galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Plany wydawnicze - ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania

D.W. - Pon 03 Lut, 2020
Temat postu: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Styczeń to miesiąc, w którym najczęściej ustala się plany wydawnicze na cały rok. A przynajmniej już wiadomo co ma szansę się w nim ukazać. Wkrótce będziemy Was zresztą o nich informować tym bardziej, że plany mamy całkiem spore. I być może będziecie niektórymi nawet trochę zaskoczeni…

Jednak najpierw zajmijmy się pytaniami za poprzedni miesiąc:

DNZ -Dotyczy to wszelkich dodatków wydawanych w systemie DNZ zamawianych przez nas w FFG.

Nastąpiły tam zmiany związane z planowaniem i samą produkcją DNZ. Musimy się dowiedzieć wszystkich szczegółów i dopiero wtedy będziemy cokolwiek planowali. Generalnie jak wiecie do tej pory działało to z dużymi opóźnieniami i generalnie trudno było być z tego zadowolonym. Dostawało nam się od graczy a tymczasem nie mieliśmy na to żadnego wpływu.

Mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mieli wszystkie informacje i wtedy wrócimy do tematu DNZ.

S&S – Będzie możliwośc zamawiania dodatków zarówno w naszym sklepiku jak i u naszych partnerów handlowych.

W 2020r na pewno pojawi się sporo produktów z logo S&S

Posiadłość Szaleństwa – jakość figurek – Każda rzecz w dodrukach np. materiał użyty na karty, plansze ale także figurki może ulec zmianie. W przypadku pierwszych rzeczy może się tak stać przez to, że zostaje zmieniona fabryka w której jest dokonywany druk a fabryka mimo, że używa bardzo podobnych materiałów mogą się one minimalnie różnić. Z figurkami jest tak, że może zostać uszkodzona forma i wtedy jest robiona nowa a przy okazji dochodzi do zmian figurek. Lub FFG uznało, że w następnym dodruku będą już inne.

Nasze druki są wykonane tak jak druk w danym momencie jest wykonywana wersja danego produktu.

Podsumowując. Jeśli ktoś kupi dodatek X wykonany w 2018r to może się on po jakimiś parametrami różnić od dodatku z druku 2020r.

A jeśli chodzi o konkretne pytanie dotyczące ścieżki węża to nie mamy na ten temat informacji.


EXIT – Seria będzie jak najbardziej rozwijana. Myślę, że w tym roku sporo nadrobimy. Za jakiś czas podamy więcej szczegółów.


Imperium Atakuje - Aplikacja - Od dawna seria nie jest przez nas rozwijana i są małe szanse aby cokolwiek do niej wyszło więcej. Jest nią zbyt małe zainteresowanie. Dlatego nie planujemy tłumaczenia aplikacji. Już o tym pisaliśmy wcześniej. Wtedy kiedy pisaliśmy o braku innych wersji językowych, to ich nie było.

San - Wto 04 Lut, 2020

Zakładając że będzie kolejna fala DNZ to czy będziecie tłumaczyć ostatnie 4 H&MC do Descenta?

A jak wygląda sytuacja z tłumaczeniem aplikacji do Descenta?

Wiadomo kiedy można się spodziewać jakichś informacji na temat polskiej edycji Waste Knights z KS?

Gwalch - Czw 06 Lut, 2020

Przyklejcie ten temat, a odklejcie 2019, bo się ludzie będą mylić.
alpha70 - Sob 08 Lut, 2020

Ja właśnie ten błąd popełniłem i odpowiedziałem w starym wątku dla 2019 roku. Wklejam więc pytania w już poprawnym wątku.

Poniższe gry są niedostępne na Waszej stronie. Czy jest szansa na dodruk, czy pozostaje szukanie gdzieś niedobitków po internecie lub z drugiej ręki?
    1. Descent 2 - Cień Nerekhall
    2. Eldritch Horror - Krainy snów
    3. Eldritch Horror - Miasta w gruzach
    4. Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemezis
    5. X-Wing 1.0 - niektóre statki
Co do X-Wing 1.0 to wiem, że jest wersja 2.0, ale tę przejął Rebel.
Pytanie czy Galakta ma możliwość dodruku poprzedniej wersji, czy jest to temat definitywnie zamknięty?

A tak przy okazji: "AH LCG - W szponach chaosu" - tego w ogóle nie ma na Waszej stronie, już nie
chodzi o wyzerowaną pozycję, ale brak tego dodatku przy przeglądaniu.

Arek001 - Czw 13 Lut, 2020

Czy planujecie dodruk dodatku do Descenta - "Cień Nerekhall"?
miszczu666 - Czw 13 Lut, 2020

Nie pozostaje mi nic innego, niż zapytać o to samo, co wyżej. Descent - Cień Nerekhall.
Czy w związku z zakończeniem rozwijania linii Descent przez FFG, oznacza to również zakończenie druków, czy jednak nadal będą pojawiać się dodruki podstawki / dodatków.

Czy macie może jakieś wewnętrzne słuchy, czy nadchodzi może pierwszy dodatek do Twilight imperium IV?

mizu - Sob 15 Lut, 2020

Cześć :)
czy planujecie regularny dodruk Arkham Horror LCG czy tylko i wyłącznie już w formie DnŻ?

Western - Wto 18 Lut, 2020

Czy cykl Ered Mithrin do Władcy Pierścieni LCG będzie wydany w DNŻ?
Zorand - Wto 18 Lut, 2020

Dzień dobry, kiedy można się spodziewać druku dodatku Czas Oblężenia do This War of Mine? Nie ma go w planach wydawniczych (wydawało mi się że był wcześniej). Pozdrawiam
slawslom - Pon 24 Lut, 2020

Dzień dobry,
myśleliście może o Quartermaster General?

Chrostek84 - Pon 24 Lut, 2020

Czy wiadomo już coś więcej o zmianach związanych z drukiem na żądanie w FFG ?
Kiedy możemy spodziewać się kolejnej fali DnŻ ?
Czy jest szansa aby w kolejnej fali DnŻ znalazły się pojedyncze scenariusze:
The Ruins of Belegost i The Wizard's Quest lub najnowsze The Mines of Moria i Escape from Khazad-dûm ?

Czy jest może decyzja w sprawie wydania A Shadow in the East - w sklepiku FFG ma status out of stock więc zapewne niedługo będzie dodruk ?

O Koszmarne Talie już nie pytam. :sad:

Czy pojawiła się szansa na wydanie Omens of the Pharaoh jedynego niewydanego do tej pory produktu z serii Arkham Files ?

Czy wydacie Fallout Atomic Bonds ?

P.S. Moim marzeniem jest , aby odpowiedź na wszystkie moje zadane pytania brzmiała: TAK :smile:

yadyam - Czw 27 Lut, 2020

Czy planujecie na bieżąco wydawać wszystko, co dotyczy Horror W Arkham LCG? Mam na myśli kolejne cykle, scenariusze standalone (Blob ?!?), Powroty? Czy którykolwiek z produktów HwA LCG cieszy się mniejszą popularnością i wahacie się z kontynuacją
mizu - Czw 27 Lut, 2020

Planujecie jakieś promocje na zestawy figurkowe do Imperium atakuje? :)
Berni77 - Czw 27 Lut, 2020

mizu napisał/a:
Planujecie jakieś promocje na zestawy figurkowe do Imperium atakuje? :)


Skoro IA umarło i jak napisali kilka postów wyżej nie wspierają go bo jest zbyt małe zainteresowanie to raczej nic nowego się raczej nie pokaże.

alpha70 - Sob 29 Lut, 2020

AH LCG PL - Wiemy już, że:
a) dodruki dużych dodatków (Deluxe) są w druku normalnym,
b) dodruki małych dodatków - w druku na żądanie (DnŻ).

A jak sprawa wygląda w przypadku dodruków "Powrót do ... "?
Czy dodruk będzie normalny, czy DnŻ?

Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemesis - Czy jest w planach dodruk tego dodatku?

Descent PL oraz Eldritch Horror PL - Jakie są losy dodruków? Są planowane, czy już koniec?

Star Wars: Imperium atakuje - Czy duże dodatki będą dodrukowane w razie gdyby zniknęły?
To pytanie jest dla mnie ważne, bo tę grę zostawiam na sam koniec mojej kolekcji, więc chciałbym wiedzieć jak zaplanować zakupy.

Odnośnie wszystkich powyższych pytań:
Nie pytam o daty, tylko o to czy dodruki są w ogóle w planach (planach FFG oraz planach Galakty).
Zakładamy, że FFG ma w planach dodruki międzynarodowe, ale jakie jest stanowisko Galakty?
A może wiadomo już, dodruków których gier FFG na 100% nie ma w planach?

Chrostek84 - Nie 01 Mar, 2020

alpha70 napisał/a:


Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemesis - Czy jest w planach dodruk tego dodatku?



Relic nie będzie dodrukowany. Jest to ofiara rozejścia się dróg FFG i Games Workshop.
Gra jest autorstwa FFG, ale to wydawnictwo nie ma już licencji na świat Warhammera 40K.

TomB - Pon 02 Mar, 2020

Władca Pierścieni LCG - czy wyznaczyliście sobie jakieś kryterium decydujące o kontynuowaniu serii? Kiedy podejmiecie ostateczną decyzję, czy wydajecie następnego deluxa? I czy małe scenariusze do wydanych po polsku rozszerzeń zastaną przygotowane w przyszłości do druku na żądanie, czy ich los też jest niepewny?

Na pewno zdajecie sobie sprawę z faktu, że część, już i tak niewielka, kupujących polską edycję z biegiem czasu może zainwestować w wersję angielską. Powstrzymać przed tym, jak mi się wydaje, może tylko deklaracja Galakty. Sam czekam i zastanawiam się, jak długo warto czekać. Póki co mam kilka rzeczy do ogrania, ale w końcu przyjdzie czas zakupu.

alpha70 - Pon 02 Mar, 2020

Myślę, że Galakta wyda tego najnowszego Deluxe, bo:
a) jest on niezależny, czyli nie tworzy sagi, więc nowi gracze mogą od razu w niego wskoczyć
b) starsze Deluksy się powoli kruszą, a za chwilę pewnie kolejne zupełnie poznikają
c) on jedyny pozostał niewydany, więc to by było dziwne gdyby Galakta wydało kilkanaście (15) dodatków typu Deluxe, ale poza tym jednym, 16-tym

Ten jeden brakujący pojawi się, tak czy inaczej. Mówię wam.
Wydali 15 dużych dodatków typu Deluxe, a tego jednego nie wydadzą?
Tym bardziej, że po drodze były dodruki niektórych, więc nie jest chyba tak źle z tą grą :)

Baloosh - Pon 02 Mar, 2020

W ogóle w świetle ostatnich informacji o planach FFG odnośnie Władcy Pierścieni LCG warto byłoby zawalczyć o wydanie całości po polsku. Skoro aktualnie żaden nowy cykl nie jest planowany, to do lokalizacji pozostało:

- cykl Ered Mithrin
- 1 Deluxe A Shadow in the East
- cykl Vengeance of Mordor
- no i nie zapominajmy o Ruinach Belegostu ;)

Możliwość wydania całej gry takiej rangi po polsku to jest COŚ!

Trzymam kciuki, żeby się udało!

D.W. - Pon 02 Mar, 2020

Zimy jak nie było tak nie ma. Śniegu też ale za to mamy koronawirusa, ale na szczęście jeszcze poza naszymi granicami (co z pewnością za chwilę się zmieni).

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytania, chciałbym poruszyć dwie sprawy.

Pojawiają się pytania czy koronawirus będzie miał wpływ, a jeśli tak to jaki, na branżę planszówkową. Gdyby na tym etapie sytuacja została opanowana w Chinach, to będziemy mieli „tylko” opóźnienia sięgające około 2-3 miesięcy przy produkcji w tym kraju. Fabryki powoli się rozkręcają ale nie będzie tak łatwo nadrobić brak aktywności. I dalej nie pracują na 100%.

Nie chcę podawać konkretnych tytułów ale już teraz mamy opóźnienia około 2 miesięcy. Gra, która miała być ukończona w połowie lutego będzie w połowie/koniec kwietnia o ile nie wyskoczy coś nowego. Na przykład zwiększająca się ponownie ilość zarażonych.

Dodatkowo nawet jak zwiększą wydajność to transporty morskie tez mają swoją przepustowość itp. itd.…

To dotyczy gier także produkowanych np. w Europie. W chwili obecnej większość dużych gier zawiera jakieś elementy produkowane w Chinach.

Do tego możliwość sprzedawania gier gdy premier będzie znacznie więcej w krótszym okresie czasu. Wirus w europie itp. itd. Tak naprawdę jak możecie wszędzie przeczytać wpływ będzie, a jak duży to zależy od tego ile ta sytuacja jeszcze potrwa.

Co do naszych planów na ten rok. Przeczytałem, że wydawnictwa ogłosiły bardzo mało produkcji na ten rok. I zacząłem sobie liczyć co my mamy zaplanowane na ten rok. I na pewno to nie jest mało…

Jak wiecie nie podajemy od razu naszych planów na dany rok, dlatego będziecie się o nich dowiadywać sukcesywnie z naszych newsów. Natomiast mogę zdradzić ilościowe plany na rok 2020:

• 10-15 nowych produktów nie będącymi dodatkami
• 20-25 nowe dodatki do juz istniejących gier
• 30-35 dodruków gier i dodatków, które już były wcześniej wydane
• Do tego ewentualne nowe produkty, które nie są jeszcze oficjalnie zaplanowane.

Jak widać naprawdę mamy nad czym pracować. Co prawda pojawia się pytanie czy będzie to możliwe do realizacji z powodu opóźnień ale tego na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić.

A teraz czas na odpowiedzi z forum:

Najpierw sprawa DNZ. Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że te produkty zawsze miały duże opóźnienia, co nas i Was doprowadzało do szału. Dobrą informacją jest to, że będą teraz robione w zupełnie innym miejscu. Złą, że mogą być droższe a na dodatek nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących tych produkcji i możliwości. Dlatego na wszelkie sprawy dotyczące DNZ, po prostu nie jestem wstanie w chwili obecnej odpowiedzieć.

Descent: Wędrówki w mroku: Planujemy, aby w kolejnych edycjach Druku na Żądanie pojawiały się kolejne Hero & Monster packi w wersji polskiej. Ale to DNZ czyli patrz wyżej, na chwile obecną nic nie wiemy…

Jeśli chodzi o dodruk normalnych dodatków to w chwili obecnej nie mamy żadnych informacji od FFG na ten temat.

