galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - Twórczość fanowska - PAK - Polski Projekt Autorskich Kart WP LCG

Lekt - Pią 28 Cze, 2013
Temat postu: PAK - Polski Projekt Autorskich Kart WP LCG
Szanowni Karciankowcy,
EDIT/06/2014

Nasze karciane dziecko ukończy niedługo pierwszy rok swego fanowskiego istnienia. Sporo się przez ten okres wydarzyło, zarówno dobrego jak i nieco mniej przyjemnego. My zaś zdecydowanie i konsekwentnie robimy swoje, od chwili narodzin idei PAKu, po marcowy Pyrkon, na którym odbył się I Oficjalny Turniej we Władcę Pierścieni Grę Karcianą, po nadchodzące urodziny.

PAK WP LCG to Polski Projekt Autorskich Kart do gry Władca Pierścieni Gra Karciana, stworzony w całości przez wiernych i oddanych fanów, którzy postanowili na bazie "Encyklopedii Śródziemia" Roberta Fostera stworzyć kilka własnych kart, nie oczekując, iż projekt rozrośnie się na taką skalę, a pasja i żywnego zainteresowania grą urodził się turniej.
Choć obecnie firma Galakta zaprzestała wydawnictwa wersji PL naszej ulubionej gry, na jesieni otrzymamy niebywały prezent, który ufundowali sami Fani, a mianowicie po akcji z Czarnymi Jeźdźcami, będziemy mogli zagrać w kontynuację przygód z saga-box'u i dokończyć epickie losy Drużyny Pierścienia!

Idąc za prośbą Graczy rewitalizujemy pierwszy post, aby każdy mógł bez problemowo dotrzeć do wszystkich naszych kart oraz informacji związanych z polską fanowską sceną samoróbek do WP LCG (LOTR LCG).

DROPBOX
Obecnie wszystkie karty PAKu znajdziecie na naszym Dropboxie:
PAK WP LCG na DROPBOX

W katalogu znajdują się aktualne serie kart od #1 do #75, także ukończone z serii #99-#150 oraz kilkadziesiąt kart wcześniejszych wykonanych i tłumaczonych m.in. przez Corran'a czy Szuliego, przecierających szlak samoróbek w Polsce.

Podczas sezonu ogórkowego (nadchodzących wakacji) planujemy stworzyć tutorial z prawdziwego zdarzenia, ujmujący metody wykonania kart, ich wydruku/wywołania oraz przygotowania do gry, lecz tego typu sprawy wymagają znacznej ilości czasu.

FACEBOOK
Szukajcie nas również na naszym profilu na Facebook'u:
PAK WP LCG na FACEBOOK'u

Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem poświęconym PAKowi, jego krótka historia oraz omówienie i pokazanie polskiej sceny karciankowej od środka:
PAK, czyli magia samoróbek na PRZYSTANEKU PLANSZÓWKA

Aby przeglądać profil nie trzeba mieć aktywnego konta (UWAGA: karty tam zamieszczone nie nadają się do druku ze względu na niższą jakość i kompresję!). Oglądajcie, lajkujcie i komentujcie! Wszystko robimy dla Was! Od Graczy dla Graczy, od Fanów dla Fanów! :)

Nasz e-mail:
Pytanie, uwagi i komentarze prosimy kierować na: lotrlcg@wp.pl

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół PAKu
Lekt, Corran & Cread

psborsuk - Pią 28 Cze, 2013

Oddałem głos pierwszy (neutral), to go uzasadnię od razu.

Wydaje mi się, że z racji faktu, iż w dość szybkim tempie wychodzą (i wychodzić mają) nowe dodatki, a więc i nowe karty, Wasz pomysł może nie podejść większości graczy, zwłaszcza takim, którzy nie grają w WP za często. Wydaje mi się, że głównym planowanym przez Was odbiorcą (popraw mnie jeżeli się mylę) jest gracz, który nad WP spędza dużo czasu, zna wiekszość kart na pamięć i nudzą go już standardowe zestawienia (o ile mozna coś takiego powiedzieć o WP :wink: ). A to, jakby nie patrzeć, dość mała grupa odbiorców.

Niemniej będę śledził losy projektu, i mam nadzieję, że być może coś z Waszych prac dotrze może nawet do FFG (a to byłoby chyba ukoronowanie Waszej pracy :smile: ). Powodzenia i wytrwałość życzę!

Corran - Pią 28 Cze, 2013

Może dodam ze swojej strony, że Lekt jest stanowczo za skromny. Tak ujął sprawę, jakby chciał zmniejszyć swoje zasługi w tym projekcie, a to on nie tylko wymyślił samą ideę, ale także projektuje dosłownie WSZYSTKO (dobiera sprzymierzeńców, dodatki, wydarzenia, ich treść, opisy, parametry). Mój jedyny wkład, to przeniesienie gotowych pomysłów na karty (nawet większość grafik wyszukuje sam Lekt). Jeśli więc komuś spodobają się powstające karty, to podziękowania należą się właśnie Lektowi, ale tak na prawdę, to dopiero jak je udostępni i zobaczycie co z tego powstało (w zasadzie powstaje, bo do końca jeszcze daleka droga), to na pewno nawet ci, którzy nie skorzystają z tego w praktyce, docenią ogrom jego twórczej inwencji. :)
Berestaszek - Pią 28 Cze, 2013

tak dyskretnie spytam po co mail do galakty? :? natomiast inicjatywa fajna jak kazda inna z tym ze scena lotra lcg powinna wedrowac raczej na turnieje ktorych jak narazie nie ma. i to raczej na tym gracze powinni sie skupic. druga rzecz moze lepiej skupic sie na nowych scenariuszach? tym niemniej jak jak bedziecie potrzebowali testerow to chetnie pomoge
Lekt - Pią 28 Cze, 2013

Berestaszek napisał/a:
tak dyskretnie spytam po co mail do galakty? :?

Chyba dałem się porwać chwili i oczyma wyobraźni już widziałem zestaw kart w DnŻ :) Lecz po szybkim zejściu na ziemię, konsekwentnie będę realizował ów projekt. Nikt nas nie pogania, karty robimy również dla siebie.
A nie ukrywam, że z czasem zacznę je również drukować, aby po prostu cieszyć oko podczas gry.
Zresztą albo trzeba by Galaktykę bombardować mailami albo zostaniemy zwyczajnie zapomniani.

Zastanowiła mnie również poniższa inicjatywa i zdanie "przy wsparciu polskiego wydawcy karcianki", czyli firmy Galaktyka właśnie...
Konkurs na ilustrację karty Star Wars LCG

psborsuk - Pią 28 Cze, 2013

Berestaszek napisał/a:
tak dyskretnie spytam po co mail do galakty?

Poniekąd słuszne, prędzej do FFG trzeba było słać.
Owszem, to co zaprezentowaliście, wygląda bardzo pozytywnie. Jak napisałem wcześniej, życzę wytrwałości w pracy.
A jak z kwestią grafik? Bo wyszukać w sieci to jedno, a uzyskać zgodę na użycie to drugie :wink:

Lekt - Pią 28 Cze, 2013

psborsuk napisał/a:
Poniekąd słuszne, prędzej do FFG trzeba było słać.
Owszem, to co zaprezentowaliście, wygląda bardzo pozytywnie. Jak napisałem wcześniej, życzę wytrwałości w pracy.
A jak z kwestią grafik? Bo wyszukać w sieci to jedno, a uzyskać zgodę na użycie to drugie :wink:

Oczywiście rozumiem Wasze obawy i zastanowienie w kwestii pójścia krok dalej w stronę profesjonalizmu. Uznałem po prostu, iż jeśli Galaktyka wyrazi zainteresowanie będzie łatwiej wydawcy zwrócić się do FFG.
Za pochwałę naprawdę dziękujemy - każde zdanie się liczy, krytyka również, gdyż pozwoli uniknąć błędów.
W Kwestii grafik, docelowo moim marzeniem jest "własny" grafik-artysta... marzenie głupca?

psborsuk - Pią 28 Cze, 2013

Lekt napisał/a:

W Kwestii grafik, docelowo moim marzeniem jest "własny" grafik-artysta... marzenie głupca?

Nie, dlaczego? Jest sporo utalentowanych osób, które chcą się w jakiś sposób pokazać szerszemu gronu (np poprzez karcianki). Są też tacy, którym trzeba uświadomić ich możliwości, bo sami w nie nie wierzą.

Berestaszek - Pią 28 Cze, 2013

co do grafik moze warto rozejrzec sie po deviant arcie moze znajda sie osoby ktore wyraza zgode na umieszczanie ich grafik w fan made kartach?
Lekt - Nie 30 Cze, 2013
Temat postu: Podgląd kart?
Wybaczcie spam, ale chciałbym się tylko dowiedzieć czy widać karty zamieszczone w poście otwierającym temat?
Chciałbym wrzucić kilka kolejnych i chciałbym wiedzieć czy zastosowana metoda działa :-)

Informuję, iż doszedłem do połowy Encyklopedii i na razie spisałem 166 sensownych kart, ktoś chętny do pomocy w wyszukiwaniu grafik? Pisać na priv!

Szuli - Pon 01 Lip, 2013

Lekt i Corran jestem z wami.
Lekt - Pon 01 Lip, 2013

Szuli napisał/a:
Lekt i Corran jestem z wami.

Czyli jest nas troje! Witamy na pokładzie!

Lekt - Wto 02 Lip, 2013
Temat postu: Karty #1-5
Witamy,
Poniżej prezentujemy pierwszą piątkę /update 29-07-2013

Partia I
Karty #1-5

1. A Elbereth Gilthoniel!


2. Światełko Ilúvatara


3. Ainulindale


4. Nahar


5. Alfirin

Cread - Czw 04 Lip, 2013

Za przyzwoleniem twórców chciałbym dołączyć do projektu jako konsultant :) Idea zacna, gryzę się w język na malkontentów.
Lekt - Czw 04 Lip, 2013
Temat postu: Karty #6-10
Cread napisał/a:
Za przyzwoleniem twórców chciałbym dołączyć do projektu jako konsultant :) Idea zacna, gryzę się w język na malkontentów.

