galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Talisman: MAGIA I MIECZ - Pudełko na karty

q_ral - Czw 11 Lut, 2010
Temat postu: Pudełko na karty
:!: Wersja 2.0 pudełka w dalszej części wątku :!:

Gdyby ktoś był zainteresowany takim pudełeczkiem z moim projektem graweru to nie wahajcie się ze mną kontaktować. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania na qralbox@gmail.com
W rozmiarach na karty bez koszulek i w koszulkach.


W końcu się zebrałem i wykonałem sobie własnoręcznie (i z pomocą lasera) pudełko na karty do Talismana. Lubię porządek podczas rozgrywki a wysokie kupki lubią się "rozjeżdżać". Poza tym nigdzie nie można czegoś takiego kupić, więc wziąłem sprawy w swoje ręce.

Całość wykonałem z plexi o grubości 5 mm więc konstrukcja jest solidna i wystarczająco ciężka żeby dobrze leżała na stole. Elementy są klejone cyjanoakrylem (mocna rzecz) - powstają bąbelki ale to nie przeszkadza bo klej jest przezroczysty i stapia się z materiałem. Muszę przyznać, że się nieźle zmachałem przy klejeniu. Łuki są wycięte pod palce - wiadomo - żeby łatwo było wyjmować karty. Pokusiłem się na koniec o lekkie grawery żeby dodać smaczku :)

Jak chodzi o wymiary to całość mieści się idealnie w pudełkach od Podstawki lub Podziemi. A na wysokość mieszczą się wszystkie karty z Podziemi (widać na zdjęciu) + lekki zapas = jakieś 50 mm.

:!: Prezentowane grawery talizmanów są oczywiście znakiem towarym zastrzeżonym przez FFG i zrobiłem je tylko do swojego domowego użytku. :!:






Opłacało się trochę pomęczyć, efekt końcowy mimo wszystko mnie zaskoczył pozytywnie (lepiej wygląda niż na zdjęciach) - aż się postanowiłem pochwalić :P Teraz gra się przyjemniej.

Mile widziany jakiś komentarz, pytania, napiszcie co myślicie...

wookash966 - Czw 11 Lut, 2010

Kozak pudełko :shock:
Sxk - Czw 11 Lut, 2010

Ej wypas :D może wystawisz takie na Allegro w przystępnej cenie bym kupił :D
Sh' EGzor - Czw 11 Lut, 2010

Ekstra. FFG mogło by takie przydatne rzeczy produkować.
yojin - Czw 11 Lut, 2010

Wypasik pudełeczko. Moglbys na tym troche kasiorki zbic jakbys na allegro wystawił.

Problemik jeden...... a moze i dwa.

1. W momencie wlozenia kart w koszulki jeden stojaczek to stanowczo za malo.

2. Zmieszcza sie tam wogole karty w koszulkach ?

PS. Jakby tak cżlowiek mial dostep do sprzetu to by se takie odwalił :P
PS2. Za samo dociecie i "grawer" oraz plexe ile bys wzial kasy ? :)

Valdigda - Czw 11 Lut, 2010

Też uważam że pudełko wykonane perfekcyjnie, Gratuluje pomysłu i umiejętności.
Kriss - Czw 11 Lut, 2010

Piękna robota. Też jestem za abyś zrobił kilka takich i wystawił na allegro. Jak coś to ja się pisze ;)


P.S.

Na dobrą sprawę to przydał by się ze dwa takie zestawy odwrócone "plecami", aby można było wykorzystane karty przekładać na drugą stronę.

q_ral - Czw 11 Lut, 2010

Wielkie dzięki wszystkim za opinie (czekam na więcej).
Gdybym widział, że jest zainteresowanie to bym się rzeczywiście zastanowił nad wykonaniem większych ilości i ceną.
W weekend mam małe Talisman Party z moją najlepszą ekipą więc pudełko zostanie solidnie przetestowane w boju. Pewnie się pojawią od razu jakieś pomysły na usprawnienia :) Zaglądajcie na bieżąco - może się coś wyklaruje.

Cytat:
1. W momencie wlozenia kart w koszulki jeden stojaczek to stanowczo za malo.
2. Zmieszcza sie tam wogole karty w koszulkach ?


1. Zgadzam się - po zrobieniu pierwszego egzemplarza, od razu stwierdziłem, że sobie dorobię więcej, chociażby na "skarby" albo "zadania czarownika", nie mówiąc o przyszłych dodatkach. Mimo tego myślę, że 5 przegródek w jednej serii jest ilością optymalną biorąc pod uwagę rozmiar Pudła do Gry.
2. Nie wiem o jakich koszulkach mowa, są w ogóle jakieś do Talismana? Myślę, że zrobienie wariantu przegródek o większym rozmiarze nie stanowiłoby problemu, chociaż ogranicza go kwestia wielkości Pudła do Gry. Napisz proszę jakich koszulek używasz (rozmiar), może sam zakupię.

yojin - Czw 11 Lut, 2010

dokladnie te koszulki
http://www.rebel.pl/produ...eeves-Pack.html

Drogie, ale warto zabezpieczyc karty :)

INTEROUTLET - Pią 12 Lut, 2010

mam w rtych koszulkach polecam
q_ral - Pią 12 Lut, 2010

Cytat:
2. Zmieszcza sie tam wogole karty w koszulkach ?


Powinny się mieścić. Przegródki mają 45mm x 67mm.

Zachęciliście mnie i jestem właśnie na etapie robienia nowej, poprawionej :) wersji. Jak tylko będę miał pierwsze foty to się pochwalę.

yojin - Pią 12 Lut, 2010

Tak wlansie troszke poogladałem ten projekcik i naszło mnie jedno:

chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry. Tzn. ciezko złapac ta górna jak widze.

A w sprawie "etsetyki" zajebiste loga talismana zrobiłbym na tylnej sciance a nie od spodu. Bardziej widoczne :)

moonman - Pią 12 Lut, 2010

jak będziesz robił zamówienia to daj znać :)

także jestem chętny - ale bez tych przodów, a całość lekko pochylona w tył.

Pajhi - Pią 12 Lut, 2010

yojin napisał/a:
Tak wlansie troszke poogladałem ten projekcik i naszło mnie jedno:

chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry. Tzn. ciezko złapac ta górna jak widze.

A w sprawie "etsetyki" zajebiste loga talismana zrobiłbym na tylnej sciance a nie od spodu. Bardziej widoczne :)

kolego gdzie TY tu masz ciężkie wyciąganie wierzchniej karty??Może patrzymy na inny projekt!!
A dla wykonawcy WIELKIE GRATY!!Zacna robota i fachowe wykonanie,z checią sam zakupiłbym taki zestawik

Valdigda - Pią 12 Lut, 2010

yojin napisał/a:
chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry. Tzn. ciezko złapac ta górna jak widze.


Hmm według mnie właśnie bardzo wygodnie sie wyciąga karty z takiego stosu, nie rozlatuje się nie przesuwa. Miejsce na palec jest nawet przy ostatniej karcie. W oryginalnym pudełku był problem z kartami na dnie stosu po palec zaczynał sie nie mieścić, a tu wszystko elegancko.

Też czekam na info czy będziesz mógł wykonać takie pudełka na zamówienie

yojin - Pią 12 Lut, 2010

hmmm..... no aby wyciagnac karte z takiego stojaczka trzeba ja albo wygiac mocno albo paznokciem zahaczyc. Dodajac do tego np. protektory gdzie karta moze byc odwrócona "wieczkiem" w strone "szparki". No jak nic zaczynaja sie shcodki z wyjeciem kart :wink:
q_ral - Pią 12 Lut, 2010

TADAAAA! - Drugie wydanie pudełeczka, rev 2.0 :)

Szybko wpadłem na to, żeby pudełko było obustronne, bo przecież nie gramy solo a wszyscy ciągną z tych samych stosów. Rzeczywiście ciągnięcie przez "plecy" mogło być niewygodne. Będę testował ale nowe ułożenie zapewnia chyba pełen komfort.
I jeszcze zrobiłem delikatne zaokrąglenia przy wlotach :)

Zastanawiałem się także nad jedną wspólną ścianą w środku i dwóch rzędach przegródek - w sumie 10 ale jak wspomniałem pojawiłby się problem "ciągnięcia przez ścianę". Po przemyśleniu budowa modułowa jest bardziej praktyczna niż duża całość.

Poniżej zdjęcia wersji z ciemnej plexi. Jest ona niestety nieco droższa ale imho bardziej pasuje do stylistyki Talismana, poza tym nie ma problemów z klejeniem i co najważniejsze jest to plexa wylewana, b.dobrej jakości a nie wytłaczana, więc grawery wychodzą nieporównywalnie ładniejsze. Myślę, że grawery będę umieszczał w przyszłości na 2 zewnętrznych ścianach, a na spodzie sobie daruję. Bardzo proszę jak zwykle o komentarze:

:!: Prezentowane grawery talizmanów są oczywiście znakiem towarym zastrzeżonym przez FFG i zrobiłem je tylko do swojego domowego użytku. :!:










Jak skończę robić model 2.0 w wersji przezroczystej to zamieszczę foty. Klejenie tego to masakra jest... :P



Cytat:
chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry

Wyciągałem i wkładałem, wyciągałem i wkładałem :) Karty mają lekki luz, nie siedzą super ciasno - nie odczułem żadnych "niewygód". Specjalnie zrobiłem łuki, żeby nie było problemów z resztką kart. Osobiście uważam, że podbieranie kart ze zwyczajnie stojącej kupki, absorbuje więcej uwagi żeby jej nie rozjechać, niż podbieranie z pudełka.

Nemomon - Pią 12 Lut, 2010

Jon New z Talisman Island pyta się, czy mógłbyś mu zrobić jedno takie pudełko?
damian000180 - Pią 12 Lut, 2010

jestem zainteresowany takim pudeleczkiem podaj cene i chcialbym zebys zrobil mi takie dwa pudelka jak cos to pisz na pw
Hellhound - Pią 12 Lut, 2010

Również ponawiam dwa pytania:
- czy karty w koszulkach się mieszczą w tym cudeńku?
- czy będziesz to sprzedawał i jeśli tak to jaka jest przybliżona cena?

yojin - Pią 12 Lut, 2010

I w ten oto sposób Kolega otworzył dochodowy biznes :twisted:
maxus32 - Pią 12 Lut, 2010

Ja równiez z chęcią zakupie takie dwa pudełka jeśli tylko będzie taka możliwość. Opie masz talent ;-) . Pozdrawiam i kombinuj dalej a nóż jakieś udogodnienia wpadną Ci jeszcze do głowy .
q_ral - Pią 12 Lut, 2010

Cytat:
Również ponawiam dwa pytania:
- czy karty w koszulkach się mieszczą w tym cudeńku?
- czy będziesz to sprzedawał i jeśli tak to jaka jest przybliżona cena?