Waste Knights: Aktualne informacje zawsze znajdziecie na stronie kampanii w zakładce updates: https://www.kickstarter.c...-edition/posts. Polska wersja, tak jak było mówione na kampanii, będzie w produkcji około 3 miesiące po produkcji angielskiej wersji.

Eldritch Horror:Niedawno ogłosiliśmy dodatek Miasta w gruzach.

X-Wing: Jest w sprzedaży wersja 2.0 dlatego FFG nie wspiera już pierwszej edycji X-Wing, więc dodruków nie będzie.

Relic: Tajemnica Sektora Antian: FFG nie ma już praw do tej gry.

Twilight Imperium IV ed: Nie mamy jeszcze informacji o dodatkach, ale trzymamy rękę na pulsie.

Arkham Horror LCG: Kontynuujemy serię i pojawiają się nowe scenariusze i cykle mitów.
Między innymi związku z kłopotami z DNZ zastanawiamy się nad dodrukiem pierwszego całego cyklu w trybie „normalnym”.

This War of Mine - Czas oblężenia: Ogłosiliśmy już premierę na kwiecień/maj 2020.
Fallout - Atomic Bonds: Zapraszamy do śledzenia naszych planów wydawniczych. Na razie nie możemy potwierdzić, ani nie możemy zaprzeczyć.

Imperium Atakuje: Tak jak pisaliśmy wcześniej. Seria IA już nie będzie wspierana. Nie będzie już żadnych dodruków dodatków. Te, które się sprzedadzą, nie pojawią się już ponownie w sprzedaży. A pewnie niektóre będą się kończyć wcześniej czy później…

Władca Pierścieni LCG – do czasu wyjaśnienia sytuacji z produkcją DNZ nie będę na ten temat nic pisał.

To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że przynajmniej kilka wiadomości Was zainteresowało.

alpha70 - Pon 02 Mar, 2020

No, nareszcie dowiedziałem się coś o "Powrotach do..." :lol:
Brand - Wto 03 Mar, 2020

D.W. napisał/a:
Waste Knights: Aktualne informacje zawsze znajdziecie na stronie kampanii w zakładce updates: https://www.kickstarter.c...-edition/posts. Polska wersja, tak jak było mówione na kampanii, będzie w produkcji około 3 miesiące po produkcji angielskiej wersji.


Mój angielski mocno kuleje stąd moje pytanie. Kiedy planowo dostanę mojego bixboxa w wersji pl?

San - Wto 03 Mar, 2020

A jak wygląda sprawa z tłumaczeniem kampanii, Delve'a i Trialsów w apce do Descenta? Doczekamy się w tym roku?
Krzysiek - Czw 05 Mar, 2020

D.W. napisał/a:
Relic: Tajemnica Sektora Antian: FFG nie ma już praw do tej gry.
Podobnie FFG nie ma już praw do Talismana którego jednak robicie dodruki.

Chrostek84 napisał/a:
Relic nie będzie dodrukowany.
Relic już został dodrukowany. Przez Wizkids. Na razie wypuścili tylko podstawkę, czy pojawią się dodatki zależy raczej tylko i wyłącznie od sprzedaży.
Osobiście wątpię żeby temat posunął się dalej ale nadzieja istnieje.

alpha70 napisał/a:
Czy jest szansa na dodruk (...) Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemezis
Jeżeli pojawi się kiedyś dodruk wersji anglojęzycznej to zaistnieje możliwość żeby ktoś wydał też dodruk wersji polskojęzycznej.
Arek001 - Pią 06 Mar, 2020

Kiedy zlokalizujecie całą apkę do Descenta?
keldorn - Pon 09 Mar, 2020

Wiadomo czy bedzie tłumaczony i wydawany dodatek do Fallouta Atomic Bonds?
mackan - Sob 14 Mar, 2020

- Czy będzie tłumaczony i wydawany dodatek do Fallouta Atomic Bonds?
- Czy będzie tłumaczony i wydawany dodatek do Arkham Horror Under Dark Waves?

Arek001 - Nie 22 Mar, 2020

Ponieważ bardzo lubię grę Descent, bardzo proszę o przetłumaczenie całego kontentu w aplikacji do tej gry. Teraz kiedy trzeba siedzieć w domu, było by jak znalazł!!!
Gog - Nie 22 Mar, 2020

Arek001 napisał/a:
Ponieważ bardzo lubię grę Descent, bardzo proszę o przetłumaczenie całego konwentu w aplikacji do tej gry. Teraz kiedy trzeba siedzieć w domu, było by jak znalazł!!!


Chyba contentu? Konwentów teraz nie można, bo coronavirus.

San - Nie 22 Mar, 2020

Arek001 napisał/a:
Kiedy zlokalizujecie całą apkę do Descenta?


Ziarna tłumaczą już chyba drugi lub trzeci rok i ciągle nic w tym temacie nie słychać.

Galakto kiedy tłumaczenia Kampanii do Descenta w apce? Ile będziecie unikać odpowiedzi na tego typu pytania?

Arek001 - Wto 24 Mar, 2020

Czesi nawet wszystko przetłumaczyli, a nasza Galakta dalej czeka tylko nie wiadomo na co. Poza tym, chyba ujawniła się cecha Krakusów, że mają "węża w kieszeni". Descentem dalej handlują, ale appki przetłumaczyć nie chcą. A potem się dziwią, że wydawnictwa upadają, skoro nie dbają o klienta to upadają, ot co. Wielokrotnie już to powtarzałem, że teraz nikt łaski nie robi, że wydaje gry planszowe, teraz jest tyle gier na rynku, że nie ma czasu w to wszystko grać. Ja proszę o to tłumaczenie bo bardzo lubię tę grę i chciałbym pograć z appką.
San - Sob 28 Mar, 2020

Kiedy można się spodziewać Instrukcji do Waste Knights 2ed Po polsku do pobrania?
yadyam - Wto 31 Mar, 2020

Powrót Zapomnianej Ery?
Darku - Sob 04 Kwi, 2020

Arek001 napisał/a:
Czesi nawet wszystko przetłumaczyli, a nasza Galakta dalej czeka tylko nie wiadomo na co. Poza tym, chyba ujawniła się cecha Krakusów, że mają "węża w kieszeni". Descentem dalej handlują, ale appki przetłumaczyć nie chcą. A potem się dziwią, że wydawnictwa upadają, skoro nie dbają o klienta to upadają, ot co. Wielokrotnie już to powtarzałem, że teraz nikt łaski nie robi, że wydaje gry planszowe, teraz jest tyle gier na rynku, że nie ma czasu w to wszystko grać. Ja proszę o to tłumaczenie bo bardzo lubię tę grę i chciałbym pograć z appką.


W dobie aktualnej kwarantanny przetłumaczona aplikacja siadłaby jak nic :(

Arek001 - Nie 05 Kwi, 2020

Większość wydawców stara się uprzyjemnić ten trudny czas graczom poprzez udostępnienie dodatkowego darmowego kontentu, czy to poprzez P&P, czy to w aplikacjach mobilnych, a Galakty się jakoś mało stara. Gdyby przetłumaczyli tą apkę to można by było dużo pograć samemu.
Chrostek84 - Pon 06 Kwi, 2020

Czy pojawiła się szansa na wydanie:
Elder Sign:Omens of the Pharaoh ?,
LOTR: A Shadow in the East ?
Czy są jakieś postępy z planowaniem kolejnej fali Druku na Żądanie ?
Co z Powrotem do Zapomnianej Ery ?

Hetairoi13 - Pon 06 Kwi, 2020

1. Czy jest szansa na dodruki dodatków do Posiadłości Szaleństwa - Ulice Arkham i Ścieżki Węża

2. Arkham Horror 3ed. FFG zapowiedziało nowy dodatek, czy jest szansa na jego wydanie w PL?

Yuri - Pon 06 Kwi, 2020

Czy jest szansa na dodruk "Przerażających Podróży"?
sirafin - Wto 07 Kwi, 2020

Yuri napisał/a:
Czy jest szansa na dodruk "Przerażających Podróży"?

http://galakta.pl/plany-w...wnicze-dodruki/

Trzecia pozycja od góry ;)
(też czekam)

Bary - Czw 09 Kwi, 2020

Galakto, czy jest w planach dodruk CIeni Nerekhall?
Arek001 - Pią 10 Kwi, 2020

Kiedy zamierzacie odpowiedzieć na pytania w miesiącu kwietniu?
Darku - Pią 10 Kwi, 2020

Arek001 napisał/a:
Kiedy zamierzacie odpowiedzieć na pytania w miesiącu kwietniu?


Zarobieni są

D.W. - Sob 11 Kwi, 2020

Witajcie.

Nie chcę w tej chwili komentować obecnej sytuacji wydawnictwa czy też rynku w powiązaniu z koronawirusem bo na to przyjdzie na pewno czas. Bo dopiero za jakiś cza będzie można ocenić czy próbować przewidzieć co się będzie działo.
W każdym razie wszyscy jesteśmy zdrowi, zdecydowana większość z nas pracuje zdalnie a firmie pracują tylko osoby odpowiedzialne za wysyłkę.

Odpowiadając na pytania:

Descent – po najbliższej aktualizacji aplikacji powinny się pojawić Ziarna Zepsucia (Seeds of Corruption). Tłumaczenie jest już kompletne i zostało wgrane.
Cień Nerekhall – na ma w planach na chwilę obecną tego dodatku.

Posiadłość Szaleństwa – Będą dodruki wszystkich dodatków. O tym kiedy się pojawią będziemy informować na naszej stronie. Pod koniec kwietnia pojawią się Przerażające podróże.

Horror w Arkham LCG – zdecydowaliśmy się dodruk pierwszego cyklu. Zobaczymy co dalej. Ale jest szansa na jakieś dodruki Cyklów, które się sprzedały. Tym bardziej, że z drukiem na żądanie niewiele się wyjaśniło do tej pory.

Horror w Arkham 3ed – nowy dodatek – szanse są.

Waste Knight 2ed – myślę, że instrukcja do pobrania może być za około 2-3 miesiące.

Na koniec chciałbym życzyć Wam wszystkim wraz z rodzinami przede wszystkim dużo zdrowia w tym trudnym czasie. A także cierpliwości. I oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji świąt Wielkanocnych.

Darku - Pon 13 Kwi, 2020

D.W. napisał/a:
Descent – po najbliższej aktualizacji aplikacji powinny się pojawić Ziarna Zepsucia (Seeds of Corruption). Tłumaczenie jest już kompletne i zostało wgrane.
Cień Nerekhall – na ma w planach na chwilę obecną tego dodatku.


Szkoda, że akurat kampania która wymaga dodatku wręcz niemożliwego do zdobycia :(
Mam nadzieję, że jednak w niedalekiej przyszłości pojawi się reszta

San - Pon 13 Kwi, 2020

A wiadomo kiedy ma być ta aktualizacja?
Będziecie tłumaczyć The Delve, Trialsy i ostatnią kampanię?

Berni77 - Nie 19 Kwi, 2020

San napisał/a:
A wiadomo kiedy ma być ta aktualizacja?
Będziecie tłumaczyć The Delve, Trialsy i ostatnią kampanię?


Patrząc na to jak sprawnie im szło dotychczasowe tłumaczenie apki to raczej mają na to wywalone.
Szybciej umrzesz ze starości niż się tym zajmą...

Arek001 - Pon 20 Kwi, 2020

Chciałbym zapytać jak postępy w wydaniu gry Waste Knights: Second Edition. Na KS pisaliście, że planowane dostarczenie do wspierających to luty 2020, jest kwiecień, a gry nie widać na horyzoncie. W którym kwartale planujecie przesłać ją do wspierających z Polski?

Kiedy premiera Hero Pack do S&S?

Yuri - Pon 20 Kwi, 2020

Arek001 napisał/a:
Chciałbym zapytać jak postępy w wydaniu gry Waste Knights: Second Edition. Na KS pisaliście, że planowane dostarczenie do wspierających to luty 2020, jest kwiecień, a gry nie widać na horyzoncie. W którym kwartale planujecie przesłać ją do wspierających z Polski?

Kiedy premiera Hero Pack do S&S?


"...And yes, +3 months for other languages, but we will do our best to make it shorter. As written below, some of the Polish files are ready, and the German translation has already started, too."

" Na ten moment bezpiecznie zakładamy sierpień. Plus jest taki, że gra jest kompletowana w Polsce, czyli pójdzie bezpośrednio od nas kurierem, więc właściwie sama wysyłka nie będzie rzutować na opóźnienie. Może uda się wcześniej, bo nad przygodami pracujemy równolegle po polsku i po angielsku w tym momencie, ale wolimy założyć 3 miesiące, a potem np. zmieścić się w 2."

Info z KSowego działu komentarzy.

mackan - Sob 25 Kwi, 2020

Czy wydacie Atomic Bonds do planszowego Fallouta?
grzegorz2010 - Nie 26 Kwi, 2020

Arek001 napisał/a:
Chciałbym zapytać jak postępy w wydaniu gry Waste Knights: Second Edition. Na KS pisaliście, że planowane dostarczenie do wspierających to luty 2020, jest kwiecień, a gry nie widać na horyzoncie. W którym kwartale planujecie przesłać ją do wspierających z Polski?

Kiedy premiera Hero Pack do S&S?


Informacje z działu komentarzy z KS są nawet trochębardziej pesymistyczne "Biorąc pod uwagę opóźnienie i fakt, że polska edycja będzie 2-3 miesięcy po angielskiej raczej należy się spodziewać gry na jesieni."

Chrostek84 - Pon 04 Maj, 2020

Czy macie jakieś wieści od FFG, odnośnie Druku na Żądanie ?
Kiedy FFG uruchomi druki i dodruki swoich gier ?
Czy pojawiła się szansa na: A Shadow in the East ?
Czy ukażą się po polsku najnowsze standalone scenario do WP i HA:
Escape from Khazad-dûm Custom Scenario Kit
The Mines of Moria
Barkham Horror: The Meddling of Meowlathotep
The Blob That Ate Everything ?

sirafin - Pon 04 Maj, 2020

Czy są jakieś wieści odnośnie kolejnych pozycji z serii EXIT? Minął kwartał, a w zakładce z nowościami niestety nie pojawiły się żadne zapowiedzi gier z tego cyklu.