Dziękujemy za wsparcie i dobre słowo! Przyda się Twoje bogata wiedza merytoryczna, bo moja znajomość mitologii Śródziemia ostro kuleje.
Najchętniej trzaskałbym ostre Zaklęcia i mocarne Miecze :)

UPDATE:
Partia I
Karty #6-10

6. Inkantacja Ambaru!


7. Stos Amon Dîn


8. Gwiazdozbiór Anarrima


9. Andúril


10. Pęta Angainor

Berestaszek - Czw 04 Lip, 2013

te karty sa na drop boxie tam gdzie scenariusze itd? z tego co widze to nie macie chyba zadnej mysli przewodniej. moze sprobujcie seriami robic dla konkretnych frakcji np pierwszy caly cykl dla hobbitow po 3 bohaterow na kazda strefe i jakies karty ktore by z nimi wspolgraly? wtedy jak juz by bylo tak pare kart to bym drukowal i sprawdzal
Lekt - Czw 04 Lip, 2013

Berestaszek napisał/a:
te karty sa na drop boxie tam gdzie scenariusze itd? z tego co widze to nie macie chyba zadnej mysli przewodniej.

Nie, kart nie ma na DropBox'ie (przynajmniej na razie) - są przerzucane z ImageShack wyłącznie jako obrazy do wglądu.

Odnośnie "myśli przewodniej"... (w właściwie jej braku), uśmiecham się tylko pod nosem i odsyłam Cię drogi Berestaszeku do mojego pierwszego postu otwierającego niniejszy temat, aż radośnie zacytuję samego siebie: "Tworzymy głównie Sprzymierzeńców z cechą Istota (na razie głownie neutralnych), Wydarzenia oraz Dodatki z nowych podrodzajów jak Zaklęcie/Czar oraz Artefakt".

Zaznaczam na obecny stan projektu - Sprzymierzeńców - wyłącznie NEUTRALNYCH :) Jak również Wydarzeń i Dodatków.
Kilka kart współpracuje ze sobą wzajemnie oraz z kartami oryginalnymi, na tym na razie poprzestaniemy.

W zgodzie w przytoczonym zdaniem informuję wszem i wobec, aby nie było dalszych niedomówień i nieporozumień - nadrzędną złotą zasadą tworzonych przez nas kart w ramach PAK WP LCG są właśnie karty pozbawione ograniczenie stref wpływów - taki był zamysł główny i na neutralach wyłącznie takowy pomył się zakończy :-)
Oto myśl przewodnia, rzekłem.
Pozdrawiamy.

Berestaszek - Czw 04 Lip, 2013

racja sory moj blad. przyjrzalem sie tylko kartom piszac posta bo malo tych istot bylo ;p troche szkoda ze skupiacie sie na bez sferowych postaciach. bo potem moze byc za latwo wykupic takowe :p no ale zobaczymy. jak narazie wiekszosc z nich jest zdecydowanie za drogie by wkladsc do talii ale tak mieliscie takie zalozenie drogie i duzo daja :p
Lekt - Czw 04 Lip, 2013

Berestaszek napisał/a:
racja sory moj blad. [...] jak narazie wiekszosc z nich jest zdecydowanie za drogie by wkladsc do talii ale tak mieliscie takie zalozenie drogie i duzo daja :p

Absolutnie nic się nie stało, a czy karty są aż tak drogie? Kwestia do dyskusji. Obecnie najwyższy pułap do 7 (i to dosłownie kilka kart), ale korzyści płynące z wydania tych 7 żetonów zasobów w pełni rekompensują koszt karty.
Z moich wyliczeń wychodzi średnia 3,5 kosztu karty, czyli przyzwoicie.
A dobierając koszt kieruję się zasadą - wielka siła to wielka odpowiedzialność, tu - wyrzeczenie.
Nowe Istoty-Zjawy i Sprzymierzeńcy z cechą Istota pojawią się wkrótce, obecnie kończymy partię 1 i 2 do poziomu finalnego, czyli 50 kart. Niczego nie robimy na hurra :)

Berestaszek - Czw 04 Lip, 2013

abym uzywal kart o koszcie 3 musza byc naprawde dobre (fili i kili np) dlatego ciezko to bedzie wsadzic. od czasow warhammera inwazji doceniam tanie karty bo mozna miec ich mase :)
Kulgan - Pią 05 Lip, 2013

Jak widzę, dyskusja trwa w najlepsze, a nie ma nic lepszego dla sukcesu przedsięwzięcia jak owocna dyskusja, więc i ja wtrące moje 3 grosze :mrgreen:

Obejrzałem sobie wszystkie karty, które zrobiliście i rzuciły mi się w oczy dwie rzeczy:

doskonały dobór ilustracji i co za tym idzie - cudowny wygląd kart oraz czasami zbyt przegięte zdolności kart. Arcyklejnot za 0, który może dać 2 żetony zasobów wybranym Bohaterom, Dębowa Tarcza dająca Thorinowi +4 Tarczy, a każdemu innemu Krasnoludowi +3 to imo zbyt mocne karty.

Myślę, że prace nad kartmi powinny się skupić również nad dopracowaniem szczegółów kart: kosztu, współczynników, zdolności, ograniczeń, legalności zagrania itp.

Moje uwagi nie umniejszają oczywiście wysiłku osób, które Tworzą nowe karty - wielki szacun dla Was :grin:

Lekt - Pon 08 Lip, 2013

Kulgan napisał/a:
Jak widzę, dyskusja trwa w najlepsze, a nie ma nic lepszego dla sukcesu przedsięwzięcia jak owocna dyskusja, więc i ja wtrące moje 3 grosze :mrgreen:

Oczywiście wszystkie uwagi staramy się ogarnąć i przełożyć na często rzemieślniczą pracę ze statystykami. Orcza praca popłaca, na razie domykamy partie I i II czyli pierwsze 50 kart później pora na urlop :)

Odnośnie pochwały za grafiki - dziękujemy, acz to jedynie tylko czas poświęcony na szukanie i sklejanie często po 5-kilka różnych wersji, które poddajemy pod głosowanie. Wciąż marzymy o własnym grafiku-artyście, choć zdaję sobie sprawę ile czasu może zająć stworzenie jednego obrazka do danej karty.

Propos przegięcia zdolności kart - jak podkreślałem już kilkukrotnie taki był zamysł, gdyby karty były zbyt tanie wówczas ich sensowność istnienia byłaby wątpliwa, a dzięki znacznikowi unikatowości z ukrytym przekazem w tel - jedna taka karta na talię (ten dopisek powinny mieć zasadniczo wszystkie nasze karty) wówczas podnosi to trudność rozgrywki - większy koszt wydany na kartę, czyli ciułanie zasobów, ale za to nasze kochane przegięte statystyki :)

Na koniec pragnę dodać, iż obecnie kombinuję z nowym typem Dodatków z cechą i podcechą: Rozkaz oraz Talizman (wiem, wiem brzmi to przaśnie i na odległość wali folklorem, ale jest ryzyko jest zabawa). Drugą porcją kart stanowią Wydarzenia z "cechą" Pogoda :) Zapowiada się ciekawie!!!

Wciąż czekamy na reakcję naszego kochanego rodzimego Wydawcy, Panie i Panowie z Galaktyki wkrótce zawalimy Wam skrzynki pocztowe, aż się do nas odezwiecie! :)

Jako, że mamy chwilowy zastój spowodowany sezonem ogórkowym oraz żmudną falą nanoszenia poprawek na I partię kart (1-25) do wersji beat2, czyli maksymalnie upublicznionej kartą dnia zostaje dziś zabawna odpowiedź na istniejącą już kartę Saurona:
(UWAGA: Traktować z solidnym przymrużeniem oka ;)

PROFESOR TOLKIEN

el - Sro 10 Lip, 2013

Proponowałbym Panu Profesorowi dać statystyki:
1-8-9-2
albo
1-9-7-3
Będzie się układać w datę urodzin/śmierci Mistrza:)

Kulgan - Sro 10 Lip, 2013

el napisał/a:
Proponowałbym Panu Profesorowi dać statystyki:
1-8-9-2
albo
1-9-7-3
Będzie się układać w datę urodzin/śmierci Mistrza:)

hehe - ciekawy pomysł :mrgreen:

Corran - Czw 11 Lip, 2013

Kulgan napisał/a:
el napisał/a:
Proponowałbym Panu Profesorowi dać statystyki:
1-8-9-2
albo
1-9-7-3
Będzie się układać w datę urodzin/śmierci Mistrza:)

hehe - ciekawy pomysł :mrgreen:

Czemu nie? :)
Co o tym sądzisz Lekt? Chyba najpierw powinienem uzyskać Twoją autoryzację, ale tak na szybko wprowadziłem drobne modyfikacje (również w pomyśle el) i wyszło coś takiego:



Jeśli chcecie którąś z tych kart w normalnych wymiarach, to niech Lekt ją zatwierdzi. W końcu to on się podpisał pod jej projektem :)

Lekt - Czw 11 Lip, 2013

Corran napisał/a:
Co o tym sądzisz Lekt? Chyba najpierw powinienem uzyskać Twoją autoryzację, ale tak na szybko wprowadziłem drobne modyfikacje (również w pomyśle el) i wyszło coś takiego:)

Niczego nie muszę zatwierdzać, co ja biskup jaki? :-) Robisz i wrzucasz żeby cieszyć złoty lud.
Pomysł el sam w sobie jest zacny, uhonorowanie datą narodzić statystyk Mistrza byłoby warte zrobienia drugiej wersji - rzeknę - bierzecie i drukujcie to wszyscy! :)

Wykonanie Corrana jak zwykle cieszy oko!

Tylko ni diabła nie skumałem żarciku odnośnie kilkuset punktów wytrzymałości? :oops:

schen - Czw 11 Lip, 2013

dzień i miesiąc śmierci/urodzin ;)
Corran - Pią 12 Lip, 2013

schen napisał/a:
dzień i miesiąc śmierci/urodzin ;)

Dokładnie, jak się dobrze przyjrzycie, to po pierwszej cyfrze jest nawet kropka oddzielająca dzień od miesiaca :)

JollyRoger1916 - Pią 12 Lip, 2013

psborsuk napisał/a:
Oddałem głos pierwszy (neutral), to go uzasadnię od razu.

Wydaje mi się, że z racji faktu, iż w dość szybkim tempie wychodzą (i wychodzić mają) nowe dodatki, a więc i nowe karty, Wasz pomysł może nie podejść większości graczy, zwłaszcza takim, którzy nie grają w WP za często. Wydaje mi się, że głównym planowanym przez Was odbiorcą (popraw mnie jeżeli się mylę) jest gracz, który nad WP spędza dużo czasu, zna wiekszość kart na pamięć i nudzą go już standardowe zestawienia (o ile mozna coś takiego powiedzieć o WP :wink: ). A to, jakby nie patrzeć, dość mała grupa odbiorców.

