galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Runebound - Kolejne dodatki

blood dwarf - Nie 23 Wrz, 2007
Temat postu: Kolejne dodatki
Witam
Mam małe pytanko do opiekuna forum. Czy są planowane następne dodatki ?? Wiem że może pytanie ciut za szybko, bo co dopiero wyszły dwa (w sumie powiedzmy 6), ale dużo tego już powstało. Moje pytanie powstało dlatego, że nie wiem czy czekać na polskie dodatki, czy zainwestować w anglojęzyczne.
Z góry dzięki za odpowiedz

pozdro all

moonman - Pon 24 Wrz, 2007

jeszcze w tym roku ma być planszowy dodatek WYSPA STRACHU (The Island of Dread) - gdzieś DW o tym pisał (chyba)
moonman - Pon 24 Wrz, 2007

AD UP: przekopałem forum i znalazłem ;)

DW pisał o Island, że jeśli dobrze pójdzie to będzie wydany w drugiej połowie roku
http://www.forum.galakta....p?p=11062#11062


w sumie FGG ma Island w reprintach na listopad 2007
http://www.fantasyflightgames.com/reprints.html

więc jest nadzieja :P

blood dwarf - Sro 26 Wrz, 2007

Dzięki za odpowiedz. Obawiam się jedynie że nie zdążą przed świętami :( Ale skoro ma coś wyjść to poczekam :)
Kvachu - Pią 28 Wrz, 2007

Raczej na bank nie zdążą w tym roku, mamy już koniec września a o dużym dodatku ani słowa, żadnych informacji. Ale w 2008 kto wie ;) W każdym razie trzeba spokojnie i cierpliwie poczekać ;) Uważam że w tej chwili my, fani Runebounda możemy być bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani bo wydano 6 dodatków (w tym dwie całkiem nowe przygody) które urozmaicają grę.
blood dwarf - Nie 30 Wrz, 2007

Wszystko się zgadza. Te 6 dodatków rzeczywiście urozmaica bardzo grę, ale myślę że kolejne dodatki urozmaiciły by ją jeszcze bardziej :P .

P.S. Mam nadzieję że prace nad dodatkami idą lepiej niż nad euro 2012 :P :lol:

Smok - Pią 08 Lut, 2008

no właśnie... jak prace nad nowymi dodatkami? no i gdzie najtaniej można kupić dodatki już wydane??
Lord Agrael - Pią 08 Lut, 2008

W marę tanio jest na www.rebel.pl :lol:
Poza tym warto poszukać na przykład na www.google.pl .....

Smok - Pią 08 Lut, 2008

Lordzie Agrael - na rebel jest trochę drogo... na allegro jest po 39,99 - sądziłem, że znajdę gdzieś okazyjnie coś tańszego - no i w Empiku mnie trochę rozwalili, bo chcieli 49,99 za dodatek :?
myślę, że zakupię na allegro...

Lord Agrael - Sob 09 Lut, 2008

W Empiku zawsze mają w cenie wydawcy...
Ale cena powiedzmy 45zł (jak w rebelu) lub tak jak piszesz 40 na allegro za jeden zestaw to i tak o wiele mniej niż za dodatki w wersji angielskiej...

Smok - Sob 09 Lut, 2008

zgadza się... angielskie dodatki to już jakiś kosmos... poczekam aż wydadzą w wersji polskiej, mam nadzieję, że będą tak "tanie" jak te wydane ostatnio...
Lord Agrael - Nie 10 Lut, 2008

Ale ja wcale nie powiedziałem że polskie dodatki są tanie - też uważam że są za drogie, ale niestety biznes jest biznes i za licencję się dużo płaci...
Powiedziałem tylko że są dużo tańsze od oryginału.

Smok - Pią 22 Lut, 2008

to ja się tylko pochwalę, że zakupiłem sobie 2 dodatki pl (czyli 180 kart) w ceni 56 zł z przesyłką :) allegro jest super!
leaf427 - Pon 14 Kwi, 2008

Nowy świetny dodatek:
http://pl.youtube.com/watch?v=gD4jrhR3YFM

Ajgor - Wto 15 Kwi, 2008

No patrzcie - Kupił z drugiej ręki. Ale kto "Na Boga" pozbywa się tej gry, niech ktoś to powstrzyma! :D
Smok - Pią 18 Kwi, 2008

leaf427 napisał/a:
Nowy świetny dodatek:
http://pl.youtube.com/watch?v=gD4jrhR3YFM

ciekawe czy kiedyś wyjdzie polska wersja...

blood dwarf - Pon 21 Kwi, 2008

No więc wysłałem galakcie emila z pytaniem czy coś w ogóle jest w planach i nie zgadniecie jaką odpowiedz uzyskałem.

