galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Talisman: Magia I Miecz Góry

Nemomon - Pią 30 Lip, 2010
Temat postu: Talisman: Magia I Miecz Góry
W sumie zapomniałem pokazać. Swego czasu wspominałem, albo i nie, że na Talisman Island dostępna jest grafika pudełka do Gór w wystarczająco dobrej jakości. Oto ona:


Nemomon - Pon 06 Wrz, 2010

Instrukcja do Gór: http://www.galakta.pl/ :)
Arbaal - Czw 09 Wrz, 2010

Ja chce już góry i nową plansze z moją ulubioną Walkirią :grin: Pewnie premierę planują na grudzień do tego poślizg musi być i będzie w styczniu :cry:
Mam nadzieję że w tej wersji jednym z dodatków będzie kosmiczna otchłań. Choć wiem że dużo osób jej nie lubi bo uważa ze psuje klimat. Ja uważam inaczej :)

Nemomon - Czw 09 Wrz, 2010

Wczoraj Jon zapodał na swoją stronę dwa dodatki Azoica - Dragonland oraz Timescape. Co prawda karty Timescape mają sporo błędów (a w przypadku Dragonland udało mi się wykonać korektę jedynie instrukcji oraz pierwszego arkusza kart, ale nie wiem, czy je uwzględnił), ale i tak warto przyjrzeć się tym dodatkom. Zwłaszcza Dragonland, który jest bardzo ciekawym dodatkiem. http://www.talismanisland.com/
sekol - Nie 24 Paź, 2010

Jest gdzieś lub zna ktoś spis kart do Polskiej edycji Gór?
Nemomon - Nie 24 Paź, 2010

Spis jest już dawno zrobiony, ale udostępniony będzie tego samego dnia, gdy Darek powie, że Góry są w sprzedaży. Podobnie było z poprzednimi dodatkami - spisy pojawiały się wtedy, gdy produkt był już dostępny w sklepach.

Z tego, co jakiś czas temu Darek mówił, to Góry mają zostać wydane w połowie listopada. Jako, że ja nic nie słyszałem o przesunięciach, to póki co mniej więcej wtedy spis się pojawi.

Freeasy - Sro 27 Paź, 2010

W połowie listopada na pewno nie będzie. Już 3 raz zapowiadają na moje urodziny i nigdy nie wyszło. To jest złośliwość ukierunkowana na moją skromną osobę. I to będzie moja wina, że z listopadem nie wyjdzie. Bo nikt mnie nie lubi i nie chce dać mi prezentu.
Ale może uda się na gwiazdkę :-)

Dremil - Nie 07 Lis, 2010

Premiera - połowa listopada 2010 :D zamawiać!

http://galakta.istore.pl/...isman,gory.html

yojin - Nie 07 Lis, 2010

3 dni spoznienia :mrgreen: od 4-ego sie chyba przedskprzedaz zaczela.
Kijowo, bo do wypłaty jeszcze troche i mam nadzieje ze zdążę :razz:

Freeasy - Czw 11 Lis, 2010

Już zamówiłem. Kto wie. Może jednak dostanę na urodziny :)
Nemomon - Pon 15 Lis, 2010

Spis kart znajduje się tutaj: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1830
Shadoworg - Wto 16 Lis, 2010

Własnie otwarłem paczke z grą , sprawdziłem wszystko przeliczyłem karty. Jak zwykle Galakta mnie nie zawiodla wszystko jest ok wydanie piękne cud miód i malina w weekend sprawdzę z rodzina jak sie gra w ten piekny dodatek.Brawo Brawo i oby tak dalej FFG i Galakta :D
P.S czekam na następne dodatki!!!

uther - Sro 17 Lis, 2010

mówisz że już masz gre u siebie ??? To sie teraz zawiodłem na Galakcie, żadnej informacji że już można przyjsc odebrać ?? nieładnie



hmmm chyba że mail o treści : wpłata odnotowana, realizacja zamówienia rozpoczęta znaczy właśnie że juz jest.

faj3r - Sro 17 Lis, 2010

ja nadal czekam na przesyłkę...
grodzek - Czw 18 Lis, 2010

uther napisał/a:
hmmm chyba że mail o treści : wpłata odnotowana, realizacja zamówienia rozpoczęta znaczy właśnie że juz jest.


