galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Miejsca gdzie można zagrać w Inwazję - Łódź

grodzek - Pon 09 Sie, 2010
Temat postu: Łódź
Witam.

Od dłuższego czasu jestem gościem na forum Galakty. Najwyższa pora się odezwać.

Zakładam temat -> Łódź. Pewnie do czasu powstania oficjalnej strony gry WI w taki sposób będzie można umówić się z kimś na grę. Jestem chętny do rozegrania jakieś małej partyjki w Łodzi lub ewentualnie jakiś niedalekich okolicach.

Anatem - Pią 20 Sie, 2010

Coś mały ruch w łódzkim temacie...
Właśnie wdrażam się w W:I podstawką i Upadkiem Karak Grimaz. Mam zamiar rozwijać talię Krasnoludów i oczywiście chętnie z kimś pogram w Łodzi.

Voyager - Wto 12 Paź, 2010

Jakby coś to jestem.
Opcja: Dowolna sobota 16:00 ŁDK? Razem z planszówkowcami.

GambitGrelfer - Sro 22 Gru, 2010

Najbliższe zebranie SMF w Łodzi 8 stycznia :P
Anatem - Sro 22 Gru, 2010

A gra tam ktoś w ogóle w Inwazję? Bo chętnych na ichnim forum na partię z wszystkimi dodatkami moimi kartami coś nie było.
GambitGrelfer - Czw 23 Gru, 2010

poszukałem, poszukałem i znalazłem. To było w czasie, kiedy jeszcze nie miałem inwazji. Oczywiście sobota w łdk to jest dość ryzykowany czas, bo jest tam mnóstwo gier i lubię pograć w co najmniej dwie na zebraniu. Jeśli masz czas w inny dzień tygodnia to można się jakoś umówić. Napisałeś że grasz krasiami... Ja głównie kolekcjonuję wszystkie dodatki i na pewno nie odstąpię żadnej karty (prędzej skupuję na sztuki), ale jeśli masz wszystkie dodatki to chętnie spróbuję się pomocować z krasiami, bo to jest rasa, której póki co nie pokonałem mając za przeciwnika dobrego gracza. :)
Voyager - Pią 04 Lut, 2011

Czy Łódź gra w inwazję? Czy to jakieś wymarłe księstwo?
GambitGrelfer - Sob 05 Lut, 2011

Łódź gra w inwazję, ale nie jest nas za dużo, a przynajmniej tych, których można znaleźć na forach tym i whi. Ja i Anatem spotykamy się w miarę regularnie na bałutach w okolicach radogoszcza żeby pograć. Teraz co prawda sesja, więc np. ja nie mam czasu, ale napisz na pw z której części miasta jesteś. Alternatywą dla spotkania się na bałutach są sobotnie spotkania SMF, gdzie planszówkowcy i fantaści zamykają się w kilku salach, żeby oddawać się swoim ulubionym hobby.
Anatem - Sob 05 Lut, 2011

Z tego co kojarzę, to w Łodzi nie tylko z Wh:I jest marnie, bo środowisko battlowe i 40-stkowe też jest niewielkie. Możliwe, że problem z rozpropagowaniem leży w braku lokalu - w Game Lordzie nie można ani grać, ani kupić Inwazji "bo to produkt niszowy, a sklep to nie świetlica"...
Na mieście dobrym miejscem do gry w tej chwili jest kawiarnia w ŁDK - duże stoliki, dobre oświetlenie i zazwyczaj całkiem pusto.

GambitGrelfer - Sob 05 Lut, 2011

Razem z Anatemem spotykamy się pograć jutro (2011-luty-06) w Łódzki Domu Kultury o godzinie 13. Jeśli ktoś z Łodzi lub okolic chce pograć to zapraszamy. Będziemy w kawiarni ŁDK.
grodzek - Nie 06 Lut, 2011

Niestety w Łodzi marnie z organizacją gier planszowych i karcianek podług innych miast. Nie ma lokali gdzie można grać. Jedynie Smerf działa w ŁDK. Ostatnio widziałem, że przy nowo otwartym sklepie w Galerii są stoliki i wypożyczalnia gier, ale hałas i gwar niesamowity. Cóż... nie pozostaje nic innego jak propagowanie tego typu rozrywki wśród swoich znajomych.
Voyager - Pią 11 Lut, 2011