Można by długo o niej pisać, ale napisze w skrócie. Otóż nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Napisali by chociaż 1 wyraz "planujemy" lub 2 "nie planujemy" i bym wiedział na czym stoję. No ale to prywatna firma i pewnie oszczędzają na przyciskach klawiatury (za szybko się zużywają). Dość drwin.
Szczerze mówiąc to poczułem się nieco olany jako klient. Ale teraz wiem przynajmniej jak ta firma traktuje klientów. Powiem szczerze przejdę chyba na dodatki anglojęzyczne i je se po prosu spolszczę sam. Wydrukuje i włożę w koszulki, by ci co ze mną grają i nie znają angielskiego też się dobrze bawili.

No a co mi pozostaje skoro firma mnie olewa, nie daje odpowiedzi. Jak oni tak taktują klienta, to mogę ich zapewnić że jeżeli w przeciągu 2 tygodni na tym forum nie pojawi się jaka ktokolwiek informacja (lub jeśli nie dostanę coś na emila), to ta firma już nigdy w życiu na mnie nie zarobi.

Mam nadzieję że to ktoś przeczyta nie tylko z fanów gry :P

Pozdrawiam forumowiczów, a do firmy mam jedno zdanie:
Tracić klijentów umiecie, czy będziecie rozwijać swoje umiejętności dalej, czy raczej zaczniecie o nich troszkę dbać ?? Bo ja szczerze mówiąc zmieniłem do was swoje zdanie.

Smok - Wto 22 Kwi, 2008

szkoda tylko, że dodatki anglojęzyczne bardzo drogie,,, no i boję się, że na tym angielskim mogę się wysypać - a ze słownikiem to trochę kiepsko grać :/
leaf427 - Sro 23 Kwi, 2008

Smok napisał/a:
leaf427 napisał/a:
Nowy świetny dodatek:
http://pl.youtube.com/watch?v=gD4jrhR3YFM

ciekawe czy kiedyś wyjdzie polska wersja...


wyjdzie, wyjdzie ... chyba moje wnuki w to zagrają.

leaf427 - Sro 23 Kwi, 2008

blood dwarf napisał/a:
No więc wysłałem galakcie emila z pytaniem czy coś w ogóle jest w planach i nie zgadniecie jaką odpowiedz uzyskałem.

Można by długo o niej pisać, ale napisze w skrócie. Otóż nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Napisali by chociaż 1 wyraz "planujemy" lub 2 "nie planujemy" i bym wiedział na czym stoję. No ale to prywatna firma i pewnie oszczędzają na przyciskach klawiatury (za szybko się zużywają). Dość drwin.
Szczerze mówiąc to poczułem się nieco olany jako klient. Ale teraz wiem przynajmniej jak ta firma traktuje klientów. Powiem szczerze przejdę chyba na dodatki anglojęzyczne i je se po prosu spolszczę sam. Wydrukuje i włożę w koszulki, by ci co ze mną grają i nie znają angielskiego też się dobrze bawili.

No a co mi pozostaje skoro firma mnie olewa, nie daje odpowiedzi. Jak oni tak taktują klienta, to mogę ich zapewnić że jeżeli w przeciągu 2 tygodni na tym forum nie pojawi się jaka ktokolwiek informacja (lub jeśli nie dostanę coś na emila), to ta firma już nigdy w życiu na mnie nie zarobi.

Mam nadzieję że to ktoś przeczyta nie tylko z fanów gry :P

Pozdrawiam forumowiczów, a do firmy mam jedno zdanie:
Tracić klijentów umiecie, czy będziecie rozwijać swoje umiejętności dalej, czy raczej zaczniecie o nich troszkę dbać ?? Bo ja szczerze mówiąc zmieniłem do was swoje zdanie.

Kupuj śmiało angielskojęzyczne dodatki. Nie ma się co szczypać bo na polskie to raczej długo poczekasz. Wystarczy że jedna osoba zna jako-tako język i już można z powodzeniem grać (nie trzeba nawet się bawić z pisanym tłumaczeniem , ustne wystarczy). Właśnie doszły do mnie najnowsze dodatki z 2008 . Czad.
A Galakta musi kombinować żeby przetrwać na trudnym polskim rynku. To jest biznes. Brak odpowiedzi z ich strony też jest odpowiedzią.

