galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Miejsca gdzie można zagrać w Inwazję - Gdańsk

Fortep - Pon 20 Wrz, 2010
Temat postu: Gdańsk
witam i zapraszam do rozmowy. wiem, że światek WH inwazja w gdańsku jeszcze się nie zintegrował i troszkę się zasmuciem jak jako nowy gracz wczedłem na forum galakty i nie znalałem gdańska jakko miejsca regularnych spotkań. wiem również że gracze są, wiec zachęcam do ujawnienia się i podania propozycji czasu i miejsca spotkań. ze swojej strony mogę powiedzieć, że mogę postarać się udostępnić jedno z pomieszczeń Gdańskiego Klubu Fantasyki na przymorzu na takie spotkanie, bądź na turniej, jeżeli będę wiedział wcześniej o takiej potrzebie:P
Syndelis - Pon 20 Wrz, 2010

Ja jestem dostepny, ale czasu i dat nie moge podac kiedy moge ewentualnie grac - bo poprostu nie wiem co bede za pare dni/tydzien/miesiac robil. Ale chetnie przyjde, jesli bedzie jakies umowione spotkanie i bedzie mi akurat pasowac. Dlatego zachecam innych graczy do podania kiedy moga grac. :)
zero_signal - Wto 21 Wrz, 2010

Jeśli chodzi o czas to w ciągu tygodnia jestem mało elastyczny godzinowo - tylko po pracy, tj. po godzinie 15:30, w weekendy jeśli jestem na miejscu, czasu mam zdecydowanie więcej. Miejsce? Miejsce tak naprawdę nie gra roli - jak już mówił na gdańskim turnieju Markus, dla chcącego nawet okoliczny fast food spod znaku "M" będzie odpowiednim miejscem do gry. Myślę, że gdy zbierze się większa liczba chętnych i dysponujących czasem graczy, warto wtedy przenieść grę w jakieś bardziej sprzyjające temu miejsce - np. do klubu "Maciuś" na Przymorzu. Liczę, że pojawią się jeszcze jakieś propozycje na forum i wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązanie.
zero_signal - Sob 25 Wrz, 2010

Jest propozycja gry : wtorek 28.09, godzina 16-16:30, Rebel lub pobliski Mc w Gdańsku-Wrzeszczu. Jeśli termin, godzina lub miejsce nie pasuje, piszcie - wszystko do uzgodnienia :)
Fortep - Sob 25 Wrz, 2010

przynajmniej sa jakies propozycje:P, mam nadzieję że spotka się parę osób:P
Fortep - Pią 22 Paź, 2010

w najbliższą sobotę, czyli jutro w siedzibie GKF na przymorzu jest mała impreza fantastyki, będę tam pewnie gościnnie i być może zrobię jakiś mały pokaz WHI. jeżlei ktoś ma ochotę pograć to będe po 17stej
ixi150 - Pon 01 Lis, 2010

Siema all! Jestem z Gdyni i razem z kumplem zaczynamy przygodę z WHI mając zestaw początkowy, ale już tak nas wciągnęło, że kupujemy dodatki na dniach ;)
Jakby ktoś z trójmiasta chciał jakiś towarzyski sparing 2x(1vs1) albo 2vs2 to piszcie tu czy tam PM.

Mam taką autorską koncepcję 2 na 2. Robimy zniszczenie(2 graczy) vs porządek(2graczy), gdzie każdy gracz ma własną talię i źródła dochodów oraz jednostki. Z kolei sprzymierzeni gracze mają wspólną turę - czyli razem dobierają żetony i karty, razem wystawiają jednostki i wsparcia, razem atakują (choć mogą różne strefy różnych graczy) oraz obu początkujących graczy obowiązuje Ograniczenie Pierwszego gracza - czyli nie będzie masowego wjazdu w pierwszej turze :D

Co się tyczy obrony to mam taki bajer ze wspólnymi strefami (ale tylko do obrony, nie do kasy czy kart!). Więc jak jeden gracz ma strzeżone pole bitwy i królestwo, a drugi misję to właściwie oboje się względnie bezpieczni, ale dochodzi taki aspekt że 2 graczy może zrobić niezłe oblężenie już (krasnale z imperium mogą spokojnie wyciągnąć z 30dmg za jednym razem, choć orki z chaosem zapewne równie dobrze [elfów, trupów i jaszczurek jeszcze nie poznałem xD ])