Niemniej będę śledził losy projektu, i mam nadzieję, że być może coś z Waszych prac dotrze może nawet do FFG (a to byłoby chyba ukoronowanie Waszej pracy :smile: ). Powodzenia i wytrwałość życzę!


Nie będę pisał nic od siebie, bo mam dokładnie takie samo zdanie. Oczywiście życzę powodzenia.

Corran - Pią 12 Lip, 2013

Tak jak wcześniej pisałem, to Lekt jest twórcą pomysłu i to on wymyśla zarówno rodzaje i nazwy poszczególnych kart, jak i ich całą treść. Przenosząc to na karty, pomagam trochę w szukaniu odpowiednich grafik, a wówczas zdarza mi się trafić na coś ciekawego, co pobudza moją wyobraźnię i czasem sam wpadnę na jakiś pomysł. Ponieważ od początku lubiłem tworzyć karty całymi seriami (np. różne krasnoludy, karty dla entów itp.), więc jak już coś wymyśliłem, to musiałem zrobić od razu kilka kart. Pokazałem je Lektowi i uznał, że być może wymagają dopracowania, ale są godne dodania do tego projektu :wink:
W takim razie postanowiłem je pokazać szerszemu ogółowi.
Oto one:

Lekt - Czw 25 Lip, 2013
Temat postu: Karty #11-15
Witajcie Wszyscy!
Wybaczcie długą ciszę i przestój (w końcu sezon ogórkowy kwitnie), nazbierało się zaległości, terminy gonią - życie.
Pora wrócić do projektu PAK, obecnie zostały nam do dogrania pojedyncze karty z pierwszej 50-ątki, wkrótce również zostaną wymienione wersje umieszczone już na forum w poprzednich postach.

Wzięliśmy sobie do serca uwagi naszych Forumowiczów odnośnie kosztu kart i niektórych opisów, sporo zaszło zmian, wiele kart rodziło się w niemałych bólach.
Aczkolwiek jesteśmy już na finiszu partii I i II :)

Następna w kolejce będzie partia 51+ aż do specjalnej karty #99, którą roboczo nazwaliśmy "Obozowisko Wybrańców".

Wypatrujcie w sierpniu nowych kart dodatków, które na pewno warto będzie dołączyć do swojej talii.

Pozdrawiamy
Zespół PAK WP LCG

UPDATE 29-07-2013
Do kart 12 i 13 wciąż poszukujemy innych grafik.

Partia I
Karty #11-15

11. Angerthas Moria!


12. Anglachel Żelazny Płomień


13. Anguirel Bliźniaczy Miecz


14. Angrist Żelazny Rozcinacz


15. Całun Angmaru!

Lekt - Pon 29 Lip, 2013
Temat postu: Karta specjalna #99
Witajcie,
Szanowni Gracze jutro, gdy zajedzie słońce wypatrujcie kart #16-25 zamykających pierwszą partię. W kolejnych dniach gładko dojedziemy do numeru 50!

Na lepszy sen, karta w roboczej wersji prezentujemy kartę eksperyment (wersja 2 kosztować ma 8 żetonów i pozwalać na czterokrotne wykorzystanie jej efektów).
Zdecydowanie zdajemy sobie sprawę z burzy jaką może rozpętać ta karta (aż drżę na myśl o moich ekstra dodatkach z puli 51-100), acz wciąż myślimy czego ewentualnie nie niej nie umieszczać, gdyż przeładowana tekstem wygląda po prostu nieapetycznie.
Patrzcie, podziwiajcie i komentujcie! :)

99. Obozowisko Wybrańców

Lekt - Wto 30 Lip, 2013
Temat postu: Karty #16-20
Witajcie ponownie,

Zgodzie z obietnicą kolejne karty z partii I, tym razem #16-20.
Pod zmianę poszedł Arcykamień oraz najwięcej "zabawy" mieliśmy z wymodelowaniem (i ustaleniem!) grafiki do karty Anson'a Powroźnika. Gdyby ktoś miał lepszy pomysł na grafikę czekamy na propozycje.

W kolejnym poście końcówka o numerach #21-25.

16. Annatar


17. Anson Powroźnik


18. Duch Aragorna I


19. Wzniośli Aratarowie


20. Arcykamień

Lekt - Wto 30 Lip, 2013
Temat postu: Karty #21-25 (koniec parti I)
Poniżej prezentujemy ostatnią piątkę, w której zaszczytne miejsce znalazły dwa piękne wierzchowce, które obok Nahar'a (#4) tworzą wielką trójkę koni-sprzymierzenców, nastawionych na Wyprawy i Podróże.
Oglądajcie i oceniajcie!

Czekamy również na opinię dotyczącą #99 Obozowiska Wybrańców :)
Z kartą #25 mamy pewne plany na przyszłość, a mianowicie miała powstać karta uzupełniająca Sakiewkę - czyli tworząca combo - podobnie do naszej "Kolczugu z Belegostu", którą da się naprawić przy pomocy postaci-sprzymierzeńca z cechą Rzemieślnik!

Od jutra zaczniemy zamieszać karty z partii II, czyli #26-50, aby następnie zrobić sobie przerwę urlopową.
W planach są już karty mocarnych Dodatków oraz rozszerzeń słowa kluczowego Ograniczenie, karty drogie, ale dające niesamowite możliwości!

Karty #21-25

21. Dębowa Tarcza


22. Cisza Argonath!


23. Arod


24. Asfaloth


25. Sakiewka Athelasu

TomB - Wto 30 Lip, 2013

Będzie komplement, choć trochę przewrotny.

Panowie, takiego potencjału marnowanego w podobny sposób to dawno nie miałem okazji oglądać.

Niektóre pomysły są naprawdę fajne, ale nie wiem, czy nie warto przełożyć sił przerobowych na trochę inne tory. Gdy skończy się dopływ nowych kart od FFG to wasz projekt pewnie nabierze blasku. Póki co jednak tylko oglądam, ale jestem pod sporym wrażeniem.


Kwestia kosztów kart jest mocno dyskusyjna. Niektóre karty z powodzeniem mogą się pojawić u wydawcy, może nawet z inspiracji waszą pracą (np. Dębowa tarcza - btw: ja bym kazał ją odrzucić po użyciu).

Ale są chyba karty nie do przełknięcia. Obozowisko wybrańców - zabieranie żetonów z karty mogłoby być zróżnicowane (3,2 lub 1 czy coś w tym stylu), bo dopałki są skrajnie różne (np. TYLKO: zadaj 4 obrażenia albo AŻ: odrzuć z gry 2 dowolne karty z TS). Poza tym (nie komentując kosztu karty jako takiego) - płacisz 4 i możesz dwa razy dodać 3 zasoby bohaterowi. Kurka wodna, można więc wykopać najgorszych wrogów bez bitki, pociągnąć ćwierć talii kart i jeszcze na tym zarobić? Super, ale chyba nawet jubileuszowa tysięczna karta na to nie zasługuje.


Najlepsza karta: Sakiewka Athelasu.


Poprawcie, zdarzające się tu i tam, literówki.
I, mimo wszystko, powodzenia.

Lekt - Wto 30 Lip, 2013

TomB napisał/a:
Panowie, takiego potencjału marnowanego w podobny sposób to dawno nie miałem okazji oglądać.

Za dobre słowo dziękujemy :)
O szybkim zakręceniu kurka, z którego wypływają nowe karty od FFG raczej nie może być mowy. Zostało przynajmniej 5 kolejnych dużych rozszerzeń (plus Czarni Jeźdźcy) oraz pewnie następne małe zestawy przygodowe. Doprowadzą do końca ZP do Numenoru i aż wierzyć mnie się nie chce, aby z całego Władcy Pierścieni jako całości zrobili "tylko" 6 rozszerzeń.
Chyba, że każdy "tom" doczeka się oddzielnie serii 6 ZP, wówczas kart zrobią się tysiące :)

Nasze karty traktujmy raczej jako miłą i sympatyczną ciekawostkę.

TomB napisał/a:
Kwestia kosztów kart jest mocno dyskusyjna. [...] (np. Dębowa tarcza - btw: ja bym kazał ją odrzucić po użyciu).

Pisaliśmy już o tym i dajcie wiarę - ustalenie kosztu poszczególnych kart było najtrudniejszym zadaniem. Jednakże zdecydowaliśmy, iż karty #1-50 zostały już zamknięte. Nie możemy ich zmieniać w nieskończoność.

TomB napisał/a:
Ale są chyba karty nie do przełknięcia. Obozowisko wybrańców... Super, ale chyba nawet jubileuszowa tysięczna karta na to nie zasługuje.

Oczywiście, że Obozowisko to karta maksymalnie przegięta. Świetnie się bawimy tworząc nowe karty i nie każdy wytwór trzeba brać tak całkiem dosłownie ;)
Pisałem w poprzednim poście, iż była koncepcja kosztu karty ustawionego na 8 żetonów zasobów, ale dającego 4 możliwe "ruchu" z efektami karty.

Generalnie pewnie jeden czy dwa efekty z Obozowiska wylecą, być może do 3 maksymalnie, aby karta nie była aż tak napchana. Gdyż nie wygląda to ani ładnie, ani schludnie. Brak tam miejsca na tytuł, opis fabularny czy cokolwiek innego. Docelowo Obozowisko Wybrańców ma być SKARBEM!

Specjalnie zaznaczyliśmy, iż Obozowisko jest obecnie w fazie roboczej. Z drugiej strony tworzymy sporą ilość unikatowych kart, aby każdy mógł z nich wybrać coś dla siebie.

Tobie najbardziej podoba się Sakiewka Athelasu, a mnie Dębowa Tarcza. Każdy lubi co innego. Brać i grać!

TomB napisał/a:
Poprawcie, zdarzające się tu i tam, literówki.

TomB jeśli zauważyłeś na jakiejś karcie literówkę napisz mi proszę na priv (same info "poprawcie" nie wystarczy ;)
Siedzimy nad tymi kartami sporo czasu, a poprawiamy je tylko w dwóch więc błędów nie da się ustrzec.
Karty zostaną poprawione dopiero w połowie sierpnia, gdy wrócimy z urlopów :)

Za wszystkie wychwycone błędy z góry dziękuję i proszę o wiadomość!

Lekt - Sro 31 Lip, 2013
Temat postu: Karty #26-35
Witajcie ponownie,
Zgodnie z wczorajszą obietnicą dziś światło dzienne ujrzą kolejne karty, tym razem ruszamy z partią II!
Zaczynamy od #26 prezentując, aż 10 nowych kart!