Niestety nie oznacza tego. Musi przyjść mail że zrealizowano zamówienie. Mnie już w poniedziałek kurier przyniósł, a mail o tej treści dostałem w piątek wieczorem :)

faj3r - Czw 18 Lis, 2010

maila dostałem w poniedziałek, paczka przyszła wczoraj.
Dremil - Czw 18 Lis, 2010

grę dziś odebrałem :D rewelacyjne postacie, figurki naprawdę świetnie przedstawiają chary. Plansza klimatyczna, karty bardzo ciekawe :) może w weekend przetestuje grę. Zastanawiają mnie tylko relikty... wydają się troszkę za słabe żeby przyciągnąć do Gór, ale to się zobaczy ;)
polecam dodatek!

Aha i czar -2 do HP wymiata :D + plus karta oddziałowywania na wszystkich graczy ^^ z królowej śniegu i po zawodach :)

aro_kal - Pią 19 Lis, 2010

Tylko dlaczego STRZASLIWOSKRZYDŁY?

Ja wciąż żałuję że FFG nie podążyło drogą, którą obrał poprzedni wydawca czwartej edycji. Szkoda, że do kolejnych dużych pudełek nie dają wyprasek. Oszczędność czuć tu na każdym kroku.

Szkoda, że bazując na tym, że i tak kupimy co wydadzą, wydają tak naprawdę coś co nie jest warte takich pieniędzy. No ale nikt mnie nie zmusza do kupowania...

ziober80 - Pią 19 Lis, 2010

Witam,

W dniu dzisiejszym zakupiłem rozszerzenie Góry i mam pytanie co do wykonania kart. Otóż zdecydowana większość kart jest niesymetrycznie powycinana tzn. oba nadruki (awers i rewers) nie zostały naniesione pośrodku karty, lecz bliżej prawej bądź lewej strony.

W związku z tym mam pytanie, czy przedmiotowy problem dotyczy wszystkich egzemplarzy dodatku.

Moim zdaniem komplet kart nadaje się do wymiany? Czy zamieszczenie tego postu jest wystarczające, jeśli chodzi o kontakt z wydawcą, czy też powinienem wiadomość skierować także w inny sposób do wydawcy (oczywiście mogę zamieścić przykładowe skany kart).

Pozdrawiam
Ziober

Nemomon - Pią 19 Lis, 2010

Najlepszym sposobem skontaktowania się z wydawcą jest wysłanie do niego maila lub zadzwonienie do niego. http://galakta.pl/artykul_1.html. Sam post tutaj nic nie znaczy.
q_ral - Wto 23 Lis, 2010

Otrzymałem Góry. Plansza przepiękna. Teraz obie plansze dodatków Podziemia i Góry wyglądaja w porównaniu do podstawki jakby były w HD, poza tym dużo bogatsze w szczegóły ilustracje i lepsza kreska (więc zaczyna to wyglądać niejednolicie). Karty bardzo ciekawe. Drobiazgi są świetnym pomysłem. Można tylko żałować, że producent już od podstawki nie wpadł na to, żeby małe przedmioty były w takiej "bezwagowej" kategorii.

Poszukiwacze bardzo konkretni. Niestety figurki to taka sama porażka jak w podziemiach, chińska podróba - o połowę mniejsze twarze niż w podstawce, tandetny lekki plastik. Mam wrażenie że są w jeszcze mniejszej skali niż te z poddziemi. W następnym dodatku pewnie dostaniemy posklejane patyczki od lizaków :/

edit: Acha, wy też macie tylko 4 karty reliktów? Czy to aby nie za mało?

Syndelis - Wto 23 Lis, 2010

W instrukcji jest napisane, że są 4 relikty ; ]

http://www.galakta.pl/pli..._instrukcja.pdf

q_ral - Wto 23 Lis, 2010

Aaaa... dzięki, dzięki ;] W instrukcję nie miałem okazji się jeszcze wgryzać o rozgrywce nie wspomne (wzdycha). Widocznie ilość kart reliktów to część jakiegoś "kosmicznego planu", którego ja jako zwykły śmiertelnik nie jestem zdolny jeszcze dostrzec. Gdybym projektował grę zwyczajnie wymyśliłbym tyle samo reliktów ile jest skarbów w podziemiach. Cierpię widocznie na "symetrię zboczoną" :)
Nemomon - Wto 23 Lis, 2010