Celem gry będzie spalenie łącznie 4 stref przeciwników (nieważne jakich, więc jeden może mieć cała stolice płonącą, ale żyje bo jego sojusznik jest zdrowiutki). To jest wariant bardziej towarzyski i powiedzmy zbalansowany - żaden z graczy do końca gry się nie będzie nudził ;)

Wariant turniejowy pewnie by przewidywał eliminację jednego gracza poprzez spalenie jego 2 stref i doprowadzenie do 2vs1, a potem może nawet 1vs1, kto wie.


Do przemyślenia i przetestowania została mi jeszcze możliwość wystawiania jednostek, rozwinięć, wsparć, dodatków i przesuwania oddziałów na strefy sprzymierzeńca - to zapewne urozmaiciłoby element taktyczny wariantu turniejowego, jak i towarzyskiego (ratowanie sprzymierzeńca z opresji, czy to ekonomiczne, czy też militarne).

Czekam na wasze komentarze odnoście takich rozgrywek, no i propozycje sparingów ;)
Może jak się zbierze więcej ludzi to jakaś liga trójmiejska powstanie :shock:

PS Trochę wdał się Offtop więc sorry, ale wszystko dąży do ustalenia charakteru takich spotkań :D

Fortep - Wto 02 Lis, 2010

w trójmieście troszkę graczy jest:P na forum whinvasion jest założony wątek w którym się umawiamy poza turniejami. więci o turniejach są umieszczane również na tym forum. w tym wygodniu wstępnie jesteśmy umówieni w piątek we wrzeszczu.
Syndelis - Wto 02 Lis, 2010

Tak jak napisałem na forum whinvasion.pl - w tym tygodniu jest w Gdyni GRAMY - ja prawdopodobnie będę w sobotę po południu, jak ktoś by był chętny na granie to można wziąć karty i popykać. Jak są jacyś chętni to proszę się tu wpisać ;)
Fortep - Wto 02 Lis, 2010

postaram sie być
Markus - Wto 02 Lis, 2010

również będę na Gramy , pytanie czy po południu uda nam się zdobyć stoliki , na poprzedniej edycji graniczyło to z cudem
Syndelis - Wto 02 Lis, 2010

Moi znajomi mają być już od rana i zaklepać duży stolik - ewentualnie mogę pisnąć żeby zaklepali 2 stoliki (bo jeden kumpel z grupy tych znajomych również chętnie by zagrał w Inwazje - nawet dziś sobie coś tam deck kombinował u mnie :P ).
A żeby było nas widać wezmę chyba pudło od Inwazji i po prostu postawię na stoliku ; )

Myślę ze jak rozłożymy karty i będziemy grać, to jako w miarę nowa gra i niedostępna w wypożyczalni gier, przykujemy spora uwagę i zrobimy promocję dla Inwazji ; ]

Kulgan - Czw 04 Lis, 2010

Też jestem z Gdyni i gramy sobie od kilku tygodni - jest nas coraz więcej. W środy /15-19/ i soboty /9-13/ mam zajęcia w szkole, w której uczę, więc jest miejsce do grania. Oczywiście będę na Gramy i mogę wziąć talie do Inwazji, więc jak się rozłożycie z gra, to pewnie Was znajdziemy. W tej chwili mamy 6 talii "lepszych" i 4 "gorsze" - wszystkie złożone tylko z polskich kart /2 podstawki, 2 mniejsze dodatki i 3 "boosterki"/. W połowie listopada powinno się zrobić dużo ciekawiej, gdy wejdzie przetłumaczony 1 Cykl Inwazji. Tak więc do zobaczenia na Gramy :)
Syndelis - Czw 04 Lis, 2010

No weźcie weźcie karty. Serdecznie zapraszam ; ) Tak jak pisałem ja miedzy 15-16 powinienem być do znalezienia : )
Kulgan - Czw 04 Lis, 2010

My będziemy już od 10.00 :smile:
Syndelis - Czw 04 Lis, 2010

Obstawcie stoliki więc :)
Kulgan - Czw 04 Lis, 2010

Obstawić na pewno obstawimy, pytanie tylko, ile będzie można :smile: Bo jeśli się zjawi tyle osób, co rok temu, to może być różnie :roll: Ale organizatorzy deklarują, że miejsc będzie więcej, więc powinno być ok :wink:
Red - Nie 30 Sty, 2011

Odświeżam temat.

