galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - ARCHIWUM - Idealne koszulki na karty do Władcy Pierścieni LCG.

rudy_stp - Czw 03 Maj, 2012
Temat postu: Idealne koszulki na karty do Władcy Pierścieni LCG.
Koszulki których używam (Mayday Games Standard Ultra-Fit 63,5 X 88 mm) mają główną zaletę w postaci ceny (100 koszulek / ~6 złotych), za to trochę się rysują (ale to mi nie przeszkadza) mają jednak dwie cechy które skłaniają mnie do poszukiwania innych:
po pierwsze są za szerokie (jest i tak o niebo lepiej niż w Ultra Pro Silver i Platinium które używałem na początku ale może znacie jakieś które są naprawdę idealnie dopasowane do Władcy)?
I po drugie, nie wiem jak to ująć, przyciemniają trochę karty, powodują, że kolory nie są już tak żywe i co tu ukrywać trochę mnie to denerwuje bo karty są warte patrzenia na nie w pełnej krasie:)

Znacie może jakieś koszulki które są pozbawione tych wad?

Kulgan - Czw 03 Maj, 2012

Ja używam do talii Spotkań przezroczystych koszulek z hologramem - są grube i się nie niszczą.

Do talii Gracza mam natomiast koszulki różne, jakie mam akurat wolne - i są to bodajże Ultra Pro. Mnie one odpowiadają.

FilipsO - Pią 04 Maj, 2012

Jeżeli chcesz, aby było naprawdę dobrze, zaopatrz się w toploadery. Są one koszmarnie drogie, ale spełnią twoje oczekiwania :razz: . Nie rysują się ani troche, bo są sztywne. Ale ja korzystam z tych ultra-fit i są ok. Jeżeli nie chcesz toploaderów, polecę również koszulki, których używam do mtg:
http://www.planeswalker.p...ro-p-31287.html

piotrest - Nie 25 Lis, 2012
Temat postu: Idealne koszulki na karty do Władcy Pierścieni LCG
Takie pytanie z ciekawości - trzymacie wszystkie swoje karty LOTRa w koszulkach czy tylko je wkładacie za każdym razem w nie jak chcecie zagrać?
schen - Pon 26 Lis, 2012

Ja trzymam wszystkie zawsze. Bezpieczniej i do tego dodatkowa robota przy wsadzaniu na początku rozgrywki byłaby dość męcząca i niewygodna ;)
Tarkun - Pon 26 Lis, 2012

Ja też trzymam zawsze w koszulkach...nie mógłbym zasnąć, gdybym miał świadomość, że być może jakaś karta właśnie się rysuje w pudełku :mrgreen:
piotrest - Pon 26 Lis, 2012

Ja też trzymam wszystkie karty w koszulkach, zastanawiałem się tylko czy to nie przegięcie ale widzę że nie jestem sam :mrgreen: Mam okoszulkowane w coś takiego jak link kilka postów wyżej - najtańsze szmateksy za 3 złocisze Ultra Pro Silver. Zastanawiałem się kiedyś nad zakupem koszulek "lepszych" tak żeby starczyło jedynie na 4 talie graczy + karty wyprawy + talię przeciwności - ale to przekładanie...
wojo - Pon 26 Lis, 2012

Ja wszystko trzymam w koszulkach FFG. Inwestycja finansowa naprawdę spora jednak przy mojej ilości partii (w tej chwili 180+) nie żałuję.

W koszulkach FFG najbardziej podoba mi się:
- Solidna ochrona
- Karty nie ślizgają się na stosach
- Pomimo olbrzymiej ilości partii koszulki się nie lepią (co mnie doprowadza do szału przy tańszych odpowiednikach)
- Rewelacyjne tasowanie
Wady:
- Cena
- Grubość powoduje że przechowywanie kart wymaga sporo miejsca.

piotrest - Pon 26 Lis, 2012

wojo napisał/a:
Ja wszystko trzymam w koszulkach FFG. Inwestycja finansowa naprawdę spora jednak przy mojej ilości partii (w tej chwili 180+) nie żałuję.

W koszulkach FFG najbardziej podoba mi się:
- Solidna ochrona
- Karty nie ślizgają się na stosach
- Pomimo olbrzymiej ilości partii koszulki się nie lepią (co mnie doprowadza do szału przy tańszych odpowiednikach)
- Rewelacyjne tasowanie
Wady:
- Cena
- Grubość powoduje że przechowywanie kart wymaga sporo miejsca.