Weekend 12 - 13-luty-2011 ŁDK?
GambitGrelfer - Pią 11 Lut, 2011

W parę osób spotykamy się na zebraniu Łódzkiego SMF w Łódzkim Domu Kultury dnia 12 lutego od godziny 13. Zapraszamy wszystkich z Łodzi i okolic. Znajdziecie nas w sali 313 lub 308, albo na 4 piętrze jeśli na zebraniu będzie za duży hałas.
Ewa - Sob 12 Lut, 2011

Ten sklep w Galerii Łodzkiej GRALNIA, tam można pograć na miejscu bezpłatnie, można też gry wypożyczać do domu ale koszt nie jest duży : ja placiłam 15 i 10 zł za 3 dni.
GambitG - Pią 25 Lut, 2011

Zmieniłem konto i wysłałem już do adminów prośbę o usunięcie starego konta, które jest zablokowane z bliżej nie znanych mi przyczyn. Oficjalnie chodzi o próby wielokrotnego logowania.

Jeśli ktoś planuje grać w Warhammera Inwazję to będę jutro od 13 do 16 w ŁDK.

angian - Pon 28 Lut, 2011

Witam
Chętnie dołączę do ogrywania Inwazji. Zagram dowolną talią w zależności od tego jaki się trafi przeciwnik.
Możemy się spotkać w ŁDK-u, ale dajcie znać wcześniej o której ;)

GambitG - Pon 28 Lut, 2011

A gdzie mieszkasz? Jeśli w okolicach radogoszcza to można się nawet natychmiastowo spotkać :P
angian - Pon 28 Lut, 2011

Niestety nie radogoszcz, a górna ;)
więc nie bardzo. ;)

Bryndzollo - Nie 13 Mar, 2011

Witam łódzkich fanów i graczy!

Z zazdrością patrzę jak cała Polska gra w Inwazję, a w Naszym mieście bieda. Mało aktywnych graczy, bywam co jakiś czas w Gralni, zachodzę do ŁDK i nic.

Czy jakby zorganizować turniej w Łodzi w ogóle ktoś by przyszedł?

GambitG - Nie 13 Mar, 2011

To po prostu trzeba ustalić z dużym wyprzedzeniem, albo dogadać się z graczami, bo nie ma nas aż tylu aktywnych. Ja jestem co tydzień w ŁDK, ale miałem wyjątkowy miesiąc, gdzie praktycznie za każdym razem było coś do zrobienia, bądź już umówiony byłem. Następny Łódzki Port Gier odbędzie się w czerwcu i na wtedy możemy zorganizować turniej ;)
Bryndzollo - Nie 13 Mar, 2011

Byłoby super, może coś by ruszyło... Przecież miejsca do spotkań są, jak nie Port, albo ogólnie ŁDK, to mnóstwo łódzkich pubów. 3-4 spotkania do roku jak na łódzkie warunki to już byłoby coś...
angian - Nie 13 Mar, 2011

Myślę, że jak na początek, to trzeba by w ogóle rozruszać jakiekolwiek granie w inwazję, a dopiero później myśleć o jakichś turniejach itd.
GambitG - Nie 13 Mar, 2011

Angian. Co tydzień w łdk. Myślę, że jeśli jesteście zainteresowani tak bardzo spotkaniami, a nie możecie co tydzień w łdk to napiszcie do ludzi PMki, może mieszkają w miarę niedaleko was i będzie można się spotkać w tygodniu.
DaRKeR - Nie 13 Mar, 2011

Zorganizujecie jakiś turniej :) Do Łodzi mam podwózkę :D
angian - Pon 14 Mar, 2011

Z sobotami to bywa różnie, bo nie zawsze mi się udaje wyrwać do ŁDKu a nie mogę sobie pozwolić żeby spędzić tam cały dzień.
Ale jeśli ktoś chętny to można się umówić w galerii łódzkiej przy tesco. Myślę, że to dobre miejsce. Więc jak coś , to piszcie na priv. ;)

Horth - Pon 14 Mar, 2011

Byłem w galerii Łódzkiej koło Tesco ale sklepu z planszówkami nie znalazłem :/ A babka z informacji odesłała mnie do MediaExpert i jakiegoś sklepu z zabawkami O_o Skoro tam gracie to musi być ale pod ziemią chyba :/
angian - Wto 15 Mar, 2011

Hmm czyżby sklep z planszówkami się już zwinął ? Mam nadzieję, że nie. A może nie doszedłeś pod koniec kas...

http://www.gralnia.org/images/stories/mapka.png

Może ta mapka pomoże ;)

