galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Spekulacje na temat następnego dodatku

FilipsO - Czw 15 Gru, 2011
Temat postu: Spekulacje na temat następnego dodatku
Ten temat założyłem, abyśmy mogli trochę się rozmarzyć ;p. Jednym słowem można pospekulować na temat dodatku po smokach. To będzie raczej na pewno (wiem, trochę źle logicznie, ale to "raczej na pewno" jest celowe) dodatek karciany. A więc nie dostaniemy mapy. Był lód, była woda, teraz niech się ociepli... pan ognia ;p ! Tak mi się wydaje xd A potem BAAAAARDZO liczę na dodatek "Morze" w którym zamiast poszukiwaczy będą statki, które trzeba kupić lub zrobić z drewna zrąbanego w lesie. Piraci by tam byli i tym podobni. Byłyby 2 stateczki, jacht, galeon i karawela :) Fajnie by było. I jakieś wysepki na morzu. Co wy na to?
wookash966 - Czw 15 Gru, 2011

Fajny pomysł na dodatek. Tylko trudno mi sobie wyobrazić taką wersję planszy narożnej.
Swoją drogą FFG powinno zrobić jakiś konkurs na wygląd kolejnego dodatku.

Bobrowy - Pią 16 Gru, 2011

Teraz będą Piaski Pustyni :mrgreen: a potem oczywiście Miasto lub Las. :razz: Raczej Miasto... ale może jednak Las...?? :wink:
JollyRoger1916 - Pią 16 Gru, 2011
Temat postu: Re: Spekulacje na temat następnego dodatku
FilipsO napisał/a:
(wiem, trochę źle logicznie, ale to "raczej na pewno" jest celowe)


Najprawdopodobniej? ;)

@wookash966 Nie mam żadnych trudności z wyobrażeniem sobie morskiej planszy nakładki. Do miasta/wioski (niestety wtedy tracimy miasto, albo las ;) ) dostawia się ze trzy obszary portu, a reszta morze i wysepki z ruchem zależnym od rzutu kością k4, albo k6, gdzie 1-brak wiatru badasz ten sam obszar, 2-N,3-E,4-S,5W (przykładowa kolejność kierunków odczytywana na podstawie kompasu namalowanego na planszy), 6-pomyślne wiatry, płyniesz, gdzie chcesz. Wiem, że trochę to losowe i nie ma ducha nawigacji, ale zawsze coś ;)

Bobrowy - Pią 16 Gru, 2011

Jak tak fantazjujecie o tych morzach, to u mnie też załączyła się wena twórcza. Może dodatek "Dobra Wróżka"? :mrgreen: Był zły żniwiarz czas na przeciwwagę. Figurka wróżki poruszała by się tak jak nasz ulubieniec, potem rzuty kością. 1-2 dostajesz punkt siły, 3-4 punkt mocy, 5-jeden czar, 6-wróżka spełnia życzenia innego gracza. :cool: Ewentualnie zamienia nas w żabę by nie było tak słodko. :razz:
jablo - Pią 16 Gru, 2011

Logicznie patrząc, to rzeczywiście powinien być teraz dodatek karciany. Ale jak widać po przykładzie Smoków, FFG potrafi zaskoczyć. Każdy spodziewał się kolejnego dodatku narożnego.

Pomysłów na dodatki karciane jest nieskończenie wiele. Mam tylko nadzieje że FFG nie pójdzie śladami blizzarda i nie wprowadzi idiotycznego dodatku z jakimiś pandami (WOW) albo innymi uroczymi zwierzakami...

Temat rzeka, myślę że koło wiosny coś się wyjaśni. DO tego czasu w tym temacie pewnie nastukamy kilkanaście stron postów :)

Lichu - Nie 25 Gru, 2011

Myślę że w wypadku tej edycji możemy się również spodziewać dodatku jedynie z postaciami. Wraz z kolejnymi odsłonami liczba postaci w każdym z dodatków jest sukcesywnie ograniczana. Może ktoś zauważył, że nowe postacie są na topie i też chcieliby na tym zarobić, a po co mają je oddawać "za darmo" w każdym kolejnym dodatku skoro mogą zrobić oddzielny płatny dodatek "Poszukiwacze".
FilipsO - Nie 25 Gru, 2011

