galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Plany wydawnicze - ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania

Michal - Pon 07 Sty, 2019
Temat postu: ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie w nowym, 2019 roku!
Echa zabaw noworocznych już wybrzmiały i teraz wszyscy z niecierpliwością wyczekują tego, co sobą zaprezentuje nowy rok. Nadzieje do realizacji noworocznych postanowień jeszcze nie umarły, wszyscy pełni są optymizmu i miejmy nadzieję, że zostanie tak jak najdłużej.

W tym roku będziemy dla Was mieli trochę nowości, które już niebawem zaczniemy zapowiadać na naszej stronie www i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie wiem czy wiecie, ale w tym roku mija dokładnie 15 lat od wydania przez Galaktę pierwszej gry – polskiej edycji Drakona. Tytułu, którego wydanie wiele osób wskazuje jako początek renesansu nowoczesnych gier planszowych w Polsce. Miło obserwować jak wielką drogę przebyliśmy w ciągu ostatnich lat – od niewielkiej gry fantasy ze smoczycą na okładce, aż po ogromne pudło ze space operą z lwem (tak, już niebawem rozpoczynamy wysyłkę Twilight Imperium: Świt nowej ery do sklepów! – czy można sobie wyrazić lepszą planszówkową inaugurację nowego roku?).

Tradycyjnie temat ten poświęcony będzie na odpowiedzi na Wasze pytania zadane w ciągu poprzedzającego miesiąca.

Tak jak dotychczas, odpowiedzi planujemy umieszczać tutaj w pierwszy pracujący poniedziałek miesiąca – tryb ten sprawdził się w poprzednich latach i na razie nie planujemy od niego odchodzić.

Korzystając z okazji chciałem przypomnieć, że na naszej stronie www dostępne są zakładki NOWOŚCI oraz DODRUKI , w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Z kronikarskiego obowiązku chciałem tylko przypomnieć, że nie możemy udzielać żadnych informacji w odniesieniu do tytułów, na które nie mamy podpisanego kontraktu. Dlatego czasami pytania będą musiały pozostać bez odpowiedzi.

Tyle tytułem wstępu!

GRY PLANSZOWE

Descent: Wędrówki w Mroku
- Aplikacja – jak wspominałem w grudniu, oczywiście pamiętamy o aplikacji do Descenta i planujemy do niej dodać kolejne tłumaczenia, jednak obecnie nadal nie możemy podać więcej szczegółów odnośnie tego, kiedy to nastąpi.

Eldritch Horror: Przedwieczna groza
- Góry Szaleństwa – czekamy na informacje o ewentualnym dodruku międzynarodowym

EXIT
Obecnie planujemy rozwijać serię poprzez wprowadzanie nowych tytułów. Dodruk poprzednich, choć niewykluczony, nie jest obecnie sprawą priorytetową.

Kosmiczne Spotkania
Obecnie nie są planowane żadne międzynarodowe dodruki rozszerzeń do tego tytułu.

Gra o Tron
-Matka smoków – wszelkie informacje, które pozwolą uruchomić przedsprzedaż tego tytułu w sklepach z grami planszowymi, roześlemy w ciągu najbliższych 2 tygodni. Dlatego uruchomienia przedsprzedaży w sklepach spodziewalibyśmy się w okolicy połowy stycznia.

Posiadłość Szaleństwa
- Zestawy figurek i potworów – z informacji nam przekazanych nie jest planowana żadna produkcja tych materiałów, dlatego nie ma możliwości, aby pozycje te ukazały się w języku polskim.
- Scenariusz DLC - Aktualnie trwają nad nim prace.
- Ulice Arkham – Czekamy na informację o dodruku. W przypadku tej pozycji jest to bardziej pytanie „kiedy?” niż „czy?” :)

Star Wars Imperium atakuje
- Dodatek Tyrants of Lothal – obecnie jest planowany żaden międzynarodowy dodruk tej pozycji. Niestety nie wiemy także czy przy ewentualnym dodruku mielibyśmy możliwość wydrukowania tego tytułu w ilości takiej, jak poprzednie, dlatego trudno nam powiedzieć czy ewentualnie tytuł ten mógłby być dostępny w wersji polskiej.
- Blistery – nie, w tym wypadku nic nie uległo zmianie.

Wojna o Pierścień
Dodruk powinien być dostępny w naszym magazynie w I kwartale 2019.

GRY LCG

Star Wars LCG
Gra Star Wars LCG jest z naszej perspektywy serią zamkniętą – nie planujemy do niej wydawać nowych pozycji, ani dodrukowywać tych, które są już niedostępne.

Władca Pierścieni LCG
W tym wypadku mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem w ubiegłym miesiącu:
Cytat:
W najbliższym czasie nie planujemy dodruków pozycji z serii, których nakład się wyczerpał. W zdecydowanej większości wynika to z faktu, że na razie nie jest planowany ich dodruk międzynarodowy.

To tyle na dziś. Do napisania za miesiąc!

AdrianB - Pon 07 Sty, 2019

Cześć,
Mam pytanie czy jest szansa na to abyście udostępnili przed wysyłką instrukcje do Twilight'a :?: :lol:

Tomek2019 - Wto 08 Sty, 2019
Temat postu: Descent aplikacja
Witam Serdecznie
Droga Galakto bardzo czekamy i liczymy na postępy w aplikacji RTL
Tym bardziej że miesiąc temu FFG ożywiło tę serię dodając nową kampanię.
Może to początek powrotu do Descenta.

reedmooley - Wto 08 Sty, 2019

Dodatkowo wg strony FFG ruszyły dostawy zestawów Ltd. pack które dłuższy czas były niedostępne. Może faktycznie coś sie w temacie ruszy.
Szpak19 - Wto 08 Sty, 2019

planowany był dodruk HORROR W ARKHAM LCG DZIEDZICTWO DUNWICH. Coś już wiadomo????
zeliwny - Wto 08 Sty, 2019

Szpak19 napisał/a:
planowany był dodruk HORROR W ARKHAM LCG DZIEDZICTWO DUNWICH. Coś już wiadomo????

No przecież jest info na stronie http://galakta.pl/plany-w...wnicze-dodruki/ , że będzie w Q1

daryusz - Wto 08 Sty, 2019

Mam pytanie dotyczące dostępności gdy Stwór. Czy jest lub będzie ona dostępna w najbliższym czasie?
Niestety, gry nie można dostać w żadnym sklepie.

Merrox - Sro 09 Sty, 2019
Temat postu: Talisman: Legendary Tales
Czy jest szansa, że wydacie Talisman: Legendary Tales?

dewodaa - Wto 15 Sty, 2019

Próbowałem wyszukać to pytanie, ale nic nie znalazłem - szczerze mnie to zdziwiło, brzmi ono:
Czy zamierzacie wydać drugą edycję gry Przez Pustynię?

Edit: Zdążyłem przed odpowiedziami więc zapytam jeszcze o dodruk Twilight Imperium?

wadim - Wto 15 Sty, 2019
Temat postu: L5K LCG
Wiem, że seria L5K LCG została "zabita", ale czy można liczyć na tłumaczenie najnowszego rulebooka 1.7.?
Amaworld - Sro 16 Sty, 2019

Widzę, że będzie dodruk Star Wars Rebelia. Czy również planowany jest dodruk dodatku Imperium u Władzy?
Zack - Czw 17 Sty, 2019

Dodruk Władcy Pierścieni LCG wersji angielskiej aktualnie jest w trakcie i najprawdopodobniej będzie jakieś ogłoszenie 14-tego lutego:
https://twitter.com/FFGames/status/1085203880680529920

Galakto - czy bierzecie udział w tym dodruku?

Gorg333 - Pon 21 Sty, 2019

Cześć,

czy pojawiły się plany dot. dodruków Arkham Horror Mgły nad kingsport?

slimak - Pon 21 Sty, 2019

Amaworld napisał/a:
Widzę, że będzie dodruk Star Wars Rebelia. Czy również planowany jest dodruk dodatku Imperium u Władzy?

Mam nadzieję, że tak

Benzyl666 - Wto 22 Sty, 2019

Gorg333 napisał/a:
Cześć,

czy pojawiły się plany dot. dodruków Arkham Horror Mgły nad kingsport?

Cała druga edycja jest zamknięta i druki wstrzymane.
Wszystko idzie już w 3 edycje niestety.

gaax - Sro 23 Sty, 2019

Cytat:
- Ulice Arkham – Czekamy na informację o dodruku. W przypadku tej pozycji jest to bardziej pytanie „kiedy?” niż „czy?” :)

A możecie się podzielić dotychczasowymi doświadczeniami odnośnie tego jak taka decyzja zapada po stronie FFG? To znaczy co Waszym zdaniem musi się stać, żeby doszło do dodruku międzynarodowego? Nie wiem, globalny nakład dodatku musi zejść poniżej jakiegoś pułapu, czy może ktoś musi się potknąć na korytarzu i stwierdzić "ej, zróbmy dodruk"? :mrgreen:

Chciałbym sobie jakoś ustawić w głowie np. stwierdzeniem "Szybciej niż Q3 nie ruszy proces, to znaczy że jeśli w tym roku to najszybciej w Q4".

m4c14s - Czw 24 Sty, 2019

Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE
W związku z tym, że szczęśliwie dotarł do nas (prawie) cały poprzedni Druk na Żądanie (niestety brakowało w nim kilku zestawów kart do Descenta, ponieważ przybyły one do nas niekompletne, ale tę kwestię powinniśmy załatwić w ciągu najbliższych dwóch tygodni) możemy powiedzieć, że powoli zaczynamy planowanie kolejnej fali.

Wiadomo już kiedy DnŻ do descenta będzie dostępny?

KQuest - Czw 24 Sty, 2019

Kiedy do aplikacji This War of Mine zostanie wprowadzony język polski?
00matej00 - Pią 25 Sty, 2019

KQuest napisał/a:
Kiedy do aplikacji This War of Mine zostanie wprowadzony język polski?

Dobre pytanie ;)

Zuro - Pią 25 Sty, 2019

Cytat:
Dodruk Władcy Pierścieni LCG wersji angielskiej aktualnie jest w trakcie i najprawdopodobniej będzie jakieś ogłoszenie 14-tego lutego:

Przyłączam się do pytania. Może uda się dodrukować brakujące części Sagi?

Naro - Pon 28 Sty, 2019

1. Posiadłość Szaleństwa
2. Posiadłość Szaleństwa: Za Progiem
3. Posiadłość Szaleństwa: Ulice
4. Posiadłość Szaleństwa: Świątynia Świtu

Tytuły 1, 2 i 3 zostały wydane w pięknych twardych pudełkach jednak numer 4 w słabej jakości opakowaniu. Jakie będą przyszłe dodatki??

KQuest - Pon 28 Sty, 2019

Naro napisał/a:
1. Posiadłość Szaleństwa
2. Posiadłość Szaleństwa: Za Progiem
3. Posiadłość Szaleństwa: Ulice
4. Posiadłość Szaleństwa: Świątynia Świtu

Tytuły 1, 2 i 3 zostały wydane w pięknych twardych pudełkach jednak numer 4 w słabej jakości opakowaniu. Jakie będą przyszłe dodatki??

Z tego co gracze zgłaszali to dodruk Za progiem też był w takim cienkim kartoniku, który nadaje się tylko do wyrzucenia

reedmooley - Pon 28 Sty, 2019

m4c14s napisał/a:
Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE
W związku z tym, że szczęśliwie dotarł do nas (prawie) cały poprzedni Druk na Żądanie (niestety brakowało w nim kilku zestawów kart do Descenta, ponieważ przybyły one do nas niekompletne, ale tę kwestię powinniśmy załatwić w ciągu najbliższych dwóch tygodni) możemy powiedzieć, że powoli zaczynamy planowanie kolejnej fali.

Wiadomo już kiedy DnŻ do descenta będzie dostępny?

Podłączam się pod temat.

Bardok - Pon 28 Sty, 2019

Jakaś szansa na Imperium Atakuje Tyrani Lothar?
Wiadomo, że małe dodatki bez szans, ale jest sporo osób, które dalej czekają :(
Może jest szansa na udostępnienie przetłumaczonych elementów lub ich przedsprzedaż? Chociaż na to się pewnie nie zgodzi Disney :/

Planowane są dodruki Runebounda i dodatków?

gajus21 - Pon 28 Sty, 2019

Zuro napisał/a:
Cytat:

Przyłączam się do pytania. Może uda się dodrukować brakujące części Sagi?

Też przyłączam się do pytania. Bo jak nie to trzeba sprzedać kolekcję PL i zakupić po ANG

Morun - Sro 30 Sty, 2019

Kiedy można się spodziewać Fallout:Nowa Kalifornia? Wiemy, że płynie, ale rok 2019 dopiero się zaczął. Może jakieś przybliżenie? I kw.? I/II?
Chrostek84 - Sro 30 Sty, 2019

Czy wiadomo już coś więcej o następnym Druku na Żądanie ?
Kiedy będą zbierane zamówienia ?
Czy będą w nim przetłumaczone The Ruins of Belegost i The Wizard's Quest oraz Haradrim Cycle?
Czy jest szansa na kolejne Koszmarne Talie ?

Wacho - Sro 30 Sty, 2019

Chrostek84 napisał/a:
Czy wiadomo już coś więcej o następnym Druku na Żądanie ?
Kiedy będą zbierane zamówienia ?
Czy będą w nim przetłumaczone The Ruins of Belegost i The Wizard's Quest oraz Haradrim Cycle?
Czy jest szansa na kolejne Koszmarne Talie ?

+1

gajus21 - Czw 31 Sty, 2019

Cytat:
Wydawnictwo Galakta z przyjemnością informuje o nawiązaniu bezpośredniej współpracy z firmą Games Workshop, dzięki której możemy przekazać doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników gry Talisman 4. edycja

I mam poważny dylemat:
zacząłem LotR LCG - galakta zamknęła temat
zacząłem Imperum Atakuję - to samo

Teraz mam pytanie na ile są szanse żeby Talisman był na bieżąco wydawany do zakończenia 4 edycji? Bo nie chcę znowu mieszać wersji ang/pl bo to jest czasem problem. I nie wiem czy od razu nie kupować po ang.

reedmooley - Czw 31 Sty, 2019

Obecne wznowienie Talizmana od GW różni się od tego z FFG tym że w pudełku podstawki dodali takie kolorowe kapsle do nałożenia na podstawki pod figurki graczy. No i logiem GW zamiast FFG na pudełku. Figurki tak samo słabe jak były. Skala figurek też tak samo różna między dodatkami a podstawką jak była.
Chrostek84 - Czw 31 Sty, 2019

gajus21 napisał/a:
Cytat:
Wydawnictwo Galakta z przyjemnością informuje o nawiązaniu bezpośredniej współpracy z firmą Games Workshop, dzięki której możemy przekazać doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników gry Talisman 4. edycja

I mam poważny dylemat:
zacząłem LotR LCG - galakta zamknęła temat
zacząłem Imperum Atakuję - to samo

Teraz mam pytanie na ile są szanse żeby Talisman był na bieżąco wydawany do zakończenia 4 edycji? Bo nie chcę znowu mieszać wersji ang/pl bo to jest czasem problem. I nie wiem czy od razu nie kupować po ang.

LOTR LCG nie jest zamkniętą serią cały czas, co prawda z opóźnieniem ale jednak, wychodzą nowe dodatki. Brak jest tylko dodruków Sagi i dużych dodatków.

Czeczot - Pią 01 Lut, 2019

Współpraca z Games Workshop dotyczy tylko Talizmana czy jest szansa na inne pudełkowe gry np: Warhammer Quest
reedmooley - Pią 01 Lut, 2019

Podepnę się do pytania- czy w ramach współpracy z GW możemy się spodziewać dalszego rozwoju Relic:)?
lorddanthe - Pią 01 Lut, 2019

Czy jest szansa, żeby Games Workshop odzyskało licencje na pozostałe dodatki? Bo w tym momencie ma w swojej ofercie tylko Podstawkę, Smoki, Miast, Las, Żniwiarza, Zwiastun i Wilkołaka:

https://www.games-workshop.com/en-PL/talisman

Pytam, bo być może to ostatni moment, aby się zaopatrzyć w dodatki, których już nigdy może nie być, a które są całkiem dobrze dostępne.

freihoff - Nie 03 Lut, 2019

Czyli nie ma szans na Krainę Ognia, Panią Jeziora i Królową Lodu? :/

Moglibyście polecić chociaż jakiś zaufany sklep gdzie można to jeszcze dostać?

Jahmel - Nie 03 Lut, 2019

Może to zbyt wcześnie, ale czy dzięki współpracy z GW jest szansa na inne produkty tej firmy w Naszym języku. Pozdrawiam
Solmath - Pon 04 Lut, 2019

1. Co z aplikacją do Descenta? Od pierwszej aktualizacji minął rok, a wciąż jest ona w powijakach (brak lektora, przetłumaczonego trybu Delve, nowych kampanii). Kiedy mamy spodziewać się aktualizacji?
2. Kiedy możemy się spodziewać wydania reszty H&M do Descenta?
3. Co z Tyrants of Lothal? Czy coś się zmieniło w kwestii wydania, od czasu ostatniej aktualizacji?

Michal - Pon 04 Lut, 2019

Witajcie na początku lutego!
Ten miesiąc bez wątpienia będzie bardzo ważny dla naszego wydawnictwa, ponieważ już 19.02.2019 rusza nasza pierwsza kampania na platformie Kickstarter, w ramach której będziemy fundować wydanie gry Waste Knights: Second Edition. Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami na temat tego projektu, gorąco zachęcam do zapisania się do newslettera dostępnego pod adresem http://newsletter.wasteknights.com/

Inną ważną informacją ostatnich dni jest nawiązanie przez nas bezpośredniej współpracy z Games Workshop, dzięki której naszym nakładem ponownie ukaże się polska edycja gry Talisman: Magia i Miecz. Obecnie nie możemy ujawniać dodatkowych szczegółów dotyczących naszej współpracy ani jej zakresu. Najważniejsze jednak jest to, że została ona zawiązana.

A tymczasem pora na nasze tradycyjne, comiesięczne odpowiedzi na Wasze pytania

GRY PLANSZOWE
-Aplikacja – tak jak pisałem w poprzednim miesiącu, pamiętamy o aplikacji do Descenta i planujemy do niej dodać kolejne tłumaczenia, jednak obecnie nadal nie możemy podać więcej szczegółów odnośnie tego, kiedy to nastąpi.

-Zestawy figurkowe w wersji angielskiej – czekamy, aż będą dostępne w głównym magazynie na Europę. Kiedy tak się stanie, na pewno sprowadzimy jakąś ich partię, jednak trudno nam powiedzieć co dokładnie będzie dostępne oraz kiedy.

Fallout: Gra planszowa
Rozszerzenie Nowa Kalifornia powinno być dostępne w pierwszej połowie roku.

Horror w Arkham Gra planszowa 2. Edycja
W związku z wydaniem trzeciej edycji nie są planowane żadne dodruki tytułów z drugiej edycji gry (w tym Mgieł nad Kingsport).

Imperium Atakuje
Na razie nie otrzymaliśmy od FFG żadnych nowych informacji dotyczących dodruku tej pozycji ani na temat zmniejszenia minimum produkcyjnego dla kolejnych dodatków.

Posiadłość Szaleństwa
-Dodruk rozszerzeń –Przekazaliśmy Amerykanom informacje o naszym zainteresowaniu dodrukami i obecnie czekamy na kalendarz produkcji.

Przez Pustynię
Obecnie nie planujemy dodruku tej pozycji.

Star Wars Rebelia
-Imperium u władzy – Tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia. Więcej informacji na ten temat powinniśmy ujawnić już wkrótce!

Stwór
W najbliższym czasie nie jest planowany dodruk tej pozycji.

Talisman: Magia i Miecz
- Talisman: Magia i Miecz 4. Edycja – na razie nie możemy zdradzić żadnych dodatkowych szczegółów na temat katalogu wydawniczego dotyczącego tej linii. Jednak chcieliśmy jak najszybciej podzielić się tą jakże ważną informacją, abyście wiedzieli, że Magia i Miecz nadal pozostaje z nami i dołożymy wszelkich starań, aby było jej tak dobrze, jak dotychczas!

This War Of Mine Gra planszowa
Obecna wersja aplikacji nie umożliwia przygotowania jej w wersjach językowych. Wiemy, że autorzy pracowali nad wprowadzeniem takiego rozwiązania, jednak nie mamy żadnych aktualizacji na temat postępów tych prac.

Twilight Imperium: Świt nowej ery
Tak, planujemy dodruk największej gry planszowej na polskim rynku :) Czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenie informacji, ale wszystko wskazuje na to, że produkcja odbędzie się, zakończy (!) i zostanie do nas dostarczona jeszcze w tym roku. Trzymamy za to mocno kciuki, ponieważ w przypadku pierwszej produkcji fabryka zaliczyła ogromne opóźnienie i mamy nadzieję, że się ono nie powtórzy. Śledźcie naszą stronę www i profil FB, gdzie na pewno poinformujemy o szczegółach!

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Dziedzictwo Dunwich – dodruk tej pozycji jest od zeszłego tygodnia rozsyłany do sklepów, także pytajcie o niego w swoich ulubionych sklepach z grami!

Legenda Pięciu Kręgów
Seria ta jest z naszej perspektywy zamkniętą linią i nie planujemy do niej wprowadzać nowych pozycji, ani przygotowywać żadnych nowych materiałów.

Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie są planowane żadne dodruki niedostępnych pozycji z tej serii.

DRUK NA ŻĄDANIE
Na razie nie dysponuję nowszymi informacjami na temat tego, kiedy byłaby dostępna kolejna fala Druku na Żądanie.

Jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że nie będzie w nim nowych koszmarnych Talii do Władcy Pierścieni LCG.

Do napisania za miesiąc!

m4c14s - Pon 04 Lut, 2019

Ponawiam... kiedy możemy spodziewać się dodatków do descenta z poprzedniego DnŻ wstrzymanych z powodu braków ?
Krzysiek - Wto 05 Lut, 2019

m4c14s napisał/a:
Ponawiam... kiedy możemy spodziewać się dodatków do descenta z poprzedniego DnŻ wstrzymanych z powodu braków ?
@Michal chodzi o to:
Michal napisał/a:
szczęśliwie dotarł do nas (prawie) cały poprzedni Druk na Żądanie (niestety brakowało w nim kilku zestawów kart do Descenta, ponieważ przybyły one do nas niekompletne, ale tę kwestię powinniśmy załatwić w ciągu najbliższych dwóch tygodni)

reedmooley - Wto 05 Lut, 2019

Krzysiek napisał/a:
m4c14s napisał/a:
@Michal chodzi o to:
Michal napisał/a:
szczęśliwie dotarł do nas (prawie) cały poprzedni Druk na Żądanie (niestety brakowało w nim kilku zestawów kart do Descenta, ponieważ przybyły one do nas niekompletne, ale tę kwestię powinniśmy załatwić w ciągu najbliższych dwóch tygodni)

To pytanie pada już drugi miesiąc z rzędu. Też liczyłem na odpowiedź.

ygeth - Sro 06 Lut, 2019

@Galakto/Michał

Witam,
W związku z dodrukiem TI4, czy będą poprawione plansze ras?
Jeśli tak, to czy będzie możliwość dosłania/dokupienia poprawnych zamienników?

Pozdrawiam

DanielRk - Czw 07 Lut, 2019

Witam,
Czy jest jakaś szansa na wznowienie dodatku Descent - Kruczy Dwór?

wasyl - Czw 07 Lut, 2019

Cytat:
"[...]
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie są planowane żadne dodruki niedostępnych pozycji z tej serii.
[...]"

Czy poniższa wypowiedź FFG sprzed ponad tygodnia na temat 'Saga expansions':
Cytat:
"The more recent reprints (mid-Feb) will not include Saga, but those should appear a couple weeks later! (And yeah, I'm pretty sure it's all of them!)"

( https://twitter.com/FFGames/status/1090271145201291264 )
nie zmienia nic w odpowiedzi Galakta o nie planowaniu dodruku (a więc w naszym (tj. PL) przypadku tytułów "Hobbit – Górą i Dołem", 'Hobbit – Na progu", "Czarni Jeźdźcy")?

Czy dodruk wersji PL, to i tak odrębna kwestia nie mająca nic wspólnego z dodrukiem wersji EN, czy może fakt ww. zapowiedzi w jakiś sposób przybliża dodruk PL (jeśli tak, to terminy te są wówczas zbieżne, czy potencjalna wersja PL i tak ukazuje się później)?

Pytam, bo chciałbym wiedzieć, czy kompletnie nie ma się na co nastawiać i trzeba po prostu zaopatrzyć się w wersję EN, jak tylko będzie taka sposobność.

Zack - Pią 08 Lut, 2019

wasyl napisał/a:
Cytat:
"[...]
Władca Pierścieni LCG
[...]"

Czy poniższa wypowiedź FFG sprzed ponad tygodnia na temat 'Saga expansions':
Cytat:
"The more recent reprints (mid-Feb) will not include Saga, but those should appear a couple weeks later! (And yeah, I'm pretty sure it's all of them!)"

( https://twitter.com/FFGames/status/1090271145201291264 )
nie zmienia nic w odpowiedzi Galakta o nie planowaniu dodruku (a więc w naszym (tj. PL) przypadku tytułów "Hobbit – Górą i Dołem", 'Hobbit – Na progu", "Czarni Jeźdźcy")?

Czy dodruk wersji PL, to i tak odrębna kwestia nie mająca nic wspólnego z dodrukiem wersji EN, czy może fakt ww. zapowiedzi w jakiś sposób przybliża dodruk PL (jeśli tak, to terminy te są wówczas zbieżne, czy potencjalna wersja PL i tak ukazuje się później)?

