galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Cykl Wrogów - Kuźnia Ciszy

admin - Sro 08 Wrz, 2010
Temat postu: Kuźnia Ciszy
W tym temacie można zadawać wszystkie pytania dotyczące interpretacji kart z dodatku KUŹNIA CISZY.

Wszelkie wypowiedzi nie będące dyskusją na te tematy będą kasowane.



Lup - Sro 08 Wrz, 2010

Witam !
CW 42. Warta Poległych.

Czy ja dobrze rozumiem ?
Faza Pola Bitwy.
Wyznaczam atak. Zagrywam ta akcję i umieszczam wszystkie (?) jednostki ze stosu kart odrzuconych - na pole bitwy.
Wyznaczam jednostki atakujące - całą ta "armię poległych" ?

Jeśli tak (straszne), to czy obowiązują ograniczenia - jeden bohater na strefę, jedna jednostka unikatowa w grze ?

Pozdrawiam, Lupo.

Carnage - Sro 08 Wrz, 2010

Tak - dobrze opisałeś sytuację. Co do ograniczeń to z tego co mi wiadomo także i w tym wypadku obowiązują.
zero_signal - Sro 29 Wrz, 2010

Gram polską wersją kart i ostatnio nieco się zdziwiłem porównując w trakcie gry teksty kart z obu wersji językowych:





W wersji przetłumaczonej na język polski użycie terminu "właśnie" niejako ogranicza zastosowanie karty do odpowiedzi na przesunięcie karty-jednostki na stos kart odrzuconych (domyślnie możemy zagrać ją na ostatnią kartę-jednostkę jaka trafiła na ten stos).
W wersji oryginalnej nie ma żadnej wątpliwości, że karty tej możemy użyć aby wyciągnąć ze stosu kart odrzuconych jakąkolwiek kartę-jednostkę, która trafiła tam w TEJ TURZE.

Myślę, że należałoby się w tym miejscu sprostowanie -np. errata, niezależna od oficjalnego FAQ, bo tłumaczenie wprowadza w błąd, a w oryginalnej wersji karty problemu ze zrozumieniem mechaniki jej działania nie ma.

0NCK0 - Czw 21 Paź, 2010

Na http://deckbox.org/ też jest napisane, just może errata do tego była jakaś bo tak to może karta była by za mocna.
DaRKeR - Sob 23 Paź, 2010

w najaktualniejszym FAQ 1.2 nie ma takiej erraty względem tej karty, zatem trzymałbym się zasady na angielskiej karcie, czyli że można podnieść jednostkę która spadła na discard w tej turze.
Mordeczka - Sob 23 Paź, 2010

DaRKeR napisał/a:
w najaktualniejszym FAQ 1.2 nie ma takiej erraty względem tej karty...

Czyli błąd w tłumaczeniu? Ciekawe czy Galakta będzie wymieniać tę kartę, bo w tym przypadku nie jest to tylko "estetyczna wada" (np. w takim Anioł Śmierci - komin spór), ale coś co uniemożliwia poprawne korzystanie z tej karty. Chyba że tłumacz (Mockerre?) przekona nas, że wg słowników i poradni językowych "this turn" znaczy to samo co "właśnie" :twisted:

Tak, wiem, jestem złośliwy.

berfek - Czw 13 Paź, 2011

http://deckbox.org/whi/De...of%20Indraugnir
W kwestii tego smoka - czy dobrze rozumiem? Atakując zadaje 4 niebezpośrednie rany każdemu przeciwnikowi (czyli przeciwnik zadaje sobie rany w stolicę wybrane przez niego jednostki itp.) po czym atakuję już strefę i broniące jednostki z siłą 4.? Czyli de facto zadaje 8 ran - czy dobrze gram tą kartą?

GambitG - Czw 13 Paź, 2011

Tak, dobrze grasz. Po tym jak wyznaczysz potomka na atakującego możesz odpalić tą akcję. Potem faza pola bitwy jest rozpatrywana normalnie.
zleX - Sob 18 Lut, 2012

mam pytanko dot. misji elfów: powrót do dawnej chwały - return to glory.
Przykładowo, jeżeli miałbym dwie takie misje i na każdej powiedzmy po 2 zetony to moge umiescic w grze jednostke za 4? czy tylko 2 jednostki po 2?

DaRKeR - Sob 18 Lut, 2012

zleX napisał/a:
mam pytanko dot. misji elfów: powrót do dawnej chwały - return to glory.
Przykładowo, jeżeli miałbym dwie takie misje i na każdej powiedzmy po 2 zetony to moge umiescic w grze jednostke za 4? czy tylko 2 jednostki po 2?


2 jednostki po 2

Antares404 - Wto 31 Lip, 2012



Nie mogę nigdzie znaleźć polskiego tekstu, a angielski jest dla mnie nie do końca jasny. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć?

DaRKeR - Wto 31 Lip, 2012

Antares404 napisał/a:
Obrazek

Nie mogę nigdzie znaleźć polskiego tekstu, a angielski jest dla mnie nie do końca jasny. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć?


Jeśli jakaś jednostka ma dołączoną do siebie kartę, to Ci panowie mają dodatkowy młotek.

Antares404 - Wto 31 Lip, 2012

Tylko raz to działa? Przeciwnika jednostki też się liczą?
Dziobak - Sro 01 Sie, 2012

Jakakolwiek jednostka w grze i efekt trwa dopóki jakakolwiek jednostka ma pod sobą dodatek.
LucjuszK - Czw 02 Sie, 2012

Niezależnie od tego ile kart ma dodatek Aspirant dostaje jeden młotek. Karta nie bada kto kontroluje dodatek, ergo nie ważne czy Ty go masz czy przeciwnik.
GrubyOi - Wto 16 Sie, 2016

Czy ktoś byłby tak pomocny i wrzucił skan arkusza fabularnego (obydwu stron) dołączonego do tego dodatku? Nie mam i nie mogę nigdzie znaleźć a przydałby Mi się.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group