Postacie? Nieeee.... Bez sensu. Władca Ognia byłby fajny, a potem narożny dodatek z krainą Inferno, w której każdy ruch kosztuje nas 1 punkt życia lub tracimy amulet ochrony przed ogniem (byłoby ich z 50 w talii amuletów ;p Kupić trzeba ich dużo) a na końcu byłoby alternatywne zakończenie - więc możnabyłoby by wygrać też w tamtej krainie. I morze do tego.
FilipsO - Pon 02 Sty, 2012

Refresh ;p Zebrane propozycje krain:
- pustynia
- morze
- inferno
- miasto
- las

Nawijajcie dalej, ffg i tak zrobi swoje ;p

guciomir - Pon 02 Sty, 2012

pamiętam że na forum FFG jeden z forumowiczów twierdził że szykuje się gobliński dodatek (i upierał się że to prawdziwe informacje). Nie wiem ile w tym prawdy :)
Lichu - Pon 02 Sty, 2012

Jeżeli chodzi o krainy to bardzo bym się ucieszył nową edycja Kosmicznej Otchłani, to mój ulubiony dodatek z dawnych lat :D
FilipsO - Wto 03 Sty, 2012

Kosmiczna otchłań to faktycznie ciekawa alternatywa, ja jednak wolałbym coś nowego.
Sxk - Czw 05 Sty, 2012

Pisałem to już tu i tam, ale co tam powtórzę się ja marzę o Mieście, a przede wszystkim dlatego, że jak pamiętam możliwość rozwoju postaci poprzez zmianę (roziwnięcie) profesji bardzo urozmaiciła rozgrywkę.
Freeasy - Sro 11 Sty, 2012

Ja już chyba z kilka lat temu pisałem, że marzą mi się Wyspy (tu wspomniane jako morze) Dla mnie to super pomysł, i wcale nie musiałby powstać jako plansza narożna (tu spodziewam się że będzie Las i Miasto) Może to być plansza zupełnie odrębna wokół której znów powstałyby jakieś 4 odrębne krainy -> Pustynia (oczywiście z Piramidami), Hades (tu Inferno ale jakby było przy dodatku wodnym to jakby nie było czeka nas podróż Styksem), Atlantyda i...... Kosmiczna Otchłań (jako wisienka na torcie)

Następny dodatek to raczej będzie karciany ->
Cóż - był Żniwiarz - Żywioł Ziemi (tak mi się z cmentarzem kojarzy)
była Królowa Lodu - Żywioł Lodu
Pani Jeziora - Żywioł Wody

Teraz faktycznie spodziewam się postaci związanej z ogniem albo z wiatrem (nawiązywałoby do smoków) albo jakaś postać zwiazana z Lasem lub Miastem... w nawiązaniu do dodatków...
hmmm - Ragnaros czyli Pan Ognia?
a może jakiś - Gromowładny? nadciąga burza, czy pożar?
ech... póki co czekam na listonosza :)

Sxk - Sro 11 Sty, 2012

Jeżeli to prawda, że będzie dodatek karciany o inwazji goblinów to musze się przyznać, że parę lat temu pisałem o tym pomyśle na forum FFG :D
konri - Sro 11 Sty, 2012

I ja byłbym bardzo zadowolony bo mi brakuje takich orkowatych plugastw pośród poszukiwaczy, a w kartach przygód też tego mało.
JollyRoger1916 - Czw 12 Sty, 2012

Freeasy napisał/a:

była Królowa Lodu - Żywioł Lodu
Pani Jeziora - Żywioł Wody


No przecież lód to woda.

Freeasy - Pią 13 Sty, 2012

JollyRoger1916 napisał/a:
Freeasy napisał/a:

była Królowa Lodu - Żywioł Lodu
Pani Jeziora - Żywioł Wody


No przecież lód to woda.


No to trochę lekcji fizyki... otóż nie zawsze. Poniżej przykład:

Suchy lód – zestalony dwutlenek węgla stosowany w chłodnictwie samodzielnie lub jako składnik mieszanin oziębiających. Otrzymywany przez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla i prasowanie. W warunkach normalnych suchy lód nie topi się

CO2 to trochę co innego niż H2O

romeck - Pią 13 Sty, 2012

Taaa, i na pewno w dodatku Królowa Lodu chodzi o stały CO2. Popisowe mundrości wklejone z Wikipedii.
JollyRoger1916 - Pią 13 Sty, 2012

Zresztą opisałeś suchy lód, który nie jest tym samym co lód, co wynika z przytoczonej przez Ciebie definicji. Zresztą nawet nazwy przedmiotu nie trafiłeś to raczej lekcja chemii.
Nemomon - Nie 29 Sty, 2012

