galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Czarni Jeźdźcy - Event z Czarnymi Jeźdźcami

Cread - Sro 18 Cze, 2014
Temat postu: Event z Czarnymi Jeźdźcami
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4877
znowu pominęli Polskę... albo inaczej czy byliby chętni na niego?

Kulgan - Czw 19 Cze, 2014

Ja zawsze i wszędzie :)
Cread - Czw 19 Cze, 2014

Heh, tylko jest jeden zasadniczy problem - czy u nas udaloby się pociągnąć temat. Maty zacne, dodatkowy scenariusz - rewelacja. No i po raz pierwszy czego mi osobiście brakowało - karta z alternatywną grafiką!
Ja jestem za i jest nas dwóch Kulganie :(
Pytanie, czy event można przeprowadzić na tak niszową skalę.

uday - Czw 19 Cze, 2014

Gdyby talie były po polsku, to ja bym chętnie się przyłączył, ale wersji angielskiej mi się nie chce kupować...
schen - Czw 19 Cze, 2014

Zapewne też byłbym chętny jakby była taka możliwość u nas ;)
Kulgan - Pią 20 Cze, 2014

schen napisał/a:
Zapewne też byłbym chętny jakby była taka możliwość u nas ;)

Toż to koniec świata :razz: Ale ładne miasto ;)

Cread - Pią 20 Cze, 2014

Jednak biorąc pod uwagę ilość osób, które zakupiły "Czarnych Jeźdźców" to ten event z towarzyszącymi jemu bonusami jest zacny i do promocji gry WP LCG jako takiej i samego rozszerzenia. Myślicie, że gdyby trochę osób się zapisało, to Galakta stanęłaby na wysokości zadania?
Kulgan - Pią 20 Cze, 2014

Na dwoje babka wróżyła. Już raz udowodniliśmy jako społeczność, że jesteśmy w stanie stanąć na wysokości zadania, z drugiej zaś nie wiadomo, czy względy proceduralno-jakieś-tam na to pozwolą. Póki co mało nas chętnych :cry:
Cread - Pią 20 Cze, 2014

No to pozostaje proste pytanie - wchodzimy i zaczynamy robić coś z tym eventem? Zapisy są chyba jakoś do początku lipca...
Cread - Wto 24 Cze, 2014

To jak panowie, uderzamy do galakty z pytaniem o event? W sensie o zestaw i w swoim zakresie byśmy (każdy np. u siebie), przeprowadziłby akcję.
psborsuk - Wto 24 Cze, 2014

Jestem za.
Cread napisał/a:
...w swoim zakresie byśmy (każdy np. u siebie), przeprowadziłby akcję.

A jaśniej, jak byś to widział?

Cread - Wto 24 Cze, 2014

Zamawiamy zestaw (jeden, dwa, trzy, 500 :D ), i dzielimy się nim. W zależności od osób. Zestaw jest przeznaczony docelowo dla 4 osób - maty, promki z Aragornem, 4 scenariusze (3 koszmarne talie do jedźców i jeden dodatkowy).
W danym terminie umawiamy się, że w swoich miastach w miejscu powszechnie do grania publicznego (taka idea), rozkładamy się z kimś i gramy :) .

Muad'Dib - Sro 25 Cze, 2014

Nie jestem pewien czy to się uda. Wszystko musi być spisane, wyniki, kto grał itp a potem przekazane do FFG. Generalnie wg tego co piszą na FFG tylko sklepy mogą to organizować, nie sami gracze.
hsiale - Sro 25 Cze, 2014

Muad'Dib napisał/a:
Wszystko musi być spisane, wyniki, kto grał itp a potem przekazane do FFG. Generalnie wg tego co piszą na FFG tylko sklepy mogą to organizować, nie sami gracze.

I co w tym trudnego? Wystarczy się dogadać z lokalnym sklepem, 1-2 dni poświęcić na ustalenie ilu graczy się zjawi, zamówić odpowiednią ilość zestawów i czekać aż przyjdą, ustalić termin, zagrać, po czym jeden z graczy spisze raport i dostarczy go FFG. Organizuję w ten sposób turnieje Netrunnera (we współpracy z Planszakiem) i nigdy nie było problemów.

Cread - Sro 25 Cze, 2014

Ok, ja posłałem zapytanie odnośnie sprowadzenia zestawu do zaprzyjaźnionego sklepu :)
Pytanie do Warszawiaków - czy ktoś byłby chętny oprócz mnie?
Jeśli nie byłoby kogoś z samej Warszawy i okolic, to może w większym zasięgu regionalnym ktoś by się skusił?

tygrys - Czw 26 Cze, 2014

Creed - cena?
Lekt - Czw 26 Cze, 2014

A mnie bardziej ciekawi jak zmierzacie to cudo podzielić między 4 duszyczki? Chyba, ze nie załapałem dokładnie zawartości zestawu z opisu od FFG. Naprostuje mnie ktoś?
Muad'Dib - Czw 26 Cze, 2014

Zestaw zawiera 4 maty, 4 quest decki oraz 4 promki. Podzielenie raczej nie powinno być trudne ;)
psborsuk - Czw 26 Cze, 2014

Muad'Dib napisał/a:
4 quest decki

Znaczy się po komplecie 4 mrocznych talii dla każdego gracza, czy tylko jeden komplet?