GambitG - Wto 15 Mar, 2011

W sobotę będę od 13 w ŁDK z planem na dłuższe inwazjowanie, do ok. 18. Zapraszam wszystkich chętnych w tym przedziale czasowym.
angian - Czw 28 Kwi, 2011

Ktoś chętny na partyjke w inwazję w długi weekend ?
wszak łódzki turniej się zbliża i trzeba ćwiczyć ;)

Oldster - Sob 07 Maj, 2011

Czerwiec coraz bliżej. Już nie mogę się doczekać :D
angian - Pią 13 Maj, 2011

rozumiem, że w tą sobotę ktoś będzie chętny do inwazji ? :>
ja będę 13:30-14:00
w smerfie oczywiście.

GambitG - Pią 13 Maj, 2011

Będziemy.
strategiacg - Wto 24 Maj, 2011

Zapraszam wszystkich do naszego sklepu stacjonarnego w Łodzi oraz na naszą stronę - www.strategiacg.pl

C.H. Retkinia
ul. Maratońska 24/32
lokal 42, Hala 2
94-102 Łódź

pon. - piątek: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00 - 15:00
niedziela: 10:00 - 13:30

Od przyszłego tygodnia będzie też miejsce do pogrania w sklepie.

Zapraszam Serdecznie

Majesty - Pią 27 Maj, 2011

Jeśli ktoś wie, że w tą sobotę pojawi się w ŁDKu na inwazji to niech da znać tutaj! W ostatni weekend było raczej niewiele osób i zastanawiam się, czy jest sens jechać. Ja będę z 2-3 kolegami.
Anatem - Sob 28 Maj, 2011

Ja się pojawię ok. 13 i mam jakieś 3 godziny na grę.
angian - Sob 28 Maj, 2011

ja będę około 14
Majesty - Czw 02 Cze, 2011

Jak z mobilizacją na tę sobotę? Ja wpadnę z 3-4 kolegami na inwazję ok. 13-13:30. Pewnie na 3, max 4h. Dajcie znać, czy będziecie i o której. Pozdro.
angian - Czw 02 Cze, 2011

ja jak zwykle będę około 13:30-14:00 i tez pewnie ze 3-4 godziny, więc do zobaczenia
GambitG - Pią 03 Cze, 2011

Przypominam, że ten weekend w ŁDK trwa Łódzki Port Gier (http://www.portgier.info). W sobotę i niedzielę będzie można wpadać od godziny 10. Ponadto w niedzielę odbędzie się turniej w Warhammer: Inwazja.
angian - Pią 03 Cze, 2011

Gambit, a kiedy się można zapisać na turniej ?tuż przed turniejem, czy może w sobotę ?
GambitG - Sob 04 Cze, 2011

Zapisy odbędą się w niedzielę od godziny 10 i będą trwały do godziny 11.50
angian - Sob 04 Cze, 2011

ok, dzięki. do zobaczenia jutro ;)
GambitG - Pon 06 Cze, 2011

Karola Kacperczyka, Kajetana Siermińskiego o kontakt w celu sprecyzowania danych jakie chcecie mieć wprowadzone w rankingu Galakty. Potrzebuję konkretnie:
wasze maile
Nicki pod którymi chcecie być wpisani.
Zapraszam w tą sobotę na zebranie SMFu do ŁDKu gdzie obgadamy projekt ligi łódzkiej.

GambitG - Sro 08 Cze, 2011

Następny Desant na Łódź odbędzie się 10, albo 11 września. Ciągle nie otrzymałem informacji szczegółowych od Kajetana i Karola.
Majesty - Sro 08 Cze, 2011

Co do Kajetana: Kajetan "Kajo" Siemiński, kajo33@wp.pl
A na dane Karola raczej bym nie liczył, bo widać nie jest aktywny w internetowym środowisku inwazji.

Majesty - Sro 08 Cze, 2011

Standardowe pytanie: kto wybiera się w sobotę na inwazję do ŁDK lub wie kto ma zamiar się pojawić? Ja myślę, że wpadnę na jakieś 3 godzinki ok. 14:00.
GambitG - Sro 08 Cze, 2011

Będę. Jeśli nie będzie w sobotę Karola to założę mu maila, a on go sobie podepnie pod swoją pocztę, z której korzysta.
Bryndzollo - Sro 08 Cze, 2011

Ja też się kiedyś wreszcie wybiorę do ŁDK-u. Jak tylko praca i żona pozwoli :wink: Ogromnie kibicuję projektowi łódzkiej ligi, fajnie byłoby gdyby ruszyła., choć i tak nie mam ostatnio czasu na grę...