Pytam, bo chciałbym wiedzieć, czy kompletnie nie ma się na co nastawiać i trzeba po prostu zaopatrzyć się w wersję EN, jak tylko będzie taka sposobność.

Ciekawi mnie oficjalna odpowiedź Galakty na Twoje pytanie, ale ponieważ ostatnio zbywali wszystkie podobne pytania krótkim "nie planujemy dodruku władcy pierścieni lcg w nabliższym czasie", postaram się chociaż częściowo Ci odpowiedzieć, choć niestety to tylko moje domysły.

Galakta zawsze w przeszłości pisała, że dodruki wersji PL idą w parze z dodrukiem wersji EN. Generalnie tłumaczenia wersji PL są już dawno zatwierdzone i wystarczy, że Galakta zgłosiłaby u FFG chęć udziału w dodruku i najprawdopodobniej wtedy wszystkie wersje językowe idą tą samą paletą z Chin czy gdziekolwiek są drukowane. Niestety wszelkie liczby i szczegóły kontraktu między Galaktą i FFG owiane są tajemnicą, więc nie wiadomo jaki jest minimalny nakład, który Galakta musiałaby zamówić, ani czy jest cokolwiek innego co blokuje Galaktę w udziale w dodruku.

W Pon 03 Gru, 2018, a potem 07 Sty, 2019 Pan Michal z Galakty pisał na forum:
Michal napisał/a:

Władca Pierścieni
W najbliższym czasie nie planujemy dodruków pozycji z serii, których nakład się wyczerpał. W zdecydowanej większości wynika to z faktu, że na razie nie jest planowany ich dodruk międzynarodowy.

A zatem jeszcze na początku stycznia FFG nie poinformowało Galakty o tym, że będzie dodruk międzynarodowy, albo Galakta nie mogła tego publicznie ogłosić wcześniej od FFG...

Poniżej wypowiedź Pana Michała z dnia Pon 08 Sty, 2018:
Michal napisał/a:

Władca Pierścieni LCG
Czekamy na listę ewentualnych dodruków dużych rozszerzeń, aby móc podjąć decyzję o ewentualnym udziale w nich.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy na pewno nic się nie pojawi (ponieważ, aby tak się stało, druk musiałby już być zlecony/zakończony).

Czyli potwierdzenie tego, że Galakta musi wziąć udział w międzynarodowym dodruku oraz że czas potrzebny na druk + transport kart do Polski wynosi przynajmniej 3 miesiące.

FFG duży międzynarodowy dodruk Władcy Pierścieni LCG robi obecnie chyba po około 2 latach przerwy. Na rynku USA cały cykl Dwarrowdelf oraz dodatki Saga były wyczerpane przynajmniej od roku. Zatem albo Galakta weźmie udział w tym dodruku co jest teraz ogłoszony przez FFG albo za następne 2 lata : :twisted:

Cthulhou - Sob 09 Lut, 2019

Widzę że dodatek Góry Szaleństwa do Eldritch Horror się wyprzedał. Czy jeszcze będzie szansa na dodruk, czy podobnie jak z AH2 gra nie będzie już w żaden sposób wspierana?
Badejson - Nie 10 Lut, 2019

Jest jakaś szansa na dodruk dodatku Runebounda - Nierozerwalne Więzi? Bo widzę że w sklepach pustki albo na zamówienie (bywa że to niekoniecznie prawda), a na aukcjach "biznesmeni" rzucają absurdalnymi cenami :mrgreen:
verminaard2 - Pon 11 Lut, 2019

Mata do gry "Gra o Tron" już praktycznie wyprzedana. Z racji zbliżającej się premiery ostatniego sezonu GoTa w kwietniu - jaka jest szansa na dodruk wspomnianej maty w tym roku?
wasyl - Pon 11 Lut, 2019

Czyli jednak dodruk wersji PL przespany...(?) (czy może - oby - temat będzię aktualny lada chwila ?)

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/

Cytat:

[...]
"The Hobbit: Over Hill and Under Hill" - On the boat
"The Hobbit: On the Doorstep" - On the boat
"The Black Riders" - On the boat
[...]

Poproszę zatem wydawnictwo tym bardziej teraz o komentarz, czy należy nastawić się na "zdobycie" wersji EN, czy jednak jest na co czekać?

c08mk - Pon 11 Lut, 2019

Chyba warto zapytać o nowy dodatek do Descenta. Czy/kiedy można się go spodziewać : )
I przy okazji pytanie o brakujące dnż HnM.

Damet - Wto 12 Lut, 2019

Ja również poproszę o brakujący DnŻ do Descenta oraz nowy dodatek :-)
Buczek79 - Wto 12 Lut, 2019

Descentowcy wiecie co jest najgorsze, że jakiekolwiek info otrzymamy "już" 4 marca hahahaha
gajus21 - Wto 12 Lut, 2019

wasyl napisał/a:
Czyli jednak dodruk wersji PL przespany...(?) (czy może - oby - temat będzię aktualny lada chwila ?)

Cytat:

[...]
[...]

Poproszę zatem wydawnictwo tym bardziej teraz o komentarz, czy należy nastawić się na "zdobycie" wersji EN, czy jednak jest na co czekać?

Ja przyznam się już straciłem nadzieję i powoli wyprzedam kolekcję polską i kupię po ang. Szkoda czekać na dodruk.

Crowmaster - Wto 12 Lut, 2019

Buczek79 napisał/a:
Descentowcy wiecie co jest najgorsze, że jakiekolwiek info otrzymamy "już" 4 marca hahahaha

ja moge dać Ci odpowiedź już teraz:

"czekamy na druk miedzynarodowy, kiedy to sie stanie nie wiemy"

przewiduje +/- rok

reedmooley - Wto 12 Lut, 2019

Crowmaster napisał/a:
Buczek79 napisał/a:

ja moge dać Ci odpowiedź już teraz:

"czekamy na druk miedzynarodowy, kiedy to sie stanie nie wiemy"

przewiduje +/- rok

"Ale jesteśmy zainteresowani drukiem tej pozycji"

Przestaje powoli liczyć na konkretne odpowiedzi na tym forum, jedyna metoda to zadawanie pytań pod postami na FB.

thigrand - Wto 12 Lut, 2019
Temat postu: Nierozerwalne więzi
Przyłączam się do pytania o dodruk dodatku Runebounda - Nierozerwalne Więzi.
Zorand - Sro 13 Lut, 2019
Temat postu: Posiadłość Szaleństwa 2 ed.
Dzień dobry, czy kiedykolwiek planują państwo przeczytać wpisy w aplikacji do Posiadłości Szaleństwa 2 edycji i poprawić wszechobecne błędy językowe i rzeczowe, które znacznie pogarszają wrażenia z rozgrywki? Taki brak profesjonalizmu nie licuje z godnością szanowanego wydawnictwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę wersji podstawowej, jak i rozszerzeń. Trudno uwierzyć, że jakikolwiek redaktor się pod tym podpisał. Uprzedzając prośbę o dokładne wskazanie błędów: trudno oczekiwać od graczy, aby dokonywali darmowej korekty tekstów, skoro ponieśli już koszt redakcji, kupując grę.
Przemo819 - Pią 15 Lut, 2019

Przyznam, że nie rozumiem polityki zamykania wznowień dodatków do serii Horror w Arkham II. Kolejna edycja jest już praktycznie inną grą, więc obie mogą istnieć i istnieją oddzielnie. Tymczasem wyprzedane dodatki w drugim obiegu zaczynają osiągać coraz wyższe kwoty, a na tym fakcie cierpi nie tylko kieszeń kupującego ale też i wydawcy, który mógłby puścić mniejszy limit, nawet droższy, ale wypełniający lukę rynku. Zapotrzebowanie jak widać ciągle jest, wystarczy zobaczyć posty na forum o treści "kupię dodatek". Byłbym rad, jakby pracownik Galakty ustosunkował się szerzej do powyższej kwestii - coraz więcej osób o to pyta, a temat nie znajduje ciągu dalszego. Uważam, że powinien.
Berni77 - Pią 15 Lut, 2019

Nie jestem pracownikiem Galakty ale chętnie odpowiem ci z wieloletniego biznesowego doświadczenia:
Gdy jakikolwiek producent wypuszcza nowszy model czegokolwiek to zamyka linie wcześniejszego modelu właśnie po to, by wymusić na klientach kupno nowszego produktu wraz z wszelkimi akcesoriami / dodatkami do niego.
Mówiąc prosto i brutalnie: ma w nosie to czy klienci lubią starszy produkt i czy go mają lub chcą rozbudowywać o kolejne opcje. Ma się sprzedawać nowy produkt i cała linia dodatków do niego bo z niego ma się nachapać nowej / większej kasy. Cały plan biznesowy korpo opiera się na wydawaniu co jakiś czas nowszej wersji produktu, dodatków do niego, a po roku lub dwóch zamknięciu linii i zrobieniu wersji xxx i karuzela zaczyna kręcić się od nowa.
W takich czasach niestety żyjemy.

wjcust - Pią 15 Lut, 2019
Temat postu: Talisman, kiedy i jakie dodatki
Wiadomo już kiedy na sklepowe półki powróci Talisman 4 edycja, albo chociaż w którym kwartale oraz które z dodatków zostaną dodrukowane? Jeśli nie to kiedy można spodziewać się takiej informacji?

Pozdrawiam.

Alberto Barbosa - Nie 17 Lut, 2019

Co się dzieję z ta aplikacją do descenta? Już minął rok odkąd dostaliśmy spolszczoną pierwszą kampanię i od tego czasu cisza. Wszystkie inne wersje językowe zdążyły w tym czasie zaaktualizować większość scenariuszy w swoich językach, w tym czesi, którzy nie mają jedynie tej najnowszej.

Polska to naprawdę jakiś mniejszy rynek niż czeski, że czechom się to bardziej opłaca, a wam nie? Będę rozczarowany, jeśli w najbliższej aktualizacji nie spolszczycie pozostałe kampanie.

Krzysiek - Pon 18 Lut, 2019

Berni77 napisał/a:
Nie jestem pracownikiem Galakty ale chętnie odpowiem ci z wieloletniego biznesowego doświadczenia:
Gdy jakikolwiek producent wypuszcza nowszy model czegokolwiek to zamyka linie wcześniejszego modelu właśnie po to, by wymusić na klientach kupno nowszego produktu wraz z wszelkimi akcesoriami / dodatkami do niego.
Mówiąc prosto i brutalnie: ma w nosie to czy klienci lubią starszy produkt i czy go mają lub chcą rozbudowywać o kolejne opcje. Ma się sprzedawać nowy produkt i cała linia dodatków do niego bo z niego ma się nachapać nowej / większej kasy. Cały plan biznesowy korpo opiera się na wydawaniu co jakiś czas nowszej wersji produktu, dodatków do niego, a po roku lub dwóch zamknięciu linii i zrobieniu wersji xxx i karuzela zaczyna kręcić się od nowa.
W takich czasach niestety żyjemy.
Przemo819 napisał/a:
Przyznam, że nie rozumiem polityki zamykania wznowień dodatków do serii Horror w Arkham II. Kolejna edycja jest już praktycznie inną grą, więc obie mogą istnieć i istnieją oddzielnie. Tymczasem wyprzedane dodatki w drugim obiegu zaczynają osiągać coraz wyższe kwoty, a na tym fakcie cierpi nie tylko kieszeń kupującego ale też i wydawcy, który mógłby puścić mniejszy limit, nawet droższy, ale wypełniający lukę rynku. Zapotrzebowanie jak widać ciągle jest, wystarczy zobaczyć posty na forum o treści "kupię dodatek". Byłbym rad, jakby pracownik Galakty ustosunkował się szerzej do powyższej kwestii - coraz więcej osób o to pyta, a temat nie znajduje ciągu dalszego. Uważam, że powinien.
[offtopic]Przemo819, nie jesteś pierwszą osobą która ma problem ze zrozumieniem co tu się zadziało. Ale Galakta nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia, znaczenie ma tu tylko polityka FFG/Asmodee. Jak wyjaśnił Berni77 nowa edycja zastępujaca starą to standard.
Natomiast wg. mnie FFG popełniło błąd wypuszczając nową grę jako trzecią edycję Arkhama. Przy takiej ilości różnic mogliby ją sprzedawać jako np. "Baleful Horror" i zarabiać zarówno na tym jak i na dodrukach AH2ed.
Grupy docelowe dla tych dwóch gier różnią się i wątpię żeby ludzie zawiedzeni tym że nie mogą kupić AH2ed myśleli sobie "Oj, trudno, to kupię trzecią edycję".
Jeśli już to zawiedziony fan z braku AH2ed kupi Eldritch Horror bo te gry są nawet zauważalnie podobne. Albo zupełnie inną grę.
AH3ed kupią fanowie karcianki i może część fanów Posiadłości Szaleństwa.[/offtopic]

poket - Wto 19 Lut, 2019

Dwa krótkie pytania :
1. Czy seria EXIT będzie dalej rozwijana przez Galaktę? Po niemiecku wyszły już 4 części których nie ma u nas.

2. Descent Aplikacja - Czekam z niecierpliwością na przetłumaczenie innych kampani. Dodam że prawdopodobnie kupię Cienie Nerekhall kiedy będę miał możliwość zagrania drugiej kampanii po polsku. Na kiedy mam szykować dukaty?

Szpak19 - Wto 19 Lut, 2019

poket napisał/a:
Descent Aplikacja - Czekam z niecierpliwością na przetłumaczenie innych kampani. Dodam że prawdopodobnie kupię Cienie Nerekhall kiedy będę miał możliwość zagrania drugiej kampanii po polsku. Na kiedy mam szykować dukaty?

+1 :D

preston44 - Wto 19 Lut, 2019

Czy wydacie po polsku najnowszy dodatek do Znaku Starszych bogów Omens of the Pharaoh ?
mluckner - Pią 22 Lut, 2019

Czy i kiedy bedzie dodruk Nieopisywalnej przysięgi z Horror w Arkham LCG?
kowal85 - Pią 22 Lut, 2019

preston44 napisał/a:
Czy wydacie po polsku najnowszy dodatek do Znaku Starszych bogów Omens of the Pharaoh ?

Podpisuję się pod tym pytaniem :)

mmag - Pon 25 Lut, 2019

Czy będzie dodruk mat z mapą do "Gry o Tron"?
ghoust - Wto 26 Lut, 2019
Temat postu: Battlestara - szansa na dodruk
Witam. Zauważyłem ze z forum zniknął wątek Battlestar Galactika. Rozumiem ze plany dodruku podstawki zostały zarzucone, mimo ze na rynku widać bardzo duży popyt na ten tytuł. Czy przyczyna jest wygaśniecie jakichś umów lub licencji? To trochę dziwne ze firma nie reaguje na widoczne zapotrzebowanie na rynku. (podobna sytuacja była z Mage Knight - nakład wyczerpał się zanim po 3 dniach od ogłoszenia przedsprzedaży). Może warto się przyjrzeć temu!
wasyl - Wto 26 Lut, 2019

gajus21 napisał/a:
wasyl napisał/a:

Cytat:

[...]
[...]

Ja przyznam się już straciłem nadzieję i powoli wyprzedam kolekcję polską i kupię po ang. Szkoda czekać na dodruk.

Nadzieja umiera ostatnia... Choćby z tego powodu osobiście wersji polskiej się nie pozbędę (bo daje też np. możliwość bezproblemowego zagrania z moją córką), w ostateczności będę - niechętnie - łączył z wersją ang.
Natomiast...
Jak wynika ze strony amerykańskiego amazon'a już jutro (2019.02.27) dostępne będą w zamówieniu ww. dodruki (np. https://www.amazon.com/gp...8&condition=new ). Nadal nie wiem, jak się to ma do potencjalnej polskiej wersji. I już nawet nie liczę w tej chwili specjalnie na odpowiedź Galakty, że jest/będzie polska wersja bieżącego dodruku (może jednak już się pogodziłem, że nic z tego), co oczekuję jasnego postawienia sprawy, czy:
a) polski dodruk w ogóle nie jest już rozważany (tj. nawet, gdy międzynarodowy dodruk będzie miał miejsce Galakta nie będzie w tym partycypowała),
czy
b) przy najbliższej, nieokreślonej (a może właśnie jest jakiś znany horyzont takiego potencjalnego zdarzenia?) czasowo okazji polski dodruk będzie miał miejsce (oczywiście z perspektywy dnia dzisiejszego, bo co będzie kiedyś, tego nikt nie wie).

To naprawdę pozwoli nam, graczom przynajmniej na podjęcie jakiejś decyzji (czy należy zadbać o zaopatrzenie się w bieżący dodruk i nie przegapić choćby wersji angielskiej).

Druga sprawa to (zakładając brak dodruku w wersji polskiej), czy Galakta wspomoże pod tym względem swoich graczy i zajmie się przynajmniej sprowadzeniem dodrukowanych dodatków w wersji angielskiej i ich sprzedażą w swoim sklepie?

enrike - Wto 26 Lut, 2019

DanielRk napisał/a:
Witam,
Czy jest jakaś szansa na wznowienie dodatku Descent - Kruczy Dwór?

Dołączam siędo pytania.

Lunar - Sro 27 Lut, 2019

Pytamy dalej o zestawy kafelkowe do Posiadłości Szaleństwa 2 ed. :sad:
Moryc - Czw 28 Lut, 2019

Lunar napisał/a:
Pytamy dalej o zestawy kafelkowe do Posiadłości Szaleństwa 2 ed. :sad:

Ale po co pytasz jak wiadomo ze ich NIE BEDZIE. To oficialna zapowiedz FFG. Nie bedzie dodruku i tyle.
Ja natomiast pytam kiedy PRZERAŻAJĄCE PODRÓŻE w wersji pl?
Beda w marcu czy obsuwa?

Chrostek84 - Pią 01 Mar, 2019

Wiem, że jesteście bardzo mocno zajęci waszą kampanią na Kickstartera, ale może:
zostały ustalone jakieś konkrety w sprawie kolejnej fali druku na żądanie ?
Czy zmieniło się coś (tzn będzie wydany) w sprawie ostatniego dodatku do Znaku Starszych Bogów czyli Omens of the Pharaoh ?

Ndl - Sob 02 Mar, 2019

Descent: Wędrówki w mroku:

1. Czy przetłumaczycie pozostałe zestawy H&M Collection?
2. Czy planujecie wydanie Lost Legends (normalnie lub w wersji DNŻ; https://www.fantasyflight...1/lost-legends/ )?

zuraw - Pon 04 Mar, 2019

Droga Galakto :)

Czy Runebound 3 ma szanse na dodruk?

Bary - Pon 04 Mar, 2019

Kilka pytań na marzec:

Eldritch Horror
Dałoby radę zaktualizować oficjalne faq z Waszej strony? Obecne ma już 5 lat.

WP LCG
-Czy są jakiekolwiek szanse na dodruk pudełek sagi (Władca i Hobbit)?

Posiadłość Szaleństwa
- Można prosić o dokładniejszą datę premiery najnowszego rozszerzenia?

Pan P - Pon 04 Mar, 2019

Posiadłości Szaleństwa - dodruk : Możecie podać bardziej przybliżoną datę od kiedy będzie dostępny ?

Słychać w FFG coś o dodatkach do AH3ED ?

Moryc - Pon 04 Mar, 2019

Dodruk PS to koniec marca
Ja się pytam kiedy Przerażające podróże

Michal - Pon 04 Mar, 2019

Witajcie w marcu!

Kolejny miesiąc śmignął jak z bicza strzelił, zima już dawno za nami, a wiosna dobija się wyraźnie do nas ze wszystkich stron. Mam nadzieję, że już wypoczęliście po zeszłotygodniowym obżarstwie i chętnie przyzwoicie najnowszą porcję odpowiedzi na Wasze pytania.

Także bez zbędnego rozpisywania się - zaczynamy!

Jedna ważna uwaga na początek – o zagadnieniach, w przypadku których nic się nie zmieniło, a które nie wymagają dodatkowego wyjaśnienia, nie piszemy. W takim wypadku w mocy nadal pozostają moje odpowiedzi z poprzednich miesięcy.

GRY PLANSZOWE
Battlestar: Galactica
Z informacji nam przekazanych, nie ma możliwości dodrukowania żadnego produktu z tej serii w wersji polskiej. Bardzo długo czekaliśmy na taką możliwość, gdyż BS:G zawsze był grą bliską naszym sercom (nie tylko ze względu na miłość do pierwszych sezonów nowej odsłony serialu), jednak nie jest to już możliwe.

- Kruczy dwór – obecnie nie jest planowany dodruk międzynarodowy tego rozszerzenia.

- Zestawy figurkowe – jak wielokrotnie wspominaliśmy, od czasu połączenia FFG z Asmodee, wszelkie anglojęzyczne produkty zamawiamy z głównego magazynu grupy na Europę, a w tym pozycje te są od dawna niedostępne i nie posiadamy żadnych informacji na temat tego, kiedy ewentualnie mogłyby wrócić do oferty.

Eldritch Horror: Przedwieczna groza
Góry szaleństwa – czekamy na informacje o ewentualnym dodruku.

EXIT: Gra tajemnic
Oczywiście seria ta będzie przez nas dalej rozwijana – w tym roku pojawią się kolejne pozycje z tej doskonałej linii!

Gra o Tron: Gra planszowa
Mata – obecnie czekamy na transport zamówionych mat. Po ich otrzymaniu zrealizujemy wszystkie zamówienia złożone w przedsprzedaży (zarówno hurtowe, jaki detaliczne). W związku z tym, że zamówiliśmy trochę więcej sztuk tej pozycji, nadwyżki, które nam zostaną po ich wysyłce, udostępnimy w normalnej sprzedaży.
Gdy te się wyczerpią pewnie ogłosimy zbieranie kolejnych zamówień, w oparciu o które złożymy kolejne zamówienie – maty to produkt podobny, przynajmniej od strony produkcyjnej, do Druku na Żądanie. Czyli najpierw zbieramy zamówienia, wysyłamy je do FFG (z pewną górką), sprowadzamy i rozsyłamy.

Horror w Arkham II edycja
Seria ta jest serią zamkniętą z perspektywy oryginalnego wydawcy – Fantasy Flight Games – w związku z tym nie są już planowane żadne dodruki tytułów z tej serii.

Posiadłość Szaleństwa
- Zestawy kafelkowe – jak już wspominałem, przekazano nam, że nie są już planowane dodruki tej pozycji, dlatego mimo naszych pierwotnych zapowiedzi, tytuły te nie ukażą się w języku polskim.

- Przerażające podróże – wszystko wskazuje na to, że rozszerzenie pojawi się w sprzedaży w II kwartale 2019.

Runebound
Nierozerwalne więzi – tak, dodruk tego rozszerzenia jest planowany. Powinien być dostępny w II połowie roku.

Jeszcze nie jesteśmy w stanie dokładnie powiedzieć, kiedy na sklepowe półki powróci ten bestsellerowy tytuł, ale zapewniamy Was, że intensywnie nad tym pracujemy!

Twilight Imperium
Jak mogliście przeczytać w wiadomości opublikowanej w ciągu ostatniego miesiąca, przy okazji planowanego na ten rok dodruku Twilight Imperium będziemy chcieli wydrukować poprawione arkusze ras dla posiadaczy egzemplarzy z pierwszego nakładu. Oczywiście te zamienniki będą dostępne nieodpłatnie.
Informacje gdzie i w jaki sposób należy się zgłaszać przekażemy bliżej daty powrotu gry do sprzedaży.

W ten sposób na Waszych arkuszach ras błąd nie będzie dłużej występował!

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Dodruk Nieopisywalnej przysięgi najprawdopodobniej zostanie udostępniony w ramach nadchodzącego Druku na Żądanie. Niestety nie ma możliwości dodrukowania tylko jednego zestawu mitów z cyklu, dlatego będziemy musieli ratować się takim właśnie rozwiązaniem.
Słowem wyjaśnienia – jak część z Was wie, w wyniku błędu fabryki dodatek ten ostatecznie dotarł do nas w dużo mniejszej liczbie, niż pozostałe z tego samego cyklu, stąd wyczerpanie się nakładu tylko jego i potrzeba stosowania opisanych wyżej rozwiązań.

Władca Pierścieni LCG
Uściślając moją odpowiedź z zeszłego miesiąca – w najbliższym czasie nie planujemy dodruków żadnych pozycji z tej serii. Władca Pierścieni jest obecnie najdłużej wydawaną grą LCG na naszym rynku, do której cały czas dostępnych jest wiele pozycji z serii.
Dlatego biorąc pod uwagę obecne zainteresowanie grą (które możemy wywnioskować z globalnej sprzedaży) oraz minima zamówieniowe w przypadku dodruków, nie przewidujemy w najbliższych miesiącach żadnych dodruków tytułów, które w tym momencie mają wyczerpany nakład. Nie chciałbym jednak, abyście odczytywali tę wiadomość jako informację o zamknięciu serii. Regularnie analizujemy i weryfikujemy ten temat. Pochylimy się nad nim ponownie za jakiś czas i może wówczas wnioski będą inne, ale jeśli chodzi o dodruki, o które pytanie, nie chcemy Was trzymać w niepewności i wolimy napisać, jak wygląda sytuacja.

DRUK NA ŻĄDANIE
Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem pytanie odnośnie realizacji zamówień DnŻ na Descenta z poprzedniej fali – uzupełnienia do nas dotarły dawno temu i z tego co mi wiadomo, wszystkie zamówienia zostały zrealizowane.