Spodziewamy się, że czujne oczy naszych Forumowiczów wychwycą gdzieniegdzie literówki i drobniejsze błędy, za wszystkie niedogodności przepraszamy i prosimy o informację na priv.

26. Błogosławieństwo Aulëgo!


27. Azaghal


28. Ballada o Leithian


29. Ballada o Eärendilu


30. Barahir


31. Bralda-hîm


32. Bawoły Arwa


33. Beleg


34. Kolczuga z Belegostu


35. Gałązka Drzewa Belthil

Lekt - Sro 31 Lip, 2013
Temat postu: karty #36-50
Koniec wieńczy dzieło. Poniżej prezentujemy ostatnią piętnastkę drugiej partii.
Karta o numerze #48 z pewnością wywoła na Waszych twarzach uśmiech (oby nie politowanie :) nas przeraża mina zakapiora (pożycz na wino?), w poszukiwaniu którego niczym Chuck Norris przekopaliśmy cały Internet. Jeżeli ktoś posiada milszą dla oka grafikę rzeźnika w klimatach fantasy, który nie wygląda jak zapita, zawadiacka morda z pirackiej tawerny na krańcu świata - prosimy o wiadomość na priv!

Moją ukochaną kartą z tej serii jest bez wątpienia Sfora Biały Wilków oraz magiczny Łuk (#36), który ma według nas bardzo ciekawe statystyki.

WAŻNE: Jeśli ktoś reflektuje jakąś kartę dla siebie do wydruku proszę o wiadomość - według wzoru:
Kart/Karty # X, adres e-mail. Będę wysyłał w miarę możliwości


Zatem aby nie przedłużać - oglądajcie! Teraz por na urlop :)

36. Belthoronding


37. Berło Królów Morza


38. Pan Srebrnej Różdżki


39. Okruch Elfowego Kamienia


40. Kocury Berúthiel


41. Chmura Ungolianty


42. Łachmany z Białą Ręką


43. Opiekun Białego Drzewa


44. Ostatni Przyjazny Dom


45. Proporzec z Białym Koniem


46. Sfora Białych Wilków


47. Kucyk Bill


48 Bill Rzeźnik ;)


49. Włócznie Bladorthina


50. Borsucza Rodzina


EDIT: Szanowni Gracze dzięki pomocy TomB'a wychwyciliśmy sporo drobnych błędów na naszych kartach, oczywiście zostaną one poprawione, acz dopiero po 20 sierpnia w związku z przerwą techniczno-urlopową. Własnych błędów po iluś razach po prostu nie widać, bijemy się w pierś.
TomB wielkie, ogromne, piękne i niesamowicie wdzięczne DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!

zvish - Sro 31 Lip, 2013

WOW:D
Mega klimatycne karty :D
Bardzo potężne karty co nie które. Ale full klimatu:D
Aż chciało by się nimi pograć :D

Lekt - Nie 18 Sie, 2013
Temat postu: Karta #100
zvish napisał/a:
WOW:D
Mega klimatycne karty :D
Bardzo potężne karty co nie które. Ale full klimatu:D
Aż chciało by się nimi pograć :D

Widzę, że "zarzut" o zbytnim przepakowaniu kart powtarza się najczęściej :)
Przyznam szczerze, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby (ponieważ projekt ma swój unikatowy symbol - Biała Laska Gandalfa) wprowadzić ograniczenie, iż na talię można użyć tylko 5 lub 10 kat z projektu PAK, wówczas sprawa nieco się upraszcza.
Wkrótce uderzymy z nowymi kartami - wypatrujcie również easter eggów!
Kart na forum nie wymieniałem, gdyż jeśli ktoś będzie chciał poprawione od literówek kopie dla siebie proszę o wiadomość na priv - karty wysyłam bezpośrednio do zainteresowanego.

EDIT 2 / 23/08/2013:
Aby nie spamować dodaję kartę dnia :) Obozowisko Wybrańców nie wzbudziło tak gorących emocji na jakie liczyliśmy, faktycznie karta jest mocno przeładowana tekstem i trzeba będzie ją odchudzić. Pośród naszych kart znaleźli się Istari, pora więc na pierwszego bohatera:

#100 Radagast Bury

Lekt - Sro 21 Sie, 2013
Temat postu: Wydrukowane karty PAK
Witajcie,
Dziś z punktu foto odebrałem próbną partię kart z PAKu - pokusiłem się o docięcie narożników - najlepiej sprawdzają się zakrzywione nożyczki kosmetyczne i niestety jedna oryginalna karta pod wzornik. Nasze karty ustawiałem w GIMPie na wymiar 62,82 x 87,71 mm (najlepszy format, próbowałem ustawić na 62,74 mm i wiem, że to zbyt mało), aby mieć zawsze mikrozapas na docięcie - metoda na drewnianej deseczce i nożyk tapicerski plus drugi, długi bardzo płaski nóż jako "linijka" do przyciśnięcia karty i utrzymania linii prostej.
Najlepsza była by oczywiście gilotynka drukarska, ale takowej niestety nie posiadam.
Aby uzyskać porównywalną wagę sklejam obie strony karty klejem roślinnym i pakuję w koszulkę FFG (karta ani drgnie).

Gość w sklepie z grami planszowymi zadał mi pytanie z jakiego zestawu pochodzą te karty, bo on musi je mieć :)
Domyślacie się pewnie, że uniosłem się z 15 cm pond podłogę.

Aby nie być gołosłownym:

Lekt - Wto 27 Sie, 2013
Temat postu: Karta #100 (wersje alternatywne)
Witajcie,
Do końca tygodnia wypatrujcie nowych kart!
Seria III tworzy się w pocie czoła, właśnie docieramy pierwszą trójkę - sztylet "Kieł Folca", "Hełm z Fornost Erain" oraz "Rękawice Frara", coś wspaniałego dla fanów mocnej obrony.
Poniżej prezentujemy nowe wersje graficzne Radagasta Burego:





Lekt - Wto 27 Sie, 2013
Temat postu: Beorningowie nadchodzą! (cz. 1)
Sporo się dzisiaj u nas dzieje, oto w imieniu niezmordowanego Corran'a prezentuję kolejne karty naszego projektu PAK z (roboczymi) numerami 105-124. Zdecydowanie jest na co patrzeć, gdyż owe karty dla miłośników Niedźwiadków stanowią równie łakomy kąsek, co majaczące w tle dodatki do Entów (dedykowane scenariuszowi W Głąb Farngornu/
Tylko od Was zależy czy przestrach nad bestiami weźmie górę czy też dołączycie ich do swych talii! Niechaj rosną one w siłę :)

Numeracja być może chwilowa, gdyż po głowach błąkają nam się Wydarzenie (Zaklęcia) i Dodatki (Laski, Płaszcze itp.) dla nieco zapomnianych Istarich. Czarodzieje zasługują na lepszy los! My im pomożemy :)

Oto i część 1 zacytowana Beorningowie:
EDIT 15/10/2013 ZMIANA NUMERACJI KART


131. Grimbeorn


132. Norsbjorn


133. Żona Beorna


134. Beorning Skarbnik


135. Przybysz z Północy


136. Beorning Zanachor


137. Opiekun Koni


138. Beorning Sokolnik


139. Przewodnik Stada


140. Postrach Orków

Lekt - Wto 27 Sie, 2013
Temat postu: Beorningowie nadchodzą! (cz. 2)
Druga część Beorningów:
EDIT: Również poprawiona numeracja kart 2013/10/15
:

141. Obrońca Z Głuszy


142. Duch Gór


143. Wielka Pszczoła


144. Sakwa Beorningów


145. Mowa Zwierząt


146. Miód Beorningów


147. Nadchodzą Posiłki


148. Wypoczynek w Dolinie


149. Braterstwo Istot


150. Klątwa Beorningów

Corran - Wto 27 Sie, 2013

To może w kwestii wyjaśnienia kilka słów na temat tych Beorningów.

Kiedy Lekt wyszedł z pomysłem, który potem przerodził się w to co widzicie w tym dziale, napisał, że myśli o stworzeniu kart Istot na kształt tego co FFG zafundowała nam w postaci Orłów. Wówczas wyobrażałem sobie, że będą to karty stworzone właśnie tak jak Orły, czyli same w sobie najwyżej średnie, ale dające spore możliwości w grupie poprzez zależności między tymi kartami. Tego typu zależności pojawiły się ostatnio na kartach z Prowincji.
Przyklasnąłem temu pomysłowi, bo zawsze lubiłem takie możliwości tworzenia ciekawych kombinacji.

Okazało się, że Lekt widział to nieco inaczej, więc od jakiegoś czasu kombinowałem co może stanowić tego typu grupę. Szukając wśród istot wymyśliłem w końcu niedźwiedzie, ktore potem przerodziły się w Beorningów.
Chciałem też aby zastosowana tu mechanika była czymś nowym, ale chyba nie do końca mi się udało. W sumie są tu połączone elementy znane już ze wspomnianych Orłów i Prowincji, ale chciałem chociaż trochę to zmienić. Czy mi się udało i czy takie rozwiązanie jest grywalne na razie ocenić do końca nie potrafię. Ciekawe co Wy myślicie o tych pomysłach?

Przy czym teraz widzę, że wymyśliłem za dużo kart. Mając po trzy kopie choćby większości z nich otrzymamy właściwie całą talię gracza, a przecież (jak widać z niektórych kart) chciałem je łączyć przynajmniej z Orłami i Wierzchowcami, a także innymi kartami (choćby dodatki w rodzaju Namiestnika Gondoru albo np. Ostrzeżenie Dunedainów, które w połączeniu z Sakwą Beorningów może znacznie zwiększyć wykorzystanie Beorna jako obrońcy). Postanowiłem jednak nic już nie usuwać. W końcu, jeśli ktoś zechce skorzystać z tego pomysłu budując własną talię, to może sam wybrać z czego zrezygnować.

Nawiasem mówiąc - Lekt, co masz na myśli pisząc o "majaczących w tle dodatkach do Entów"? Chyba o czymś nie wiem (zresztą jakieś Enty i karty dla nich już kiedyś wymyśliłem, tyle , że nie dedykowane żadnemu konkretnemu scenariuszowi).

Lekt - Wto 27 Sie, 2013

Corran napisał/a:
Nawiasem mówiąc - Lekt, co masz na myśli pisząc o "majaczących w tle dodatkach do Entów"?