Ale zapraszam na deckboxa, może coś przypadnie do gustu i będzie można dokonać transakcji na żywo :smile:

Anatem - Sro 08 Cze, 2011

Powinienem być jakiś kwadrans po 13.
angian - Czw 09 Cze, 2011

Ja też się pojawię około 13-14 na jakieś 3 godzinki. Kto wie, może już będą legendy do testów. ;)
Anatem - Sob 11 Cze, 2011

Dzisiaj przy wejściu może być niezły hardcore - w ŁDK jest casting do Must be the music :/
Majesty - Nie 12 Cze, 2011

To jak z tą ligą? Bo wczoraj nic konkretnego nie ustaliliśmy. Tyle, że będziemy grać raz w tygodniu, pewnie 4 rundy, czyli 3,5 - 4h gry. Ale który dzień tygodnia? Dla mnie bez większej różnicy, bo jeśli okaże się, że sporo osób nie może w tygodniu to opowiedziałbym się za sobotą.
Wypowiedzcie się i może coś przegłosujemy. Trzeba znaleźć optymalny termin z racji na fakt, że w Łodzi wciąż nie ma zbyt wielu graczy WH:I.

radaner - Nie 12 Cze, 2011

Myślę że niedziela byłaby ok. Poza tym teraz będą wakacje to i tak 100% frekwencji nie będzie ;) .
Anatem - Nie 12 Cze, 2011

Ja bym wolał żeby liga była w jakiś dzień powszedni, bo w weekendy często fizycznie nie dam rady się pojawić.
Nie dałoby rady zorganizować dwóch dni ligowych? Jednego w tygodniu, drugiego w weekend?

Co do wakacji, to ja się mogę pojawiać bez większych problemów.

GambitG - Nie 12 Cze, 2011

podczas jednej odsłony dwaj gracze nie mogą dwukrotnie się ze sobą spotkać, ponadto musi zawsze walczyć w miarę możliwości najlepszy z najlepszym i najsłabszy z najsłabszym. Przy takiej małej ilości graczy byśmy nie podołali.

Na razie rzucony został pomysł. Wydaje mi się, że ruszylibyśmy z ligą po wakacjach, po Desancie we wrześniu.

Jeśli idzie o wakacje to ja jestem zajęty od połowy lipca do połowy sierpnia praktycznie.

Bullwhite - Sro 15 Cze, 2011

Koledzy. Sam jestem zagorzałym graczem, Inwazji potrzebuję jak tlenu i dlatego ubolewam nad brakiem ligi na naszym łódzkim podwórku. Dobrze, że Marcin "GambitGrelfer" zainicjował lokalne rozgrywki- jednak rozczarował mnie brak kontynuacji tych działań.
Nie dysponuję odpowiednią ilością wolnego czasu, aby na stałe zająć się organizacją sceny turniejowej, ale w najbliższą sobotę tj. 18-06-2011 od godz. 13:13 :-) planuję przeprowadzić w ŁDK-u ustalone na miejscu wraz ze wszystkimi przybyłymi graczami "giercowanie".
Mógłby to być niesankcjonowany turniej. Zainteresowane osoby zapraszam do przybycia.
Proszę dodatkowo w celach informacyjnych potwierdzić swój udział dopisując się pod postem.

Anatem - Czw 16 Cze, 2011

Dotrwa ktoś do 16? Bo wcześniej nie dam rady się pojawić, a wolałbym nie szturmować SMERFa bez widoków na grę :cool:
Majesty - Czw 16 Cze, 2011

Trochę ciężko mi się określić na ten moment. Jeśli w ogóle się pojawię w tą sobotę to dam znać do piątkowego wieczoru.
Majesty - Pią 17 Cze, 2011

Nie dam rady jutro wpaść. Także do zobaczenia za tydzień, najpewniej.
GambitG - Pią 17 Cze, 2011

Ja jutro będę, ale nie będę grał w inwazję prawdopodobnie.
angian - Sob 18 Cze, 2011

widze, ze dzisiaj sie inwazjowcy wykruszaja..
no ale nic to ;) ja będę od ok 14 do 18 co najmniej.
do zobaczenia

