galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Znak Starszych Bogów - Znak Starszych Bogów - gra warta zakupu?

Wacho - Wto 28 Lut, 2012
Temat postu: Znak Starszych Bogów - gra warta zakupu?
Witam,
uwielbiam klimaty Lovecrafta - "inwestuję" w Arkham i Posiadłość... - jednakże po wielu nieprzychylnych recenzjach z jakimi zetknąłem się przy ZSB - mam nie lada orzech do zgryzienia... proszę o pomoc :mrgreen: w podjęciu decyzji i "uczciwą" - rzetelną recenzję napisaną przez osoby, które już w nią grały.
Najczęściej wymieniane wady tej gry to:
- "za łatwa" / bardzo szybko się nudzi
- zbyt sztampowa
- pozbawiona odpowiedniego klimatu

Drow - Sro 29 Lut, 2012

A takze:
- slaba skalowalnosc gry na wieksza liczbe graczy
- ciagla utylizacja tych samych grafik oraz postaci w kolko i w kolko..

Cyryl15 - Sro 29 Lut, 2012

Ja także się poważnie zastanawiam nad kupnem. Kupuję Horror w Arkham i dodatki, w Posiadłość szaleństwa z uwagi na małą liczbę partnerów do gry nie inwestuję. Klimaty Lovecrafta bardzo mi leżą, ale Znak Starszych Bogów nie ma najlepszych recenzji więc może poczekam jeszcze na kilka opinii i wtedy zadecyduję. Grafiki mogliby rzeczywiście zmienić - lekkie przegięcie pały, wszystkie gry wyglądają jednakowo jak jakieś klony albo dodatki. Sam temat ZNB - muzeum i tak dalej wydaje mi się ciekawy tylko jego realizacja pozostawia chyba sporo do życzenia. No, zobaczymy chociaż pewnie w końcu się złamię i kupię:)
Rage - Sro 29 Lut, 2012

Nie straszcie mnie, że ta gra jest AŻ tak zła... faktycznie do Arkham Horror itd się nie umywa, ale wydaje mi się, że na jednego, dwóch graczy może być fajnie. Tak czy inaczej ja już zapłaciłem i czekam na kuriera :P . Gram u kumpla w AH, dlatego jestem napalony na ta grę. Napisze jak moje wrażenia, najwyżej sprzedam x/, ale nie wydaje mi się żebym musiał to robić.
Taperonix - Sro 29 Lut, 2012

Polecam recenzję na "Game Troll TV". Wydaje mi się ona najbardziej obiektywną oraz przedstawia grę ukazując jej plusy jak i minusy.
Sandking - Sro 29 Lut, 2012

Ja kupię ZSB, bo brakuje mi małej i szybkiej gry w tych klimatach. Gra - nie ukrywajmy - jest banalna i nie daje wiele wyboru. To był mój główny zarzut po pierwszej rozgrywce - jest właściwie tylko jedno rozwiązanie i trudno mówić tutaj o opcjach. Po skończeniu gry byłem zmieszany lekko,ale po kilku godzinach stwierdziłem, że chętnie zagram, bo pomimo, że gra jest jaka jest, to daje sporo zabawy. Gra nie jest droga, daje dużo zabawy jeśli lubicie kostki, no i daje opcję zagrania w klimaty HPLa w krótkim czasie.
Rage - Czw 01 Mar, 2012

Dostałem właśnie maila od Galakty, że Znak Starszych został wysłany! :D Jutro w takim razie powinienem go dostać! Napisze jak wrażenia ;P

Zamieszczam, bardzo fajną recenzję po angielsku. Po mimo, że ZSB jest uproszczoną wersją AH itd to i tak jestem na TAK :) . Użytkownik opowiada m.in. o tym, że gra wcale nie jest taka prosta. W dużej mierze zależy przecież nasze szczęście w kościach. Nawet jeśli gra się kooperacje i gdy nasi wspólnicy również mają pecha, robi się śmiesznie i ciekawie, bo zawsze to bliżej końca :P . Wygrane/przegrane gry 50/50. Po obejrzeniu filmików gra nie wydaje mi się już sztampowa, jak to niektórzy nazywają. Ważne jest prawidłowe przestrzeganie zasad! Jeśli chodzi o klimat to każdy z wyobraźnią i tutaj sobie może sam go zbudować.