Niedawno wciągnąłem się w WH:I i poszukuję chętnych do gry :mrgreen: Na ostatnim turnieju w Gdańsku ponoć było sporo ludzi (zdaje się 18), może już wystarczająco by zorganizować jakieś regularne spotkania z WH:I? Powiedzmy jakiś dzień tygodnia (albo dwa :razz: ) w jakimś miejscu (albo w dwóch :razz: ) gdzie by było wiadomo że można wpaść i zawsze ktoś tam będzie do grania. Sądzę że przy tej liczbie fanów, które WH:I już zdobyła zawsze przynajmniej 3-4 osoby by były.

Sądzę że tak byłoby lepiej niż umawiać się za każdym razem na pojedyncze spotkanie bo to komuś coś wypadnie, to ktoś wpadnie na pomysł by przełożyć itp. A tak kto chce i może po prostu wpada w dany dzień w dane miejsce a jak nie, to wpada innym razem (szczególnie jakby były dwa miejsca i dwa terminy to już w ogóle każdy by miał elastyczność). No i nowym graczom zawsze by było łatwiej się wkręcić (bo wystarczyło by przeczytać gdzie i kiedy gramy i po prostu przyjść) i by się światek rozrastał :wink:

No ale to wszystko zależy ilu by było chętnych na takie rozgrywki. Przydałoby się by było nas przynajmniej 20, dlatego proszę o odpowiedź kto by się na takie coś pisał (najlepiej od razu z miejscami i terminami które generalnie by były odpowiednie).

Dla mnie osobiście może to być poniedziałek, środa, czwartek, sobota, niedziela obszar Gdańska i Sopotu (jeśli z dobrą komunikacją to do Gdyni też bym podjechał).

P.S. Przeczyłem tu, że na forum WHinvasion.pl też się ludzie umawiają na gry, jeśli ktoś tutaj jest z tego forum fajnie jakby się wypowiedział w imieniu tych graczy, może udałoby się wspólnie coś takiego ruszyć.

Fortep - Nie 30 Sty, 2011

faktycznie na granie umawiamy się głównie na WHinvasion i to dość okazjonalnie, do tej pory głównie w piątki wieczorem, jako miejsce adoptowaliśmy MCdonalda we wrzeszczu. ja generalnie jestem otwarty na propozycje, tyle że pracuje do 19 wiec mogę po tej godzinie, z dojazdem praktycznie tam gdzie trzeba:P
zero_signal - Nie 30 Sty, 2011

Od czasu do czasu spotykamy się w McDonald's we Wrzeszczu - od godziny 17 lokal na piętrze stopniowo pustoszeje i są całkiem niezłe warunki do gry. Spotkania nie odbywają się niestety regularnie i z frekwencją bywa różnie, dlatego na tym etapie nie myślimy w kategoriach zapewnienia lokalu dla kilkunastu osób... Jeśli ustalimy jakiś dzień w ciągu tygodnia i zbierzemy odpowiednią liczbę chętnych, będzie można pomyśleć o przeniesieniu spotkań gdzie indziej. Zapraszam do dyskusji i zgłaszania propozycji również na whinvasion.pl.
Red - Nie 30 Sty, 2011

Nie chodziło mi o imprezę dla kilkunastu osób jednocześnie tylko żeby ogólnie było nas tak 15-20 grających, którzy pojawiają się przynajmniej od czasu do czasu.
Bo trzeba liczyć że np. część osób nie będzie przychodzić co tydzień tylko powiedzmy co dwa (20/2 = 10). Z tych co akurat będą chcieli się wybrać trzem coś wypadnie (10-3 = 7) jeden będzie chory (7-1 = 6) a dwóch będzie musiało zostać dłużej w pracy i przyjedzie dopiero późnym wieczorem (6-2 = 4) i w efekcie nagle z 20 robi się 4. Właśnie dlatego jeśli spotkania regularne miałyby wypalić to musi nas trochę być :wink:

No a wracając do konkretów to McDonald we Wrzeszczu wydaje się dobrym miejscem, szczególnie jeśli jak mówicie czasami już się tam spotykacie. Czy myślicie że termin:

piątek, McDonald we Wrzeszczu, godzina 16-23

mógłby wypalić? Czy jest szansa żeby w tych godzinach przynajmniej te 3-4 osoby tam były?

zero_signal - Nie 30 Sty, 2011

Myślę, że mógłby wypalić, bo ostatnio kilka takich spotkań doszło do skutku. Możemy się wstępnie umówić na piątek, a już na miejscu spróbować wypracować jakiś optymalny, najmniej zagrożony "niedyspozycją" termin :) Mi często w piątek wypadają jakieś wyjazdy, ale dołożę wszelkich starań aby się pojawić.
Syndelis - Nie 30 Sty, 2011

Może po prostu ludzie są chętni do gry, terminy im również pasują, ale nie podoba im się miejsce ( nie mówię tu o sobie, żeby nie było). Przydało by się jakieś spokojne miejsce, gdzieś między oliwą i wrzeszczem, i wtedy ustalić 1-2 terminy w tygodniu od 17 powiedzmy do 21/22.
Red - Nie 30 Sty, 2011

Rzeczywiście McDonald do spokojnych miejsc nie należy (nie wspominając już o tym co podają tam jako jedzenie). Z miejsc pomiędzy Oliwą a Wrzeszczem przychodzi mi na myśl "Manekin". W zasadzie nigdy tam nie byłem, ale zawsze rzuca mi się w oczy gdy przejeżdżam koło uniwersytetu. Wygląda na ładny lokal i ma dobrą komunikację (kolejka, tramwaj, autobus). Na razie obejrzałem sobie ich stronę (http://manekin.pl/gdansk.html ), jutro będę w pobliżu to obczaję jak tam jest.
Fortep - Nie 30 Sty, 2011

co do miejsca to podałem już na WHinvasion paszczę lwa. przenieśmy tam rozmowę bo faktycznie miejsce gry racej tam sie omawia:P
Red - Pon 31 Sty, 2011

Ok, ale myślę że mimo wszystko nie warto zamykać tutaj tematu, choćby dla ludzi czytających to (nawiasem oficjalne) forum i przynajmniej zamieszczać tu końcowe ustalenia. Ja na przykład nie wiedziałem o tym że ktoś gdzieś gra w WH:I bo widziałem tylko ten od paru miesięcy martwy wątek, a o Waszym forum nie miałem pojęcia. Poza tym zaraz po Twoim poście się u was zarejestrowałem, ale wciąż czekam na aktywację więc i tak na razie nie mogę Wam tam odpisać.

Wracając do tematu byłem w "Manekinie". Lokal w stylu kawiarnianym. Dużo ciasno poupychanych, malutkich stolików. Raczej nie nadaje się do gry. Z ciekawości zajrzałem też do wspomnianej "Paszczy Lwa". Niestety była zamknięta (godziny otwarcia 17-23), ale "przez okno" wygalała nieźle. Sądzę że byłoby tam dobrze. Skoro jak czytam u Was wszystko wskazuje na to, że (przynajmniej w tym tygodniu) spotkanie będzie w czwartek, może warto by parę osób pojawiło się już na otwarcie (ja bym mógł)? Jeśli w ten dzień rzeczywiście okupują ją figurkowcy to później może być ciężko o stoliki (ogólnie na przyszłe spotkania ja proponowałbym środę).

Fortep - Pon 31 Sty, 2011

ja czytam oba fora i niestety często irytuje mnie że ta sama sprawa jet równolegle omawiana na obu. przywykłem już do tego że większosć tematów związanych z WHinwazją jest na forum WHinasion. o turniejach staram się pisać tutaj bo Galakta jest ich sponsorem, ale kwestia indywidualnych spotkań jest raczej omawiana tam.
najbliższe spotkanie jest w paszy lwa w czwartek, zdaje się ze od 18 już ktoś tam będzie, ja będę po 19.

