galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - Zasady gry - przeprawa przez mroczną puszczę

tr000tyl - Sro 06 Lip, 2011
Temat postu: przeprawa przez mroczną puszczę
czy komuś udało się przejść ten scenariusz?
grałem ze znajomym drugi raz i dostaliśmy niezłe baty.
jest strasznie trudno.

kufel - Sro 06 Lip, 2011

hmmm teoretycznie to najprostszy scenariusz, podstawowa zasada: trzymajcie niski poziom zagrożenia (szczególnie ważna na Brzęczyrogi ;) )
crabtree - Sro 06 Lip, 2011

Podstawowa zasada gry jest taka żeby nie doprowadzić do przewagi liczebnej wrogów. Dlatego koniecznie trzeba ich wyciągać ze strefy przeciwności i jak najszybciej eliminować. Bo w momencie gdy w zwarcie wejdzie kilka potworów naraz to wtedy jest praktycznie po grze. Jeśli gracz nie ma kim blokować to atak "na czysto" prawdopodobnie wyeliminuje któregoś z bohaterów.
Tr000tyl, a w jaki sposób przegraliście grę? Straciliście bohaterów czy poziom zagrożenia was wyeliminował? A jakimi herosami graliście?

tr000tyl - Sro 06 Lip, 2011

zasypali nas wrogowie i bylo po grze - a nawet nie dobieraliśmy kart cienia :(
kufel - Sro 06 Lip, 2011

Dunhern, Legolas, poplecznicy z Dystansem i będzie ok. Trzymajcie niski poziom zagrożenia, Dunhern strzela do strefy zagrożenia, jeden z graczy bierze "na klatę" drugi strzela ;)
W deckach składanych z 1 zestawu startowego bardzo potrzebna jest Wiedza (leczenie, Spryt Radagasta, Sekretna Ścieżka) Górnik z Żelaznych Wzgórz też się przydaje do ściągania Schwytanego w sieć

Redgarex - Sro 06 Lip, 2011

Proponuję podzielić się obowiązkami z kolegą i niech jeden zagra talią taktyki i zajmie się elminacją potworków, a drugi duchem i niech zajmie się questowaniem. Jeśli dodatkowo wywalicie z talii powiedzmy do 5 najsłabszych kart to wtedy sztuką będzie przegranie pierwszego scenariusza :)
gajus21 - Pon 23 Kwi, 2018

Odświeżę temat sprzed kilku lat, ale mam pytani do tego scenariusza akurat, mianowicie: na karcie przygody napisane tak: "The players must find and defeat Ungoliant's Spawn to win this game.". Moje pytanie jest takie: jeżeli zdarzyło się mi pokonać pomiot Ungolianty wcześniej to czy mogę przyjść że zadanie zostało zaliczone czy też nie?
Jeżeli nie to musiał bym przejść praktycznie jeszcze raz całą talię przeciwników żeby dotrzeć do pomiotu a tego moja drużyna mogła by już nie przeżyć.

Chrostek84 - Pon 23 Kwi, 2018

Musisz jeszcze raz pokonać Ungoliant's Spawn. Nie musisz jednak w tym celu przejść całej talii przeciwności.
W opisie karty przygody masz napisane: Each player must search the encounter deck and discard pile for 1 Spider card of his choice, and add it to the staging area. Służy to właśnie wyszukaniu Ungoliant's Spawn i położeniu go na stole aby móc go pokonać w tym właśnie etapie gry.

gajus21 - Pon 23 Kwi, 2018

Faktycznie muszę przyznać że o tym nie pomyślałem, wyszukałem najłatwiejszego przeciwnika. Dziękuję za wyjaśnienia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group