Ja tylko zwrócę uwagę na to, że ilustratorem planszy Gór jest ta sama osoba, odpowiedzialna za ilustracje na planszy Podziemi - Tim Arney-O’Neil. Ponadto, jak się dobrze przyjrzycie Urwisku obok Opuszczonej Kopalni, to zauważycie Strażnika, Rwącą Rzekę oraz Wewnętrzną Krainę ;)
rastatata - Wto 23 Lis, 2010

q_ral napisał/a:
Otrzymałem Góry. Plansza przepiękna. Teraz obie plansze dodatków Podziemia i Góry wyglądaja w porównaniu do podstawki jakby były w HD, poza tym dużo bogatsze w szczegóły ilustracje i lepsza kreska (więc zaczyna to wyglądać niejednolicie). Karty bardzo ciekawe. Drobiazgi są świetnym pomysłem. Można tylko żałować, że producent już od podstawki nie wpadł na to, żeby małe przedmioty były w takiej "bezwagowej" kategorii.

Poszukiwacze bardzo konkretni. Niestety figurki to taka sama porażka jak w podziemiach, chińska podróba - o połowę mniejsze twarze niż w podstawce, tandetny lekki plastik. Mam wrażenie że są w jeszcze mniejszej skali niż te z poddziemi. W następnym dodatku pewnie dostaniemy posklejane patyczki od lizaków :/

edit: Acha, wy też macie tylko 4 karty reliktów? Czy to aby nie za mało?



co do figurek - niestety prawda


proporcje są jak zupełnie z innej gry a stopień szczegółowości niski, bronie powyginane (ale w quest 4 the middle earth było gorzej pod tym względem -

ogólnie figurki chyba najsłabsze jak na M&M ... nawet jesli laski fajne ;-)

sacred pool chyba zobaczę najpierw


brak wypraski to też bolączka tych dodatków...


edit: złagodziłem nieco posta, bo nie ma co trolować... ale pierwsze wrażenie nie było najlepsze

rastatata - Sro 24 Lis, 2010

zapomniałem dodać, że to nadal dobry dodatek do świetnej gra ;-)
jablo - Sro 24 Lis, 2010

Zapomniałeś też użyć opcji edytuj.
rastatata - Sro 24 Lis, 2010

jablo napisał/a:
Zapomniałeś też użyć opcji edytuj.



no to sobie pogadałeś , chłopie :)

deaddrone - Sob 10 Wrz, 2011
Temat postu: DODRUK GÓR?
Witam

Czy jest przewidziany dodruk dodatku "Góry"? W sklepach internetowych nie jest dostępny a na Allegro bodajże jedna sztuka na tą chwilę. Czy coś wiecie na ten temat? Będę wdzięczny za informację :) .

pozdrawiam

strategiacg - Sob 10 Wrz, 2011

Dodruk gór będzie w 4 kwartale tego roku. :smile:
grimhen - Wto 13 Wrz, 2011
Temat postu: Re: DODRUK GÓR?
deaddrone napisał/a:
Witam

Czy jest przewidziany dodruk dodatku "Góry"? W sklepach internetowych nie jest dostępny a na Allegro bodajże jedna sztuka na tą chwilę. Czy coś wiecie na ten temat? Będę wdzięczny za informację :) .

pozdrawiam


Witam

Jest jeszcze w 3trollach, przedwczoraj zamówiłem i czekam na wysyłkę. Ostatnie sztuki więc warto się spieszyć. Faktycznie w innych sklepach już brak :(

Kirdan - Sob 24 Wrz, 2011

Ktoś się orientuje, gdzie jeszcze dostanę "Góry"? I chętnie nabyłbym drogą kupna "Królową Lodu", której też nigdzie nie mogę znaleźć.
Dracon_86 - Wto 11 Paź, 2011

podbijam pytanie - jest szansa na dodruk?
Arbaal - Sro 12 Paź, 2011

Dodruki kiedyś będą na pewno. Trzeba być cierpliwym. O tytuł Talisman się nie bójcie :) dodatki są niezależne od siebie więc bierzcie ze sklepów jakie są :)
Michal - Czw 13 Paź, 2011

Wspomniane dodatki zostaną dodrukowane przy pierwszej możliwej okazji.
haress - Sob 03 Gru, 2011

Witam
A można wiedzieć czy ta najbliższa okazja się zbliża ?? MOże już coś wiadomo o terminie, bo mi mikołaj nie ma co przynieść ;P

Candyman86 - Nie 04 Gru, 2011

ja się przyłączam do pytania ;)
czy to kwestia tygodni, miesięcy czy lat? :P

Nemomon - Wto 06 Gru, 2011

Candyman86 napisał/a:
ja się przyłączam do pytania ;)
czy to kwestia tygodni, miesięcy czy lat? :P