Ups :) Wydało się, o rety.
Corranie gdzieś tam w milionowym mailu do Ciebie pojawił się ten pomysł - widać umknął do Farngornu.
Pamiętam Twoje dodatki do Entów, ale grając na kartce i w wyobraźni w scenariusz "W Głąb Farngornu" właśnie dodatków dedykowanych właśnie samym Entom brakowało mnie najbardziej.
Coś w stylu Lasek dla Istarich, Entowie mogliby dostać dodatki związane z katowaną przeze mnie pogodą - jak "Powiew Wiatru" czyli +X Siły Woli albo "Rzęsista Ulewa" +X do ataku itd.
To wszystko i wiele więcej błąka się po moim gadzim rozumku, ale na razie PAK i tylko PAK w liczbach #51-100 :P
Później przyjdzie pora na mój scenariusz... tak, tak tylko krowy nie zmieniają poglądów.
Szykujcie się na wyprawę na Północ...
"Wojna na Północy: Biała Nawałnica" autorstwa Lekt'a wkrótce nadejdzie!

zvish - Sro 28 Sie, 2013

Bardzo fajne te Wasze Beorningi :D
Rzeczywiście jak by te karty wydrukować i stworzą z marszu pieknie działającą talię :D
Dorzucił by se jeszcze Radagasta z CMP i by śmigalo, a chłopak miał by pełne ręce roboty :D

Lekt - Sro 28 Sie, 2013

zvish napisał/a:
Rzeczywiście jak by te karty wydrukować i stworzą z marszu pieknie działającą talię :D

Mnie kusi ażeby do Istarich Corrana dorobić serię Dodatków i Wydarzeń, a później złożyć talię na samych Czarodziejach :)
Początkowy koszt zagrożenia 45 i jedziemy na Mordor!
Jednakże nasi kochaniu forumowicze chyba pożarliby nas żywcem hehe

Kulgan - Sro 28 Sie, 2013

zvish napisał/a:
Bardzo fajne te Wasze Beorningi :D
Rzeczywiście jak by te karty wydrukować i stworzą z marszu pieknie działającą talię :D
Dorzucił by se jeszcze Radagasta z CMP i by śmigalo, a chłopak miał by pełne ręce roboty :D

Mnie też Beorningi przypadły do gustu :) Tworzą jakąś całość i faktycznie mogą stanowić ciekawą talię same w sobie :mrgreen:

zvish - Sro 28 Sie, 2013

E tam niewiem czy by Was ktoś pożarł za takie rzeczy :D
Robicie to dla fanu i jezeli komuś to przeszkadza w jakiś sposób to niech tego ie czyta i tyle :D

Lekt - Czw 29 Sie, 2013
Temat postu: Karty #100 (nowa strefa) oraz #99 dwie nowe wersje graficzne
Witajcie,
Dziś dwa posty pod rząd, gdyż z dwóch różnych beczek przyjdzie nam spijać miodek.
Poniżej poprawiona wersja Obozowiska Wybrańców - przemodelowaliśmy treść karty oraz wybieramy nową wersję graficzną.
Radagastowi przypadło w udziale dołączenie do innej strefy, zatem jeśli ktoś zechce z Wiedzy przeskoczyć na Przywództwo niechaj śmiało wyrusza Czarodziejem na wyprawy!
#99. Obozowisko Wybrańców (wersje 2.1 i 2.2):

lub


#100. Radagast Bury - Przywództwo

Lekt - Czw 29 Sie, 2013
Temat postu: Karty #51-53
Poniżej prezentujemy karty z III partii projektu PAK WP LCG.
Karta #53. w dwóch wersjach do wyrobu, gdyż przy jednej upadłem się osobiście, zaś żelazne rękawice pomysłu Corrana są bardziej klimatyczne i zdecydowanie lepiej zbalansowane.

I małe ogłoszenie. Zmieniamy rytm pracy, mianowicie od października będą się pojawiać 4 nowe karty tygodniowo, gdyż - ja ugrzęzłem w opracowywaniu scenariusza, a na deser na głowie mam przeprowadzkę i kapitalny remont, zatem nie będę miał ani czasu ani możliwości spokojnego wglądu do trzewi mojego twardego dysku.
Poniższe karty muszą Wam wystarczyć na dłużej, ja tym czasem przekazuję dowodzenie Corranowi i dziękuję wszystkim za miłe maile z prośbami o przesłanie kart do wydruku! :)

Po moim powrocie z pewnością przedstawię bliższe szczegóły dotyczące Wojny na Północy: Białej Nawałnicy.
Trzymajcie się ciepło! I koniecznie dużo grajcie!

51. Kieł Folca


52. Hełm z Fornost Erain


53. Rękawice Frara (wersje A i B)

lub

zvish - Czw 29 Sie, 2013

Jeżeli mogę coś zasugerowac, ja bym Rękawice Frara zrobil żeby trza je było d Krasnoluda dołączyć. Wszak jak se ludź, albo nizioł założy pokrasnoludzkie rękawice to w nich utonie :D

Edycja:
Albo żeby oddać ten krasnoludzi klimacik a jednocześnie roztrzygnąc spór pomiędzy dwiemia wersjami karty (bo jak bym się chciał wziąść za drukowanie to mial bym przeogromny dylemat), to zrobić żę wersja karty za 3 ma miejsce jak rękawice nosi ktokolwiek (byle by wojownik), a jak zalozy je krasnolud to wóczas ta aktywuje się zdolność jakwersji za 3.
Oczywiście przy takiej zfuzjowanej karcie pozostawił bym koszt 3.

Heimdall89 - Czw 29 Sie, 2013

1 raz widzę ten temat, więc zadam pytanie - można gdzieś te karty kupić ? Jeśli tak, to gdzie i za ile ? :P Na jakim papierze one są drukowane ? Czy jest różnica pomiędzy nimi, a tymi wydawanymi przez Galaktę ? :) .
Mitrel - Pią 30 Sie, 2013

Drukujesz je sam, te karty są wyrobem graczy. Płacić za nie nie trzeba, ale podziękować jak najbardziej :)
Lekt - Pią 30 Sie, 2013

Heimdall89 napisał/a:
można gdzieś te karty kupić ? Jeśli tak, to gdzie i za ile ? :P Na jakim papierze one są drukowane ? Czy jest różnica pomiędzy nimi, a tymi wydawanymi przez Galaktę ? :) .

Płacisz 1 000 000 Rupi-Rupi i karty są Twoje ;)
Mój drogi przeczytaj dokładnie 1 post tematu głównego, a utwierdzisz się w przekonaniu, iż PAK to inicjatywa od graczy dla graczy - dal funu :)
Wyślij mi ja priva swojego maila, a dostaniesz instrukcję jak karty wywołać oraz paczki winrara z partiami I i II, czyli karty #1-50.

Galaktyka niestety pozostaje głucha na naszą akcję... wiem, wiem znów marudzę.

Mitrel napisał/a:
Drukujesz je sam, te karty są wyrobem graczy. Płacić za nie nie trzeba, ale podziękować jak najbardziej :)

Szkoda męki i własnej drukarki - jedna kart to koszt ok. 85 groszy :)
A tam podziękowania - listy pochwale pisać i "szklane kwiatki" słać hehe

kowal85 - Pon 09 Wrz, 2013

Hej chłopaki, co myślicie aby stworzyć własną grę opartą na mechanice WP LCG ?
Może Wiedźmin LCG xD ? To taki luźny przykład :)

zvish - Pon 09 Wrz, 2013

Hehe zbawne bo ja obecniewymyslam własną karciankę, a konkretnie mechanikę itd i tylko niewiem w jakim świecie to obsadzić i jedna z opcji jaka mi do głowy przyszła to własnie żeby b ta karcianka miala miejce w uniwersum Wiedźmina :D
blazius - Wto 10 Wrz, 2013

Panowie a skąd bierzecie grafiki oprócz DeviantArta?
Corran - Sro 11 Wrz, 2013

Wszystkie obrazki znajdujemy w internecie :)
Najczęściej w Grafikach Google. W moim przypadku to w zasadzie wyłącznie tam, chyba, że przypadkiem na coś trafię i zachowam do wykorzystania w przyszłości.
Jak szukam czegoś konkretnego, to wpisuję przychodzące mi do głowy kombinacje słów w rodzaju "niedźwiedź w malarstwie" i patrzę co mi się wyświetli. Zazwyczaj więcej można znaleźć używając angielskich sformułowań, ale i polskie dają często zadowalające rezultaty. Jak nie jestem z nich zadowolony, to kombinuję dalej np. "attacking grizzli" i znowu dodaję jakieś słowo, które chociaż trochę ograniczy zdjęcia w wynikach wyszukiwania (np. "artwork", "painting", "watercolor").
Czasem bywa odwrotnie. Trafiam przypadkiem na jakiś fajny obrazek (szukając czegoś zupełnie innego) i zaczynam kombinować czy można go wykorzystać do jakiejś pokrewnej karty (tak powstała Mowa Zwierząt). Ale takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często.

Corran - Czw 12 Wrz, 2013

Mam informację od Lekta.

Osoby, które zgałaszają się do niego w sprawie kart z tego wątku (zresztą w innych sprawach pewnie też) otrzymają odpowiedź dopiero w październiku. Lekt prosi o cierpliwość, ponieważ jest w trakcie przeprowadzki i ma mocno utrudniony dostęp do internetu.

Heimdall89 - Czw 12 Wrz, 2013

O super. Bo myślałem że mnie olał :) . Podziękuj mu za pamięć.
Lekt - Czw 03 Paź, 2013

Heimdall89 napisał/a:
O super. Bo myślałem że mnie olał :) . Podziękuj mu za pamięć.

Witajcie Wszyscy!
Wróciłem po zbyt długiej przerwie i użeraniu się z majstrami, płytkarzami oraz instalatorami. Remont wciąż trwa, ale resztę robimy sami.
PAK wkrótce powróci! Nowe karty zostały już wykonane i oczekują na dopieszczenie opisów.

UWAGA: Wszystkich Graczy, którzy wysłali do mnie w przeciągu ostatniego minionego miesiąca informację na maila proszę uprzejmie o ponowienie zapytania o karty - wyślę bezzwłocznie wszystkie karty z partii I i II. Z góry dzięki za wyrozumiałość, ale po blisko miesięcznej przerwie wciąż usiłuję się ogarnąć.
Pozdrawiam
Lekt

Lekt - Sro 09 Paź, 2013
Temat postu: Karty 54-56
Czołem Growa Braci!

