galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

G這s Isengardu - G這s Isengardu

Berestaszek - Nie 18 Sie, 2013
Temat postu: G這s Isengardu

FFG na genconie pokaza這 nowy du篡 dodatek. Jest nim The Voice of Isengard. Ma by jeszcze dost瘼ny w te 鈍i皻a i ma rozpocz望 cykl Ring Maker (Tw鏎ca pier軼ieni?) Wiemy ju, 瞠 jednym z dw鏂h dost瘼nych bohater闚 b璠zie Eomer.

Wiemy r闚nie, 瞠 b璠ziemy napewno pomaga Sarumanowi w obronie Isengardu, prawdopodobnie przed lud幟i z Dunlandu oraz kto wie mo瞠 Entami z Fangornu.

Wygl康a na to, 瞠 cykl b璠zie wspiera rohan (oraz kto wie mo瞠 karta sprzymierze鎍a Sarumana?). W ostatnim dodatku z aktualnego cyklu dostajemy theodena, kt鏎y daje s這neczka ka盥emu bohaterowi z taktyki. Witajcie mono taktyki, kt鏎e maj szanse w wi瘯szo軼i scenariuszy? Dostajemy Eomera, kt鏎y jest w taktyki? Wyczuwam wielkie bum i zamiast duchowego rohanu b璠zie taktyczne. YES PLS! Ciekawe czy pod koniec cyklu si nie oka瞠 瞠 Saruman nas zdradzi i b璠zie wielkim bossem przed kt鏎ym b璠ziemy musieli ucieka jak co mu zawiniemy (co rozpocznie kolejny cykl :D )

Je郵i jest taka szansa to prosz o stworzenie nowego dzia逝 dla tego tematu :)

Wacho - Nie 18 Sie, 2013

No musz przyzna, 瞠 FFG nie zawodzi - The Voice of Isengard - zapowiada si naprawd smakowicie... ju nie mog sie doczeka "akcji" z Sarumanem! Ciekawe czy b璠ziemy nie鈍iadomie wci庵ni璚i "na drug stron barykady" ? By這 by fajnie nawet je郵i tylko chwilowo... :twisted:
Tak na marginesie WP sta si moj najbardziej rozbudowan karciank, co do ilo軼i kart - a widoki na nowe, 瞠 hej! :mrgreen: (Inwazja w豉郾ie wyprzedzona!)

Berestaszek - Wto 27 Sie, 2013

Nowe info tym razem ze strony FFG :)

Kilka kart ju widz tego orka o zagro瞠niu 1 jako g堯wnego bossa jednego ze scenariuszy. Jedyny ork kt鏎y si osta na polu bitwy(w鈔鏚 wbitych mieczy) czekaj帷y na godnego przeciwnika! Ta karta po lewej przedstawia jakiego cz這wieka? Dunlandczycy? No i ta po prawej co z entami. Wi璚 to b璠 nasi wrogowie...

Karta scenariusza m闚i co o tym 瞠 mamy dobra 20 kart z talii (...) kt鏎e stworz talie poza gr. Dalszej cz窷ci jako nie mog rozczyta :<

Nie wiem czy w tym newsie jest zawarty spoiler czy po prostu tak dobrali s這wa by fajnie brzmia這, lecz napisali, 瞠 naszymi celami b璠zie:
-ratowanie rohirrim闚 przed dunlandczykami
-pojmanie orczego przyw鏚cy
-podr騜 przez fangorn(pewno powr鏒 z misji do Orthanku)

Fajnie, 瞠 dodali nowe s這wo klucz "Czas", kt鏎e b璠zie odmierza這 czas jaki zosta nam do wykonania zadania (musimy przyby z odsiecz na czas rohirrimom?) Ma dzia豉 to na zasadzie takiej, 瞠 odkrywamy karte, jak jest to s這wo kluczowe czas X to k豉dziemy X 瞠ton闚 na nim. Co tur zdejmujemy po 1(karty z TS te mog zdejmowa), jak zejdzie do 0, to rozpatruje si efekt znajduj帷y si na tej karcie. Tak瞠 w grach wieloosobowych mo瞠 to zabole. Co wi璚ej mo磧iwe, 瞠 te s這wa kluczowe znale潭 nie tylko na kartach wyprawy, ale r闚nie na kartach z TS (np. wr鏬 逝cznik przymierza si i przymierza i jak odliczy np do 2 to zadaje 3 obra瞠nia dowolnej postaci yea!; Bagna po 3 turach poch豉niaj jednego cz這nka!) Wiele fajnych rzeczy mo積a z tego wykombinowa :D