Jak już pisałem, dokładny wymiar komory to 45mm x 67mm. Nie mam koszulek, żeby sprawdzić ale z wymiaru podanego w Rebelu (41x63mm)powinny pasować. Jeśli posiadasz takie koszulki to mógłbyś zmierzyć je w praktyce i napisać wymiary. Będę wdzięczny za info.

Co do sprzedaży to owszem rozważam taką możliwość. Na razie skupiam się na dopracowaniu i przetestowaniu gadżetu. Będę informował o postępach na bieżąco.

kowal85 - Pią 12 Lut, 2010

Jak cena będzie przystępna :D To też bym chętnie, nabył takie cudo :)
mrsin - Pią 12 Lut, 2010

Ja również bym się zapisał na dwa pudełeczka, wreszcie na stole zaoponowałby porządek.
wookash966 - Pią 12 Lut, 2010

q_ral napisał/a:

Jak już pisałem, dokładny wymiar komory to 45mm x 67mm. Nie mam koszulek, żeby sprawdzić ale z wymiaru podanego w Rebelu (41x63mm)powinny pasować. Jeśli posiadasz takie koszulki to mógłbyś zmierzyć je w praktyce i napisać wymiary. Będę wdzięczny za info.


41x63mm - to wymiary kart, koszulki mają wymiar 44x67mm, więc zapas musi być trochę większy jeszcze.

W moim odczuciu, jeśli da się więcej w długości karty to może wygodniej by się wybierało odpowiednią ilość kart...? Wówczas nieco bardziej karta wysuwała by się ze stosu. Ale nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;)

Swoją drogą dałeś radę człowieku! Lepiej to opatentuj :D

Valdigda - Pią 12 Lut, 2010

Wydawało mi sie że ta 1 wersja była ładniejsza, ale może to złudzenie. Jak dla mnie genialny pomysł i bardzo przydatna rzecz.
8janek8 - Sob 13 Lut, 2010

Porządna rzecz. Moje gratulacje! Jak będzxiesz uruchamiał masową produkcję to ogłaszaj :)
Moja sugestia, żeby wybór był w obu kolorach. Dzięki temu jeden może dla stosó do losowania, a drugi dla stosów odrzuconych.

q_ral - Sob 13 Lut, 2010

Cytat:
także jestem chętny - ale bez tych przodów, a całość lekko pochylona w tył.


Pomysł niezły, zalatuje starym dobrym Eurobussinessem :) . Tylko znów mamy problem z wylotem w jedną stronę.

Cytat:
Moja sugestia, żeby wybór był w obu kolorach. Dzięki temu jeden może dla stosó do losowania, a drugi dla stosów odrzuconych.


Pomysł z kolorem przezroczystym zaczyna się coraz bardziej oddalać. Wykonując wczoraj taki egzemplarz wielce się zmordowałem. Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się uniknąć "przykrych niespodzianek". Na przejrzystej plexie rzuca się w oczy klejenie i nawet najmniejsze potknięcia. Lubi ona bieleć, tworzą się mikropęknięcia. Ważna jest chyba nawet wilgotność otoczenia. Nie da się uzyskać tak idealnego efektu jak przy plexi ciemnej. Chyba nie byłbym do końca fair wręczając komuś taki wyrób.

Myślałem jeszcze o śrubkach :) ale gwintowanie takiej ilości otworów by mnie zabiło.

damian000180 - Sob 13 Lut, 2010

wiec kiedy mozna spodziewac sie aukcji na allegro ? :)
Kufir - Sob 13 Lut, 2010

Owszem fajne stojaczki. Jeśli będą one przystosowane pod karty w koszulkach pewnie i ja bym się pisał.
Prosiłbym jednak o podanie podstawowych wymiarów tego pudełeczka.

INTEROUTLET - Sob 13 Lut, 2010

tak podbijam pytanie o wymiary
q_ral - Nie 14 Lut, 2010

Cytat:
Prosiłbym jednak o podanie podstawowych wymiarów tego pudełeczka.

Wymiary komory na karty - 45mm x 67mm
Grobość wszystkich ścianek - 5mm
Szerokość całości - 282 mm

Jeśli chodzi o większe komory do kart w koszulkach to będę musiał przerobić cały projekt od nowa ale jest to do wykonania. Ku chwale Wielkiego Brata !!! :)
Cytat:
koszulki mają wymiar 44x67mm, więc zapas musi być trochę większy jeszcze.


Zrobię projekt według rozmiarów koszulek podanych przez Wookasha ( mam nadzieję że się nie pomylił, jakby co to mnie poprawcie) czyli komora będzie na 48x71mm w razie gdybym sam zaopatrzył się w koszulki... :)

Jestem po porządnej rozgrywce z ekipą. Dostałem tęgie lanie od gladiatora, który w ostatniej chwili i tak przegrał z filozofem. Pudełko się podobało wszystkim. Ludzie twierdzą, że objawił się porządek i karty wyciągało się przyjemnie. Lekkie przyzwyczajenie i wszystko gra. A czarny box komponuje się ładnie i estetyczne :) To mi przysłodzili...

P.S. Gladiator chyba jest lekko przegięty. Imho powinien tracić wykorzystanych przyjaciół po jakiejkolwiek przegranej walce a nie tylko z Poszukiwaczem.

Hellhound - Nie 14 Lut, 2010

A jaka była by przybliżona cena? 5 zł 50 zł czy 500 zł? Tak mniej więcej.
kammillo - Nie 14 Lut, 2010

a dalo by sie takie zrobic zeby od spodu wypadala jedna karta (byla taka wysuwana zeby nie brac z gory tylko wysuwa sie ostania (mam nadzieje ze wiesz o co chodzi
Matthias[Wlkp] - Nie 14 Lut, 2010

Ciekawe, ciekawe :) . Jak mniemam, kolega ma dostęp do całkiem konkretnego warsztatu. Ewentualnie masz (ty lub właściciel tego warsztatu, jeśli to są różne osoby ;) ) normalną działalność, gdybym chciał własny projekt zrealizować? Może namiar? Widzę, że dosyć ładne krawędzie Ci wyszły, co kuleje u moich poddostawców ;) .
Kriss - Nie 14 Lut, 2010

kammillo napisał/a:
a dalo by sie takie zrobic zeby od spodu wypadala jedna karta (byla taka wysuwana zeby nie brac z gory tylko wysuwa sie ostania (mam nadzieje ze wiesz o co chodzi



Jest to bardzo bobry pomysł, przez takie rozwiązanie nie trzeba dodatkowego miejsca na karty wykorzystane bo można je po prostu położyć na górę.

8janek8 - Nie 14 Lut, 2010

Trzeba by tylko na nierozpoczęty deck położyć np. jakąś kartę odwróconą koszulką do dołu, która by zaznaczyła koniec stosu - aby wiedzieć kiedy go przetasować, jeśli będzie taka potrzeba.
No i dodatkowym plusem byłoby to, że karty mogłyby ciasno siedzieć w przegrodach - zmniejszy to objętość stojaka, a przecież do tego trzeba dążyć, aby w przyszłości wszystkie dodatki można było zmieścić w jednym pudełku w rozsądnym rozmiarze..
Pozostaje problem, jak to najlepiej rozwiązać :)
Alternatywnie można by wykorzystać coś ze sprawdzonych pomysłów: http://www.epuzzle.pl/ind...roducts_id=1195

q_ral - Nie 14 Lut, 2010

Kod:
a dalo by sie takie zrobic zeby od spodu wypadala jedna karta (byla taka wysuwana zeby nie brac z gory tylko wysuwa sie ostania


Oczywiście wiem o co chodzi :) Spodziewałem się, że ktoś prędzej czy później zaproponuje taki wariant. Przerabiałem to rozwiązanie i ma zbyt wiele wad, które go dyskwalifikują:
1. Żeby wyciągać karty od spodu podstawa była sporo wyżej żeby się paluch mieścił - więcej plexi i ograniczenie wysokości przez pudełko.
2. Podstawa miała dużo głębsze wcięcia - praktycznie schodzące się do środka (za słaba konstrukcja) - przy za małym wcięciu karta się nie "chwytała" palca.
3. Łatwo jest unieść kupkę przy takim wysuwaniu więc szpara musiała mieć min 5 mm, inaczej było za dużo szarpania z wyciąganiem. Z kolei szpara wystarczająco szeroka powodowała wyjeżdżanie kart.

Wszelkie konstrukcje typu: zapadki, pochylnie i inne "samo się wysuwa" wynalazki, są poza moim zasięgiem :) Zresztą uważam, że podstawa sukcesu to prostota.

q_ral - Nie 14 Lut, 2010

:!: Gdyby ktoś był zainteresowany takim pudełeczkiem z moim projektem graweru to nie wahajcie się ze mną kontaktować. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania na qralbox@gmail.com
Kriss - Pon 15 Lut, 2010

Podaj cenę na forum żeby wszyscy widzieli ;)
maxus32 - Pon 15 Lut, 2010

Mam tylko nadzieje że cena...hmm...będzie przystępna. Bo jeśli nie to Ja poprosze bez grawerunku ...może będzie taniej :lol:
q_ral - Sro 24 Lut, 2010

Nowy grawer - imitacja talizmanu mojego autorstwa.
"Prawie" w tym przypadku nie robi żadnej różnicy :D


Ravandil - Sro 24 Lut, 2010

Ja pewnie się skuszę o takie pudełeczko, ale postanowiłem, że poczekam na opinie i testy innych użytkowników. Chodzi głównie o wygodę wyjmowania kart. Zauważyłem, że karty, które luźno stoją na kupce, ciągnie się w ten sposób, że 1 palec (wskazujący) czasem 2 palce (wskazujący i fakulec) zciągają z kupki kartę zsuwając ją poziomo, a kciuk w tym samym momencie, przytrzymuje lekko kupkę, żeby się nie rozsypała. W przypadku pudełeczka, kartę trzeba wyciągać górą, co może być kłopotliwe w przypadku pomniejszania się kupki. Czy nie było by wygodniejsze pudełeczko, z całkowicie otwartym przodem (węższa strona karty), a jedynie przytrzymujące karty z trzech pozostałych stron? Wówczas możnaby ciągnąć karty techniką którą opisałem w przypadku luźno stojących kart. Aha, jakbyś q_ral szukał testerów, to ja się zgłaszam, mile widziane pudełeczko do testów hehehe :D
ernin - Sro 24 Lut, 2010

To ja zaprezentuje swoje pudełko do przechowywania gry na razie wersja beta.