Poniżej prezentujemy najnowsze karty 54-56! Wracamy pod dłuższej przerwie technicznej związanej moją przeprowadzą. Miały być 2-3 tygodnie zrobiło się 1,5 miesiąca :)

54. Naramiennik z Galrorun


55. Łuska Glaurunga


56. Grond

JollyRoger1916 - Czw 10 Paź, 2013

Łuska za 2? Powinna być za milion ;) Mam wrażenie, że strasznie przepakowujecie swoje karty.
Corran - Czw 10 Paź, 2013

JollyRoger1916 napisał/a:
Łuska za 2? Powinna być za milion ;) Mam wrażenie, że strasznie przepakowujecie swoje karty.

Mimo, że zdecydowana większość kart została wymyślona przez Lekta, to czasami wtrącam do nich swoje trzy grosze i akurat ta karta została "przeceniona" właśnie pod wpływem mojej sugestii. Jak dla mnie jest w tym zestawie i tak zbyt dużo bardzo drogich kart, a akurat tutaj widziałem pole do obniżenia ceny ze względu na dodatkowy koszt w postaci odrzucanej karty, zwłaszcza, że nie jest to dowolna karta, a konkretnego typu przez co nie zawsze uda się skorzystać z akcji podnoszącej SO, a poza tą akcją są w zasadzie drobiazgi. Dla porównania - Ereborskie Buty dodające wytrzymałość są za darmo, a bardzo lubiane przez Lekta odrzucania (czy nawet usuwania z gry) kart, które jeszcze nie zostały odkryte jakoś nigdy nie uważałem za szczególnie wartościowe (no, może mając podgląd na TS czasem wiemy, że wrato usunąć najbliższą kartę).

psborsuk - Czw 10 Paź, 2013

JollyRoger1916 napisał/a:
Mam wrażenie, że strasznie przepakowujecie swoje karty.

Jestem podobnego zdania. Przecież wiekszość Waszych kart (nie pamiętam czy nie wszystkie) to karty do talii graczy, które mocno ułatwiają grę. Ostatnie propozycje były bardzo tanie, wydaje mi się, że powinny kosztować... nie wiem, ale sporo więcej :wink:
Co nie zmienia faktu, że pomysłów Wam raczej nie brakuje :mrgreen:

Lekt - Wto 15 Paź, 2013
Temat postu: Ku chwale PAKu! :-)
Witajcie,
Pora abym samodzielnie wziął się pod obronę i podniósł tarczę :razz:
Dyskusja się rozwija, co bardzo mnie cieszy. Konstruktywna krytyka i podsuwanie pomysłów jest najlepszym, co może nas spotkać.
JollyRoger1916 napisał/a:
Łuska za 2?

Początkowo mieliśmy stworzyć nową cechę karty skarb, jednak Corran na tyle rozsądnie wytłumaczył mnie pojęcie funkcjonowania skarbu w grze, iż zrezygnowaliśmy ze złotawej karty, na poczet Artefaktu. Pierwotnie miała ona być "Arcyartefaktem", co brzmi z perspektywy dłuższego oglądu karykaturalnie. Dlaczego zatem 2 a nie 5 żetonów? Zarzut powtarzający się często na okoliczność publikacji nowych kart, iż są one zbyt mocne i przepakowane.
W pełni się z Wami zgadzamy, acz zapomnieliście albo my sklerotycy nie dodaliśmy, iż po zamknięciu naszego projektu (na orientacyjnej ilości ok. 200 kart) wyjdzie stosowna instrukcja, która wyraźnie zaznaczy, iż w obrębie rozgrywanej gry można wykorzystać nie więcej jak 10 kart z talii PAK WP LCG, aby dołączyć je do swojej talii Gracza. I tutaj Was mamy nasi drodzy karciankowcy :P
Wiele kart ma swoje obwarowania - np. podnieś poziom zagrożenia, aby skorzystać z bonusa, natomiast liczne robimy ewidentnie dla ułatwienia rozgrywki. Choć i tutaj należy się słowo wyjaśnienia. Wkrótce wyjdzie "Zestaw Koszmarów" i śmiem podejrzeć, iż scenariusze z podstawki staną się nowym wyzwaniem. Osobiście zasiadając do gry, rezygnuję z panelu zagrożenia, wybierając przeważnie 5 bohaterów i rozdaję dodatkową kartę podczas fazy odkrywania przeciwności. Wówczas karty PAKu stają się bardzo pomocne, acz aż tak bym ich mocy nie przeceniał.
Corran napisał/a:
... wymyślona przez Lekta, to czasami wtrącam do nich swoje trzy grosze i akurat ta karta została "przeceniona" właśnie pod wpływem mojej sugestii.

Corran nie tłumacz się mój drogi przyjacielu, gdyż oboje w tym siedzimy :) i to po same dunedańskie i krasnoludzkie uszy. Zgadzam się całkowicie, iż lwia część oryginalnych kart jest zdecydowanie za droga, zwłaszcza w zestawieniu z przypadkami jak Vilya , która ma zastosowanie wyłącznie do jednej postaci, kosztuje "tylko" 2 żetony, a fabularnie powinna być przepakowanym arcyskarbem pośród arcyartefaktów. Zauważacie tutaj pewną nielogiczność?
Kusi nas (mnie tym bardziej), aby dorobić kilka dodatków do Istarich. Dlaczego taki Gandalf nie miałby walczyć przy użyciu swojej czarodziejskiej laski? Acz jak wiadomo Istari, to nie byle jakie mięczaki, zatem skoro powstał Glamdring, toż gandalfowy magiczny kijaszek winien dodawać plus 5-6 punktów do ataku i kosztować 7-8 żetonów?
Przywołane przez Corran’a Ereborskie Buty to karta "frajer", typowy zapychacz, która właśnie za "frajer" dodaje niesamowicie istotny 1 punkt wytrzymałości, których jak na lekarstw, a leczeniem zajmuje się bardzo wąska grupa postaci. Gdzie tu sens i logika?
psborsuk napisał/a:
Ostatnie propozycje były bardzo tanie, wydaje mi się, że powinny kosztować... nie wiem, ale sporo więcej

Hmm... nie dogodzisz normalnie… Przypomnijcie sobie serie I i II - karty 1-50, gdzie figurowały praktycznie same "4";, kilka mocnych "5"; i nawet Annatar Pan Darów za 6! Wówczas głównym zastrzeżeniem był wysoki koszt kart. Pamiętajcie proszę, że tworząc kartę staramy się ze wszech miar zbalansować jej koszt oraz opis i bonusy pod kątem już istniejących, lecz przy kilku setkach oryginalnych (tutaj kłania się tworzenie wspólnych combosów pomiędzy kartami, które są moją osobistą największą bolączką) oraz bezdyskusyjnym faktem, iż Gracz pragnący wydrukować karty PAKowe, może posiadać tylko podstawkę często właśnie ustalenie jej kosztu wywołuje zgrzyty i przeciąganie liny za pomocą wymiany dziesiątek maili.
Następne karty będą miały kil cech X;, gdzie ów X; będzie odnosił się do przeróżnych parametrów, co dodatkowo skomplikuje rozgrywkę, a jest z czego wybierać.
psborsuk napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że pomysłów Wam raczej nie brakuje

Dziękujemy. Zasadniczo do 215-225 mamy już zaplanowane karty, większość rozpisanych i czekających w kolejce. PAK to projekt na dłuższy czas, uradziliśmy z Corranem tworzyć 3 karty tygodniowo, gdyż prócz tego trzeba jeszcze pracować i zająć się rodziną. Stąd w przybliżonym wyliczeniu wychodzi, iż za ponad rok spotkamy się tutaj omawiając ostatnią z kart, a Corran wykonując ostatnie szlify będzie mógł napisać "mam dość gderliwego Lekta na wieki i całą wieczność razem wzięte!" ;)

EDIT: 2013/10/15
kowal85 napisał/a:
Hej chłopaki, co myślicie aby stworzyć własną grę opartą na mechanice WP LCG ?
Może Wiedźmin LCG xD ? To taki luźny przykład :)

Takiż to żarcik Lektowo-Corranowy :) Statystyki podpatrzone na ownhero.net


EDIT2: 2013/10/17
Idąc za radą Corran'a zaprzyjaźniłem się z DropBox'em, aby i Wam umilić i ułatwić życie:
Karty, szablon oraz tutorial PAK WP LCG

Lekt - Pią 18 Paź, 2013
Temat postu: Karty 57-59
Witajcie,
Poniżej najświeższe dodatki do naszej karcianki! Koszty kart wysoki, ale uzasadniony dopakowaniem!
Morgenstern miał początkowo kosztować 8-9 żetonów i zabijać jednym machnięciem każdego wroga w grze! Corran się nie zgodził ;) W slangu nazwa karty #57 to "kolcowata chochla", jednak nie polecałbym używać jej w kuchni przy garach :)
Przedstawiamy również tarczę z Rohanu, o którą walczyłem jak dziki ogr!

Nowe karty już wkrótce!
Wspomożecie się Zielnikiem z Shire, poskromicie wrogów Wzmocnioną Liną z Hithlain oraz zaśpiewacie pieść z wydarzenia: Pomniki Zasłużonym!

57. Morgernsztern Ciernia


58. Bransoleta Gwaith-i-Mírdainów


59. Pawęż z Helmowego Stołpu

Lekt - Pią 25 Paź, 2013
Temat postu: Karty 60-62
Witajcie,

Poniżej prezentujemy kolejne 3 karty dołączając je do naszej wesołej gromadki.
Lina straciła do prawda w tytule "wzmocnienie", acz wersja z hobbitami na przedzie powinna wywołać uśmiech. Corranowi dziękuję za wyszperanie tak dziwnie-ciekawej grafiki.
Na "zrobienie" Zielnika zeszło nam bodaj ze 20 maili :)
Natomiast do mojej ulubionej karty z tego rzutu - Pomników Zasłużonym! dodaj, iż świetnie bawiłem się piszą cały wiersz, jak później się okazało przemianowany na żołnierską pieśń.

Za tydzień dalszy ciąg programu! Wypatrujcie: Róży z Imloth Melu, Flakonika Ithildin oraz Korony Durina! Jak zwykle będzie się działo :)

60. Zielnik z Shire


61. Lina z Hithlain


61. Lina z Hithlain - wersja "nieoficjalna" - karta ciekawostka


62. Pomniki Zasłużonym!

Lekt - Czw 31 Paź, 2013
Temat postu: Karty 63-65 + karta specjalna :-)
Nowa porcja kart przed dłuższym weekendem listopadowym wraz ze specjalnym "rodzynkiem" już na zwieńczenie cyklu, gdyż na obecną chwilę karta 200 zamknie projekt PAK WP LCG.
63. Róże z Imloth Melui


64. Flakonik Ithildin


65. Korona Durina


200. Lekt Ridan II
Krasnoludy i Elfki! Oto nadeszła wielka chwila! Po tygodniach starań wreszcie udało nam się podpisać kontrakt. Uważajcie na czapki i swe dziewoje, nowy heros jest w mieście! Ani Suron mu nie straszny, ani cały Mordor nie dałby rady!