Posiadłość Szaleństwa: Przerażające podróże nie dały rady pojawić się do końca kwietnia. To tylko drobna obsuwa, czy może poważniejszy problem i należy się spodziewać dużego opóźnienia?

psborsuk - Pon 04 Maj, 2020

Chrostek84 napisał/a:

Czy ukażą się po polsku najnowsze standalone scenario do WP i HA:
Escape from Khazad-dûm Custom Scenario Kit
The Mines of Moria

Że nie wspomnę (po raz kolejny...) o Ruins of Belegost - Gen Con 2016

Krzysiek - Wto 05 Maj, 2020

Czy wczoraj nie był pierwszy majowy poniedziałek?
Baloosh - Wto 05 Maj, 2020

To ja z kronikarskiego obowiązku poproszę o informacje nt.:
- Ruin Belegostu po polsku
- cyklu Ered Mithrin po polsku
- dodatku A Shadow in the East wraz z cyklem, który otwiera po polsku
- statusu tegorocznego (zeszłorocznego?) wydarzenia Fellowship - na które to były zbierane już zapisy (nawet na jego polską wersję)
- najnowszych scenariuszy standalone: Escape from Khazad-dûm, The Mines of Moria, The Wizard's Quest po polsku

Pozdrawiam i trzymam kciuki za odważne decyzje!

mluckner - Wto 05 Maj, 2020

Czy macie w planach tłumaczenie bezpłatnego dodatku do Horroru w Arkham "Read or Die"?
Xian - Sro 06 Maj, 2020

Kilka pytan ode mnie:

    Czy sa planowane dodruki dodatkow do Eldritch Horror innych niz Miasta w Gruzach np. Krainy Snow?
    Czy zastanawialiscie sie na wydaniem gry Euthia: Torment of Resurrection? Projekt wczoraj wystartowal na KickStarterze.
    Czy pojawia sie w ofercie sklepu akcesoria FFG np. dedykowane kosci do gier?

pabloviega - Sro 06 Maj, 2020

Niestety Galakta coraz bardziej olewa swoich fanów. Jak się ich zapytać kiedy dodruk to piszą, żeby śledzić plany wydawnicze na stronie.

Talisman podstawka się skończył. Dodruk ma być w drugiej połowie maja. Info od sklepu aleplanszowki.pl nie od Galakty...

alpha70 - Sro 06 Maj, 2020

WP LCG - Cykl "Haradrimowe"

Jeszcze gdzieniegdzie można kupić, ale chciałbym odwlec w czasie ten zakup.
Czy będzie kolejny dodruk DnŻ tego cyklu?
Jeżeli NIE, to muszę przeorganizować moją kolejkę zakupów :smile:

Xian - Sro 06 Maj, 2020

pabloviega napisał/a:
Niestety Galakta coraz bardziej olewa swoich fanów. Jak się ich zapytać kiedy dodruk to piszą, żeby śledzić plany wydawnicze na stronie.

Talisman podstawka się skończył. Dodruk ma być w drugiej połowie maja. Info od sklepu aleplanszowki.pl nie od Galakty...


Chwilę później wrzucili na profilu i na stronie aktualizację, że będzie dodruk Talismana.

Ja odnoszę wrażenie, że forum nie jest dla nich priorytetem, żeby nie napisać dosadniej. O wiele szybciej udzielają odpowiedzi na profilu facebookowym. Gdyby nie ten temat, to praktycznie nic się tu nie dzieje...

Rozumiem że przy obecnej sytuacji ciężko dawać ludziom zapewnienia - "tak zaraz zabieramy się za dodruk" lub "produkt xyz będzie dostępny za dwa tygodnie", bo raz że często są to decyzje, na które nie mają bezpośredniego wpływu (np. o fali dodruków decyduje wydawca) lub z ich perspektywy nie ma to sensu, ale brak dialogu na pewno zniechęca fanów.

alpha70 - Sro 06 Maj, 2020

No w sumie Galakta mogłaby ustawić sobie powiadomienia o nowym wpisie tutaj i w miarę możliwości odpowiadać. Szkoda, że tak nie robi :cry:
D.W. - Sro 06 Maj, 2020

Kolejny miesiąc z wirusem za nami. Na szczęście wszystkie osoby pracujące w bezpośrednio wydawnictwie są zdrowe ale praca zdalna, podział na grupy itp. na dłuższą metę jest męczący. Jednak wirus pojawił się wśród osób z nami współpracującymi z innych miast. Dlatego nie jest on czymś całkiem wirtualnym.
Poniżej odpowiedzi na pytania:

• Descent: Wędrówki w mroku - wysłaliśmy aktualizację do Descenta ze scenariuszem Cienie Nerkhal. Czekamy na aktualizację aplikacji. Na to kiedy ona nastąpi nie mamy wpływu.

• Waste Knights – warstwa fabularna bardzo się rozbudowała. Kilka osób pisze teksty ale to wszystko trzeba jeszcze przetestować, sprawdzić. Tu coś poprawić. Nie wszystko można w warunkach izolacji można sprawnie robić. A za jakiś czas nikogo nie będzie interesowało, kiedy to było robione. Dlatego musi być zrobione po prostu dobrze ale to wymaga więcej czasu niż zakładaliśmy..

• Hero Packi do Sword & Sorcery – z naszej strony czekamy już tylko na wyprodukowanie i transport.

• Fallout: Atomic Bonds – Myślę, że fani tego tytułu mogą być spokojni…

• DNŻ – zobaczymy jak nowe rozwiązanie wprowadzone przez FFG jeśli chodzi o to kto to produkije, ceny itp. będzie działało i wtedy podejmiemy decyzje.

• Władca Pierścieni LCG – sytuacja z dodatkami w systemie DNZ jest tutaj powiązana w punktem wyżej o DNZ.

• Horror w Arkham LCG: Nic się na razie nie zmieniło. Serię chcemy kontynuować i będą wydawane kolejne dodatki. Wkrótce pojawi się dodruk pierwszego cyklu i będziemy też myśleć o którymś kolejnym.

• Exit - można się spodziewać kolejnych tytułów z tej serii. Które to będą i kiedy - tutaj odsyłamy Was do śledzenia zapowiedzi.

• Posiadłość Szaleństwa 2ed – Dodruk podstawki już dotarł. Wkrótce Przerażające Podóże a potem następne dodatki.

Proszę też o zrozumienie, że nie mogę tutaj pisać w stylu. Tak wydamy XXX, wydamy ZZZ. Bo wtedy jakiekolwiek newsy na naszej stronie nie będą miały sensu a czasami jest miło kogoś zaskoczyć.

Przepraszam za opóźnienie 48h w odpowiedzi.

Trzymajcie się wszyscy w zdrowiu. Do zobaczenia za miesiąc!

Darku - Sro 06 Maj, 2020

alpha70 napisał/a:
WP LCG - Cykl "Haradrimowe"

Jeszcze gdzieniegdzie można kupić, ale chciałbym odwlec w czasie ten zakup.
Czy będzie kolejny dodruk DnŻ tego cyklu?
Jeżeli NIE, to muszę przeorganizować moją kolejkę zakupów :smile:


Ja bym nie czekał i nie zastanawiał się. Jeśli nawet jakimś cudem będzie taki dodruk to nie będzie to szybko

San - Czw 07 Maj, 2020

A gdzie odpowiedź czy będziecie tłumaczyć resztę apki do Descenta?
Berni77 - Sob 09 Maj, 2020

San napisał/a:
A gdzie odpowiedź czy będziecie tłumaczyć resztę apki do Descenta?


Brak odpowiedzi jest chyba najlepsza odpowiedzą czy są zainteresowani dalszą pracą nad aplikacją...
Może czas najwyższy aby grupa fanów Descenta się nią zajęła i zrobiła to sprawniej niż kilka lat nicnierobienia Galakty w tym temacie.
Zrozumcie, że Galakta nie ma ani grosza z aplikacji więc nie jest tym po prostu zainteresowana. Sam Descent też został skreślony przez Asmodee więc nie ma i już nic nie będzie - ani dodruków ani dodatków więc tym bardziej Galakcie się nie chce i po prostu nie opłaca robić i płacić za coś co nie przyniesie im ani złotówki zysku,a będzie tylko kosztem dla firmy. Oni po prostu nie mogą tak bezczelnie napisać, żebyśmy się odwalili i tyle ;)

Arek001 - Wto 12 Maj, 2020

@Berni77 jak sobie wyobrażasz, że fani wezmą tłumaczenie aplikacji w swoje ręce? Pytam tak na poważnie, bez złośliwości. Przecież Galakta ma umowę z FFG i oni nie przekażą fanom plików do tłumaczenia. Oczywiście się z Tobą zgadzam, że gdyby fani się za to wzięli, to by to zrobili 1000 razy szybciej niż Galakta. Przykre jest to, że tak mają gdzieś swoich klientów. Powiem szczerze, ze gdyby zrobili jakąś zrzutkę to bym wsparł, żeby tylko aplikacja była cała po Polsku.
Pan P - Sro 13 Maj, 2020

Arkham Noir: Case 1 - The Witch Cult Murders, czy jest szansa że wydacie tą gre i cały jej cykl ?
grzegorz2010 - Pią 15 Maj, 2020
Temat postu: Apropo Descenta
Dla tych co pytają o tłumaczenie apki Descenta mam nowinę "Descent: Wędrówki w mroku - wysłaliśmy aktualizację do Descenta ze scenariuszem Cienie Nerkhal. Czekamy na aktualizację aplikacji. Na to kiedy ona nastąpi nie mamy wpływu. " Przecież napisali wprost, że właśnie przetłumaczyli kolejną kampanię. Co więcej, napisali też, że w chwili obecnej zajmują się Waste Knights 2 bo mają już spore opóźnienia. Co prawda zgadzam się w 100%, że fani dużo szybciej wykonaliby tłumaczenia, ba gdyby istniał workshop to byśmy mieli genialne kampanie ale...
Arek001 - Sob 16 Maj, 2020

Tak jak wspomniałem wcześniej, wyceńcie ile będzie kosztowało przetłumaczenie całej aplikacji do Descenta i zróbcie zrzutkę, może uda się uzbierać kasę i ujrzymy to tłumaczenie szybciej. Sam oczywiście będę wspierał taką inicjatywę.
enrike - Czw 21 Maj, 2020
Temat postu: Dodruk cyklu Pożeracze snów
Czy planujecie dodruk cyklu Pożeracze snów do Arkham LCG? Dziwnie szybko się skończył...
Xian - Czw 21 Maj, 2020

Czy jest planowany dodruk Powrót Nocy Fanatyka? Czy w ogóle będą pojawiać się dodruki dodatków z serii Powrót... do Arkham LCG?

Czy będą/są planowane dodruki dodatków innych niż Miasta w Gruzach do gry Eldritch Horror?

miki1313 - Pon 25 Maj, 2020
Temat postu: Horror w Arkham LCG
Jestem nowym graczem w Horror w Arkham LCG i zacząłem zbierać swoją kolekcję od ostatniego cyklu "Pożeracze Snów" oraz dostępnych aktualnie na rynku "dużych" dodatków do tej gry.

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość Galakty, że będzie dodruk całego cyklu "Dziedzictwa Dunwich", którego nie mogę się już doczekać jak pojawi się w sprzedaży.

Teraz gorąca prośba do Was z Galakty :)
Chętnie zobaczył bym również w dodruku pozostałe niedostępne już w sprzedaży "Zestawy Mitów" do: "Szlaku do Carcosy", "Zapomnianej Ery" oraz "Pierwszego Kręgu".

Podejrzewam, że oprócz mnie jest dużo nowych graczy i fanów tej gry, którzy tak samo jak ja byli by chętni na uzupełnienie brakujących zestawów tej gry w swoich kolekcjach.

Galakta z niecierpliwością czekamy na kolejne wiadomości o kolejnych dodrukach dodatków do Horror w Arkham LCG, które mam nadzieję że będą pojawiać się wkrótce :) :) :)

grimhen - Wto 26 Maj, 2020
Temat postu: Re: Dodruk cyklu Pożeracze snów
enrike napisał/a:
Czy planujecie dodruk cyklu Pożeracze snów do Arkham LCG? Dziwnie szybko się skończył...


Również dołączę się do pytania, na sklepach resztki a dopiero co zamknął się cykl i "Poszukiwania Kadath" już nie dostałem :(

Unkas84 - Czw 28 Maj, 2020

Nie będzie odkrywcze to co napiszę ale sam chciałbym skompletować cykl Zapomniana Era, Przerwany krąg oraz Pożeracze snów do HwA lcg ale obecnie się nie da. Kilkoro moich znajomych z tego powodu przesiadło się na wersję angielską, natomiast ja nie planuję gdyż grę przechodzę z moją dziewczyną a ona woli grać po polsku. Galakto jeśli nie planujecie chwilowo dodruku to w imieniu swoim i innych graczy proszę byście rozważyli chociaż DnŻ do wspomnianych wyżej serii. Pozdrawiam.
Chrostek84 - Nie 31 Maj, 2020

Czy wiadomo już coś o kolejnych DnŻ ?
familyman - Pon 01 Cze, 2020

Horror w Arkham lcg? Powiedzmy to otwarcie. Nie mozna NIC w tej chwili skompletowac do tej gry. Oprocz podstawki nic nie jest dostepne w caloaci, nawet o zgrozo ostatni cykl ktory dopiero co sie zakonczyl juz jest niedostepny (po nieco ponad miesiącu od premiery ostatniego dodatku cyklu). Co to byl za naklad? Jak ludzie maja w to grac jak nic nie da sie kupic do tej gry, a wydawca nie jest w stanie zapewnic nawet dostpenosci w sklepach ostatniego cyklu dodatków (a po prawdzie żadnego cyklu dodatków) Bez sensu. Gra w tej chwili jest martwa, ponieważ nowy gracz nie może nic do niej kupić oprócz podstawki co jest wręcz okrutne (kup sobie wersje demo a innych wersji już nie ma) Jeśli chodzilo o to zeby umoczyc serie pl i zeby ludzie poszukali sobie innego lcg to gratulacje. Rozumiem ze to gra tylko dla wiernych fanow ktorzy kupia na premiere a potem zapomnij. Wybaczcie moje swiete oburzenie ale cos tu jest grubo nie tak. W związkuz tym pytanie. Czy wydawca zamierza coś z tym zrobić by choć jeden cykl był do kupienia w całości? Co z pozostałymi cyklami? Na rynku nie ma już prawie nic (zostały pojedyńcze zestawy) a chętnych sporo z tego co widzę.
D.W. - Wto 02 Cze, 2020

Witamy czerwiec w tym trudnym i dziwnym czasie. Nasz zespół powoli wraca do biura, co powinno przyspieszyć pracę nad nowymi tytułami. W każdym razie dbamy zarówno o nas, jak i o przesyłki które od nas wychodzą.

Horror w Arkham: Gra karciana LCG - tytuł póki co cieszy się zainteresowaniem, więc zdecydowaliśmy się na dodruk całego cyklu Dziedzictwa Dunwich. Myślimy o kolejnych.

Co do zarzutów dotyczących tego, że nie są dostępne wszystkie dodatki to odpowiem tak. To takie kółko zamknięte, ponieważ nie są dostępne dlatego, że właśnie brakuje wcześniejszych a to napędza sprzedaż tych co są dostępne.

