galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - Twórczość fanowska - Prosty sposób na przechowywanie kart

gural117 - Sro 12 Paź, 2011
Temat postu: Pudełko
Planuję zrobienie pudełka/pudełek na karty do LotR. Powoli zaczyna się ich dużo robić i wypada chyba to jakoś ogarnąć.

Szukam w związku z tym jakiś linków / jpg'ów do wysokiej jakości symboli występujących na kartach. Chodzi mi o symbole z kart stref oraz kart spotkań. Czy ktoś ma linka do takowych - ewentualnie może zrobić skany dobrej jakości ??

Znalazłem aktualnie takie linki:
Taktyka
Przywództwo
Duch
Wiedza

Oznaczenia kart Core:
Przeprawa przez Mroczną Puszczę
Pająki Mrocznej Puszczy
Orki z Dol Guldur
Podróż w dół Anduiny
Wpływy Saurona
Dzikie Krainy
Ucieczka z Dol Guldur

Oznaczenia kart cyklu Cienie Mrocznej Puszczy:
Polowanie na Golluma
Starcie u stóp Samotnej Skały
Podróż do Rhosgobel
Wzgórza Emyn Muil
Martwe Bagna - na razie jeszcze brak ikonki na stronie
Powrót do Mrocznej Puszczy

Oznaczenia kart Druk na żądanie:
Mrok nad Osgiliath

Jakby ktoś miał dostęp do ikonek lepszej jakości to niech się podzieli.
Sądzę, że po zakończeniu cyklu Cienie Mrocznej Puszczy na te karty i przygody będzie fajnie zrobić jakieś pudełeczko;-)

A i jeszcze fajny link. Skrócone zasady z fajnym opisem. Jakby ktoś miał dostęp do PDF-edytora to można by to przetłumaczyć i mieć polską wersję - Link

Flothar - Sro 12 Paź, 2011

Też bym prosił o przetłumaczenie tej instrukcji ;) Niestety mój "poziom" Angielskiego nie pozwala mi tego przetłumaczyć :D
Orrik - Sro 12 Paź, 2011

Na bgg są templatki do kart tego typu LINK 300 dpi, psd. Można spróbować wyciągać symbole z tego.

Poza tym symbole nie są jakoś bardzo masakryczne więc jeśli poświęcić trochę czasu dałoby się je pewnie przerobić na krzywe.

gural117 - Sro 12 Paź, 2011

Ta - widziałem te 300dpi. Niestety to trochę słaba rozdziałka. W sumie jutro wezmę i może poskanuję ;-)
rudy_stp - Sro 12 Paź, 2011

Pochwal się koniecznie jak już wykonasz to pudełko/pudełka. Sam planuję coś podobnego ale jeszcze nie mam konkretnego pomysłu. A już najwyższy czas bo po Morii to będa musiał chyba zawiązywać pudełko żeby się z niego nie wysypywało.
Kulgan - Sro 12 Paź, 2011

Ja póki co trzymam karty w kilku pudełkach i segregatorze pojedyncze sztuki :mrgreen:
gural117 - Czw 13 Paź, 2011

Ja mam pudełko od Carcassone w które bardzo ładnie wszystko wchodzi więc na razie z niego korzystam. Ale trzeba coś "spłodzić" żeby karty ładnie były poukładane.

Sądzę, że dodatki - Martwe Bagna oraz Powrót do Mrocznej Puszczy będą także zawierały po około 30 kart z danego cyklu - tak więc planuję pudełeczko oddzielne na Core + cykl Mroczna Puszcza + Mrok nad Osgilath. Z oddzielnymi przegródkami na poszczególne serie - czyli:
6 przegródek na karty z cyklu tak żeby mieściło się tam 30 kart
1 przegródka na karty z Mroku - 41 kart
7 przegródek na karty z cora - po max 15 kart
1 przegródka na karty wypraw - taka na 30 kart

Z tego co widzę karty z Khazad-Dum oraz cyklu Dwarrowdelt (nie wiem jak to będzie przetłumaczone) będą znów tworzyły całość więc na nie trzeba będzie kolejne podełko (bardzo podobne do Corowego) zrobić.

Co do reszty kart nadal się zastanawiam ja je ogarnąć. W sumie będą kolejni bohaterowie, karty neutralne i karty graczy. Ale to jeszcze przyszłość - zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

kowal85 - Czw 13 Paź, 2011

Ja mam wszystko poukładane w albumie :P

Nie wiem czy jest sens wymyślać jakieś pudełka, chociaż nie mówię, na pewno będą się bardzo ładnie prezentowały ^^

Takie coś warto sobie zakupić, i wtykać w kieszonki karty :) , fajnie i bardzo mało miejsca zajmuję, a przede wszystkim jak trzeba coś wyszukać jest bardzo klarowny sposobność na to ^^

http://allegro.pl/wklady-...1863999563.html

crabtree - Czw 13 Paź, 2011

kowal85 napisał/a:

Takie coś warto sobie zakupić, i wtykać w kieszonki karty :) , fajnie i bardzo mało miejsca zajmuję, a przede wszystkim jak trzeba coś wyszukać jest bardzo klarowny sposobność na to ^^

http://allegro.pl/wklady-...1863999563.html

To jest super rozwiązanie do celów kolekcjonerskich nic więcej. Gdy karty są w ciągłym użyciu (a u mnie są :D ), taki segregator jest strasznie niepraktyczny.

l33tm4st3r - Czw 13 Paź, 2011

Popieram - segregatory nie nadają się dla kart, które chciałoby się używać :P

Po za tym naprawdę chce Ci się wszystkie karty przekładać do koszulek między grami ?
A może, o zgrozo, nie używasz koszulek na karty ????

Ja dla swoich kart zrobiłem śliczną wkładkę do oryginalnego pudełka od władcy i podejrzewam, że tak do połowy przyszłego cyklu miejsca mi starczy, jak nie dłużej :P

l33tm4st3r - Pon 12 Mar, 2012
Temat postu: Prosty sposób na przechowywanie kart
Witam,
W tym temacie chciałem się podzielić swoim sposobem na przechowywanie kart do Władcy Pierścieni.
Jak zapewne wszyscy wiecie, pudełko od zestawu podstawowego, choć duże i ładne, jest fatalnie zagospodarowane - wkładka do niego dołączona nie ma większego sensu (co niestety jest wizytówką gier FFG) i po kupieniu 3-4 pierwszych dodatków zaczyna się problem: "Gdzie ja mam trzymać te wszystkie karty ?".
Znalazłszy się w takim właśnie położeniu wpadłem na pewien pomysł - zrobiłem "wkładkę" z przegródkami, dzięki której możliwe stało się zagospodarowanie przestrzeni rzeczonego pudełka. Pomysł dość prosty (i dla miłośników gier planszowych zapewne dość znany), ale sprawdził się zaskakująco dobrze. Oto efekty:

Jak widać karty mieszczą się dość swobodnie i jest jeszcze sporo miejsca na kolejne rozszerzenia (zdjęcie zawiera karty z podstawki + bonusowe karty z 2 podstawki + cykl Mrocznej Puszczy + Mrok nad Osligath, wciąż jeszcze nie zakupiłem Khazad Dum)