Smok - Sro 23 Kwi, 2008

ale brak odpowiedzi - to raczej sprawa ignorowania klienta, a nie odpowiedź,,, szkoda, bo już liczyłem, że się trochę rozkręci w Polsce przemysł gier planszowych - zwłaszcza tych spod znaku Runebounda...
Ra666 - Sro 23 Kwi, 2008

Dolacze sie do was ze tez czuje sie ignorowany :evil:

Runebound'a tak mi podpasowal ze nie mam zamiaru grac w inne gry, wiec licze na wszystkie dodatki PL wydawane co jakis czas :)

Przydaloby sie jak najwiecej informacji o nadchodzacych dodatkach a nie kompletna cisza. Nie mam najmniejszego pojecia na co czekam i czy kiedykolwiek to wyjdzie.

Ra666 - Sro 23 Kwi, 2008

Dlaczego nie mozna edytowac wlasnego posta, to nie wiem.

Powinien byc tylko "Runebound" a nie "Runebound'a" - glupio wyszlo :)

Zeby ten post nie byl bez sensu to:

Piszcie i meczcie w temacie Wydawnictwo\Plany wydawnicze\Nowe plany wydawnicze o informacje o nowych dodatkach PL

Pozdrawiam wszystkich fanow Runebound'a

leaf427 - Pon 19 Maj, 2008

kolejny angielskojęzyczny dodatek

http://pl.youtube.com/watch?v=7HDvxrBQFmI

Nowe przedmioty.Tym razem rytuały i runy. Względnie tanie przedmioty ale aby wypełnić rytuał należy poświęcić 5 kości ruchu (symbole terenu zaznaczone na dole karty). Teraz zbędne kości ruchu nareszcie się na coś przydadzą !
A potem czad: Gutting the Fallen = patroszenie pokonanego wroga (1 gold lub uleczona rana);Form of the Bird = zamieniasz się w ptaka (ruch o 3 dowolne obszary lub ucieczka pomiędzy fazami walki) ;Power of the Body = zamiana w siłacza (możliwość zadania 2 ran w walce dystansowej + premia do walki wręcz i + 2 rany) . Te 3 karty testowaliśmy w ostatniej rozgrywce i sprawdzają się świetnie.
A są jeszcze inne: zamiana w niedźwiedzia(wymiata w walce wręcz ale nie może użyć broni), leczenie zabitego Sprzymierzeńca, tuningowanie zbroi, ostrzenie broni, runa zapewniająca złoto
Czad, czad, czad
A wszystko przemyślane i okraszone ładną grafiką

Mockerre - Wto 20 Maj, 2008

W tym roku zdecydowanie pojawi się coś dla fanów Runebounda PL. Wytrzymajcie jeszcze chwilę ;)
Smok - Sro 21 Maj, 2008

brzmi optymistycznie... czekamy!
D.W. - Sro 21 Maj, 2008

Wszelkie plany wydawania gier czy też dodatków są podawane na forum i tutaj jest też miejsce na pytania.
Na pytanie w mailu jakie są planowane dodatki i tak odpowiedź nie mogłaby być udzielona poza tym, że są planowane. Ignorowanie… nikt nikogo nie ignoruje bo to dzięki Wam mogą wychodzić takie gry. Ale czasami nie wiadomo co odpisać… Ale być może trzeba będzie temu jakoś zaradzić.

Dodatki do Runebounda będą w tym roku. I to na pewno.
Będzie w tym roku The Island of Dread (o tym już pisałem) oraz 6 małych dodatków karcianych. Które te dodatki to jeszcze sami do końca nie wiemy.

Możecie tutaj a najlepiej w nowym temacie podyskutować, które dodatki karciane chcielibyście w pierwszej kolejności. Ale pamiętajcie, że nie wybieracie pojedynczych a jakby zestaw 6 dodatków, które wychodzą jednocześnie w USA.

Czy to będzie wszystko w tym roku czy też jeszcze się cos pojawi to zobaczymy.

Kiedy to wszystko. To już potem.

blood dwarf - Sro 21 Maj, 2008

Jeśli nie wiadomo co odpisać to chociaż napiszcie że planujecie, by uspokoić fanów, że jednak tematyka nie upadła i będzie kontynuowana.