Ostatni wielki dodatek poszerzał możliwości Smoków. W Talismanie mamy jeszcze dwa inne typy Wrogów, które póki co zostały potraktowane po macoszemu. Kultyści oraz Żywiołaki. Może coś w tym kierunku FFG pójdzie.
Piotr - Pon 06 Lut, 2012

Gratulacje dla Nemo i pozostałych rodaków za dołączenie do elitarnego grona zaufanych testerów Talismana :lol: . No wreszcie jakiś rodzimy akcent na instrukcji, ale znając zaangażowanie na pewno zasłużony. Teraz widać, że zapowiedzi Galakty o możliwości wydania Smoków równolegle z wersją angielską były całkiem realne, a i tak opóźnienie było najmniejsze z dotychczasowych!!!
jablo - Sob 11 Lut, 2012

Wszelkie informacje nt. planowanych dodatków, cokolwiek, co się dzieje w świecie talizmana, zawsze najpierw wychodzi na stronie FFG. Zajrzyj tam czasem i nie zadawaj pytań, na któe nie usłyszysz odpowiedzi. Jeżeli chodzi o kolejny dodatek, to znając życie nie wcześniej niż pod koniec wiosny jakiekolwiek informacje FFG umieści...
Nemomon - Pon 07 Maj, 2012

Piotr napisał/a:
Gratulacje dla Nemo i pozostałych rodaków za dołączenie do elitarnego grona zaufanych testerów Talismana :lol: . No wreszcie jakiś rodzimy akcent na instrukcji, ale znając zaangażowanie na pewno zasłużony. Teraz widać, że zapowiedzi Galakty o możliwości wydania Smoków równolegle z wersją angielską były całkiem realne, a i tak opóźnienie było najmniejsze z dotychczasowych!!!


Dzięki Piotrze :) ! Myślę, a przynajmniej mam taką nadzieję, że mój wkład w testy Talismana nie tylko nie jest minimalny, tylko także dosyć strategiczny. ;)

evilmg - Wto 05 Cze, 2012

Pytanie brzmi: co dalej? 4 plansze narożne - weź tu się przeciśnij do planszy głównej - a później co? ;)
Sardo - Wto 05 Cze, 2012

Zostaje jeszcze miejsce między planszami narożnymi na mini plansze :D Ale zanim wszystkie narożniki zostaną zapełnione to trochę czasu minie...
Baltar - Sro 06 Cze, 2012

Sardo napisał/a:
Zostaje jeszcze miejsce między planszami narożnymi na mini plansze :D Ale zanim wszystkie narożniki zostaną zapełnione to trochę czasu minie...


To już kiedyś ktoś zauważył i pisał.
Na początku instrukcji narożnych dodatków:

Cytat:
Opis rozszerzenia
Świat Magii i Miecza otaczają cztery wielkie królestwa znane
jako KRAINY. Każda z nich stanowi nowe wyzwanie...


A więc mini plansz nie powinno być (chyba, że nie będą to krainy :) ).

Nyarl - Wto 27 Sie, 2013

A ja proponuje plansze w stylu po stronie wioski:



no i albo... hehe tutaj w planszowym ropuszego krola i 2 ropuchy normalne... na tych bagnach ropuchy mialy by super bonus a normalni poszukiwacze ciezej o wiele. do tego ropusi krol by ich gnebil w jakis tam sposob i nie opuszczal tej krainy. wszystko po to zeby zdobyc naprawde potezne artefakty albo jakies urny z ktorych mozna jajk w miescie starym zmienic profesje :) musial by gracz odzucic wszystkich przyjaciol i td jakby sie stal ropucha... no miodek al ezeby na poczatku nie wlazic to zrobic to dosc trudne a profesje godne naprawde zainteresowania + jakies artefakty...


dodatek karciany moglby zawierac postac poruszana jak ropusi krol w nieoficjalnym dodatku i tylko w krainie srodkowej. tez poruszal by si tylko jak ktos magii lub przed. magicz. uzywa jakis duch czy cos takiego. fajna zabawa utudnienie i jazda na maksa.

Borg - Wto 27 Sie, 2013

W brakującym narożniku aż się prosi jakaś knieja - wejście przez pole lasu.
Nyarl - Sro 28 Sie, 2013

to tez by moglo byc. zreszt azawsze moga zrobic wiecej dodatkow i mozna by je wymieniac sobnie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group