Dodatkiem w tym newsie s 3 nowe karty wszystkie posiadaj s這we kluczowe ZGUBA X:

koszt 0 podnosimy zagro瞠nie o 3 i ka盥y z bohater闚 dostaje 瞠ton zasobu. W grze dla 4 graczy MUST HAVE, bo nie ma napisane, 瞠 tylko twoich bohater闚 :)

Podobn kart dostajemy dla wiedzy, kt鏎a jest nawet lepsza 2 karty dla ka瞠go gracza a podnosimy zagro瞠nie o 2

Na koniec smaczek dostajemy Sarumana, kt鏎y dzia豉 podobnie jak Gandalf - 1 turowy. Fajnie, 瞠 jest ta雟zy(koszt 3 i 3 zagro瞠nia), a umiej皻no嗆 no c騜 mo瞠 nie powala a tak bardzo ale 5 si造 to nie w kij dmucha, a zdolno嗆 mimo wszystko mo瞠 czasami uratowa nasz ty貫k :)

Dodatek ma wyj嗆 w 4 kwartale 2013 (Gwiazdka? :) )

TomB - Wto 27 Sie, 2013

Podoba mi si, 瞠 FFG kombinuje - nowe machaniki, nowe smaczki. No, po prostu mi si podoba. Jestem jeszcze sporo w tyle ze scenariuszami, ale ju nie mog si doczeka Isengardu.

Jeszcze kilka kart:

Eomer w pe軟ej krasie:

Sza逝 nie robi, ale najgorszy nie jest.

Jaki po篡tek ze Zguby te mo積a mie:

Gdy entowie si denerwuj to nie ma 瘸rt闚:

A to ju w og鏊e dla mnie pere趾a:

Berestaszek - Sro 28 Sie, 2013

Jak przyjrza貫m si tej karcie scenariusza, to mamy info o tym 瞠 b璠ziemy musieli wspom鏂 Rohirrim闚, by pokona atakuj帷ych Dunlandczyk闚. Dodatkowo wspomniany zosta Grimma jako karta z TS (prawdopodobnie cel-sprzymierzeniec).

Zdolno嗆 Eomera - WOW 5 ataku to nie w kij dmucha
Klucze Orthanku - no c騜 niedo嗆 瞠 kupujemy karte za 0 - ka盥y gracz dobiera 2 karty, ka盥y gracz podnosi o 2 poziom zagro瞠nia to jeszcze bohater dobiera sobie 瞠ton. Ca趾iem nie幢e, ale nadal ryzykowne, bo kto lubi podnosi swoje zagro瞠nie?

Karty z TS takie jakie powinny by. Maj psu nam krew, a nie pomaga!

Edit: Nowa karta:

Trait Isengard? Serio? Nie przekonuje mnie. A sam zdolno嗆 tego sprzymierze鎍a nie powala

Szuli - Sro 28 Sie, 2013

Czyli nadszed czas na Rohan. Zapowiada si ciekawie. Berestaszek pisa貫 kiedy, 瞠 chcia豚y pogra tymi z造mi. B璠ziemy teraz wyzyskiwani przez Sarumana, pewnie pod koniec cyklu to odkryjemy b璠ziemy musieli uj嗆 z 篡ciem z Orthanku oby ostrzec innych o jego spisku.
Berestaszek - Czw 29 Sie, 2013

pomoc w jakies zlej misji sarumana - tak, ale on nie ujawni sie. scenariusze WP LCG maja miejsce miedzy hobbitem a wladca pierscieni. jedyne wyjatki to saga boxy. jakbysmy wiedzieli ze on jest tym zlym to gandalf nie w druzynie pierscienia nie bylby zdziwiony tym ze saruman przeszedl na ciemna strone mocy.

edit. czy saruman mial jakis etap gdy robil jakis pierscien? bo moze sie okaze ze bedzie jednak cykl dotyczyl mordoru i tworca pierscienia bedzie sauron? a naszym zadaniem bedzie zdobycie informacji o pierscieniu ktrory wlada wszystkimi?

Szuli - Czw 29 Sie, 2013

Cytat:
czy saruman mial jakis etap gdy robil jakis pierscien? bo moze sie okaze ze bedzie jednak cykl dotyczyl mordoru i tworca pierscienia bedzie sauron? a naszym zadaniem bedzie zdobycie informacji o pierscieniu ktrory wlada wszystkimi?