Puste
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0022.jpg
oraz po włożeniu zawartości
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0023.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0024.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0025.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0026.jpg

wookash966 - Sro 24 Lut, 2010

ernin, linki mi nie działają, nie wiem czy tylko mi, ale podejrzałem je na forum MiM, pudełko prezentuje się super! Minus to taki, że nie ma miejsca na plansze.
Tak sobie pomyślałem, bo widzę, że wieczko jest wsuwane, jakby zrobić takie podwójne zamknięcie, co obejmie plansze od gry - między wsuwkami jeszcze miejsce na plansze)...

ernin - Sro 24 Lut, 2010

Naprawione

Puste
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0022.jpg
oraz po włożeniu zawartości
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0023.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0024.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0025.jpg
http://69.72.149.25/~erni...4%99cie0026.jpg

mrsin - Czw 25 Lut, 2010

Bardzo praktyczne, wreszcie w pudełku może zapanować porządek.
kowal85 - Czw 25 Lut, 2010

Tylko troszkę mało miejsca na figsy ;]
ernin - Czw 25 Lut, 2010

kowal85 napisał/a:
Tylko troszkę mało miejsca na figsy ;]

Dlatego jest to wersja beta i to jest jedna z rzeczy do poprawy.

mircea - Czw 11 Mar, 2010

q_ral jest nie do pobicia i do pięt mu nie dorastam.jego pudełko odpowiednio podrasowane będzie bardzo chodliwym towarem. ja zrobiłem sobie nieco skromniejszy, ale niesamowicie praktyczny pojemnik:) testowany z sukcesem.
pozdrawiam



wookash966 - Czw 11 Mar, 2010

O tototo!, ta prostota - rewelacja! mircea, przyznam, że podeprę się twoim projektem w najbliższym czasie jak znajdę chwilę i sobie takie też zmontuję.
Poprzednie pudełka bardzo ładne, ale średnio praktyczne podczas gry - kiedy ludzie oblegają planszę z każdej str. a tu dobrze będzie wyciągać karty.

Widze już kilka ulepszeń:
1) podstawkę wytnę pod kątem, żeby karty nie wysuwały się same - będą lekko wpadały do środka.
2) pojemnik od spodu wykleję jakimś filcem, coby nie skrobać po planszy i jej nie wycierać :)

Dobry patent :)

mircea - Czw 11 Mar, 2010

wookash966 napisał/a:

Widze już kilka ulepszeń:
1) podstawkę wytnę pod kątem, żeby karty nie wysuwały się same - będą lekko wpadały do środka.


słabo to widać na zdjęciu,ale dokładnie takie wklejki pod kątem są w każdej przegrodzie:)

q_ral - Pią 12 Mar, 2010

Cytat:
słabo to widać na zdjęciu,ale dokładnie takie wklejki pod kątem są w każdej przegrodzie:)
Co ty od razu widać, Wookash ma jakieś problemy chyba ze wzrokiem albo z koncentracją :P
Gratuluję wytrwałości. Widać, że się starałeś i wyszło bardzo fajnie. Ja taki pomysł zarzuciłem we wczesnej fazie, bo mimo wszystko uważam że sprawował się troszkę gorzej. Chyba po prostu zależy co jest dla kogo wygodniejsze.
Cytat:
Poprzednie pudełka bardzo ładne, ale średnio praktyczne podczas gry - kiedy ludzie oblegają planszę z każdej str. a tu dobrze będzie wyciągać karty.
Pozwolę się nie zgodzić - wszyscy użytkownicy są bardzo zadowoleni i twierdzą, że gra się rewelacyjnie (i ja też :) ). Co do oblegania to akurat w wypadku kolegi Mircea jest dokładnie ten sam problem o ile nie większy, bo jego przegródki są jednostronne. Ogólnie w obu przypadkach pudełka zdecydowanie polepszają jakość gry - no chyba że ktoś karty wyciąga stopami. Gdyby było "średnio" pewnie olalibyśmy sprawę.
wookash966 - Pią 12 Mar, 2010

mircea napisał/a:
słabo to widać na zdjęciu,ale dokładnie takie wklejki pod kątem są w każdej przegrodzie:)


Przepraszam, nie przyjrzałem się dokładnie wczoraj.

q_ral napisał/a:
Pozwolę się nie zgodzić - wszyscy użytkownicy są bardzo zadowoleni i twierdzą, że gra się rewelacyjnie (i ja też Smile). Co do oblegania to akurat w wypadku kolegi Mircea jest dokładnie ten sam problem o ile nie większy, bo jego przegródki są jednostronne. Ogólnie w obu przypadkach pudełka zdecydowanie polepszają jakość gry - no chyba że ktoś karty wyciąga stopami. Gdyby było "średnio" pewnie olalibyśmy sprawę.


W porządku, nie zaprzeczę, że gra z jakimkolwiek pudełkiem jest wygodniejsza. Nie mam ani twojego, ani żadnego innego żeby wdawać się w dyskusję które lepsze. Wyraziłem tylko swoje odczucie.

Moim zdaniem, lepsze jest takie co zajmuje mniej miejsca i jest łatwiejsze w obracani go w tym kierunku z którego będzie się wyciągać karty (4 strony planszy). Choć to zależy właśnie od tego, z której strony planszy kolejne osoby zasiadają do gry.

DeathThorn - Pon 15 Mar, 2010

Ja wyraze tylko opinie o tym pudelku z pleksi ver.2.0

w kilku slowach:

Czad
miod malina
IMBA
wyjechane w kosmos
Wykurwiscie wyczesane
itd...

Kolega Q_ral zrobil mi takie 2 szt POLECAM wszystkim wszystko dziala rewelacyjnie , gramy ekipa 6 osob i jak to postawilem na stol graczom szczeny opadly , estetyka i jakosc wykonania powalaja, praktycznosc i wygoda jeszcze lepiej, uzywam kart w oryginalnych koszulkach FFC swietnie dopasowane !!!

Dziekuje, POlecam napewno sie zglosze po nastepne

:twisted:

kedar - Wto 16 Mar, 2010

Witam Wszystkich.

Dotarła do mnie przesyłka od Q_rala i jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch pudełek wersji 2 o większych przegródkach. Na żywo wyglądają bardzo ładnie i trwale (dla mnie to bardzo ważne, bo gra z nami 7-latek). Wczoraj zagraliśmy aby sprawdzić pudełka w grze:
Bardzo dobrze wyjmuje się karty (tak samo jak jest ich dużo czy później, jak ich ubędzie).
Zrobiliśmy od razu eksperyment i do drugiego pudełka odkładaliśmy karty "na stos odrzuconych" - nie był żadnego problemu, a na planszy i wokół był porządek.

Gratuluję Q_ralowie pomysłu i jego realizacji. Pudełka polecam.

Kedar

Wallenstein - Wto 16 Mar, 2010

W jakiej cenie taka przyjemność?
q_ral - Czw 17 Cze, 2010

Zauważyłem, że kilka osób miało problem ze znalezieniem mojego wątku, dlatego informuję, że temat pudełek jest jak najbardziej aktualny.

Przy okazji dziękuję wszystkim za skierowanie zainteresowanych we właściwą stronę :)

djmad28 - Pią 25 Cze, 2010
Temat postu: zadowolony klient
to sie nazywa zadowolony klient:D

http://img193.imageshack....46/img0661l.jpg
http://img194.imageshack....79/img0662b.jpg
http://img411.imageshack....47/img0663a.jpg

Syndelis - Sro 04 Sie, 2010

Właśnie doszły do mnie pudełeczka wykonane przez q_ral-a. Jestem bardzo zadowolony, pudełka są w przystępnej cenie jak na tą, ręczna robotę. Polecam wszystkim, którzy się wciąż wahają i dorzucam parę fotek :)







djmad28 - Czw 05 Sie, 2010

ja juz zaluje, ze kupilem tylko 3. Zapakaowalem je na maxa
Wallenstein - Pią 06 Sie, 2010

Ile kart mieści się w jednej przegrodzie?
Syndelis - Pią 06 Sie, 2010

Znalazłem chwilę czasu, żeby usiąść i policzyć :P Wyszło ok. 130 kart na przegrodę - w zależności jak kto lubi, ale myślę, że to taka odpowiednia ilość, nie za dużo jest kart i nie za mało, oraz wygodnie się je wyjmuje.
yojin - Pią 06 Sie, 2010

tylko pewnie bez protektorków ?
Syndelis - Pią 06 Sie, 2010

Bez.
ooZee - Sob 07 Sie, 2010

ja też kupiłem dwa pudełka. szczerze powiem, są rewelacyjne, wreszcie nie ma problemów ze "słupkiem" z większej ilości kart, nic się nie ma prawa przewrócić i przetasować, baaardzo pomocna rzecz. i klimatycznie wyglądają :)
MorgotH - Pią 20 Sie, 2010

Mam prośbę o zamieszczenie zdjęcia jednej z przegródek na planszy głównej (w krainie wewnętrznej :] )
Syndelis - Pią 20 Sie, 2010

Przegrodek, czy pudelka calego ? Jesli ci chodzi jak pasuje rozmiarowo w miejscu korony wladzy, to pasuje idealnie, nic nie wystaje na inne pola.
grzybol - Wto 28 Wrz, 2010

Właśnie dotarły do mnie 3 pudełeczka jedno ze specjalnie zamowionym symbolem wiedzmina, całość prezentuje sie bardzo dobrze. Szczerze polecam ! :)
Maddas - Sro 29 Wrz, 2010

Chciałbym poprosić o informację, ile kart w koszulkach od FFG wejdzie w jedną przegrodę?

Pozdrawiam Maddas

moonman - Pon 18 Paź, 2010

Maddas napisał/a:
Chciałbym poprosić o informację, ile kart w koszulkach od FFG wejdzie w jedną przegrodę?


dołączam się do pytania

q_ral - Wto 19 Paź, 2010

Jedno pudełko posiada 5 komór, w każdej mieści się ok 130 kart BEZ KOSZULEK.
Niestety nie dam rady podać ile kart w koszulkach się mieści bo koszulek nie mam.
Niemniej jednak można to łatwo oszacować, stawiając sobie stos 130 kart bez koszulek a obok stos kart w koszulkach tej samej wysokości. Następnie przeliczyć.
(Później dodać pół szklanki mleka, dwa ubite jajka i piec przez ok. 5 min)

Sam się chętnie dowiem :P bo sporo ludzi mnie o to pyta.

faj3r - Sro 27 Paź, 2010

bardzo fajne pudełka :)
jablo - Sob 06 Lis, 2010

Pudełęczko zamówione przeze mnie dotarło do mnie w piątek. Będe mało oryginalny, ale muszę pochwalić wykonawcę. Naprawdę świetna robota. Dodam, że zamówiłem wersję pudełeczka na karty w protektorkach. W jednej przegrodzie mieści się 100-105 kart w koszulkach - koszulki Mayday Games, zamówione na allegro, po 100 sztuk w zestawie. Wszystko prezentuje się naprawdę wyśmienicie, poniżej fotki.