Gdyby kogoś interesowało wykonanie, oto prosty opis:

materiały:
- płyta piankowa (grubość 3mm)
- klej introligatorski (może być też wikol)
- nóż techniczny, miarka/linijka (dobrze mieć też ekierkę)

z pianki należy wyciąć prostokąty o następujących wymiarach:
- 2 sztuki 28,8cmx6cm
- 8,7cmx6cm (dla kart w koszulkach) LUB 9,1cmx6cm (dla kart bez koszulek)

prostokąty należy skleić tak, jak pokazałem na zdjęciu (dla ułatwienia napiszę, że przegródka na akcesoria ma 16cm długości)

w przypadku wersji dla kart bez koszulek zmieści się (co oczywiste) więcej kart bo środkowy przedział będzie miał dość dużą szerokość by pomieścić karty w tej samej orientacji co pozostałe; w wersji "koszulkowej" środkowy przedział należy zapełniać w poprzek

mam nadzieję że kogoś zainteresowałem i/lub zainspirowałem do zagospodarowanie swojego pudełka na karty :)
jeśli macie uwagi i/lub inne sposoby na radzenie sobie z kartami koniecznie piszcie w tym temacie :)
pozdro

100ch - Pon 12 Mar, 2012

To ja też się pochwalę. Koncepcja jest taka sama jak u l33tm4st3r.
Jako materiału użyłem kartonu grubości 2,5 mm. Klej: wikol.
W środkowej przegrodzie trzymam licznik, żetony, kartki do notowania wyników gry itp.
Przekładki zrobiłem na podstawie wzorów dostępnych na BGG, np. tutaj
Pliki pdf z przekładkami edytowałem w Inscape, posiłkowałem się też czasem GIMPem. Potem druk na papierze samoprzylepnym, trochę kartonu (z teczek firmowych) i nożyczki.
Żeby przekładki nie zaginały się kartonowe przedziały są wyższe od oryginalnego pudełka.
Póki co w pudle mieszczą się wszystkie wydane dodatki.

Foto




Reszta zdjęć tutaj (żeby nie zaśmiecać tematu):

klik
klik
klik
klik
klik
klik
klik

l33tm4st3r - Pon 12 Mar, 2012

i bardzo fajnie Ci to wyszło, gratuluję :)
też myślałem o przekładkach, ale stwierdziłem że jednak nie potrzebuje ich do szczęścia :P

theNat - Wto 13 Mar, 2012

1. Wyciągnąłem wkładkę
2. Wygiąłem krawędzie w drugą stronę
3. Włożyłem "nową" wkładkę z powrotem

^^

Efekt niemal taki sam jak wyżej wymienione, jedynie bez wolnej przestrzeni w środku (żetony i liczniki) ale jakoś daje radę i bez tego ;)

Al Maretta - Wto 13 Mar, 2012

A przekładki z czego ? Kupione czy sam zrobiłeś ?
100ch - Sro 14 Mar, 2012

Przekładki robiłem sam. Edytowałem pliki dostępne na BoardGameGeek (link w poprzednim poście), drukowałem na papierze samoprzylepnym, naklejałem na karton i wycinałem.
Al Maretta - Czw 15 Mar, 2012

Dzięki pozwolisz że również tak zrobię ? Czy są jakieś prawa autorskie :mrgreen:
100ch - Czw 15 Mar, 2012

Nie mam wyłączności na projekt :) A jeśli chcesz to mogę Ci nawet przesłać linki do moich plików edytowalnych, żeby sobie samemu coś ulepszyć. Chcesz?
Al Maretta - Czw 15 Mar, 2012

Tak było by miło dzięki.
100ch - Czw 15 Mar, 2012

Proszę, oto pliki:

Czcionka
Rany
Postęp
Zasoby
Zastaw ikon
Sfery
Core 1
Core 2
Cienie Mrocznej Puszczy
Khazad Dum 1
Khazad Dum 2

Pliki .svg to format programu Inkscape (open source).
Jest jakiś kłopot z dwoma ostatnimi- przy zaznaczaniu obiektów coś się miesza i nie miałem czasu zająć się tym problemem.

Pozdrawiam,

tomek

arrab - Pią 16 Mar, 2012

A ja swoje pudełka zmodyfikowałem tak: (podstawka, rozgobel i Khazad-dum)




psborsuk - Sob 15 Gru, 2012

Wykorzystałem pomysł Arraba i przerobiłem swoje pudełko podstawki tak, że obecnie mieści, obok podstawki, karty obu cykli (CMP i DD), Khazad-dum i Mrok (i na obecną chwilę wolny jest jeden rządek czekający na Hobbita, Spadkobierców i Bitwę). Karty każdego z dodatków stoją sobie grzecznie pooddzielane od siebie przegródkami z płytek PCV :smile: Pudełko robi się dość ciężkie, ale co tam :lol:
Mam jednak takie pytanko - jak trzymacie swoje karty? Czy karty z poszczególnych sfer trzymacie razem, niezależnie od dodatku, czy też może każdy dodatek ma osobną przegródkę i tam lądują wszystkie karty, jakie w nim wyszły?
Pytanko zrodziło się z planów budowy bardziej klimatycznych talii do przechodzenia poszczególnych cykli, co powoduje konieczność mieszania kart z różnych wydań :smile:

Berestaszek - Sob 15 Gru, 2012

Osobiście uważam, że najlepszym sposobem na przechowywanie kart graczy są segragatory (ew. klasery jak ktoś jest burżujem). Zdecydowanie o wiele łatwiej się karty przegląda. Posegreguj karty po rasie następnie po typie,koszcie i o wiele łatwiej przyjdzie do budowania talii :)
Kulgan - Sob 15 Gru, 2012

Berestaszek napisał/a:
Osobiście uważam, że najlepszym sposobem na przechowywanie kart graczy są segragatory (ew. klasery jak ktoś jest burżujem). Zdecydowanie o wiele łatwiej się karty przegląda. Posegreguj karty po rasie następnie po typie,koszcie i o wiele łatwiej przyjdzie do budowania talii :)

Zdecydowanie potwierdzam - tak jest najwygodniej. Od niedawna pogrywam sobie sam w przygody i bardzo wygodnie przeszukuje się strony segregatora, żeby zobaczyć, co jeszcze w talii mogłoby sie znaleźć.

psborsuk - Sob 15 Gru, 2012

Hmm, wszystkie karty mam już w nowych koszulkach (oczywiście najtańszych szmatkach :wink: ), więc nie wiem czy zdecyduję się je wypatroszyć i wrzucić do segregatorów (kolejny wydatek). Poza tym, trzymanie wszystkiego w jednym pudełku ma tę zaletę, że nie zajmuje dużo miejsca :smile: Choć nie wykluczam oczywiście przejścia w końcu na segregatory (dużo wygodniej byłoby podziwiać zbiory :mrgreen: ).
Niemniej widzę, że proponujecie trzymać wszystkie karty razem, podzielone na sfery (tudzież dodatkowo na rasy, koszt, jak pisał Berestaszek). I tak chyba zrobię.
Dzięki za pomoc!