Co do tego co bym chętnie widział, to bardzo wnikliwie przejrzę wszyściutko co jest. Na dzisiejszy dzień chętnie bym pobawił się classdeck :D , bo mogą one bardziej urozmaicać rozgrywkę niż niejeden dodatek karciany.

the_ka - Sob 24 Maj, 2008

classdeck chyba byłby dobrym pomysłem bo to całkiem nowy dodatek od tych, które dotychczas wyszły :wink:

bardzo podobają mi sie dodatki z 2008:
-Traps and Terrors
-The Cataclysm
-Rituals and Runes

ale chyba lepiej wydawac po kolei żeby potem nie ominąć żadnego dodatku

leaf427 - Sob 24 Maj, 2008

the_ka napisał/a:
classdeck chyba byłby dobrym pomysłem bo to całkiem nowy dodatek od tych, które dotychczas wyszły :wink:

bardzo podobają mi sie dodatki z 2008:
-Traps and Terrors
-The Cataclysm
-Rituals and Runes


Classdeki to zdecydowanie dobry pomysł (poprawiają interakcję między graczami, coś w stylu czarów z "Magii i Miecza"). Jestem za.
Traps and Terrors, Rituals and Runes, Walkers of the Wild - bardzo dobre dodatki (ostatnio w nie gramy)

Smok - Czw 19 Cze, 2008

według zapowiedzi wyjdzie na przełomie lipca sierpnia: Runebound: Wyspa Strachu - czyli całkiem dobry dodatek :) ilu jest tam nowych bohaterów??
a później dodatki karciane... ciekawe jakie...(ja się nie znam na tych dodatkach karcianych za bardzo)... mi najbardziej w Runebound brakuje bohaterów...

no i z tego co czytałem to Midnight Expansion może być ciekawym dodatkiem (są jakieś szanse, że zostanie wydane to w Polsce??)

leaf427 - Czw 19 Cze, 2008

Tutaj znajdują się ciekawe informacje ( min. zdjęcia) odnośnie "Island of Dread": http://www.boardgamegeek.com/game/13081
W dodatku tym jest 8 nowych bohaterów, 84 karty przygód i 11 kart handlu.
Nowi bohaterowie znajdują się tylko w dużych, pudełkowych rozszerzeniach (big box expansions) : "Midnight" - 8 bohaterów, 72 kart przygód, 52 kart handlu , "Sands of Al-Kaim" - 6 bohaterów, 81 kart przygód i 23 kart handlu.
FFG planuje wydanie nowego dodatku "Frozen Wastes" ( Lodowe Pustkowia) ale to tylko pogłoski. Ponoć trwają już prace.
Mam nadzieję że Galakta szybko ogłosi co będzie wchodziło w zestaw nowych dodatków karcianych (planowanych na listopad). Ja osobiście optowałbym za "character decs" (interakcja między graczami) i nowymi wrogami "challenges".
Dobrze, że ogłoszono plany wydawnicze. Każda informacja, nawet przybliżona jest lepsza od totalnego braku informacji. Gracze mogą na spokojnie zaplanować zakupy.

Smok - Czw 19 Cze, 2008

8 bohaterów - naprawdę super!

przydałoby się jeszcze, aby w dodatku ukazały się jeszcze w formie "bonusa" dodatkowe żetony doświadczenia (percepcja, siła i magia), bo trochę jednak brakuje,,, koszt chyba nie byłby aż taki duży, a naprawdę czasami brakuje tych żetonów...

leaf427 - Pią 20 Cze, 2008

Obawiam sie , że byłoby to raczej trudne do realizacji. Galakta chyba dostaje od FFG gotowe szablony, wzory plansz z kartami, żetonami do wycięcia ( w formie pliku komputerowego ). Zmieniają tylko język z z angielskiego na polski i drukują. Ale to tylko moje domysły, mogę się mylić.
Z tego co wiem dodatkowe żetony występują także w przypadku " character decs" , więc może żetony doświadczenia można by dołożyć przy okazji wydania tych dodatków.

dorota - Nie 10 Sie, 2008
Temat postu: dodatek midnight
przeczytalam na stronie wydawnictwa ze planowane jest rowniez wydanie Sands of Al-Kalim oraz kolejnych dodatkow karcianych i bardzo sie z tego cisze bo widze ze jest realna szansa, ze z czasem wydane zostana w naszym kraju wszystkie dodatki, wielkie brawa dla Galakty:) szczegolnie czekam na midnight i mam nadzieje ze skoro zostana wydane 2 duze dodatki to i na rynku pojawi sie kiedys ten ostatni.
leaf427 - Pon 11 Sie, 2008

Ja poczytałem sobie to:
http://www.fantasyflightg...esignnotes.html
i też się napaliłem na midnight'a.

luk0i - Wto 12 Sie, 2008

Zna ktoś może jakąś przybliżoną datę wyjścia "Wyspy Strachu"?
leaf427 - Sro 13 Sie, 2008

Już jest dostępna na np.: bard.pl
luk0i - Czw 14 Sie, 2008

ale w przedsprzedaży... :?
Termin 14 dni dostawy oznacza jednak, że wyjdzie lada dzień. :twisted: Sklepy i-netowe raczej nie mogą sobie pozwolić na opóźnienia.