Saruman 瘸dnego pier軼ieni nie robi, ale faktycznie sam cykl mo瞠 by o zdobywaniu informacji o Jedynym Pier軼ieni na pro軸 Sarumana.
Cytat:
scenariusze WP LCG maja miejsce miedzy hobbitem a wladca pierscieni

No to jak wyt逝maczysz Mori :mrgreen: . A 2 dru篡ny odkry造 los Balina i Balroga.

Berestaszek - Czw 29 Sie, 2013

no dobra tu mnie masz. ale potem sie zmienil ceo Wladcy Pierscieni Lcg wiec moze juz bedzie z tym lepiej xD albo Elrond po prostu zakazal im o tym mowic :D
Wallenstein - Czw 29 Sie, 2013

Szuli napisa/a:
A 2 dru篡ny odkry造 los Balina i Balroga.

Ale Tolkien o tym nie wiedzia, bo nie mia zapisk闚 wszystkich gier z tych scenariuszy. :mrgreen: Albo mo瞠 autorzy zak豉dali pora磬i graczy - 瞠by nikt si nie dowiedzia.

To, 瞠 gra jest umiejscowiona w jakim czasie nie oznacza, 瞠 gracze nie mog zmieni jakich "historycznych" wydarze. W sumie robi to prawie za ka盥ym razem tworz帷 dru篡ny w kt鏎ych sk豉d wchodz bohaterowie, o naprawd odleg造ch od siebie miejscach zamieszkania.

kufel - Czw 29 Sie, 2013

Pi瘯nie nam si rozwija nasza karcianka :D
Szuli - Pi 30 Sie, 2013

Cytat:
Szuli napisa/a:
A 2 dru篡ny odkry造 los Balina i Balroga.

Ale Tolkien o tym nie wiedzia, bo nie mia zapisk闚 wszystkich gier z tych scenariuszy. Albo mo瞠 autorzy zak豉dali pora磬i graczy - 瞠by nikt si nie dowiedzia.

To, 瞠 gra jest umiejscowiona w jakim czasie nie oznacza, 瞠 gracze nie mog zmieni jakich "historycznych" wydarze. W sumie robi to prawie za ka盥ym razem tworz帷 dru篡ny w kt鏎ych sk豉d wchodz bohaterowie, o naprawd odleg造ch od siebie miejscach zamieszkania.

Zgadzam si, cho ja staram si gra takim sk豉dem/tali aby trzyma klimat.
Chyba w jednym artykule o shadow and flame na stronie ffg wspomniano, o ko軼iach po poprzedniej dru篡nie kt鏎a spotka豉 balroga.

Go嗆 - Wto 01 Pa, 2013

A ja z tego co pami皻am Saruman robil pierscien doczytam pozniej i dam znac ! Pewien nie jestem ale warto sie upewnic ;-)
Wacho - Wto 01 Pa, 2013

Saruman nie "robi" 瘸dnego pier軼ienie... - sama sugestia brzmi 鄉iesznie...
we WP (a jestem na bie膨co z kolejnym od鈍ie瘸niem Trylogii) Saruman jest przedstawiony jako najwi瘯szy znawca tematu i ten kt鏎y specjalizowa si w studiowaniu wiedzy na temat Pier軼ieni W豉dzy -o jego "rob鏒kach" nie ma tam s這wa.

wojo - Wto 01 Pa, 2013

Za du穎 na ten temat pier軼ienia Sarumana w trylogii nie ma ale:
- W pewnym momencie Saruman sam si nazywa tw鏎c pier軼ieni. Chwali si tym Gandalfowi przed uwi瞛ieniem i pokazuje mu pier軼ie (stworzony prawdopodobnie przez siebie). Mo積a przeczyta podczas narady u Elrodna.
- W kt鏎ym z angielskich wyda sam autor w przedmowie sugeruje 瞠 Saruman maj帷 wi璚ej czasu by豚y w stanie stworzy nawet jeden z wielkich pier軼ieni.

Nale篡 pami皻a 瞠 zg喚bia ten temat ca貫 lata. I rozumiem 瞠 w tym w豉郾ie zg喚bianiu tematu b璠ziemy mu pomaga/przeszkadza.