Berestaszek - Sob 15 Gru, 2012

na rasy ze względu na to że zazwyczaj po właśnie tych traitach można uzyskać ciekawe comba (np dain,nori,ori z krasnoludami, Boromir z gondorem itd itd). Co do kosztu to osobiście uważam że to najlepsiejsza sprawa bo jak grasz talią na 3 kolorach to musisz ograniczać się do kart o maks koszcie 3 :P dlatego to strasznie fajnie ułatwia składanie talii :) Co do tego argumentu z koszulkami też tak kiedyś trzymałem. Pamiętaj żę te koszulki się nie zmarnują będą kulturalnie czekały na nowe karty spotkań :) (zwłaszcza że nowy dodatek tuż tuż a zaraz za nim caaały cykl ;) ) Segregator wcale dużo więcej miejsca nie zajmuje od pudełka. Przymierzam się powoli do składania wszystkich talii scenariuszy i popakowania je w jakieś woreczki(pewnie mieszki i do tego doprasuje jakiś obrazek aby jakkolwiek przypominało o który scenariusz mowa, ale to dopiero się będę mógł pochwalić jak uzbieram te talie :P )
piotrest - Wto 18 Gru, 2012

Berestaszek napisał/a:
Posegreguj karty po rasie następnie po typie,koszcie i o wiele łatwiej przyjdzie do budowania talii :)


Rozumiem, że karty masz posegregowane wg sfer, potem wg cechy np. krasnolud (i tu najpierw np. sprzymierzeńcy, potem dodatki, wydarzenia), potem kolejna cecha itd.? A te nigdzie nie przydzielone leżą sobie na końcu wg np. sprzymierzeńcy, potem dodatki, wydarzenia. Pytam się bo zdarzają się karty z podwójną cechą np. Leśny elf i Noldor. I tu rodzi się problem gdzie je włożyć... Do tej pory miałem wszystkie karty w woreczkach strunowych podzielone na sfery, przy czym w oddzielnych woreczkach były karty sprzymierzeńców, dodatków i wydarzeń. Oddzielnie też karty neutralne. Każdy symbol przygody też oddzielnie. Leżało to sobie w pudełku z core setu, ale jakoś tak wyjmować z tych woreczków - nieporęczne :grin:

Berestaszek - Sro 19 Gru, 2012

najpierw cecha(krasnolud) potem rodzaj karty(sprzymierzeniec, dodatek , wydarzenie) następnie koszt. nie rozróżniam na sfery bo jeszcze nie ma takiej potrzeby :P Natomiast co do kart z dwoma cechami to zrobiłem osobną koszulkę na takie i mam tak samo posegregowane. Ponadto mam specjalne miejsce na karty stricte dla konkretnych bohaterów. Niestety nie wpadłem jeszcze na genialny pomysł jak poukładać karty bez cech. Ponadto mam dodatki posegregowane w zależności czy muszą być dołączone do bohaterów czy mogą być do postaci.
piotrest - Sro 19 Gru, 2012

Skoro nie dzielisz kart wg sfer, to musisz grać tylko solo? :wink: A bohaterów też segregujesz wg cech?
Berestaszek - Sro 19 Gru, 2012

Tak bohaterowie również podzieleni według cech (zawsze znajdują się na samym początku każdego segmentu) nie ma sensu dzielenia tego na sfery bo talie składam w większości opartą na danej cesze(chyba poprawnie napisałem ale nie jestem pewien :v) plus ewentualne karty, które są z "neutrali" czyli bez cech ew. z takich które wiem że są op i pasują wszędzie (np namiestnik gondoru :P ). Nie rozumiem czemu muszę grać solo. Zdarza się, ale o wiele przyjemniej gra się w 2 i tak głównie gram ;P
piotrest - Sro 19 Gru, 2012

Dlatego wydawało mi się, że solo bo karty są dość mocno "wymieszane" i byłoby trudniej wyszukiwać karty do gry kilkuosobowej. Chyba, że gracie w większości przypadków wymieszanymi sferami np. ty krasnoludami a kolega rohanem i do swoich talii "podbieracie" sobie karty ze sfer (macie obaj np. karty ducha) :grin:
Berestaszek - Sro 19 Gru, 2012

nie ma aż tak dużo kart aby na tych samych cechach stworzyć 2 DOBRE talie. Na krasnoludach jeszcze mogłoby przejść dzięki zdolności Daina, no ale to bez sensu ;]
piotrest - Sro 19 Gru, 2012

Chodziło mi raczej o to, że ty grasz mieszanką sfer z cechą krasnolud a kolega mieszanką sfer np. z cechą rohan. Ofkorz, że bez sensu jest na razie budowanie 2 talii opartych o jedną cechę :smile:
Berestaszek - Sro 19 Gru, 2012

Ahhh. Tak właśnie gramy :P Co więcej najczęściej 3 strefowe a 4 też się zdarzają. W takich przypadkach tylko trzeba pamiętać, że bez tanich kart nie pociągniesz. Albo bez jakiejś konkretnej taktyki dzięki której możesz pozyskiwać surowce. Ale jak każdy wie niedługo będzie boost do talii monosferowych czyli jest szansa, że się to zmieni ;]
Berestaszek - Sob 05 Sty, 2013

Czy ktoś z was wkłada karty do klaseru(segregatora)? Bo jakoś nie mogę przeboleć układania kart wydarzeń. Za każdym razem muszę czytać każdą kartę by po działaniu je jakoś ułożyć sensownie. Macie jakiś lepszy pomysł? Mowa oczywiście o kartach wydarzeń które nie tyczą się konkretnych ras itd.
Kulgan - Sob 05 Sty, 2013

Berestaszek napisał/a:
Czy ktoś z was wkłada karty do klaseru(segregatora)? Bo jakoś nie mogę przeboleć układania kart wydarzeń. Za każdym razem muszę czytać każdą kartę by po działaniu je jakoś ułożyć sensownie. Macie jakiś lepszy pomysł? Mowa oczywiście o kartach wydarzeń które nie tyczą się konkretnych ras itd.

