01 Lip, 2015

Genialna robota! :grin: 3mam kciuki za resztę projektu.
AndO3131 - Sro 14 Paź, 2015

Dokonałem kosmetycznych zmian w taliach spotkań do Pierwszej Ery: każda karta spotkań otrzymała indywidualny numer (tak, jak w oryginalnych kartach). W kilku kartach z podstawki do Pierwszej Ery nieco dopracowałem tekst. Starsze wersje kart są jak najbardziej aktualne, po prostu kolejne roszerzenia będą miały numerację według innego standardu.
AndO3131 - Sro 21 Paź, 2015

Kontynuujemy przygodę Turina (lub kogoś innego :mrgreen: ). Tym razem będziemy podróżować szlakiem złoczyńców, aby w końcu zawrócić ich ze ścieżki zła i występku w scenariuszu Among the Outlaws.

Link do polskiej wersji w pierwszym poście tego tematu.

Zawojak - Sro 21 Paź, 2015

Świetna robota! Dzięki za wysiłek.
Cread - Pon 16 Maj, 2016

W końcu zebrałem się i zrobiłem pliki pod drukarnię, z której wyszły takie sławy jak alternatywna karta Beregodna czy Thorina. Niedługo zabiorę się za dodatki. Ktoś zainteresowany?
Merlin - Wto 17 Maj, 2016

A jaki koszt takiego cacuszka wchodzi w grę?
Wacho - Wto 17 Maj, 2016

Cread - jaki koszt wydruku?
Jestem zainteresowany - oczywiście jeśli mówimy o wersji PL.
Z góry dzięki za odpowiedź :mrgreen:

Cread - Wto 17 Maj, 2016

Na razie nic o koszcie nie wiem, bo:
a) czekam na dodatki i muszę je przygotować,
b) to zależy od ilości (w samym rozszerzeniu jest ponad 400 kart) kompletów - wiadomo, że im więcej, tym taniej (tylko z góry uprzedzam - za nikogo nie zakładam kasy)

Generalnie plan jest taki - jak już ogarnę wszystkie pliki (co pewnie będzie z koncem maja), to podjadę do drukarni i zapytam ile będzie kosztował jeden komplet a ile dwa i czy gra jest wtedy warta zachodu robienia zbiorczego zamówienia - wtedy możemy omówić kwestie logistyczne. Na razie sygnalizuję, że osobiście zbliżam się do finału, by zainteresowani mogli mieć chwilę na refleksję (osobiście uważam, że koszt druku wyniesie ok. 200-250 zł patrząc na poprzednie zamówienia, ale z drugiej strony nigdy wcześniej nie robiłem więcej niż na 80 szt.)

Edit: Tylko wersja PL - inna nie istnieje :D

Wacho - Wto 17 Maj, 2016

Daj proszę znać jak już "ogarniesz temat" - Pozdrawiam !!!
psborsuk - Sro 18 Maj, 2016

Cread napisał/a:
W końcu zebrałem się i zrobiłem pliki pod drukarnię, z której wyszły takie sławy jak alternatywna karta Beregodna czy Thorina. Niedługo zabiorę się za dodatki. Ktoś zainteresowany?

Jasne :) Dam znać, ile kompletów ;)

Karharoth - Sro 18 Maj, 2016

Również byłbym zainteresowany :smile:
adamsb81 - Czw 19 Maj, 2016

Słabo w temacie jestem. Czy chodzi o druk pierwszej ery plus dodatki ???
Bo jak całości to też jestem zainteresowany.

Ravin - Nie 22 Maj, 2016

Ja również zgłaszam chęć zakupu "Pierwszej Ery" i wszelkich dodatków.
Cread - Wto 31 Maj, 2016

Dobrze, otrzymałem wycenę.

Dotyczy całego rozszerzenia Pierwsza Era plus dwa pierwsze dodatki - łącznie 628 kart plus komplety instrukcji na papierze kredowym (dodatkowo wrzuciłem do druku instrukcje do czterech pierwszych dodatków z twórcy pierścienia, bo nie ma ich w fizycznej formie). Wszystko PL

1 komplet – 420 zł netto

2 komplety – 600 zł netto

3 komplety – 900 zł netto


Kilka kwestii organizacyjnych:
1. Jeśli są zainteresowane osoby z Warszawy i okolic, proponuję zebrać się i jeśli będzie więcej zainteresowanych osób poprosić o ewentualną nową wycenę. Od razu zaznaczam jeszcze raz - za nikogo nie wykładam kasy.
2. Najlepiej byłoby się spotkać (proponuję czwartek w bookhouse cafe na świętokrzyskiej, ok. 17 gram tam w agota).
3. Jeśli będą osoby zainteresowane spoza Warszawy, dam namiar na drukarnię - panie będą ogarnięte w temacie i przyjmą indywidualne zamówienia na podstawie powyższej wyceny plus przesyłka.

Wacho - Sro 01 Cze, 2016

Witaj Cread - dobre newsy, nadal podtrzymuję chęć - jestem z Wawy tak więc raczej nie będzie problemu z dogadaniem się w kwestiach kasy i odbioru - rozumiem, że przy większej ilości chętnych "zbijemy" jeszcze te 300 PLN?