13thcaesar - Nie 10 Lis, 2013

Kolejne dwie karty z nowego przegladu:

Szuli - Sro 13 Lis, 2013

konik mi si bardzo podoba, posadzi na nim Eomera i jazda na wroga :mrgreen:
13thcaesar - Czw 21 Lis, 2013

Szuli - Czw 21 Lis, 2013

dunlendingowie b璠 si odpala swoje zdolno軼i gdy doci璕amy karty (podstawowy element ka盥a talia k豉dzie na to nacisk) b璠zie ci篹ko
Berestaszek - Sob 30 Lis, 2013

Tu przy dociaganiu kart nieszczescie tam przy zagrywaniu kart podnosimy zagrozenie. Duzo zagmatwania moze byc od tego dodatku
Szuli - Sro 22 Sty, 2014

nikt nie zauwa篡 czy co? :mrgreen:
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4590
drugim bohaterem jest Grima, ciekawe i jak tak patrze to tu rohanu za du穎 nie bendzie g isengard :wink:

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4592
i pierwszy dodatek z nowego cyklu: the dunland trap
hero celeborn cyli w nast瘼nym AP b璠zie Galadriela?
i te arty LotR to najlepiej zilustrowana karcianka, Naith Guide poza dobr akcj ma szanse na bycie kart znajlepszym artem ever IMO of course :razz:

Lekt - Sro 22 Sty, 2014

Szuli napisa/a:
nikt nie zauwa篡 czy co?
Hej Szuli ju wcze郾iej w nieodpowiedni dzia wrzuci to Filip10 - LINK
, oj ba豉gan si robi na naszym forum kochanym.
Propos ZP do G這s闚 Isengardu - to by這 powiedzmy uczcicie do przewidzenia.
Nied逝go (oby!) wyjdzie Dn - czyli Stone of Erech, p騧niej G這sy i posypie si 6 nowych ZP o Rohanie, Elfach i walce z plugawym Sarumanem.

A na horyzoncie majaczy dalszy ci庵 Czarnych Je寮嬈闚 - czyli Bractwa Pier軼ieni cz. II.
Dwie Wie瞠 i Powr鏒 Kr鏊a pewnie zmie軼i ze 4 do 6 kolejnych Rozszerze-Saga, zatem budujcie nowe pude趾a, bo kart pewnie przyb璠zie. Wiadomo - z這ta kura, znosi z這te jajeczka. A z tej kury jeszcze d逝go nie zrobi roso趾u. Grajcie i bierzecie z tego wszyscy :)
Rzek Lekt po czym powr鏂i do przechodzenia Podr騜y do Rhosgobel :grin:

Kulgan - Sro 22 Sty, 2014

Lekt napisa/a:
A na horyzoncie majaczy dalszy ci庵 Czarnych Je寮嬈闚 - czyli Bractwa Pier軼ieni cz. II.

Osz Ty, dywersancie jeden nas豉ny przez Saurona do m帷enia w g堯wkach wiernym fanom WP :twisted: Jakie Bractwo Pier軼ienia? To to herezja wielkiej wody! Mamy Dru篡n Pier軼ienia a sformu這wanie Bractwo u篡 pewien Pan T逝macz, kt鏎y ju dawno zosta ob這穎ny kl徠w za swoje wyczyny :razz: (a swoj drog, to te od t逝maczenia tego Pana zaczyna貫m swoj przygod z tw鏎czo軼i Mistrza - jakie 25 lat temu :razz: )

Lekt - Sro 22 Sty, 2014

Kulgan napisa/a:
Osz Ty, dywersancie jeden nas豉ny przez Saurona do m帷enia w g堯wkach wiernym fanom WP
Kulgan dzi瘯i pi瘯ne - rozbawi貫 mnie za zatem przed逝篡貫 moje 篡cia ;) A tak serio, serio. Znam t wojenk o "dru篡n-bractwo-kompani-nazw wyci庵ni皻 sami wiecie sk康". Przyjmuj "Dru篡n" jako powszechniejsz form, ale mnie osobi軼ie nie pasuj帷 do klimatu. Dru積a to mo瞠 by "A" albo komandos闚 Republiki z "Gwiezdnych Wojen". Pi瘯no s這wo "bractwo" podnosi prawdziwy przekaz owej zbieraniny w璠rowc闚 pragn帷ych rozprawi si ze z貫m.
Z herezj bym nie przesadza. Sami przyznacie, i przek豉d w豉軼iwy "co Autor mia na my郵i" mo瞠 dostarczy pewnej nadinterpretacji. Kulganie drogi ja tylko wyra瘸m w豉sne zdanie.
Bractwo brzmi godniej i oddaje klimat i ducha idei jego powstania i celu dzia豉nia. To moje osobiste zdanie :) itd. itd...