Ja trzymam karty w segregatorze i układane są kolorami. Najpierw Bohaterowie, potem Sprzymierzeńcy, później Dodatki, a w końcu Wydarzenia. Staram się układać przy okazji rasami, ale tylko przy okazji :grin:

Berestaszek - Sob 05 Sty, 2013

a jakoś konkretnie te wydarzenia segregujesz? bo ja nie mam żadnego pomysłu jak je posegregować bardziej niż kolory/koszt/cecha
Kulgan - Nie 06 Sty, 2013

Berestaszek napisał/a:
a jakoś konkretnie te wydarzenia segregujesz? bo ja nie mam żadnego pomysłu jak je posegregować bardziej niż kolory/koszt/cecha

Nie, bo nie ma ich aż tak dużo, żeby stosować jakieś dodatkowe klucze. Generalnie i tak po ułożeniu i zagraniu z kumplem kilku lub nastu gier, cała pierwotna idea idzie sie czochrać :P

piotrest - Pią 18 Sty, 2013

Właśnie powkładałem swoje karty do LOTRa do segregatora. Zobaczymy na jak długo :mrgreen: Poukładałem tak jak karty do Inwazji, chyba podobnie jak Kulgan:

1) wg sfer
2) sprzymierzeńcy wg kosztu
3) dodatki wg kosztu
4) wydarzenia wg kosztu
5) neutrale: sprzymierzeńcy, dodatki, wydarzenia

Karty Wyprawy i Karty Spotkań pozostały w koszulkach umieszczone w odpowiadających im dodatkach przygodowych (tak, wciąż je mam i nie wyrzucam - leżą w podstawce). To samo z podstawką (każdy symbol przygody w oddzielnym woreczku strunowym) i dużymi dodatkami. Nie wiem czy się sprawdzi, ale przynajmniej wiem gdzie co mam :shock:

Wcześniej spróbowałem pomysłu z ułożeniem wg cech, sprzymierzeńcy, dodatki i wydarzenia bez podziału na sfery, ale jakoś tak mi nie pasiło. Owszem do klimatycznej gry jednorasowej jak najbardziej. Ale jak dla mnie za dużo szukania przy składaniu talii mono bądź prawie mono. pozdr

Kulgan - Pią 18 Sty, 2013

Jakiś czas temu kupiłem sobie kolekcjonerski dodatek do Legendy Pięciu Kręgów: The Shadows Embrace. Spore pudełko ma wbudowane przegródki tworzące trzy rzędy, w które można wkładać karty razem z koszulkami i tam trzymam wszystkie Przygody, talie, znaczniki itp. Do tego druknąłem sobie "znaczki" przygód wraz z nazwami i włożyłem tak, że wystają ponad karty, więc od razu "po znaczku" widzę, jaki symbol mają dane karty Przygody. Porządnie to wygląda i łatwo znaleźć poszukiwane części Przygód :grin:

Brakuje mi tylko "symboli" Przygód z Cyklu Mrocznej Puszczy.

himramir - Pią 18 Sty, 2013

Poniżej moje pudełko. Przygody separuję robiąc zakładki z opakowań :)





crabtree - Pon 04 Lut, 2013

Z talią przeciwności zrobiłem podobnie jak Kulgan, natomiast karty graczy wkładam do pudełek Ultra Pro o kolorach odpowiednich dla sfer: niebieski, zielony, czerwony i różowy. Każda sfera ma 3 pudełka z podziałem na wydarzenia, dodatki i sprzymierzeńców. Karty bohaterów są w brązowym pudełku, a karty neutralne w czarnym. Porządek jest w miarę znośny.
JollyRoger1916 - Pon 04 Lut, 2013

U mnie bardzo nieelegancko. Karty graczy w pudełkach po specjalnych figurkach z kolekcji Marvel, przeciwność w pudle od podstawki, tam jest porządek bo kupiłem używkę i były zrobione przegródki z płyt hdf, ale w miarę rozrastania się gry musiałem wywalić talie gracza, a niebawem już mi nie wejdą wszystkie talie przeciwności. Czekam na dedykowane deckbox`y bo FFG coś się odgraża, że takowe wypuści.
zvish - Pon 04 Lut, 2013

A ja zastosowałem inspirowany tym tematem patent Himramira z tymi spinaczami. Elegancka sprawa, szerokość slotów na karty jest przez to edytowalna, przybędzie mi kart to poprostu, odepne, przypne nieco dalej i już sie mieszczą. Najlepszy patent jaki zaobserowałem przegladając nie tylko to forum ale i BGG.

Tylko teraz walcze z zakładkami - żeby było już tak mega. Ale smutne mi jakieś wychodzą, biednie wyglądają. Pokombinuje jeszcze- może w końcu coś wypoce. Nie każdy jest mistrzem PS :D

gregvip - Pią 22 Lut, 2013
Temat postu: Storage Sollution czuli jak to wszystko zapakować
Witam.
Zastanawiam się jak przechowujecie swoje karty. Ja osobiście mam jeszcze nie tak dużo ale już widzę, że może to być problem, szczególnie kiedy włoży się je w koszulki FFG które s ą stosunkowo grube (właśnie takie stosuje).
Na chwilę obecną Zestaw Podstawaowy 1 duży dodatek i 8 małych udało mi się zapakować w coś takiego
Pudełko jak widać oryginalne w środku szkielet z 2mm płyty HIPS sklejonej klejem modelarskim Tamiya. Przekładki znalezione na BGG.


A to małe pudełko nazywam QGS czyli Quick Game System. Wymyśliłem sobie coś takiego bo nie chciało mi się co dziennie zdejmować tego wielkiego i coraz cięższego pudła z szafy (przy okazji obcierając go coraz bardziej). W pudełeczku (ze sklepu z AGD) mieści się talia gracza (+-50) talia przeciwności, karty przygody, wszystkie żetony i 1 kręciołek. Dzięki takiemu rozwiązaniu aktualnie grana przygoda jest zawsze pod ręką nie zajmuje wiele miejsca ok 18,5x9cm i może sobie śmiało leżeć na biurku, można ją nawet zabrać ze sobą w plener.


Na moje oko wejdą jeszcze spokojnie 2 duże dodatki i 4 małych ale co dalej zostanie jeszcze co najmniej 1 duży i 6 małych a potem pewnie jeszcze więcej i trzeba się będzie na jakąś walizkę aluminiową przestawić.

crabtree - Pią 22 Lut, 2013

Ładnie zrobione, ale już jest taki temat:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3998

zvish - Pon 25 Lut, 2013

crabtree napisał/a:
Ładnie zrobione, ale już jest taki temat:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3998


Crabtree przeciez podany prze Ciebie link jest wlaśnie do tego tematu :D




A ja se zrobiłem podobny patent, tylko że te przekładki zrbłem samemu bo chciałem miec spolszczone.

crabtree - Pon 25 Lut, 2013

zvish napisał/a:
crabtree napisał/a:
Ładnie zrobione, ale już jest taki temat:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=3998


Crabtree przeciez podany prze Ciebie link jest wlaśnie do tego tematu :D

Owszem, bo ten post należał do innego tematu i został właśnie tutaj przeniesiony :P

zvish - Pon 25 Lut, 2013

A to nieźle ze mnie gapa. W takim razie przepraszam za uwagę ;)
crabtree - Pon 25 Lut, 2013

Raczej nie mogłeś zauważyć tych przenosin bo moderator szybko scalił posty więc się nie musisz obwiniać :D
Xiądz - Czw 02 Maj, 2013

Ze względu na problemy z przechowywaniem coraz większej ilości kart postanowiłem zrobić drewniany wkład do pudełka:


Specyfikacja:

Wielkość wkładu: 288.5mm x 288.5mm x 65mm
Szerokość otworów na karty: 91-92mm
Głębokość otworów na karty: 62mm
Możliwa ilość otworów jednej części: 22

Świetnie się sprawdza do uporządkowania kart wypraw i nie tylko.

Wkład mieści się idealnie do oryginalnego pudełka.