Bullwhite - Sob 18 Cze, 2011

Spodziewałem się większego zainteresowania. Ja jednak przyjadę na pewno. Zmobilizujcie się :-)
GambitG - Pon 20 Cze, 2011

Dodałem turnieje 3 i 8 lipca. Chętnych proszę do odzywania się w temacie i dopisywanie do listy ;)
Anatem - Pią 24 Cze, 2011

Kto będzie w sobotę? Ja się pojawię ok 13.15 i chętnie bym mocno potestował nową koncepcję talii :)
GambitG - Pią 24 Cze, 2011

Mnie nie będzie jutro w ogóle, ale jeśli bardzo chcesz przetestować talię to możemy się spotkać dzisiaj jakoś później ;) Teraz idę na zakupy, ale w porze poobiedniej jak najbardziej.
Anatem - Pią 24 Cze, 2011

Ok. Może być dzisiaj na Radogoszczu. Akurat skończę czytać książkę. Daj znać na komórkę jak już skończysz się lansować po galeriach :razz:
angian - Pią 24 Cze, 2011

no mnie tez niestety nie bedzie jutro, bo wyjechalem :P
ale po powrocie jak najbardziej moge sie spotkac na testy ;)

Majesty - Pią 24 Cze, 2011

Ja myślę, że będę... o ile ktoś się jutro pojawia w końcu? Mogę wpaść ok. 13:30 i czasu będę miał raczej dużo. Postaram się zabrać 1-2 osoby ze sobą.
GambitG - Pią 24 Cze, 2011

Weź ze sobą Pawła koniecznie. Koniec z wymówkami, turnieje same frekwencji nie zrobią :razz:
Majesty - Sob 25 Cze, 2011

Sądząc po braku odzewu tutaj... wnioskuję, że może być bieda z inwazją dzisiaj. W takim razie widzimy się chyba za tydzień na rozgrywkach ligowych :)
GambitG - Sob 25 Cze, 2011

Anatem będzie.
Anatem - Sob 25 Cze, 2011

Byłem od 13.15. Pojawił się jeszcze tylko Karol.
W przyszłą sobotę raczej się nie pojawię, ale w niedzielę na 90%.

GambitG - Pon 04 Lip, 2011
Temat postu: Pomysł na nieustający łódzki turniej King of the hill
Pomysł na nieustający łódzki turniej King of the hill.

W internecie Galakta udostępniła alternatywne formaty turniejowe. Kiedy czytałem sobie o King of the hill to przy drobnych zmianach można by zrobić poboczny konkurs na najlepszego gracza w Łodzi, ale bez organizowania eventu w stylu turnieju.

Gracze mający odbyć mecz w jednej rundzie, umawiają się indywidualnie ze sobą na spotkanie, a następnie przekazują obaj wynik organizatorowi turnieju. Kiedy wszystkie mecze się odbędą kończy się runda i gracze są parowani na nowo wedle zasad King of the hill.

Tutaj jednak pojawiają się różnice. W moim pomyśle gramy nie tyle przeciwko deckowi, ile przeciwko graczowi. W każdej rundzie gracze mogą zmienić deck, którym grają na inny, który jest według nich bardziej efektywny.

Celem takiej zabawy jest nic innego jak wyłonienie niekwestionowanego mistrza miasta na Wzniesieniach Łódzkich i zintegrowanie nas jako ekipy. :P

Wady, które mi przychodzą do głowy:
- długotrwały proces takiego turnieju
- problem z dwiema grupami po 8 osób.

Jednak czy naprawdę to musi być turniej, zamiast nieustającej walki o zaszczyt bycia królem? Tak naprawdę to może być jak dla mnie nawet 120 rund, jeśli będziemy się dobrze bawić przy całości.

GambitG - Wto 05 Lip, 2011

Ustalamy termin turnieju Abordaż 1.04: http://www.smerf.fero.pl/f/viewtopic.php?t=1647 Zapraszam do dyskusji i głosowania
GambitG - Sro 31 Sie, 2011

W sobotę 3 września normalnie odbędzie się spotkanie SMF. Wszystkich chętnych do inwazjowania zapraszam.
GambitG - Czw 01 Wrz, 2011

