galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Talisman: Magia i Miecz Wilkołak!

Nemomon - Sro 22 Sie, 2012
Temat postu: Talisman: Magia i Miecz Wilkołak!


Jak DW donosi we wczorajszym raporcie, dodatek dostępny będzie na przełomie listopada/grudnia 2012!

jezykwaw - Sro 22 Sie, 2012

swietna wiadomosc, kupuje w ciemno :razz:
j13 - Wto 04 Wrz, 2012

Świetnie:) jeśli będzie możliwość opublikowania polskiej wersji instrukcji, to bardzo proszę:)
Tomasz83 - Sro 19 Wrz, 2012

W pyte ze 2 miesiace po premierze w wersji ang.
scorp1986ionus - Sob 03 Lis, 2012

Witam, wiadomo coś na temat premiery wilkołaka? np. dokładny dzień i miesiąc? czy raczej będzie cicho o nowym dodatku?
Western - Sob 03 Lis, 2012

Oj cicho, cichutko coś faktycznie... ani zapowiedzi w postaci instrukcji ni ma ... ;( Ciekawe czy Galakta się wyrobi na początek Grudnia?
McArthur - Wto 20 Lis, 2012

Witam,
i jak tam ktoś coś słyszał ktoś coś wie? :) zbliża się grudzień a jakoś nigdzie nie ma aktualnych informacji :( już zacieram łapki na Wilkołaka :D

Xan - Wto 20 Lis, 2012

No właśnie. Cisza jak makiem zasiał. Ja już zaplanowałem kuzynowi pod choinkę zestaw Podstawa+Wilkołak+Żniwiarz ;>

Może Nemo ma jakieś wieści z pierwszej ręki ;)

grimhen - Pon 03 Gru, 2012

Xan napisał/a:
No właśnie. Cisza jak makiem zasiał. Ja już zaplanowałem kuzynowi pod choinkę zestaw Podstawa+Wilkołak+Żniwiarz ;>

Może Nemo ma jakieś wieści z pierwszej ręki ;)


W sklepie Galakty pojawił się jakoś tak po cichutku i jest już dostępny :)

Xan - Wto 04 Gru, 2012

Dzięki za halo ;)
toryn - Pią 07 Gru, 2012

Może jakaś instrukcja do wilkolaka w PDF by sie znalazła ?
Xan - Pią 07 Gru, 2012

toryn napisał/a:
Może jakaś instrukcja do wilkolaka w PDF by sie znalazła ?


Angielska jest na sieci. Polskiej jeszcze nie widziałem ;>

Instrukcja Wilkołaka ENG

groan - Sro 12 Gru, 2012

No i premiera przesunięta na 17 tego. I duża szansa że gra nie wyląduje pod Choinką....
scorp1986ionus - Czw 13 Gru, 2012

:evil: i nici wyszły z sobotniej potyczki z wilkołakiem na grasującym na planszy :/ ehhh...
w ogóle przesunięcie premiery nastąpiło coś po cichutku i z dnia nadzień, a to podejrzane :grin:

Xan - Czw 13 Gru, 2012

Gry utknęły najprawdopodobniej na odprawie celnej i stąd to przesunięcie.
Najpóźniej w poniedziałek "Wilkołaki" powinny być u Galakty, więc mamy jeszcze kilka dni zapasu przed końcem świata, by gry dotarły do naszych domów.

malindkm - Pią 14 Gru, 2012

Dzisiaj dostałem informację, że zamówienie wysłano, więc chyba jednak problemy były mniejsze niż przewidywali ;)
Xan - Pią 14 Gru, 2012

malindkm napisał/a:
Dzisiaj dostałem informację, że zamówienie wysłano, więc chyba jednak problemy były mniejsze niż przewidywali ;)


Zgaduję, że zamawiałeś prosto od Galakty?

malindkm - Pią 14 Gru, 2012

Trafnie zgadujesz ;)
scorp1986ionus - Pią 14 Gru, 2012

W lokalnym sklepie również dostałem info, że niby Wilkołaki zostały porozsyłane do sklepów w piątek, bo dostali takiego maila, więc w poniedziałek powinny być już u lokalnych sprzedawców, a popołudniu w domach graczy. :grin: mam nadzieję że to prawda. :)