Wallenstein - Pon 08 Lis, 2010

jablo napisał/a:
W jednej przegrodzie mieści się 100-105 kart w koszulkach - koszulki Mayday Games


Chyba nawet więcej. Na zdjęciach widać karty z Podziemi w jednej przegrodzie - czyli 128 sztuk.

jablo - Pon 08 Lis, 2010

Wallenstein napisał/a:
jablo napisał/a:
W jednej przegrodzie mieści się 100-105 kart w koszulkach - koszulki Mayday Games


Chyba nawet więcej. Na zdjęciach widać karty z Podziemi w jednej przegrodzie - czyli 128 sztuk.


To nie są wszystkie karty z podziemi, część z nich leżała poza kadrem. Mieści się 100-105 - tak jak napisałem, wiem bo liczyłem :D

Wallenstein - Pon 08 Lis, 2010

Wyczuwałem w tym podstęp :smile:
jablo - Pon 08 Lis, 2010

Wallenstein napisał/a:
Wyczuwałem w tym podstęp :smile:


a ja wcale nie miałem zamiaru kombinować :D

Napisałem jasno. A jeżeli chodzi o liczenie kart, to też cięzko o pomyłkę :) 100 koszulek do kart na jedno opakowanie plus to co dołożyłem z kolejnego. Tak czy inaczej - 105 kart na przegródke to i tak niezły wynik, liczyłem że wyjdzie około 80. Jeżeli ktoś chce pudełko wyłacznie do rozgrywki, to wystarczy jedno:
1 stos podziemia,
2 góry,
3 czary
4 i 5 karty przygód.
Pozostałe karty grzecznie czekają na swoją kolej i dotasowanie do talii. Testowałem w weekend podczas rozgrywki, zdaje egzamin. Natomiast jeżeli ktoś chce posegregować w pudełkach wszystkie karty, no to 3 może 4 pudełka...

q_ral - Wto 23 Lis, 2010

Fajnie wczoraj wrzuciłem w pudełko karty z kategorii Góry i mieszczą się wszystkie w jednej przegródce, tak jak te z podziemi :)
rastatata - Sro 24 Lis, 2010

no trzeba w końcu kupić :)
Pajhi - Czw 25 Lis, 2010

No pudełka dotarły do Mnie w expresowym tempie jak i expresowym wykonaniu.Wykonanie SUPER wszystkie karty pięknie leża w środku.Jeszcze tylko przetestuję jak to będzie wyglądać w koszulkach i wszystko będzie wiadome :mrgreen: .Jak już nadmieniłem piękne wykonanie a jak to zostało zapakowane to historia.Na Allegro nie pakują sprzedawcy tak jak zostało to zapakowane(kawałki styropianu,piękna sprawa.Teraz Moja 18miesięczna pociech się tym bawi i jest w siódmym niebie)
SERDECZNIE POLECAM i gratulacje za POMYSŁ :twisted:

moonman - Nie 28 Lis, 2010

jablo napisał/a:
Wallenstein napisał/a:
jablo napisał/a:
W jednej przegrodzie mieści się 100-105 kart w koszulkach - koszulki Mayday Games


Chyba nawet więcej. Na zdjęciach widać karty z Podziemi w jednej przegrodzie - czyli 128 sztuk.


To nie są wszystkie karty z podziemi, część z nich leżała poza kadrem. Mieści się 100-105 - tak jak napisałem, wiem bo liczyłem :D



Czy jest szansa na pudełko nieco wyższe, tak żeby w jednym slocie mieściły się talie z gór/podziemi w koszulkach?

q_ral - Nie 28 Lis, 2010

Bardzo żałuję, ale jak już pisałem wielokrotnie, nie podejmuję się z różnych względów, żadnych modyfikacji projektu :wink:
DrLastContaQt - Pią 07 Sty, 2011

2 dni temu przyszło pocztą do mnie właśnie takie piękne pudełko na karty. Wykonanie jest rewelacyjne, prezentuję się świetnie i jest bardzo funkcjonalne. Polecam zakup każdemu graczowi :wink:
Kaktus - Pią 07 Sty, 2011

Również otrzymałem pudełka od qrala i potwierdzam ich najwyższą jakość. Dodam od siebie, że te "większe" na karty w koszulkach, doskonale pasują również na karty do starej Magii i Miecza :)
Western - Pią 14 Sty, 2011

Witam. przeglądam to forum od jakiegoś czasu. Zachęcony fotkami i opiniami na temat ww zakupiłem pudełko. REWELACJA, znakomicie wykonane, przesyłka ekspresowa a zabezpieczenie przesyłki na najwyższym poziomie. Gorąco polecam.
Tytoos - Pon 14 Lut, 2011

Witajcie, chciałem się pochwalic swoim wytworem :-)

Ponieważ ilość elementów z wersji podstawowej i trzech dodatków zaczęła zajmować trochę dużo miejsca postanowiłem stworzy skrzynkę, w której można by zamknąć wszystkie elementy i łatwo transportować. I tak oto od koncepcji przeszedłem do czynów i powstało takie oto pudełko.




Całość powstała ze sklejki 6mm ( ścianki w środku - sklejka 4mm ). Środek wylepiony welurem dla ochrony gry i zniwelowania efektu grzechotania pionków :-)

Pozostało jeszcze parę drobnych prac wykończeniowych w środku, dorobić rączkę do wygodnego przenoszenia, wygrawerować symbol Talismana i pociągnąć wszystko lakiero-bejcą :-)

q_ral - Pon 14 Lut, 2011

Wspaniały kufer. Robi wrażenie i wywołuje mimowolnie efekt banana na twarzy. Szacun dla Ciebie.
Brakuje w środku tylko miejsca na moje pudełka do gry :D

q_ral - Pon 14 Lut, 2011

Obiecałem, że ogłoszę na forum jeśli uda mi się zrobić pudełko na karty do Osadników z Catanu. Otóż z radością informuję wszystkich zainteresowanych (wybaczcie opóźnienia), że pudełko jest gotowe i można je podziwiać w tym temacie:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=2643

(Znajduje się on na tym forum Galakty w dziale Osadnicy z Catanu)

yojin - Wto 15 Lut, 2011
Temat postu: hmm...
Tytoos wyczesane pudeleczko. Tylko brak miejsca na dalsze karty "przygód", a bedzie ich sporo. Dopracuj, zapodaj cene i ...... lecisz z masową produkcja :mrgreen:
Tytoos - Wto 15 Lut, 2011

@q_ral: Dzięki :-) Myślałem o zakupie Twojego pudełka na karty ale w mojej głowie zrodził się pomysł na własne pudełko oparte na wzorze buta do podawania kart stosowanego w kasynach (google-> "but do kart") :-)

@yojin: Nie myślałem o masowej produkcji, ale może może... Kto wie :-) Trochę czasu trwa wykonanie (wersja 1.0 - sumarycznie jakieś 5 dni, wszystko docinane, klejone i ścierane papierem ręcznie, przy masowej produkcji pewnie czas ten uległby skróceniu). A co do kolejnych kart przygód to miejsce na nie przewidziane jest tam gdzie aktualnie znajdują się pionki siły, życia i mocy.

djmad28 - Nie 20 Lut, 2011

Ile potzreba przegród by wpakowac wszystkie ale to wszystkie karty z wszystkich oryginalnych dodatkow?
Tytoos - Nie 20 Lut, 2011

W przegrodzie widocznej na zdjęciu (30 cm) zapełnionej kartami mieszczą się aktualnie: zestaw podstawowy + Żniwiarz + Góry + Podziemia ( razem jakieś 650 kart w koszulkach )
djmad28 - Nie 20 Lut, 2011

Jeszcze sie zastanawiasz nad zamowieniem? Spojrz na te fotki.


zax - Pon 07 Mar, 2011

W maju pojawi się kolejny dodatek, czy masz w planach rozszerzenie pudełka na karty? Czy masz jeszcze w ofercie te białe pudełko co pokazywałeś w pierwszych postach rok temu?
q_ral - Sro 09 Mar, 2011

Rozszerzenie raczej nie wchodzi w grę (dosłownie bo nie mieści się do pudła z grą :)

Ten przezroczysty model to był prototyp - zrobiony z tego co wtedy miałem pod ręką.
Może i na zdjęciach wygląda ciekawie ale jego estetyka pozostawia wiele do życzenia.
Klejenie tego materiału jest zbyt trudne dla uzyskania dobrego efektu wizualnego i wytrzymałości. Dlatego po kilku nieudanych próbach dałem sobie z nim spokój.

Wybór do obróbki i wygląd w grze czarnej, dymionej pleksy, okazał się strzałem w 10.

q_ral - Sro 09 Mar, 2011

Cytat:
Jeszcze sie zastanawiasz nad zamowieniem? Spojrz na te fotki.

Hehe, cóż za gustowne efekty specjalne ;)
To odbicie, na którym widać rewers kart, mnie rozwaliło :D

djmad28 - Sob 26 Mar, 2011








gfilipek - Wto 12 Lip, 2011

Hmm...
Kurcze, pomysł fajny, ale dla mnie za mało przydatny. Szukałem pudełka w formie podajnika do kart tylko na mniejszy rozmiar i nie znalazłem. Zrobiłem prototypowe sam i nieźle działa.
http://www.youtube.com/watch?v=dkx6Xucj4D8

Muszę tylko lepiej dobrać wysokość przedniej ścianki bo jak widać na filmiku folia+plexa bardzo się ślizgają, ale strachu nie ma :) Zrobiłbym ładniejsze ze sklejki, ale niczego innego pod ręką nie było. Drewno myślę lepiej by się nadawało do takiego urządzenia.