Dla nas priorytetem jest wydawanie tej serii jak najdłużej i wiele nauczyliśmy się na wcześniejszych wydaniach gier LCG. Dodatki zawsze z czasem sprzedają się coraz słabiej i to one generują po jakimś czasie największe straty ponieważ rozpoczynający grę kupują tylko pierwsze dodatki nie patrząc na te, które są daleko przed nimi.

Tymczasem w tej chwili nowe dodatki sprzedają się dobrze. Czy to zła strategia? Być może zła dla tych, który dołączają w tej chwili, ale dla tych, którzy zbierają tę serię od dawna daje szansę na jej kontynuowanie. My nie chcemy mieć kolejnych stosów dodatków, które być może kiedyś się sprzedadzą…

Arkham Horror LCG ma się dobrze ale z dostępnością dodatków na pewno będzie kłopot ponieważ wydaje nam się, że pewien niedosyt dobrze robi tej serii.

Tutaj zamieszanie związane z możliwością druku DNZ też nam popsuło plany bo miały one być łatwiej dostępne. Ale cóż, musimy się dostosować.

Eldritch Horror – W tej chwili odbył się dodruk dodatku Miasta w gruzach. Jak będzie z innymi dodatkami to zobaczymy jakie ma też plany FFG.

Druk na żądanie – Sprawa nie jest wyjaśniona do końca z FFG/

Descent wędrówki w mroku - czekamy na aktualizację aplikacji. Tak jak pisaliśmy - nie mamy wpływu na to, kiedy to nastąpi. Informowaliśmy, że kolejna część została przetłumaczona. Będziemy interweniować w tej sprawie.

Miejmy nadzieję, że pandemia szybko minie i będzie można trenować na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w Catan - już teraz zachęcamy do udziału.
Trzymajcie się w zdrowiu.

familyman - Wto 02 Cze, 2020

A propo Horror w Arkham LCG i argumentów co do spostrzeżeń odnośnie ogólnie gier LCG przy planowaniu lini wydawniczej to myślę że wiele kwestii w przypadku tej konkretnej gry rządzi się innymi prawami, gdyż jest to gra gdzie by rozezgrać historię trzeba mieć cały cykl, nie jest tak że nie kupimy sobie jednego czy dwóch dodatków z cyklu jak w grze o tron LCG np i nie będziemy miec jakichś tam kart ale z grubsza da się grać. W HWA LCG nie bedziem w stanie przeżyć historii a wtedy to bez sensu, więc co do zasady jeśli choć jeden zestaw z cyklu jest niedostepny to bez sensu kupować cykl a na chwilę obecną żadnego cyklu nie da się skompletować (np w ostatnim cyklu 1 zestaw "poszukiwania Kadath" w wersji pl nie jest dostepny za rzadne pieniadze). Mysle ze ponad to duza zaleta w kontekscie popularnosci gry jest to ze mozna pograc sobie w gre samemu w sposob ktory nie zubaza rozgrywki i co uwazam za kluczowe gra nie byla tworzona pod globalne rozgrywki turniejowe czyli nie ma w niej tzw. "mety" czyli grywalnych kart które "trzeba miec" i ktore sa kupowane ze wzgledu na ich istotna sile w rozgrywce turniejowej. Coś takiego wystepowalo w Grze o tron LCG lub w X-Wingu. Na bazie gry turniejowej kupowało się kolejne zestawy. Nowi gracze mogli sobie kupować "4fun" każdy zestaw ale w grze turniejowej jeśli chceili pograć przegrywali więc musieli dostosowywać się do "mety". Zmiany "mety" i jej ewolucja warunkowało spore zainteresowanie nowymi dodatkami przynajmiej do czasu zainterosowania gra turniejowa. Gdy gra turniejowa z różnych przyczyn się wypalała (X-Wing lub gra o tron) lub po prostu gra nie zaskoczyla (legenda pieciu Kregow) gra sie konczyla bo nie bylo na nia chetnych. HWA LCG to wyjatek bo ta gra zawsze stawiala na przezycie historii, nie bylo "mety", "PROSów cwaniaków", jest po prostu fajna gra bazujaca na dobrej historii i fajnej mechanice i to jest siłą tej gry przede wszystkim. Element turniejowy też tu jest ale to w tym przypadku dodatek a nie głowne danie, które tutaj jest nową historią do przeżycia w ramach cyklu. Mówie tu dla jasności o rynku polskim i moich na nim obserwacjach. Stad uwazam ze że za 15 lat bez problemu znajde kupca na moją kolekcje (jesli zechce ja sprzedac) bo to gra kompletna z którą nawet w pojedynke lub w 2 osoby można przeżyć swietne 50-60 scenraiuszy, już chyba 6 sezonów (to jak swietny serial ktory wielu z checia nadrobi jesli nie ogladalo nawet w czasie premiery), super się przy tym bawiąc. Moznabez obaw zrobic sobie przerwe w graniu kiedy ma się ochote np miedzy cyklami a potem jeszcze gre można sprzedać bez problemu za dobrą cenę na rynku wtornym. IMHO tutaj tkwi magia popularność HWA LCG :) . Dlatego prosze dbajcie o ta gre, bo mysle ze warto i mozna na niej sporo zarobic nawet jesli dodrukujecie starsze dodatki. I tak sie w koncu sprzedadza bo kazdy komu gra sie spodoba bedzie chcial przezyc inne historie nie tylko ta ostatnia w cyklu wydawniczym (zakldacac oczywiscie ze bedzie dostepny dany cykl w calosci bo inaczej historii sie juz przezyc nie da). Pozdrawiam
familyman - Sro 03 Cze, 2020

Pozdrawiam
Xian - Sro 03 Cze, 2020

Na kolejną odpowiedź musisz poczekać do lipca... :mrgreen:
San - Pon 22 Cze, 2020

Waste Knights - Jak wygląda sytuacja? Kiedy można się mniej więcej spodziewać polskiej wersji?
Descent - Wiadomo już coś o DnŻ i jakie są plany ad. ostatnich 4 H&MC? Czy zamierzacie przetłumaczyć ostatnią kampanię w aplikacji oraz tryby Trials i Delve?

mizu - Sro 24 Cze, 2020

Cześć :)

Chciałbym zapytać się o dwie kwestie:

-czy znana jest orientacyjna data premiery gry Mysthea?
-wiadomo kiedy dodruki dodatku Dunwitch z AH dotrą do Polski?

pozdrawiam

Damet - Pią 26 Cze, 2020

Descent M&H - kiedy mozna sie spodziewac pozostalych kart? Czy jest szansa ze w najblizszym DnZ pojawia sie wszystkie brakujace dodatki?

Seria S&S
- obecnie czekamy na male dodatki. W jednym ze sklepow internetowych widzialem czas realizacji III kwartal. Czy ten termin jest realny ?
- fajnie ze pojawila sie zapowiedz duzego dadatku. Rozumiem ze kolejne informacje beda sie pojawiac na stronie (cena, mozliwosc zamowienia, itd) ?
- czy w ramach kolejnego malego dodatku jest szansa ze pojawi sie:
http://www.aresgames.eu/g...oul-form-heroes

Crowmaster - Wto 30 Cze, 2020

Pewnie mało prawdopodobne, ale nic nie zaszkodzi zapytać. Jeżeli np. uda się zrobić ostanie tłumaczenia do Descenta H&M Collection to czy istnieje jakaś szansa na ściągnięcie skądś tych zestawów z figurkami? Może jakieś grupowe zamówienie czy coś. Przyznam, że zestawy z figurkami kupowałem w miarę dostępności polskiego tłumaczenia, ale z tego co widzę, te 4 ostatnie zestawy są baaaardzo trudno dostępne, a zależałoby mi (i pewnie nie tylko mi) na pełnej kolekcji.
Może Galakta jest w stanie wynegocjować z FFG zakup samych figurek? Może mają jakieś zapasy magazynowe w razie reklamacji. Tłumaczenie tych zestawów przez Galakte trwało latami i nie było nigdy wiadomo czy będą przetłumaczone wszystkie. Cieszę się, że mimo wszystko zbliżamy się do końca, ale ze względu na tak mocno rozciągnięty proces wydawania polskich wersji prosiłbym o pomoc w dokończeniu kolekcji :)

yarzab - Sro 01 Lip, 2020

Witam,

Znana jest przybliżona data (kwartał) wydania Dylematów Króla?

Dziękuje i pozdrawiam,
Tomek

oinek - Czw 02 Lip, 2020

chciałem się zapytać kiedy będzie dostępna przedsprzedaż najnowszego dodatku do Arkham Horror 3 ed.? Oraz kiedy mniej więcej będzie premiera?
mnw - Czw 02 Lip, 2020

Chciałbym zapytać czy w związku ze wzmożoną ostatnio aktywnością fandomu Władcy Pierścieni LCG, jest jakaś szansa na dodruki brakujących pozycji i/lub dokończenie serii po polsku? Czy DNŻ obecnie to jest jedyna nadzieja na cokolwiek (zakładając, że się cokolwiek wyklaruje w tym temacie)? Czy to znaczy, że rozszerzenia deluxe takie jak Hobbit pozostaną już tylko na rynku wtórnym? Jaka jest aktualnie sytuacja w FFG pod tym kątem, rozumiem że problemy z dostępnością u nas na rynku wynikają w dużej mierze z ich polityki, czy coś się w tym względzie zmienia ostatnio (na lepsze/na gorsze)?
Bary - Pią 03 Lip, 2020

mnw napisał/a:
Chciałbym zapytać czy w związku ze wzmożoną ostatnio aktywnością fandomu Władcy Pierścieni LCG, jest jakaś szansa na dodruki brakujących pozycji i/lub dokończenie serii po polsku? Czy DNŻ obecnie to jest jedyna nadzieja na cokolwiek (zakładając, że się cokolwiek wyklaruje w tym temacie)? Czy to znaczy, że rozszerzenia deluxe takie jak Hobbit pozostaną już tylko na rynku wtórnym? Jaka jest aktualnie sytuacja w FFG pod tym kątem, rozumiem że problemy z dostępnością u nas na rynku wynikają w dużej mierze z ich polityki, czy coś się w tym względzie zmienia ostatnio (na lepsze/na gorsze)?


Przyłączam się do pytań kolegi! Może jednak skusilibyście się i dodrukowali te brakujące pudełka sagi hobbita i WP? LCG powoli dobiega końca i w wraz z dnż najnowszych 2 cykli można byłoby wszystko pięknie zamknąć.

psborsuk - Pią 03 Lip, 2020

Dodruków nie będzie na pewno, temat był wałkowany do znudzenia. Bardziej istotne pytanie jest, czy będą wydane ostatnie cykle, i brakujące scenariusze z GenConów.
Chrostek84 - Sob 04 Lip, 2020

Czy wiadomo już kiedy następna fala Druku na żądanie i co w niej się znajdzie ?
Bary - Pon 06 Lip, 2020

psborsuk napisał/a:
Dodruków nie będzie na pewno, temat był wałkowany do znudzenia. Bardziej istotne pytanie jest, czy będą wydane ostatnie cykle, i brakujące scenariusze z GenConów.

To wspaniale, że się już tym tematem znudziłeś, jednak podaruj sobie tę arogancję w pouczaniu innych, co jest istotnym pytaniem, a co nie. Każdy zadaje pytania w swoim imieniu i niech tak pozostanie...

finallyh - Pon 06 Lip, 2020

Chrostek84 napisał/a:
Czy wiadomo już kiedy następna fala Druku na żądanie i co w niej się znajdzie ?


Podpinam się pod pytanie.

lorddanthe - Pon 06 Lip, 2020

Co z dodrukami dodatków do Posiadłości Szaleństwa (m. in. Ulice Arkham, Ścieżka Węża) i Eldritch Horror (m. in. Krainy snów, Zaginiona Wiedza) ?

Pozdrawiam

psborsuk - Wto 07 Lip, 2020

Bary napisał/a:
psborsuk napisał/a:
Dodruków nie będzie na pewno, temat był wałkowany do znudzenia. Bardziej istotne pytanie jest, czy będą wydane ostatnie cykle, i brakujące scenariusze z GenConów.

To wspaniale, że się już tym tematem znudziłeś, jednak podaruj sobie tę arogancję w pouczaniu innych, co jest istotnym pytaniem, a co nie. Każdy zadaje pytania w swoim imieniu i niech tak pozostanie...

Jeśli dla Ciebie stwierdzenie faktu (wielokrotnie stwierdzanego przez Wydawnictwo) jest arogancją, to jak nazwiesz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem? (Tak, zdaję sobie sprawę, że rzeczone czytanie to zanikająca sztuka...) Wznawianie starych dodatków do WP jest nieopłacalne, i nie zmieni tego kilkudziesięciu fanów. Sorry, to są fakty. Tym bardziej, że, czego może nie zauważyłeś, gra w obecnej postaci się kończy, i nie wiadomo, czy i w jakiej postaci powróci. To też fakty.
A efektem stwierdzenia "każdy zadaje pytania w swoim imieniu..." jest to, że pojawiają się wciąż te same (w sporej części) pytania, na które nikt nie udziela odpowiedzi, bo ona (uwaga!) już została udzielona. A pytania o nowości mogą po prostu w nich zginąć.
A jak Ci się to nie podoba to, co napisałem, zawsze możesz mnie oskarżyć o mowę nienawiści :lol: (jakbyś nie zauważył, to była ironia).

Bary - Sro 08 Lip, 2020

psborsuk napisał/a:
Bary napisał/a:
psborsuk napisał/a:
Dodruków nie będzie na pewno, temat był wałkowany do znudzenia. Bardziej istotne pytanie jest, czy będą wydane ostatnie cykle, i brakujące scenariusze z GenConów.

To wspaniale, że się już tym tematem znudziłeś, jednak podaruj sobie tę arogancję w pouczaniu innych, co jest istotnym pytaniem, a co nie. Każdy zadaje pytania w swoim imieniu i niech tak pozostanie...

Jeśli dla Ciebie stwierdzenie faktu (wielokrotnie stwierdzanego przez Wydawnictwo) jest arogancją, to jak nazwiesz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem?