Ja chyba poczekam aż się pojawi w rebel.pl. Tak zniżki mam.

Smok - Sro 20 Sie, 2008

na bard.pl napisali nawet, że: "Premiera 28 lipca"... cena średnio przystępna (jak na dodatek bez nowej mapy - a jedynie z nakładką), ale dobrze że nie 150 zł...
luk0i - Sro 20 Sie, 2008

Wyspa strachu MA nową mapę i nowych bohaterów - chyba ośmiu. Więc dla mnie cena 100zł (według strony) jest całkiem OK.
moonman - Sro 20 Sie, 2008

cena w miarę OK...
ciekawe kiedy Galakta zdradzi co miała na myśli pisząc "Szykujemy jeszcze kilka innych niespodzianek związanych z tą grą ale o tym napiszemy w późniejszym terminie."

Cernunn - Czw 21 Sie, 2008

Wejdź na strokę FFG http://www.fantasyflightg...d_products.html
i wszystko się wyjaśni. Wiadomo od razu jakie dodatki będą w listopadzie, a jakie po Nowym Roku.

Cernunn - Czw 21 Sie, 2008

luk0i napisał/a:
Wyspa strachu MA nową mapę i nowych bohaterów - chyba ośmiu. Więc dla mnie cena 100zł (według strony) jest całkiem OK.

A według mnie i tak całkiem drogo. Jak na nakładkę na podstawową planszę. Psioczę, chociaż wiem, jak bardzo różnić się ma "Wyspa", ile nowinek wprowadzać - figurek, kart, żetonów. Już dumam poważnie nad zakupem. Ale jeszcze nie przebolałem, że przed prawie rokiem kupiłem w ciągu chyba dwóch tygodni i grę i dwa dodatki. Skrobnęło mnie to po kieszeni. Ale pompować planszę z dodatkami za jakieś 250 zł kolejną stówką i znowu kolejną za dodatki? Drogo wychodzi...
Może jakieś zniżki dla stałych i wiernych klientów? :D

luk0i - Czw 21 Sie, 2008

Cóż, grałem już w Runebounda z rodzinką ponad 20 razy. Dla mnie wydatek 250zł za to, że 20+ wieczorów będzie całorodzinne zajęcie jest nie za duży.
Sądzę, że tu różnicę między nami może stanowić wiek i grono odbiorców gry. A zniżek trza poszukac w internacie. :twisted:

Cernunn - Pią 22 Sie, 2008

luk0i napisał/a:
Sądzę, że tu różnicę między nami może stanowić wiek i grono odbiorców gry. :twisted:

Bardzo możliwe, ale nie przynam się do swego wieku, bo wstyd, że nadal gram w gry planszowe ;) a gram często i gęsto, gdy jest okazaja (szczególnie podczas wolnego). Osobiście zwalam winę na karby wrodzonego skąpstwa. Z jednej strony bardzo ciekawią dodatki i wprost żżera chęć wypróbowania na własnej "skórze" czy planszy, a z drugiej błyska lampka alarmująca o kolejnym wydatku. Ostatecznie, przecież wszystko dla ludzi... Niemniej, "Wyspę" w wersji angielskiej widziałem za 35 $ na jakimś sklepie online. To jest jakieś 70-80 zł z marżą sklepową.

Wallenstein - Pią 22 Sie, 2008

Czy ktoś wie, czy bohaterów z Wyspy Strachu można używać w podstawce i na odwrót?
Cernunn - Pią 22 Sie, 2008

Wallenstein napisał/a:
Czy ktoś wie, czy bohaterów z Wyspy Strachu można używać w podstawce i na odwrót?

Z lektury [url] http://www.boardgamegeek....8776?size=large [/url] nie wynika, żebyśmy nie mogli wykorzystać nowych bohaterów na starej planszy. Wydaje się, że opisy ich cech są ciut lepsze od poprzedników, ale może to tylko takie wrażenie na pierwszy rzut oka.

leaf427 - Pią 22 Sie, 2008

Wallenstein napisał/a:
Czy ktoś wie, czy bohaterów z Wyspy Strachu można używać w podstawce i na odwrót?

Pewnie że można !!!
Runebound jest z założenia "kompatybilny", i "modularny" wzdłuż i wszerz.
:)

kjk - Nie 24 Sie, 2008

Cytat:
Runebound jest z założenia "kompatybilny", i "modularny" wzdłuż i wszerz.