Podajnik ma długość i wysokość taką jak wypraska z podstawki TMiM i zrobiony jest z białej plexy gr. 3mm. Planuję zrobić kilka takich podajników zespolonych ze sobą (różnej długości) na wszystkie karty wymagające tasowania i częstego pobierania. Zespolone także z przegródkami na pozostałe duperelki z gry czyli po prostu wymianę standardowej wypraski.

q_ral - ty masz chyba lepsze zaplecze odnośnie obróbki pleksy ode mnie. Może sam się skusisz na coś bardziej praktycznego ? :)

Arbaal - Wto 12 Lip, 2011

Mnie się podoba. Na filmie widać, że wszystko ładnie funkcjonuje tak jak należy. Jeszcze tylko ładny wygląd i będzie naprawdę super :)
Mam również w swojej kolekcji grę Carcassonne oraz dodatek do niej o nazwie wieża. Twoje pudełko kojarzy mi się właśnie z wierzą która służy w grze carcassonne do wyciągania kafelków mapy. Różni się tym że jest pionowa :) (jak to wieże)

q_ral - Sro 13 Lip, 2011

Wow, wow. Gratuluję pomysłowości - ciekawy twór.
Zaskoczeniem jest dla mnie, że "tłok" utrzymuje pozycję i nie cofa się pod naporem kart. Jedyny mankament to ręczne dopychanie tłoka - można by uczynić go cięższym a całość zrobić ze spadkiem. Prawdziwa maszyna by z tego wyszła :)

Zastanawiam się czy twoje rozwiązanie ma w ogóle sens z praktycznego punktu widzenia. Jakoś z doświadczenia kilkudziesięciu rozegranych parti nie wyobrażam sobie zastosowania takiego bajeru z kilku powodów:
1. Stosy lepiej gdy pną się w górę - zajmują wtedy mniej miejsca w obszarze gry.
2. Karty bardzo często wracają na stos podczas rozgrywki.
3. Jest wiele rodzajów kart.
4. Osobiście - patrząc na filmik - bałbym się o ich żywotność.

gfilipek - Sro 13 Lip, 2011

q_ral napisał/a:
Wow, wow. Gratuluję pomysłowości - ciekawy twór.
Zaskoczeniem jest dla mnie, że "tłok" utrzymuje pozycję i nie cofa się pod naporem kart. Jedyny mankament to ręczne dopychanie tłoka - można by uczynić go cięższym a całość zrobić ze spadkiem. Prawdziwa maszyna by z tego wyszła :)
Popychanie potrzebne po ok 20-30 kartach dopiero, więc nie jest taką udręką. Myślałem nad dociskiem na gumce recepturce lub sprężynach, ale patrząc na prototyp jest to chyba zbędne na razie. Pomysł cięży+spadek jest dobry, ale nie zmieściłbym tego do pudełka od podstawki (wysokość), a jest to priorytet przy całym pomyśle :)
q_ral napisał/a:

Zastanawiam się czy twoje rozwiązanie ma w ogóle sens z praktycznego punktu widzenia. Jakoś z doświadczenia kilkudziesięciu rozegranych parti nie wyobrażam sobie zastosowania takiego bajeru z kilku powodów:
1. Stosy lepiej gdy pną się w górę - zajmują wtedy mniej miejsca w obszarze gry.
2. Karty bardzo często wracają na stos podczas rozgrywki.
3. Jest wiele rodzajów kart.
4. Osobiście - patrząc na filmik - bałbym się o ich żywotność.

1. Zgadzam się, nawet lepiej bo łatwiejszy dostęp z każdej strony, ale dla mnie przeważa porządek przy tym urządzeniu, a karty w foliach bardzo mnie drażnią pod względem zsuwania się.
2. Hmm... urządzenie robione pod karty przygód oraz czarów przede wszystkim :)
3. No tak, dlatego jak pisałem różne długości podajników i kilka podajników. To tylko prototyp.
4. Tu raczej nie ma obawy. Jeśli dobrze zeszlifuję dolną krawędź podajnika to tylko chamskie wyciąganie mogłoby uszkodzić brzegi kart bez koszulek. W koszulkach w ogóle nie będzie problemu.
5*. Jest też pewna zaleta tego projektu. Fakt, że zajmuje więcej miejsca na stole, ale tam gdzie nie każdy ma blisko do stosu, a nie życzy sobie by ktoś za niego ciągnął los można mu spokojnie podać pudełko (w powietrzu), sam się obsłuży i odstawić na miejsce.
Przypominam, że to prototyp. Na razie "mielę" w głowie rozmieszczenie i na pewno całkowicie będzie to połączenie podajnika z twoim pomysłem na pudełko by pomieścić wszystko z gry :)
Jak zrobię (to potrwa) to się pochwalę :)

Arbaal napisał/a:
Mnie się podoba. Na filmie widać, że wszystko ładnie funkcjonuje tak jak należy. Jeszcze tylko ładny wygląd i będzie naprawdę super :)
Mam również w swojej kolekcji grę Carcassonne oraz dodatek do niej o nazwie wieża. Twoje pudełko kojarzy mi się właśnie z wierzą która służy w grze carcassonne do wyciągania kafelków mapy. Różni się tym że jest pionowa :) (jak to wieże)
Przyznam, że chodził mi po głowie pomysł na wieżę. Konstrukcja podobna, ale zamiast skosu prostopadłe podawanie z dociskiem kart na gumkę lub odpowiednich sprężynach. Niestety trzeba wtedy obsługiwać coś takiego dwoma rękami (jedną trzymać urządzenie, drugą ciągnąć kartę) lub musiałaby ona mieć sporą wagę w podstawie, lub sporą samą podstawę ... dlatego na razie odpuściłem, ale kto wie... :P

W ogóle to powinni fabrycznie takie podajniki już robić. Ta gra jest zbyt popularna. Tak samo tasowniki do kart. Jest jeden ciekawy, który nie powinien niszczyć kart, ale trzeba go przerabiać na mniejszy rozmiar...

blacksider - Sro 13 Lip, 2011

ja tylko chciałbym powiedzieć, że właśnie zakupiłem pudełka q_ral'a i są bardzo przyjemne dla oka :)
jeśli chodzi o działanie to jeszcze nie przetestowałem, ale napewno są wygodne ;) polecam ;)

jezykwaw - Czw 04 Sie, 2011

q_ral tez jestem zainteresowanny kupnem pudelek, mozesz napisac jak to wyglada cenowo i na kiedy mozesz wykonac czarne pudelka do Talismana?
Corypheaus - Nie 14 Sie, 2011

Pudełko q_rala też można ulepszyć o taki podajnik. :wink:

Każdy kto posiada wersję 2.0 (świetnego, jak dla mnie pudełka, sam posiadam 2 takie cuda :mrgreen: ) może nadciąć na 1-2 mm wysokości dolną część ścianki (w każdej przegrodzie), która trzyma karty w jej węższej części. Dzięki temu można kartę wysuwać od dołu, a dzięki odpowiedniej grubości podstawę i specjane wyżłobienia na pobieranie kart można je wyciągać bez problemu. :)

blacksider - Nie 14 Sie, 2011

Nie ma co kombinować te pudełka są dobre takie jakie są teraz.

Nie wymyślajcie wyciągania kart od dołu bo to będzie w trakcie gry dla Was problematyczne. Dwa szybkie przykłady:
- jest karta przygody, która po jej zdobyciu pozwala na obejrzenie 5 następnych kart przygód - i co wtedy będziecie wyciągać pięć kart od dołu, a potem wywalać cały stos żeby je z powrotem schować?
- jest poszukiwacz (nie pamiętam który, ale to kobieca postać z któregoś dodatku) która ma zdolność, która to pozwala jej w dowolnym momencie obejrzeć najbliższą kartę przygody - problem jak wyżej.

A to pierwsze sytuacje, które mi przyszły na myśl, napewno z trakcie gry wyszłoby więcej problemów.

Losowanie kart od góry naprawdę w niczym nie przeszkadza i jak dla mnie jest lepsze niż ciągnięcie z buta czy inne tego typu pomysły ;)

gfilipek - Nie 14 Sie, 2011

blacksider napisał/a:
Nie ma co kombinować te pudełka są dobre takie jakie są teraz.

Nie wymyślajcie wyciągania kart od dołu bo to będzie w trakcie gry dla Was problematyczne. Dwa szybkie przykłady:
- jest karta przygody, która po jej zdobyciu pozwala na obejrzenie 5 następnych kart przygód - i co wtedy będziecie wyciągać pięć kart od dołu, a potem wywalać cały stos żeby je z powrotem schować?
- jest poszukiwacz (nie pamiętam który, ale to kobieca postać z któregoś dodatku) która ma zdolność, która to pozwala jej w dowolnym momencie obejrzeć najbliższą kartę przygody - problem jak wyżej.

A to pierwsze sytuacje, które mi przyszły na myśl, napewno z trakcie gry wyszłoby więcej problemów.

Losowanie kart od góry naprawdę w niczym nie przeszkadza i jak dla mnie jest lepsze niż ciągnięcie z buta czy inne tego typu pomysły ;)
Nie ma jak wypowiadanie opinii bez testowania. Gratuluje blacksider zmysłu przewidywania, a wręcz jasnowidzenia :) Wymyślanie problemów na siłę nigdy niczemu nie służyło, a najwyżej komuś (czyj interes wspierasz ? :) )

Nie ma problemu z wkładaniem czy wyciąganiem kart do podajnika w mojej wersji. Byłby problem, aczkolwiek niewielki, gdyby element dociskający karty wywierał na nie jakąś siłę. Jeśli trzeba to odsuwam całość i wkładam karty. Jak dla kogoś jest to zbyt problematyczne to można je wkładać od dołu, jest to nawet wygodniejsze, ale przy większej liczbie kart (10 i więcej w koszulkach) lub zgrabiałych paluszkach lepiej jednak robić to od tyłu.

Wady podajnika wymieniłem wcześniej i po wielu testach nic się właściwie w tym temacie nie zmieniło.

Przyznam, że żałuję iż pokazałem jakie są INNE możliwości podawania kart bo nie zamierzałem i nie zamierzam psuć interesu q_ral'a - nie to było moim zamiarem i nie jest - oczywiście w kwestii obecnych "obyczajów" normalne też to nie jest bo przecież kto teraz uczciwie podchodzi do kwestii finansowych ? <retoryka>

Wracając do tematu... :)
q_ral, powodzenia z podajnikami, sam się może kiedyś skuszę i wielokrotnie pokazywałem je jako dodatkowe/uzupełniające bo moja wersja podajnika nie wystarczy na wszystko.

Koniec tematu podajnika z mojej strony.
Pozdrawiam i powodzenia, również TWA :)

Corypheaus - Wto 16 Sie, 2011

blacksider: Masz rację, nie pomyślałem o tym. Widocznie zbyt długą przerwę w M&M sobie zrobiłem.

gfilipek: Tu nie chodzi o psucie czyjegoś interesu. Temat jest otwarty i każdy może pochwalić się swoim pomysłem. A każda idea zasługuje na uznanie, ze względu na włożony wkład i oryginalność. :wink:

Jak każdy, nowy pomysł będzie miał swoje plusy i minusy. Co prawda q_ral według mnie zrobił najlepsze jak do tej pory pudełko pod względem funkcjonalności i estetyczności odpowiadające wymogom M&M.