Zabawne, że piszesz o czytaniu ze zrozumieniem, bo zdecydowanie nie zrozumiałeś mojego posta. Jeszce raz napiszę: zadawaj własne pytania, zamiast oceniać i umniejszać pytaniom innych. Równie dobrze zaraz ktoś zadający pytanie o S&S może Ci powiedzieć, że Twoje pytanie o ostatnie cykle jest nieistotne, bo wszak Galakta napisała, że "z punku biznesowego seria powinna być dawno zamknięta". Ameryki ze swoimi "faktami" nie odkryłeś, ale nie czuję potrzeby tłumaczenia się, dlaczego zadaje konkretne pytanie, bo zaczyna to być śmieszne. Naprawdę nie potrzeba szeryfa wątku, który będzie pod swoje dyktando oceniał, jakie pytania są zasadne, a jakie nie. Mieliśmy do tej pory dowolność i niech tak pozostanie. Przemilczę kwestię mowy nienawiści, aby utrzymać pewien poziom dyskusji.

Brand - Sro 08 Lip, 2020

Galakto! co dalej z moim ukochanym Władcą Pierścieni LCG? Czy cykl Ered Mithrin będzie w systemie druku na żądanie? Co z dodatkami, których już nie ma w sklepach a z drugiej ręki kosztują od 300 zł w górę?

Co z tego, że temat był wałkowany. Ja wciąż wierzę, że kiedyś usłyszę dobrą nowinę o dodruku :)

Bary - Czw 09 Lip, 2020

Czy macie może w planach wydanie świeżo zapowiedzianego dodatku do Cywilizacji?
D.W. - Czw 09 Lip, 2020

Czerwiec minął bardzo szybko w natłoku pracy. Cały nasz zespół trzyma się w zdrowiu i mamy nadzieję, że i Wam zdrowie dopisuje. Teraz czas na odpowiedzi na czerwcowe pytania:

Horror w Arkham: Gra karciana - dodruk Dziedzictwo Dunwich - cykl dotrze do naszych magazynów w pierwszej połowie sierpnia.

Generalnie odbiór tej gry jest bardzo pozytywny w naszym kraju co nas bardzo cieszy tym bardziej, że wydajemy wszystkie wychodzące dodatki. Zdajemy sobie sprawę z braków i dlatego podleliśmy działania w tej sprawie. Ale to wszystko wymaga czasu bo plany izamówienia realizuje się w cyklu wielomiesięcznym.

Mogę zadeklarować, że będziemy się starać zwiększać dostępność cyklów, które zostały wyprzedane. Nie ogłaszaliśmy tego jeszcze oficjalnie ale zamówiliśmy już kolejny, wyprzedany cykl w normalnym dodruku. Jeśli pojawi się możliwość zamówimy także kolejny cykl z tych, których najbardziej brakuje.

I cały czas będziemy obserwować jak się zachowuje sprzedaż dodruków.


Waste Knights - Balansujemy ostatnie scenariusze. Później redakcja, produkcja i rozpoczynamy wysyłki. Wersja angielska planowana jest na końcówkę sierpnia-początek września. Wersja polska trzy miesiące później, więc będzie zgodnie z naszym założeniem przełom listopada i grudnia.

Wszystko przebiega w tej chwili zgodnie z najnowszym planem. Wkrótce będziemy mieli też dla Was zdjęcia gotowych elementów plastikowych, które do nas dotrą.

Oczywiście opóźnienie co do planów z przed kampanii jest ale po prostu ta gra się bardzo ale to bardzo rozrosła i mamy nadzieję, że to zrekompensuje czas oczekiwania.

DNŻ - czekamy na informacje od FFG kiedy rozpoczną zbieranie zamówień. Jeszcze nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy DNŻ wrócą, oraz jakie tytuły będą w ofercie. Na pewno o tym poinformujemy na galakta.pl oraz na naszym fanpage, kiedy już taka informacja się pojawi.

Descent - czekamy cały czas na ruch FFG w sprawie aplikacji. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji o tłumaczeniu kolejnych dodatków do aplikacji.

Mysthea - Nie wiemy jeszcze, kiedy gra się dokładnie ukaże. Czekamy na informacje od głównego wydawcy na rozpoczęcie druku. Śledźcie nasze Social Media - na pewno się tym pochwalimy, kiedy pojawią się konkrety.

Dylematy króla - j.w.

Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze - linia dopiero się rozpoczęła. Jak w przypadku każdego nowego produktu o datach premiery dodatków będziemy jeszcze informować na znanych Wam: stronie galakta.pl oraz na naszym facebookowym fanpage.

Władcy Pierścieni LCG - Aktywność fanów a sprzedaż to są trochę dwie różne rzeczy. W każdym razie wzrostu sprzedaży nie zanotowaliśmy. Szansa na dodruk jest bardzo mała.


W przygotowaniu mamy jeszcze kilka nowości, którymi zaskoczymy Was może jeszcze w tym roku. To tyle jeśli chodzi o czerwcowe odpowiedzi. Pogoda jest piękna - korzystajcie, ale mądrze.

mnw - Czw 09 Lip, 2020

Cieszę się, że wszystko się wam układa, zwłaszcza w tym trudnym okresie. Bardzo ciekaw jestem kolejnych niespodzianek, trzeba przyznać, że takie Dylematy Króla to ciekawa i ryzykowna decyzja, ale jakże mile widziana i ważna dla lokalnego rynku planszówkowego.

Bardzo boli tylko LOTR LCG. W pełni się zgadzam, że za aktywnością fandomu Władcy Pierścieni LCG nie musi iść sprzedaż, tylko tutaj został pominięty jeden kluczowy aspekt. Jak mogliście zanotować wzrost sprzedaży produktów, których nie ma na rynku pierwotnym? Czy chodzi o to, że na przykład na podstawie sprzedaży Khazad Dum decydujecie o ewentualnym dodruku cyklu Dwarrowdelf? Wiem, że wasze analizy rynkowe są na pewno bardziej zaawansowane, po prostu się zastanawiam.

Uważam, że nie do przecenienia jest również dostępność podczas wchodzenia w system. Jak nowy gracz ma się zaangażować, jeżeli wszystkie początkowe dodatki i rozszerzenia są przetrzebione lub kompletnie niedostępne? Wydaje mi się, że jest tu efekt sprzężenia zwrotnego czyli np. Khazad Dum może się słabiej sprzedawać również ze względu na świadomość o niemożliwości zakupu cyklu (być może podobnie nawet w przypadku podstawki i dostępnych gdzieniegdzie ochłapów DNŻ pierwszego cyklu).

Zresztą, czy długi czas niedostępności niektórych dodatków nie powoduje, że z automatu popyt na nie rośnie tyle że w sposób niewidoczny?

Gog - Czw 09 Lip, 2020

D.W. napisał/a:
Władca Pierścieni LCG

Robimy dodruk podstawki a to oznacza, że nie zamykamy się na tę serię. To jest najważniejsza informacja. Gra według nas zasługuje na to, aby nowi gracze mogli ją poznać.


– Podsumowanie zbiórki DNZ


Musicie sobie zdawać sprawę, że mimo iż jest to DNZ to i tak obowiązują nas minima produkcyjne. Są mniejsze niż normalny druk, ale są. Są także znacznie droższe co oznacza, że jak nam pozostają na magazynie to przynoszą konkretne straty.

- Aktualne zamówienia DNZ

- pierwszy cykl
, cóż… słabo, dużo poniżej minimum produkcyjnego, ale wydamy te dodatki, bo inaczej ciężko byłoby wprowadzić kogoś nowego. Mamy nadzieję, że reszta sprzeda się w ciągu dłuższego czasu przy okazji podstawki.
.
- Cykl Haradimów – Jest w miarę ok. Oznacza to, że nie pozostanie nam w magazynie zbyt dużo.

- Samodzielne scenariusze- bardzo słabo. Ponownie musimy zamówić znacznie więcej, niż zamówień, aby się pojawiły w sprzedaży.

- Talie koszmarów – całkowita porażka. Teraz zostało ich zamówionych po 1-3 szt.

Mamy na magazynie około 16 dodatków koszmarnych talii, gdzie sprzedaż wyniosła po około 40 szt w ciągu ponad 2,5 roku. A musieliśmy zamówić dużo więcej.

Podsumowując. Nie ma więcej niż maksymalnie 40 kolekcjonerów, którzy mają całość serii i to są najwierniejsi fani.

Teraz co w przyszłości:


- Talie koszmarów – tutaj naprawdę sprawa jest beznadziejna na chwilę obecną, bo jak sami rozumiecie nie możemy się pakować w nowe talie mając wiele produktów tego typu, których nie możemy sprzedać od dawien dawna. I które tylko przyniosły nam stratę.

- normalne dodruki dużych/małych dodatków
– Nie planujemy. Zawsze zamawialiśmy każdego dodatku minimalne ilości i sprzedawały się przez bardzo długi czas. Zrobienie jeszcze raz druku oznaczałoby wyłącznie ogromne straty. Zrobiliśmy 3 lata temu dodruk dwóch najbardziej poszukiwanych dodatków Khazad –dum i Spadkobiercy Numenoru i sprawdziliśmy, jak to wygląda. Dodatkowo teraz są większe minima produkcyjne, które nie pozwalają nam o tym nawet myśleć.

- Druk brakującego dużego dodatku – będziemy się nad tym zastanawiać, jak będzie taka możliwość i o ile minima produkcyjne będą dla nas do przyjęcia. Być może pomyślimy wtedy o jakiś zapisach na ten dodatek i sprawdzimy zainteresowanie.

- Nowe scenariusze DNZ – Tutaj teoretycznie są największe szanse. Ale tym razem zaczniemy raczej wcześniej zapisy na taki dodatek i jeśli zbierze określona ilość chętnych dopiero wtedy dojdzie do skutku jego wydanie. Po prostu im dłuższa seria tym mniej chętnych na kolejne dodatki. Nie jestem wstanie podać jednak żadnych terminów.

DNZ- w chwili obecnej jeśli chodzi o dodruki czy druki nowych związanych z WP LCG to wchodzą w raczej wyłącznie rzeczy, które będziemy mogli wydrukować w tym systemie.

Podsumowanie


Można powiedzieć, że z punku biznesowego seria powinna być dawno zamknięta. Mimo to kontynuujemy tę serię, tak jak możemy, pozwala nam czas, możliwości finansowe itp. Ale proszę pamiętać, że mówimy o takich małych ilościach, że nie ciężko tutaj mówić o jakimś zysku i jednak wydawnictwo musi o tym pamiętać. W chwili obecnej to jedynie tłumacz na tym zarabia :)

W przypadku Władcy Pierścieni LCG mamy jeszcze ten dodatkowy kłopot, że odpadła nam osoba, która robiła tłumaczenia do tej pory. Być może też jakaś grupa fanów chciałaby nam pomóc w tłumaczeniu czy też sprawdzaniu tłumaczeń do tej serii. To być może przyspieszyłoby sprawę scenariuszy.

Dziękuję, dobranoc można się rozejść.

Katja - Czw 09 Lip, 2020

Jak możecie mieć dobrą sprzedaż "Władcy Pierścieni LCG", skoro połowa dużych rozszerzeń jest niedostępna? Kto nowy wejdzie w wersję polską, skoro używki osiągają horrendalne ceny, a dodruków brak?
Candyman86 - Sro 15 Lip, 2020

Czy planują Państwo dodruk dodatku do Descenta: Cień Nerekhall ?
Radzio - Sob 25 Lip, 2020

D.W. napisał/a:
Czerwiec minął bardzo szybko w natłoku pracy. Cały nasz zespół trzyma się w zdrowiu i mamy nadzieję, że i Wam zdrowie dopisuje. Teraz czas na odpowiedzi na czerwcowe pytania:

Horror w Arkham: Gra karciana - dodruk Dziedzictwo Dunwich - cykl dotrze do naszych magazynów w pierwszej połowie sierpnia.

Generalnie odbiór tej gry jest bardzo pozytywny w naszym kraju co nas bardzo cieszy tym bardziej, że wydajemy wszystkie wychodzące dodatki. Zdajemy sobie sprawę z braków i dlatego podleliśmy działania w tej sprawie. Ale to wszystko wymaga czasu bo plany izamówienia realizuje się w cyklu wielomiesięcznym.

Mogę zadeklarować, że będziemy się starać zwiększać dostępność cyklów, które zostały wyprzedane. Nie ogłaszaliśmy tego jeszcze oficjalnie ale zamówiliśmy już kolejny, wyprzedany cykl w normalnym dodruku. Jeśli pojawi się możliwość zamówimy także kolejny cykl z tych, których najbardziej brakuje.

I cały czas będziemy obserwować jak się zachowuje sprzedaż dodruków.

1. Jestem potencjalnym nowym graczem Arkham Horror LCG, który kilkanaście dni temu zastanawiał się nad wejściem w grę, ale po zerknięciu na dostępność starszych dodatków w Polsce i zagranicą, po polsku i po angielsku, cenę na rynku wtórnym, zrezygnował z tego pomysłu. Jednak przy takiej deklaracji macie prawdpodobnie nowego klienta na Dunwich i następne potencjalne dodruki. Pytanie tylko - czy dodruki będą normalnie dostępne w sklepach? Dodatki jeden po drugim czy wszystkie na raz? Czy muszę się gdzieś zapisać na pre-order? Nie chciałbym, by mnie to ominęło.
2. Jestem też komiksiarzem, fanem Marvela i w związku z tym od kilku miesięcy graczem Marvel Champions LCG. Byłbym w sumie nawet zainteresowany ewentualnym pomieszaniem wersji językowych ze względu na dostępność starych dodatków i ociężałość FFG w dodrukowaniu dodatków, które z tego co czytam na zagranicznych forach zniknęły od razu jak się pojawiły, bo druk był w małych ilościach i był chaos w supply chain ze względu na covida. Czy Galakta ma jakieś plany na tę grę czy w związku z czasem, który mija od premiery nie ma już szans? Gra jest naprawdę świetna (choć nie ma w niej nic wybitnie odkrywczego, jest bardzo podobna do Władcy Pierścieni LCG) i wydaje mi się, że ta marka przy całym MCU mogła by wzmocnić pozycję tej gry w Polsce. A jeśli Arkham Horror LCG się w Polsce trzyma i jest przez was lubiany (a wydaje mi się, że Lovecraft nie ma aż takiego potencjału popkulturowego jak Marvel)...

miszczu666 - Czw 30 Lip, 2020

Ogłoszono właśnie dodatek do Twilight Imperium 4 - Prophecy of Kings.
Listopad 2020.

Pytanie brzmi nie czy, ale kiedy w PL?