DLA TYCH CO SIĘ ZASTANAWIAJĄ - STOSUNEK KART DO CENY OK... DOSTAJEMY TEŻ INSTRUKCJE - PEŁNA MOBILIZACJA MOŻE PRZYNIEŚĆ JESZCZE DODATKOWY RABAT - TAK WIĘC BĘDZIE JESZCZE BARDZIEJ IN "+".

Mam jeszcze jedno pytanie techniczne - czy wydrukowane karty otrzymamy wycięte?

AndO3131 - Sro 01 Cze, 2016

Właśnie odbywają się testy 3 dodatku do Pierwszej Ery - Betrayal of Mim (Zdrada Mima). Myślę, że za półtora miesiąca powinna być gotowa wersja polska do wydruku.
psborsuk - Czw 02 Cze, 2016

Dla mnie będzie jeden komplet (stety niestety). Dlatego, jak pisałem w PW, chętnie bym się dołączył do warszawskiego zamówienia.
esiu1986 - Czw 02 Cze, 2016

Mieszkam w Warszawie i chętnie dołączę się do zamówienia. (1 komplet dla mnie)
jansobota.1980 - Wto 07 Cze, 2016

Jeżeli aktualne to też jestem zainteresowany 1 kompletem
MsbS - Wto 14 Cze, 2016

Wiem, że już 2 tygodnie minęły, ale jeśli jeszcze nie zamknęliście zapisów, to ja też chętnie dołączę się do zamówienia (1 komplet, Warszawa).

Jeśli jest za późno - trudno...

Ravin - Wto 14 Cze, 2016

Potwierdzam chęć zakupu całego kompletu. Z tym, że mieszkam daleko od Warszawy. Jednak kupując razem z wami, byłoby taniej, niż gdybym zamawiał jeden komplet samodzielnie. Pozostawałaby sprawa wysyłki.
Cread - Wto 14 Cze, 2016

No dobrze, po ogarnięciu siebie i plików w końcu nastąpił moment:

Instrukcja jak mieć Pierwszą Erę w fizycznej formie:
1. Pobrać pliki Pierwsza Era
2. a. Wydrukować samemu
b. skorzystać z jakieś drukarni (przykładem jest druknij.to, która jest ogarnięta w temacie)

Pliki są przygotowane do druku (spady, CMYK, ułożone karty w kolejności oraz instrukcje jako bonus).

Mam nadzieję, że komuś się przydadzą. Jeszcze raz dzięki And0 za pliki i tytaniczną pracę!

adamsb81 - Sro 15 Cze, 2016

Ja byłbym zainteresowany"tańszą wersją" i nie jestem z Warszawy.
Więc jak by ktoś zamawiał to bym się dołączył.

psborsuk - Wto 13 Wrz, 2016

Mój zestaw już mam :mrgreen:
Dla chętnych kilka słów na jego temat http://psbwar.blogspot.co...rezentacja.html

AndO3131 - Sro 14 Wrz, 2016

Świetna jakość kart, zwłaszcza rewersów :shock: Znakomita robota, Cread.
AndO3131 - Nie 30 Paź, 2016

Miało być półtora miesiąca, a wyszło prawie pół roku :mrgreen:

Nieco podrasowałem też instrukcje całego cyklu Naprzeciw Przeznaczeniu - są uzupełnione o wyjaśnienie użytych słów kluczowych.

Zdrada Mima gotowa do ściągnięcia - link w pierwszym poście tego tematu. Jak zwykle - jeśli przemknęły się jakieś błędy/literówki, proszę o kontakt.

Cread - Nie 30 Paź, 2016

Ekstra! Niestety z drukiem swojego egzemplarza wstrzymam się aż wyjdą pozostałe części bo w drukarni na takie maleństwa nie opłaca się składać zamówienia.
Glosikx00 - Pon 26 Mar, 2018

Też tak chyba zrobię.
gajus21 - Sro 02 Maj, 2018

Mam pytanie czy ktoś może planuje drukować Pierwszą Erę w przyszłości? Bo był bym chętny się dołączyć.
Flatline2 - Sro 02 Maj, 2018

Hej, jeśli ktoś zbierał by chętnych na druk pierwszej ery to ja także jestem zainteresowany.
sonofthewild - Pon 25 Cze, 2018

JBC: na FB trwa zbiórka na wydruki:

https://www.facebook.com/groups/736036963082592/

mnw - Sob 01 Sie, 2020

Odkopuję, bo znowu jest zbiórka na wydruki.

https://www.facebook.com/...23213164364945/

Ponoć też twórca Pierwszej Ery planuje dokończyć cykl (zostały dwie części).

psborsuk - Sob 01 Sie, 2020

mnw napisał/a:
Odkopuję, bo znowu jest zbiórka na wydruki.

https://www.facebook.com/...23213164364945/

Ponoć też twórca Pierwszej Ery planuje dokończyć cykl (zostały dwie części).

Jestem chętny na Upadek Nargothrondu, resztę mam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group