Ps. Wybacz, nie zauwa篡貫m, 瞠 mnie wylogowa這... ech. Prosi豚ym o usuni璚ie powy窺zej omy趾owego posta. Dzi盦j.

Szuli - Sro 22 Sty, 2014

Cytat:
Szuli napisa/a:
nikt nie zauwa篡 czy co?
Nied逝go (oby!) wyjdzie Dn - czyli Stone of Erech, p騧niej G這sy i posypie si 6 nowych ZP o Rohanie, Elfach i walce z plugawym Sarumanem.

Dwie Wie瞠 i Powr鏒 Kr鏊a pewnie zmie軼i ze 4 do 6 kolejnych Rozszerze-Saga, zatem budujcie nowe pude趾a, bo kart pewnie przyb璠zie. Wiadomo - z這ta kura, znosi z這te jajeczka. A z tej kury jeszcze d逝go nie zrobi roso趾u. Grajcie i bierzecie z tego wszyscy
Rzek Lekt po czym powr鏂i do przechodzenia Podr騜y do Rhosgobel

ops, nie zauwa篡貫m :oops: ( Filip10 da tam tylko zdj璚ie pude趾a o ile czego nie przeoczy貫m)
Ja karty spotka trzymam w orginalnych pude趾ach a graczy i bohater闚 w klaserze ale za to na p馧ce zaczyna brakowa miejsca :wink:
PS Mo瞠 wydzieli by ju dzia w dodatkach i rozszerzeniach dla cyklu rings maker.

Kulgan - Sro 22 Sty, 2014

Lekt napisa/a:
Kulgan napisa/a:
Osz Ty, dywersancie jeden nas豉ny przez Saurona do m帷enia w g堯wkach wiernym fanom WP
Kulgan dzi瘯i pi瘯ne - rozbawi貫 mnie za zatem przed逝篡貫 moje 篡cia ;) A tak serio, serio. Znam t wojenk o "dru篡n-bractwo-kompani-nazw wyci庵ni皻 sami wiecie sk康". Przyjmuj "Dru篡n" jako powszechniejsz form, ale mnie osobi軼ie nie pasuj帷 do klimatu. Dru積a to mo瞠 by "A" albo komandos闚 Republiki z "Gwiezdnych Wojen". Pi瘯no s這wo "bractwo" podnosi prawdziwy przekaz owej zbieraniny w璠rowc闚 pragn帷ych rozprawi si ze z貫m.
Z herezj bym nie przesadza. Sami przyznacie, i przek豉d w豉軼iwy "co Autor mia na my郵i" mo瞠 dostarczy pewnej nadinterpretacji. Kulganie drogi ja tylko wyra瘸m w豉sne zdanie.
Bractwo brzmi godniej i oddaje klimat i ducha idei jego powstania i celu dzia豉nia. To moje osobiste zdanie :) itd. itd...

Nie mam najmniejszego zamiaru dyskutowa o gustach i upodobaniach, ale ... (zawsze musi by jakie ale :razz: ) Opieramy si na t逝maczeniu jedynym s逝sznym Pani, wi璚 wszystkie nazwy kart i cytat闚 pochodz stamt康. Tak wi璚 lepiej, dla unikania nieporozumie, nie rzuca sformu這waniami typu ζzik b康 Tajar, kt鏎e do kanonu nie nale膨. A tak przy okazji ciekawie potoczy豉 si dyskusja na tym Forum o nazwach do Gwiezdnych Wojen. Tam jest jeszcze bardziej rygorystycznie :twisted:

schen - Sro 22 Sty, 2014

Ale ζzik przecie brzmi tak fajnie :D (biedny Aragorn)

A co do dodatku to oczekuj z niecierpliwo軼i :] Cieszy mnie, 瞠 nie robili z Grimy, czy Sarumana na si喚 wrog闚, a zgodnie z czasem (khe khe) w kt鏎ym dzieje si akcja (khe khe) zrobili z nich karty gracza. Sama mechanika Doomed wydaje si interesuj帷a, cho mo瞠 nie wybitnie odkrywcza. Dodatkowo dochodzi wzmocnienie elf闚 i nowa talia na Isengardzie. A jeszcze tyle mo磧iwo軼i drzemie w uniwersum W豉dcy, mam nadziej, 瞠 FFG wyci郾ie z niego jak najwi璚ej.