Jeśli chodzi o nowe rzeczy, to w kolejnej fali na pewno będziemy chcieli dodać jakieś nowości. Ale na razie wstrzymamy się z zapowiedziami odnośnie tego, co to dokładnie będzie, oraz kiedy to ewentualnie nastąpi. Ale jakby co, nowy dodatek do Descenta jest pośród rzeczy wpisanych na listę rzeczy "do zrobienia" i to na stosunkowo wysokiej pozycji :)

To by było tyle na dziś – do napisania za miesiąc!

reedmooley - Pon 04 Mar, 2019

DRUK NA ŻĄDANIE
Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem pytanie odnośnie realizacji zamówień DnŻ na Descenta z poprzedniej fali – uzupełnienia do nas dotarły dawno temu i z tego co mi wiadomo, wszystkie zamówienia zostały zrealizowane.

Jeśli chodzi o nowe rzeczy, to w kolejnej fali na pewno będziemy chcieli dodać jakieś nowości. Ale na razie wstrzymamy się z zapowiedziami odnośnie tego, co to dokładnie będzie, oraz kiedy to ewentualnie nastąpi. Ale jakby co, nowy dodatek do Descenta jest pośród rzeczy wpisanych na listę rzeczy "do zrobienia" i to na stosunkowo wysokiej pozycji :)

To by było tyle na dziś – do napisania za miesiąc![/quote]

Miało być troche tematów górką. Nie trafiły zarówno do sklepów stacjonarnych jak i sklepu online Galakty. Jeden dodatek H&M całkiem wcięło ze strony.

wasyl - Pon 04 Mar, 2019

Ok, przyjmuję niechętnie, że nie mogę liczyć na polski dodruk dużych dodatków z cyklu Sagi do "Władcy Pierścieni" (których nie ma dostępnych od bardzo dawna), ale co z moim pytaniem o możliwość wsparcia przez Galaktę graczy i sprowadzenie do swojego sklepu wersji angielskiej, skoro właśnie miał miejsce dodruk?
Hollow - Pon 04 Mar, 2019

Jest jakaś szansa na przetłumaczenie Blackstone Frotress?
zuraw - Pon 04 Mar, 2019

Galakto ale czy podstawka do Runebounda 3 też będzie dodrukowana? :)
Zorand - Wto 05 Mar, 2019
Temat postu: Re: Posiadłość Szaleństwa 2 ed.
Zorand napisał/a:
Dzień dobry, czy kiedykolwiek planują państwo przeczytać wpisy w aplikacji do Posiadłości Szaleństwa 2 edycji i poprawić wszechobecne błędy językowe i rzeczowe, które znacznie pogarszają wrażenia z rozgrywki? Taki brak profesjonalizmu nie licuje z godnością szanowanego wydawnictwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę wersji podstawowej, jak i rozszerzeń. Trudno uwierzyć, że jakikolwiek redaktor się pod tym podpisał. Uprzedzając prośbę o dokładne wskazanie błędów: trudno oczekiwać od graczy, aby dokonywali darmowej korekty tekstów, skoro ponieśli już koszt redakcji, kupując grę.

Brak odpowiedzi na moje pytanie Galakto. Czekam na wyjaśnienia.

Zack - Wto 05 Mar, 2019

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni LCG
Uściślając moją odpowiedź z zeszłego miesiąca – w najbliższym czasie nie planujemy dodruków żadnych pozycji z tej serii. Władca Pierścieni jest obecnie najdłużej wydawaną grą LCG na naszym rynku, do której cały czas dostępnych jest wiele pozycji z serii.
Dlatego biorąc pod uwagę obecne zainteresowanie grą (które możemy wywnioskować z globalnej sprzedaży) oraz minima zamówieniowe w przypadku dodruków, nie przewidujemy w najbliższych miesiącach żadnych dodruków tytułów, które w tym momencie mają wyczerpany nakład. Nie chciałbym jednak, abyście odczytywali tę wiadomość jako informację o zamknięciu serii. Regularnie analizujemy i weryfikujemy ten temat. Pochylimy się nad nim ponownie za jakiś czas i może wówczas wnioski będą inne, ale jeśli chodzi o dodruki, o które pytanie, nie chcemy Was trzymać w niepewności i wolimy napisać, jak wygląda sytuacja.

Doceniam odpowiedź, która jest odrobinę bardziej rozbudowana niż poprzednie, dzięki!

Czy braliście pod uwagę ewentualność, że duża część graczy nie jest wcale zainteresowana tytułami, które obecnie leżą na sklepowych półkach, ale właśnie tytułami, których nakład się wyczerpał? Jeśli dobrze rozumiem, to nie przewidujecie obecnie dodruku, ponieważ cały czas w sklepach jest dużo dodatków, które można kupić i zbyt wolno schodzą. Ale co jeśli gracze wcale nie chcą tych dodatków, które "leżą", ale czekają na ten bardziej "chodliwy" towar, który się już wyprzedał? Może słabe wyniki ogólnopolskiej sprzedaży Władcy Pierścieni LCG wiążą się z tym, że gracze czekają na dodruk? :mrgreen:

Wydaje mi się, że minima zamówieniowe w przypadku dodruków pozwalają na dodrukowanie TYLKO dodatków, których nakład się wyczerpał? Czyli jest możliwe zamówienie minimalnej ilości dodatków Hobbit, Czarni Jeźdźcy, bez konieczności dodrukowywania niepotrzebnie dodatków, które jeszcze leżą na półkach.

Cóż tak czy inaczej - jedyną opcją żeby przyspieszyć dodruk WP LCG jest kupować dodatki te, które są dostępne :mrgreen:

Amaworld - Wto 05 Mar, 2019

Zack, to nie Galakta decyduje przecież kiedy, ile i czego dodruk będzie, tylko posiadacz praw do tytułu... oni mogą co najwyżej czekać, aż główny wydawca gry oficjalnie ogłosi wznowienie serii i międzynarodowy dodruk, wtedy inni wydawcy, którzy są w zasadzie bardziej dystrybutorem i dostarczycielem przetłumaczonych plików tekstowych do pozycji, mogą określić jaki nakład ich interesuje. Reasumując, to nie galakta decyduje, czy jakieś pudło zostanie dodrukowane czy nie i żadne marudzenie na forum w tym nie pomoże.

P.S. Galakto, czy można bliżej określić datę dodruku dodatku do Rebelii?

Pozdrawiam

psborsuk - Czw 07 Mar, 2019

Amaworld napisał/a:
Zack, to nie Galakta decyduje przecież kiedy, ile i czego dodruk będzie, tylko posiadacz praw do tytułu... oni mogą co najwyżej czekać, aż główny wydawca gry oficjalnie ogłosi wznowienie serii i międzynarodowy dodruk, wtedy inni wydawcy, którzy są w zasadzie bardziej dystrybutorem i dostarczycielem przetłumaczonych plików tekstowych do pozycji, mogą określić jaki nakład ich interesuje. Reasumując, to nie galakta decyduje, czy jakieś pudło zostanie dodrukowane czy nie i żadne marudzenie na forum w tym nie pomoże.

Znasz temat, czy tylko posty nabijasz? Otóż niedawno był oficjalny dodruk Sagi, w którym Galakta udziału nie wzięła. I to był ich wybór, bo "się nie opłaca". FFG nie interesuje, czy polski wydawca bierze w nim udział, czy nie. Więc jedyne, co można robić, to właśnie pisać na forum (choć da to tyle, co nic).

Amaworld - Pią 08 Mar, 2019

Polecam obejrzeć najnowszy odcinek Planszówki TV z Igncym Trzewiczkiem, który jest poświęcony właśnie wydawaniu dodatków. Ładnie on tłumaczy, dlaczego niektóre są drukowane, a niektóre projekty są zamykane. Proste i oczywiste rzeczy, ale nie każdy może rozumie działanie rynku.
Ndl - Nie 10 Mar, 2019

reedmooley napisał/a:
Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE

Miało być troche tematów górką. Nie trafiły zarówno do sklepów stacjonarnych jak i sklepu online Galakty. Jeden dodatek H&M całkiem wcięło ze strony.

Możesz rozszerzyć? Z tego co wiem są tylko 3 przetłumaczone H&M. Czyżby coś mnie ominęło w tym temacie i przez chwilę był jakiś czwarty dostępny na stronie?

reedmooley - Pon 11 Mar, 2019

Ndl napisał/a:
reedmooley napisał/a:
Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE

Możesz rozszerzyć? Z tego co wiem są tylko 3 przetłumaczone H&M. Czyżby coś mnie ominęło w tym temacie i przez chwilę był jakiś czwarty dostępny na stronie?

Są przetłumaczone trzy. W sklepie Galakty https://sklep.galakta.pl/126-talie-bohaterow-i-potworow-dnz widać obecnie tylko dwa zestawy. Brakuje Guardians of Deephall. Sklep sprawdzałem codziennie od momentu pojawienia się info o dodruku DNŻ(na który się nie załapałem w fazie "bezpośredniej") bo było info że będą też dostępne ta drogą. Nie widziałem by się pojawiły. Mam nadzieje że jednak będą dostępne, tak samo jak pudełka H&M.

Yuri - Czw 14 Mar, 2019

Czy wiadomo cokolwiek nowego w temacie tłumaczenia i wydania u nas w wersji PL Elder Sign: Omens of the Pharaoh ?
Troszkę lipa, że są naprawde niszowe wersje językowe tego dodatku, a u nas nic.

dziobak5 - Czw 14 Mar, 2019

psborsuk napisał/a:
Amaworld napisał/a:

Znasz temat, czy tylko posty nabijasz? Otóż niedawno był oficjalny dodruk Sagi, w którym Galakta udziału nie wzięła. I to był ich wybór, bo "się nie opłaca". FFG nie interesuje, czy polski wydawca bierze w nim udział, czy nie. Więc jedyne, co można robić, to właśnie pisać na forum (choć da to tyle, co nic).

Tak jak czytam, to mam wrażenie, że ktoś decyzyjny w Galakcie ma chyba dziwne pojęcie o ekonomii. Normalnie należy się cieszyć, że coś się sprzedaje, a kiedy się sprzedaje, to dostarczać na półki kolejne egzemplarze, no bo w końcu o sprzedaż chodzi. Sprowadzając to do pewnego absurdu - to tak jakby wydawca Trylogii Sienkiewicza, po wyczerpaniu nakładu Ogniem i mieczem, nie robił dodruku, bo mu jeszcze Potop i Pan Wołodyjowski zalega magazyny. No a logiczna kolejność ... hmm, to problem kupującego :)
Logika podpowiada, że raczej dodrukowanie Ogniem i mieczem spowoduje ewentualną sprzedaż kolejnych części (bo potencjalni nabywcy to osoby, którym spowodował się tom 1), ale pewnie Galakta wie lepiej :)

Przy takiej polityce chyba lepiej wejść w anglojęzyczną wersję (co sam aktualnie rozważam, bo chciałbym zacząć przygodę z LoTR LCG, ale mieć dostęp do całości i robić to z zachowaniem kolejności i chronologii).

YoYo - Czw 14 Mar, 2019

Michal napisał/a:

- Kruczy dwór – obecnie nie jest planowany dodruk międzynarodowy tego rozszerzenia.

- Zestawy figurkowe – jak wielokrotnie wspominaliśmy, od czasu połączenia FFG z Asmodee, wszelkie anglojęzyczne produkty zamawiamy z głównego magazynu grupy na Europę, a w tym pozycje te są od dawna niedostępne i nie posiadamy żadnych informacji na temat tego, kiedy ewentualnie mogłyby wrócić do oferty.

Znaczy już brak pomysłów na pisanie na temat tłumaczenia aplikacji do Descenta - Road to Legend? Nie ma nic nowego, nie ma nic nawet na temat procesu, którego jak mam rozumieć nie ma. Dlatego od jakiegoś czasu niestety nic nie kupuję od Galakty i w lutowym KS też nie brałem udziału. Przyznam, że nie jestem zadowolony z Waszego podejścia do swoich klientów. W aplikacji nie jest dokończona nawet podstawowa kampania, a ostatnia aktualizacja była w lutym (zdaje się)... ale 2018. Słabe to :sad: . Nie mówiąc o DLC.

dewodaa - Pon 18 Mar, 2019

Czy jest szansa na nowe Blue Moon City?

OFFTOPIC (taki jak co 3 komentarz tutaj):
Dziwne pojęcie o ekonomii (a raczej takie pojęcie jakie ja mam o fizyce kwantowej) to mają użytkownicy tego forum, którzy strasznie się dziwią, że Galakta nie prowadzi działalności charytatywnej. Bo nie da się inaczej nazwać tego co od niej kilku(dziesięciu?) użytkowników tego forum wymaga... Może was dziwić, ale nie opłaca się drukować czegokolwiek dla 50 osób.
Jeśli nie robią jakichś dodruków/dodatków to z takiego prostego powodu, że się nie opłaca. I kropka. Nie wiem które jeszcze wydawnictwo tak jak Galakta specjalnie pakowało się w straty wydając kolejne dodatki do gier dla garstki Forumowych Trolli, którzy za wszelką cenę próbują zepsuć jej PR.
A jeśli myślisz, że dodruki gier sprzedają się tak samo jak pierwsze wydania (zwłaszcza, że przecież Janusz, Zenek i Franek na forum krzyczą o to) to żyjesz w jakimś innym świecie. Polska to nie Stany (chociaż dla wielu jest stolicą wszechświata) i rynek dla LCG jest ZNACZNIE mniejszy... I wiem, że sprawiedliwie by było, żeby Galakta dla Janusza 1 do 10 wydała wszystkie dodatki co FFG i 5 więcej, ale cóż, życie nie jest sprawiedliwe.
Z góry przepraszam Galaktę za flame, ale jak czytam tutaj tych Trollowych Znawców Ekonomii z podejściem Pięciolatka ("Nie dacie mi tego co chcę? To się rzucę na ziemię i będę wierzgał!") to musiałem raz coś napisać...
Ja też polecam materiał: https://www.youtube.com/watch?v=0MGA8q5AACU i ten tydzień i dwa tygodnie wcześniej z resztą też...

dziobak5 napisał/a:
psborsuk napisał/a:
Amaworld napisał/a:

Tak jak czytam, to mam wrażenie, że ktoś decyzyjny w Galakcie ma chyba dziwne pojęcie o ekonomii. Normalnie należy się cieszyć, że coś się sprzedaje, a kiedy się sprzedaje, to dostarczać na półki kolejne egzemplarze, no bo w końcu o sprzedaż chodzi. Sprowadzając to do pewnego absurdu - to tak jakby wydawca Trylogii Sienkiewicza, po wyczerpaniu nakładu Ogniem i mieczem, nie robił dodruku, bo mu jeszcze Potop i Pan Wołodyjowski zalega magazyny. No a logiczna kolejność ... hmm, to problem kupującego :)
Logika podpowiada, że raczej dodrukowanie Ogniem i mieczem spowoduje ewentualną sprzedaż kolejnych części (bo potencjalni nabywcy to osoby, którym spowodował się tom 1), ale pewnie Galakta wie lepiej :)

Przy takiej polityce chyba lepiej wejść w anglojęzyczną wersję (co sam aktualnie rozważam, bo chciałbym zacząć przygodę z LoTR LCG, ale mieć dostęp do całości i robić to z zachowaniem kolejności i chronologii).

dziobak5 - Czw 21 Mar, 2019

@dewodaa
Nie jest istotne jak się sprzedają dodruki gier, to nie jogurt, że trzeba je sprzedać w jakimś terminie bo się zepsują. Jeśli cały dotychczasowy wolumen się wyprzedał, to znaczy że popyt był. Raczej możemy między bajki włożyć, że ostatni chętny kupił dokładnie ostatni egzemplarz i koniec, nie ma więcej i skończyli się nabywcy :) . Być może po prostu sprzedawało się w końcówce wolniej niż co innego, dlatego Galakta odpuściła (ich biznes, ich powody, może nie ma miejsca w magazynie żeby trzymać wszystko).

Pomijam rzeczy kolejne, które średnio nadają się do komentowania. Materiał na YT tak się ma do rzeczywistości jak globus do kuli ziemskiej (coś tam przypomina). Sklep to nie wydawca. Żaden producent nie zakłada sprzedaży całego nakładu, nie tak się kalkuluje cenę dla produktu. Co więcej, przy dodrukach odpada pierwotny koszt tłumaczenia.

Na koniec napiszę jeszcze tak, nie żyjemy w próżni. FFG to aktualnie Asmodee. Od zeszłego roku Rebel to także Asmodee. Trzymam kciuki za to, że może Rebelowi opłaci się to, co Galakcie nie.

Chrostek84 - Czw 21 Mar, 2019

No proszę. Okazuje się że prezes jednego z większych wydawnictw w Polsce i jeden z bardziej znanych polskich twórców gier nie zna się na rynku planszówek, a za to fantastycznie orientuje się w nim nie jaki Pan dziobak. Aż dziwne, że przy takim rozeznaniu nie rządzi on jeszcze całym rynkiem gier planszowych w Polsce.
P.S. Jakoś Rebel nie przejął innych porzuconych przez Galaktę gier LCG i tak samo będzie jeśli Galakta przestanie wydawać LOTRa. Będzie to wtedy koniec polskiej edycji tej gry.

dziobak5 - Czw 21 Mar, 2019

@Chrostek84
Taka zbitka rzeczy i absurdów, jakiej dawno nie czytałem.
Wydawca anglojęzycznych gier na rynku polskim ma wspólny interes z graczami PL? Od kiedy? Gracz chce mieć wybór i sam zdecydować, co i kiedy kupi. Dla niego istotna jest stała oferta (sytuacja taka jak w każdym sklepie z innym towarem do którego wejdziesz, księgarni z książkami itp.). Wydawca chce sprzedać to, na czym najwięcej zarobi, a kiedy ma pozycję monopolistyczną (albo wyłączność na coś na dany rynek), to robi zupełnie co chce (jak paręnaście lat temu TP SA, której nie opłacało się dostarczać gdzieś Internetu itp.). Utożsamianie jednego interesu z drugim, jest absurdem.

Co do Rebela, pożyjemy, zobaczymy. Są pewnie umowy na wyłączność, które muszą wygasnąć itp.

Chrostek84 - Pią 22 Mar, 2019

Do niektórych to nic nie dociera.
Żadna drukarnia nie uruchomi linii produkcyjnej dla kilkunastu sztuk, najczęściej zamówienia muszą mieć po kilkaset egzemplarzy aby drukarnia zdecydowała się na druk. Żeby taki nakład się rozszedł i Galakta nie była stratna to chyba większość sklepów z grami musiałby zamówić po kilka sztuk tego tytułu, a nie są do tego zbyt chętne bo zalegają im na stanie inne produkty z tej serii.
( i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że także te dodruki będą im przez długi czas zalegać na magazynie. )

dziobak5 - Pią 22 Mar, 2019

@Chrostek84
A do innych niby coś dociera ale jakoś wybiórczo.
Drukujesz wolumen X, cenę ustawiasz tak, że z tego sprzedasz część i wystarczy (reszta to ewentualny czysty zysk). Jakbyś się z choinki urwał i nie zauważał rzeczywistości wokół siebie - żaden punkt z prasą, księgarnia, market, nie zapewni sprzedaży 100% "produkcji" (nieważne jakiej, jest ogólna prawidłowość). Chyba że pójdziesz do knajpy na obiad - to tu masz produkcję pod zamówienie :) Producent z żadnej branży, gdzie miejsce wytworzenia nie jest miejscem zbytu - się na to nie nastawia. Cenę kalkuluje się ze zbycia zakładanego % produktów. Do tego gra nie ma terminu przydatności do spożycia, nie musi sprzedać się na pniu, w ciągu miesiąca itp.
Stan jaki jest, to tylko i wyłącznie kalkulacja biznesowa na zasadzie stopy zysku (grubo więcej się zarobi, jak zejdzie 100%, niż jakby się miało w tym samym okresie sprzedać 50% - choć pewnie to drugie to też już zarobek, ale mniejszy), a nie troski o klienta.

W skrócie, od tego jest dystrybutor, że ma magazyn i tam trzyma produkt. To nie jest sklep. Dystrybutor dostaje wyłączność na swoją robotę (umowy z producentem), sklep nie. Problem się robi wtedy, kiedy dystrybutor zaczyna prowadzić własną politykę (zamiast całej gamy produktów bierze to, co mu się bardziej opłaca). Uderza to zarówno w interes producenta jak i konsumenta. Dlatego najlepsza jest z punktu widzenia obydwu dystrybucja bezpośrednio związana z producentem, a nie jakiś niezależny podmiot. Rebelowi dedykuję :)

Po pierwsze: niesprzedane gry to zamrożone pieniądze, owszem nie mają terminu ważności, ale faktury musisz opłacić już przy produkcji i nikogo nie zakłada że zwróci mu się to dopiero po 3 latach, bo wtedy zaczyna mieć problemy z płynnością finansową.
Po drugie: marża wydawnictwa na grze nie wynosi jak to podajesz w przykładzie 50% tylko dużo mniej.
Po trzecie: owszem Galakta pewnie mogła by wziąć mniejszy nakład i do tego jeszcze podnieść marże, żeby im się zwróciło, ale jest to błędne koło, gdyż znacznie podniosłoby to cenę, to z kolei zmnieszyłoby sprzedaż.
Po czwarte: o ile się orientuję to przy wydawaniu gier planszowych nie czegoś takiego jak dystrybutor. Wszystkie koszty ponoszą Wwydawnictwo i sklepy i nie ma między nimi jeszcze dodatkowego pośrednika.
Po piąte: jest dokładnie odwrotnie jak piszesz. Każdy sklep czy wydawnictwo składając zamówienie zakłada 100% sprzedaż towaru i to w miarę rozsądnym czasie. Zapewniam Ciebie, że nikt nie robi zamówienie z z następującym założeniem: zamówimy 100 sztuk, wystarczy,że 80 się sprzeda to wychodzimy na czysto, jak te 20 nam nawet zostanie to możemy je wyrzucić bo i tak już wyszliśmy na swoje.

dziobak5 - Pią 22 Mar, 2019

Ad. 1: To jest argument za czym, bo się już zgubiłem? Przecież napisałem wyżej, że interes wydawnictwa nie jest zbieżny z interesem gracza, jeśli to pierwsze będzie kierować się tylko maksymalizacją zysku.

Ad. 2 i 3: Aktualnie uczestniczę w takim małym projekciku druku kart, za 3 dwustronne arkusze A4 (9 kart na każdym) w nakładzie < 50, cena w PL to 7zł (za 27 kart). W sitodruku cena leci na pysk, w Chinach jest jeszcze kilka razy taniej (że nawet z transportem wychodzi istotnie taniej). Dodatek do LCG to 60 kart. Można sobie mniej więcej oszacować, gdzie się zaczyna zarobek.

Ad. 4: Mówimy o konkretnym przypadku, dlatego użyłem słowa "dystrybutor", bo poza dystrybucją tego, co dociera do PL pozostaje tylko kwestia tłumaczeń na PL.

Ad. 5: Nie. Sklep a wydawnictwo to zupełnie inna bajka, inne reguły i inny biznes. Sklep na dobrą sprawę może mieć pojedyncze egzemplarze i na bieżąco uzupełniać stany. Przy cenie w okolicach ~100zł za przykładową grę, koszt kuriera za transport 10 szt. to jest 2-3%. Liczy się to, co ma dystrybutor/wydawnictwo na stanie, sklep nie robi zapasów, nie ma to sensu (kiedy kolejne egzemplarze można mieć na drugi dzień). Co do ostatniego zdania, to odnośnie sklepu - dewodaa wkleił link do YT wyżej, tam jest o tym mowa :) , czyli jednak tak się dzieje (nikt nie wyrzuca, ale sprzedaje np. z zerowym zyskiem). Ale to sklep, który zarabia na detalu. Wydawnictwo żyje na sklepach, zasadą nr 1 jest to, że nie może psuć im rynku. Jeśli coś zostaje, czego nie można sprzedać, a już na siebie dawno zarobiło, to się robi protokół zniszczenia.

Odrębna sprawa to przepływy finansowe, sprzedaje się produkt konsumentowi. I to jego obowiązuje "cena na pudełku". Wcześniej między sklepami, dystrybucją, wydawnictwem panują inne reguły gry, im nie zależy żeby zarzynać się nawzajem finansowo, nikt od nikogo nie woła kasy od razu, przed końcową sprzedażą konsumentowi. Trochę to przypomina hipermarket - masa towarów, ale hipermarket tylko robi sprzedaż, producent widzi kasę dopiero, kiedy klient kupi. Ryzyko hipermarketu to koszt powierzchni sklepu do utrzymania, prąd, pracownicy.

Czyli podsumowując naszą dyskusję należysz do grupy osób , które twierdzą,że Galakta na złość klientom i wbrew własnemu interesowi, nie chce zrobić dodruku produktu na którym nie dość, że bez żadnego ryzyka by zarobili to jeszcze zwiększyło by to im sprzedaż już dostępnych na rynku produktów ?
P.S. To co opisujesz pod hasłem przepływy finansowe to komis. Przy komisie możesz oddać to co nie sprzedałeś i zapłacić tylko za to co już sprzedałeś. Przy normalnej sprzedaży masz do zapłaty fakturę na konkretną kwotę i z konkretnym terminem płatności.

dziobak5 - Sob 23 Mar, 2019

W tym co napisałeś przebija się jakiś rodzaj celowego działania. Ja mam wrażenie, że takiego po stronie Galakty nie ma. Sprzedało się kilka dodatków do WP LCG, to czekają aż się sprzedadzą kolejne i uzasadniają to ogólnym światowym trendem spadkowym tej gry, czyli w USA siadło (gdzie półki zapchane), to znaczy że w PL też (gdzie na półkach zabrakło) - to raczej wskazuje na brak głębszej analizy i choćby sensownego pomyślunku, czy sytuacje są podobne do wyciągania poprawnych wniosków.

Z drugiej strony, jak jest potrzeba, jak w przypadku dodatku do AH LCG, gdzie nie dotarło do Galakty tyle, ile chciała, będą załatwiać w FFG druk na żądanie. Ale dla WP LCG to nie, bo z góry wiadomo że nikt tego nie chce.