No to podziwiam cię i twój portfel :grin: Naliczyłem coś około 1300 kart z hakiem do LOTRa...
(przy jednej podstawce, 2 cykle i 2 dodatki na życzenie) Mnie to by wyniosło ok. 28 paczek koszulek od FFG po 50 sztuk w każdej po 9zł - ze 250 złociszy - masakraaaa :mrgreen: :mrgreen: no ale zabezpieczenie maksymalne... hahhahaa

wojo - Pon 26 Lis, 2012

Jeszcze nie doszedłem do takiej ilości jako że jestem w połowie drugiego cyklu jednak wkrótce osiągnę ten pułap :) .

U mnie wybór był na zasadzie: albo nie koszulkuję wcale (jak pisałem tanie koszulki mnie drażnią) albo koszulkuję porządnie przyjmując na twarz koszty. Jak na razie nie żałuję - musiałbym już kupować grę od nowa przy tej ilości partii :)

Tarkun - Pon 26 Lis, 2012

Też używam FFG - do talii spotkań z czarnym tyłem, a do kart gracza z białym. Ekstremalnie dobrze się je tasuje, nic się nie klei. Maydaye kupione razem z CS już dawno wywaliłem. Co do kosztów - jak zaczniesz je kupować systematycznie, i doliczać do każdego AP paczuszkę to nie robi się taka tragedia :)
piotrest - Pon 26 Lis, 2012

Prawda jest taka, że te szmateksy się kleją, ślizgają i kiepsko tasują - jedyna zaleta to cena. Oprócz LOTRa zbieram jeszcze Warhammera Inwazję, a to też masa kasy (mam wszystko, ale protektory na 2-3 talie tylko). Wcześniej szmateksy były na Inwazji, teraz są na LOTR :cool:
stforek - Pon 26 Lis, 2012

wojo napisał/a:
Jeszcze nie doszedłem do takiej ilości jako że jestem w połowie drugiego cyklu jednak wkrótce osiągnę ten pułap :) .

U mnie wybór był na zasadzie: albo nie koszulkuję wcale (jak pisałem tanie koszulki mnie drażnią) albo koszulkuję porządnie przyjmując na twarz koszty. Jak na razie nie żałuję - musiałbym już kupować grę od nowa przy tej ilości partii :)


Karty są naprawdę wytrzymałe. Rozegrałem już z 400-500 partii bez koszulek i są OK.

Inna sprawa, że z 3 karty ucierpiały poważnie podczas jakichś pijackich gier ;-)

Jak ktoś nie ma zamiaru sprzedawać gry, to może przeżyć bez koszulek.

Kulgan - Pon 26 Lis, 2012

stforek napisał/a:
Karty są naprawdę wytrzymałe. Rozegrałem już z 400-500 partii bez koszulek i są OK.

Inna sprawa, że z 3 karty ucierpiały poważnie podczas jakichś pijackich gier ;-)

Jak ktoś nie ma zamiaru sprzedawać gry, to może przeżyć bez koszulek.

Widzę, że istnieje ktoś, o zgrozo :twisted: , kto gra bez koszulek :razz:

U mnie to by nie przeszło, bo ostro kolekcjonuję karty, więc wszystko, czym gram, musi być w koszulkach, a czym nie gram, a jest z kolekcji, obowiązkowo leży w segregatorach (nawet jesli tych segregatorów jest 70, a koszulek kilka tysięcy :mrgreen: ). Po prostu inaczej nie potrafię. Karty z planszówek też oczywiście mają swoje koszulki :D

Jeśli chodzi o Lotra, to przygody trzymam w przezroczystych "grubych" koszulkach, talie w kolorowych koszulkach, a nadwyżki kart gracza (po 3 sztuki) w segregatorze.

mpuchatek - Pon 26 Lis, 2012

Koszulki mają też inną zaletę - jak się z niej wyjmie kartę LOTRa to można ją podziwiać. Co tu ukrywać - graficznie generalnie są super.
Tarkun - Wto 27 Lis, 2012

mpuchatek napisał/a:
Koszulki mają też inną zaletę - jak się z niej wyjmie kartę LOTRa to można ją podziwiać. Co tu ukrywać - graficznie generalnie są super.


No chyba że Hobbit :P

chelcho - Sro 28 Lis, 2012

Ja używam do talii spotkań najtańszych ultra pro po 100 sztuk tzwn. szmatek :) , bo kart ze wszystkich dodatków uzbierało się już sporo.
Talię mam za to w grubszych koszulkach, gdyż bardzo często te karty tasuję, a bohaterów w czym popadnie i co mam akurat pod ręką.
Ogólnie zalecam granie kartami w koszulkach i sam praktycznie zawsze zabezpieczam tak karty.