Do doświadczonych graczy jest prośba. Tomek z gralni mówił że przychodzą do niego ludzie, którzy chcieliby pograć, a że nie mają jak zacząć bo podstawki są wyprzedane, to prośba jest taka: złóżcie jakieś decki z kart przez was nieużywanych i przynoście je ze sobą na te sobotnie spotkania smf. Z pewnością będą ciekawsze niż podstawka dostępna na zebraniach, a i może ludzie się wkręcą jak zobaczą jakie fajne rzeczy można robić w tej grze.
angian - Pią 02 Wrz, 2011

czy jutro ktoś się zamierza pojawić na inwazjowanie ?
bo mam talie do przetestowania przed niedzielnym turniejem ;)

GambitG - Pią 02 Wrz, 2011

Anatem może będzie od 13. Mnie niestety jutro nie będzie najprawdopodobniej, mimo najszczerszych chęci.
angian - Pią 02 Wrz, 2011

a masz dzisiaj chwilke zeby zagrac ? :P
GambitG - Pią 02 Wrz, 2011

To zależy w jakich godzinach :P
GambitG - Sro 07 Wrz, 2011

Nagrodami za udział w lidze jest draft wśród wszystkich uczestników kart z Core Setu Warhammera Inwazji, Szturmu na Ulthuan, oraz dodatków z cyklu spaczenia.

Jak powszechnie wiadomo, aby wziąć udział w drafcie nagród za cały cykl należało być na trzech turniejach co najmniej. Obecnie w grupie osób spełniające ten warunek są:

Majesty
Anatem
Radaner
Kajo
Angian
Karl
Artezy
Smergle
Venom
GambitG
Ponieważ*
Oldster
Thecod*
DrD*

Bryndzollo był na dwóch abordażach**
Ilona była na dwóch abordażach**
Cass była na jednym abordażu
Carnage był na jednym abordażu
Dasep był na jednym abordażu
Paweł Ograb Ograbek był na jednym abordażu

* Osoby zaznaczone gwiazdką to osoby, które rzadko bywały na turniejach i mogą na bieżąco nie śledzić sytuacji, także mam wielką prośbę, żebyście dali im znać, że biorą udział w drafcie kart z nagród. Ja sam skontaktuję się z DrD

**Desant na Łódź II będzie doliczany do punktów ligowych i udział w nim traktowany będzie jak udział w lidze, w związku z tym osoby, które były na dwóch abordażach mają jeszcze okazje, żeby załapać się na draft nagród!

Jako że osoby biorące udział w drafcie nagród to głównie łodzianie to należy wybrać termin, który z grubsza pasuje tym osobom. Oczywiście zdaję sobie sprawę z trudności organizacyjnej, dlatego proszę wszystkich o przedyskutowanie między sobą możliwych terminów draftu, względnie upoważnienie któregoś z graczy, z którymi bardziej się kolegujecie do drafta w jego imieniu.

GambitG - Wto 13 Wrz, 2011
Temat postu: Zasady ligi Abordażowej 2.X
Żeby było jasno i przyjemnie. Jeśli ktoś chce przedyskutować te zasady to zapraszam.

Wpisowe na każdy turniej wynoszą 3 zł i to nie pozostanie zmienione. Turnieje ligi odbywają się maksymalnie 1 raz w tygodniu. Jako że wkrótce wejdą zasady, które pozwolą organizować dwa turnieje w tygodniu to spróbujemy odpalić jeden całkowicie darmowy turniej w ciągu tygodnia, ale nie będzie się on zaliczał do ligi.

Odnośnie wpisowego, całość idzie na nagrody, które będą rozdawane po turnieju Desant na Łódź, który jest jednocześnie końcem ligi. Wpływ na to co będzie wśród nagród zależy od całości ligi. Teraz zgodziliśmy się na draft kart, następnym razem może spróbujemy coś innego wymyślić, żeby wszyscy byli zadowoleni. Spodziewam się jednak, że nie zawsze będzie tak, że będzie to draft kart, który pozwala na nagrodzenie wszystkich uczestników.

Jeśli chodzi o punkty ligowe to będzie drobna zmiana. Zwycięstwo dwoma punktami przewagi to ciągle 4 punkty, zwycięstwo 1 punktem to 3 punkty, remis to 1 punkt, remis 0-0 to 0 punktów. Tutaj jednak pojawia się bye, który od tej pory nie będzie punktowany, czyli będzie miał 0 punktów.