To, też Twój pomysł (jeśli nie będziesz miał nic przeciwko) sam wykorzystam do innej gry, bo bardzo mi się podoba. :wink:

Candyman86 - Pon 05 Gru, 2011

witam :)
dzisiaj dostałem świeżutkie pudełeczko od q_rala. bardzo fajnie wykonane. prezentuje się świetnie :) polecam serdecznie

Bobrowy - Sro 14 Gru, 2011

Ja tez zostałem dziś właścicielem 4 eleganckich i praktycznych pudełek od q_rala. :) Z grawerami Talismania i Horroru w Arkham. Pudełka są pod karty w koszulkach, idealnie pasują do koszulek FFG. Piękno i wygoda :grin:
Czuly - Sob 18 Lut, 2012

Nie znalazlem wcześniej informacji, ale czy te pudełka są dostępne na allegro? Bo ktoś wystawia podajniki na karty oraz podstawki pod strefe gry poszukiwacza. Czy to są aukcje tej samej osoby co tu na forum? Pozdrawiam
verbes - Sob 18 Lut, 2012

Wczoraj zrobiliśmy z dziewczyną pudełka na karty z bloku technicznego, tak jak się robi bryły na matematykę do szkoły. :D Prosta sprawa, trochę czasu zajęła, ale w transporcie teraz karty się nie rozsypują po całym pudełku + nie trzeba ich potem segregować. :) Prawdopodobnie jak dorwę papier, który lepiej będzie się nadawał na tego typu imprezę zrobię nowe, wytrzymalsze.
Hugo - Sro 25 Kwi, 2012

Niedawno stałem się posiadaczek nowych, pięknych pudełek od q_rala. Kapitalna sprawa, przyjemność z gry w MiMa nabrała nowego wymiaru :) Kapitalna rzecz, polecam każdemu kto ma dosyć kupek karto rozsypujących się na wszystkie strony itp. uciążliwości ;)
Pozdrawiam i dzięki!

Galron - Sro 25 Kwi, 2012

Ja również posiadam owe pudełka od q-rala i teraz nie wyobrażam sobie gry w Talizmana bez nich. Naprawdę super sprawa i powoduje, że chętniej zasiada się do gry. No i porządek na stole (w końcu!).
Polecam każdemu i pozdrawiam.

MAGIC WARRIOR - Czw 17 Maj, 2012

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem pudełka od q_rala. Jest po prostu super. Mając wszystkie dodatki , ilość kart przygód rozkłada się na 3 przegródki. W trakcie gry każdy wybiera losowo z której przegrody ciągnie kartę, co przy problemach z tasowaniem , wpływa dodatnio na rozgrywkę. Wszytkim polecam !! Wykonanie expresowe , a koszt przy "raptorach" dużo niższy. Pozdr.
Candyman86 - Sro 06 Cze, 2012

kurcze 3 pudełka na wszystkie karty.. jeszcze przydało by sie takie pudełko dla kart odrzuconych :P gdzie to wszystko pomiescic? :D :D :D
piwoslaw - Wto 24 Lip, 2012

MAGIC WARRIOR napisał/a:
Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem pudełka od q_rala. Jest po prostu super. Mając wszystkie dodatki , ilość kart przygód rozkłada się na 3 przegródki. W trakcie gry każdy wybiera losowo z której przegrody ciągnie kartę, co przy problemach z tasowaniem , wpływa dodatnio na rozgrywkę. Wszytkim polecam !! Wykonanie expresowe , a koszt przy "raptorach" dużo niższy. Pozdr.


Już nie, nowe ceny mają

jezykwaw - Wto 21 Sie, 2012

Czy ktoś się jeszcze zajmuje sprzedażą tych pudełek na karty oprocz e-raptora z Onyksu ?
Chciałbym kupić takie pudełko na karty, a może ktoś kto już zakupił ma ochote odsprzedać ?
Potrzebuje dwa egzemplarze. W razie czego proszę o kontakt.

Galron - Sro 22 Sie, 2012

Skontaktuj się z q_ralem. Całkiem możliwe, że nadal robi pudełka na karty.
jezykwaw - Sro 22 Sie, 2012

Napisalem do niego juz kilka maili w roznym odstepie czasu i caly czas 0 odpowiedzi. Wiadomosc na pm tez wysylalem z tego co widac po profilu to ostatnio logowal sie tutaj w kwietniu tego roku :/
q_ral - Sro 22 Sie, 2012

Cześć wszystkim!
Jestem i mam się dobrze. Mój adres jest wciąż aktualny. Coś się musiało pogubić po drodze bo na priva nic nie dostałem a jedyny Email od Ciebie (jezykwaw) dostałem wczoraj wieczorkiem a dziś rano miałeś odpowiedź :)

jezykwaw - Czw 23 Sie, 2012

Tak teraz juz wszystko jest ok :-) ciesze sie ze wciaz zajmujesz sie produkcja tych pudeleczek. pozdrawiam i czekam na dalsze wiesci.
jezykwaw - Pią 31 Sie, 2012

Dzisiaj otrzymałem od q_ral'a 4 zamówione pudełka.
Te pudełka są genialne, naprawde świetna robota, nie żałuje złotowki wydanej na te pudełka.
Jakość wykonania bardzo wysoka, wszystko starannie i elegancko zrobione, az chce sie partyjke rozegrać od razu :) Zrobie w dzień zdjęcia to wrzuce aby się pochwalić jak świetnie się prezentują. Kupiłem sztuk 4 w koncu nadchodzą nowe dodatki Wilkołak i Miasto gdzies trzeba bedzie pomiescic nowe karty. Jeszcze raz chcę podziękować q_ral'owi za wykonania dla mnie tych pudełek jestem bardzo zadowolony. Naprawde q_ral powinienes założyć biznes z tymi pudełkami. Karty w nich prezentują się super, mogliby dodawać takie pudełka w wersji kolekconerskiej :) W koncu troche graczy talismana jest na e-bayu i szukaja takiego produktu jak twój.
Może postaraj się o patent :D

P.S. Jeżeli zdecyduje sie ktoś na zakup u qral'a tych pudełek to konieczne dajcie znać czy karty posiadacie w koszulkach czy bez. q_ral specjalnie przygotował moje pudełka aby miescily sie w nich karty w koszulkach i aby wygodnie sie je wyjmowało.

Czas na partyjke...

Galron - Pią 31 Sie, 2012

Wiem dokładnie o czym mówisz. Sam zakupiłem 2 pudełka od q_rala i też nie żałuje ani złotówki. To naprawdę opłacalny interes i estetyka podczas gry. Pudełka sprawdzają się w 100% i każdy kto do mnie przychodzi zagrać partyjkę zazdrości hehehe. Ja nawet nie wyciągam kart z tych przegródek tylko całość pakuje do pudełka bo idealnie się mieści. Tak więc nawet przygotowanie do gry trwa parę minut. Zachęcam każdego gracza Talizmana, Horror w Arkham i innych gier których karty są tej wielkości do zakupienia tych pudełeczek.
Candyman86 - Pon 27 Maj, 2013

no dobrze to ja przedstawię swoją skrzyneczkę na Talisman ;) zostawiłem miejsce na przyszłe dodatki. na kartach będzie gąbka wygłuszająca, a w niej 3 pudełka od qrala i następnie plansze :) Chciałem, żeby była przenośna ale wyszła ciężka, więc nie wiem czy zda egzamin. Figurki trzymają się na magnes i nie spadają przy otwieraniu/zamykaniu skrzyneczki :)

a oto zdjęcia:














q_ral - Pon 27 Maj, 2013

Boskie, fantastyczne, piękne - urywa d...
Patent z magnesami i rządkiem podpisanych figurek zasługuje na nobla.
Złote tabliczki... no nie mam pytań... zapiera dech :)

Lipski - Wto 28 Maj, 2013

Hej :)
Rewelacyjne pudełko - zazdroszczę ;p

Candyman86 - Czw 30 Maj, 2013

hihi dzięki :)

Qral przewidziałem tam miejsce na Twoje pudełka. Jak będę przy kasie to się odezwę :P bo jak na razie mam jedno i muszę jeszcze 2 dokupić ;)

Maniak - Pią 31 Maj, 2013

Qral - thanks again for the card holders. They are great.
The following (hopefully) are the images from my first game using the holders. They included the base game and reaper expansion only: To give you an idea of how many cards are there.













Qral your voodoo didn't work - as the last photo should show. Assassin beaten by a Ghoul... :mad: lol

For those Polish among you I apologise for the English. :razz:

ja - Sro 02 Paź, 2013
Temat postu: klejenie
q_ral super to wygląda, trochę w tym siedzę, nie wiem jakiego kleju używasz, pewnie acrifix 117 lub 107, i mikropęknięcia powstają nie przez wilgotność powietrza a przez klejenie po laserze, pleksi musi być obrabiana na zimno, ferowanie i tp, a najlepsze rezultaty klejenia sa przy zastosowaniu kleju uv,np Drei Bond 6060, jest genialny zero bąbelków i pęknięć, po prostu szkło, nie widać łączenia, a zacieki po wyjęciu spod lampy wycierasz ściereczka. Jedynymi wadami uv to konieczność idealnego wygładzenia klejonej płaszczyzny, jej wytrzymałość, i niemożność szklenia termicznie, tyko polerka. Pewnie to wszystko wiesz, ale jakbyś miał jakieś pytania to pisz.
pooler - Wto 15 Paź, 2013
Temat postu: Jaka cena tego podajnika?
Jaka cena tego podajnika?I ile za przesyłkę?
q_ral - Sro 07 Maj, 2014

W sprawie ewentualnego wykonania i przesyłki proszę o kontakt na qralbox@gmail.com - tak jak w stopce ;)
FuCzang - Czw 15 Maj, 2014

Wczoraj odebrałem trzy pudełka na karty do Talismana. Jakość jak zwykle perfekcyjna, przesyłka zapakowana super, radość z porządku w kartach - bezcenna! :-)
Jeśli macie dużo kart i nie chcecie w nich bałaganu, KUPUJCIE PUDEŁKA U Q_RALA!!! :-)

Pozdrawiam!
FuCzang <|-)

mikro - Nie 29 Cze, 2014

DIY Card Holder for Talisman v1.0 :twisted:


ban21 - Pią 18 Lip, 2014

Szybko i bezproblemowo. POLECAM!
VeilaMiles - Sob 16 Sie, 2014
Temat postu: Pudełko na karty
Witam!
Czy będzie tworzone pudełko do runebound ewentualnie posiałości szaleństwa? :) ) byłabym baardzo chętna na zakup :) genialna sprawa!

UtileDulci - Pon 01 Gru, 2014

Chciałbym pokazać jak wygląda pudełko Q_rala przy różnych ilościach kart.
Opis. Z przodu. Z boku.

Karty są w koszulkach FFG (100 mikronów). Na jakie koszulki zostało wyliczone "około 100"- nie wiem, jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

mlody1981 - Pon 01 Gru, 2014

UtileDulci napisał/a:
Karty są w koszulkach FFG (100 mikronów). Na jakie koszulki zostało wyliczone "około 100"- nie wiem, jeszcze nie dostałem odpowiedzi.


