galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Cytadela (Citadels) - Citadels czy Cytadele?

admin - Pią 25 Lut, 2005
Temat postu: Citadels czy Cytadele?
Citadels czy Cytadele oto jest pytanie :)

Przy okazji tego pytania można podyskutować na temat tłumaczenia tytułów gier.
W przypadku osób, które znają grę z wersji oryginalnych tłumaczenia często dziwnie brzmią jednak w przypadku całkiem nowych osób które nie mają takich „obciążeń” nie ma żadnego problemu.

uiek - Pią 25 Lut, 2005

ja jednak należę do tych "obciązonych" i bardziej jestem za Citadels

jednak jeśli chodzi o ten konkretny tytuł to spolsczenie na Cytadele nie szkodzi tak bardzo, jak w przypadku innych gier,

ale mimo wszystko jesem za pozostawieniem oryginalnej pisowni

Misiołak - Nie 27 Lut, 2005

Jeśli już to proponuję liczbę pojedyńczą: Cytadela
Prugi - Nie 27 Lut, 2005

Jak dla mnie to wszystko jedno jaki tytół, byle by był polski! Żyjemy w Polsce mamy piękny język i należy z niego korzystać, a nie zapożyczać wyraz z innych obcych.
Chcecie za 20 lat wołać na swoje dzieci Johnny, Arnold, albo Agnes? Ja nie! A zaczyna się właśnie od takich zabiegów: bo angielski ładnie brzmi.

D.W. - Pon 28 Lut, 2005

Jedna z wersji..


Misiołak - Pon 28 Lut, 2005

Mi się podoba :D
Nataniel - Wto 01 Mar, 2005

Super wyglada, tylko "Bruno Faidutti's" :)
D.W. - Wto 01 Mar, 2005

Mała zagadka co te karty przedstawiają?





Groszek - Wto 01 Mar, 2005

Nataniel napisał/a:
Super wyglada, tylko "Bruno Faidutti's" :)


A dlaczego? Skoro już tłumaczymy tytuł to nie zapożyczajmy reszty z angielsliego. Co najwyżej mogłoby być: Gra "Bruno Faidutti" lub coś w ten deseń.

D.W. - Wto 01 Mar, 2005

Jak domyślam się dlatego właśnie Nataniel o tym napisał. Tak widniało na okładce. Teraz już jest bez " 's".
Sasannka - Wto 01 Mar, 2005

Karty przedstawiają uniwersytet/bibliotekę, fabrykę gnomów ;) oraz wysoką wieżę kościelną. Pytanie tylko, co te karty robią?! Bo widzę je po raz pierwszy - to będą nowe karty czy nowe rysunki do istniejących już kart (jakoś nie wiem do czego pasowałyby dwie ostanie).
Rybciusz - Wto 01 Mar, 2005

droga sasanko wydaje mi sie ze to sa karty z dodatku "Die Dunklen Lande" , na stronie autora gry znalazlem informacje o okolo 10 kartach ( budznki ) ktorzch nie ma w angielskim wzdaniu ktore posiadam , cyzybz polski wzdawca chcial yrobic nam niespodyianke i wzda citadels y tzmi kartami
D.W. - Wto 01 Mar, 2005

To żadna niespodzianka. Już o tym informowaliśmy na naszej stronie.

W tym wydaniu będzie 14 nowych fioletowych kart dzielnic.
To naprawdę dużo nowych możliwości.

Są to właśnie kart z tego dodatku.
Jeśli chodzi o nazwy to Sasanka jesteś bardzo blisko :)

uiek - Wto 01 Mar, 2005

a ja jestem za nazwą "Cytadele" :P
a karty przedstawiają (moim zdnaiem):
-Muzeum
-Fabryka
-Dzwonnica

D.W. - Wto 01 Mar, 2005

Uiek no ładnie. Masz za dokładne informacje :)
uiek - Sro 02 Mar, 2005

to źle :> :?:
przecież najważniejesze jest umieć wyłowić z morza informacji te najważniejsze :D
a tak na serio na ile % miałem racje?

D.W. - Sro 02 Mar, 2005

100%

Czyli całkiem nieźle :)

D.W. - Sro 02 Mar, 2005

A ta karta?


uiek - Sro 02 Mar, 2005

czyżby to był "Park"?
wolfe - Sro 02 Mar, 2005

Prugi napisał/a:
Jak dla mnie to wszystko jedno jaki tytół, byle by był polski! Żyjemy w Polsce mamy piękny język i należy... (bla bla bla)
To jakiś żart? :?
uiek - Sob 05 Mar, 2005

to jak, miałem rację, czy nie?
D.W. - Sob 05 Mar, 2005

Uiek już się nie będę o nic więcej pytał.
Ale zgadza się.

Przeczytaj lepiej instrukcję, którą zamieściliśmy :)

uiek - Nie 06 Mar, 2005

Cytat:
Uiek już się nie będę o nic więcej pytał.


szkoda, bo zabawa mi sie podobała

Cytat:
Ale zgadza się.


:D

Cytat:
Przeczytaj lepiej instrukcję, którą zamieściliśmy


zaraz sie za to zabiore

bruno faidutti - Nie 06 Mar, 2005

And I prefer Cytadela or Cytadele. Keeping everything in english doesn't make much sense for me, especially when the name sounds almost the same.
Gość - Sro 30 Mar, 2005

Czy w polskiej wersji będą dostępne wszystkie karty z dodatku A Dark City? Chodzi o to czy bedzie to po prostu 2 w 1?
D.W. - Sro 30 Mar, 2005

Cały dodatek czyli 14 nowych fioletowych kart dzielnic
Prugi - Sro 30 Mar, 2005

wolfe napisał/a:
Prugi napisał/a:
Jak dla mnie to wszystko jedno jaki tytół, byle by był polski! Żyjemy w Polsce mamy piękny język i należy... (bla bla bla)
To jakiś żart? :?


Posty pisane w pośpiechu mają to do siebie. Zwracaj może lepiej uwagę na treść. Chyba to jest interesujące zamist czepiać się rzeczy, które nie są istotne dla tego tematu.

horoszka - Nie 03 Kwi, 2005
Temat postu: Przedsprzedaż
Czy gra w przedsprzedaży (niższa cena) możliwa będzie do zamówienia tylko w sklepie internetowym (+ koszty wysyłki), czy też będzie można ją zamówić i odebrać osobiście w siedzibie firmy w Krakowie (bez kosztów dodatkowych)?
Szept - Nie 03 Kwi, 2005

Ew. ile wynoszą koszty wysyłki.
uiek - Nie 03 Kwi, 2005

(od razu chce zaznaczyć, ze pisze za siebie a nie za Galaktę)
ja zawsze odbierałem gry na miejscu, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z D.W. , a do tego wiem, ze nie tylko ja tak robie)

Natomiast jeśli chodzi o cenę przesyłki to zobaczcie jakei były koszta dotychczasowych tytułów, bo nie powinny się one jakoś drastycznie zmienić

D.W. - Nie 03 Kwi, 2005

Odbierać gry można w naszej siedzibie. Wcześniej należy się tylko upewnić telefonicznie, że gra już czeka.
Dotyczy to zwłaszcza przedsprzedaży ale o premierze zawsze informujemy na naszej stronie.
Czyli
1. Kupujemy w sklepie intenetowym Galakty
2. Dzwonimy po premierze czy gra jest do odbierania
3. Odbieramy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group