Szuli - Czw 23 Sty, 2014

Cytat:
A jeszcze tyle mo磧iwo軼i drzemie w uniwersum W豉dcy, mam nadziej, 瞠 FFG wyci郾ie z niego jak najwi璚ej.

O to bym si nie martwi :twisted:

Corran - Pi 24 Sty, 2014

Lekt napisa/a:
Wybacz Lekt, 瞠 si z Tob nie zgodz, ale z tym ba豉ganem, to chyba troch przesadzasz. Wspomniany temat by jak najbardziej w odpowiednim miejscu i wcale nie dotyczy G這su Isengardu, ani cyklu The Ring-maker. Pytanie dotyczy這 talii Nightmare, a 瞠 przy okazji pojawi造 si tam zdj璚ia innych zestaw闚, to jedynie 鈍iadczy o tym, 瞠 pytaj帷y nie wie jeszcze co to jest i potwierdza s逝szno嗆 wyboru dzia逝 dyskusji og鏊nej. W ca造m w徠ku nie pojawi si chyba ani jeden tekst odnosz帷y si do Isengardu, poza Twoj sugesti, 瞠 tam (tzn.tu :) ) nale瘸這by przenie嗆 wspomniany temat. :grin:

Lekt napisa/a:
W tych dodatkach b璠ziemy raczej wspierani przez Sarumana, a nie z nim walczy. A "plugawy", to on si stanie dopiero w Sadze zapocz徠kowanej przez Czarnych Je寮嬈闚. Ciekawe jak tam b璠zie pasowa Saruman jako sprzymierzeniec albo bohater Grima... :mrgreen:
No i widz, 瞠 u篡wasz nazwy "G這sy Isengardu" (w liczbie mnogiej). Dlaczego? Przecie zar闚no w oryginale, jak i polskim t逝maczeniu ten dodatek ma tytu "G這s Isengardu".

psborsuk - Pi 24 Sty, 2014

Apropo "g這su Isengardu" - http://www.youtube.com/watch?v=iRnSYePrftM :mrgreen:
michcio694 - Nie 16 Lut, 2014

Co nowego : http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=4651
Lekt - Nie 16 Lut, 2014

Corran napisa/a:
No i widz, 瞠 u篡wasz nazwy "G這sy Isengardu" (w liczbie mnogiej). Dlaczego? Przecie zar闚no w oryginale, jak i polskim t逝maczeniu ten dodatek ma tytu "G這s Isengardu".
Czeski b陰d. Po prostu "voices" pasowa這by lepiej, tak si zwyczajnie zasugerowa貫m i zosta造 "g這sy".
cahir7 - Nie 27 Lip, 2014

Przeszed貫m scenariusze z pude趾a i mam w徠pliwo軼i, czy ostatni scenariusz z Entami jest rzeczywi軼ie najtrudniejszy. Przeszed貫m go niczym "polowanie na muchy",ale gra貫m " po angielsku" wi璚 mo瞠 co przeoczy貫m :?: Pierwszy scenariusz z Dunlandczykami by rzeczywi軼ie ci篹ki, ale ten trzeci, z Enatmi, kt鏎e nie atakuj :?: w etapie 3 rzeczywi軼ie ci瞛ko si nak豉da這 tokeny post瘼u, ale jak rozbudowa貫 przez dwa poprzednie dru篡n, to nie by這 wi瘯szego problemu.
Maciug - Nie 28 Sie, 2016
Temat postu: "Polowanie na orka" - poziom trudno軼i
Dwa pozosta貫 scenariusze w grze na dw鏂h graczy przechodzimy, natomiast polowania na orka nie jeste鄉y w stanie?
Jakie sugestie co do budowy talii, czy dobierania bohater闚 do tego scenariusza?

wojo - Wto 30 Sie, 2016

Ja pami皻am 瞠 mia貫m du篡 problem z tym scenariuszem bo nie do ko鎍a doczyta貫m etap 2B. Jego odpowied m闚i 瞠 je瞠li uda Ci si wyprawa to anuluj progres jaki by po這篡 na tym etapie (ale nie na aktywnym obszarze!) i dodaj znacznik czasu. Dzi瘯i temu cz瘰to udaje si unikn望 morderczego efektu po wyczerpaniu si znacznik闚 czasu.
97WzugSKd3 - Sob 02 Cze, 2018
Temat postu: cheap jerseys supply cheap football jerseys 0-12-0-12-1
Moreover, experiences of control during early life and stressful situations may also influence whether a person develops a phobia or not. Part of what I love about this place is that I recognize so many usernames and actually know who a lot of you all are.