PS. Komis to jest jedna z form działania między dostawcą a sklepem. W tamtej wypowiedzi chodziło mi przede wszystkim o relacje między sklepem a lokalnym dystrybutorem. Dystrybutor nie kupuje rzeczy do dalszej sprzedaży, to bardziej pośrednik między sklepami a producentem na danym rynku. Dostaje procent od obrotu, a z drugiej strony musi pokazać że robi odpowiednią sprzedaż (minima sprzedażowe). Sprzedażą zainteresowany jest przede wszystkim producent, bo produkt jest jego i to on najwięcej zarabia. Jeśli Asmodee zdecydowało się na zakup Rebela, może to oznaczać, że wyszło im, że rynek PL jest bardziej chłonny niż by to wynikało ze sprzedaży robionej przez dotychczasowe kanały.

Amaworld - Sob 23 Mar, 2019

Myślę, że w tej sytuacji nie zostaje nic innego, jak wysłanie Galakcie Twojego CV na stanowisko CFO Panie dziobak.

Może pora zamknać ten bezsensowny offtopic i dać zainteresowanym napisać swoje pytania? Jeżeli macie dalszą ochotę tej bezsensownej wymiany zdań, która do niczego nie prowadzi, proszę róbcie to w innym miejscu, bo ten dział nie do tego służy.

dziobak5 - Sob 23 Mar, 2019

Amaworld napisał/a:
Myślę, że w tej sytuacji nie zostaje nic innego, jak wysłanie Galakcie Twojego CV na stanowisko CFO Panie dziobak.

Z Asmodee-Rebelem jako lokalną konkurencją z priorytetem do produktów Asmodee (w tym FFG)? Bardzo niepewna przyszłość, odpuszczam :)

Shingo - Pon 25 Mar, 2019

Jest jakieś nowe info na temat Gór szaleństwa?
familyman - Pon 25 Mar, 2019

Talisman - czy wiadomo jaki będzie zakres niejako nowej edycji dodruku. Będą dostępne wszystkie dodatki czy tylko niektóre. To istotne w kontekście obecnej dostępności niektórych dodatków obecnie w wysokich ale często jeszcze znośnych cenach.
Chrostek84 - Czw 28 Mar, 2019

Kiedy następny druk na żądanie ?
Czy coś zmieniło się w kwestii Omens of the Pharaoh, jedynego nie wydanego na razie przez was produktu z universum Arkham Horror ?

Damet - Nie 31 Mar, 2019

Jak wyglada sytuacja z DnZ dla gry Descent ? Czy nowy dodatek bedzie przetlumaczony ?
Yuri - Nie 31 Mar, 2019

Chrostek84 napisał/a:
Kiedy następny druk na żądanie ?
Czy coś zmieniło się w kwestii Omens of the Pharaoh, jedynego nie wydanego na razie przez was produktu z universum Arkham Horror ?

Na FB kilka ndi temu otrzymałem od Galakty odpowiedź na to pytanie:

"Ze względu na podniesione minimum produkcyjne polska wersja dodatku Omens of the Pharaoh nie ukazała się w pierwszym druku. Nadal czekamy na wieści o ewentualnym dodruku oraz o warunkach przygotowania wówczas wersji PL – od momentu pierwszego druku nie otrzymaliśmy informacji o planowanym dodruku, dlatego też w te kwestii nie mamy żadnych nowych informacji (ani dobrych, ani złych) 🙂

Pozdrawiamy serdecznie,
Galakta"

...czyli przeklejony stary wpis z odpowiedzią na to pytanie, zresztą z tego też wątku chyba.
Swoją drogą to dziwne i chyba z lekka wymijające, bo jest cała masa wersji językowych tego dodatku, a niby w 38mln kraju nie łapiemy się na minimum produkcyjne.

Ja już zdecydowałem i ściągnąłem sobie wersję ENG z ebaya, wyszło 120zł.

Bary - Pon 01 Kwi, 2019

* Władca Pierścieni LCG
- Czy są może jakieś zmiany w kwestii dodruku Czarnych Jeźdźców? W poprzednim miesiącu padło info, że jeszcze wiele innych dodatków jest w sprzedaży. Jednakże ciężko jest zagrać kampanię przy braku pierwszej części więc niedostępność CJ wiele osób zniechęca do zakupu 5 pozostałych części sagi.
- Jak wygląda sytuacja DNŻ do małych paczek cyklu zapoczątkowanego przez Szarą Przystań? Gdzie można śledzić informacje o nowych falach DNŻ?

* Posiadłość Szaleństwa
Kiedy dostępna będzie polska wersja trzeciego scenariusza DLC?

Buczek79 - Pon 01 Kwi, 2019

Sword And Sorcery

Mam nadzieję, że wydając 1 Akt powyższej gry macie w planach zaraz potem wydać także 2 Akt.

Baloosh - Pon 01 Kwi, 2019

Mam pytania nt. Władcy Pierścieni LCG:

1. Czy planujecie wydać kolejne cykle, tj. Haradrim i Ered Mithrin? Na jakim etapie są prace? Czy jest już planowana data wydania?

2. Czy planujecie wydać Ruins of Belegost? Na jakim etapie są prace? Czy jest już planowana data wydania?

We wcześniejszych odpowiedziach wspomnieliście, że duży planowany DnŻ był cofany przez FFG ze względu na odrzucanie przygotowanego spolszczenia jakiegoś dodatku/cyklu i musieliście podzielić planowany DnŻ na część gotową (wydawaną w listopadzie) i część "do doszlifowania" - możecie zdradzić co się kryje w tej drugiej części?

Kiedy ujrzymy oficjalnie przetłumaczone FAQ 1.9?

Moryc - Pon 01 Kwi, 2019

Kiedy w końcu PRZERAŻAJĄCE PODRÓŻE? Jakaś konkretna data?
Kiedy tłumaczenie 3 scenariusza DLC do Posiadłości?
KIEDY WPROWADZICIE POPRAWKI W LITEROWKACH W TŁUMACZENIU. BO CZASAMI OCZY BOLĄ

Szpak19 - Pon 01 Kwi, 2019

Moryc napisał/a:
Kiedy w końcu PRZERAŻAJĄCE PODRÓŻE? Jakaś konkretna data?
Kiedy tłumaczenie 3 scenariusza DLC do Posiadłości?
KIEDY WPROWADZICIE POPRAWKI W LITEROWKACH W TŁUMACZENIU. BO CZASAMI OCZY BOLĄ

+1

Michal - Pon 01 Kwi, 2019

Nowy miesiąc, a więc pora na udzielenie Wam kolejnej porcji odpowiedzi na pytania dotyczące naszych planów wydawniczych. Przez moment zastanawiałem się, czy Dzień Śmiechały to dobry moment na udzielanie odpowiedzi, ale może mi uwierzycie :)
A więc zaczynamy:

GRY PLANSZOWE
Zgodnie z tym, co dział promocji ogłosił niedawno na naszych kanałach informacyjnych, wzięliśmy mocno na tapetę kolejną kampanię dostępną w aplikacji Road to Legend i dzięki czemu powinna być ona dostępna w ciągu najbliższych tygodni!

Pośród kolejnych rzeczy, nad którymi obecnie pracujemy, jest także dodatek DnŻ Lost Legends, który będzie udostępniony w ramach nadchodzącej fali Druku na Żądanie.

Eldritch Horror
Góry Szaleństwa – nadal czekamy na wieści o ewentualnym dodruku międzynarodowym.

Posiadłość Szaleństwa
- Przerażające Podróże – premiera polskiej wersji rozszerzenia planowana jest na II kwartał 2019. Mogę Wam powiedzieć, że obecnie celujemy w maj, ale jest cień szansy, że koszmar zapanuje szybciej!
- Aplikacja – wszelkie wyłapane przez nas lub zgłoszone nam błędy są poprawiane na bieżąco w dokumencie źródłowym.
- Kolejny scenariusz DLC – w pierwszej kolejności w aplikacji pojawią się Przerażające Podróże, natomiast kolejny płatny scenariusz powinien się pojawić niewiele później.

Runebound
Tak, w tym roku planujemy dodrukować zarówno grę podstawową, jak i rozszerzenie Nierozerwalne więzi.

Star Wars: Rebelia
Imperium u władzy powinno powrócić do sprzedaży w II połowie roku, jednak data ta wymaga jeszcze potwierdzenia.

Sword & Sorcery
najlepszą odpowiedzią w tym miejscu będzie cytat z naszej zapowiedzi :)
Cytat:
Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom o przyszłość serii, chcieliśmy już dziś zapowiedzieć, że planujemy przygotować coś więcej, niż tylko grę podstawową! W przypadku linii wydawniczej, w której znajduje się duża liczba dodatków często nakład danego rozszerzenia, który musi zostać wydany jest sporym wyzwaniem. Dlatego z tym większą przyjemnością informujemy, że z wydawnictwem Ares udało nam się porozumieć w sprawie możliwości wydania niewielkich nakładów tzw. Hero Packów, których cała grywalna zawartość zostanie przetłumaczona na język polski. Oznacza to, że jeśli zbierzemy zamówienia graczy na poziomie 120 sztuk taki dodatek zostanie wydany z polskimi komponentami.

W ten sposób w kilka miesięcy po premierze gry planujemy stopniowo wprowadzać do sprzedaży wspomniane Hero Pack’i, czyli dodatkowych bohaterów z dedykowaną kartą postaci i figurką wraz z kartami. Będą to między innymi – kapitan Victoria, nekromanta Onamor czy barbarzyńca Kroghan. Natomiast na horyzoncie już można dostrzec mrok wzbierający w dużym rozszerzeniu Zapada ciemność (Darkness Falls).

Dokładne plany odnośnie tego, co oraz kiedy będzie dostępne powinniśmy być w stanie podać za kilka tygodni (przynajmniej dla kilku pierwszych miesięcy).
Na pewno będziemy chcieli zacząć od gry podstawowej, a dalsza kolejność wydawnicza jest mocno uzależniona od wielu czynników. Możemy Was jednak zapewnić, że Talisman jest grą dla nas na tyle ważną, że postaramy się, aby oferta na ten tytuł była jak najatrakcyjniejsza . Z tej okazji powinniśmy mieć dla Was jeszcze kilka niespodzianek!

Znak Starszych Bogów
Nie mamy żadnych nowych informacji odnośnie ewentualnego wydania rozszerzenia [i]Omens of the Pharaoh[i/].

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
- Przez Szarą Przystań zainaugurowany został cykl Ścigacza Snów, który w całości jest dostępny w sprzedaży – m.in. w naszym sklepiku

- W ramach kolejnej fali Druku na Żądanie planujemy przygotować cykl Haradrimów.

- Obecnie nie planujemy wprowadzania do naszej oferty żadnych produktów anglojęzycznych, poza angielskimi wydaniami naszych autorskich gier.

- Jak wspominałem miesiąc temu, w najbliższym czasie nie planujemy dodruków żadnych pozycji z serii. Doskonale rozumiemy tych z Was, którzy strasznie chcieliby, aby dodrukowanych zostało kilka brakujących tytułów, jednak w ciągu najbliższych kilku miesięcy dodruki takie nie będą miały miejsca.

Krótki komentarz do dość długiej dyskusji toczonej przez kilka osób, odnośnie zasadności braku lub nie dodruków oraz umiejętności analizy. Chciałbym po prostu, abyście wiedzieli, jak to wygląda „z drugiej strony” – gdybyśmy do wielu naszych serii wydawniczych podchodzili tak, jak, zdaniem wielu, należy (czytaj patrzyli zimnym okiem na raporty sprzedaży, plany roczne i analizy), to wiele rozwijanych przez lata gier zakończyłaby się o wiele, wiele szybciej (o ile w ogóle zostałby wydane). Dla nas nie wszystko opiera się na rachunku zysków i strat, i dokąd możemy, to kontynuujemy daną serię. Decyzja o jej zakończeniu następuje wtedy, kiedy seria przynosi coraz większe straty, niemożliwe do zaakceptowania. I nigdy nie jest ona pochopna…

DRUK NA ŻĄDANIE
Z tego co rozmawiałem z magazynem oraz działem sprzedaży, wszystkie dodatkowo zamówione dodatki trafiły do sprzedaży i wszystko, co mamy w magazynie jest dostępne w sprzedaży.

Gdy kolejne produkty przygotowywane w ramach DnŻ zostaną zaakceptowane przez naszych licencjodawców, to będziemy organizowali kolejną falę zamówień, w której udostępnimy wszystkie pozycje, których dodruk będzie możliwy (no i oczywiście dodamy nowe).

Tyle na dziś, do napisania za miesiąc!

Krzysiek - Pon 01 Kwi, 2019

Michal napisał/a:
Pośród kolejnych rzeczy, nad którymi obecnie pracujemy, jest także dodatek DnŻ Lost Legends, który będzie udostępniony w ramach nadchodzącej fali Druku na Żądanie.
Michal napisał/a:
Gdy kolejne produkty przygotowywane w ramach DnŻ zostaną zaakceptowane przez naszych licencjodawców, to będziemy organizowali kolejną falę zamówień, w której udostępnimy wszystkie pozycje, których dodruk będzie możliwy (no i oczywiście dodamy nowe).
Wybaczcie offtop ale czy ktoś może mnie uświadomić czy muszę coś zrobić by nie przegapić kolejnej "fali" DnŻ? Nie mam doświadczenia z taką formą sprzedaży.
Alberto Barbosa - Pon 01 Kwi, 2019

Michal napisał/a:
Zgodnie z tym, co dział promocji ogłosił niedawno na naszych kanałach informacyjnych, wzięliśmy mocno na tapetę kolejną kampanię dostępną w aplikacji Road to Legend i dzięki czemu powinna być ona dostępna w ciągu najbliższych tygodni!

Ja pierdzielę, we wszystkich językach(w tym czeskim) już niemal wszystkie kampanie przetłumaczone, a wy po roku przerwy dopiero za drugą się bierzecie xD

Paskuder - Wto 02 Kwi, 2019

Noooooo Galakto! Sword and sorcery to ja rozumiem! Jeszcze klarowna sytuacja z dużymi i małymi dodatkami id razu na dzień dobry to super wiadomość! Kiedy przedsprzedaż? Zamawiam z odbiorem osobistym w siedzibie i pojawiam się z fajnym tortem dla ekipy :mrgreen:
markes - Sro 03 Kwi, 2019

i kurnia kolejne rozszerzenie do władcy :)
https://www.fantasyflight...ts/shadow-east/

Brand - Czw 04 Kwi, 2019

Kiedy dodatek do Fallout?
Wacho - Sob 06 Kwi, 2019

Kiedy możemy spodziewać się nowego, dużego dodatku do WP LCG?
Krzysiek - Pon 08 Kwi, 2019

• Czy możemy się spodziewać polskich kart do zestawów Crown of Destiny, Visions of Dawn, Bonds of the Wild, Treaty of Champions, Stewards of the Secret, Shards of Everdark?
Może w nadchodzącej fali DnŻ? A jeśli nie w najbliższej to czy kiedykolwiek?

• Czy planujecie wydanie Legacy of Dragonholt w wersji polskiej?

sqb1978 - Wto 09 Kwi, 2019

Przychylam się do pytania o nowy duży dodatek do WP.
I oczywiście zacieram ręcę na nadchodzący cykl Haradrimów :)

Ndl - Pią 12 Kwi, 2019

Krzysiek napisał/a:
• Czy możemy się spodziewać polskich kart do zestawów Crown of Destiny, Visions of Dawn, Bonds of the Wild, Treaty of Champions, Stewards of the Secret, Shards of Everdark?
Może w nadchodzącej fali DnŻ? A jeśli nie w najbliższej to czy kiedykolwiek?

• Czy planujecie wydanie Legacy of Dragonholt w wersji polskiej?

Przychylam się do tych pytań

mjt - Czw 25 Kwi, 2019

Czy Galakta nadal będzie wydawać Star Wars Przeznaczenie - czy też brak polskiego zestawu draftowego Allies of Necessity zwiastuje zamknięcie polskiej edycji gry?
Morun - Pią 26 Kwi, 2019

Jakie są dlasze losy tłumaczenia apki do SW:IA?
psborsuk - Nie 28 Kwi, 2019

Czy będzie wydany dodatek do WP LCG A Shadow in the East?
Jeśli tak, to kiedy?
Jeśli nie, to oznacza to jak mniemam zamknięcie polskiej linii wydawniczej (dokładnie tak jak w przypadku poprzednich karcianek).

Chrostek84 - Sob 04 Maj, 2019

Kiedy następna fala druku na żądanie i co w niej będzie ?
Czy jest już szansa na wydanie Omens of the Pharaoh ?
Czy wydacie A Shadow in the East ?
Ogólnie chciałbym zapytać, co tam się dzieje w waszym wydawnictwie ?
Kupuję wasze gry od 7 lat, a tu coraz mniej zapowiedzi, coraz ciszej na forum, z mojej perspektywy, fana wydawanych przez Was serii: Arkham Files, WP LCG, wygląda to coraz gorzej.

Hetairoi13 - Nie 05 Maj, 2019

Witam

1. Eldritch Horror, czy jest jeszcze szansa na dodruk dodatku "W górach szaleństwa"?

2. Posiadłość Szaleństwa 2ed. jak ma się sprawa ze spolszczeniem dodatkowego scenariusza
"Altered Fates"?

D.W. - Pon 06 Maj, 2019

Witajcie pomajówkowo!

Majówka może nie była rewelacyjna jeśli chodzi o pogodę ale dzięki temu z pewnością mieliście więcej czasu na granie.
Dzisiaj w zastępstwie za Michała to ja przekażę Wam porcję informacji, na które czekacie.
Przypominam także, że nie odpowiadamy na pytania dotyczące naszych planów o ile nie mamy podpisanej umowy a także w przypadku gdy np. planujemy dany produkt przedstawić jako news na naszej stronie. Dlatego nie możemy o wszystkim pisać.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania:
GRY PLANSZOWE
Eldricth Horror
Tak, w tym roku planujemy dodruk W Górach Szaleństwa.

Fallout
Dodatek Nowa Kalifornia powinien pojawić się w sprzedaży w wakacje. Równocześnie powinna pojawić się w sprzedaży także podstawka.

Posiadłość Szaleństwa
Spolszczenie scenariusza DLC Altered Fates powinno być dostępne w niedługim czasie.

Star Wars; Imperium Atakuje
W chwili obecnej mogę przekazać jedynie, że nie są prowadzone nad nią żadne prace z naszej strony.

Star Wars: Przeznaczenie
W związku z bardzo niewielkim zainteresowaniem pierwszym zestawem do draftu – „Rywale” – zrezygnowaliśmy z przygotowywania polskiej wersji kolejnego dodatku tego typu.
Odpowiadając na pytanie dotyczące przyszłości serii, to tak jak w przypadku każdej innej serii, zależy ona od zainteresowania graczy.

Sword & Sorcery
Jeszcze trochę do ogłoszenia przez nas przedsprzedaży. Jednak już teraz możemy powiedzieć, że na pewno będziemy mieć w jej ramach specjalną ofertę.

Znak Starszych Bogów
Na razie nie mieliśmy możliwości wydrukowania dodatku Omens of the Pharaoh w nakładzie odpowiednim do zapotrzebowania na naszym rynku.

GRY LCG
Władca Pierścieni
Na razie nie planujemy brać udziału w pierwszym druku najnowszego rozszerzenia do Władcy Pierścieni LCG.
W pierwszej kolejności chcemy nadrobić opóźnienia względem małych Zestawów przygodowych, a dopiero po ich wydaniu, odpowiednio do zainteresowania, będziemy podejmować dalsze decyzje.

DRUK NA ŻĄDANIE
Aby nie przegapić kolejnej fali DnŻ wystarczy śledzić naszą stronę internetową oraz profil FB, na których na pewno będziemy informować o procesie zbierania zamówień.

Na pewno stosowną informację będą także publikować same sklepy, które tez będą zbierać zamówienia, oraz serwisy publikujące newsy związane z planszówkami.
Także poza sytuacją, kiedy z jakiegoś powodu stracilibyście dostęp do internetu, załapanie się na wiadomość z tej, czy innej strony, nie powinno być problemem.
Dokładną zawartość fali (a raczej dodawanych nowości) ogłosimy w momencie zbierania zamówień, ponieważ jest to ściśle uzależnione od akceptacji po stronie licencjodawców.

To tyle jeśli chodzi o pytania na, które w jakiś sposób mogłem odpowiedzieć.
Padło także pytanie o mniejszą aktywność na forum, to tutaj zdecydowanie w tej chwili zarówno gracze jak i my jesteśmy bardziej aktywni na facebooku, na który oczywiście zapraszamy.

Arek001 - Wto 07 Maj, 2019

Pytanie o dodruk następujących pozycji:

1. WoP Panowie Śródziemia.
2. WoP Wojownicy Śródziemia.

Krzysiek - Wto 07 Maj, 2019

D.W. napisał/a:
DRUK NA ŻĄDANIE
Aby nie przegapić kolejnej fali DnŻ wystarczy śledzić naszą stronę internetową oraz profil FB
Mam nadzieję że to nie jest naprawdę "oraz" tylko "albo".
Zasubskrybowałem przed chwilą newsy z waszej strony, nie zmuszajcie mnie do korzystania z face-zbuka.

Shingo - Wto 07 Maj, 2019

Cytat:
Eldricth Horror
Tak, w tym roku planujemy dodruk W Górach Szaleństwa

Świetna wiadomość dla wielu graczy. Wreszcie będzie można uzupełnić kolekcję :wink: lecę po szampana :mrgreen: zdrówko.

olsszak - Wto 14 Maj, 2019

D.W. napisał/a:
Witajcie pomajówkowo!

GRY LCG
Władca Pierścieni
Na razie nie planujemy brać udziału w pierwszym druku najnowszego rozszerzenia do Władcy Pierścieni LCG.
W pierwszej kolejności chcemy nadrobić opóźnienia względem małych Zestawów przygodowych, a dopiero po ich wydaniu, odpowiednio do zainteresowania, będziemy podejmować dalsze decyzje.

Czy ten komunikat oznacza, że już nie możemy mieć pewności, że chociaż rozszerzenia "deluxe" będziecie wydawać na bieżąco i na pewno ? DnŻ są opóźnienia, ale dużo spokojniej się czekało na nie mając pudło z rozszerzeniem.

Moglibyście dać jednak jaśniejszy komunikat, bo jak tak dalej pójdzie to trzeba się będzie naprawdę przesiąść na wersję angielską :(

bleble630 - Sro 15 Maj, 2019

Witam

Czy spolszczenie scenariusza do Posiadłości Szaleństwa DLC "Altered Fates" pojawi się w tym miesiącu?

Krzysiek - Sro 15 Maj, 2019

bleble630 napisał/a:
Czy spolszczenie scenariusza do Posiadłości Szaleństwa DLC "Altered Fates" pojawi się w tym miesiącu?
Odpowiedź na pytania będzie w przyszłym miesiącu, więc...
Chrostek84 - Sro 15 Maj, 2019

Już co najmniej od tygodnia ten scenariusz jest dostępny Pl. Zakupiłem go w dniu premiery Przerażających podróży.
bleble630 - Czw 16 Maj, 2019

Witam

Kiedy można się spodziewać dodruku: Posiadłość Szaleństwa: Ulice Arkham i Posiadłość Szaleństwa: Świątynia Świtu???

pitee - Wto 21 Maj, 2019

Witam, czemu się nie chwalicie że robicie dodruk dodatku do Descenta "Kruczy Dwór"?
Wielkie brawa! Nareszcie Skarn nie będzie się kurzył :)

tkozlow - Sro 22 Maj, 2019

Witam

Czy i kiedy można się spodziewać dodruku Posiadłość Szaleństwa 2ed - Przerażające podróże ?

jediwolf - Sro 22 Maj, 2019

Parę pytań:

1. Jak z tłumaczeniami przygód/kampanii do Descent na apce?
2. Czy są plany tlumaczeń przygód do Imperium Atakuje również na apce?
3. Kiedy pojawi się kolejny dodruk na żądanie?
4. Czy jesteście w stanie podać konkretne daty dodruków planszówek, które macie w sekcji dodruki na www? Podanie roku mało precyzyjne.
5. Co z Zestawy Bohaterów i Potworów do Descenta? Wydaliście 3 z tego co pamiętam ffg wydał już 9 takich dodatków.

Casper - Pią 24 Maj, 2019

Nie wiem czy to pytanie już padło, wiec zadam ponownie.
Czy planowany jest dodruk rozszerzenia "Widma Carcosy" do Eldritch Horror, a jeśli tak to kiedy?

c08mk - Sro 29 Maj, 2019

jediwolf napisał/a:
1. Jak z tłumaczeniami przygód/kampanii do Descent na apce?
5. Co z Zestawy Bohaterów i Potworów do Descenta? Wydaliście 3 z tego co pamiętam ffg wydał już 9 takich dodatków.

Dołączam do pytań :cool:

Gwalch - Sro 29 Maj, 2019

Czy są jakieś plany dodruku "Nieopisywalnej przysięgi" (IV scenariusza "Szlaku do Carcosy")? Nigdzie praktycznie jej nie ma, prócz u "koników", którzy wykupili hurtowo ten zestaw i sprzedają go z "marżą".
Dungal - Sro 29 Maj, 2019

Michal napisał/a:

Dokładne plany odnośnie tego, co oraz kiedy będzie dostępne powinniśmy być w stanie podać za kilka tygodni (przynajmniej dla kilku pierwszych miesięcy).
Na pewno będziemy chcieli zacząć od gry podstawowej, a dalsza kolejność wydawnicza jest mocno uzależniona od wielu czynników. Możemy Was jednak zapewnić, że Talisman jest grą dla nas na tyle ważną, że postaramy się, aby oferta na ten tytuł była jak najatrakcyjniejsza . Z tej okazji powinniśmy mieć dla Was jeszcze kilka niespodzianek!