Jeśli idzie o remisy w punktacji DCI. Od tej pory kolejność rozpatrywania wyników będzie taka: jeśli DCI pokazuje remis w punktach, to wyżej jest osoba, która miała więcej zwycięstw; jeśli zwycięstw jest tyle samo, patrzymy kto miał mniej przegranych; jeśli ponownie jest remis, patrzymy kto miał lepsze zwycięstwa; jeśli znów jest remis patrzymy kto miał "lepsze" przegrane; jeśli znów jest remis patrzymy na to, w których rundach nastąpiły zwycięstwa i przegrane. Zwycięstwa w dalszych rundach są lepsze (lepiej punktowane) od zwycięstw w pierwszych rundach. Jeśli mimo wszystko ponownie następuje remis to, jeśli czas pozwoli, rozgrywamy death mecz, do pierwszych dwóch spaleń.

Podczas ligi nie planujemy robić top4, ale możliwa jest opcja piątej rundy, jeśli nie będzie stała w sprzeczności z zasadami turniejowymi Galakty. Jedyną topką będzie top na desancie.

Przedłużanie gry. Jeśli gracz ma do 7 kart na ręce i do 5 kart nie-rozwinięć na stole, z czego przynajmniej dwie są jednostkami, również mając do 6 zasobów to przedłużeniem gry jest dłuższy odstęp czasu niż minuta pomiędzy zagraniem dwóch oddzielnych akcji, lub więcej niż dwie minuty od czasu rozpoczęcia fazy stolicy do czasu zagrania pierwszej akcji. W razie wątpliwości gracz może wezwać sędziego, żeby mierzył czas trwania tury przeciwnika. Zagrywając kartę rozumiem również wyznaczenie od razu celu.

Powyższe obliczenia w kartach to moje widzimisię, ale zakładam, że gracze znają swoje talie, wiedzą jak się nimi posługiwać i zakładam, że w tych siedmiu kartach znajduje się pewna skończona liczba kombinacji.

Zapraszam do dyskusji w odpowiednim temacie naforum SMF lub forum whinvasion

GambitG - Czw 29 Wrz, 2011

W najbliższą sobotę nie będzie zebrania SMF w ŁDK
GambitG - Pon 14 Lis, 2011

Zapraszam do ustaleń w kwestii turniejów na grudzień tutaj
Tobiaco - Wto 02 Paź, 2012

Czy Łódź jeszcze żyje? Niedawno zakupiłem inwazję i chciałbym trochę pograć :wink:
GambitG - Wto 02 Paź, 2012

Pewnie że żyje. Nawet Cię przyjęliśmy na deckbox.org :P

Wyślij swojego maila na ten adres majesty333@gmail.com kolega dopisze Cię do newslettera inwazjowego i przy okazji zdobędziesz trochę kontaktów do ludzi. W jakiej części miasta mieszkasz?

Tobiaco - Wto 02 Paź, 2012

Mieszkam naprzeciwko Tulipana. To już Widzew chyba :grin:
Do tej pory grałem tylko z braćmi i kolegą, więc chciałem zmierzyć się z lepszymi oraz otrzymać kilka rad :)

GambitG - Wto 02 Paź, 2012

Na Olechowie mieszkają Majesty, Radaner, Kajo i Smergle, znajdziesz ich na deckbox.org . Do tego pierwszego podałem maila wcześniej. Jestem pewien że się jakoś dogadacie ;) proponuję też przyjrzeć się ŁPGowi, na którym dość często są robione turnieje dla początkujących graczy.

W listopadzie planujemy zrobić turniej dla starych wyjadaczy, ale jedynie na kartach z zestawu podstawowego i szturmu, także może będziesz chciał spróbować w tym formacie swoich sił, jeśli uznasz że granie z bardziej doświadczonymi graczami wychodzi Ci na dobre ;) .

Polecam również forum www.whinvasion.pl .

Tobiaco - Sro 03 Paź, 2012

Ogarnę się bardziej z kontaktami do innych osób, gdy już będę miał neta na stałe. Na tej stronie natomiast, którą podałeś dotyczącej LPGa nie ma wymienionego warhammera. Oficjalnie go niema czy to niedopatrzenie?:P
GambitG - Sro 03 Paź, 2012

Często się pojawiamy w ogóle na zebraniach SMFa. Brak inwazji na stronie to raczej niedopatrzenie :)
GambitG - Sro 03 Paź, 2012

Zapraszamy chętnych na turniej warhammera inwazji w tą sobotę w Łodzi. Próbujemy rozruszać naszą ligę, więc będzie to szczególnie istotne dla naszej wewnętrznej sceny. Wszystkie dane są tutaj. Turniej odbędzie się pubie Extreme w okolicach placu Dąbrowskiego.