The first was installed in North Carolina at the Dare County bombing range it shares with the Navy.. You have ALOT of time on some shots to screw around. Listen, nothing you can say is going to change my mind. And again, it was braisedy being braisedy.

I might go see what r/etymology think actually.. I not opposed to the fact that Jews returned to Israel after WW2 but to think you have some sort of right to it and to think that Jewish people deserved at the very least a separate country to Palestine because Jews held the land a thousand years ago is just wrong.

He moved himself upward up on a https://www.nhlmontrealca...ersey-c_27.html
tree.. When it came to naming their son, Mikkelson and her husband, wholesale nfb jerseys Scott Reid, turned to Twitter. Jake Arrieta, and his stunning turnaround with the Chicago CubsThe Baltimore Orioles had sunk a lot of money into Jake Arrieta.

Other explanations have included plague, an invasion of the Sea Peoples (which is a whole historical mess in its own right), K'Waun Williams Jersey
or even climate change. My only concern is Siver "can" grind decisions out, but usually in his home field, and usually against weaker foes..

The Latin movie glamor queen was born Lolita Dolores Martinez Asunsolo Lopez Negrette in Durango, Mexico on August 3, 1905. If I sign for 16 months instead of 12, how about you reduce my rent by $x per month? Or how about you reduce my deposit?" You doing them a favor they can do you a favor..

Abandoning his archers Xerxes ordered 10,000 light infantry to attempt to crush the Greeks. When increasing weight you should use the SMALLEST unit possible, making it a gradual improvement (even if this is a 2.5lb plate, or even a 1.25lb plate!).. Shows where https://www.denverbroncos...ersey-c_42.html
men would take rebounds and shots with no fear of being challenged..

Its precise position will depend on your car, it but it will probably be on top of the throttle body. My exp. They dream, they think, cheap authentic jerseys they analyze and can come up with revolutionary thoughts that bear the potential of changing the face of society. Acts of kindness can help to fill this void because they provide cheer and a reminder that there are people in the world who genuinely care about the people left out..

When the fierce battle cries no longer echo, when the spears Mikhail Grabovski Jersey
and swords no longer clash and ring, when all that is heard is the moaning of the dying, the Valkyries guide their horses through the strewn corpses that lay in the field.. After a few years a full time teaching opportunity presented itself but obviously this meant fewer hours available to deliver pizza.

Most recently, Sinclair has had an instance of numerous wholesale nfb jerseys news reports using the exact Justin Blackmon Jersey
same script for a Sinclair provided segment cut together and published on YouTube.. I spoke to my doctors and nurses about what I could do to get rid of these scars cheap jerseys china and the general consensus from the medical community was that you generally can't completely get rid of the scars once they are there..

He also went 2 1 against Taggart WKU teams.. And if you want to stay competitive in standard, you gonna have to buy packs no matter what because you sure as hell not cheap mlb jerseys gonna have enough gold to buy all the meta cards for that expansion. I dunt see how this is different than all of the other social issues that took forever to become widely accepted.

And the extent of it is pretty mind boggling. The physical appearance of persons with albinism is often the object of erroneous beliefs and myths influenced by superstition, which foster their marginalization and social exclusion. I also guess that some parents may pay too much attention to the stereotypes that are associated with public schools and all the "drama".

That is true. These media technologies included the inventions and advances of the personal computer, the Internet, email, social media, and telecommunication devices and programs. I did save enough to make a few batches of raspberry cheap authentic jerseys cobbler.. With this sequences of sad news, the government held a meeting with the attendance of the Emperor.

A good and cheap jerseys:

wholesale nfl jerseys
[/url]
[url=http://www.w...thentic jerseys

[/url]
[url=https://www....ale nfl jerseys

cheap china jerseys
cheap china jerseys
wholesale jerseys
[url=http://bb.linuxsampler.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1354]cheap nhl jerseys
[url=http://leenissen.dk/fann/forum/index.php?sid=81ca4./memberlist.php?mode=viewprofile&u=3721]cheap mlb jerseys