Cena:

- Koszt wkładu i 15 przegródek: 60zł
- Koszt dodatkowych 15 przegródek: 20zł

Koszty wysyłki jednego egzemplarza:
- kurier: 22zł
- poczta polska: 13zł
- możliwy odbiór osobisty w Sopocie

koszt wysyłki większej ilości jest ustalany indywidualnie.

Wkłady można wykorzystać również do innych gier, oto przykłady:

Dominion:




Thunderstone:



w razie pytań proszę o kontakt

Lekt - Sro 21 Sie, 2013
Temat postu: Drewniane pudełko w Obi
Troszkę odświeżę temat, gdyż niedawno nawiedziłem jeden z wielkich technicznych gigamarketów.
Otóż panowie na stolarni w Obi powiedzieli, iż pasująca 8mm deseczka na nowe pudełko kosztuje około 45-50 zł za metr kwadratowy.
Panowie na miejscu docinają każdy element na wymiar, później tylko małe gwoździe do drewna i trochę kleju i można samemu zrobić pudełko marzeń. Towar zakupiony w Obi podlega bezpłatnej obróbce na ich stolarni.

Wymyśliłem sobie nieco większe od oryginału na 4 przegródki, ale... na stojące karty, aby łatwiej było je szukać. Pudełko będzie miało około 95 mm wysokości i przykrywane na zawiasach wieczko.
Całość kosztować będzie około 60 zł, na wymiar w surowym drewnie - waham się z pomalowaniem zewnętrznej strony kolorem podobny do oryginalnego opakowania - bordowym.
Generalnie przechowywanie takiej ilości kart zawsze daje popalić.
Mój Star Warsowy mentor i mistrz miał kolekcję blisko 4000 kart SW TCG to dopiero wyzwanie żeby z tym jeździć na turnieje :D

Ps. Obecnie mam wkładkę sklejoną z pcv do robienia szyldów, ale w oryginalnym pudełku, którego bardzo mnie szkoda. Chucham na nie i dmucham, na wyjazdy mam specjalnie uszyty pokrowiec wyłożony podszytą pianką poliuretanową i wzmocnione grubą pcv. Generalnie pudełko mam już wypchane po brzegi, kolejny ZP i będzie trzeba będzie kombinować z jakimiś zastępczymi, tymczasowymi box'ami od UltraPro.

Kulgan - Sro 28 Sie, 2013

Ja Karty Spotkań trzymam w takim pudełku, zrobionym przez kumpla, z którym wspólnie gramy. Mieszczą się w nim karty w koszulkach z Core Seta z 6 dodatkami, Morii z 6 dodatkami, Spadkobierców i obu Hobbitów. Każda przygoda jest oddzielona przegródką - łatwo wszystko znaleźć.


Szuli - Czw 29 Sie, 2013

Ja karty spotkań trzymam w orginalnych box'ach. A karty graczy w klaserze z podziałem na sfery (przywództwo, taktyka, duch, wiedza, neutral). Najpierw bohaterowie, a reszta według numerów kart.
Wacho - Czw 29 Sie, 2013

crabtree napisał/a:
Z talią przeciwności zrobiłem podobnie jak Kulgan, natomiast karty graczy wkładam do pudełek Ultra Pro o kolorach odpowiednich dla sfer: niebieski, zielony, czerwony i różowy. Każda sfera ma 3 pudełka z podziałem na wydarzenia, dodatki i sprzymierzeńców. Karty bohaterów są w brązowym pudełku, a karty neutralne w czarnym. Porządek jest w miarę znośny.


Hej - po wczorajszych "porządkach" i wrzuceniu nowych dodatków muszę coś podziałać z poukładaniem kart do WP...
Pudełka Ultra-Pro wydają się ciekawym pomysłem (kolory poszczególnych stref + ew. czarne na karty przeciwności ) czy te których używasz są na 70 czy 100 kart? I czy mieszczą się one w jakiś sensowny sposób w oryginalnym pudełku do gry?

Berestaszek - Czw 29 Sie, 2013

na karty graczy deck boxy rozumiem ale w pewnym momencie moga przestac sie miescic dlatego proponuje na karty graczy segregator + koszulki na karty(taki klaser tylko z segregatora). dzieki czemu bedzie latwiej przegladac karty, a rozwiniecie na kolejne karty jest jak najbardziej mozliwe i bedzie kosztowalo pare zl. (1 zl za strone, na ktorej zmiescisz 18 rodzajow karty (x3 kopie bo kazde takie pole spokojnie 6 kart zmiesci). natomiast co do kart z TS to juz zalezy od Ciebie ja osobiscie proponuje po prostu kupic gumki i gumkami objac sety i bedzie w porzadku. latwiej bedzie to przegladac ew. jakas sklejka by zrobic przegrodke na ciag kart, wydrukowac jakies przedzialki z symbolem i wstawic w podlozna przedzialke zrobiona z pcv lub sklejki.(tak jak grog ma.zrobione)
Wacho - Czw 29 Sie, 2013

Nie do końca mi o to chodzi - w moim przypadku segregatory odpadają (nie mam miejsca i czasu na przekładanie kart do koszulek...) - na dzień dzisiejszy posiadam wszystkie karty/dodatki jakie wyszły do tej gry (w wersji PL) wraz z dwoma setami DNŻ a także dodatkowym zestawem podstawowym... kart jest już tak dużo, że w dwóch pudełkach od podstawki zaczynają się wylewać...

Obecnie mam je poukładane w następujący sposób:

- rozdział na 4 strefy - 4 duże sety (spięte gumką) - już podważające wieczko :mrgreen:
- karty neutralne + bohaterowie - jeden set
- karty przeciwności spięte w sety w/d poszczególnych przygód - wraz z instrukcją/wprowadzeniem z poszczególnych dodatków

Patrząc na to co zapowiada FFG za parę miesięcy dostaniemy kolejne kilkaset kart... a to już kolejny "miły kłopot" - na dzień dzisiejszy jedyna myśl jaka mi przyszła do głowy to pudełka - rozdzielone kolorami na strefy i poukładane w pudełku pionowo oraz pudełka zbiorcze na przygody z dodatków które już są przeze mnie "ograne"...
Dlatego pytanie o kompatybilność tego rozwiązania. Po głowie chodzi również stworzenie zupełnie nowego, powiększonego i najlepiej dwu poziomowego boxu z odpowiednim zapasem na przyszłość...