Red - Wto 01 Lut, 2011

Spokojnie, nie chodzi mi o to by kogokolwiek denerwować. Domyślam się, że ciągnięcie jednej dyskusji na kilku forach mija się z celem, jednak w obecnej sytuacji (spora liczba graczy w Trójmieście, którzy jednak poza turniejami jakoś nie mogą się spotkać) warto by każde z nich trochę ożywić. Sądzę warto też poszukać jeszcze innych for o WH:I i zamieścić tam informację, że jest grupa która się zbiera tego i tego dnia by popykać w WH:I (na szybko: tu, tu, tu, tu). A nóż siedzą tam gracze i myślą "czemu nic się nie dzieje", tymczasem u Was są problemy z frekwencją.
Fortep - Wto 01 Lut, 2011

faktycznie nie przeglądam wszystkich miesjc gdzie rozmawia się o WHI. to nie jest tak że u nas sa problemy z frekwencją tylko z zorganizowaniem się 1 dnia w 1 miejscu:P, jk widzisz w topiku na WHinvasion, jakoś udało się w końcu ustalić termin. jak miejsce się ustabilizuje to będzie można sie ogłosić w paru forach i chętne bym Cię zobaczył jako osobe , która własnie czymś takim się zajmuje:P
Red - Wto 01 Lut, 2011

Okej, żeby nie było że tylko gadać potrafię mogę się tym zająć :razz: Jak tylko sytuacja się wykrystalizuje (być może już po czwartku) postaram się to właściwie rozpropagować :smile:
karlossg - Czw 21 Kwi, 2011

Witko

Jako że zastanawiam się nad rozpoczęciem gry mam parę pytań do gdańskich graczy :)

1) jak wygląda ilość grających, tzn. rosnąco czy malejąca, nie chcę ładować kasy w grę w którą nikt nie gra :)
2) gdzie można pograć (rebel niestety odpada mi w tygodniu z powodu pracy), na konkurencyjnym forum wyczytałem że w macu we Wrzeszczu, czy spotkania są aktualne?
3) co poza podstawką musiałbym kupić żeby złożyć w miarę sensowną talię, budżet na początek to powiedzmy ok 300 zł.
4) czy w gdańsku grywa ktoś ze starej rebelowej ekipy WarCry? (czasy 1-2 mp, wyjazd do Berlina na Mistrzostwa Niemiec :P )

hmm to tyle na początek ;) .

pozdrawiam

Fortep - Czw 21 Kwi, 2011

1. na każdym turnieju jest parę nowych osób, wiec wygląda że rosnąco.
2. umawiamy się an forum o którym mówiłeś. do tej pory byl to MD, czy edzie nadal. trzeba śledzić wątek bo są nowe pomysły.
3. 300 zł szału nie ma ale na początek wystarczy.
4. nie wiem

karlossg - Czw 21 Kwi, 2011

Fortep napisał/a:
1. na każdym turnieju jest parę nowych osób, wiec wygląda że rosnąco.


to pozytywnie

Fortep napisał/a:
2. umawiamy się an forum o którym mówiłeś. do tej pory byl to MD, czy edzie nadal. trzeba śledzić wątek bo są nowe pomysły.


przy okazji tego 2 forum to pytanko czy tam administratorzy żyją ? :P bo od 2 dni czekam na aktywacje konta: )

Fortep napisał/a:

3. 300 zł szału nie ma ale na początek wystarczy.


no wiadomo, ale pytanko co kupować, po kolei jak wychodziły czy najnowsze i potem uzupełniać ?

Fortep - Czw 21 Kwi, 2011

na początek podstawka, praktycznie wszystkie talie z niej korzystają, najlepiej 2wie. 3cia tylko dla "wyczynowców" potem zależnie od tego na co się nastawiasz, różne dodatki są lepsze lub gorsze dla poszczególnych ras. najlepiej wpaść na spotkanie z innymi graczami, zobaczyć jak wygląda sama gra. każdy pratkycznie ma 2-3 talie, wiec możesz śmiało pożyczyć i popatrzeć. jak juz ogarniesz zasady, to proponuje przeglądać szczegółowo różne karty i po prostu kupować te dodatkie w których konkretne karty się znajdują.
Adam - Czw 21 Kwi, 2011

Ja się przyznam, że na karty wydałem w sumie 200zł, z czego zmontowałem działającą turniejową talię. Kupiłem podstawkę, a potem zestaw od osoby wyprzedającej całą kolekcję. W ten sposób można zaoszczędzić.
Dobrze jest też poszukać ofert na forach.