Wydaje mi się, że dla posiadaczy AH itd. nie jest to pozycja obowiązkowa, a dla tych, którzy nie mają jeszcze żadnej gry na bazie Lovecrafta i za dużo szmalu :P .

A fani i tak kupią :) .

Część 2 (w cz.1 parę slow od użytkownika, nic ciekawego):
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Część 3:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Część 4 (podsumowanie):
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Sprostowanie. W nowszym filmiku mówi już o tym, że coopy z czasem stają się coraz to łatwiejsze. Nie pamięta kiedy przegrali grę, tak czy inaczej zabawa zostaje :) .

Padre - Wto 01 Maj, 2012

Czy ktoś z posiadających już tą grę mógłby napisać jakie wymiary mają karty przygód? (bo reszta to pewnie mini american). Są one dość nietypowe i ułatwiło by to przy zakupie koszulek razem z grą;)
Ravandil - Sro 02 Maj, 2012

Ja zapakowałem w Maydaye 70x120 - karty wchodzą na styk, niektóre sztuki wydają się lekko przyciasnawe i minimalnie wybrzuszają karty, ale ogólnie leżą idealnie.
Padre - Sob 05 Maj, 2012

Dzięki za odpowiedź :)
Drow - Sob 05 Maj, 2012

Ja sie juz wypowiedzialem w watku "pierwsze wrazenia".. ale gra jak najbardziej warta kupienia :)
Szkoda tylko, ze FFG poki co olewa wydawanie do niej dodatkow, bo gra az prosi sie o to [zwlaszcza po tym, jak wydali dlc do ES: Omens z Cthulhu, ktory jest niesamowity - i trudny!].
Jesli jakies wyjda - jestem pierwszy w kolejce :)

Padre - Pią 11 Maj, 2012

Ravandil napisał/a:
Ja zapakowałem w Maydaye 70x120 - karty wchodzą na styk, niektóre sztuki wydają się lekko przyciasnawe i minimalnie wybrzuszają karty, ale ogólnie leżą idealnie.

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie kupić takie Maydaye? Z tego co widziałem na sklepach to Mayday Silver Magnum mają 70x110 mm (a to jest za krótkie). Jedynie MDG-7100 mają pożądany rozmiar. Tylko nigdzie ich nie można dostać:/

Ravandil - Pią 11 Maj, 2012

Np w Luzodajni:

http://www.luzodajnia.pl/...ring-ce-67-120/

Padre - Wto 22 Maj, 2012

Dzięki, karty już zapakowałem w koszulki 70x120 maydaya :) Pozytywnie zaskoczyła mnie grubość tych koszulek - prawie jak FFG. Ale niestety faktycznie są na styk i musiałem trochę dociskać książkami karty przez pewien czas żeby się rozciągnęły. Ale teraz już się ładnie uformowały i jest w porządku:)
ragathol - Wto 22 Maj, 2012

Ile kupiłeś opakowań? Pytam bo nie chce mi sie liczyc kart
Sandking - Sro 23 Maj, 2012

Więcej czasu zabrało Ci napisanie tego posta pewnie niż spojrzenie na spis zawartości w instrukcji gdzie masz podaną liczbę kart ;)
ragathol - Wto 12 Cze, 2012

Może ktoś mi powiedzieć jakie protektory pasują na małe karty przedmiotów, zaklęć itd. Jak można to poproszę linka Dzięki
bleble630 - Sro 13 Cze, 2012

Gra jest:
- prosta
- nudna
- poziom trudności gry dla 5 latka
- trzeba się dobrze postarać aby przegrać
- cała masa błędów na kartach i w instrukcji (errata i FAQ są większe niż sama instrukcja)
- nie wciągająca
- i wiele innych minusów, których nie chce mi się tutaj wymieniać.