Długo czeka się na nowy dodatek, i każde opóźnienie to udręka. :)

tomslon - Sob 15 Gru, 2012

Myślę że to prawda, ja swoją wersję odebrałem wczoraj po południu prosto ze sklepu galakty i na stole leżało już tylko kilka sztuk więc na pewno wszystko już porozsyłane.
grimhen - Sro 19 Gru, 2012

I jak pierwsze wrażenia z rozgrywek z Wilkołakiem ?
Rebelix - Czw 20 Gru, 2012

Spróbuj tutaj, trochę więcej się tam dzieje i już kilka osób wypowiedziało co nieco na temat tego rozszerzenia.
scorp1986ionus - Czw 20 Gru, 2012

Powiem tak...
Czarnowidz bardzo silna postać, odzyskiwanie punktów losu, jeżeli jakiś gracz wylosuje wroga, a także losowanie zaklęć, jeżeli jakiś gracz wylosuje zdarzenie... i to bez żadnej kary, to jakieś oszustwo :mrgreen: przecież zdarzeń i wrogów mamy całą masę w taliach przygód. :wink: Dzisiaj nim grałem (w starciu o Koronę Władzy spotkało się 3 poszukiwaczy) i nawet przy tak małej liczbie graczy co chwila miałem wszystkiego na full, do tego dochodzi bardzo fajny system Księżycowych Zdarzeń (czyli efekty które wpływają na krainy magi i miecza na dłuższą chwilę), bardzo mi przypadło to do gustu, no i system dnia i nocy się sprawdza.
Wilkołak akurat nic wielkiego i złego nie robi (Żniwiarz więcej może zdziałać), a gdy zamienisz się w likantropa to tylko plus dla gracza. Ogólnie dodatek bardzo udany, wprowadza wiele fajnych urozmaiceń do rozgrywki, na pewno fajnie będzie się grało do premiery Miasta. :D

j13 - Pią 21 Gru, 2012

No właśnie, klątwa wilkołaka, likantropia, ma być karą/utrudnieniem dla gracza, tak wynika z opisów w kartach itp. Jakoś nie bardzo widzę te minusy zostania wilkołakiem. Większa skuteczność ataku przy walkach z istotami, pfff, też mi kara;) Jedyne co może być in minus, to to, że zamiast korzystać z obszaru, możemy być zmuszeni do walki z innym poszukiwaczem, ale ten minus to i tak taki jakiś naciągany... Coś tu autorom nie wyszło:)
Piotr - Czw 03 Sty, 2013

W angielskiej wersji Łowczyni Wampirów po przeprowadzeniu śledztwa może odrzucić jedną kartę na swoje pole bez rozpatrywania (ale bierze ona udział w dalszej grze), natomiast w rodzimym tłumaczeniu odrzuca się ją na stos kart odrzuconych - co jest zbliżone do zdolności Wróżki (różnicą jest brak możliwości odrzucania Wrogów). Czy jest to błąd w tłumaczeniu, czy też zapis jest prawidłowy, bo zdolność np. została zmieniona przez twórców na późniejszym etapie?
Rebelix - Czw 03 Sty, 2013

Myślę, że tłumaczenie jest poprawne.

Oryginał brzmi:
Cytat:
To do so, discard 1 card on your space that is not an Enemy


Oznacza to, że musisz odrzucić 1 kartę spośród tych które są na obszarze na którym się znajdujesz. Różnica między Wróżką a Łowczynią Wampirów polega na tym, że możesz odrzucić kartę której nie losowałeś a która już na tym obszarze po prostu była kiedy tam trafiłeś czego Wróżka zrobić nie może.
Żeby bardziej zobrazować: Trafiasz Łowczynią Wampirów na obszar Oazy na którym leży już 1 karta - nieznajomy. Losujesz tylko 1 kartę i wtedy decydujesz się przeprowadzić śledztwo a to oznacza, że możesz odrzucić nawet tą kartę nieznajomego która już tam leżała (Wróżka mogłaby odrzucić tylko tą kartę którą losowała)

Dodam jeszcze kwestie słów-kluczy:

Discard - po polsku odrzucanie - na stos kart odrzuconych.
Ditch - po polsku porzucanie - na obszar.

Piotr - Czw 03 Sty, 2013

Dzięki za wyjaśnienie, faktycznie niezbyt dokładnie doczytałem. Zdolność całkiem przyjemna i działa na karty smoków :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group