Wcale nie jest.
W "Island of Dread", tak samo w "Sands of Al-Kalim" nie można mieszać kart wyzwań i przygód z innych dodatków, na przyład karcianych, które już Galakta wydała. Krótko mówiąc w obu dużych dodatkach gracze są skazani na pojedyńczą przygodę i wyzwania.

leaf427 - Nie 24 Sie, 2008

kjk napisał/a:
Cytat:
Runebound jest z założenia "kompatybilny", i "modularny" wzdłuż i wszerz.

Wcale nie jest.
W "Island of Dread", tak samo w "Sands of Al-Kalim" nie można mieszać kart wyzwań i przygód z innych dodatków, na przyład karcianych, które już Galakta wydała. Krótko mówiąc w obu dużych dodatkach gracze są skazani na pojedyńczą przygodę i wyzwania.

Wszystko to prawda jeśli chodzi o karty wyzwań i przygód. Ale bohaterów i przedmioty można używać w podstawowej wersji.

luk0i - Nie 24 Sie, 2008

Czy ktoś wie coś o zmianie terminu wydanie "Wyspy strachu"? Rebel podaje drugą połowę wrzesnia. Jak do tej pory poinformowani byli dobrze.
http://www.rebel.pl/produ...pa-Strachu.html
:evil: :cry: :cry: :cry:

zloty - Sro 27 Sie, 2008

To jak jest z tym dodatkiem, może ktoś z Galakty się wypowie kiedy go otrzymamy... czy pod koniec sieprnia tak jak pisało a zostało pare dni.
Czy tak jak wg. rebela pod koniec wrzesnia

dorota - Wto 02 Wrz, 2008

no to w koncu jest juz dostepna wyspa strachu czy nie????
dorota - Wto 02 Wrz, 2008

bo np w sklepie wilczek jest juz dostepna : http://www.wilczek.poznan.pl/index.php?item=5115
zloty - Wto 02 Wrz, 2008

Niech ktoś odpowie w końcu bo chce wam dać zarobić za 100zł to niemałe pieniadze
blood dwarf - Wto 02 Wrz, 2008

Pewnie czekają na figurki :P (jak zwykle)
D.W. - Sro 03 Wrz, 2008

Gra będzie dostępna dopiero za okolo 1 - 1,5 miesiąca. Jeszcze trochę cierpliwości...
zloty - Sro 03 Wrz, 2008

To zamawiam z e-baya midnighta nagram się już czekając na PL wyspę ; )
luk0i - Sro 03 Wrz, 2008

Dzięki za informację. Szkoda tylko, że tak długo trwało wyciąganie jej z was... :?
Ra666 - Czw 04 Wrz, 2008

D.W. napisał/a:
Gra będzie dostępna dopiero za okolo 1 - 1,5 miesiąca. Jeszcze trochę cierpliwości...


Czy dodatki karciane tez czeka przesuniecie?

zloty - Czw 04 Wrz, 2008

Znając życie też zostana przesunięcie dodatki karciane.
A wyspa z 1,5miesiaca sie zrobi 2 bo coś wyskoczy.
Ale tak to już jest, nie da sie wsyztkoe zaplanowac na TIP TOP.. chyba

Pajhi - Czw 04 Wrz, 2008

ale najgorsze z Tego koledzy jest to że GALAKTA nawet nie ma ochoty odpisywać na FORUM.Zreszta jak ktos napisał juz TU,to FORUM powoli umiera................a szkoda :evil:
Dzejth - Czw 04 Wrz, 2008

Wina lezy po stronie FFG.To oni nie wyrabiają sie z dostarczaniem zamówien.Galakta robi wszystko jak trzeba.
jax - Pią 05 Wrz, 2008

Dzejth napisał/a:
Galakta robi wszystko jak trzeba.

Z wyjatkiem utrzymywania kontaktu z klientami.

luk0i - Pią 05 Wrz, 2008

Niestety jest problem sporej części polskich firm. Całe szczęście się to zmienia na lepsze, ale i tak cieszę sie jak głupi jak jakaś firma potrakuje mnie jak KLIENTA (szczególnie w internecie). :D

Co oznacza, że tak na prawdę takiego traktowania się nie spodziewam... Czyli jeszcze się sporo musi w naszym polskim grajdołku zmienić. :evil:

Cernunn - Pią 05 Wrz, 2008

Zapominacie o prawidłach rynku. Kiedy się kupuje najwięcej? Przed Gwiazdką. Więc pewnie gra w sprzedaży pojawi się, oczywiście wg mnie, ciut później, ok. listopada, by najpóźniej w grudniu dotarła do wszystkich punktów sprzedaży. Poza tym, czego się czepiacie Galakty? W kwestii odpowiedzi na forum, czasem potwierdzenie informacji trwa, a jej zdobycie i uznanie za prawdopodobną także nie jest kwestią minuty. Nikt nie powiedział, że dyrektor handlowy pisze na forum. A w kwestii samego opóźnienia, nie znacie pojęcia przestoju z kontrahentami? Czy wszyscy tu mają 13 lat i pieklą się jak nie mają zabawki?
blood dwarf - Nie 07 Wrz, 2008

Poprzednik ma sporo racji, ale :) Jeżeli firma założyła forum, za pomocą którego ma kontakt z klientami, to powinna jak najwięcej go odwiedzać i podawać wszelkie informacje.