AnaCross - Czw 30 Lip, 2020

Czy wiadomo coś o tym czy jest szansa, że do Posiadłości Szaleństwa wyjdą jeszcze jakieś dodatki/scenariusze DLC? Oczywiście nie chodzi mi o dodruki, tylko o nowe produkty :)
Drugie pytanie: kiedy można się spodziewać scenariusz z pieskami i kotkami do AH LCG? (bo wierzę, że wyjdzie ;)

Chrostek84 - Pią 31 Lip, 2020

Czy wydacie dodatek do Cywilizacji: Nowy Początek, czyli Terra Incognita ?
Czy FFG określiło się już jak teraz będzie wyglądał Druk na żądanie ?
Czy pojawiła się szansa na następujące dodatki: Omens of the Pharaoh do Znaku Starszych Bogów i A Shadow in the East do Władcy Pierścieni LCG ?

yarzab - Pon 03 Sie, 2020

Witam,

Planujecie przygotować tłumaczenie Twilight Imperium: Codex?
O wydanie nowego dodatku nie pytam, bo mam nadzieje, że jest to oczywista oczywistość :wink:

Dziękuje i pozdrawiam,
Tomek

lorddanthe - Pon 03 Sie, 2020

Czy dodruk Wojny o Pierścień to kwestia tego czy raczej przyszłego roku?
D.W. - Pon 03 Sie, 2020

Pogoda sprzyja urlopom i wyjazdom, ale niektórzy z Was na pewno zostają w domu i grają w planszówki. Czas więc na podsumowanie Waszych pytań za lipiec:

Władcy Pierścieni LCG - tutaj w temacie nic się nie zmienia. Już o tym pisaliśmy, że jeśli chodzi o dodatki to zamawialiśmy minimum produkcyjne, które później zalegało nam na magazynie - przy wielu dodatkach zalegają dalej.

Descent - FFG zapowiedziało już trzecią edycję. Możliwe, nie będą raczej organizować już dodruków do drugiej edycji. Zresztą dodruk z naszej strony i tak nie miałby już sensu. Do Descenta jest sporo jeszcze dostępnych dodatków i jest w co grać.

Horror w Arkham LCG - Dodruki pierwszego cyklu już zapowiedzieliśmy. Mogę zdradzić, że zamówiliśmy dodruk kolejnego cyklu i jeszcze kolejnego i … .

Wkrótce (w ciągu kilku najbliższych miesięcy) na pewno zaczynający grę nowy gracz będzie miął większy wybór. Ewentualne kolejne dodruki to już w momencie jak zobaczymy jak zachowają się te co zamówiliśmy ale tak jak wspomniałem będzie dostępnych sporo dodatków.

Dodruki będą produkowane w jednym rzucie, więc cały cykl Dunwich pojawi się na raz. Proszę śledzić nasz fanpage oraz stronę galakta.pl.

Być może w przypadku jakiś konkretnych dodatków zrobimy jakieś przedsprzedaże itd.

Generalnie Horror w Arkham LCG na razie może być spokojny o kolejne dodatki.

Twilight Imperium 4ed - Jeśli chodzi o dodatki to pozostaje być dobrej myśli. Deklarowanie czegokolwiek przed oficjalną zapowiedzią zepsuło by cały efekt. Na razie nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy.

Posiadłość Szaleństwa 2ed - FFG na razie nie zapowiedziało kolejnych dodatków do tej linii.

Cywilizacja: Nowy Początek – Ta gra nie zrobiła u nas wielkiej kariery. Znacznie gorzej się przyjęła niż wcześniejsza wersja. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.

Wojna o Pierścień – Można powiedzieć, że jest już blisko…

Znaku Starszych Bogów – Na chwilę obecną nie mamy planów dotyczących nowego dodatku.

Odpoczywajcie odpowiedzialnie. Chcemy, żebyście grali w domu w nasze gry z wyboru, a nie z przymusu kwarantanny. Do przeczytania w przyszłym miesiącu!

Domino - Pon 03 Sie, 2020

A jaka jest szansa aby w najbliższym druku na żądanie były chociaż talie do monster packów Treaty of Champions???
Jeśli nie macie zamiaru tego drukować to może jest szansa na udostępnienie tłumaczeń w PDF jeśli gdzieś zalegają na dysku. Ja jestem skłonny zapłacić nawet za wersję online do własnego druku:)

Terk - Pon 03 Sie, 2020

D.W. napisał/a:
Horror w Arkham LCG - Dodruki pierwszego cyklu już zapowiedzieliśmy. Mogę zdradzić, że zamówiliśmy dodruk kolejnego cyklu i jeszcze kolejnego i … .

Wkrótce (w ciągu kilku najbliższych miesięcy) na pewno zaczynający grę nowy gracz będzie miął większy wybór. Ewentualne kolejne dodruki to już w momencie jak zobaczymy jak zachowają się te co zamówiliśmy ale tak jak wspomniałem będzie dostępnych sporo dodatków.

Dodruki będą produkowane w jednym rzucie, więc cały cykl Dunwich pojawi się na raz. Proszę śledzić nasz fanpage oraz stronę galakta.pl.

Być może w przypadku jakiś konkretnych dodatków zrobimy jakieś przedsprzedaże itd.

Generalnie Horror w Arkham LCG na razie może być spokojny o kolejne dodatki.


Czy to prawda, że dodatki z serii "Powrót do..." nie będą przedrukowywane?

mnw - Wto 04 Sie, 2020

D.W. napisał/a:

Cywilizacja: Nowy Początek – Ta gra nie zrobiła u nas wielkiej kariery. Znacznie gorzej się przyjęła niż wcześniejsza wersja. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.


To może być też efekt wielu opinii i recenzji, które wskazywały, że gra ma bardzo duży potencjał, ale potrzebuje dodatku. Były też ponoć głosy o niedopracowanym balansie promującym walkę jako najlepszą drogę do zwycięstwa. Dodatek ma rzekomo te wady naprawić, więc i chętnych na zestaw podstawka+dodatek byłoby więcej.

BeKa79 - Wto 04 Sie, 2020

Cytat:
D.W. napisał/a:

Cywilizacja: Nowy Początek – Ta gra nie zrobiła u nas wielkiej kariery. Znacznie gorzej się przyjęła niż wcześniejsza wersja. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.


To może być też efekt wielu opinii i recenzji, które wskazywały, że gra ma bardzo duży potencjał, ale potrzebuje dodatku. Były też ponoć głosy o niedopracowanym balansie promującym walkę jako najlepszą drogę do zwycięstwa. Dodatek ma rzekomo te wady naprawić, więc i chętnych na zestaw podstawka+dodatek byłoby więcej.


100% racji. Gra jest w porządku, jest po prostu inna niż gry o podobnej tematyce. Lekka, szybka. Z zapowiedzi dodatku wynika, że zdecydowanie urozmaici on rozgrywkę, więc trzeba chyba poważnie brać pod uwagę, że zestawy faktycznie będą się sprzedawać lepiej niż podstawka.
No i jeszcze bardzo ważna kwestia - wśród nowych liderów będzie Jadwiga i będzie można zagrać Polską. Słupki sprzedaży poszybują pod niebo, rozbiją szklany sufit! :mrgreen:

Radzio - Sro 05 Sie, 2020

A jak już tu Śródziemie, tam Śródziemie (LCG, Wojna O Pierścień), to czy Galakta ma jakieś plany podążenia za działaniami FFG i przedruku po latach jubileuszowej edycji (z figurkami) kooperacyjnego Władcy Pierścieni Knizi?
Damet - Sro 05 Sie, 2020

D.W. napisał/a:

Descent - FFG zapowiedziało już trzecią edycję. Możliwe, nie będą raczej organizować już dodruków do drugiej edycji...


Ale mam nadzieje ze nie brakujacych tlumaczeń M&H ... :-/

ygeth - Czw 06 Sie, 2020

D.W. napisał/a:
Twilight Imperium 4ed - Jeśli chodzi o dodatki to pozostaje być dobrej myśli. Deklarowanie czegokolwiek przed oficjalną zapowiedzią zepsuło by cały efekt. Na razie nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy.


Jaka będzie potencjalna obsuwa wersji PL w stosunku do premiery Ang. wersji?
Rok? Więcej? Jeśli w ogóle.
Pytam, gdyż pewnie wiele osób chciałoby wiedzieć, czy czekać, czy zdecydować się na wersję angielskojęzyczną wkrótce.

Tumnnus - Sro 12 Sie, 2020

Terk napisał/a:
D.W. napisał/a:
Horror w Arkham LCG - Dodruki pierwszego cyklu już zapowiedzieliśmy. Mogę zdradzić, że zamówiliśmy dodruk kolejnego cyklu i jeszcze kolejnego i … .

Wkrótce (w ciągu kilku najbliższych miesięcy) na pewno zaczynający grę nowy gracz będzie miął większy wybór. Ewentualne kolejne dodruki to już w momencie jak zobaczymy jak zachowają się te co zamówiliśmy ale tak jak wspomniałem będzie dostępnych sporo dodatków.

Dodruki będą produkowane w jednym rzucie, więc cały cykl Dunwich pojawi się na raz. Proszę śledzić nasz fanpage oraz stronę galakta.pl.

Być może w przypadku jakiś konkretnych dodatków zrobimy jakieś przedsprzedaże itd.

Generalnie Horror w Arkham LCG na razie może być spokojny o kolejne dodatki.


Czy to prawda, że dodatki z serii "Powrót do..." nie będą przedrukowywane?


Dołączam się do pytania . Bardzo jestem zainteresowany wszystkimi dodatkami z serii "Powrót do...".

San - Sob 15 Sie, 2020

Zapowiedzieliście Talisman: Batman, a macie w planach wydanie Talisman: Kingdom Hearts?
miki1313 - Pon 24 Sie, 2020

Dzięki Galakta za dodruk cyklu Dziedzictwa Dunwich, dłuuugo na niego czekałem podobnie jak wielu innych graczy.

Teraz z niecierpliwością czekamy na dodruki kolejnych cykli, które zapowiadaliście na forum. Trzymamy kciuki żeby pojawiły się jak najszybciej :)

Zdradzili byście jeszcze przewidywany termin dodruku kolejnego cyklu ;)

Chrostek84 - Pią 28 Sie, 2020

Czy macie w planach wydanie Ghost Soul Form Heroes do S&S ?
yarzab - Pon 31 Sie, 2020

Witam,

1. Wiadomo coś o losach zapowiedzianej przez was jakiś czas temu gry "The Shadow Planet"?
2. Czy zapadła już ostateczne decyzja w sprawie wydania dodatku to "Cywilizacji: Nowy Początek"?

Dziękuje i pozdrawiam,
Tomek

oinek - Pon 31 Sie, 2020

Chrostek84 napisał/a:
Czy macie w planach wydanie Ghost Soul Form Heroes do S&S ?


Podłączam się z pytaniem.
Dodatkowe postacie już mają te figurki a te pierwotne teraz są takie biedne bez tej formy

sirafin - Pon 31 Sie, 2020
Temat postu: Re: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W. - Pon 03 Lut, 2020 napisał/a:
EXIT – Seria będzie jak najbardziej rozwijana. Myślę, że w tym roku sporo nadrobimy. Za jakiś czas podamy więcej szczegółów.
Jakieś wieści?
Damet - Wto 01 Wrz, 2020

Chrostek84 napisał/a:
Czy macie w planach wydanie Ghost Soul Form Heroes do S&S ?


Ja tez poprosze :lol:

miszczu666 - Pią 04 Wrz, 2020

Kiedy wystartuje przedsprzedaż dodatku do Twilight Imperium?
Czy w przedsprzedaży będą jakieś fajne bonusy, jak to miało miejsce w przypadku podstawki?

Chrostek84 - Pon 07 Wrz, 2020

Czy FFG wypowiedziało się już w sprawie następnych terminów Druku na Żądanie ?
D.W. - Pon 07 Wrz, 2020

Witamy po wakacjach!
Mamy nadzieję, że pomimo dziwnych czasów w jakich przyszło nam żyć to udało Wam się odpocząć. Kto wie, może nawet odpocząć przy którejś z naszych planszówek.

Wrzesień w branży gier planszowych to zazwyczaj gorący czas. Przed końcem roku czeka nas kilka premier a także czekamy na kilka dodruków. W najbliższym czasie przygotowujemy się na premierę Kuchennej gorączki - dynamicznej gry o gotowaniu. Tutaj bardzo żałujemy, że wszelakie tragi jak i konwenty zostały praktycznie odwołane. Ponieważ ta gra świetnie się nadaje do prezentacji ponieważ rozgrywka jest szybka i wzbudzająca wiele emocji.
Pracujemy intensywnie nad zakończeniem kampanii Waste Knights, oraz planujemy już kolejne tytuły, ale o tym dowiecie się wkrótce. A teraz czas na odpowiedzi na Wasze sierpniowe pytania:

Horror w Arkham LCG - Linia ma się dobrze. Talie Początkowe Badaczy miały niedawno premierę, pierwszy cykl "Dziedzictwo Dunwich" miał dodruk, a "Zmowa nad Innsmouth" już wkrótce wypłynie do naszych magazynów.

Tak jak wspominałem wcześniej będą dodruki kolejnych cyklów. Kolejny dodruk powinien u nas pojawić się za około 1,5 miesiąca.

Skoro ten wyjątkowy LCG trzyma się bardzo dobrze i ma swoich wyznawców (Przedwieczni muszą maczać w tym swoje macki… ) wszystko jest możliwe. Dlatego nie rezygnujemy definitywnie z dodruków "Powrotów...". Ale tutaj być może będziemy stosować jakąś wersję przedsprzedaży aby wybadać rzeczywiste zainteresowanie.

W tej chwili chcemy jednak skupić się na dodrukach cykli.

Cywilizacja: Nowy Początek - Tak jak pisałem wcześniej. Tytuł na tyle słabo się sprzedaje, że druk dodatku nie ma trochę racji bytu. Bardzo rzadko dotąd rezygnowaliśmy zwłaszcza z pierwszego dodatku ale w tym przypadku, przy takich minimach produkcyjnych musimy to zrobić.

Twilight Imperium 4ed: Dziedzictwo królów- Dodatek jest w końcowym etapie produkcji. Gra spokojnie powinna do nas dotrzeć przed świętami. Decyzja o przedsprzedaży pojawi się, kiedy pudełka będą bliżej naszych magazynów.

Talisman: Kingdom Hearts – Gra wygląda świetnie graficznie. Czy jednak w Polsce Kingdom Hearts jest na tyle znany? To jest pytanie z które musimy sobie zadawać…

Sword & Sorcery - Dodatek Tajemniczy Portal pojawi się jeszcze w tym roku. Na pewno chętniej widzielibyśmy kolejne dodatki ze scenariuszami i kolejne Hero Packi które więcej prowadzają do samej gry. Jeśli chodzi o Ghost Soul Form Heroes to na chwilę obecną nie odpowiem.

The Shadow Planet - Planujemy już kampanię Kickstarterową, jednak najpierw chcemy się skupić na wysłaniu Waste Knights do wszystkich wspierających.

EXIT - dwa kolejne tytuły z tej serii są w druku oraz dodruk pierwszych 3 tytułów. Wkrótce pojawi się więcej informacji.