Spróbuj tak jak na zdjęciu. U mnie w bliźniaczym pudełku e-raptor'a w 3 przegrodach mieszczą się wszystkie karty przygód jakie obecnie wyszły w Polsce. Oczywiście wszystkie są w koszulkach.


UtileDulci - Pon 01 Gru, 2014

mlody1981 napisał/a:
UtileDulci napisał/a:
Karty są w koszulkach FFG (100 mikronów). Na jakie koszulki zostało wyliczone "około 100"- nie wiem, jeszcze nie dostałem odpowiedzi.


Spróbuj tak jak na zdjęciu. U mnie w bliźniaczym pudełku e-raptor'a w 3 przegrodach mieszczą się wszystkie karty przygód jakie obecnie wyszły w Polsce. Oczywiście wszystkie są w koszulkach.

Obrazek


Twoje pudełko jest innych rozmiarów.

Primo, moja karty stojąc pionowo wystają poza pudełko.
Secundo, wszystkie karty przygód wypuszczone na chwile obecną mieszczą się u mnie w 5 przegrodach.

Tak czy inaczej, dziękuję za pomysł. Problemem jest tylko możliwość podejrzenia ostatniej karty w stosie. Można by włożyć koszulkę z kawałkiem papieru żeby temu zapobiec.

mlody1981 - Pon 01 Gru, 2014

To, że wystają nie wpływa na rozgrywkę.

1. nie ma znaczenia przy takiej ilości kart, czy wiesz co jest na końcu.
2. karty wykorzystane w grze wedrują na koniec w losowej kolejności. Masz pewność, że się nie powtórzą przy następnej rozgrywce. Przy tym wiesz kiedy skończą się niewylosowane karty.
3. podczas gry to gracz decyduje z której przegródki losuje kartę. -> większa losowość przygód
4. moje 3 przegrody starczą prawdopodobnie na co najmniej 20 rozgrywek po 8-9 godzin, przy 5-6 graczach -> w tej chwili po 3 rozgrywkach wykorzystane jest około 10% kart przygód, miasta, gór, podziemi i wszystkich małych dodatków. Nie lisze smoków, bo leżą i czekają.

Smoki wprowadzają tylko zamieszanie przy wszystkich dodatkach.

UtileDulci - Pon 01 Gru, 2014

mlody1981 napisał/a:
To, że wystają nie wpływa na rozgrywkę.

1. nie ma znaczenia przy takiej ilości kart, czy wiesz co jest na końcu.
2. karty wykorzystane w grze wedrują na koniec w losowej kolejności. Masz pewność, że się nie powtórzą przy następnej rozgrywce. Przy tym wiesz kiedy skończą się niewylosowane karty.
3. podczas gry to gracz decyduje z której przegródki losuje kartę. -> większa losowość przygód
4. moje 3 przegrody starczą prawdopodobnie na co najmniej 20 rozgrywek po 8-9 godzin, przy 5-6 graczach -> w tej chwili po 3 rozgrywkach wykorzystane jest około 10% kart przygód, miasta, gór, podziemi i wszystkich małych dodatków. Nie lisze smoków, bo leżą i czekają.

Smoki wprowadzają tylko zamieszanie przy wszystkich dodatkach.


1) Niby dlaczego? Widać jakiej karty na pewno nie wylosujesz, daje to małą przewagę i psuje grę.
2) Nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi.
3) A jak ktoś chce skorzystać z zaklęcia pozwalającego podejrzeć wierzchnie karty? Fail.
4) Nie wiem co to ma do rzeczy.

Co do smoków, mi i moim znajomym się podobają, jednakże jest to raczej gra o przetrwanie niż o dominację.

mlody1981 - Wto 02 Gru, 2014

UtileDulci napisał/a:

1) Niby dlaczego? Widać jakiej karty na pewno nie wylosujesz, daje to małą przewagę i psuje grę.
2) Nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi.
3) A jak ktoś chce skorzystać z zaklęcia pozwalającego podejrzeć wierzchnie karty? Fail.
4) Nie wiem co to ma do rzeczy.

Co do smoków, mi i moim znajomym się podobają, jednakże jest to raczej gra o przetrwanie niż o dominację.


Nadal nie potrafisz ruszyć głową.

1. Karty się dublują w większości przypadków. Poza tym, jeżeli podczas jednej gry chcesz wykorzystać na przykład 500 kard lub więcej to powodzenia.
2. Po zakończeniu rozgrywki tasujesz karty odrzucone i wykorzystane dzielisz na ilość przegródek i wkładasz na koniec "kupek". W następnej grze masz kolejny zestaw przygód.
3. Wtedy ta karta (karty) ląduje zakryta na środku planszy i jest obligatoryjna.
4. To był tylko przykład, ile kart jesteś w stanie ogarnąć po takim czasie gry. Sprecyzowałem wypowiedź.


Zakończmy OT.
Nie ma sensu dyskutować o czymś do czego już dawno powinieneś sam dojść, a ja mogę tak całą wieczność.

UtileDulci - Wto 02 Gru, 2014

Cytat:
1. Karty się dublują w większości przypadków. Poza tym, jeżeli podczas jednej gry chcesz wykorzystać na przykład 500 kard lub więcej to powodzenia.
2. Po zakończeniu rozgrywki tasujesz karty odrzucone i wykorzystane dzielisz na ilość przegródek i wkładasz na koniec "kupek". W następnej grze masz kolejny zestaw przygód.
3. Wtedy ta karta (karty) ląduje zakryta na środku planszy i jest obligatoryjna.
4. To był tylko przykład, ile kart jesteś w stanie ogarnąć po takim czasie gry. Sprecyzowałem wypowiedź.


Zakończmy OT.
Nie ma sensu dyskutować o czymś do czego już dawno powinieneś sam dojść, a ja mogę tak całą wieczność.


Możesz tak całą wieczność co robić? Jeżeli chodzi o bycie nadętym baranem to świetnie ci idzie, kontynuuj. Mnie interesuje rozmowa na temat.

Wracając do niej, nie wiem jaką wartość ma argument o dublowaniu "większości" kart. Dla mnie to właśnie większość kart się nie powtarza, co i tak nie zmienia faktu, że wiesz czego się nie wylosuje (np. Diabła, Poltergeista itd.).

mlody1981 - Wto 02 Gru, 2014

No widzę, że świetnie się zaczęło.

Masz rację, można podejrzeć ostatnią kartę, ale jak to sam napisałeś można też ją zakryć.

Poproś mamusię to pomoże ci wyciąć papierek.

Przeczytaj wszystko jeszcze raz, a potem proponuje przeprosić kolegę q_ral'a za swój atak histerii rozpieszczonego dzieciaka.

Kiedy zamawiasz podajniki dostajesz wymiary, wiec kupujesz świadomie konkretny produkt - w dodatku rękodzieło. O wymiarowaniu i tych wszystkich trudnych słów powinieneś nie tak dawno- sadząc po kulturze wypowiedzi - w 1 klasie gimnazjum.

UtileDulci - Wto 02 Gru, 2014

Za co miałbym go (ciebie) przeprosić? Za wprowadzanie w błąd? Za to, że miałem czelność wytknąć ściemę, na którą nikt inny wcześniej nie zwrócił uwagi?

100 kart w koszulkach nie mieści się w przegródce- taki jest fakt. Faktem jest również to, że powinno wejść do przegródki "około 100 kart" zgodnie z grafiką.

q_ral - Czw 04 Gru, 2014

Panowie spokojnie, nie dajmy się zwariować ;)

Kolega UtileDulci faktycznie zwrócił uwagę na istotny fakt, o którym od 4 lat nie miałem pojęcia. Mianowicie grubość koszulek różni się w zależności od producenta. Jako osoba nie posiadająca koszulek bazowałem na informacjach od graczy, ile kart w koszulkach mieści się w moich podajnikach - np tu kolega jablo pisze (Sob 06 Lis, 2010):
http://www.forum.galakta....er=asc&start=60

Na tej podstawie sporządziłem schemat pojemności. Rzeczywiście powinienem doprecyzować na schemacie producenta koszulek. Teraz to wiem.
Koledze UtileDulci oczywiście zaproponowałem zwrot podajników i załatwiliśmy sprawę po koleżeńsku. Myślę, że nie uważa mnie więcej za "ściemniacza". Jestem mu jednocześnie wdzięczny za zwrócenie uwagi i pozdrawiam.

Kolega młody1981 podsunął też kilka fajnych pomysłów - dzięki ci za obronę, jesteś gość :)
Przy okazji chciałbym też podziękować wszystkim użytkownikom forum i osobom, z którym miałem kontakt, za wiele ciepłych słów, porad i za wsparcie, bez którego moje hobby nie miałoby racji bytu.

Nemomon - Czw 04 Gru, 2014

q_ral, powiedz. Możesz robić większe (znaczy wyższe) pudełka, by faktycznie około 150 kart w koszulkach się mieściło i była mała rezerwa? Czy też Twoje pudełka są w standardowych wymiarach i nie możesz ich powiększać?
q_ral - Czw 04 Gru, 2014

Teoretycznie mógłbym, choć stworzyłem już pewien standard.

Dlaczego więc się nie zdecydowałem wcześniej na takie rozwiązanie?:
1. Wysokie koszty nowego projektu.
2. Duuża ilość wolnego czasu.
3. Nie mógłbym robić obu wersji (niskiej i wysokiej) a dużo osób ceni jednolitość swojej kolekcji i możliwość dodawania pudełek w przyszłości.
4. Wytrzymałość konstrukcji (pełne pudełko już trochę waży). Wyższa ścianka = dłuższe ramię = większe obciążenia.
5. Harmonijny rozmiar, jakkolwiek to brzmi, w architekturze i sztuce ma znaczenie :) - patrz "złoty podział".
6. Niektóre stosy są znacznie mniejsze więc musiałem iść na jakiś kompromis.
7. Pudełko miało się mieścić w kartonie z grą, a dobrze jest gdy dodatkowe miejsce do przyłożenia np. planszą, powstrzymuje karty od wysypywania się.

A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)

Nemomon - Czw 04 Gru, 2014

q_ral napisał/a:
Teoretycznie mógłbym, choć stworzyłem już pewien standard.

Dlaczego więc się nie zdecydowałem wcześniej na takie rozwiązanie?:
1. Wysokie koszty nowego projektu.
2. Duuża ilość wolnego czasu.
3. Nie mógłbym robić obu wersji (niskiej i wysokiej) a dużo osób ceni jednolitość swojej kolekcji i możliwość dodawania pudełek w przyszłości.
4. Wytrzymałość konstrukcji (pełne pudełko już trochę waży). Wyższa ścianka = dłuższe ramię = większe obciążenia.
5. Harmonijny rozmiar, jakkolwiek to brzmi, w architekturze i sztuce ma znaczenie :) - patrz "złoty podział".
6. Niektóre stosy są znacznie mniejsze więc musiałem iść na jakiś kompromis.
7. Pudełko miało się mieścić w kartonie z grą, a dobrze jest gdy dodatkowe miejsce do przyłożenia np. planszą, powstrzymuje karty od wysypywania się.