(Dziwnych) Eonów :mrgreen:

(just kidding ;) )

BENY - Czw 08 Gru, 2011

w odpowiednim watku pisze:
Talizman: Góry – prawdopodobnie wiosna 2012. Jak tylko będzie taka możliwość będzie dodruk.

yankes11111 - Czw 29 Gru, 2011

Hej mógłby ktoś wstawic zdjecie młota piorunów ? Byłbym wdzięczny :)
yankes11111 - Czw 29 Gru, 2011

Albo jeśli nie możecie bezpośrednio zdjęć to chociaż opiszcie karte. Chce po prostu wiedziec jak wygląda
Baltar - Wto 10 Sty, 2012

W sklepie Galakty jest parę sztuk Talisman: Góry.
Nemomon - Nie 29 Sty, 2012

yankes11111 napisał/a:
Hej mógłby ktoś wstawic zdjecie młota piorunów ? Byłbym wdzięczny :)


Proszę:

Młot Piorunów
Magiczny Przedmiot
Broń
Młot Piorunów dodaje 1 punkt
do twojej Siły podczas walki.
Za każdym razem, kiedy
walczysz z więcej niż
jednym Wrogiem naraz,
możesz dodać 3 punkty do
swojej Siły (zamiast 1).

:)

Elven - Pią 03 Lut, 2012

Witam wszystkich, poszukuję dodatku "Góry" niestety ostatnia kopia wymknęła mi się na allegro parę dni temu. Jakby ktoś chciałby odsprzedać używaną w dobrym stanie, albo nową to chętnie zapłacę dobrą kasę. Proszę o kontakt na priv.
beka - Sro 22 Lut, 2012

Witam, ja również nie mogę przeboleć niedostępności Gór, więc chętnie odkupie, jeżeli ktoś ma na sprzedaż, proszę o PW.
vonom - Sro 22 Lut, 2012

Ja i kolega też czekamy na Góry.
Muldek - Sro 29 Lut, 2012

W związku z dodrukiem będzie nadzieja iż jakość figurek będzie lepsza niż wcześniej ? jak np. w dużym dodatku który niedawno się ukazał T:MiM Smoki w którym figurki dorównują już jakością tym z podstawki.
squarek - Pon 15 Paź, 2012

Jak ktoś nie ma dodatku Góry to jest szansa kupienia w dobrej cenie:

LINK DO AUKCJI

:)

parapet - Czw 18 Paź, 2012

@up

Trafiłem przypadkiem na aukcję powyżej, byłem dość nieufny ze względu na cenę, ale ze względu na zbliżającą się rozgrywkę ze znajomymi zaryzykowałem i uzupełniłem kolekcję o brakujący dodatek. Okazało się, że słusznie - nie są to żadne wadliwe egzemplarze. Niestety sprzedawca podniósł już cenę.

Jestem rozczarowany jakością figurek... to kwestia tego dodruku, czy poprzednie serie też takie były? Jest mnóstwo nadlewek, szczegóły jakieś takie pozacierane, najgorzej wypada walkiria ze "sflaczałą" włócznią. Czy ktoś zna sprawdzoną technikę prostowania tych wykrzywionych elementów?

Galron - Czw 18 Paź, 2012

Zanurz figurkę we wrzącej wodzie aż zmięknie, a potem wyprostuj włócznie i zanurz w zimnej wodzie. To powinno pomóc.
Sardo - Czw 18 Paź, 2012

parapet napisał/a:
Jestem rozczarowany jakością figurek... to kwestia tego dodruku, czy poprzednie serie też takie były? Jest mnóstwo nadlewek, szczegóły jakieś takie pozacierane, najgorzej wypada walkiria ze "sflaczałą" włócznią. Czy ktoś zna sprawdzoną technikę prostowania tych wykrzywionych elementów?


Jakość figurek z Gór pozostawia wiele do życzenia. Ale to tylko ten jeden prezentował taką jakość figurek, w reszcie jest ok ;)
Moja Walkiria też ma taką włócznie niestety :???:

parapet - Pią 19 Paź, 2012

Galron napisał/a:
Zanurz figurkę we wrzącej wodzie aż zmięknie, a potem wyprostuj włócznie i zanurz w zimnej wodzie. To powinno pomóc.


O, świetny pomysł. Nie jest idealnie, ale znacznie lepiej niż było do tej pory. Dzięki!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group