Berestaszek - Czw 29 Sie, 2013

Na stronie BGG znalazłem takie pudełko:

będę próbował takie samemu zrobić, co do argumentu "nie mam miejsca i czasu na przekładanie kart do koszulek" to tak średnio rozumiem o co chodzi. Ja również mam wszystkie dodatki (wierny fan od samego powstania gry). I wiem, że połowy kart z kart graczy nigdy w życiu nie użyje. Samo tworzenie talii z użyciem segregatora i włożeniem 50 kart do koszulek to czas 10-20 minut. A zazwyczaj to robię jak nowy dodatek wychodzi. Natomiast karty z TS mam pięknie ułożone w pudełku od podstawy (leżą bokiem). Z tego co tak się przyglądam to do końca cyklu + 2 duże dodatki się jeszcze zmieszczą

zvish - Czw 29 Sie, 2013

Ja zastosowalem takie rozwiązanie jakie pokazal Gregvip wyzej na swoich fotkach. Jako że nrazie jestem na etapie (kupując chronologicznie), zakończenia cyklu Dwarowdelf to mi sie narazie wsyzstko mieści w jednym pudełku od coreseta. Porobiłem se przekładki na każdą strefę (w tym strefa neutralna i bohaterowie), ponad to przekladka na karty wypraw i osobna przekładka na każdą każdy zestaw przeciwności. Takie rozwiązanie pozwala mi blyskawicznie ogarnąc się w kartach żeby móc zbudować taką talię jaką potrzebuję, i zagrać w taką przygodę jaka mnie najdzie. Jak mówie - mieści się narazie wzystko w jednym pudełku. Ale jak się przestanie mieścieć to rozdziele na dwa pudelka - jedno na wszelkie karty graczy, drugie na wszelkie karty przeciwności i wypraw.
Mam dodatkowe pudełka dzieki fajności Galakty jaka jezeli wysyła gry mające mniejszy format pudełka od tego jaki ma powiedzmy podelko do Wladcy, to pakuje je w pudełka od Osadników z Catanu. Także mi się kilka tych pudełek nazbierało i mam dzieki temu wyjście na przyszłośc. Władca mis ię jeszcze w jednym mieści. WH Inwazja natomaist musiała się już na dwa pudełka przeprowadzić.

Też wolę mieć szybski dostęp do wszystkich kart, bo chodź Berestaszek ma rację są karty jakie pewnie nigdy nie trafią do moich talii, to jednak ciągle mam nadzieje że będzie inaczej, to też podczas każdorazowego budowaina talii staram się wsadzić tam chodź jedną nową kartę z tych jeszcze nie granych - żeby choć raz zagrać takową. Dlatego wolę mieć je w pudelku.
Kto wie może jak kiedyś ta gra mi się znudzi i przestane w nią grać to zainwestuje w segregator żeby se karty ładnie w nim leżały :D

Wacho - Pią 30 Sie, 2013

ok, z tym że pudełko na zdjęciu powyżej nie jest w stanie "przyjąc" już wydanej ilosci kart... nie mówiąc o tym co dalej - po poszukiwaniach na "gotowca" o potrzebnych rozmiarach nie ma raczej co liczyć - a u jednego z producentów robiących na wymiar minimum to 20 sztuk... z tego co obliczałem zapas powinno dać pudło o podstawie ok 50 na ok 40 cm... poszukiwania trwają.
Mitrel - Sob 31 Sie, 2013

Jak coś znajdziesz podziel się informacją, z góry dzięki :)
Wacho - Czw 05 Wrz, 2013







Powyżej znajdziecie mój patent na 2810 kart !!! - własnoręcznie pomalowane pudełko po zestawie win :twisted: i DeckPaki Ultra Pro - "kolorowy" podział na strefy oczywisty, pomarańcz to bohaterowie - czerń karty przeciwności... myślę, że zapas miejsca wystarczy na jakiś rok...

Wacho - Czw 05 Wrz, 2013

Mitrel napisał/a:
Jak coś znajdziesz podziel się informacją, z góry dzięki :)


Z tego co udało mi się ustalić najtaniej wychodzi zrobienie odpowiedniego pudełka we własnym zakresie.

W "Obi" (taki pomysł padł wyżej) jest to niewykonalne gdyż przycinają płytę do rozmiarów min. 20x20 cm - ale w profesjonalnej stolarni np. "Forpłyt" to nie problem... i tak 1m2 płyty 8mm to koszt ok 35 PLN + 3 PLN za docięcie każdego elementu - i tu w zależności od koncepcji i fantazji...

Z 1m2 można wykonać pudełko o podstawie powiedzmy 40 x 50 cm (najłatwiej "wykroić" i mieścimy się z całością w 1m bez strat w materiale) z kilkoma przegródkami na karty... dochodzi koszt bejcy i zwiwsów z zamknięciem, kleju i gwoździ...

Na dzieńdzisiejszy wybrałem opcję "zastępczą" którą znalazłem zapomnianą w piwnicy, (na zdjęciach) ale po zapełnieniu na pewno pójdę tą drogą.

Berestaszek - Pią 06 Wrz, 2013

Moim skromnym zdaniem to za droga zabawa z tym co zrobiłeś :P Na sposób klaser(segregator) + koszulki(30 koszukek 1 koszulka - 1 zł) do niego to koszt jakieś 34 zł Natomiast na same te pudełka (deck boxy) trzeba przeznaczyć 90 zł. (liczyłem 12 pudełek w cenie 7,5 zł od sztuki). Dodatkowo w moim sposobie o wiele łatwiej przeglądać te karty by tworzyć talie. IMO wkładanie kart do deck boxów to katorga by potem cokolwiek tam szukać, a jak pokazałem na tym przykładzie jeszcze droższa (za tą cene bym miał prawie 50 dodatkowych stron do mojego segregatora (na której zmieszczę 18 rodzajów kart (po 3 sztuki każda). Co do kart z TS to jeszcze niestety nie zrobiłęm swojego pudełeczka jednak zrobiłbym na takiej zasadzie jak jest zamieszczone na obrazku który umieściłem pare postów niżej, bym tylko zobaczył gdzie co jest i wyciągnął bez problemowo. A nie przebierać w deckboxach nie wiedząc co w którym jest.

Reasumując moim zdaniem twój pomysł zbyt dużo kasy wyciąga. Jest szansa, że twój sposób starczy na jeszcze rok. Ale jak w każdym przypadku wszystko zależy od gracza i tego jak mu pasuje :)

Jednak i tak super, że udało Ci się coś takiego zrobić. Mi ciężko jest się za to wziąć, bo troche czasu mało by majsterkować, jednak w planach mam i jak zrobię to napewno się pochwale :)

Wacho - Pią 06 Wrz, 2013

Oki, dzięki za uwagi :mrgreen: - ale ja patrzę na to w ten sposób:

Segregatory dla mnie odpadają - nigdy nie byłem ich szczególnym entuzjastą... pomijam aspekt wizualny, który jest nawet do przyjęcia ale ciągła zabawa w wyciąganie i upychanie kart w koszulkach mnie nie kręci :mrgreen:

Deck Boxy - i ich kolory dają przewagę w super czytelnym pogrupowaniu stref i rozdzieleniu poszczególnych talii - nie bez przyczyny są po 3 w każdym kolorze... poza tym jestem w trakcie przygotowania kart/naklejek na poszczególne pudełka (naklejane na wieczka tak żeby w razie czego były wielokrotnego użytku) żeby na pierwszy rzut oka widać było co i jak... - z premedytacją nie robiłem tam przegródek...

Talie z przygodami - w czarnych kolorach boxów - z których część jest już ograna i w najbliższym czasie grana nie będzie z powodzeniem zmieszczą się, porządnie zgrupowane w "pakach" stojących z boku czekając na swój czas...