Bohater wszechsferowy, karta-żart ze szczyptą autoironii dla spełniania kaprysu "grania" samym sobą :) Bohater zdecydowanie do gry z 1 kompanem, gdyż sam robi za dwóch.
Corran nie dał się namówić na karciankowe wcielenie alter ego. Mnie nikt namawiać nie musiał :)
Uprzedzając pytanie - Ainur i Istari, gdyż jako wcielenie "Anioła" Lekt miał kaprys zejść do/na Ardę i wcielić się w postać wrednego gadziego Czarodzieja, który robi co mu się żywnie podoba. Toż sobie posłodziłem :D





Lekt - Czw 14 Lis, 2013
Temat postu: Karty 66-68
Witajcie,

Tęskniliście? Głośniej nie słyszymy...
Alboż znudził Was PAK? U nas gro pomysłów, tylko nieco sił brak i czasu. Projekt się rozrasta, a odzew znów przygasł :)
Cisza na forum grobowa, aż strach się bać cóż będzie czyhało w głębi tego lasu.

Do końca roku będą się pojawiać nowe karty, ale bez regularnego meldunku.
Pragniemy przed stosowniejszą - dłuższą - przerwą poczynić karty do #75 i dalej przyjdzie pora na rewizję sensowności i ocenę projektu.
Obecnie posiadamy w zbiorach zgoła 98 odmiennych kart (niektóre w kilku wersjach jak Ragadast i odmiennych grafikach), założyłem iżby do końca zrobić 200 i tutaj mała pauza na podszkolenie w obsłudze programu graficznego, aby odciążyć nieco Corrana.
Z tego co wykonaliśmy spokojnie dałoby się złożyć ładny zestaw do talii Gracza.

I tutaj pytanie skierowane do Graczy, którzy od momentu narodzin PAK WP LCG zgłosili się po nasze karty. Prosimy, abyście się wypowiedzieli jakie złożyliście przy ich użyciu talie, jakie wypracowaliście kombosy. I ogólnie jaka jest Wasz tychże kart ocena? :)

Poniżej zmierzając ku końcowi lista zaplanowanych do końca partii III, tj. z numeracji #51-75.
69. Nóż Morgulu, Dodatek, Artefakt. Broń
70. Miodowe Placuszki Beorna, Dodatek Pożywienie. Przedmiot
71. Ringil, Dodatek, Artefakt. Broń
72. Ususzone Seregony / Wiązka/Pęczek Seregonów, Dodatek, Kwiat. Przedmiot.
73. Simbelmynë, Dodatek, Kwiat. Przedmiot
74. Singollo, Dodatek, Ubranie. Przedmiot
75. Hełm Hadora, Dodatek, Artefakt. Pancerze.

Oto pora na danie główne - prezentujemy trzy nowe karty.
Z małym poślizgiem, ale zawsze są :)

66. Rękawice Mahtana

67. Perła Nimphelos

68. Łodyga Niphrendile

Lekt - Nie 17 Lis, 2013
Temat postu: Post PAK ;-)
Witajcie,

Owa chwila musiała w końcu nadejść. Lekt uczy się GIMPować i jakoś mnie to nawet wychodzi (też sobie posłodziłem gehgeh).

W ramach rozgrzewki udostępniam oficjalnie pierwszą kartę własnej produkcji, choć jeszcze pewnie nad niecą przy niej podłubie.
Mistrzowi memu Corranowi ogromnie dziękuję za cierpliwość i pomoc! :)
PAK po zaistnieniu karcie #200 pójdzie raczej w nieco rozrywkową stronę, czytajcie Lekt parszywiec zrobi sobie żarcików pełno od "Kalesonów Sarumana" po "Matkę Gimliego"...

203. Nasz ulubiony reżyser, który "umiał" z Hobbita wycisnąć Trylogię :)

JollyRoger1916 - Nie 17 Lis, 2013

Powinien być wrogiem, jakimś bossem, czy coś :P
Lekt - Sro 20 Lis, 2013
Temat postu: PAK 'Easter Eggs'
JollyRoger1916 napisał/a:
Powinien być wrogiem, jakimś bossem, czy coś :P
A uwierz, że kusiło mnie, aby uczynić z naszego wesołego Gnomka wroga na kształt ogra ze scenariusza "W Dół Anduiny", albo lepiej - wszech uniwersalnego wroga potrzebnego do osiągnięcia całkowitego zwycięstwa. Kombinowania sporo i frajdy masa.
Robienie kart wciąga jak bagno.

W produkcji jest równie mocna persona światka fandomowego. A specjalnie dla naszego forumowego kolego - Creadziu pozdrowionka! Pewien grzewczy element garderoby znanego czarodzieja :) Do zobaczenia wkrótce.

Odnoszę jednak wrażenie, że musimy Was czymś zaszokować, aby na forum zrobiło się głośno.
Galaktyka ambitnie milczy :P

Lekt - Nie 15 Gru, 2013
Temat postu: Karty #69-75
Witajcie po dłuższej przerwie.
Poniżej znajdziecie karty z końca partii III, czyli numery od 69 do 75.
Ogłaszamy również, iż istniejący i działający od blisko pół roku projekt PAK zawiesza swoją działalność. Pozostało nam do wykonania około 100 zaplanowanych uprzednio kart i mamy zamiar wywiązać się z postawionego sobie zadania, nawet jeśli mielibyśmy robić te karty wyłącznie dla siebie :)
Obecnie do końca roku całe siły twórcze zostaną przekierowane na mój pierwszy scenariusz, którego wprowadzenie fabularne znajdziecie w temacie o "Dodatkach stworzonych przez graczy".
Tymczasem zapraszam do zapoznania się z nowymi kartami i na zapas życzymy Wszystkim forumowiczom samych dobrego na święta.
Do zobaczenia wkrótce.
PAK, czyli Corran & Lekt.

69. Nóż Morgulu

70. Placki Beorna

71. Ringil

72. Ususzone Seregony

73. Z Nad Brzegu Księżyca!

74. Singollo

75. Hełm Hadora

Lekt - Sro 14 Maj, 2014
Temat postu: PROŚBA O POMOC
Szanowni Gracze mam ogromną prośbę,

Ponieważ jakiś czas temu ImageShack, przez którego zamieszczaliśmy wrzucane tutaj karty zrobił się płatny, kilka osób - w tym Corran - przesłało do mnie informację, iż karty są na forum niewidoczne.

Proszę kilka chętnych osób o potwierdzenie moich przypuszczeń oraz radę, gdzie można by wrzucić owe obrazy, aby później w formie linku do wglądu przekopiować je tutaj.

Szkoda byłoby mimo wszystko zostawić tak na pastwę odleżyn naszą pracę, włożyliśmy w to sporo serca i nie porzuciliśmy do końca naszego karciankowego dziecka :)

Z góry serdeczne dzięki,
Lekt

Lekt - Czw 15 Maj, 2014
Temat postu: Ważne zmiany w projekcie PAK WP LCG
Szanowni Karciankowcy,

Wybaczcie post pod postem, ale z powodu jego ważności należy sprawę rozgraniczyć.

Po długim procesie tentegowania w głowach, postawiliśmy nie tworzyć sztucznego tłumu w Internecie - wystarczająco już zapchanym i przenieść PAK WP LCG na Fejsbuka.

Dotychczasowa strona fecebookowa strona IOTWP została przechrzczona na PAKWPLCG.

Decyzja ma charakter pragmatyczny, gdyż utrzymywanie strony Turniejowej okazała się reanimowaniem sieciowego trupa.

Po wprowadzeniu opłat na ImageShacku nasza sytuacje nieco się skomplikowała, gdyż karty wklejane pieczołowicie na forum Galakty - w tym właśnie temacie - stały się niewidoczne.

Dlatego informujemy, iż z dniem dzisiejszym dawna strona IOTWP zostaje przechrzczona na stronę poświęconą PAKowi oraz samoróbką do Władcy Pierścieni Gra Karciana.

FB jest bez wątpienia medium o szerokiej dostępności, a łatwość dodawania kolejnych partii kart wraz z ich opisami przeważył za przenosinami PAKu właśnie tutaj.

I pamiętajcie PAK nie umarł, póki my żyjemy! :)
(a trochę jeszcze pożyjemy...)

Z pozdrowieniami
Ekipa PAK :)

Zapraszamy serdecznie do naszej samoróbkowej społeczności:
PAK WP LCG NA FACEBOOKu

burial - Pią 16 Maj, 2014

fajnie, że inicjatywa się rozwija...
ja z niecierpliwością czekam na scenariusze :)

Mam jeszcze pytanie (a może potraktujecie to jako sugestie):
Czy ktoś może mnie poinstruować w jaki sposób najłatwiej produkować sobie karty? Albo w jaki sposób WY to robicie?

Muad'Dib - Pią 16 Maj, 2014

burial napisał/a:
fajnie, że inicjatywa się rozwija...
ja z niecierpliwością czekam na scenariusze :)

Mam jeszcze pytanie (a może potraktujecie to jako sugestie):
Czy ktoś może mnie poinstruować w jaki sposób najłatwiej produkować sobie karty? Albo w jaki sposób WY to robicie?


Mój znajomy zazwyczaj drukuje karty w punkcie fotograficzny. Ja jestem bardziej pedantyczny. Biorę odpowiednio cienki papier foto i drukuję. Potem naklejam na oryginalną kartę aby tył był taki sam i lakieruję po oczyszczeniu pędzelkiem powierzchni. Jest to o tyle trudno do wykonania w przypadku LOTR-a, że nie masz śmieci, jak to w LCG. Ja tej metody używałem na CCG.

Lekt - Pon 19 Maj, 2014

burial napisał/a:
Mam jeszcze pytanie (a może potraktujecie to jako sugestie):
Czy ktoś może mnie poinstruować w jaki sposób najłatwiej produkować sobie karty? Albo w jaki sposób WY to robicie?