Zrozumieć można, że nie odpowiadają na e-mail`e prywatne (bo nawet mi by się nie chciało wysyłać setnego e-mail`a z informacją), ale niech to zrobi na forum.

Ponadto galakta wysyła emalie z nowościami. Dlaczego w ten sposób nie poinformuje ludzi.

I na koniec najprostszy sposób - usunąć napis o premierze ze strony produktu i zastąpienie go np. takim "Premiera przesunięta na bliżej nieokreślony termin". Fakt o tym, że dzisiaj (pisane 7 sierpnia) widnieje informacja że premiera będzie w sierpniu świadczy o pewnego rodzaju niedbalstwie lub zapominalstwie. Takie moje wnioski, niech każdy wyciągnie swoje.

Po prostu muszą się nauczyć że oni są dla nas, a nie my dla nich. Bez nas graczy ich firma by nie istniała.

Pozdrawiam

Cernunn - Wto 09 Wrz, 2008

Można by tak dyskutować i dyskutować. Najgorsze, że i ja muszę przyznać rację. Opóźnienia opóźnieniami, ale rzeczowa informacja to jednak podstawa dobrych stosunków między firmą a klientem.
zloty - Sob 20 Wrz, 2008

PREMIERA zapowiadana jest na przełom października i listopada 2008" takie info znalazłem an rebel.pl .... to pewnie na gwiazdke [mam andzieje że 2008] zobaczmy może dodatek; )
Ajgor - Nie 21 Wrz, 2008

Zgadzam się z postawą w stylu: "Nie będę pisać po sto razy że nie wiemy co z dodatkiem" Lecz jeden raz to chyba można? Galakta chyba ma taki styl, nie przejmują się stroną www ani forum. Dzwoniłem ze dwa razy do wydawnictwa pytając o coś tam, i w obu przypadkach powitał mnie tak oziębły ton że dostałem kataru i poczułem jak moje stopy przymarzają do podłoża. :D Z drugiej jednak strony gry są wydawane w sporej jak dla mnie ilości i do tego te które chętnie kupuję. Spotkałem się z tym że wchodzę do sklepu a tu na półce leży coś na co czekałem, choć na stronie czy forum nie było informacji o dostępności. Widać oni tak mają, robią swoje i reszta jest mało istotna.

W Galakcie bardzo brakuje mi takiego podejścia jak np. reprezentuje "Lacerta" Zawsze otrzymuję informację o którą proszę, nawet jeżeli nie mają zbyt wiele do powiedzenia, zawsze przez telefon spotyka mnie miły i sympatyczny głos który sprawia że jeszcze łatwiej wydaję pieniądze na gry.

I zaraz Galakta odpisze, co mamy wam powiedzieć? Nie wiemy kiedy statek z grami przypłynie! Tak! Napiszcie że nie wiecie i będę sobie czekał spokojnie na ulubioną zabawkę, jednocześnie mając uczucie kontaktu z wydawnictwem. Szkoda mi takiego stanu, bo to się przyczynia do śmierci tego forum.

Ale się wypłakałem. :D

blood dwarf - Nie 02 Lis, 2008

Patrząc na to, że już listopad, to na 95% będziecie mogli się zaopatrzyć w dodatek na święta :) .
Ajgor - Nie 02 Lis, 2008

To będą bardzo udane Święta. :D
dorota - Sob 08 Lis, 2008

no dobra, mial byc przelom pazdziernika i listopada, a juz zaraz sie zacznie drugi tydzien listopada i nadal nic. kolejna zmaina terminu? to moze niech wydawnictwo juz zacznie przygotowania do wydania kolejnego duzego dodtku, to moze za dwa lata wyjdzie
Shadow - Nie 09 Lis, 2008

Ma być podobno 20 listopada.
dorota - Czw 13 Lis, 2008

informacja na stronie rebel: premiera polowa listopada 2009 ale chyba im sie cyferki pomyslily przy wpisywaniu
blood dwarf - Nie 16 Lis, 2008

dorota napisał/a:
informacja na stronie rebel: premiera polowa listopada 2009 ale chyba im sie cyferki pomyslily przy wpisywaniu