Czy wiadomo już coś więcej w tej sprawie? Mam zamiar zakupić całą kolekcję.

enrike - Sob 01 Cze, 2019
Temat postu: dodatki
Na wstępie bardzo dziękujemy za ,Kruczy dwór” i „Góry szaleństwa” !!
Pytanie co:
- z tłumaczeniami pozostałych H&M packów do Descenta?
- z tłumaczeniami w aplikacji scenariuszy Imperium Atakuje ?
- z możliwością dodruku, choćby na żądanie, niedostępnych nigdzie dodatków do AH2? Jeżeli FFG definitywnie zamknęło możliwości dodruku, to dlaczego nie udostępnicie plików do samodzielnego wydruku? W końcu lepiej drukować sobie legalnie niż nielegalnie...

Pozdrawiam

Szpak19 - Sob 01 Cze, 2019
Temat postu: Re: dodatki
enrike napisał/a:
Na wstępie bardzo dziękujemy za ,Kruczy dwór” i „Góry szaleństwa” !!
Pytanie co:
- z tłumaczeniami pozostałych H&M packów do Descenta?
- z tłumaczeniami w aplikacji scenariuszy Imperium Atakuje ?
- z możliwością dodruku, choćby na żądanie, niedostępnych nigdzie dodatków do AH2? Jeżeli FFG definitywnie zamknęło możliwości dodruku, to dlaczego nie udostępnicie plików do samodzielnego wydruku? W końcu lepiej drukować sobie legalnie niż nielegalnie...

Pozdrawiam

+1

psborsuk - Sob 01 Cze, 2019

Kiedy będzie kolejny druk na żądanie?
Kiedy w końcu będzie wydany scenariusz do WP lcg "Ruiny Belegostu"?

nostromo07 - Nie 02 Cze, 2019

Czy wiadomo kiedy w tym roku można spodziewać się dodruku Twilight Imperium?
Chrostek84 - Pon 03 Cze, 2019

psborsuk napisał/a:
Kiedy będzie kolejny druk na żądanie?
Kiedy w końcu będzie wydany scenariusz do WP lcg "Ruiny Belegostu"?

Dołączam do tych pytań.
Czy będzie wydany po polsku Omens of the Pharaoh i A Shadow in the East ?

alpha70 - Pon 03 Cze, 2019

Ja również dołączam do prośby o (do)druk w wersji PL:

1. Elder Sign:
Kod:
a) Omens of the Pharaoh

2. Eldritch Horror:
Kod:
a) te dodatki, które są na wyczerpaniu lub już się wyczerpały, bo nie zdążę wszystkiego naraz kupić przed zniknięciem

3. The Lord of the Rings LCG:
Kod:
a) The Ruins of Belegost (uMEC63)
b) Attack on Dol Guldur (uMEC74)
c) The Wizard's Quest (uMEC75)
d) The Woodland Realm (uMEC76)
e) A Shadow in the East (MEC77)
f) koszmarne talie, które jeszcze nie były wydane w wersji PL

4. Descent 2
Kod:
a) Hero and Monster Collections - kolejne zestawy, bo 3 w wersji PL to mało
b) Lieutenant Miniatures - praktycznie wyzerowało je, a chciałbym uzupełnić te figurki

Pozdrawiam

Baloosh - Pon 03 Cze, 2019

A mnie jeszcze interesuje tegoroczny Fellowship - czy planujecie kontynuować tradycję wydawania polskich zestawów?
psborsuk - Pon 03 Cze, 2019

Baloosh napisał/a:
A mnie jeszcze interesuje tegoroczny Fellowship - czy planujecie kontynuować tradycję wydawania polskich zestawów?

Podbijam.

alpha70 - koszmarne talie z WP są zarzucone, raczej ostatecznie patrząc na politykę wydawania tej gry.

alpha70 - Pon 03 Cze, 2019

OK, ale czy w takim razie DnŻ w formie wcześniejszych zapisów nie dałby rady?

Ileś osób się deklaruje i wtedy wydruk dla nich, a cena zależna od ilości osób. Dać jakiś czas, i zobaczyć ile chętnych. Na podstawie ilości chętnych wyliczyć cenę i zrobić ankietę, czy wszyscy się zgadzają. Jeżeli nie, to nie, a jeżeli tak, to wydruk DnŻ. Działa to w ten sposób, czy też nie?

YoYo - Pon 03 Cze, 2019

1y poniedzialek miesiaca i nie ma uaktualnienia co sie dzieje?
Jest takie slowko - konsekwencja :wink: .

Fisk - Wto 04 Cze, 2019

1. Imperium Atakuje:
a) kiedy możemy spodziewać się aktualizacji FAQ, uwzględniającej wydane przez galaktę dodatki?
b) czy podobnie jak w przypadku poprawionych kart do dodatku W sercu imperium (http://galakta.pl/poprawione-karty-do-imperium-atakuje-w-sercu-imperium/) możemy liczyć na poprawione (wg erraty) karty do podstawowej wersji gry tj. Oficer Imperialny, Imperialny Gwardzista i Rebeliancki Sabotażysta choćby w wersji do samodzielnego wydruku?

2. Runewars: Banners of War - czy są jakiekolwiek szanse na wydanie tego dodatku?

3. Battlestar Galactica - dział na forum. Wiem, że nie do końca w temacie, ale z uwagi na brak działu stricte technicznego pozostaje mi tylko tutaj zapytać: czy jest możliwość przywrócenia tego działu? Jeden z najliczniejszych w posty działów ot tak zniknął, a szkoda bo zawierał mnóstwo cennych informacji.

Pan P - Wto 04 Cze, 2019

Nie ma zapowiedzi ?
psborsuk - Wto 04 Cze, 2019

alpha70 napisał/a:
OK, ale czy w takim razie DnŻ w formie wcześniejszych zapisów nie dałby rady?

Ileś osób się deklaruje i wtedy wydruk dla nich, a cena zależna od ilości osób. Dać jakiś czas, i zobaczyć ile chętnych. Na podstawie ilości chętnych wyliczyć cenę i zrobić ankietę, czy wszyscy się zgadzają. Jeżeli nie, to nie, a jeżeli tak, to wydruk DnŻ. Działa to w ten sposób, czy też nie?

Chyba już to było kiedyś wałkowane. I najwidoczniej nie działa, skoro nie jest wprowadzony.

Ndl - Wto 04 Cze, 2019

Descent DnŻ. GALAKTO! Miesiąc temu nie było żadnego info o nim, pomimo pytań. Nic też nie wiadomo o waszej rezygnacji/pracach i nic nie pojawiło się w aktualnościach. Proszę o wytłumaczenie!

A co do pytań:
-co z tłumaczeniami Descent H&M?
-co z nowym dodatkiem? Mam nadzieję, że pomimo zapewnień, nie porzuciliście Descenta?
-co z tłumaczeniem aplikacji?

Pytało o to co najmniej 6-7 osób w tym temacie, od waszych ostatnich wiadomości, a ponieważ miesiąc temu milczeliście, mam nadzieję, że teraz nam to wyjaśnicie!

D.W. - Wto 04 Cze, 2019

Dobry wieczór,

Mam nadzieję, że wybaczycie jednodniowe opóźnienie ale dopiero dzisiaj jestem pierwszy dzień w pracy po urlopie. Ale prawdą jest, że pierwszy poniedziałek miesiąca to już pewna tradycja.

Wojna o Pierścień – dodatki

- są w planach. Więcej szczegółów podamy jak będzie wszystko uzgodnione.

Twilight Imperium

- Myślę, że pod koniec tego roku. Tutaj możemy tylko czekać.

Władca Pierścieni LCG

- Było kilka pytań na temat tej serii. Tak jak wcześniej informowaliśmy będziemy zbierać zapisy DNZ na nowy cykl. Czy coś jeszcze zobaczymy.

- Jeśli chodzi o dodruki dużych dodatków na chwilę obecną nie są planowane tak jak i druk najnowszego dużego dodatku.

- Koszmarne talie – tutaj nie ma żadnych szans abyśmy do nich wrócili i zrobili nowe. Od wydania ostatnich i przedostatnich produktów w ciągu ponad 2 lat sprzedało się po około 50 szt każdego z nich. Nawet jeśli to jest DNZ to musimy i tak znacznie więcej wydrukować. Nie mówiąc już o kosztach tłumaczeń, przygotowania plików itp.. W pewnym momencie trzeba powiedzieć stop…

Elder Sign

Omens of the Pharaoh – w chwili obecnej nie jest planowany.

Eldritch Horror

Dodruki dodatków będą w miarę możliwości i dodruków międzynarodowych. Oczywiście o ile też ich warunki będą dobre.

Descent 2

Przy najbliższym zbieraniu zamówień na DNZ pojawią się nowe produkty.

Imperium Atakuje

FAQ - w chwili obecnej nie mogę zadeklarować terminu.

Runewars: Banners of War

Nie ma szans.

Battlestar Galactica

Z tego co mi przekazano raczej nie ma szansy na odzyskanie tego tematu. Ale musze to potwierdzić jeszcze.

DNZ

Będziemy zbierać zapisy w czerwcu/lipcu. Dokładne informacje w terminie późniejszym.

Wacho - Wto 04 Cze, 2019

WP LCG - serio? Już to kiedyś przerabialiśmy... nie wydacie najnowszego dużego dodatku ? szkoda, że "nagle" macie starych klientów w du..e... - o młodych nie wspomnę (patrz Czarni Jeźdźcy).
Trudno, trzeba będzie zejść do podziemia... całe szczęście, że najnowszą grę z tego uniwersum wydaje konkurencja...

bellatrix850 - Sro 05 Cze, 2019

Ogólnie dobry miesiąc, nie wiemy, nie wiemy, nie będzie.
Z FAQ też łaskę wam robimy.

Do takiego Przeznaczenia instrukcja jest już 1.9, tutaj dalej 1.4. Sami powiedzcie jaki jest sens kupowania tego po polsku?
Jasne, jeśli liczy się na to, że gry nam zejdą bo dziecko zobaczy na półce i mama mu kupi, no to ok, ale z takim podejściem nie ma się co dziwić, że każda kolejna linia jest zamykana.

A będzie pewnie tylko gorzej, bo dodruki Runebauda chyba na wszystko nie zarobią.

markes - Sro 05 Cze, 2019

z władcą LCG robi się coraz większa lipa, a zapomina się, że to Władca Pierścieni LCG, to nie jest Android, LEGENDA Pięciu Kręgów,WARHAMMER 40 000 czy gra o tron, to jest WŁADCA PIERŚCIENI - ta nazwa ma swoją wartość w Polsce :) w porównaniu do innych tytułów, a nie dodrukowanie hobbitów, czarnych i już jak widać droga mrocznieje spowoduje że nikt nowy w to nie wejdzie, ci co mają trochę a chcą więcej też nie wejdą w tą grę dalej, a starzy już wiedzą, że koszmarnych nie będzie, najnowszego dużego niby na razie nie, pojedyńcze scenariusze też jakoś pomału się o nich nie mówi pozytywnie, a zapisy na nowy cykl coraz się odwleka, a zostały dwa, no i zaraz się będą pojawiały scenariusze do rozszerzenia którego u nas raczej nie będzie
przypominam, to jest WłADCA - filmy, książki, Lego, zawsze będzie się o tym mówiło, więc zamykać już pora ? to co się w tej Polsce opłaca ?

markes - Sro 05 Cze, 2019

jeszcze dodam, że rozumiem że nie wszyscy kupią wszystko, ale jak ktoś zacznie i mu się spodoba to będzie chciał kupić ostatnie dodatki ? czy te pierwsze ? odpowiedź znana, a jak nie kupi pierwszych nie kupi pozostałych - logiczne, logiczne że więcej zejdzie pierwszych dodatków niż tych ostatnich, więc decyzja o braku dodruku wiadomo czego no jest dziwna, lekko nazywając
Yuri - Sro 05 Cze, 2019

D.W. napisał/a:
...
Elder Sign

...

Zastanawia mnie, że masa ludzi tutaj o to dopytuje, a Wam sie nie opłacało wydać... No nic to Wasza decyzja, ale chyba jednak niezbyt trafiona. PORTAL dla 150os. robi dodruk brakujacych grzechów do The Others, gdzie to bardziej kosztochłonna pozycja ze wzgl na figurki itd, a nie parę kartoników jak w "Omensach...". Tutaj na samym chyba Forum zebrałoby się te 150os chetnych na tą grę.

Co do WP LCG, to szczrze ? Na Waszym miejscu albo sprzedałbym wszystko teraz, ale pogodził się z tym, że resztę będę miał po angielsku. Sam kolekcjonuję AH LCG i powiem szczerze, że gdy porzucą tą linię to tak własnie zrobię. Bo po tym co tu widzę to kiedyś porzucą, nie ma się co czarować.

bleble630 - Sro 05 Cze, 2019

Yuri napisał/a:
D.W. napisał/a:
...
Elder Sign

...

Zastanawia mnie, że masa ludzi tutaj o to dopytuje, a Wam sie nie opłacało wydać... No nic to Wasza decyzja, ale chyba jednak niezbyt trafiona. PORTAL dla 150os. robi dodruk brakujacych grzechów do The Others, gdzie to bardziej kosztochłonna pozycja ze wzgl na figurki itd, a nie parę kartoników jak w "Omensach...". Tutaj na samym chyba Forum zebrałoby się te 150os chetnych na tą grę.

Co do WP LCG, to szczrze ? Na Waszym miejscu albo sprzedałbym wszystko teraz, ale pogodził się z tym, że resztę będę miał po angielsku. Sam kolekcjonuję AH LCG i powiem szczerze, że gdy porzucą tą linię to tak własnie zrobię. Bo po tym co tu widzę to kiedyś porzucą, nie ma się co czarować.

PORTAL już dawno przegonił Galaktę pod każdym względem, Galakta to nic innego jak zwykły tłumacz FFG, jak dla mnie to mało ambitna funkcja jak na wydawnictwo.

bellatrix850 - Czw 06 Cze, 2019

Żeby chociaż była tym tłumaczem, ale wychodzą erraty, ale co z tego. Nikomu się nie chce, a potem żal, bo się czegoś 50 pudełek sprzedało.
Morsereg - Nie 09 Cze, 2019

Wacho napisał/a:
WP LCG - serio? Już to kiedyś przerabialiśmy... nie wydacie najnowszego dużego dodatku ? szkoda, że "nagle" macie starych klientów w du..e... - o młodych nie wspomnę (patrz Czarni Jeźdźcy).
Trudno, trzeba będzie zejść do podziemia... całe szczęście, że najnowszą grę z tego uniwersum wydaje konkurencja...

podoba mi sie taka postawa.
co z tego, ze firma bedzie stratna. ma wydac i juz... bo ja tak chce.

galakta i tak jest lepsza niz sporo innych firm na rynku polskim. wydaje nawet jesli nie ma zadnych zyskow (o czym pare raze juz mowili). inne firmy, w momencie kiedy excel jest na czerwono, po prostu zaprzestaje wydawania tytulow.

tak, nie podoba mi sie, ze nie ma zlokalizowanej "omens of pharaoh" mimo, ze cala reszte mam po polsku. jednak potrafie postawiec sie w sytuacji z drugiej strony, i wiem czemu zostala podjeta taka decyzja a nie inna. po prostu nie kupie tego dodatku.

ludzie, przestancie miec taka roszczeniowa postawe. galakta to firma i chyba nie ma nic dziwnego w tym, ze chce zarobic. jesli dany tytul nie przynosi zyskow to jest zamykany.

ps. juz od jakiegos czasu galakta nie jest tlumaczem FFG.

Wacho - Pon 10 Cze, 2019

Morsereg - nie wiem czy znasz do końca ten temat - Galakta zapewniała o druku (w normalnym trybie) dużych dodatków do WP LCG.. było to powiedzmy na początku "zamieszania" z tą serią - kiedy był jeszcze czas na: zmianę wersji językowej lub rezygnację jeśli się komuś to nie podoba. Teraz mamy taką sytuację, że ci co pozostali w wersji PL - mają kłopot...

Byłem wtedy pierwszym, który chwalił Galaktę za podejście - patrz DNŻ.

Nie chodzi tu o tabelki i wyniki finansowe Galakty a o podejście do tych, których sami zatrzymali przy wersji PL.

Co do wydania dodatków z Sagi - to serio, jest to chyba największy kwas z jakim boryka się ta seria - Saga jest ze sobą ściśle powiązana (6 dużych dodatków) i wprowadza nowy tryb kampanii... bez pierwszych części nie wyciągniesz z produktu 100%... biorąc pod uwagę inne Wydawnictwa i sposób w jaki rozwiązują takie problemy nie wierzę, że nic się nie da/dało zrobić...

Po "akcjach" z LCG - jakie nam zafundowała Galakta (mam nadzieję, że Arkham ze względu na ilość fanów się obroni - też kupuję wersję PL) produkt w tym trybie wydawniczym nie będzie przyciągał większej ilości nowych graczy ze względu na "zagrożenie rentownością".

To tyle: ma wydać i już - bo... sama obiecywała, że to zrobi..

dewodaa - Pon 10 Cze, 2019

Jak czytam o takich żalach **py to mi ręce opadają. Ja nie wiem co wy macie w głowie, ale chyba nikt matmy podstawowej tutaj nie zdał. NORMALNE jest że jeśli nie wydajesz LCG po angielsku (ZASIĘG gry) to prędzej czy później musisz go zamknąć bo każdy kolejny dodatek sprzedaje się trochę gorzej. Galakta mogła mieć w planach dodruki bo, np. liczyła na pobudzenie sprzedaży przez nowe kanały dystrybucji ale nic z tego nie wyszło (przykład wyssany z palca, nie wiem jak było naprawdę).
Najgorsze jest, że przez takich anonimowych forumowych pieniaczy porządni ludzie tracą reputację.
A skoro ktoś powołał się na Portal... Po pierwsze: zbiera drogie preordery dla 150 os, nie wydaje w ciemno, właśnie ze względu na aspekt ekonomiczny,
po drugie... PORTAL przez takich jak wY prawie splajtował!

Wacho napisał/a:
Morsereg - nie wiem czy znasz do końca ten temat - Galakta zapewniała o druku (w normalnym trybie) dużych dodatków do WP LCG.. było to powiedzmy na początku "zamieszania" z tą serią - kiedy był jeszcze czas na: zmianę wersji językowej lub rezygnację jeśli się komuś to nie podoba. Teraz mamy taką sytuację, że ci co pozostali w wersji PL - mają kłopot...

Byłem wtedy pierwszym, który chwalił Galaktę za podejście - patrz DNŻ.

Nie chodzi tu o tabelki i wyniki finansowe Galakty a o podejście do tych, których sami zatrzymali przy wersji PL.

Co do wydania dodatków z Sagi - to serio, jest to chyba największy kwas z jakim boryka się ta seria - Saga jest ze sobą ściśle powiązana (6 dużych dodatków) i wprowadza nowy tryb kampanii... bez pierwszych części nie wyciągniesz z produktu 100%... biorąc pod uwagę inne Wydawnictwa i sposób w jaki rozwiązują takie problemy nie wierzę, że nic się nie da/dało zrobić...

Po "akcjach" z LCG - jakie nam zafundowała Galakta (mam nadzieję, że Arkham ze względu na ilość fanów się obroni - też kupuję wersję PL) produkt w tym trybie wydawniczym nie będzie przyciągał większej ilości nowych graczy ze względu na "zagrożenie rentownością".

To tyle: ma wydać i już - bo... sama obiecywała, że to zrobi..

Tuminure - Wto 11 Cze, 2019

Morsereg napisał/a:
podoba mi sie taka postawa.
co z tego, ze firma bedzie stratna. ma wydac i juz... bo ja tak chce.
Chcesz mi powiedzieć, że za wyniki finansowe sprzedaży odpowiedzialny jest... klient?

Odpowiednia reklama gry przez cały jej żywot (czyli nie teraz, gdy jest już za późno) spowodowałaby, że dodatki by się sprzedawały. Jeżeli ktoś bierze grę, olewa ją i liczy, że dodatki będą się sprzedawały dobrych kilka lat po premierze gry, to nic dziwnego, że doprowadza do takiej sytuacji w której wydanie kolejnego dodatku spowoduje straty.

Sęk w tym, że serię mógł wydawać ktoś inny. Ktoś, kto zadbałby o tytuł i zadbałby o to, by wszystkie dodatki sie pojawiły (i przynosiły zysk).

Yuri - Sro 12 Cze, 2019

dewodaa napisał/a:
...A skoro ktoś powołał się na Portal... Po pierwsze: zbiera drogie preordery dla 150 os, nie wydaje w ciemno, właśnie ze względu na aspekt ekonomiczny,
po drugie... PORTAL przez takich jak wY prawie splajtował!...

A ja się powołałem. A kto komukolwiek zabrania zebrać wcześniej chętnych poprzez taką właśnie formę? Powiem Ci szczerze, że nie mam nic wspólnego z The Others, ale te dwa dodatki zamówiłem WŁAŚNIE przez ich podejście do klienta. Nie wiem ,niech leżą, jeść nie wołają, ale w dzisiejszych czasach takie postępowanie zwyczajnie trzeba wspierać. Kuknij teraz na ilość ludzi którzy tutaj nawet proszą o "Omens of the Pharaohs"... nie zebrałoby się 150os. ? A kto - raz jeszcze spytam - zabrania komukolwiek w ten sposób zebrać preordery na grę zawierającą zero plastiku i kartoniki defacto ? Innym się opłaca, a nam nie ?

PORTAL przeze mnie splajtował niemal ? Kpisz Waść czy o drogę pytasz? A czemuż niby, bo nie rozumiem... Całkiem sporo PLN tam zostawiłem, więc powątpiewam z lekka w słuszność Twej tezy.

markes - Sro 12 Cze, 2019

Yuri dobrze prawi, niech zrobią takie zapisy i tyle, i tak czekamy na kolejne dodatki coraz dłużej, a może i się nie doczekamy, a niech takie zapisy będą pól roku nawet, byłoby wiadomo ile jest chętnych, a patrząc jak się ma widmo braku nowego dużego dodatku przed sobą to wydanie nawet 150 zeta to by jakoś przeszło :) , a zobaczmy po ile chodzą hobbity i pierwsze dodatki z sagi z drugiej ręki, ponad 200 i ktoś to jednak kupuje, a tych co się pozbywają mało, a ilu by było chętnych w "normalnej cenie" ? pewnie więcej, więc podać ceny, zrobić zapisy i może dobijemy do liczby takiej co da się zamówić kolejne małe i większe braki, chocby za rok, dwa, ale bylaby nadzieja....
alpha70 - Sro 12 Cze, 2019

No też tego nie rozumiem. Taki Portal może uzbierać 150 zamówień (w odpowiednio większej cenie) i wyda grę z figurkami, to czemu Galakta nie może zrobić podobnie z grami bez figurek? Nie wydaje mi się żeby "The Others" było bardziej znanym tytułem niż np. "Władca pierścieni", ale może się mylę?

Trzeba to jednak zrobić z głową, bo jeżeli Galakta ogłosi jutro, że zbiera chętnych i da na to np. 1 miesiąc, i nie rozgłosi tego odpowiednio, to może być lipa. Lepszym wyjściem byłoby dać czas.... nie wiem... 3-6 miesięcy, i czekać cierpliwie, po tym czasie dać np. 1 miesiąc na wpłatę na taką przedsprzedaż. I wtedy okaże się czy są chętni. Portal 2 miesiące czekał na tych 150 chętnych, i się znaleźli. Podobno uzbieranie 150 chętnych pozwoli na dalsze druki braków z tamtej gry. Nie znam tamtej gry (The Others), ale cieszy fakt, że takie akcje są organizowane dla chętnych, i ludzie mogą zebrać pełną kolekcję swojej gry. Tutaj też by się przydało robić takie zbiórki, tylko z odpowiednim rozgłosem na takie okazje, i z odpowiednim rozciągnięciem tego w czasie :)

Czy Galakta mogłaby się ustosunkować do tej akcji Portalu? Czy dacie radę zrobić podobnie u siebie z grami, na które wiele osób czeka, albo musi kupować je używane w kosmicznych cenach? To "musi" to oczywiście ruletka, bo mało osób sprzedaje np. "Czarnych jeźdźców" czy "Hobbita", więc ....

Galakto? :wink:

Zorand - Sro 12 Cze, 2019
Temat postu: Posiadłość Szaleństwa 2 ed.
Dzień dobry, chciałbym zgłosić błąd z wyświetlaniem kafelków w aplikacji do Posiadłości Szaleństwa 2 ed. Otóż gdy posiadamy dodatek Przerażające Podróże pojawiają się nowe opcje rozstawienia kafelków w pierwszym scenariuszu z podstawki (nie wiem jak jest w pozostałych). W każdym razie pomimo ustawienia języka polskiego kafelki z dodatku pojawiają się z angielskim opisem czynności jakie należy wykonać w lokacji przy rozstawieniu (nie sprawdzałem jak jest przy wykonywaniu samych akcji przeszukiwania etc.). Pozdrawiam
Gwalch - Sro 12 Cze, 2019

To ja dalej będę marudzić... ;) Może jakaś petycja w sprawie ZSB: "Omens of the Pharaoh"? Zobaczmy, ile osób faktycznie jest chętnych. Najfajniej, jakby coś takiego wyszło od samej Galakty, albo żeby choć było wiadomo, ile osób musi się zebrać, żeby druk ruszył?
Wacho - Sro 12 Cze, 2019

dewodaa chyba coś Ci się pomyliło - podajesz przykłady wyssane z palca i zakładasz z góry, że wydawanie serii LCG jest skazane na zamknięcie ze względu na spadającą sprzedaż...
Po pierwsze jak pisali poprzednicy marketing dla tej gry był praktycznie znikomy - jedyne aktywności dotyczyły ludzi, którzy pokochali ten tytuł i sami organizowali rozmaite akcje mające grę promować "ciągnąc Galaktę za uszy".
Po drugie - nie mówimy tu o tytule zamykanym przez FFG jak np Warhammer Inwazja a o braku kontynuacji polskiego wydawcy... i zmianie zasad w trakcie gry.. Galakta deklarowała wydawanie tych dodatków- zatrzymała ludzi przy wersji PL a po czasie się z tego wycofuje...