Pozdrawiam!

Witoo - Pon 22 Paź, 2012

Witam.
Chciałem się zapytać i pytam, czy w Łodzi, czyli miasta mojego, można gdzieś niezobowiązująco pograć w Inwazję. Czy są jakieś grupy i regularne spotkania? Czytając ten temat doszedłem - być może mylnie - do wniosku, że gry są wcześniej umawiane. Chodziło by mi o jakieś miejsce gdzie przesiadują dziwolągi z kartami i można np co tydzień regularnie dostać solidne lanie od silniejszych.

Z tego co wiem w ŁDK jest jakiś klub gier planszowych. Jestem w tym temacie nowy i dlatego pytam.

Nie chodzi mi też o jakieś spinanie się turniejowe, tylko takie przypadkowe mordobicie i stolicopodpalanie.

Pozdrawiam :]

angian - Pon 22 Paź, 2012

Jasne że są takie miejsca :)

wspomniany przez Ciebie ŁDK - w prawie każdą sobotę od 16 do 21 - na spotkaniach SMRF
oraz ostatnio - granie turniejowe we środy - w kawiarence extreme

więcej informacji i aktualne daty spotkań znajdziesz na stronce:

http://deckbox.org/commun...B3d%C5%BA_city, oraz

https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts

albo polecam umawianie się na priv z graczami z listy na deckbox.

pozdrawiam

Witoo - Pon 22 Paź, 2012

Dzięki za szybkie info.
Tylko powiedz proszę, czy w tych miejscach trzeba mieć już jakąś ful talię, połowę dodatków, wiedzę z zakresu życia prywatnego twórców Warhammera itp? :)
Wygłupiam się oczywiście, ale chodzi mi o to, że mam mały zestawik, brak finansowych perspektyw na dalsze rozszerzenia, ale dużo chęci do gry. Czy nie będę zwyczajnie przeszkadzał wprawionym graczom?

angian - Pon 22 Paź, 2012

spotkania sobotnie są zwykle turniejem rankingowym, ALE:

- najszybciej się nauczyć grając z lepszymi - więc zapraszam
- jeśli chodzi o bazę kart, to polecam rzeczony deckbox.org, gdzie znajdziesz wszystkie wzory kart z każdego dodatku, i jeśli złożysz jakąś talię, a się okaże że brakuje Ci kilku/kilkunastu kart, to po prostu daj nam znać wcześniej na deckbox/facebook, to się je zorganizuje. Nikt nie gra wszystkimi kartami na raz, a większość z nas ma komplet.

pozdrawiam

Witoo - Pon 22 Paź, 2012

Dzięki.
Jak będę miał trochę oddechu, to na pewno zajrzę. Na razie jedynym wiernym towarzyszem gry jest moja żona :]
Właściwie towarzyszką.
Prędzej zajrzę do extreme w środę. Bliżej.
:)

GambitG - Wto 23 Paź, 2012

Jak zwykle dodam pytanie, z której części miasta jesteś?
Witoo - Wto 23 Paź, 2012

Radogoszcz Zachód. Bałuty. Gdzieś pomiędzy Zgierzem a Castoramą :]
angian - Wto 23 Paź, 2012

ja pierdziele... następny. Czy wy ludzie nie możecie mieszkać gdzieś bliżej górnej ? :D
Witoo - Wto 23 Paź, 2012

Przez pewien czas mieszkałem na Młynarskiej , tuż przy Wojska Polskiego. To dawne czasy. Wciąż wiszę książki bibliotece na Marynarskiej. Już ze dwa lata. He he Kara będzie większa niż w Urzędzie Skarbowym :]
GambitG - Wto 23 Paź, 2012

Ja mieszkam na radogoszczu wschodzie niedaleko castoramy :grin: Jak będziesz chciał się spotkać na jakieś granie w ciągu tygodnia to daj znać, na pewno jakoś się zgadamy
Witoo - Wto 23 Paź, 2012

Superaszczo.
Ja mieszkam w domu. Obecnie trwa remont, właściwie to muszę napisać - ja trwam remont. Burdel niemiłosierny, ale możemy kawałek miejsca wygospodarować. Chyba, że na przysłowiowej ławce w parku :] Szkoda tylko, że zimno i deszczowo. Chociaż grając chaosem w wodoodpornych koszulkach miało by to swój klimat :D
Tak poważnie, to jestem chętny, możemy się zgadać :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group