Wręcz przeciwnie. Myślę że to bardzo realna data :P

dorota - Nie 16 Lis, 2008

eee nie ;) na szczescie poprawili i juz jest 2008, ale to nie zmienia faktu ze moga odkladac wydanie tak dlugo ze sie zrobi 2009r
zloty - Pon 24 Lis, 2008

połowa listopada.... załosne; )
mam dość czekania na ten dodatek wieczność, zaraz napiszą że jednak bedzie w połowie grudnia i tak w koło macieja.
Kupuje inna planszówke

Ajgor - Wto 25 Lis, 2008

Po co się tak pieklić? Wiadomo że Galakta nie robi tego wszystkiego u siebie, więc ponoszą konsekwencje za czyjeś błędy.

Widać nie przepadasz za tą grą, jeżeli tak łatwo się poddajesz. :)

D.W. - Sro 26 Lis, 2008

Gra już jest dostępna. Przynajmniej ją powoli rozsyłamy. Tak wiem, że jeszcze nie ma w naszym sklepiku...
Ajgor - Sro 26 Lis, 2008

Mam nadzieję że znajdę ją jutro w Empiku! :D
machiav - Pon 01 Gru, 2008
Temat postu: Dodatki polskie, a angielskie
Mam takie pytanko w sumie dość mocno teoretyczne :) .

A dlaczego nie mieszać podstawki polskiej z dodatkami polskimi, a gdy przyciśnie nuda i skończą się wyżej wspomniane dodatki to dokupić sobie dodatek w wersji angielskiej?

Ps: pytanie teoretyczne, bo posiadaczem runebounda będę dopiero za chwilę, więc nie jestem w stanie zweryfikować takiej hipotezy... :D

Smok - Pon 01 Gru, 2008
Temat postu: Re: Dodatki polskie, a angielskie
machiav napisał/a:

A dlaczego nie mieszać podstawki polskiej z dodatkami polskimi, a gdy przyciśnie nuda i skończą się wyżej wspomniane dodatki to dokupić sobie dodatek w wersji angielskiej?


chyba nie ma większego problem... może poza tym, że dodatki małe są nieporównywalnie droższe niż polskie... no i jednak angielski trzeba bardzo dobrze znać - bo granie ze słownikiem w ręce - gdyż akurat jakiegoś wyrażenia się nie zna - jest mało zachęcające...

Cernunn - Czw 04 Gru, 2008

Złożyłem zamówienie, zobaczymy kiedy przyjdzie przesyłka. I jednak miałem rację. Gra jest wydana w okresie przedświątecznym. Mam nadzieję, że nie zniknie w natłoku tytułów.
Ficek85 - Pią 02 Sty, 2009

Witam kupiłem dodatek i w "artefakty i sprzymierzeńcy" powtarza mi się 5 przedmiotów. Czy to normalne, czy błąd i muszę reklamować?
Kvachu - Wto 06 Sty, 2009

Zerknij na spis wszystkich kart z tego dodatku (po angielsku):
http://files.boardgamegee...hp?fileid=17424
Chyba rzeczywiście są tam przedmioty, które się powtarzają. Zerknij i zobacz czy pasuje do tego co masz ;)

Ficek85 - Czw 08 Sty, 2009

No faktycznie, troszkę lipa, myślałem, że będzie 16 całkiem nowych, ale co tam i tak się fajnie gra.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc

blood dwarf - Czw 08 Sty, 2009

Po kilku rozgrywkach w polską wersję wyspy jestem zadowolony, nawet bardzo :D . Aż nie mogę się doczekać kolejnych dodatkow (jeżeli takowe w ogóle są planowane).

Pozdrawiam

Pajhi - Sob 10 Sty, 2009

No i doczekaliśmy sie następnego dodatku:)

http://new.fantasyflightg...ws.asp?eidn=342

Tei-chan - Sob 10 Sty, 2009

Tak, tak pojawiła się ta notka na stronie FFG już wczoraj. Szykuje się nowy wielki dodatek do Runebound pod tytułem The Frozen Wastes. Tym razem będziemy brnęli przez skute lodem krainy. Trochę to mi przypomina dodatek do Descent: Journeys In The Dark pod tytułem Ice Tomb ale ok. Fajnie zobaczyć coś nowego co wzbogaci rozgrywkę. Swoją drogą ciekawe czy Galakta wyda takze dodatek pod tytułem Runebound: Midnight. Widziałem ostatnio taki w sklepie, jest oficjalny i ze stajni FFG więc moze i ten zobaczymy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group