Mam też prośbę o ograniczenie "osobistych wycieczek" i "chamskich gadek" - to, że ktoś zabiera zdanie w temacie i ma inny pogląd na sprawę niż Wydawnictwo nie oznacza nic złego - trzymaj fason... i bądź jak deklarujesz "porządnym ludziem".

Ps. Szkołę podstawową skończyłem jakieś 30 lat temu z czerwonym paskiem :-)

Gog - Sro 12 Cze, 2019

Wacho napisał/a:
dewodaa chyba coś Ci się pomyliło - podajesz przykłady wyssane z palca i zakładasz z góry, że wydawanie serii LCG jest skazane na zamknięcie ze względu na spadającą sprzedaż...
Po pierwsze jak pisali poprzednicy marketing dla tej gry był praktycznie znikomy - jedyne aktywności dotyczyły ludzi, którzy pokochali ten tytuł i sami organizowali rozmaite akcje mające grę promować "ciągnąc Galaktę za uszy".
Po drugie - nie mówimy tu o tytule zamykanym przez FFG jak np Warhammer Inwazja a o braku kontynuacji polskiego wydawcy... i zmianie zasad w trakcie gry.. Galakta deklarowała wydawanie tych dodatków- zatrzymała ludzi przy wersji PL a po czasie się z tego wycofuje...

Mam też prośbę o ograniczenie "osobistych wycieczek" i "chamskich gadek" - to, że ktoś zabiera zdanie w temacie i ma inny pogląd na sprawę niż Wydawnictwo nie oznacza nic złego - trzymaj fason... i bądź jak deklarujesz "porządnym ludziem".

Ps. Szkołę podstawową skończyłem jakieś 30 lat temu z czerwonym paskiem :-)

po tylu latach słowo rentowność i ekonomia powinny Ci coś mówić ;) Ja tylko zapytam co Wy myślicie, że galakta złośliwie nie chce zarobić i dlatego tego nie wydaje? Czy że co?

bellatrix850 - Czw 13 Cze, 2019

A czy Galakta robi cokolwiek, żeby zatrzymać graczy przy tytule, skoro nawet nowego FAQ się nie chce przetłumaczyć?

W Inwazje były turnieje, wszystko było na bieżąco, schodziły całe nakłady dodatków, a przecież nie było to najlepsze wydawane LCG.

A teraz mamy co?

W moim mieście jest sklep, gdzie ludzie co weekend grają w karcianki od zawsze.
Oczywiście głównie jest to Magic. Ale przez pewien czas grano tam w Przeznaczenie. Teraz już nikt w to Przeznaczenie nie gra, a obok Magica króluje Keyforge.

Skoro nic się nie robi, żeby zainteresowanie utrzymać, to nic dziwnego, że trzeci dodatek kupuje 15 najwytrwalszych.

Wacho - Czw 13 Cze, 2019

God być może problem leży gdzie indziej np. Galakta zdecydowała się na wydanie zbyt wielu gier z linii LCG i przez nasycenie rynku nie jest w stanie utrzymać wydawania dodatków na pewnym poziomie..

Nie mówię, że mają na tym nie zarabiać i że mają wydawać w takiej formie "bo ja tak chcę" - mówię o podejściu i nabijaniu ludzi w butelkę - DNŻ super sprawa (pełen szacunek za znalezienie rozwiązania) - natomiast w przypadku dużych dodatków poszli na łatwiznę komunikując "na razie nie wydamy" i tyle... sprawę pre-orderów też już wcześniej omawialiśmy... Jeżeli cena będzie wyższa - zdecydują się ci co chcą lub ci których na to stać.

mjt - Pią 14 Cze, 2019

Czy jest szansa na jakieś oficjalne stanowisko w sprawie Star Wars Przeznaczenie? Czy najbliższy dodatek będzie w wersji PL?
jediwolf - Wto 18 Cze, 2019

Planujecie wydać w wersji polskiej dodatek do Descenta: Lost Legends??

Star Wars Imeprial Assault. Kiedy dodruki ANGIELSKICH dodatków jak Jabba's Realm, Tyrants of Lothal czy Heart of the Empire

Star Wars Imperial Assault APLIKACJA - będzie spolszczenie czy nie?

Arek001 - Sob 22 Cze, 2019

Czy planujecie dodruk dodatków do Wojna o Pierścień tj. Panowie Śródziemia oraz Wojownicy Śródziemia?
Arbaal - Sob 22 Cze, 2019

Descent pytanie:
Pojawił się nowy typ dodatku, czy pojawi się w języku polskim? link poniżej
https://www.fantasyflight...s/lost-legends/

kozakkube - Pon 24 Cze, 2019

Arbaal napisał/a:
Descent pytanie:
Pojawił się nowy typ dodatku, czy pojawi się w języku polskim? link poniżej
https://www.fantasyflight...s/lost-legends/

Przylaczam sie do pytania, jezeli Galakta nie jest zainteresowana tlumaczeniem prosimy o informacje iz go nie bedzie, prosze nie wodzic nas za nosy ze bedzie, a ja bede czekac rok az mi powiecie ze nic z tego. Jak nie dacie rady to luz kupie sobie angielska wersje.

Naro - Pon 24 Cze, 2019
Temat postu: Posiadłość Szaleństa

miszczu666 - Wto 25 Cze, 2019

Star Wars - Rebelia - Imperium u władzy.

Czy dodruk dodatku zawira poprawione karty "Zbudować Superniszczyciel Gwiezdny" ?
Co z osobami, które kupiły ten dodatek wcześniej? Czy ten problem zostanie jakoś rozwiązany?

Chrostek84 - Nie 30 Cze, 2019

Czy jest już znany termin następnej fali druku na żądanie ( i nie chodzi mi tu o maty) ?
Co musi się stać abyście kontynuowali wydawanie dużych rozszerzeń do WP LCG ? ( i Znaku Starszych Bogów też )

San - Nie 30 Cze, 2019

Kiedy będzie znany termin DnŻ Lost Legends do Descenta?
Czeczot - Pon 01 Lip, 2019

Czy będą tłumaczone kolejne kampanie w aplikacji do descenta?
alpha70 - Pon 01 Lip, 2019

1. Relic - podobno ma być nowa wersja. Czy to prawda? Czy można prosić o więcej szczegółów i dat na ten temat?

2. Descent 2 - czy będzie jeszcze rozwijany, czy to już koniec? Będą tylko dodruki, czy nowe dodatki są w planach?

D.W. - Pon 01 Lip, 2019

Witajcie w upalnym lipcu,

U nas temperatura rośnie nie tylko za oknem, bowiem już na 5 lipca zaplanowane są gorące premiery nowych gier z serii EXIT – Zatopiony skarb oraz Śmierć w Orient Expressie, a także najnowszego Zestawu Mitów do Horroru w Arkham LCG: W Szponach Chaosu.

Tego samego dnia w sklepach pojawią się dodruk planszowej Gry o Tron oraz rozszerzenia Nierozerwalne Więzi do gry Runebound. Za to 11 lipca do sprzedaży powrócą rozszerzenia: Imperium u Władzy do Star Wars: Rebelii i Widma Carcosy do Eldritch Horror: Przedwiecznej grozy.

W sklepach z grami planszowymi na nowo pojawi się także Fallout: Gra planszowa. Nie zapominajmy także o Nowej Kalifornii, czyli rozszerzeniu do gry Fallout, którego premiera również zaplanowana jest na 11 lipca.

Przejdźmy teraz jednak do odpowiedzi na pytania jakie zadaliście w ostatnim miesiącu:

GRY PLANSZOWE

Star Wars: Imperium atakuje

Jabba's Realm, Tyrants of Lothal czy Heart of the Empire (wersja angielska): Wspomniane produkty zamawiamy z centralnego magazynu na Europę podobnie jak wszyscy dystrybutorzy oraz sklepy detaliczne. Nie dysponujemy dokładnymi informacjami na temat ich dostępności.

Aplikacja: W tym temacie niestety nic się nie zmieniło i w chwili obecnej nie są prowadzone prace nad tą aplikacją.

<cytat>
Jeśli chodzi o spolszczenie aplikacji pomocniczej do Imperium Atakuje. To tak jak wspominaliśmy, bardzo byśmy chcieli jednak po bliższym zapoznaniu się z programem i procesem przygotowania innych wersji językowych okazało się, że jest to przedsięwzięcie zarówno kosztowne, jak i czasochłonne. Właśnie z tego powodu obecnie aplikacja obecnie nie jest dostępna w żadnym innym języku poza angielskim – nawet w przypadku krajów, w których cała seria cieszy się ogromną popularnością. Dlatego obecnie nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy polska wersja aplikacji będzie przygotowywana, a jeśli tak, to kiedy.

Wojna o pierścień
Panowie Śródziemia: W tym roku planowany jest dodruk międzynarodowy tego rozszerzenia. Poinformowaliśmy Aresa o tym, że jesteśmy nim zainteresowani i czekamy na informacje.
Wojownicy Śródziemia: Tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia. Dodatek powinien wrócić do sklepów w drugiej połowie roku.

Posiadłość Szaleństwa
Path of the Serpent (Ścieżka Węża): Zgodnie z zapowiedzią polska wersja rozszerzenia zaplanowana jest na IV kwartał tego roku.

Błędy w aplikacji : Bardzo dziękuję za Wasze zgłoszenia, każde z nich jest przez nas weryfikowane i przesyłane do naprawy do FFG, które odpowiada za aplikacje. W przyszłości zgłoszenia błędów czy uwag do aplikacji prosimy przesyłać na adres aplikacja@galakta.pl

Star Wars: Rebelia

Imperium u władzy: Tak, dodruk zawiera poprawione karty. Zawsze w przypadku dodruków każdej gry jest ona uaktualniania. Jeśli chodzi o dodruk samych kart dla osób, które nabyły rozszerzenie wcześniej to niestety tym razem nie mieliśmy możliwości dodruku pojedynczych kart.

Descent: Wędrówki w mroku

Kolejne kampanie w aplikacji: W tej chwili pracujemy nad kampanią Ziarna zepsucia, gdy ta pojawi się w aplikacji, będziemy informować o dalszych krokach.

GRY KARCIANE
Władca Pierścieni: LCG

Jak dobrze wiecie już jakiś czas temu linia ta została przez nas zamknięta. Kilka miesięcy później znaleźliśmy rozwiązanie, aby ją kontynuować. Małe cykle drukowane są w ramach Druku na Żądanie, duże dotychczas drukowane były w regularnym druku. Niestety, sprzedaż dużych dodatków jest bardzo powolna dlatego tym razem zdecydowaliśmy się nie brać udziału w pierwszym druku najnowszego dodatku. Nie wykluczone, że dołączymy do kolejnego druku międzynarodowego, ale decyzja ta jeszcze przed nami.

Jeśli chodzi o plany względem serii to na ten rok planujemy dodruk podstawki, a w ramach DnŻ małego cyklu Cienie Mrocznej Puszczy oraz cyklu Haradrimów, które pojawią się w ofercie najbliższego DnŻ.

Znak Starszych Bogów: Omens of Pharaon
Nie wiemy, jak wyglądają ustalenia Portalu z CMON w zakresie ich akcji przedsprzedażowych, dlatego trudno nam jest je komentować. Jednak w przypadku produktów z oferty Fantasy Flight Games nasze minima produkcyjne są dużo wyższe niż 150, 200 czy 300 szt.

Ponadto takie akcje są możliwe do przeprowadzenia tylko z produktami, które zawierają bardzo niewielkie ilości lokalizowanej części danego produktu (np. trochę kart i figurki), a i produkt sam w sobie nie może zawierać wielu elementów. Takie akcje (aczkolwiek bez podawanych ilości) robiliśmy np. w przypadku dodatków do gry „Bitwy Westeros”. W niedalekiej przyszłości planujemy również zastosować takie rozwiązanie w przypadku małych dodatków do gry Sword & Sorcery. Niestety nie każdy produkt się do tego nadaje, ale gdy tylko jest taka możliwość nie przechodzimy nad tym obojętnie.

Star Wars: Przeznaczenie

W ubiegłym tygodniu podzieliliśmy się z graczami informacją o tym, że linia niestety nie będzie kontynuowana. Tak jak pisaliśmy w oficjalnej informacji, minimalne zamówienia produkcyjne są naprawdę wysokie i znacznie przekraczają zapotrzebowanie naszego rynku i niestety nie możemy sobie pozwolić na kolejne straty takiego kalibru. Oznacza to, że dodatek Spark of Hope nie zostanie wydany po polsku.

DNŻ

Lost Legends: Tak, wydamy polską wersję językową tego dodatku. Planujemy, aby pojawił się on w ofercie najnowszej fali Druku na Żądanie, o której będziemy informować wkrótce.
Kolejna fala DNŻ: Trwają pracę nad najnowszą ofertą Druku na Żądanie, wkrótce będziemy mogli podzielić się z Wami kiedy odbędzie się zbieranie zamówień.

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć przynajmniej na część Waszych pytań i wątpliwości.

Do napisania za miesiąc!

San - Wto 02 Lip, 2019

Descent
A będą przetłumaczone te kampanie, które już są w apce?

LechJ - Wto 02 Lip, 2019

Co z Sword and sorcery?
grzegorz2010 - Wto 02 Lip, 2019
Temat postu: Descent 2
A co z najnowszym dodatkiem do Descenta 2 "Lost Legends"? Czy będziecie go tłumaczyć?
Gog - Wto 02 Lip, 2019
Temat postu: Re: Descent 2
grzegorz2010 napisał/a:
A co z najnowszym dodatkiem do Descenta 2 "Lost Legends"? Czy będziecie go tłumaczyć?

Lost Legends: Tak, wydamy polską wersję językową tego dodatku. Planujemy, aby pojawił się on w ofercie najnowszej fali Druku na Żądanie, o której będziemy informować wkrótce.

Serio stary przeczytałeś w ogóle posta D.W.?

rospondek - Czw 11 Lip, 2019

A czy możemy liczyć na polską wersję Talisman - Batman Super-Villains Edition?
psborsuk - Pon 15 Lip, 2019

1. Czy będzie organizowany event Fellowship 2019 w wersji PL?
2. Czy w tym roku będzie wydany zaległy dodatek z WP Lcg Ruiny Belegostu?
3. Czy i kiedy wydane będą genconowe scenariusze z zeszlego roku oraz tegoroczne?

San - Sro 17 Lip, 2019

Będą spolszczone pozostałe dodatki z bohaterami do Descenta?
Syndelis - Czw 18 Lip, 2019

Co dalej z SW Armadą? Jest planowany jakiś druk nowości lub zaległości, czy zamykacie linię?
Ndl - Czw 18 Lip, 2019
Temat postu: Re: Talisman: Legendary Tales
Merrox napisał/a:
Czy jest szansa, że wydacie Talisman: Legendary Tales?

Obrazek

Obrazek

Podpisuje sie pod pytaniem. To samo dotyczy Talisman: Batman (https://boardgamegeek.com/boardgame/274690/talisman-batman-super-villains-edition ) i Talisman: Kingdom Hearts (https://www.boardgamegeek...-kingdom-hearts ). Jest szansa na te gry?

Benzyl666 - Pon 22 Lip, 2019

Czy jest szansa na dokupienie zaktualizowanych figurek z dodruku posiadłości szaleństwa 2ed?
No ten zaktualizowany pomiot wygląda o niebo lepiej niż w pierwszym druku

alpha70 - Pon 22 Lip, 2019

Jest gdzieś porównanie figurek starego i nowego typu? Przymierzam się powoli do zakupu i chciałbym wiedzieć co brać, a czego nie :)
Benzyl666 - Wto 23 Lip, 2019

alpha70 napisał/a:
Jest gdzieś porównanie figurek starego i nowego typu? Przymierzam się powoli do zakupu i chciałbym wiedzieć co brać, a czego nie :)

Stary:
https://gryplanszowe.pl/pol_pl_Posiadlosc-szalenstwa-druga-edycja-1510_7.jpg

Nowy:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67089907_10219413675112932_8169484463684714496_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQkdISxh67qbWZES9jLUVpGkvUUOE5qn6kBRIqgKzf56RR-Dli4WneYJxKCx07FmuEQ&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=80718da1ece1307d16bf20642be57cf7&oe=5DAAC3E2

alpha70 - Wto 23 Lip, 2019

Dzięki za zdjęcia porównawcze. Pisałeś w liczbie mnogiej: "figurek", więc domyślam się, że wszystkie figurki zostały wydane po nowemu, czy też może tylko część zmieniono? Da się po pudełku rozróżnić, które figurki są w środku, żeby nie zrywać folii?
Yuri - Sro 24 Lip, 2019

Na polski rynek w nowym wydaniu wrzucono stare modele figurek, wiec nic się nie zmienia. Musielibyście kupić zagraniczne dodruki, tam pobłogosławiono graczy nowymi modelami. U nas do środka wsadzono stare wzory.

Galakta odpisze Wam, że nie ma na to wpływu, bo to polityka FFG.

gajus21 - Sro 24 Lip, 2019

Czy z uwagi na dodruk LCG Władca pierścieni, niedostępne duże dodatki też będą wydane? W druku na życzenie czy normalnie?
Benzyl666 - Sro 24 Lip, 2019

alpha70 napisał/a:
Dzięki za zdjęcia porównawcze. Pisałeś w liczbie mnogiej: "figurek", więc domyślam się, że wszystkie figurki zostały wydane po nowemu, czy też może tylko część zmieniono? Da się po pudełku rozróżnić, które figurki są w środku, żeby nie zrywać folii?

Tu była duża zmiana - reszta to kosmetyka.
https://boardgamegeek.com/images/user/1925279/bastosa?fbclid=IwAR084Z6MZvwUSE5LamL4ZF8av4jtWcXSvlbyAiTNbYsFbfVVb0fm4sNSV1M

Yuri napisał/a:
Na polski rynek w nowym wydaniu wrzucono stare modele figurek, wiec nic się nie zmienia. Musielibyście kupić zagraniczne dodruki, tam pobłogosławiono graczy nowymi modelami. U nas do środka wsadzono stare wzory.

Galakta odpisze Wam, że nie ma na to wpływu, bo to polityka FFG.

Jeśli polskie pudła ich nie dostaną to sporo wyjaśnia.

strzewka - Pon 29 Lip, 2019

Czy Galakta zamierza sprowadzać agielskojęzyczne wydania dodatków do gry Star Wars Destiny począwszy od Spark of Hope? Czy zostawiacie graczy samym sobie przed mającymi się rozgrywać w naszym kraju mistrzostwami Europy i zapowiadającymi przez Was na jesień mistrzostwami Polski? A jeśli sprowadzicie dodatek SOH to kiedy?
Krzysiek - Czw 01 Sie, 2019

Obowiązkowe pytanie o polskie wydanie Arkham Horror: Final Hour.

W sumie mogę sobie sam zacytować odpowiednią odpowiedź
Michal napisał/a:
Czy ja muszę Wam mówić, że macki trzymają się nas mocno?

Gog - Czw 01 Sie, 2019

Krzysiek napisał/a:
Obowiązkowe pytanie o polskie wydanie Arkham Horror: Final Hour.

W sumie mogę sobie sam zacytować odpowiednią odpowiedź
Michal napisał/a:
Czy ja muszę Wam mówić, że macki trzymają się nas mocno?

Rebel wydaje akurat;)

familyman - Pią 02 Sie, 2019

Co z dodrukiem dodatków zestawów bohaterów i wrogów do DESCENTA 2. Już lata świetlne nie sa dostepne. Czy wiadomo coś o tym czy FFG bedzie wydawac jeszcze kampanie pudelkowe czy tylko APKA bedzie sie rozkrecac na bazie obecnej fizycznej kolekcji?
Damet - Nie 04 Sie, 2019

D.W. napisał/a:
DNZ

Będziemy zbierać zapisy w czerwcu/lipcu. Dokładne informacje w terminie późniejszym.

Wiadomo coś więcej na temat druków na żądanie ? Interesują mnie materiały związane z grą Descent.

alpha70 - Nie 04 Sie, 2019

1. Descent 2 PL - Czy można prosić o informację na temat tłumaczenia na PL kolejnych "Hero & Monster pack"? Czy pojawią się w języku PL, czy jednak odpuszczacie to sobie definitywnie?

2. AH LCG PL - Podobne pytanie odnośnie osobnych scenariuszy. Czy będziecie tłumaczyć kolejne osobne scenariusze, i kiedy można się ich spodziewać?

3. WP LCG PL - czy ostatni duży dodatek ma szansę na zawitanie do PL? W jakiej formie? Co z kolejnymi małymi cyklami oraz osobnymi scenariuszami?

4. Znak Starszych Bogów PL - Czy zmieniło się coś w sprawie kolejnego dodatku? Czy jest szansa na niego w PL?

5. Relic PL - Czy będzie nowa edycja? Jeżeli TAK, to kiedy?

6. DnŻ - Kiedy można się spodziewać kolejnego DnŻ?

7. DnŻ - Co będzie obejmował najbliższy DnŻ? Jakie tytuły się na to załapią?

Gog - Pon 05 Sie, 2019

Chciałem z tego miejsca pozdrowić wszystkich psioczących na galaktę, że zamyka, a przecie ludzie grajo. Rebel bez mrugnięcia okiem zamknął X-winga, mimo wzrostu graczy. Dziękuję dobranoc.
A żeby nie było offtopu kiedy można się spodziewać Ścieżki Węża bliżej Świąt czy Wszystkich Świętych?:)

D.W. - Pon 05 Sie, 2019

Witajcie w sierpniu!

Przypominamy, że to już ostatnie półtora miesiąca na rozegranie turnieju eliminacyjnego w grze CATAN i zdobycie szansy na udział w finale Mistrzostw Polski, który odbędzie się jesienią. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o zabawie zaglądnijcie tutaj: http://galakta.pl/gry/gry...019/?postTabs=0
Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytania, które zadaliście w przeciągu ostatniego miesiąca. Na wstępie chciałbym przypomnieć, że możemy dzielić się z Wami informacjami tylko o potwierdzonych produkcjach, na które mamy podpisane kontrakty.

Gry planszowe

- Kampanie w aplikacji: W pierwszej kolejności w aplikacji pojawi się kampania Ziarna zepsucia. Następnie będziemy planować kolejne.

- Kolejne kampanie pudełkowe: Nie mamy oficjalnych informacji o planowanych nowych dodatkach.

Posiadłość Szaleństwa: Druga edycja

Odnosząc się do Waszych pytań o nowe figurki, które pojawiły się w najnowszym anglojęzycznym dodruku gry podstawowej, wszelkie tego typu zmiany to decyzja Fantasy Flight Games (oryginalnego wydawcy gry), na którą wydawcy wersji zlokalizowanych nie mają żadnego wpływu.

W ostatnim międzynarodowym druku, w którym braliśmy udział, i który jest obecnie dostępny w naszych sklepach, zawartość pudełka jest taka sama jak w poprzednich produkcjach.

Nie mamy informacji o ewentualnej dostępności nowych figurek dla obecnych posiadaczy gry.

W tej chwili to wszystko co możemy Wam przekazać w tym temacie, ale staramy się uzyskać więcej konkretnych informacji.

- Ścieżka Węża: Rozszerzenie zaplanowane jest na IV kwartał tego roku. Jeszcze trochę za wcześnie żebyśmy mogli doprecyzować ten termin.

Star Wars: Armada
W tej chwili nie są planowane nowości ani dodruki w ramach linii.

W lipcu informowaliśmy sklepy o możliwości organizacji turniejów Prime Championships i zamówieniu dedykowanych zestawów.

Sword & Sorcery

Produkcja powoli dobiega końca. Wkrótce będziemy informować fanów o planowanej dacie premiery gry i wszystkich szczegółach związanych z premierą.

Gry karciane
Horror w Arkham LCG PL

Osobne scenariusze: Proszę być dobrej myśli :)

Star Wars: Przeznaczenie – wersja angielska
Spark of Hope: W chwili obecnej nie mamy możliwości zamówienia wersji angielskiej Spark of Hope.

Władca pierścieni LCG

Jeśli chodzi o nowe scenariusze i dodatki w ramach DNZ to cały czas o nich pamiętamy i w miarę możliwości będziemy starali się coś wydawać. Mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli podać szczegóły.

Duże dodatki: Duże rozszerzenia niestety nie mogą być drukowane w ramach Druku na Żądanie. Nie mamy nowych informacji w temacie najnowszego rozszerzenia.

Znak Starszych Bogów
- Omens of Pharaons: Obecnie nic nie zmieniło się w kwestii wydania tego dodatku.

DNŻ -Termin najbliższej fali i co będzie obejmowała: W ciągu dwóch tygodni pojawi się ogłoszenie odnośnie DnŻ.

- Lost Legends: Tak, wydamy polską wersję językową tego dodatku. Planujemy, aby pojawił się on w ofercie najnowszej fali Druku na Żądanie, o której będziemy informować wkrótce.
- Heroes & Monster Packs: W najbliższej fali Druku na Żądanie planujemy przygotować kolejne Heroes & Monster Packi w wersji polskiej. Więcej informacji przekażemy przy okazji ogłoszenia terminu zbierania zamówień.