A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)


Hmm... mnie właśnie by interesowało troszeczkę wyższe pudełko (dwie sztuki), jeżeli i praktycznie byłbyś w stanie takie stworzyć (i skok ceny nie byłby jakoś szczególnie dramatyczny).

Moje pudełka do Talismana gniją sobie spokojnie na półce, więc Twoje pudelka i tak bym trzymał luzem, więc w moim przypadku ten punkt można by zignorować :)

Co do koszulek, ja osobiście muszę ich używać. Jestem playtesterem różnych gier ze stajni FFG, więc w koszulkach muszę trzymać drukowane karty, by mi nie wypadły.

UtileDulci - Czw 04 Gru, 2014

q_ral, nie uważam Cię za ściemniacza, na tym zakończmy ;)

q_ral napisał/a:
Teoretycznie mógłbym, choć stworzyłem już pewien standard.

Dlaczego więc się nie zdecydowałem wcześniej na takie rozwiązanie?:
1. Wysokie koszty nowego projektu.
2. Duuża ilość wolnego czasu.
3. Nie mógłbym robić obu wersji (niskiej i wysokiej) a dużo osób ceni jednolitość swojej kolekcji i możliwość dodawania pudełek w przyszłości.
4. Wytrzymałość konstrukcji (pełne pudełko już trochę waży). Wyższa ścianka = dłuższe ramię = większe obciążenia.
5. Harmonijny rozmiar, jakkolwiek to brzmi, w architekturze i sztuce ma znaczenie :) - patrz "złoty podział".
6. Niektóre stosy są znacznie mniejsze więc musiałem iść na jakiś kompromis.
7. Pudełko miało się mieścić w kartonie z grą, a dobrze jest gdy dodatkowe miejsce do przyłożenia np. planszą, powstrzymuje karty od wysypywania się.

A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)


3) Mi by to nie przeszkadzało. Swoją drogą, pudełka bez- oraz koszulkowe nie liczą się jako oddzielne wersje?
4) Rozumiem- sam łapię za środek pudełka żeby go nie uszkodzić.
6) Mniej używane stosy grupuję razem, nie potrzebują zajmować "tyle" miejsca same.
7) Okej, ale wtedy trzeba gdzieś schować kartonik/wypraskę, a jako kolekcjoner nie chcę jej wyrzucać. Moje pudełka od Ciebie stoją sobie w szafce obok pudełek do gry.

Co do innych punktów, nie mam argumentów. Tak czy inaczej popieram prośbę Nemomona.

q_ral napisał/a:
A ja też mam pytanie ;) A może by tak zrezygnować z koszulek? Szpecą i są niepraktyczne. Rozumiem w karciankach, ale tu? Bierzesz kartę i odkładasz/kładziesz przed sobą. Moje karty ze starej magii i miecza II jeszcze spoko wyglądają a mają już ze 20 lat. Nie wiem ile trzeba by było grać żeby wykończyć obecne karty. Po 5 latach nie mają praktycznie śladów zużycia. Szybciej plansza padnie :)


Moim zdaniem nie szpecą i są praktyczne, nawet jeżeli mniej niż w karciankach (tutaj karty do Osadników, z których intensywnie korzystałem przez jakieś 4 lata. To tylko kwestia czasu żeby karty z Talismana stały się takie same, a żal byłoby mi temu nie zapobiec, tak jak teraz żal mi jest moich kart do Osadników. Swoją drogą, zwróćcie uwagę na różnicę między kartami, które dołączyłem z rozszerzenia na 5/6 graczy [5 kart].).

Edit: Dodam, że mój zestaw Osadników zakoszulkowałem dopiero kilka tygodni temu.

q_ral - Pon 08 Gru, 2014

Weź pod uwagę, że karty do osadników trawią się trzymane cały czas w spoconej z nerwów ręce :D albo w szalonym obiegu. Prorokuję, że w 2033 wyjdzie Talisman rev. 5 a w międzyczasie dodruków myślę nie braknie. Koszulki? - nie :P
Gawin - Wto 09 Gru, 2014

Siemka, jestem tu nowy :)

Probowal ktos laminowac karty poszukiwaczy? Chcialem wlasnie jechac i to zrobic ale postanowilem zadac pytanie najpierw.

PZDR

Damet - Wto 09 Gru, 2014

Gawin napisał/a:
Siemka, jestem tu nowy :)

Probowal ktos laminowac karty poszukiwaczy? Chcialem wlasnie jechac i to zrobic ale postanowilem zadac pytanie najpierw.

PZDR


Tutaj możesz poczytać o laminowaniu elementów gier.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem, ponieważ laminowanie to proces nieodwracalny a nie zawsze przynoszący porządany efekt.

Jak bardzo boisz się o swoje karty, to poskanuj je sobie, a kiedy któraś się zniszczy to ją poprostu wydrukujesz :)

Radek_1 - Sro 10 Gru, 2014

Jakby ktoś chciał, to ja mam paczkę 40 koszulek na poszukiwaczy do sprzedania, kontakt na PW.
Gawin - Pią 19 Gru, 2014

Dzis wpadlem na pomysl jak mozna cala gre przechowywac. Pudło z Ikei ale bylem dzis i nie znalazlem juz takiego :(






Moim zdaniem idealne rozwiazanie i chyba odpowiedz na wszystkie pytania :)

SirRaf - Wto 30 Gru, 2014

q_ral ma ktoś do niego może kontakt telefoniczny?? niestety na prv ani @@ nie odpowiada
Morsereg - Wto 30 Gru, 2014

q_ral ma teraz wolne. napisalem do niego maila przed swietami i dostalem odpowiedz. mam nadzieje, ze sie nie obrazi jesli czesc z prywatnego maila wkleje tutaj:
Cytat:
(...)Tak widziałem na forum ale mam urwanie głowy w firmie przed świętami i dałem ciała z odpisaniem.
Doooobrze, że napisaleś na gmaila i dzięki za miłe słowa :) (...)

dalej byly odpowiedzi na moje pytania.

jak by co to caly czas robi te 'card holdery'. trzeba sie po prostu uzbroic w cierpliwosc gdyz taki okres.

80042505752 - Wto 28 Kwi, 2015

Jaki koszt jest tych pudelek bo tez chetnie ze 3 zakupie
basai - Sro 29 Kwi, 2015

Też byłbym zainteresowany kupnem jeżeli jest to jeszcze możliwe :)
reedmooley - Czw 07 Maj, 2015

Jest jeszcze opcja na takie stojaki do kart? Chętnie przytulę do Relica.
Xaszkil - Czw 07 Maj, 2015

Jest mozliwosc zamowienia u autora takiego stojaka na karty?
Elbutcher - Wto 04 Sie, 2015

No to i ja się pochwalę moją skrzyneczką, wprawdzie zrobiona gdzieś koło marca, ale teraz obfotografowana :]











W razie jakichkolwiek pytań, chętnie odpowiem :D

seraph - Wto 01 Wrz, 2015

Witam, czy ktoś może wie czy q_ral robi jeszcze te pudełka?
alioth9 - Pią 09 Paź, 2015

Witam forumowiczów! To mój pierwszy post na tym forum, zacznę więc może od zaprezentowania własnego pudełka.

Zbudowałem je na bazie pudełka na naboje kupionego na stoisku militarnym w M1 w Czeladzi, było to największe jakie udało mi się wyszukać. Reszta przegrody , lakiery, gąbki to już własna inwencja.






Na przyszłość planuję większe pudełko, a będzie to miało związek z koszulkowaniem kart (teraz nie mam koszulek, a raczej ból głowy czy FFG, cz mayday), oraz malowaniem figurek. Pewnie też może się jeszcze coś ukazać. Już to pudełko zostało zaplanowane na wszystkie obecne dodatki (ja mam dopiero 6) + te co mają się ukazać (The Deep Realms i The Harbinger) + druki nieautoryzowanych kart (wyliczyłem miejsce na 300 takich kart). Co najważniejsze będzie budowane od podstaw.

Candyman86 - Pon 02 Lis, 2015

nie no Panowie, moja skrzyneczka przy Waszych to wymieka :)
piekna robota :)

Corypheaus - Czw 28 Maj, 2020
Temat postu: Re: Pudełko na karty
Przepraszam, że wywołuję w ten sposób. E-mail kontaktowy niestety nie działa, a opcja Priv jest zablokowana. Czy nadal wykonujesz takie pojemniki? :wink:

q_ral napisał/a:
:!: Wersja 2.0 pudełka w dalszej części wątku :!:

Gdyby ktoś był zainteresowany takim pudełeczkiem z moim projektem graweru to nie wahajcie się ze mną kontaktować. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania na qralbox@gmail.com
W rozmiarach na karty bez koszulek i w koszulkach.


W końcu się zebrałem i wykonałem sobie własnoręcznie (i z pomocą lasera) pudełko na karty do Talismana. Lubię porządek podczas rozgrywki a wysokie kupki lubią się "rozjeżdżać". Poza tym nigdzie nie można czegoś takiego kupić, więc wziąłem sprawy w swoje ręce.

Całość wykonałem z plexi o grubości 5 mm więc konstrukcja jest solidna i wystarczająco ciężka żeby dobrze leżała na stole. Elementy są klejone cyjanoakrylem (mocna rzecz) - powstają bąbelki ale to nie przeszkadza bo klej jest przezroczysty i stapia się z materiałem. Muszę przyznać, że się nieźle zmachałem przy klejeniu. Łuki są wycięte pod palce - wiadomo - żeby łatwo było wyjmować karty. Pokusiłem się na koniec o lekkie grawery żeby dodać smaczku :)

Jak chodzi o wymiary to całość mieści się idealnie w pudełkach od Podstawki lub Podziemi. A na wysokość mieszczą się wszystkie karty z Podziemi (widać na zdjęciu) + lekki zapas = jakieś 50 mm.

:!: Prezentowane grawery talizmanów są oczywiście znakiem towarym zastrzeżonym przez FFG i zrobiłem je tylko do swojego domowego użytku. :!:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Opłacało się trochę pomęczyć, efekt końcowy mimo wszystko mnie zaskoczył pozytywnie (lepiej wygląda niż na zdjęciach) - aż się postanowiłem pochwalić :P Teraz gra się przyjemniej.

Mile widziany jakiś komentarz, pytania, napiszcie co myślicie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group