Pozdrawiam... ;)

Berestaszek - Sro 13 Cze, 2012

oj narzekacie tylko.

to że jest prosta to tylko duży plus bo pograsz nie tylko z maniakami gier planszowych, jest to świetny wstęp do gier i zachęcisz nowe osoby do poznania tytułu "horror w arkham" a stamtąd już blisko do tych dużych

to że nudna? nie prawda! po prostu nie potraficie się wczuć w klimat to jest wyprawa po muzeum (aczkolwiek osobiście też bym tutaj trochę to zmienił ale nie jest najgorzej)(odnośnik do punktu nie wciągająca)

poziom trudności gry dla 5 latka. To że nie jest tak trudna jak horror w arkham to też plus bo jednak nowi gracze chcą od czasu do czasu wygrać :P Mimo wszysto o ile nie jesteś mega farciarzem to jest 50/50 czy przegrasz czy wygrasz. (i tutaj odnośnik do punktu trzeba się dobrze postarać aby przegrać)

Co do błędów to chodziło raczej o nadinterpretacje graczy. większość z tego co jest w FAQ jest raczej logiczne :P

Moim zdaniem mimo wszystko fajna gra której się nie pozbędę bo jest to dobra gra do wieczoru z piwkiem.

Dodatkowym plusem jest to, że jest to gra kooperacyjna a przez to można grać i solo. co dla samotników też jest mimo wszystko plusem ;)

Galron - Sro 13 Cze, 2012

Na koniec dodam tylko, że jest szybka, krótka i przyjemna. Nie trzeba ściągać ekipy na całe godziny, a jak powiedział kolega partyjka zamyka się przy jednym piwku i można otworzyć kolejne piwko :P , znaczy się zacząć nową partyjkę.
ragathol - Sro 13 Cze, 2012

Może ktoś mi powiedzieć jakie protektory pasują na małe karty przedmiotów, zaklęć itd. Jak można to poproszę linka Dzięki
JollyRoger1916 - Sro 13 Cze, 2012

Żółte FFG, dostępne praktycznie w każdym sklepie z grami. Od jakiegoś czasu na grach FFG jest napisane jakich koszulek i ile dedykowanych paczek potrzebujesz. Do takich gier jak ZSB, gdzie jest relatywnie mało kart (tych małych) polecam dedykowane, bo wtedy koszty nie są miażdżące (a protektory ffg są bardzo dobre), ale do takiego LOTR LCG to już lepiej stosować zamienniki.
Sandking - Czw 14 Cze, 2012

Ja osobiście korzystam z Mayday Mini USA i są bardzo ok, a biorąc pod uwagę cenę, to się "raczej" opłaca.
Galron - Czw 14 Cze, 2012

Swego czasu korzystałem z Mayday, ale obecnie używam tylko ffg. Uważam, że są najlepsze jakościowo i wolę dopłacić parę złotych za bardzo dobry produkt niż potem wymieniać słabe koszulki co jakiś czas, co w rezultacie wychodzi drożej. A już na bank odradzam stosowania słabej jakości Mayday w grach karcianych, gdzie częste tasowanie i przerzucanie kart momentalnie niszczy koszulki i trzeba je wymienić. Odkąd stosuje te od ffg nie mam takiego problemu a i tasowanie jest lepsze i karty nie wypadają z koszulek.
JollyRoger1916 - Czw 14 Cze, 2012