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że dzięki wakacjom macie więcej czasu aby zagrać w swoje ulubione gry :)

San - Sro 07 Sie, 2019

A czy w tej fali DnŻ będą Hero and Monster Packi, które były do tej pory przetłumaczone?
Damet - Sro 14 Sie, 2019

D.W. napisał/a:

DNŻ -Termin najbliższej fali i co będzie obejmowała: W ciągu dwóch tygodni pojawi się ogłoszenie odnośnie DnŻ.

Czy wiadomo coś odnośnie DnŻ ?

jediwolf - Czw 15 Sie, 2019

Sword & Sorcery

Co z wydawaniem dodatków do gry? Jest z nią dokładnie tak jak z Descentem, gra nabiera pazura dopiero po kupnie dodatków, sama podstawka raczej słabo.

Będziecie wydawać do niej hero packi i duże dodatki?

Jaką liczbę egzemplarzy musicie sprzedać, żeby miało to ręce i nogi?

Petergorn - Pon 19 Sie, 2019

Dziś mijają dwa tygodnie...

San - Pon 19 Sie, 2019

Poprzednie info miało być czerwiec/lipiec. A pojawiło się w sierpniu, więc pewnie jeszcze ze 2-3 tygodnie zaczekamy xD
Chrostek84 - Wto 27 Sie, 2019

Dlaczego w najbliższej fali druku na żądanie brakuje pojedyńczych scenariuszy do WP Pl LCG: The Ruins of Belegost i The Wizard's Quest ? Czy definitywnie z nich zrezygnowano czy jest szansa że jeszcze kiedyś je dostaniemy ?
familyman - Czw 29 Sie, 2019

Fajnie że w DNZ są polskie wersje Monster Packów do gry DESCENT ale co z tego jak nie można kupić wersji angielskich z figurkami bo nie ma ich po prostu na rynku. Wiadomo coś w tej kwestii? Po co mi polskie karty Monster Packów skoro od dawien dawna już nie można kupić figurek?
Crowmaster - Pon 02 Wrz, 2019

A mnie z kolei martwi, że znowu będzie trzeba czekać 2 lata na cztery ostatnie H&M packi. Że też nie można już było ich wcisnąć do tej fali :c
Fisk - Pon 02 Wrz, 2019

1. Imperium Atakuje:
a) kiedy możemy spodziewać się aktualizacji FAQ, uwzględniającej wydane przez Galaktę dodatki?
b) czy podobnie jak w przypadku poprawionych kart do dodatku W sercu imperium (http://galakta.pl/poprawione-karty-do-imperium-atakuje-w-sercu-imperium/) możemy liczyć na poprawione (wg erraty) karty do podstawowej wersji gry tj. Oficer Imperialny, Imperialny Gwardzista i Rebeliancki Sabotażysta choćby w wersji do samodzielnego wydruku?

2. Battlestar Galactica - dział na forum. Czy udało się ustalić, czy jest szansa na przywrócenie tematów?

Baloosh - Pon 02 Wrz, 2019

Dziękuję za ogłoszenie nowej fali DNŻ. Cieszą nowe dodatki z ulubionej gry Władca Pierścieni LCG. Smuci brak długo oczekiwanych pozycji.

Biorąc pod uwagę niedawno ogłoszone informacje o zmianach w linii Lord of the Rings LCG proszę o informację o dalsze plany dotyczące polskich wersji:

1. Ruins of Belegost - co do tej pory stoi na przeszkodzie w wydaniu tego dodatku po polsku?
2. Wizard's Quest, The Long Dark - czy będą wydane po polsku?
3. Cykl Ered Mithrin - czy będzie wydany po polsku?
4. A Shadow in the East - czy będzie wydany po polsku?
5. Cykl Vengeance of Mordor - czy będzie wydany po polsku?

6. Czy są już jakieś informacje odnośnie Fellowship 2019? Caleb Grace potwierdził na GenCon, że będzie taki zestaw - czy będzie wydany po polsku?

Pozdrawiam!

psborsuk - Pon 02 Wrz, 2019

Baloosh napisał/a:
Dziękuję za ogłoszenie nowej fali DNŻ. Cieszą nowe dodatki z ulubionej gry Władca Pierścieni LCG. Smuci brak długo oczekiwanych pozycji.

Biorąc pod uwagę niedawno ogłoszone informacje o zmianach w linii Lord of the Rings LCG proszę o informację o dalsze plany dotyczące polskich wersji:

1. Ruins of Belegost - co do tej pory stoi na przeszkodzie w wydaniu tego dodatku po polsku?
2. Wizard's Quest, The Long Dark - czy będą wydane po polsku?
3. Cykl Ered Mithrin - czy będzie wydany po polsku?
4. A Shadow in the East - czy będzie wydany po polsku?
5. Cykl Vengeance of Mordor - czy będzie wydany po polsku?

6. Czy są już jakieś informacje odnośnie Fellowship 2019? Caleb Grace potwierdził na GenCon, że będzie taki zestaw - czy będzie wydany po polsku?

Pozdrawiam!

Podbijam, i liczę na konkretną odpowiedź.

alpha70 - Pon 02 Wrz, 2019

Koszulki FFG 63,5x88 (przezroczyste) - na kiedy można się ich spodziewać?
Bardzo długo trzeba czekać na każdy dodruk.
Czemu to trwa tak długo?

Descent 2 - dołączam się do pytań o figurki lieutenant ENG oraz brakujące wersje PL do H&M.

WP LCG PL - dołączam się do pytań o brakujące pojedyncze scenariusze

Relic - jakie są losy nowej wersji?

D.W. - Pon 02 Wrz, 2019

Witajcie we wrześniu!
Jesień zawsze przynosi wiele dobrego w branży planszówkowej, więc i u nas nie powinno być nudno :) Już w tym tygodniu odbędzie się międzynarodowa premiera rozszerzenia Powrót Szlaku do Carcosy do gry Horror w Arkham LCG, a do 8 września włącznie zbieramy zamówienia na najnowszą falę Druku na Żądanie. Pełną ofertę DnŻ znajdziecie pod tym linkiem: http://galakta.pl/gry/print_on_demand/

Wielkimi krokami zbliża się także data premiery Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze. Gry spodziewamy się bowiem na przełomie października i listopada tego roku.

Przypominamy także, że tylko do końca września macie możliwość późnego wsparcia kampanii Waste Knights: Second Edition, aby otrzymać taką samą wersje jak osoby, które zrobiły to podczas kampanii na Kickstarterze. Link do Pledge Managera znajdziecie tutaj: https://gamefound.com/projects/galakta/waste-knights#/project-overview
Serdecznie zachęcamy!

Mogę także zdradzić, że jeszcze nie wszystkie nowości na ten rok zostały oficjalnie zapowiedziane. Ale to już zostawmy na oficjalne zapowiedzi na naszej stronie…

A teraz przejdźmy już do odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE

Sword & Sorcery
Hero Packi: Tak jak zapowiadaliśmy w momencie informacji o przygotowywaniu przez nas polskiej wersji gry, planujemy rozwijać linię. Udało nam się porozumieć z wydawnictwem Ares w sprawie możliwości wydania niewielkich nakładów Hero Packów, których cała grywalna zawartość zostanie przetłumaczona na język polski. Oznacza to, że jeśli zbierzemy zamówienia graczy na poziomie 120 sztuk, taki dodatek zostanie wydany z polskimi komponentami.

Wierzymy jednak, że gra na tyle spodoba się naszym graczom, że zebranie takiej ilości chętnych nie będzie problemem.

DRUK NA ŻĄDANIE

Tylko do niedzieli 8 września trwa zbieranie zamówień na najnowszą falę Druku na Żądanie. Pełną ofertę DnŻ znajdziecie pod tym linkiem: http://galakta.pl/gry/print_on_demand/

Zestawy Bohaterów i Potworów: Wszystkie do tej pory przetłumaczone zestawy znalazły się w ofercie. Dołączyły do nich także nowe: Wizje Świtu i Okruchy Wiecznomroku.

Władca Pierścieni - LCG

Padały pytania o produkty, które nie zostały ujęte w tej fali. Zobaczymy jak to zamówienie przebiegnie, jakie będzie zainteresowanie poszczególnymi produktami. Na tej podstawie będziemy decydować co dalej. Po zakończonej zbiórce, postaram się ją podsumować.
Dotyczy, to każdej serii gier, która bierze udział w DNZ.

RELIC
Gra jest cały czas w sprzedaży razem z dodatkami.

To wszystko na dzisiaj.

Fisk - Wto 03 Wrz, 2019

D.W. napisał/a:
A teraz przejdźmy już do odpowiedzi na Wasze pytania:
(...)

Pozostaje pogratulować notorycznego olewania pytań o Imperium Atakuje i inne.

jediwolf - Wto 03 Wrz, 2019

Co do Imperium Atakuje chyba nie mają już nic nowego do dodania. Nie wspierają już tej gry i tyle. Po informacji, że FFG również wygasza linię Descenta i Imperial Assault radzę kupować, dodatki i podstawki póki jeszcze są. FFG powiedziało, że nie jest pewne czy będą robione dodruki tych gier. Więc potem ceny pewnie będą kosmiczne.
alpha70 - Wto 03 Wrz, 2019

Moje pytanie:
Cytat:
Koszulki FFG 63,5x88 (przezroczyste) - na kiedy można się ich spodziewać?
Bardzo długo trzeba czekać na każdy dodruk.
Czemu to trwa tak długo?

Nie daliście na nie odpowiedzi.

----------
Moje pytanie:
Cytat:
Descent 2 - dołączam się do pytań o figurki lieutenant ENG oraz brakujące wersje PL do H&M.

To nie jest odpowiedź:
Cytat:
Zestawy Bohaterów i Potworów: Wszystkie do tej pory przetłumaczone zestawy znalazły się w ofercie. Dołączyły do nich także nowe: Wizje Świtu i Okruchy Wiecznomroku.

Pytanie dotyczyło brakujących wersji PL oprócz nowości z tej fali DnŻ. Pozostało jeszcze kilka nieprzetłumaczonych dodatków, i o to pytałem.

----------
Moje pytanie:
Cytat:

Wasza odpowiedź:
Cytat:

Gdzie nowa wersja jest w sprzedaży?
Gdzieś czytałem, że ma się pojawić nowa wersja gry "Relic", stąd moje dopytywanie się o nią. Nie pytam o starszą wersję, bo, że ona jest, to wiadomo :)

familyman - Sro 04 Wrz, 2019

Już 2 miesiąc z rzędu nie dostałem informacji czy Hero Packi do Descenta kiedykolwiek się znów pojawią na rynku. Wydajecie z DNZ polskie karty a od miesiecy nie ma juz dostepnych tych Hero packow z figurkami
Krzysiek - Sro 04 Wrz, 2019

familyman napisał/a:
Już 2 miesiąc z rzędu nie dostałem informacji czy Hero Packi do Descenta kiedykolwiek się znów pojawią na rynku. (...) miesiecy nie ma juz dostepnych tych Hero packow z figurkami
Ale te packi z figurkami nie są wydawane przez Galaktę.
alpha70 - Sro 04 Wrz, 2019

W sumie to od Galakty najprędzej bym się spodziewał sprowadzania tych figurek ENG.
Przecież to Galakta wydaje w naszym kraju Descenta.
Powinni zainteresować się uzupełnianiem zerowych stanów dodatków do tej gry :)

San - Czw 05 Wrz, 2019

Descent
Podbijam pytanie. Czy pozostałe 4 H&MC też przetłumaczycie? I co z kampaniami w apce, będą tłumaczone?

ygeth - Pią 06 Wrz, 2019

alpha70 napisał/a:

Moje pytanie:
Cytat:

Wasza odpowiedź:
Cytat:

Gdzie nowa wersja jest w sprzedaży?
Gdzieś czytałem, że ma się pojawić nowa wersja gry "Relic", stąd moje dopytywanie się o nią. Nie pytam o starszą wersję, bo, że ona jest, to wiadomo :)

Nowa wersja Relic (tylko podstawka) jest w sprzedaży na Amazonie
w dwóch opcjach - standard i premium.

alpha70 - Pią 06 Wrz, 2019

ygeth napisał/a:

Teraz już wiem, ale moje pytanie dotyczyło losów Galakty i Relic, a nie samego Relic :)

Baloosh - Wto 10 Wrz, 2019

D.W. napisał/a:

Władca Pierścieni - LCG

Padały pytania o produkty, które nie zostały ujęte w tej fali. Zobaczymy jak to zamówienie przebiegnie, jakie będzie zainteresowanie poszczególnymi produktami. Na tej podstawie będziemy decydować co dalej. Po zakończonej zbiórce, postaram się ją podsumować.
Dotyczy, to każdej serii gier, która bierze udział w DNZ.

Czekamy z niecierpliwością na podsumowanie zamówień DNZ.

alpha70 - Wto 10 Wrz, 2019

Galakto, liczcie, ale weźcie pod uwagę, że część osób kupi DnŻ poza tym okresem zbierania.
Ja np. z uwagi na ostatnie wydatki musiałem zaryzykować i przesunąć zamówienie poza graniczną datę.
Będę niedługo zamawiał w moim sklepie poniższe DnŻ, więc możecie doliczyć mnie jako kolejną osobę:
Cytat:
1. WP LCG PL: cały cykl "Haradrimowie"
2. AH LCG PL:
    a) Klątwa Rougarou
    b) Karnawał koszmarów

3. Znak Starszych Bogów PL: Śmiertelne konsekwencje
4. Descent 2 PL:
    a) Wizje Świtu
    b) Okruchy Ciemnomroku
    c) Zaginione legendy

Zbieram równocześnie wszystkie 8 LCG PL, i powoli dobijam do 100% kompletów, stąd nie dałem rady wyrobić się z terminem.
Być może takich osób jest więcej, więc nie sugerujcie się tak do końca zamówieniami z podanego terminu :)

A tak swoją drogą to macie błąd na stronie sklepu, bo żadna z podkategorii nie działa (poza tą pierwszą "Druk na Żądanie - wersja polska", która pokazuje tylko 4 dodatki do "Space Hulk: Anioł Śmierci").
Tutaj link do strony gdzie są wspomniane podkategorie: link

Natomiast tutaj nie ma cyklu "Haradrimowie": link
Tutaj również nie ma cyklu "Haradrimowie": link

psborsuk - Wto 10 Wrz, 2019

Czy planujecie wydac w tym roku polska wersje Fellowship 2019?
saas - Sro 11 Wrz, 2019

alpha70 napisał/a:
A tak swoją drogą to macie błąd na stronie sklepu, bo żadna z podkategorii nie działa (poza tą pierwszą "Druk na Żądanie - wersja polska", która pokazuje tylko 4 dodatki do "Space Hulk: Anioł Śmierci").
Tutaj link do strony gdzie są wspomniane podkategorie: link

Chyba nie działa bo zbieranie DnŻ się skończyło 8 września.

Podbijam pytania kolegów: Descent 2 - odnośnie figurek popleczników i hero packów. Czy można liczyć że będą kiedyś jeszcze dostępne czy trzeba sprowadzać je z zagranicy? Chodzi o wydanie ENG.

Sword & sorcery: Czy "stretch goal" z kickstartera będą dostępne w jakikolwiek sposób?

Baloosh - Sro 11 Wrz, 2019

Jeżeli możesz zamówić w jakimś sklepie DNŻ po dacie zakończenia zbiórki to najprawdopodobniej konsumujesz pewien zapas, który sklep sobie zamówił. Wydaje mi się, że Twoje przyszłe zamówienia są już widziane przez Galaktę jako zamówiona wcześniej przez sklep "górka".
alpha70 - Sro 11 Wrz, 2019

saas napisał/a:
Chyba nie działa bo zbieranie DnŻ się skończyło 8 września.

Wcześniej to też nie działało, więc nie jest powiązane ze skończeniem zbierania zamówień.

alpha70 - Sro 11 Wrz, 2019

Baloosh napisał/a:
Jeżeli możesz zamówić w jakimś sklepie DNŻ po dacie zakończenia zbiórki to najprawdopodobniej konsumujesz pewien zapas, który sklep sobie zamówił. Wydaje mi się, że Twoje przyszłe zamówienia są już widziane przez Galaktę jako zamówiona wcześniej przez sklep "górka".

Być może tak właśnie jest, ale mimo wszystko niech Galakta to też weźmie pod uwagę teraz i na przyszłość :)

ygeth - Czw 12 Wrz, 2019

alpha70 napisał/a:
ygeth napisał/a:

Teraz już wiem, ale moje pytanie dotyczyło losów Galakty i Relic, a nie samego Relic :)

Pytanie tyczyło się stricte nowej wersji Relica, chyba, że zaprzeczasz własnym słowom.
cyt. "Gdzie nowa wersja jest w sprzedaży?
Gdzieś czytałem, że ma się pojawić nowa wersja gry "Relic", stąd moje dopytywanie
się o nią. Nie pytam o starszą wersję, bo, że ona jest, to wiadomo"

Nie mam natomiast pojęcia o jakich "losach Galakty i Relica" piszesz.

alpha70 - Czw 12 Wrz, 2019

No to idziemy chronologicznie:

1. Zapytałem: "Relic - jakie są losy nowej wersji?"
2. Galakta na to: " Gra jest cały czas w sprzedaży razem z dodatkami."
3. Potem dodałem: "Gdzie nowa wersja jest w sprzedaży? Gdzieś czytałem, że ma się pojawić nowa wersja gry "Relic", stąd moje dopytywanie się o nią. Nie pytam o starszą wersję, bo, że ona jest, to wiadomo :) ".

Zadając pytanie (1) jeszcze nie wiedziałem, że Galakta nie będzie wydawać nowej wersji, więc logiczne (z mojego punktu widzenia), że pytałem o nową wersję wydawaną przez Galaktę (to są te losy Galakty + Relic). Skąd mogłem wiedzieć, że Galakta nowej wersji nie wydaje?

Galakta założyła, że ja o tym wiem, ale nic tutaj nie napisali na ten temat. Stąd moje dopytywanie się (3).
Dlatego odpowiedź Galakty (2) powinna brzmieć np. tak:

"Nowa wersje gry Relic już się pojawiła, ale nie wydajemy jej, bo (....) / utraciliśmy prawa do wydawania nowszych wersji, więc wydaje ktoś inny. Starsza wersja (wydana przez nas) dalej jest dostępna w sprzedaży".

A tak, to zrozumiałem, że albo nową wersję Galakta już wydała, i że jest od jakiegoś czasu dostępna, albo Galakta udaje, że nie zrozumiała pytania. Stąd moje zdziwienie.

W międzyczasie dowiedziałem się od innej osoby, że nowa wersja Relic jest już, ale Galakta nie ma z tym nic wspólnego.

Natomiast twoja odpowiedź: "Nowa wersja Relic (tylko podstawka) jest w sprzedaży na Amazonie w dwóch opcjach - standard i premium." też zakładała, że jestem świadomy pożegnania się Galakty z Relic. Gdybym wiedział o rozejściu się G z R, to nie zadawałbym już tego pytania (3).

Teraz jaśniej? :)

ygeth - Czw 12 Wrz, 2019

Hehehe :lol:
Gościu, pytasz o Relica (nową wersję) "Gdzie nowa wersja jest w sprzedaży?"
na co dostajesz krótką odpowiedź,
po czym sugerujesz, że nie pytałeś o samego Relica.
Czytasz czasem swoje wpisy?
I nie, czytający Twoje posty użytkownik nie wie, czego jesteś, a czego nie jesteś świadom.
Czego się zdążyłeś już dowiedzieć, a czego jeszcze nie.

Reasumując; pytając o dostępność nowej wersji Relica (którą Ci krótko opisałem), nie miałeś na myśli samego Relica.
koniec, kropka.
Dziękuję za oświecenie ;)

alpha70 - Czw 12 Wrz, 2019

haha :)

Zrozum, że wszystkie moje pytania o Relica dotyczyły tego "czy" i "kiedy" Galakta go wyda, a nie ktokolwiek. Nawet jeżeli z boku wyglądało to inaczej.

Moje pytanie" gdzie" jest dostępny możesz trudniej załapać, bo w tekście pisanym nie da się wyczuć takich kwestii jak ironia, drwienie, zdziwienie, jeżeli zdanie jest bardziej skrótem pisane. W tym przypadku nie tyle pytałem się gdzie to jest dostępne, ale zaczepnie "gdzie", bo Galakta nie wyjaśniła, że nie wydaje nowej wersji, a pisze, że jest dostępna.

Nie chcę się tutaj przepychać o to kto ma rację, kto co zrozumiał, i co kto miał na myśli, więc proszę nie ciągnijmy tematu, bo inni zapewne nie są tym zainteresowani :)

A tak swoją drogą to coś się zamotałeś, bo sam sobie zaprzeczyłeś:
ygeth napisał/a:
Hehehe :lol:
Gościu, pytasz o Relica (nową wersję) "Gdzie nowa wersja jest w sprzedaży?"
na co dostajesz krótką odpowiedź,
po czym sugerujesz, że nie pytałeś o samego Relica.
Czytasz czasem swoje wpisy?
I nie, czytający Twoje posty użytkownik nie wie, czego jesteś, a czego nie jesteś świadom.
Czego się zdążyłeś już dowiedzieć, a czego jeszcze nie.

Reasumując; pytając o dostępność nowej wersji Relica (którą Ci krótko opisałem), nie miałeś na myśli samego Relica.
koniec, kropka.
Dziękuję za oświecenie ;)

psborsuk - Sob 14 Wrz, 2019

Jako że kilka dni od zamknięcia DnŻ upłynęło, zwracam się do Wydawnictwa z prośbą.
Jestem graczem WP LCG, który w swej kolekcji posiada wszystko, co wyszło w naszym języku oficjalnie, jak również większość rzeczy wydanych fanowsko. Chcę nadal rozwijać swą kolekcję, stąd moje prośba o jasne sprecyzowanie przyszłości WP w Waszych planach wydawniczych. Czy planujecie (lub nie) wydać zaległe scenariusze Ruiny Belegostu i Wizard Quest? Czy wydacie zestawy przygodowe do Dziczy Rovanionu? Czy zorganizujecie event Fellowship 2019? Czy planujecie wydać najnowszy duży dodatek wraz ze scenatiuszami?
Myślę, że pod moją prośbą podpisze się wielu graczy-kolekcjonerów, będących w podobnej sytuacji co ja, którzy chcieliby wiedzieć, czy czekać na wersję PL, czy kupować oryginalne.
Pozdrawiam i liczę na konkretną odpowiedź.

Chrostek84 - Sob 14 Wrz, 2019

psborsuk napisał/a:
Jako że kilka dni od zamknięcia DnŻ upłynęło, zwracam się do Wydawnictwa z prośbą.
Jestem graczem WP LCG, który w swej kolekcji posiada wszystko, co wyszło w naszym języku oficjalnie, jak również większość rzeczy wydanych fanowsko. Chcę nadal rozwijać swą kolekcję, stąd moje prośba o jasne sprecyzowanie przyszłości WP w Waszych planach wydawniczych. Czy planujecie (lub nie) wydać zaległe scenariusze Ruiny Belegostu i Wizard Quest? Czy wydacie zestawy przygodowe do Dziczy Rovanionu? Czy zorganizujecie event Fellowship 2019? Czy planujecie wydać najnowszy duży dodatek wraz ze scenatiuszami?
Myślę, że pod moją prośbą podpisze się wielu graczy-kolekcjonerów, będących w podobnej sytuacji co ja, którzy chcieliby wiedzieć, czy czekać na wersję PL, czy kupować oryginalne.

Dołączam do pytań.

Baloosh - Sob 14 Wrz, 2019

Podpisuję się pod każdym powyższym pytaniem - sam je zadawałem wcześniej - gracz-kolekcjoner.
alpha70 - Nie 15 Wrz, 2019

Dołączam do kolegów kolekcjonerów z tymi samymi pytaniami :)
gajus21 - Pią 20 Wrz, 2019

Pytanie mam o dodatki do Posiadłości szaleństwa ( bo robi się szaleństwo na niektóre) kiedy można się spodziewać dodruku?
Arek001 - Pon 23 Wrz, 2019

Droga Galakto, kiedy przetłumaczycie pozostały kontent w aplikacji do Descenta? Jako fan tego tytułu bardzo o to proszę.
sirafin - Wto 24 Wrz, 2019

gajus21 napisał/a:
Pytanie mam o dodatki do Posiadłości szaleństwa ( bo robi się szaleństwo na niektóre) kiedy można się spodziewać dodruku?
Podpinam się pod pytanie, ale chciałbym dopytać, czy (kiedy?) planowany jest dodruk dodatku Posiadłość Szaleństwa: Przerażające podróże? :)
Fisk - Wto 01 Paź, 2019

1. Imperium Atakuje:
a) kiedy możemy spodziewać się aktualizacji FAQ, uwzględniającej wydane przez Galaktę dodatki?

2. Battlestar Galactica - dział na forum. Czy udało się ustalić, czy jest szansa na przywrócenie tematów?

San - Sro 02 Paź, 2019

Wiadomo kiedy nowa kampania w apce Descenta będzie przetłumaczona?
alpha70 - Sro 02 Paź, 2019

:arrow: AH LCG PL - który rodzaj druku (zwykły czy DnŻ) będzie brany pod uwagę przy ew. dodrukach?
a) pojedynczych scenariuszy, które teraz wydrukowane były normalnie, czyli nie-DnŻ
b) dodatków typu "Powrót do ...", które teraz wydrukowane były normanie, czyli nie-DnŻ

Pytam z uwagi na ewentualność gdyby zniknęły ze sklepów zanim zdążę kupić.

:arrow: WP LCG PL - czy jest szansa na dodruk (zwykły lub DnŻ) dużych dodatków?
a) Hobbit: Górą i dołem
b) Hobbit: Na progu
c) Czarni jeźdźcy
oraz druk zaległych dodatków, które jeszcze się nie pojawiły po polsku?