Druk Na Żądanie – Czekamy jeszcze na pewne informacje.

To wszystko na dzisiaj. Dbajcie o siebie i grajcie dużo w planszówki...

Crowmaster - Wto 08 Wrz, 2020

D.W. napisał/a:

Cywilizacja: Nowy Początek - Tak jak pisałem wcześniej. Tytuł na tyle słabo się sprzedaje, że druk dodatku nie ma trochę racji bytu. Bardzo rzadko dotąd rezygnowaliśmy zwłaszcza z pierwszego dodatku ale w tym przypadku, przy takich minimach produkcyjnych musimy to zrobić.


Jak dobrze, że nie kupiłem tego tytułu, bym się mega zawiódł.

sirafin - Wto 08 Wrz, 2020

D.W. napisał/a:
EXIT - dwa kolejne tytuły z tej serii są w druku oraz dodruk pierwszych 3 tytułów. Wkrótce pojawi się więcej informacji.
Super wieści! Już ostrzymy ołówki i nożyczki :D
miki1313 - Sro 16 Wrz, 2020

Ja byłbym chętny na zakup 2 pierwszych "Powrotów..." do Horror w Arkham LCG, gdyby ukazały się w dodruku :smile:

"Powroty..." mają kilka fajnych plusów. Jest gdzie trzymać karty (w końcu kolekcja nieustannie się powiększa), są one tematycznie posegregowane (dzięki przegródką), zwiększają pulę kart graczy i regrywalność scenariuszy, no i oczywiście pudełka fajnie wyglądają na półeczce (są pomysłowo opisane na boku - przypominają małe szufladki).

Żałuję, że tak późno zdecydowałem się na kolekcjonowanie tej gry i nie udało mi się załapać na 2 pierwsze "Powroty...", które są już niedostępne na rynku - bo gra jest extra i fajnie było by mieć CAŁĄ kolekcję :smile:

Mocno liczę że chętnych na zakup 2 pierwszych "Powrotów..." jest więcej i Galakta zdecyduje się na ich dodruk

Arek001 - Pią 18 Wrz, 2020

Pytanie, czemu aplikacja do Descenta jeszcze nie zaktualizowana, skoro kilka miesięcy temu przekazaliście informację, że wszystkie materiały wysłaliście do FFG. Chodzi o kampanię Nerekhall - Seeds of Corruption. Naprawdę bardzo długo to już trwa. Jak sprawa wygląda na prawdę?
BeKa79 - Pią 25 Wrz, 2020

Crowmaster

Szkoda, że nie kupiłeś tego tytułu - nie będzie teraz dodatku po polsku :(

mnw - Pią 25 Wrz, 2020

Droga Galakto, ja jednak ponowię temat gry Cywilizacja: Nowy Początek, choćby miała to być walka z wiatrakami. Do Fallouta wydaliście tzw. dodatek naprawczy, więc tu też byłoby dobrze, zwłaszcza, że jest ewidentnie popyt wśród graczy na kupno całego zestawu w przeciwieństwie do samej podstawki, na ktorą popytu - jak sami wiecie lepiej od nas wszystkich - nie ma. Co więcej, taki dodatek jest dużo łatwiej wypromować niż samą podstawkę, z uwagi na obecność postaci królowej Jadwigi.

Poza tym, trzymam kciuki za jakieś wieści na temat DNŻ i czy cokolwiek one zmieniają w kontekście Władcy LCG.

I na koniec chciałbym zadać jedyne pytanie, co do którego wiążę jakieś realne nadzieje ;) czyli czy jest szansa na dodruki pojedynczych scenariuszy do HwA LCG? Skoro popyt jest niesamowity i są w planach kolejne dodruki rozszerzeń, to może i na one-offy jest szansa?

finallyh - Pią 25 Wrz, 2020

mnw napisał/a:


Poza tym, trzymam kciuki za jakieś wieści na temat DNŻ i czy cokolwiek one zmieniają w kontekście Władcy LCG.


:!: :!: :!:

Desaix1800 - Nie 27 Wrz, 2020

D.W. napisał/a:


Cywilizacja: Nowy Początek - Tak jak pisałem wcześniej. Tytuł na tyle słabo się sprzedaje, że druk dodatku nie ma trochę racji bytu. Bardzo rzadko dotąd rezygnowaliśmy zwłaszcza z pierwszego dodatku ale w tym przypadku, przy takich minimach produkcyjnych musimy to zrobić.



Smutne bo właśnie chciałem kupić podstawkę po informacji o dodatku..aż dziwne ze tytuł sprzedaje sie gorzej niż inne nawet TW i Fallout dostaja dodatki...pierwszy to drogi moloch druga to średnia przygodówka..ale dodatki mają AH.. cywilizacja to chyba gra mogąca trafić do wiekszego grona odbiorców.. ale cóż ..prawa rynku

Definitywnie nie ma szans na dodatek PL nawet w poźniejszym czasie ? Sam nie wiem jaką wersję kupić..

Skid - Sro 30 Wrz, 2020

Galakto, lekko ponad miesiąc temu mieliśmy premierę talii badaczy do Horroru w Arkham. W ciągu miesiąca produkt jest już niemal niedostępny w normalnej cenie. Z tego co rozumiem, to miał być mocny zastrzyk kart badaczy pomagający nowym graczom z niewielkimi kolekcjami lub nawet tym ledwie zaczynającym, a tymczasem nie da się tego już niemal kupić bez płacenia premium. Wydawałoby się, że jako produkt suplementarny jest na tyle evergreen, że będzie go spory zapas - ale zeszło na pniu. Krótka piłka: będzie dodruk talii badaczy? Ten rok, przyszły? W trybie normalnym, czy DNŻ?
psborsuk - Czw 01 Paź, 2020

Co z DNŻ?
Czy planowane są w nim scenariusze z cyklu Dziczy Rovanionu WP LCG?
Czy planowane jest spolszczenie pojedynczych scenariuszy (Ruin Belegostu, ubiegłorocznych Morii i Kazad-Dum, i najnowszego Polowania na Drednota)?
Jeśli tak, to kiedy?

Baloosh - Czw 01 Paź, 2020

psborsuk napisał/a:
Co z DNŻ?
Czy planowane są w nim scenariusze z cyklu Dziczy Rovanionu WP LCG?
Czy planowane jest spolszczenie pojedynczych scenariuszy (Ruin Belegostu, ubiegłorocznych Morii i Kazad-Dum, i najnowszego Polowania na Drednota)?
Jeśli tak, to kiedy?


Dodam do listy pojedynczych scenariuszy jeszcze Wizard's Quest - też chcemy go po polsku!

Poza tym podpisuję się pod wszystkimi powyższymi prośbami!

Chrostek84 - Czw 01 Paź, 2020

Baloosh napisał/a:
psborsuk napisał/a:
Co z DNŻ?
Czy planowane są w nim scenariusze z cyklu Dziczy Rovanionu WP LCG?
Czy planowane jest spolszczenie pojedynczych scenariuszy (Ruin Belegostu, ubiegłorocznych Morii i Kazad-Dum, i najnowszego Polowania na Drednota)?
Jeśli tak, to kiedy?


Dodam do listy pojedynczych scenariuszy jeszcze Wizard's Quest - też chcemy go po polsku!

Poza tym podpisuję się pod wszystkimi powyższymi prośbami!


Do powyższych pytań, bo też chciałbym poznać na nie odpowiedzi, dodam:
Czy jest szansa na Elder Sign: Omen of Pharaoh ?
Czy będzie A Shadow in the East po polsku ?
Sugestia: skoro jak twierdzą niektórzy wydawcy, że dodatki mają wspomagać sprzedaż podstawki, to może jednak warto zastanowić się nad polonizacją Terra Incognita i sprzedażą jej wraz z podstawką z dodatkową nalepką na pudełku informującą o możliwości gry Polską.
Dlaczego na Kickstarterze w kampanii The Thing nie ma Polskiej flagi przy dodatku The Norwegian Outpost ? Czy nie planujecie wydać tego dodatku ?

Lomik - Nie 04 Paź, 2020

a wiadomo coś może o Dylematach - cena i miesiąc wydania?
miki1313 - Nie 04 Paź, 2020

To i ja również dotłaczam się do próśb o wydanie po polsku kilku tytułów:
1. dodatki do WP LCG, które nie zostały jeszcze wydane, np: cykl Ered Mithrin, A Shadow in the East + cały cykl, Ruin Belegostu, The Wizard's Quest, The Woodland Realm, The Mines of Moria, Escape from Khazad-dûm, Attack on Dol Guldur oraz Two-Player Limited Edition Starter
2. Elder Sign: Omen of Pharaoh
3. dodruk "Powrotów..." do Horror w Arkham LCG

alpha70 - Pon 05 Paź, 2020

Ja również dołączam się do próśb o wydanie brakujących powyższych dodatków (czy to jeszcze nie wydanych w języku PL, czy tych wyprzedanych).

Galakto, sugerowałem ostatnio, żebyście zrobili rozeznanie wśród graczy WP LCG PL, ilu byłoby chętnych zadeklarować się na zakup niewydanych w naszym języku braków. Czy planujecie zrobić takie rozeznanie, dając odpowiedni czas na reakcję, np. 2-3 miesiące? Pomożemy rozesłać info gdzie się da, żeby jak najwięcej osób wiedziało o takiej akcji. I proszę nie ograniczajcie się tylko do FB, bo nie wszyscy tego używają. (Nie używam, i nie zamierzam, i proszę bez żadnych kąśliwych uwag w moim kierunku).

Zróbcie rozeznanie, bo może się okazać, że uda nam się wspólnie zebrać odpowiednio dużą grupę żeby druk się opłacił. Podajcie tylko cenę jaka by wchodziła w grę żeby to się udało, albo jakieś przedziały, że dla X osób cena będzie A, dla Y osób cena będzie B, dla Z osób cena będzie C, itd.

Czy dacie radę takie coś zrobić? Szkoda by było nie domknąć całej serii, bo już naprawdę niewiele tego zostało :)

Liczę, że to zrobicie :)

Crowmaster - Pon 05 Paź, 2020

podbijam pytanie w sprawie Descenta i brakujących kilku DnŻ, zostało już tak niewiele, tak samo aplikacja, prosimy o informację czy ta seria zostanie dopięta do końca?
Baloosh - Pon 05 Paź, 2020

W sprawie DnŻ - niedawno FFG zrobiło dodruk pojedynczych scenariuszy eventowych (Standalone Scenarios), które są drukowane w trybie na żądanie (Print on Demand). Czy to oznacza, że techniczne czy organizacyjne przeszkody dotyczące organizowania DnŻ zostały już przezwyciężone? I możemy liczyć na kolejną falę DnŻ z nowymi dodatkami?
D.W. - Pon 05 Paź, 2020

Październik wita nas typowo jesienną aurą. Temperatura spada równie szybko co liście z drzew. Wszystko to zachęca do siedzenia w domu i grania w planszówki naszego wydawnictwa.

Horror w Arkham LCG - "Powroty..." i inne dodatki... - Jak już tu pisaliśmy w pierwszej kolejności chcemy zwiększyć dostępność cyklów i są one już dodrukowywane. Dodruki "Powrotów" są tez możliwe a przynajmniej niektóre z nich ale to będzie zależało od zainteresowania graczy.

Na razie seria cieszy się sporym zainteresowaniem zwłaszcza jak na grę LCG. I jej kontynuacja jest bezpieczna. Będziemy także chcieli robić dodruki najbardziej poszukiwanych dodatków.


Descent - aplikacja- Mogę powtórzyć, że z naszej strony tłumaczenie zostało przesłane do głównego wydawcy. Co jakiś czas się przypominamy czy będzie jakaś aktualizacja, ale to wszystko co możemy zrobić. W każdym razie będziemy interweniować.

Druk Na Żądanie - Sprawa się bardziej skomplikowała. Powstały większe limity itp. Jest to robione przez zewnętrzną firmę. Jesteśmy w trakcie pewnych ustaleń.

Znak Starszych Bogów - Seria sprzedaje się nie ma co ukrywać słabo. Kolejny dodatek przy takich minimach produkcyjnych jest mało prawdopodobny.

Władca Pierścieni LCG - Tak jak pisaliśmy już wcześniej, szansa na druk nowych dodatków w języku polskim jest bardzo mała.

Dylematy króla - Premiera planowana jest na listopad. Jak będziemy w miarę pewni konkretnego terminu będziemy robili przedsprzedaż.

The Thing: Gra planszowa - Dodatki również wyjdą w języku polskim. Aktualne informacje co do postępów znajdziecie na stronie kampanii. My zajmujemy się spolszczeniem zarówno edycji sklepowej jak i wersji KS, więc zapraszamy do wspierania.

NOWOŚCI - PREMIERY -Ostatni kwartał tego roku to spora dawka nowości od naszego wydawnictwa. To będzie około 15 nowości, nie licząc dodruków. Praktycznie wszystkie gry, które są wymienione w dziale http://galakta.pl/plany-wydawnicze-nowosci/ powinny pojawić się do końca tego roku. Oczywiście jak wszystko pójdzie dobrze...

To tyle jeśli chodzi o wrześniowe pytania. Dbajcie o siebie bo jak widać pandemia wcale nie jest w odwrocie.