Kolejna sprawa to rozbudowa pudełka - z boxami to chwila, wystarczy dokupić dosłownie kilka sztuk i zgrupować w nowym miejscu....
Boxy dają też większą mobilność - zawsze można wziąć ich ze sobą kilka...

Oczywiście żeby nie było, że mam monopol na "prawdę objawioną :mrgreen: "... każdy ma prawo do ocen jak i własnych pomysłów - w moim przypadku to rozwiązanie wydaje się na dzień dzisiejszy najbardziej optymalne...

zvish - Pią 06 Wrz, 2013

A żeby dodać swoje trzy grosze i potwierdzić jeszcze że sposób przechowywania kart to sprawa subiektywna to napisze żę sposób ani jednego z Was ani drugiego nie był by dla mnie wygodny :D
Ale fajnie ze o nich piszecie w tym temacie, bo jak znajdzie się ktoś dla kogo będzie miał być no.1 sposób któregoś z Was to wówczas będzie miał jak na tacy :D
Wszak ja swój sposób przechowywania kart też ściągłem zainspirowany tym tematem :D

pattom - Sro 08 Sty, 2014

Czołem,

odgrzebię trochę wątek :-)

Powiedzcie mi czy karty w segregatorze i w koszulkach do segregatora na 9 kart jakoś szczególnie układacie? Kolejność, schemat, tematycznie ?

Zastanawiam się jak to sensownie układać i czy warto pakować dodatkowo w koszulki każdą kartę ?

Czy ktoś używał: Koszulka do segregatora na 9 kart Premium Side-Load - z innowacyjnym systemem bocznego wkładania kart ? Jak to się prawdza ?

fruszu - Sro 08 Sty, 2014

pattom napisał/a:
Czy ktoś używał: Koszulka do segregatora na 9 kart Premium Side-Load - z innowacyjnym systemem bocznego wkładania kart ? Jak to się prawdza ?

Ja używam m.in. klaseru Ultra Pro z czarnymi koszulkami z bocznym wkładaniem i póki co nie zauważyłem problemów. Myślę, że jest nawet lepiej, bo przy obracaniu segregatora "do góry nogami" nic się nie wysuwa.

pattom napisał/a:
Powiedzcie mi czy karty w segregatorze i w koszulkach do segregatora na 9 kart jakoś szczególnie układacie? Kolejność, schemat, tematycznie ?

Póki co kart do Władcy mam niewiele, ale zastosuję system, który sprawdza się u mnie w przypadku Gry o Tron: grupuję karty sferami, w każdej sferze typami kart: bohaterowie, sprzymierzeńcy, attachmenty, eventy. Karty w ramach typów układam chronologicznie. Pozwala to łatwo zorientować się w kolekcji, a poza tym można bezproblemowo dodawać nowe karty bez konieczności częstego ich przekładania.

Kulgan - Sro 08 Sty, 2014

fruszu napisał/a:
pattom napisał/a:
Czy ktoś używał: Koszulka do segregatora na 9 kart Premium Side-Load - z innowacyjnym systemem bocznego wkładania kart ? Jak to się prawdza ?

Ja używam m.in. klaseru Ultra Pro z czarnymi koszulkami z bocznym wkładaniem i póki co nie zauważyłem problemów. Myślę, że jest nawet lepiej, bo przy obracaniu segregatora "do góry nogami" nic się nie wysuwa.

Jakiś czas temu kupiłem sobie klasery z bocznym wkładaniem kart. Po początkowej euforii zauważyłem, że karty wysuwają się, gdy klaser przesuwany jest na bok i potem trzeba karty poprawiać. Zdecydowanie preferuję koszulki z kartami wkładanymi od góry z czarnym tyłem, do których wkładamy karty z obu stron. W sklepie, w którym się zaopatruję, mają one ocenę maksymalną od wszystkich osób, które je zakupiły.

fruszu napisał/a:
pattom napisał/a:
Powiedzcie mi czy karty w segregatorze i w koszulkach do segregatora na 9 kart jakoś szczególnie układacie? Kolejność, schemat, tematycznie ?

Póki co kart do Władcy mam niewiele, ale zastosuję system, który sprawdza się u mnie w przypadku Gry o Tron: grupuję karty sferami, w każdej sferze typami kart: bohaterowie, sprzymierzeńcy, attachmenty, eventy. Karty w ramach typów układam chronologicznie. Pozwala to łatwo zorientować się w kolekcji, a poza tym można bezproblemowo dodawać nowe karty bez konieczności częstego ich przekładania.

Robię bardzo podobnie, ale nie układam kart chronologicznie, gdyż zbyt często je wyciągamy z kumplem, żeby potem inwestować czas, na ich dokładny powrót do segregatora :wink:

Kulgan - Wto 14 Sty, 2014

Od niedawna trzymam karty w poniższym cudeńku :grin:



Mieszczą się tu póki co wszystkie wydane Karty Spotkań PL. Do tego leżą elegancko między przekładkami z ikonami kolejnych zestawów KS.



A żetony zasobów zmieniłem na poniższe (zdjęcie nie za bardzo oddaje "fioletowość" Przywództwa i "czerwoność" Taktyki, ale w realu wyglądają jak należy). Pudełeczko z żetonami oczywiście idealnie wchodzi do większego.



Całość - fantastyczna sprawa :mrgreen:

Jahmel - Wto 14 Sty, 2014

Kulgan napisał/a:
Całość - fantastyczna sprawa :mrgreen:


Żebyś wiedział :) . Nie ukrywam, że grzechem jest nie zazdrościć :twisted: Osobiście byłbym zainteresowany ikonami zestawów. Gdzieś na początku wątku jest link do kilkunastu. Czy jest możliwość, żeby je zaktualizować i ewentualnie dorzucać kolejne?. Wystarczyłoby w .png. taka cicha prośba :razz:

Muad'Dib - Wto 14 Sty, 2014

@ Kulgan

Z ciekawości, sam to wszystko wykonałeś czy może gdzieś zamówiłeś? Ewentualnie gdzie można dostać samo takie pudełko? Rozumiem, że wchodzą trzy rzędy?

pattom - Wto 14 Sty, 2014

Muad'Dib napisał/a:
@ Kulgan

Z ciekawości, sam to wszystko wykonałeś czy może gdzieś zamówiłeś? Ewentualnie gdzie można dostać samo takie pudełko? Rozumiem, że wchodzą trzy rzędy?


Pytanie nie do mnie ale... :)

klik

Ja samo pudełko widziałem na allegro ale nie ma przegródki w środku (Pudełko jest puste. info od producenta).
klik

Kulgan - Wto 14 Sty, 2014

Pudełko jest dokładnie od osoby z pierwszego linka pattoma :wink:
pattom - Wto 14 Sty, 2014

Zastanawiam się czy jednak przekładki z kartonu (z nalepionymi grafikami dostępnymi na BGG ?) nie będą lepsze? Nie wiem czy tam są pliki do wszystkich przygód?
Z prostego powodu: wagi :) a i cena będzie niższa za pudełko ( każda drewniana przekładka to + 2 zł.).