Tarkun - Sro 28 Lis, 2012

Ja musiałem kupić do talii gracza koszulki z kolorowym tyłem...nienawidzę tej grafiki pierścienia :P
piotrest - Sro 28 Lis, 2012

chelcho napisał/a:
Ja używam do talii spotkań najtańszych ultra pro po 100 sztuk tzwn. szmatek :) , bo kart ze wszystkich dodatków uzbierało się już sporo.
Talię mam za to w grubszych koszulkach, gdyż bardzo często te karty tasuję, a bohaterów w czym popadnie i co mam akurat pod ręką.


Czyli generalnie w koszulkach masz na stałe tylko karty spotkań, a resztę wciskasz w protektory przed grą :grin: Moje są wszystkie w szmateksach, ale zastanawiałem się czy nie pograć talią gracza choć w protektorkach. Zawsze to komfort większy.

piotrest - Sro 28 Lis, 2012

Tarkun napisał/a:
Ja musiałem kupić do talii gracza koszulki z kolorowym tyłem...nienawidzę tej grafiki pierścienia :P


Też zastanawiałem się czy nie kupić protektorków do talii gracza ale dla 4 graczy bo niestety tylko ja w gronie posiadam lotra. Ale nie za bardzo uśmiecha mi się przekładanie kart do koszulek.

chelcho - Czw 29 Lis, 2012

piotrest napisał/a:

Czyli generalnie w koszulkach masz na stałe tylko karty spotkań, a resztę wciskasz w protektory przed grą :grin: Moje są wszystkie w szmateksach, ale zastanawiałem się czy nie pograć talią gracza choć w protektorkach. Zawsze to komfort większy.

No raczej w protektorkach sobie spokojnie czekają na rozgrywkę. Wkładając kartę w protektora też można ją delikatnie uszkodzić. Wymieniam tylko jak coś się w talii zmienia. Raczej gram jedną talią wszystkie przygody, a nie jedną przygodę różnymi taliami.

crabtree - Pon 10 Gru, 2012

Od początku używam koszulek Ultra Pro Platinum i po 200+ partiach mogę powiedzieć że się sprawdzają. Koszulka oczywiście na początku jest bardzo śliska ale z czasem się ściera. Karta natomiast jest w pełni chroniona i wygląda jak nowa. Kupiłem dla próby koszulki FFG ale nie zachwyciły mnie tak jak wersja mini tej firmy. Do WP zdecydowanie nie warto brać FFG chyba że ktoś zupełnie nie liczy się z pieniędzmi. Jakość jest dobra ale już cena zupełnie nieadekwatna.
Cread - Sro 12 Gru, 2012

Czy wiadomo coś o planowanej dostawie oryginalnych koszulek ffg do lcg? Przeszukałem sklepy i póki co wszędzie cisza, brak dostaw itd. Ciekawe jaki jest powód...
wojo - Sro 12 Gru, 2012

W skrócie FFG skończył się nakład i musieli wyprodukować nowe.

Według ich strony w chwili obecnej koszulki są u nich ładowane i rozsyłane do sklepów. Powinny dotrzeć na dniach w USA a u nas pewnie około 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę korektę na świąteczne opóźnienia wszystkiego spodziewałbym się ich w styczniu w PL.

Neroth - Pią 21 Cze, 2013

Witam !
Dopiero co zakupiłem władcę ktory za jakiś czas do mnie dotrzę.
Chciałbym was zapytac o rozmiar idealnych koszulek do kart czy będzie to 63.5mm na 88mm?

psborsuk - Pią 21 Cze, 2013

Czołem! Osobiście używam zwykłych szmacianek po kilka złotych za 100 sztuk. Przy ilości krat, jaka dysponuję, jest to sensowne ekonomicznie rozwiazanie. Jedyny mały minus to to, że czasami karty w koszulkach mogą się ze sobą sklejać, no ale coś za coś.
Kulgan - Pią 21 Cze, 2013

Neroth napisał/a:
Witam !
Dopiero co zakupiłem władcę ktory za jakiś czas do mnie dotrzę.
Chciałbym was zapytac o rozmiar idealnych koszulek do kart czy będzie to 63.5mm na 88mm?

Tak, te będą dobre. Taki rozmiar mają oryginalne koszulki do tej gry z Galakty.

Neroth - Sob 22 Cze, 2013

Dzięki za odpowiedz !

A jesli chodzi o koszulki FFG to najlepszym wyborem będą koszulki białe? Czy jakies inne? Gdyz widzę ze jest kilka opcji kolorystycznych.