Muad'Dib - Czw 26 Cze, 2014

Każdy gracz dostanie jedną talię.
Cread - Czw 26 Cze, 2014

Jeszcze nie znam ceny, ale mając doświadczenie z innych kitów pewnie będzie ok. 100 zł i na tyle się szykuję. Ponieważ jest to Władca i mogę sobie pozwolic więc biorę w ciemno, ale nie powinienem się zawieść. Sądząc też po zmianie formatu można się spodziewać tego typu form (eventu) zamiast tradycyjnych turniejów, które ciężko jest przeprowadzić (wiem to z pierwszej ręki :D ), więc LOTR idzie raczej w dobrym kierunku.
wojo - Pią 27 Cze, 2014

Również zgadzam się, że zmiana w GNK na takie zestawy to dobry ruch dla LOTRa.

Natomiast cenowo spodziewałbym się kwoty bliższej 200 zł - 4 maty to spory koszt (choć wiadomo że FFG zamówi ich znaczenie więcej więc na pewno dostaną lepszą cenę). Tak czy tak po podzieleniu przez 4 cena zestawu będzie całkiem przyjemna.

Muad'Dib - Pią 27 Cze, 2014

Wg mnie cena napisana przez Creada dotyczy zestawu dla jednego gracza - jedna mata, jeden quest deck, jedna promka a nie za całość ;) Więc trzeba się liczyć z tym, że zestaw dla jednej osoby to koszt ok 100zł.
tygrys - Pią 27 Cze, 2014

Też sądzę, ze 100 zł to koszt na gracza - czy dużo czy mało - to subiektywne - dla mnie aktualnie dużo.
wojo - Pią 27 Cze, 2014

Hmmm jeżeli koszt będzie 400 złotych za cały zestaw to jednak jest to całkiem sporo.

Choć po zastanowieniu:
Scenariusz około 50-60 złotych
Mata 50 złotych.

Więc pewnie macie racje.

hsiale - Pią 27 Cze, 2014

Niektóre sklepy sprzedawały przez jakiś czas Game Night Kity od FFG. Zawartość (przynajmniej w przypadku Netrunnera) była taka: 1 mata, 19 kart z alternatywną grafiką (2 kopie jednej, 17 kopii drugiej), 2 tekturowe deckboxy. Kosztowało to trochę ponad 100 złotych.
Muad'Dib - Pią 27 Cze, 2014

GNK do LOTR-a kosztują sporo - ok 150zł. Wynika to z prawdopodobnie z "dużej" ilości kart, ok 60 jeśli dobrze pamiętam. Czyli więcej niż w GNK do innych gier.

100zł to sporo ale patrząc na zawartość nie ma co oczekiwać niższej kwoty. Maty do gier kosztują 50-60zł a dodatki do LOTR-a w systemie PoD 50-60zł.

Cread - Pią 27 Cze, 2014

Te 100 zł to ja zakładam, jeszcze nie dostałem inf zwrotnej co do wpisowego.
Cread - Pon 07 Lip, 2014

chętnych do eventu fellowship 2014 proszę o info na pm. Niestety nic nie wiadomo o polskiej wersji, więc proszę się naszykować na wersję ang :( smutne, ale może następnym razem (chyba, że ktoś nas zaskoczy).
Szuli - Czw 10 Lip, 2014

A jaki był by to koszt?
I jak w innych miastach (3-city).

Cread - Nie 12 Paź, 2014

Dziś odbył się w Warszawie event Fellowship 2014. Spodziewajcie się niedługo małej relacji. Krótko - było bardzo fajnie i epicko!
Cread - Wto 14 Paź, 2014

Drodzy Gracze, słowo się rzekło.

Zaczęło się od spokojnego przeglądania nowych informacji na stronie FFG . Wtedy to zwróciłem uwagę na coś niecodziennego - event zaplanowany specjalnie pod Czarnych Jeźdźców! Nie turniej o złotą pietruszkę, ale coś, co niedzielni gracze i Ci bardziej wymagający są w stanie przeprowadzić. Sprawdziwszy warunki, jakie trzeba spełnić, zamówiłem w zaprzyjaźnionym sklepie zestaw. Jest on przeznaczony dla czterech graczy, każdy z nich otrzymuje:
- matę eventową,
- specjalny scenariusz, który można dołączyć do trybu kampanii Czarnych Jeźdźców,
- kartę promkę (pierwszą w historii LOTR LCG), Aragorna wywijającego płomieniami.

Gdy nadszedł upragniony październik, razem z Wektoorem spotkaliśmy się w stałym miejscu grania w karty, by wspólnie przeżyć nową przygodę. Nie odstraszył nas tekst angielski, nie przeraziła ilość Upiorów Kurhanów, nie przytłoczyła nas presja (i opresja!), podstępów, nie cofnęliśmy się przed kolejnymi obszarami.