Kulgan - Wto 14 Sty, 2014

pattom napisał/a:
Zastanawiam się czy jednak przekładki z kartonu (z nalepionymi grafikami dostępnymi na BGG ?) nie będą lepsze? Nie wiem czy tam są pliki do wszystkich przygód?
Z prostego powodu: wagi :) a i cena będzie niższa za pudełko ( każda drewniana przekładka to + 2 zł.).

Wagi to strasznie nie zwiększa, bo najcięższe są same karty w koszulkach. Natomiast czy kartonowe przekładki będą lepsze od drewnianych, to nie wiem. Osobiście wolę jednak mieć to zrobione w 100% porządnie i to przez kogoś niż się samemu za to brać.

pattom - Wto 14 Sty, 2014

Kulgan napisał/a:
pattom napisał/a:
Zastanawiam się czy jednak przekładki z kartonu (z nalepionymi grafikami dostępnymi na BGG ?) nie będą lepsze? Nie wiem czy tam są pliki do wszystkich przygód?
Z prostego powodu: wagi :) a i cena będzie niższa za pudełko ( każda drewniana przekładka to + 2 zł.).

Wagi to strasznie nie zwiększa, bo najcięższe są same karty w koszulkach. Natomiast czy kartonowe przekładki będą lepsze od drewnianych, to nie wiem. Osobiście wolę jednak mieć to zrobione w 100% porządnie i to przez kogoś niż się samemu za to brać.


... i pewnie ja tak skończę i po prostu zamówię pudełko z zestawem przekładek :-)

pattom - Czw 16 Sty, 2014

eh ta niecierpliwość :-)
Zamówiłem sobie pudełko drewniane z 64 przekładkami :-)

Kulgan - Czw 16 Sty, 2014

pattom napisał/a:
eh ta niecierpliwość :-)
Zamówiłem sobie pudełko drewniane z 64 przekładkami :-)

buuuuuuu - nie będę już jedynym :razz:

nie będziesz żałował :grin:

Muad'Dib - Czw 16 Sty, 2014

Pudełko rewelacja, strasznie mnie korci. Można by sporo kasy zaoszczędzić jakby się miało wprawę /talent. Gorsze jest co innego - na długo nie starczy :) Z tego co widzę to jest bardziej pojemne od tego z core set, tam wchodzą trzy rzędy, tutaj cztery. Do tego jest trochę dłuższe. Ale ja obecnie (mając wszystko poza Stone of Erech, czyli również dotychczasowe Nighmare Decki) oba pudełka od podstawek mam wypchane praktycznie na full (niewiele miejsca zajmują tylko znaczniki + countery). Wychodzi na to, że bym potrzebował takie 2 pudełka, które by wystarczyły do końca roku pewnie. A za rok należałoby już trzecie zamówić :) Albo od razu 3 i poprosić o rabat :P Tak z ciekawości, obaj kupiliście znaczniki? Mi się jakoś bardziej podobają te oryginalne i są chyba trochę zgrabniejsze.

Ps myślicie, że będzie opcja domawiania samych przedziałek do nowych encounter decków?

Kulgan - Czw 16 Sty, 2014

Muad'Dib napisał/a:
Pudełko rewelacja, strasznie mnie korci. Można by sporo kasy zaoszczędzić jakby się miało wprawę /talent. Gorsze jest co innego - na długo nie starczy :) Z tego co widzę to jest bardziej pojemne od tego z core set, tam wchodzą trzy rzędy, tutaj cztery. Do tego jest trochę dłuższe. Ale ja obecnie (mając wszystko poza Stone of Erech, czyli również dotychczasowe Nighmare Decki) oba pudełka od podstawek mam wypchane praktycznie na full (niewiele miejsca zajmują tylko znaczniki + countery). Wychodzi na to, że bym potrzebował takie 2 pudełka, które by wystarczyły do końca roku pewnie. A za rok należałoby już trzecie zamówić :) Albo od razu 3 i poprosić o rabat :P Tak z ciekawości, obaj kupiliście znaczniki? Mi się jakoś bardziej podobają te oryginalne i są chyba trochę zgrabniejsze.

Ja liczę, że 2 pudełka starczą na dłuższy czas: 1 na obecne Karty Spotkań, a 2 na przyszłe (w tym ND), Talie Graczy, żetony, kręciołki i książeczki z nowymi zdolnościami z Packów.

Mam na razie żetony zasobów - gra się nimi wyśmienicie - są żywsze niż oryginalne. Teraz czekam na żetony ran i postępu w nowych kształtach :mrgreen:

Wacho - Pon 27 Sty, 2014

Pozostaje tylko pochylić głowę przed mistrzem... pudełko cudo... wykonanie na zdjęciach wygląda naprawdę imponująco...
"Problem" to ciągle rosnąca ilość kart i brak mozliwości pomieszczenia tali gracza - ale i tak rozważę zakup w przyszłości :mrgreen:

burial - Nie 30 Mar, 2014

Ile w tym drewknianym pudełkumieści się kart?
Kulgan - Nie 30 Mar, 2014

burial napisał/a:
Ile w tym drewknianym pudełkumieści się kart?

wszystkie Karty Spotkań w grubych koszulkach i z grubymi przekładkami :grin:

burial - Nie 30 Mar, 2014

Szczerze to nie wiem ile to jest.
Rozumiem, że karty gracza trzymane są oddzielnie?

Myślałem o takim pudełku... z tego co liczyłem powinno pomieścić około 1400 kart w koszulkach. (4 rzędy po 350 )

Kulgan - Nie 30 Mar, 2014

burial napisał/a:
Szczerze to nie wiem ile to jest.
Rozumiem, że karty gracza trzymane są oddzielnie?

Myślałem o takim pudełku... z tego co liczyłem powinno pomieścić około 1400 kart w koszulkach. (4 rzędy po 350 )

Karty gracza trzymam w segregatorze w koszulkach.

A Twoje szacunki brzmią dość sensownie :mrgreen:

adamsb81 - Pon 15 Wrz, 2014

Witam.
Czy ma ktoś gotowe druki przegródek na określone dodatki ??? Nie znam angielskiego żeby szukać po obcojęzycznych stronach.
Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Gildiril - Pon 15 Wrz, 2014

@up
Kod:
http://boardgamegeek.com/filepage/76256/geckoths-lotr-dividers

adamsb81 - Pon 15 Wrz, 2014

Mam rozumieć że muszę się zarejestrować???
Mój angielski = 0.

Muad'Dib - Pon 15 Wrz, 2014

adamsb81 napisał/a:
Mam rozumieć że muszę się zarejestrować???
Mój angielski = 0.


Tak, żeby coś pobrać z BGG trzeba być zarejestrowanym. Tam jest od cholery podziałek do wyboru. Chrome ma taką fajną opcję, żeby tłumaczyć całą stronę skoro angielski kuleje. Nie działa to rewelacyjnie ale to zrozumienia wystarczy.

adamsb81 - Wto 16 Wrz, 2014

Dziękuję udało się.
Pozdrawiam.

psborsuk - Pon 22 Gru, 2014

A ja mam coś takiego - wersja ekonomiczna :wink:



A tu dokładniejszy opis.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group