Na razie liczba osób na turniejach, na których byłem waha się do 12 do 26. Więc nie ma obaw, że nikt nie gra. Obecnie udało nam się umówić na częstsze turnieje w co drugi wtorek w Gdańsku Żabiance na 18.

nardios - Pią 22 Kwi, 2011

Poszukaj na stronie empiku - obecnie mają bardzo korzystną ofertę cenową na wh inwazję
core set za 87 zł, marsz / szturm 70,95 , dodatki z cyklu wrogów 35,68zł dodatki z cyklu spaczenia 23,64 możesz zamówić i wyznaczyć do odbioru w dowolnym salonie empiku wtedy koszty transportu = 0. Na dostawę oczekuje się około 4 dni - i tak szybciej niż możliwości poczty polskiej. Tak że za 300 spokojnie dostaniesz core set, szturm, marsz, i dwa dodatki z cyku wrogów a to już jest pole do kombinowania:)
Pozdrawiam
Wojtek

karlossg - Pią 22 Kwi, 2011

nardios napisał/a:
Poszukaj na stronie empiku - obecnie mają bardzo korzystną ofertę cenową na wh inwazję
core set za 87 zł, marsz / szturm 70,95 , dodatki z cyklu wrogów 35,68zł dodatki z cyklu spaczenia 23,64 możesz zamówić i wyznaczyć do odbioru w dowolnym salonie empiku wtedy koszty transportu = 0. Na dostawę oczekuje się około 4 dni - i tak szybciej niż możliwości poczty polskiej. Tak że za 300 spokojnie dostaniesz core set, szturm, marsz, i dwa dodatki z cyku wrogów a to już jest pole do kombinowania:)
Pozdrawiam
Wojtek


no empik rzeczywiscie super promocja, chyba na wszystkie planszowki/karcianki maja teraz swiateczna znizke 30%, w zwiazku z czym kupilem co mieli, miejmy nadzieje ze gra mi podpasuje :)

s-andre - Wto 17 Maj, 2011

Witam,

Jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o granie w Gdańsku? Ktoś pisał o konkurencyjnym formu, gdzie jest toczona dyskusja na ten temat. Mogę prosić o informacje?

Chciałbym gdzieś się przejść i zobaczyć jak inni grają w W:I by wiedzieć czy rozumiem w ogóle zasady ;-)

Pozdrawiam!

Fortep - Wto 17 Maj, 2011

konkurencyjne forum to whinvasion

obecnie granie jest w czwartki we wrzeszczu w McDonaldzie, praktycznie co tydzień. są również turnieje, ale o tych informacje masz i na forum galakty.

s-andre - Sro 18 Maj, 2011

Dzięki za odpowiedź!

Jutro się przejdę i zobaczę WH:I w akcji :-)

Do zobaczenia.

s-andre - Pią 27 Maj, 2011

Na innym forum czytałem, że spotykacie się co czwartek w paszczy lwa. Może to słabe pytanie, ale wolę się upewnić: to jest ten pub w Oliwie? :)
Fortep - Sob 28 Maj, 2011

tak to jest ten pub w oliwie:P ale miejsce spotkań jest ruchome i trzeba je śledzić, czasem to paszcza, czasem McDonald we wrzeszczu.
GambitG - Pią 02 Wrz, 2011

Witajcie!

Mam przyjemność serdecznie zaprosić graczy z Gdańska i okolic na turniej Desant na Łódź, który odbędzie się w Łodzi 10 września. Ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ jest również podsumowaniem pierwszej łódzkiej ligi abordażowej.

Pozdrawiam!

Kubala_ - Wto 25 Paź, 2011

Cześć!

Jestem z Przymorza, gdyby ktoś chciał grać, to w weekendy często z kumplami (Krasnoludy i Darki) jesteśmy w okolicy kościoła NMP. Moje gg to: 26189605, jak chcecie grać, to piszcie!

Kubala

Kubala_ - Czw 12 Wrz, 2013
Temat postu: Gdańsk
Czy ktoś tu jeszcze żyję? Zaczynamy 5 edycję Ligi Trójmiasta.

http://www.forum.galakta....p?p=98619#98619

Jeżeli ktoś gra, a nie jest zarejestrowany na tym forum http://www.whinvasion.pl , to zapraszam, tam tak naprawdę dzieje się wszystko odnośnie Inwazji w Polsce.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group