Cread - Sob 22 Cze, 2013

To już zależy do gustu - ja stosuję tzw. "szare" - same koszulki są przezroczyste, ale opakowanie jest tak oznaczone. Z tyłu pudełka gry wydane przez Galaktę zawsze mają kolorek opakowania oraz podaną ilość tychże opakowań jakie są potrzebne do zabezpieczenia kart.
Neroth - Sob 22 Cze, 2013

Teraz wiem juz co trzeba dzięki jeszcze raz !
JollyRoger1916 - Nie 23 Cze, 2013

Kolory na opakowaniu w przypadku FFG oznaczają standard (rozmiar), więc do WP:LCG pasują raczej tylko szare, b to standard CCG, czyli Władka właśnie. Zielone to american, żółte mini america, białe nie wiem może też CCG, tylko np. bardziej matowe, albo błyszczące, albo z rewersami.
Lekt - Pon 01 Lip, 2013

Bez kryptoreklamy, ale od lat używam tych od UltraPro - wersja Platinium - polecam format ccg, ale tylko te wyprodukowane w USA.
Rozsądny koszt za paczkę 100 koszulek - średnio płacę 7-8 złotych, starczają na długo i bez żalu można je wymienić.

EDIT:
Powiem wprost macałem, oglądałem i grałem kartami ubranymi w koszulki od FFG w formcie ccg (opakowanie ma chyba kolor biały lub szary) i rzeknę tylko - wielkie wow...
Cena ok. 10 złotych za 50 koszulek jest warta grzechu - choćby schować w nie tylko scenariusze lub najczęściej używane karty, oryginalne protektory mają Moc :)

motti - Pią 20 Cze, 2014

Czy ktoś kupował pudełka na karty od FFG? Karty spotkań mam w koszulkach Ultra-pro, natomiast karty graczy w koszulkach FFG (tak jakoś wyszło, kupowałem w ciemno razem z podstawką do WP LCG), no i koszulki FFG są ciut za duże na pudełka ultra-pro (można je tam trzymać, ale bez zamykania do końca - muszą być lekko uchylone).
Pudełka FFG powinny pasować. Choć są koszmarnie drogie, na 1-2 mógłbym się szarpnąć. Z drugiej strony czytałem, że są dość badziewne pod kątem wykonania. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Kulgan - Pią 20 Cze, 2014

Koszulki FFG na karty gracza są dosyć słabe, bo jest ich 50 sztuk, a w kolejnych przygodach dodajemy sobie karty Skarbów itp. (Hobbit) lub chcemy mieć 51 kart i pojawia się problem.

Co do wytrzymałości, to nie wiem, bo nie grywam w nich - z powodów opisanych powyżej :mrgreen:

motti - Pią 20 Cze, 2014

Chodziło mi o pudełka na karty, a nie koszulki. Może powinienem założyć nowy temat, ale nie chciałem tworzyć bytów bez potrzeby ;)
Co do koszulek to na karty gracza to używam przezroczystych, tak jak - co zapomniałem dodać - na przygody, więc jakiś zapas na nadmiarowe karty mam. Co do trwałości też jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, bo za krótko używam.

wojo - Sob 21 Cze, 2014

Ja kupiłem pudełka od FFG na karty. Używam również koszulek FFG.

Co do pudełek:
1. Są fajne i nie ma problemu z jakością (są pancerne i dobrze się zamykają, może nawet za dobrze :) ).
2. Cena jest niestety zabójcza.
3. Dla mnie ich wadą jest to że mieszczą niezbyt wiele kart więc jeżeli planujesz je używać do przechowywania to szybko się wypełnią i zmusza Cię do kolejnych zakupów.
4. Natomiast nadają się do trzymania jednej złożonej talii + talia przeciwności. Chyba tylko w jednym scenariuszu było na wcisk - większość scenariuszy jest w sam raz
5. Żetony potrzebne do gry niestety nie mieszczą się w jednym pojemniczku jaki jest dołączone do pudełka FFG (trzeba co najmniej 2 a najlepiej 3).

Tak więc w chwili obecnej korzystam:
- z pudełek Ultra PRO (takich na grube talie, chyba to: LINK ) do przechowywania kart graczy (nie mam żadnych problemów z koszulkami FFG w tych pudełkach)
- Karty przeciwności z zestawów przygodowych leżą w pudełku zaczynającym cykl
- Jedno pudełko FFG trzyma złożoną talię i scenariusz jaki aktualnie rozgrywam
- Pozostałe pudła FFG stanowią rezerwę na mniej używane karty/netutrale

sandramaj - Pią 02 Lut, 2018

No raczej w protektorkach sobie spokojnie czekają na rozgrywkę. Wkładając kartę w protektora też można ją delikatnie uszkodzić. Wymieniam tylko jak coś się w talii zmienia. Raczej gram jedną talią wszystkie przygody, a nie jedną przygodę różnymi taliami.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group