Chrostek84 - Wto 06 Paź, 2020

Android: Netrunner LCG
Gra o Tron LCG
Star Wars LCG
Legenda Pięciu Kręgów LCG
Władca Pierścieni LCG
Bitwy Westeros
Cywilizacja: Nowy Początek
Dungeoneer
Kosmiczne Spotkania
Legendy Krainy Andor
Rune Age
Runebound - druga edycja
Star Wars: Imperium atakuje
Star Wars: Przeznaczenie
Znak Starszych Bogów

To tytuły gier (podejrzewam, że nie wszystkie ) porzuconych przez Galaktę tzn: nie zostały do nich zlokalizowane kolejne dodatki. Ja wiem, że Galakta wydaje dużo tytułów, ale może jest to zła strategia. Może zamiast wydawać mnóstwo tytułów i liczyć, że znowu trafi się samograja typu Catan lub Talisman, lepiej wydać mniej tytułów ale bardziej postawić na ich promocję. Może zamiast wchodzić we wszystkie LCGi FFG należało wybrać 2 lub 3 i zapewnić im właściwe wsparcie sceny turniejowej a nie wydawać tylko podstawkę i jeden lu dwa cykle i zaraz wygaszać linie, czym wkurzyliście bardzo dużo fanów i zniechęciliście ich do kupowanie gier w wersji PL. Piszę to z perspektywy Waszego wielkiego fana, który z każdą wygaszaną linią tracił do Was coraz bardziej zaufanie. W Waszym portfolio została mi już tylko jedna seria: Sword and Sorcery, ale tu też mam, patrząc na Wasze dotychczasowe decyzje, poważne wątpliwości czy wydacie do niej wszystkie dodatki.
Obecnie widzę zmianę Waszej polityki, postawiliście na lokalizacje gier z Kickstartera. Trudno to na razie ocenić, bo jeszcze żadna z tych gier nie trafiła na rynek i do wspierających. Niby z Waszego punktu widzenia to bezpieczniejsze, bo dodatki wydawane są od razu z podstawką i w 99% nie powstają już do nich żadne nowe, więc fani nie będą mieli Was o co męczyć. Ciekawi mnie jednak jak będzie ze sprzedażą tych gier w wersji retail, bo chyba na wersjach kickstarterowych to za dużo nie zarabiacie. Druga wybrana przez Was nowa opcja to wydawanie gier familijnych typu: Na straganie czy Skarpetkowe Stwory. Też z Waszej perspektywy bezpieczny wybór, bo raczej te gry nie będą miały żadnych dodatków, a jeśli nawet, to raczej nabywcy podstawek nie będą się o nie jakoś specjalnie dopominać. Uważajcie jednak bo w tym segmencie gier, są już wydawnictwa, które mają dużo większą markę i doświadczenie.
Powodzenia w nowych strategiach rozwoju firmy. Niestety zawiedliście fanów już zbyt wiele razy.

mnw - Wto 06 Paź, 2020

Z przykrością stwierdzam, że wiele pytań zostało zignorowanych, więc przytaczam je ponownie, rozwijając co nieco myśl tu i ówdzie.

1. Horror w Arkham LCG - czy są szanse na dodruki pojedynczych scenariuszy (Klątwa Rougarou itd.)?

2. Czy podejmiecie rękawicę i wydacie dodatek do Cywilizacji: Nowy Początek, wykorzystując łatwość wypromowania go (królowa Jadwiga jest samograjem w zasadzie)? Nie odnieśliście się do faktu, że gracze nie kupią podstawowej wersji gry, w stosunku do której istnieje konsensus mówiący, że jest niekompletna bez dodatku.

3. Czy dla Władcy Pierścieni LCG nie można zrobić rozeznania, żeby wydać brakujące (te wcześniej niewydane) lub niedoszacowane dodatki (te, których nie da się nabyć nawet na rynku wtórnym jak Czarni Jeźdźcy, Hobbity itd. - zwłaszcza brak Jeźdźców uniemożliwia przecież sensowną grę w całą sagę przez co blokuje de facto sprzedaż kolejnych jej cześci).

Czy nie ma możliwości negocjowania jakiegoś jednego dużego dodruku, gdzie minimum produkcyjne zostałoby zastosowane do całości zamówienia, a nie do konkretnego jednego produktu? Można by to ogłosić z dużym wyprzedzeniem i nawet jasno zaznaczyć, że jest to oficjalne zamknięcie linii, czy coś takiego.

Crowmaster - Pon 26 Paź, 2020

Aplikacja Descent 2ed: Road to Legend.

Tłumaczenie Seeds of Corruption już jest, a co z embers of Dread? Jest szansa, że doczekamy się też tej kampanii jakoś w najbliższym czasie?

jako bonus podbijam pytanie o ostatnie pare zestawów Hero and Monster Collection, czy przy najbliższym DnŻ dostaniemy już wszystko, co brakuje?

kozakkube - Wto 27 Paź, 2020

Czy będą dodruki Cienia Nerekhall i Labiryntu zagłady? Na rynku jest niedosyt a ceny sięgają już 450zł!
markes - Wto 27 Paź, 2020

Władca już chyba pominięty, a horrory w Arkham normalnie wypuszczają, a ktoś się orientuje jak w angielskim jest z Warhammerem inwazją ? Są dodruki po angielsku ? Sam mam trzy dodatki po polsku jeszcze w folii :)
Chrostek84 - Wto 27 Paź, 2020

Warhammer Inwazja to dawno zakończona seria. Po jej zamknięciu zaczęto wydawać Warhammer 40000 Conquest. Ten z kolei został zamknięty, gdy rozeszły się drogi FFG i Games Workshop tzn FFG straciło licencje na gry w uniwersach GW.
Podsumowując Inwazja nie jest wydawana po angielsku już pewnie z 7 lat.

miki1313 - Pią 30 Paź, 2020

Super, że pojawi się dodruk HA Cykl Zapomniana era.

Mam pytanie czy będzie też dodruk HA Cykl Szlak do Carcosy???
Podejrzewam, że nie tylko ja na niego czekam.

Candyman86 - Sob 31 Paź, 2020

Jako, że nowa edycja Descenta jest tak na prawdę inną grą... to czy planują Państwo dodruki dodatków? Zamówienie popleczników oraz możliwość dalszego druku na żądanie?
alpha70 - Nie 01 Lis, 2020

Miałem pytać o to samo co kolega wyżej :)

Też uważam, że skoro to nie jest następca Descenta 2, tylko zupełnie inna gra (ale w tym samym świecie Terrinoth), to czy planowane są dodruki brakujących dodatków do Descenta 2?

Nie rozumiem tylko jednego: skoro to nie jest następca Descenta 2, to dlaczego ma tę samą nazwę? Przecież to ewidentnie i bezdyskusyjnie wprowadza w błąd.

Cytat ze strony Rebela na temat tego czym jest nowy Descent (zaznaczenia moje):
Cytat:
Czy jest to trzecia edycja gry Descent: Wędrówki mroku?

Descent: Legends of the Dark nie jest trzecią edycją Descent: Wędrówki w mroku.

Mimo to, że łączy je królestwo Terrinoth i ogólna charakterystyka gry planszowej o przemierzaniu podziemi,
na co wskazuje już sam tytuł, Legends of the Dark traktujemy raczej jako nowość w naszym katalogu,
a nie trzecią edycję Wędrówek w mroku.


Albo inaczej rzecz ujmując: dlaczego nie można tego nazywać trzecią edycją Descenta? Bo niby co się stanie? :roll:

Areinu - Nie 01 Lis, 2020

alpha70 napisał/a:

Nie rozumiem tylko jednego: skoro to nie jest następca Descenta 2, to dlaczego ma tę samą nazwę? Przecież to ewidentnie i bezdyskusyjnie wprowadza w błąd.

Albo inaczej rzecz ujmując: dlaczego nie można tego nazywać trzecią edycją Descenta? Bo niby co się stanie? :roll:


Tytuł starych gier to nie "Descent", tylko "Descent: wędrówki w mroku". Nowa gra ma inny podtytuł, by ją oddzielić. Możesz nazywać to trzecią edycją, ale wtedy będzie zamieszanie jeśli prawdziwa trzecia edycja wyjdzie za 5 lat. Tak czy siak decyzja, że to nie jest 3 edycja leży po stronie FFG, polscy wydawcy nie mają tu wiele do powiedzenia.

Chciałbym dorzucić się do prośby o tłumaczenie pozostałych Hero & Monster Collections przy następnej fazie DnŻ, jesteście tak blisko by mieć wszystko z Descenta wydane ;)

TomB - Pon 02 Lis, 2020

Szkoda, że Władca LCG trwa w zawieszeniu. Przydałby się jakiś ruch w tej sprawie albo otwarta deklaracja.
Chrostek84 - Pon 02 Lis, 2020

Czy wiadomo coś w końcu o następnej fali druku na żądanie ?
D.W. - Pon 02 Lis, 2020

Mam nadzieję, że jesteście zdrowi i cierpliwie znosicie wszelkie ograniczenia. Być może granie w planszówki pozwala Wam trochę zapomnieć o całej tej sytuacji.
Jeśli chodzi o nasze wydawnictwo to jak większość firm jesteśmy podzieleni na grupy, które nie mają ze sobą kontaktu aby zachować jakąś ciągłość w przypadku zachorować lub objęcia kolejnych osób kwarantanną. Nie do końca pozwala to pracować tak jak chcielibyśmy ale… takie czasy.

W tym roku jeszcze powinniśmy mieć sporo premier i dodruków aczkolwiek już widzimy, że pewne tytuły mogą przeskoczyć np. na styczeń. Pozostaje trzymać mocno kciuki, żeby transport nie zawiódł w tych dziwnych czasach w jakich przyszło nam żyć.

Horror w Arkham LCG - na obecną chwilę prowadzimy dodruki cyklów. Jak wiecie Dziedzictwo Dunwich jest znów w sprzedaży, w tym roku spodziewamy się scenariuszy do Zapomnianej Ery, a w pierwszym kwartale przyszłego roku mity Szlaku do Carcosy.

Co do dodruków samodzielnych scenariuszy to zastanawiamy się nad niektórymi. I to w tej chwili wszystko co mogę w tej chwili napisać.

W każdym razie nie licząc nowych dodatków, cykli będziemy coś też dodrukowywać.

Descent 2ed - doczekaliśmy się aktualizacji polskiej wersji aplikacji.
Dodruki dodatków drugiej edycji – to już niestety od nas nie zależy. Zdaję sobie sprawę, że są różne plotki dotyczące wydawania drugiej edycji równocześnie z nową ale my nie posiadamy takich informacji.

Descent i DNZ, to tutaj tak jak z normalnymi drukami – dodruk będzie raczej niemożliwy.

Chyba, że coś się zmieni….

Władca Pierścieni LCG – Na 99% nie przewiduję aby odbył się normalny druk jakiegoś dodatku. Jeśli chodzi o DNZ to w tej chwili także nie mamy nic ustalonego i będzie nam ciężko cokolwiek przeprowadzić.


DNŻ – nie mam żadnych informacji do przekazania w przypadku innych gier.

Zdaję sobie sprawę, że często odpowiedzi są niekompletne lub pomijają jakieś pytanie. Czasami wynika to z tego, że w jakiejś sprawie negocjujemy czy rozmawiamy i trudno snuć jakieś rozmowy czy przewidywania na forum jeśli nie mamy czegoś potwierdzonego tak lub tak.

W czasie oczekiwania na kolejne dodruki polecamy Wam przyjrzeć się nowościom, które planowo w listopadzie powinny do nas dotrzeć. Królewskie Dylematy, Mysthea, a za parę dni premiera nowego wy-dania Kingsburga . Te i inne nowości znajdziecie na naszej stronie w zakładce http://galakta.pl/plany-wydawnicze-nowosci/

markes - Pon 02 Lis, 2020

czyli dupa, jednym słowem
Gothik - Wto 03 Lis, 2020

A może coś o Waste Knights 2 się w końcu dowiemy? Bo oficjalnych update`ów z KS-a nie było chyba od dwóch miesięcy...
Candyman86 - Pon 09 Lis, 2020

jeżeli DnŻ z tłumaczeniami Descenta nie będzie już kontynuowany, to Czy udostępnią Państwo pliki do samodzielnego wydruku?
Areinu - Wto 10 Lis, 2020

D.W. napisał/a:

Descent 2ed - doczekaliśmy się aktualizacji polskiej wersji aplikacji.


To jest sprawdzone? Nie widzę aktualizacji Road to Legend ani na androidzie, ani na Steamie. W obu ostatnia aktualizacja jest z marca. W grze te scenariusze, które nie były po polsku dalej nie są.

San - Sob 14 Lis, 2020

Areinu napisał/a:
D.W. napisał/a:

Descent 2ed - doczekaliśmy się aktualizacji polskiej wersji aplikacji.


To jest sprawdzone? Nie widzę aktualizacji Road to Legend ani na androidzie, ani na Steamie. W obu ostatnia aktualizacja jest z marca. W grze te scenariusze, które nie były po polsku dalej nie są.


Tak Seeds jest przetłumaczone.

tetrus - Wto 17 Lis, 2020

Jakość tego tłumaczenia pozostawia wiele do życzenia.
markes - Pią 20 Lis, 2020

Horror kolejne części zaraz płyną, a władca zatonął...
yarzab - Pon 23 Lis, 2020

Witam,

Zapytanie dotyczy Twilight Imperium.
Planujecie przetłumaczyć i udostępnić Codex i/lub Guide to the Imperium?

Dziękuje i pozdrawiam,
Tomek

ygeth - Pon 23 Lis, 2020

yarzab napisał/a:
Witam,

Zapytanie dotyczy Twilight Imperium.
Planujecie przetłumaczyć i udostępnić Codex i/lub Guide to the Imperium?

Dziękuje i pozdrawiam,
Tomek


Wątpię. Nie ma z tego kasy. Codex jest publicznie dostępny do ściągnięcia.
Chociaż chętnie bym zakupił papierowe wydanie.

morgan - Wto 24 Lis, 2020

Witam,

Planujecie podczas dodruku mitów Szlaku do Caracosy, dodrukować podstawkę cyklu?

yarzab - Sro 25 Lis, 2020

ygeth napisał/a:
yarzab napisał/a:
Witam,

Zapytanie dotyczy Twilight Imperium.
Planujecie przetłumaczyć i udostępnić Codex i/lub Guide to the Imperium?

Dziękuje i pozdrawiam,
Tomek


Wątpię. Nie ma z tego kasy. Codex jest publicznie dostępny do ściągnięcia.
Chociaż chętnie bym zakupił papierowe wydanie.


Wiem, że nie ma szans na wydanie papierowe. Chodzi mi tylko o tłumaczenie.
Wydrukuje sobie sam w wersji ENG, ale jeśli jest szansa na polską wersję w pdf to poczekam ;)

Chrostek84 - Czw 26 Lis, 2020

Podajecie informację, że Cywilizacja - Nowy Początek kiepsko się sprzedaję i dlatego wahacie się z wydaniem dodatku Terra Incognita. Tymczasem gra podstawowa jest niedostępna zarówno w waszym sklepie jak i większości sklepów internetowych z grami planszowymi. To co uważacie za dobrą sprzedaż tytułu ? Jak się wam nakład rozejdzie w miesiąc ?
Z innej strony Fallout jest dostępny wszędzie a nie było żadnego dodruku, więc wygląda, że sprzedaje się gorzej, a wyszły do niego oba wydane dodatki.
Jaka jest prawda droga Galakto, z waszą awersją do wydania dodatku Terra Incognita ?

yarzab - Pią 27 Lis, 2020

Chrostek84 napisał/a:

Z innej strony Fallout jest dostępny wszędzie a nie było żadnego dodruku, więc wygląda, że sprzedaje się gorzej, a wyszły do niego oba wydane dodatki.
?

Fallout miał dodruk w połowie zeszłego roku czyli ok. rok po premierze. Pierwszy nakład rozszedł się stosunkowo szybko.
Co nie zmienia faktu, że chciałbym wydania PL dodatku do Cywilizacji ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group