Przygotowanie

Zdecydowaliśmy się na rozegranie taliami zaproponowanymi w najnowszym Saga-Box'ie "Droga Mrocznieje" :
pierwsza opierała się na bohaterach Aragorna, Sama i Pippina, druga na Gandalfie, Grubasku i Merrym.

Talie sprawdzają się zacnie.

Niestety pierwsze podejście skończyło się porażką - moi bohaterowie padli pod naporem Upiorów, przez co Wektoor musiał podnieść swój poziom zagrożenia o 10 i przekroczył magiczną granicę 50 pkt... A został nam ostatni etap wyprawy do przejścia.

Drugie podejście było już obiecujące. Znając lepiej swoje talie oraz to co nas czeka sprawniej planowaliśmy kolejne posunięcia. Od razu powiem ze swojej perspektywy jako gracz kierujący Gandalfem - warto mieć w pierwszej rundzie laskę Gandalfa bądź fajkę czarodzieja. W drugiej jak dojdzie któryś z tych przedmiotów to wtedy zaczyna się jazda bez trzymanki z żonglowaniem kartami z decka i ręki. Bardzo fajnie się sprawdza. A "Płomień Arnoru" młóci wroga aż miło.

Gra

Bardzo przyjemna, w klimacie. Widać twórcy nie zrobili na odwal tego scenariusza. Czuć chłód Kurhanów, ciągłego zagrożenia przez Upiory. I ten Tom Bombadil, który jak jest potrzebny to chowa się na dnie talii :) ale to już urok tej gry.

Wrażenia

Osobiście jestem za tym, by w ten sposób propagować grę Władca Pierścieni LCG. Czy jest na to za późno - to już od Was zależy Drodzy Gracze. Ja dopóki mogę będę preferował ten rodzaj gry wspólnej, by się spotkać z innymi. Zanosi się, że event będzie organizowany raz w roku. Jest na tyle wcześnie ogłaszany, że Gracze z Polski też mogą się włączyć w to międzynarodowe wydarzenie. Dodam, że rozegraliśmy scenariusz zgodnie z zaleceniem, by w weekend 10-12 października br. pasjonaci z całego świata wzięli udział w wydarzeniu Fellowship 2014.

Podsumowanie:

plusy:
+ możliwość nerdowskiego spotkania w większym gronie,
+ zawartość powyższego zestawu (subiektywnie patrząc cena na osobę a mata, scenariusz i promka jest chyba już nie do przebicia - mogę napisać zainteresowanym na PM ile dałem za swoją część),
+ scenariusz, który jeszcze bardziej wzbogaca i uzupełnia pierwszą część Saga-Box'a

minusy:
- scenariusz i promka w języku ang. (ale gdyby polscy gracze włączyli się w to wydarzenie i zamówili więcej, to myślę, że udałoby się przekonać Wydawcę, by zlokalizowano scenariusz i pojedynczą kartę tak jak jest to w zestawach na turnieje LCG :) ).

I to tyle. Życzę Wam i sobie spotkania w większym gronie w przyszłym roku, osobiście bądź w relacji duchowej w różnych częściach Polski poprzez wspólne pokonywanie scenariusza w weekend "Drogi Mrocznieje" 2015.

Cread

tommifon - Wto 14 Paź, 2014

Dzięki wielkie za relację.
Żałuję teraz strasznie, że FFG nie wpadło na podobny pomysł dużo wcześniej! Wtedy może byłaby szansa na takie eventy w języku polskim;)
Ale nie ma co się zniechęcać i następnym razem, sam postaram się wziąć udział!
Teraz musimy się zmobilizować i powalczyć o przyszłość WP w Polsce!

wektoor - Sro 15 Paź, 2014

Cread,

Świetna relacja!

Dzięki z grę - zabawa była przednia. Najbardziej zapadły mi w pamięć te długie chwile planowania naszych ruchów, które następnie były niweczone w 100% przez pierwszą kartę wyciągniętą z talii Spotkań :) Warto przy tym podkreślić, że nie rzucaliśmy się optymistycznie na Wyprawę wszystkimi postaciami, by jak najszybciej przejść na następny etap, ale zawsze zostawialiśmy dość znaczące siły do obrony i ataku. Talia Spotkań zawiera naprawdę wredne Podstępy i dość mocnych wrogów.

Do zobaczenia na następnym evencie i oby było nas więcej!

Cread - Sro 15 Paź, 2014

tommifon napisał/a:

Żałuję teraz strasznie, że FFG nie wpadło na podobny pomysł dużo wcześniej! Wtedy może byłaby szansa na takie eventy w języku polskim;)
Ale nie ma co się zniechęcać i następnym razem, sam postaram się wziąć udział!
Teraz musimy się zmobilizować i powalczyć o przyszłość WP w Polsce!


Niestety FFG wpada na takie pomysły odpowiednio wcześniej - jeśli zbierze się grupa ludzi zdecydowanych na zamówienie zestawów, to ma się wtedy argument co do negocjacji spolszczenia scenariusza. Wszystko pozostaje w naszych rękach (portfelach, chęciach, co kto woli :P ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group