Witam,
W ciągu 1-2 dni na PrzystankuPlanszówka spodziewajcie się tekstu opowiadającego o PAKu oraz poruszającego kwestie tworzenia kart. Tam znajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Ponieważ pracy jest sporo prosimy o wyrozumiałość - jest nas do tego tylko dwóch (w porywach 3), za kilka rzeczy trzeba poprawić. Obecnie w ramach akcji propagującej WP LCG mamy w planach zrobić nowy tutorial dla Graczy chętnych na drukowanie kart oraz na pierwszym miejscu rozwinąć powstały niedawno profil na FB - PAK WP LCG NA FACEBOOKu

Natomiast wszelakie pytania prosimy kierować na lotrlcg@wp.pl :)

Ponawiam również prośbę o przesłanie na priva wiadomości czy karty PAKu w dedykowanym mu temacie wciąż są widoczne?

Lekt - Wto 20 Maj, 2014
Temat postu: Ważne zmiany w projekcie PAK WP LCG - kolejna odsłona
Witajcie,

Szanowni Gracze od dziś karty PAKu oraz wiele innych przydatnych rzeczy jak szablony do GIMPa, czcionki oraz karty zewnętrzne znajdziecie na nowym koncie Dropbox:

PAK WP LCG NA DROPBOX

Bierzcie, ściągajcie i grajcie wesoło wszyscy!

Zapraszamy także na naszego Facebooka:
PAK WP PL na Fejsie

Pytania, uwagi i komentarze możecie również przesyłać na lotrlcg@wp.pl

Tyle wygrać :)

Wacho - Wto 20 Maj, 2014

Ups - link na dropboxa chyba nie działa...

Ps. Dzięki Lekt za dzisiejszą - owocną i perspyktywiczną - pogadankę :twisted:

Lekt - Wto 20 Maj, 2014

Wacho napisał/a:
Ups - link na dropboxa chyba nie działa...
Ps. Dzięki Lekt za dzisiejszą - owocną i perspyktywiczną - pogadankę :twisted:

Proszę o info na priva komu jeszcze nie działa link. U mnie wszystko widać :/ Ech ta technologia XXI wieku mnie ewidentnie nie kocha.

Corran, przyjacielu wspomożesz?

burial - Wto 20 Maj, 2014

u mnie wszystko śmiga jak ta lala - od samego początku
ściągnąłem w ciągu pierwszych minut po udostępnieniu posta

Dzięki Lekt! (i reszta) za świetną robotę i super materiały!

Corran - Sro 21 Maj, 2014

Lekt napisał/a:
Wacho napisał/a:
Ups - link na dropboxa chyba nie działa...
Ps. Dzięki Lekt za dzisiejszą - owocną i perspyktywiczną - pogadankę :twisted:

Proszę o info na priva komu jeszcze nie działa link. U mnie wszystko widać :/ Ech ta technologia XXI wieku mnie ewidentnie nie kocha.

Corran, przyjacielu wspomożesz?
Nie bardzo wiem jak mógłbym pomóc. Podobnie jak burial uważam, że wszystko działa prawidłowo. Może to był jakiś chwilowy problem, z... bo ja wiem, z serwerem Dropboxa?
Jahmel - Sro 21 Maj, 2014

Chylę czoła ku podłodze, zresztą żuchwa jest tuż obok. Mistrzostwo świata.
Śmiga pięknie. Lekt może z tą technologią to chwilowy foch :razz:

Wacho - Sro 21 Maj, 2014

Hej - spróbowałem na innym kompie i wszystko śmiga "jak ta lala"!!! :mrgreen:
Piękne karty - i na pierwszy rzut oka wydają się bardzo grywalne :-) Super robota!!!

Kulgan - Sro 21 Maj, 2014

U mnie też wszystko działa :)
maclis - Sro 21 Maj, 2014

Wszystko działa. Nie wiedziałem, że już macie tyle kart. Powodzenia!
Lekt - Pią 23 Maj, 2014
Temat postu: Karta #129 Cienistogrzywy
Witajcie,

Eksperymentalnie wrzucam kartę bezpośrednio z innego miejsca niżeli imageshack. Proszę o informację czy kartę widać, znajdziecie ją również na naszym profilu na fejsiku :)

Pierwsza wersja z Gandalfem na doczepkę oraz druga konsultowana przez Cread'a, każdy z wersji daje nieco inny bonus. Osobiście uważam, iż warto mieć obydwie :)
Corran dzięki za kapitalny cytat! (Ot mała nowość).

129. Cienistogrzywy (w dwóch odsłonach)



Muad'Dib - Pią 23 Maj, 2014

Widać obrazki ;) Zdecydowanie jestem za wersją nr 1. Fajnie się komponuje z tekstem karty.
Zboku - Pią 23 Maj, 2014

Tylko poprawcie te "Wierzchowice" w linii pod tytułem karty :wink:
Lekt - Pią 23 Maj, 2014

Zboku napisał/a:
Tylko poprawcie te "Wierzchowice" w linii pod tytułem karty :wink:
Gryf jest tak narowisty, że "zapragł" być "więrzchowicem" :P
Karty poprawione. Czeski błąd :) Dzięki za zwrócenie uwagi, Corran już Cię uprzedził.

schen - Pią 23 Maj, 2014

W pierwszej wersji jest jeszcze "Wierzchowietc" w opisie zdolności karty.
Zboku - Pią 23 Maj, 2014

Wydaje mi się że widziałem jeszcze jakieś drobne błędy (typu Mogrulu) ale nie chciałem pisać aby nie było że "sam nie zrobi, a po nogach kąsa" :roll:
Karty wyglądają super, duży szacun.

Lekt - Pią 23 Maj, 2014

Zboku napisał/a:
Wydaje mi się że widziałem jeszcze jakieś drobne błędy (typu Mogrulu) ale nie chciałem pisać aby nie było że "sam nie zrobi, a po nogach kąsa" :roll:
Karty wyglądają super, duży szacun.
A to akurat nie błąd, tylko celowy zabieg. Nóż z Minas Morgul miał być początkową nazwą karty, ale uznaliśmy, iż "Nóż Morgulu" będzie bardziej klimatyczne. Dlatego po konsultacjach nie uważamy tego za pomyłkę :)
Lekt - Pią 23 Maj, 2014

Zboku napisał/a:
Wydaje mi się że widziałem jeszcze jakieś drobne błędy (typu Mogrulu) ale nie chciałem pisać aby nie było że "sam nie zrobi, a po nogach kąsa" :roll:
Karty wyglądają super, duży szacun.
A to akurat nie błąd, tylko celowy zabieg. Nóż z Minas Morgul miał być początkową nazwą karty, ale uznaliśmy, iż "Nóż Morgulu" (PAK#69) będzie bardziej klimatyczne. Dlatego po konsultacjach nie uważamy tego za pomyłkę :)

EDIT: Pamiętajcie, że karty są dostępne na naszym Dropboxie, gdzie znajdziecie je w najlepszej jakości do wydruku/wywołania. Karty wrzucane na FB są tylko poglądowymi, abyście mogli być na bieżąco. Na forum lądują obecnie linki obrazów z mojego chomika, ale nie wszyscy (co już zgłaszali) je widzą. Generalnie niedługo PAK będzie w Waszych lodówkach :P

Zboku - Pią 23 Maj, 2014

Lekt napisał/a:
(...)A to akurat nie błąd, tylko celowy zabieg. Nóż z Minas Morgul miał być początkową nazwą karty, ale uznaliśmy, iż "Nóż Morgulu" będzie bardziej klimatyczne. Dlatego po konsultacjach nie uważamy tego za pomyłkę :)


Nóż Morgulu - tak

Nóż Mogrulu - nie. Zobacz na tytuł tej karty, przynajmniej w wersji widocznej tutaj.

Lekt - Pią 23 Maj, 2014

Zboku napisał/a:
Nóż Morgulu - tak

Nóż Mogrulu - nie. Zobacz na tytuł tej karty, przynajmniej w wersji widocznej tutaj.

Ups :) Najlepciejszym się zdarza. Dzięki za wychwycenie, poprawię po weekendzie i wrzucę na Dropboxa. Pewnie jeszcze nie jeden taki kwiatek się znajdzie. Po iluś tam poprawkach innych rzeczy, takie upierdliwe drobnostki zawsze umykają :) Jeszcze raz wielkie dzięki!

Zboku - Pią 23 Maj, 2014

Spoko wodza. Takie literówki zdarzają się i w profesjonalnych, rynkowych wydaniach, gdzie ileś osób bierze kasę za korektę i "zczytanie".

Z zamierzchłych czasów pamiętam podtytuł jednego z pierwszych wydawnictw o komputerach:

"Nie ma jutra bez komputra"

:wink:

Lekt - Pon 26 Maj, 2014
Temat postu: Urodziny PAKu
Witajcie,

Już za miesiąc będziemy obchodzić swoje pierwsze urodziny, stuknie nam okrągły roczek :)
Z tej okazji mamy dla Was ciekawą propozycję na wykonanie jubileuszowej karty opatrzonej numerem i symbolem PAKu oraz podpisem zwycięscy.

Wszystko co musicie zrobić, to wykonać kartę dowolną techniką (Paint, PhotoShop, GIMP, skan rysunku), karta bohatera, sprzymierzeńca, wydarzenia lub dodatk dowolnej strefy.
Karta musi być możliwie zgodna z oryginałem, natomiast nie może ona stanowić kopię jakiejkolwiek wydanej już oryginalnie karty ani powielać karty fanowskie.

Macie pomysł na własną kartę? Teraz możecie wykazać się fantazją :)

Zgłoszenia na nasz "konkurs" możecie wysyłać na lotrlcg@wp.pl :)
Zwycięska trójka zostanie wyłoniona na początku lipca.
Karty zostaną wykonane bezzwłocznie zakończeniu "konkursu"

Czas start - zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca do godziny 23:59.

W zależności od ilości przesłanych zgłoszeń dla zwycięscy przewidujemy miłą niespodziankę :)

Pozdrawiamy,
Ekipa PAK

Muad'Dib - Nie 15 Cze, 2014

Proponuję uaktualnić pierwszy post o wszelki istotne linki jak min profil na FB czy, co ważniejsze, link do całego projektu. Wczoraj potrzebowałem na szybko go znaleźć i się skończyło na przeglądanie strona po stronie całego tematu :)
Lekt - Sro 18 Cze, 2014

Muad'Dib napisał/a:
Proponuję uaktualnić pierwszy post o wszelki istotne linki jak min profil na FB...

Zgodnie za Twą radę mój drogi, post No. 1 w temacie o PAKu został zrewitalizowany :)
Tutorial wkrótce, obecnie cały mój "wolny" czas pochłonęły przygotowania do doktoratu oraz sprzątanie na forum :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group