[koszulkowy offtop]W LOTR LCG mam ultra pro platinum i jestem zadowolony, jakbym to wszystko miał wsadzić w ffg, których jest 2x mniej to kupiłbym sobie za różnicę nowa grę. Oczywiście GoW w ffg, a i Rune Age jak będę wsadzał w koszulki to FFG.[koszulkowy offtop]
Galron - Czw 14 Cze, 2012

offtop. Fakt, że przy dużej ilości koszulek za różnicę w cenie można by kupić kolejną grę, ale jakoś tak zauważyłem, że pomimo, iż wydam więcej kasy na lepsze koszulki to i tak na nową grę kasa jakimś magicznym cudem się znajduję. BTW już czekam na przesyłkę Wojny o pierścień + fanowska puszka hehehe. Zamówione w preorderze. Sorki za offtop, ale musiałem się pochwalić. A ZSB też posiadam i często do niego sięgam, kiedy mam ochotę na coś lekkiego i nie wymagającego wielkiego myślenia.
Pozdrawiam.

Sandking - Pią 15 Cze, 2012

Z tasowaniem nie ma problemu jak się dobierze odpowiedniego rozmiaru. W kilku grach używam Mayday i ze swojej strony mogę powiedzieć, że się sprawdzają ;) [/code]
Ravandil - Wto 19 Cze, 2012

FFG wypuściło niedawno koszulki na duże karty m.in. do ES:
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3348

crabtree - Wto 19 Cze, 2012

A ja gram w Znak Starszych Bogów na tablecie i gra jest mega klimatyczna! I wcale nie jest łatwa bo przegrywam częściej niż 50/50 partii.
Longer - Czw 06 Wrz, 2012

Czy ktoś wie coś o jakiś dodatkach do ZSB ? :mrgreen:
Drow - Czw 06 Wrz, 2012

Niestety nie.
Aczkolwiek zbliza sie impreza Arkham Nights, ktora odbedzie sie w pazdzierniku, wiec podejrzewam, ze jesli juz - to tam cos oglosza.

Osobiscie chetnie powitalbym jakis duzy dodatek do tej gry.

Sandking - Pią 14 Wrz, 2012

WIĘCEJ KOSTEK! :D Na Arkham Nights pewnie wydadzą jakiegoś nowego potworasa, którego sobie będziemy mogli wydrukować.
Longer - Pią 21 Wrz, 2012

Kupiłem dzisiaj Znak Starszych Bogów. Jutro zacznę przygodę. Mam pytania odnośnie zasad gry... Wykonanie jest super. Szczególnie podobają mi się karty przygody... :mrgreen:
Taperonix - Wto 30 Kwi, 2013

Witam czy Polska wersja gry ma poprawione błędy z erraty czy tylko angielska? Bo gdzieś przeczytałem że jest wersja poprawiona ale nie wiem czy dotyczy to polskiej wersji ( jeśli trzeba ).
fiedosowa - Czw 09 Maj, 2013

Podbijam pytanie, bo sam jestem tego bardzo ciekaw :)
pan_satyros - Pon 13 Maj, 2013

fiedosowa napisał/a:
Podbijam pytanie, bo sam jestem tego bardzo ciekaw :)


Niestety nie. Mam PL wersję i trzeba mieć w pamieć lub gdzieś wydrukowane te poprawi.

Drow - Pon 03 Cze, 2013

Taperonix napisał/a:
Witam czy Polska wersja gry ma poprawione błędy z erraty czy tylko angielska? Bo gdzieś przeczytałem że jest wersja poprawiona ale nie wiem czy dotyczy to polskiej wersji ( jeśli trzeba ).

Bledow poprawionych nie ma, ale w dodatku beda karty poprawione z podstawki do zastapienia tych blednych :)

Ash - Nie 07 Lip, 2013

Fantastyczna gra! Jestem po kilku rozgrywkach z synem i bawiliśmy się świetnie. Klimat, fajne zasady i ładne wydanie. Jedynym minusem jest słabo napisana instrukcja, trzeba ściągnąć FAQ -instrukcja 'revised' ze strony FFG też b.pomaga.

Dla małego utrudnienia graliśmy bez rezerwowych postaci, tak żeby wymusić leczenie, a nie tylko gnać do przodu byle szybciej. Wyszło świetnie. Polecam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group