Wacho - Czw 03 Paź, 2019

psborsuk napisał/a:

+1

Wacho - Czw 03 Paź, 2019

Tak z ciekawości - ile zebraliście zamówień na najnowszy DNŻ WP LCG?
Jeżeli nie chcecie podać liczby to może:

1. BARDZO SŁABO - zamykamy grę PL..
2. SŁABO - spodziewaliśmy się lepszego wyniku...
3. MOŻE BYĆ - jako tako... ale WYDAMY KOLEJNY DNŻ!
4. CAŁKIEM CAŁKIEM - widać, że gra ma stałych (starych) fanów - będziemy uzupełniać wersję PL w szybszym tempie...
5. BARDZO FAJNIE - zastanawiamy się na DODRUKIEM wszystkiego czego nie ma w PL...
6. REWELACJA - wydamy wszystko jeszcze raz - złoty papier i diamenty!!!

Paskuder - Pon 07 Paź, 2019

Czy galakta wprowadzi pakiet pl figurek bohaterów z podstawki sword & sorcery w wersji ducha? Myślałem że tam są same figurki a okazuje się że są też alternatywne karty talentów chyba...
D.W. - Pon 07 Paź, 2019

Wrzesień zleciał nam bardzo szybko, a kolejne intensywne miesiące przed nami. W drugiej połowie października swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze.

Uruchomiliśmy także przedsprzedaż na dodruk bestsellerowej gry Talisman: Magia i Miecz (http://bit.ly/talisman_sklep), która wraz z czterema pierwszymi rozszerzeniami dotrze do nas w listopadzie oraz przedłużyliśmy możliwość zamówienia gry Waste Knights: Second Edition w wersji Kickstarterowej do końca tego miesiąca (https://gamefound.com/projects/galakta/waste-knights/#/project-overview).

Przejdźmy teraz do Waszych pytań:
Gry planszowe

Battlestar Galactica:
Niestety, ale ten dział na forum został utracony.

Descent: Wędrówki w mroku: W pierwszej kolejności do aplikacji trafi kampania Ziarna zepsucia następnie będziemy planować kolejne, na pewno będziemy o tym informować.

Posiadłość Szaleństwa: W tej chwili z rozszerzeń do gry dostępne w sprzedaży są Ulice Arkham i Świątynia Świtu. Nakłady Za progiem oraz Przerażających podróży zostały wyczerpane, czekamy na informacje o planowanym dodruku międzynarodowym, który umożliwi nam dodruk wersji polskiej. Warto podkreślić, że jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał najnowszy dodatek do gry – Ścieżka Węża.

Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze: W tej chwili jesteśmy na etapie przedsprzedaży, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na pewno planujemy, aby w wersji polskiej pojawiły się produkty, które są dostępne w ramach normalnej sprzedaży producenta. Jeśli chodzi o zestawy bohaterów w wersji ducha to planujemy to wydać tak jak każdy inny zestaw bohaterów do gry.

Relic: Z tego co wiemy WizKids wydało dokładnie tę samą grę co FFG, a my swoją wersję mamy cały czas w sprzedaży (zarówno grę podstawową, jak i oba dodatki).

Gry karciane

Horror w Arkham LCG:
Zestawy mitów: Ewentualne dodruki poszczególnych zestawów mitów będą prawdopodobnie odbywać się w formule Druku na Żądanie, tak jak to było w przypadku tej fali DnŻ.

Dodatki typu „Powrót do…”: To są dodatki, których nie będziemy raczej dodrukowywać. Dlatego z zakupem tych starszych radzimy nie czekać.

Generalnie ze względu na to, że to nasz już, któryś z kolejnych LCG możemy więcej przewidzieć. Dla nas najważniejsze jest utrzymanie linii i wydawanie kolejnych dodatków. Aby to zrobić nie możemy dodrukowywać starych dodatków, które nam się pokończyły bo to tylko wygeneruje ogromne koszty a sprzedaż takich dodatków dodrukowanych zawsze jest mała i powolna.

Dlatego małe dodatki to raczej DNZ, duże dodatki jak naprawdę będzie duże zapotrzebowanie a dodatkowe rzeczy to mogą być jednorazowe wydania.

Władca Pierścieni LCG:

Dokładny opis jak wygląda sytuacja z Władcą Pierścieni LCG zamieściłem w oddzielnym temacie:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=20064

Gry figurkowe/bitewne

Star Wars: Imperium Atakuje
FAQ: Znajduje się to na liście do zrobienia odpowiedniego działu 😊
Poprawione karty: Z informacji, które otrzymaliśmy ze względów licencyjnych nie możemy udostępniać tego typu materiałów.

DNŻ

Descent: Wędrówki w mroku: Planujemy, aby w kolejnych edycjach Druku na Żądanie pojawiały się kolejne Hero & Monster packi w wersji polskiej, jednak o ich pojawieniu się w ofercie będziemy informować bliżej kolejnej fali. Jeżeli chodzi o ich angielskie odpowiedniki to niestety nie mamy wpływu na jej dostępność.

Inne
Koszulki FFG 63,5x88 (przezroczyste): Jak tylko pojawią się w magazynie europejskim, to na pewno będziemy chcieli je zamówić. Niestety nie ma ich od dawna, ale jako, że nie jesteśmy ich producentem, nie mamy wpływu na ich dostępność.

sirafin - Wto 08 Paź, 2019

D.W. napisał/a:
Posiadłość Szaleństwa: W tej chwili z rozszerzeń do gry dostępne w sprzedaży są Ulice Arkham i Świątynia Świtu. Nakłady Za progiem oraz Przerażających podróży zostały wyczerpane, czekamy na informacje o planowanym dodruku międzynarodowym, który umożliwi nam dodruk wersji polskiej. Warto podkreślić, że jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał najnowszy dodatek do gry – Ścieżka Węża.
Wężoludzie oczywiście na radarze i dołączą do kolekcji, gdy tylko się ukażą :) Przerażające podróże zniknęły z półek sklepowych w okolicy zanim zdążyłem się zaopatrzyć, tak więc nadstawiam uszu, czekając na wieści odnośnie dodruku, może za miesiąc będzie już wiadomo coś więcej. Dzięki!
gaax - Wto 08 Paź, 2019

Podbijam posty poprzedników w sprawie posiadłości i przy okazji dopytam: czy jest szansa, że kolejne dodatki ukażą się w większych nakładach? Od pewnego czasu kwitnie czarny rynek dodatków do posiadłości, wiszą na allegro po 500zł za sztukę, bo nakład kończy się w mgnieniu oka. Odnoszę wrażenie, że niektóre sklepy nawet nie wystawiają towaru do sprzedaży, tylko czekają aż innym się skończy nakład, a potem windują ceny 2-3 krotnie.

Też przegapiłem szansę na Przerażające Podróże, bo akurat zaczął się dla mnie sezon urlopowy i serio się zdziwiłem, że po dwóch miesiącach od premiery skończył się cały nakład. To jak, zamówicie coś więcej czy znowu walka o każdą sztukę, a potem hucpa na allegro?

Tutaj efekt na olx:

A tu na allegro:

San - Wto 08 Paź, 2019

gaax napisał/a:
Podbijam posty poprzedników w sprawie posiadłości i przy okazji dopytam: czy jest szansa, że kolejne dodatki ukażą się w większych nakładach? Od pewnego czasu kwitnie czarny rynek dodatków do posiadłości, wiszą na allegro po 500zł za sztukę, bo nakład kończy się w mgnieniu oka. Odnoszę wrażenie, że niektóre sklepy nawet nie wystawiają towaru do sprzedaży, tylko czekają aż innym się skończy nakład, a potem windują ceny 2-3 krotnie.

To samo było z Kruczym Dworem do Descenta i dodatkami do Talizmana zanim pojawiła się data dodruku i ponownej dostępności.

Descent Wiadomo już kiedy mniej więcej można się spodziewać przetłumaczonej kampanii w aplikacji?

Arek001 - Pią 18 Paź, 2019

Bardzo proszę o bardziej zdecydowane działania jeśli chodzi o tłumaczenie aplikacji do Descenta. Na 6 przygód tylko 2 są przetłumaczone.
miszczu666 - Sro 23 Paź, 2019

Uszanowanko. Kiedy można spodziewać się dodruku Twilight Imperium IV? Moje pieniądze liczą na was jeszcze w listopadzie 😁
Gog - Pią 01 Lis, 2019

Kiedy ścieżka węża?
Chrostek84 - Pon 04 Lis, 2019

Czy wiadomo już kiedy dotrze do zamawiających druk na żądanie ?
D.W. - Pon 04 Lis, 2019

Jesień to jak się domyślacie bardzo pracowity czas dla branży gier planszowych. Dopiero co wróciliśmy z tegorocznych targów SPIEL w Essen a przed nami kolejne imprezy tym razem w naszym kraju. Kontynuujemy prace nad Waste Knights: Second Edition.,(które spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem w Essen) rozwijamy linie, które są już w sprzedaży oraz dopracowujemy The Shadow Planet: The Board Game, grę science-fiction w klimacie kosmicznego horroru, stworzoną przez autorów odpowiedzialnych za Listy z Whitechapel.

Czas na odpowiedzi na Wasze pytania:

Descent: Wędrówki w mroku – aplikacja: W pierwszej kolejności w aplikacji pojawią się Ziarna zepsucia. Następnie będziemy myśleć o kolejnych przygodach.

Posiadłość Szaleństwa:

Przerażające Podróże:
Zgłosiliśmy chęć wzięcia udziału w dodruku międzynarodowym tego produkty. Spodziewamy się go w pierwszej połowie 2020. Gdy tylko pojawią się jakieś nowe informacje w tym temacie, na pewno się o tym dowiecie.

Ścieżka Węża: Data polskiej premiery rozszerzenia powinna się wkrótce wyklarować. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze: Nakład gry jest wyczerpany na poziomie wydawcy, ale gra powinna być jeszcze dostępna w przynajmniej niektórych sklepach z grami planszowymi. Polecamy się jednak spieszyć, ponieważ tytuł ten spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem w naszym kraju. Jeśli chodzi o ewentualny dodruk, to jeszcze nie mamy na ten temat informacji od oryginalnego wydawcy.

Twilight Imperium IV: Dopiero niedawno zakończyła się produkcja dodruku. Robimy wszystko co się da, aby gra dotarła jeszcze w tym roku.Trzymajcie kciuki!

Druk na Żądanie: Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i ostatnia fala DnŻ powinna dotrzeć do Was przed końcem tego roku.

keldorn - Nie 10 Lis, 2019

Witam.

Moze juz było pisane ale czy jest w planach polska wersja aplikacji do Imperium Atakuje? Na steamie jest wersja tylko angielska (a przynajmniej pisza ze pl nie jest obslugiwany)

San - Pon 11 Lis, 2019

D.W. napisał/a:

Descent: Wędrówki w mroku – aplikacja: W pierwszej kolejności w aplikacji pojawią się Ziarna zepsucia. Następnie będziemy myśleć o kolejnych przygodach.

A jakiś termin kiedy można się tego spodziewać? Za miesiąc? Dwa? Rok?

c08mk - Sro 20 Lis, 2019

San napisał/a:
D.W. napisał/a:

A jakiś termin kiedy można się tego spodziewać? Za miesiąc? Dwa? Rok?

Oby jak najszybciej : )

Berni77 - Czw 21 Lis, 2019

Jak najszybciej - czyli za rok patrząc na obecną "pracę" nad aplikacją...
Myślę, że prędzej zostanie przetłumaczona w całości na suahili niż na język polski...

Morun - Wto 26 Lis, 2019

Czy gdyby był jakiś planowany przez FFG dodruk SW: Tyrants of Lothal, to czy jest szansa na polską wersję?
Paskuder - Czw 28 Lis, 2019

Czy w związku z wyprzedzaniem się mythosa nici losu do 3go cyklu ah lcg wiadomo coś o ewentualnym dodruku? Czy będzie planowane dnż przy następnej fali? Jak sytuacja z resztą tego cyklu, też się kończy i trzeba się spieszyć czy tylko ten jeden mythos był w jakimś mniejszym nakładzie?
Gwalch - Nie 01 Gru, 2019

Paskuder napisał/a:
Czy w związku z wyprzedzaniem się mythosa nici losu do 3go cyklu ah lcg wiadomo coś o ewentualnym dodruku? Czy będzie planowane dnż przy następnej fali? Jak sytuacja z resztą tego cyklu, też się kończy i trzeba się spieszyć czy tylko ten jeden mythos był w jakimś mniejszym nakładzie?

+1

San - Nie 01 Gru, 2019

Wiadomo już kiedy można się spodziewać dnż?
Będą tłumaczone kolejne zestawy do descenta? Jeśli tak to kiedy i ile zestawów.

Baloosh - Pon 02 Gru, 2019

Cześć!

Kilka pytań z okazji poniedziałku :)

- Czy będziecie udostępniać oficjalne tłumaczenie FAQ1.9 do WP LCG? Trochę czasu już minęło...

- Czy wiecie może już jaka będzie zawartość zestawu Fellowship 2020?

- Kiedy zaczniecie rozsyłać najnowszą falę DnŻ?

Pozdrawiam!

alpha70 - Pon 02 Gru, 2019

Descent 2
Cytat:
2. Crown of Destiny (2014)
6. Bonds of the Wild (2015)
7. Treaty of Champions (2016)
8. Stewards of the Secret (2016)

Jakoś tak w sumie nie wg kolejności tłumaczycie, ale dobrze, że są :)
Pozostały jeszcze te powyższe dodatki.
Czy planujecie je przetłumaczyć na PL?
Jeżeli TAK, to mniej więcej na kiedy można by się tego spodziewać?

miszczu666 - Pon 02 Gru, 2019

D.W. napisał/a:
...Twilight Imperium IV: Dopiero niedawno zakończyła się produkcja dodruku. Robimy wszystko co się da, aby gra dotarła jeszcze w tym roku.Trzymajcie kciuki!
...

I jak się ma temat po miesiącu?
Nie ukrywam, że moje pieniądze już czekają, żeby zamienić się w to duże pudło pełne dobra i pożerające czas.

D.W. - Pon 02 Gru, 2019

Witamy w tym przedświątecznym okresie!

Jest to dla nas bardzo pracowity czas. W ostatnim miesiącu przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne promocje na Black Friday, Byliśmy na Planszówkach na PGE Narodowym w Warszawie, oraz w Gdańsku na Targach Gra i Zabawa we współpracy z festiwalem Gramy, gdzie pokazywaliśmy przedpremierowo naszą nowość – grę VOLT. Premiera VOLTa zbliża się wielkimi krokami i już niedługo będzie się można bawić przy walkach robotów. Nie zapominajmy też o kolejnych falach dodruku Talismana: Magia i Miecz - przed świętami czeka nas dostawa kolejnych dodatków.

Czas na odpowiedzi na Wasze pytania:

Twilight Imperium – Produkcja została zakończona i towar do nas wkrótce wypływa. Niestety nie dotrze w tym roku. Planowo ma do nas dotrzeć w połowie stycznia 2020r.

DNZ oraz Maty – Sytuacja wygląda tak, że czekamy aż będzie wszystko gotowe, aby odebrać zamówione gry. Produkcja odbywa się w USA. Będziemy sprowadzać towar lotniczo, aby dotarł do nas jak najszybciej.

Według ostatnich informacji produkcja jest na ukończeniu. Mogę przekazać tylko taką informację jaką otrzymujemy. Naprawdę nam też bardzo zależy, aby to dotarło przed świętami, ale możemy tylko czekać…

SW: Tyrants of Lotha: Raczej wątpię, aby zmieniły się minima produkcyjne a te są zbyt duże jak na taki tytuł. Na razie jednak i tak nie otrzymaliśmy informacji o planowanym dodruku.

Horror w Arkham: Gra karciana: na obecną chwilę skupiamy się wydawaniu nowych cykli i mitów do tej serii.

Co do „normalnych” dodruków cyklów, które się częściowo wyczerpały to na razie jest za wcześnie na jednoznaczną decyzję. Cały czas uważnie obserwujemy jakie jest zainteresowanie serią.

W tej chwili kilka dodatków będzie dodrukowanych w systemie DNZ i czekamy aż do nas dotrą.

Natomiast na razie w najbliższym czasie seria nie jest zagrożona, jeśli chodzi o jej kontynuację.

Z dostępnością dodatków może być różnie dlatego jeśli ktoś jest zdecydowany to lepiej zakupić.

Talisman III fala dodatków - pierwszy kwartał 2020.

To wszystko w podsumowaniu za listopad.

Akozz - Pon 02 Gru, 2019

D.W. napisał/a:
Twilight Imperium – Produkcja została zakończona i towar do nas wkrótce wypływa. Niestety nie dotrze w tym roku. Planowo ma do nas dotrzeć w połowie stycznia 2020r.

W jakich sklepach będzie dostępna ?

Czy błędy w tłumaczeniu/druku zostały poprawione nie trzeba będzie już naklejać naklejek z poprawkami ?

Dotarły do mnie też głosy że polskie wydanie ma trochę gorszą jakość od angielskiego jeśli chodzi o grubość kart i kolory. Czy mogę prosić o odniesienie się do tych pogłosek ?

Dziękuję.

Krzysiek - Wto 03 Gru, 2019

D.W. napisał/a:
Dzisiaj w zastępstwie za Michała to ja przekażę Wam porcję informacji, na które czekacie.
To było ponad pół roku temu. Kiedy powróci Michał? Czy wszysto u niego dobrze?
rospondek - Wto 03 Gru, 2019

A czy ten dość osobliwy szczekający dodatek do Arkham Horror LCG będzie u nas wydany?

https://www.fantasyflight...barkham-horror/

Krzysiek - Sro 04 Gru, 2019

rospondek napisał/a:
A czy ten dość osobliwy szczekający dodatek do Arkham Horror LCG będzie u nas wydany?

Większość żartów słownych byłaby nieprzetłumaczalna.
c08mk - Czw 05 Gru, 2019

Krzysiek napisał/a:
rospondek napisał/a:

Większość żartów słownych byłaby nieprzetłumaczalna.

Zawsze się da coś wymyślić np. Hauhau Horror.

Krzysiek napisał/a:
D.W. napisał/a:
To było ponad pół roku temu. Kiedy powróci Michał? Czy wszysto u niego dobrze?

No właśnie. Co z panem Michałem?

Lomik - Czw 05 Gru, 2019

D.W. napisał/a:

bardzo zależy, aby to dotarło przed świętami, ale możemy tylko czekać…

jak będzie wyglądał process wysyłki poprawionych elementów?

ArniK - Czw 12 Gru, 2019

Berni77 napisał/a:
Jak najszybciej - czyli za rok patrząc na obecną "pracę" nad aplikacją...
Myślę, że prędzej zostanie przetłumaczona w całości na suahili niż na język polski...

Na suahili jest już od czerwca, więc teraz pozostaje nam tylko czekać na polską wersję ;-)

sqb1978 - Nie 22 Gru, 2019

Witam, jak szybko możemy się spodziewać DnŻ? Styczeń czy raczej później?
Merrox - Pon 23 Gru, 2019
Temat postu: Talisman RPG
A czy na to jest szansa, że wydacie?
To ma tylko 80 stron.

Damet - Pon 06 Sty, 2020

S&S jakie sa plany wydawnicze odnośnie tego tytulu na najbliższy kwartał ? Na stronie głównej są prezentowane zestawy bohaterów, znany jest czas wprowadzenia ich do sklepow ?

Descent a raczej DnZ dotyczacy pozostalyvh elemento czyli M&H, w tym roku przewidujecie tłumaczenie i wypuszczenie pozostałych elementów gry ?

San - Pon 06 Sty, 2020

Damet napisał/a:
Descent a raczej DnZ dotyczacy pozostalyvh elemento czyli M&H, w tym roku przewidujecie tłumaczenie i wypuszczenie pozostałych elementów gry ?

+1

D.W. - Wto 07 Sty, 2020

W pierwszej kolejności - Szczęśliwego Nowego Roku!

W grudniu jak zwykle dużo się działo. I jak zwykle w okresie przedświątecznym wszyscy nagle stają się głównie magazynierami niezależnie od oficjalnej funkcji. Dlatego końcówka roku to zwykle domykanie starych spraw, aby nowy rok zacząć z nowymi siłami i planami.

Czas na kilka odpowiedzi na Wasze pytania:

Twilight Imperium: Świt nowej ery – gra będzie dostępna we wszystkich sklepach z grami planszowymi, które oczywiście będą zainteresowane sprzedażą. Wkrótce rozpoczniemy przedsprzedaż ponieważ gra już do nas płynie.

Jak zawsze błędy odnalezione do czasu kolejnego dodruku są poprawiane.

Zgodnie z obietnicą będziemy rozsyłać poprawne arkusze ras dla osób, które kupiły pierwszy druk. O tym jak będzie wyglądało ich rozsyłanie, będziemy informować w terminie późniejszym.

Gorsza jakość kart- nie jest możliwe aby karty w czasie jednego druku były w różnych wersjach językowych wykonane z różnych materiałów. Aby tak się stało, trzeba by było dużo dopłacić aby mieć gorsze karty…

Generalnie niezależnie od tytułu, wydawnictwa itd. to ewentualne różnice w grubości, fakturze papieru, kolorystyce mogą wystąpić, np. gdy się weźmie grę XXX z druku z 2014r i porówna się z grą z druku z 2016r. A zwłaszcza gdy międzyczasie wydawca zmienił fabrykę w której wykonuje grę. Ale w ramach jednego druku nigdy wersje językowe się pomiędzy sobą nie powinny różnić.

Barkham Horror – Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że w dalszym ciągu gra ma u nas swoich ukrytych agentów, którzy nie chcą odpuścić niczego co jest związanego z tym tytułem.

Druk Na Żądanie – Tutaj już naprawdę jesteśmy blisko tego aby te dodatki pojawiły się w sprzedaży. Są w trakcie transportu. Myślę, że do końca stycznia zostaną przez nas rozesłane.

DNZ Descent – naprawdę już nie możemy się doczekać aż dotrą do nas obecnie zamówione dodatki i potem będziemy się zastanawiać co dalej.

Talisman RPG – mimo, że specjalizujemy się w grach planszowych to wśród nas pojawiło się więcej fanów gier RPG, dlatego kto wie co może się jeszcze z tego w przyszłości „urodzić”.

S&S – za wcześnie na podanie planów.

Michał – wszystko Ok, Jest cały i zdrowy. Aczkolwiek póki co, to ja będę odpowiadał w poniedziałki, tak jak to było przed Michałem :)

Cały czas pracujemy nad ukończeniem Waste Knight a także nad kolejnymi tytułami. Testujemy gry nadesłane na konkurs autorów i mamy nadzieję, że uda się nam wyłonić kolejny ciekawy tytuł, który będziemy opracowywać.

Wkrótce podamy dokładniejsze informacje o pozostałych dodatkach Talismana.

To tyle z grudniowego podsumowania.

familyman - Pią 10 Sty, 2020

Czy można liczyć w najbliższym czasie na dodruki bądź ewentualnie na druk na żądanie jeśli chodzi o zestawy mitów do Hooror w Arkham LCG z cyklu Zapomniany Krąg. Zestaw Nici losu jest nie do dostania, z 3 innymi zestawami też bardzo cienko.
San - Pią 17 Sty, 2020

Kiedy Waste Knights PL oraz kilejne druki H&MC do Descenta?
Preshiq - Pią 17 Sty, 2020

Witam,
Czy w ramach Druku na żądanie planujecie wydanie cyklu Ered Mithrin dla Władcy LCG ?

mratrion - Wto 21 Sty, 2020

Witam, czy jest szansa na dodruk cykl Muzeum Miskatonic do Ah LCG?

I jak będzie można zamawiać Hero Boxy do S&S jeśli będą jako DnŻ? Należy składać zamówienia indywidualnie?

Akozz - Pon 27 Sty, 2020

Słyszałem że FFG w Ścieżce Węża poprawiło jakość figurek względem podstawiki i poprzednich dodatków. Podobno teraz nowe dodruki podstawki Posiadłości Szaleństwa wykorzystują te ulepszenia zastosowane w Ścieżce Węża przez co jakość figurek jest nieco lepsza niż w edycji premierowej. Czy mogą Państwo potwierdzić lub zaprzeczyć temu że nowe dodruki faktycznie mają polepszoną jakość figurek ? Czy jeśli tak to dotyczy to też innych dodatków ?
Arek001 - Pią 31 Sty, 2020

Czy planujecie przetłumaczyć aplikację do Imperium Atakuje "Imperial Assault - Legends Of The Alliance" ? Na początku jak się pojawiła ta aplikacja, tłumaczyliście, że jest na tyle skomplikowana że będzie tylko w wersji Angielskiej. Okazało się to nie prawdą i aktualnie aplikacja jest dostępna w pięciu językach. Proszę o konkretną odpowiedź, czy będziecie podejmować ten temat, czy go sobie odpuszczacie. Chcę tylko nadmienić, że nadal macie w ofercie grę i duże dodatki. Przetłumaczenie tej aplikacji pokazałoby, że dbacie o swoich klientów.
sirafin - Pią 31 Sty, 2020

Widzę, że w zakładce dodurki pojawiła się Posiadłość Szaleństwa: Przerażające podróże, co bardzo mnie cieszy :) Czy wiadomo dokładniej, kiedy ma się pojawić, który miesiąc albo chociaż który kwartał?

Czy pojawią się po polsku kolejne gry z serii EXIT?

Czekamy cierpliwie na jakieś wieści, bo wyszło już trochę angielskich, które kuszą coraz bardziej. Może zdradzicie, które z poniższych są w planach lokalizacyjnych, a które lepiej po prostu kupić w oryginale?
- The House of Riddles
- The Sinister Mansion
- The Mysterious Museum
- The Catacombs of Horror
- The Haunted Roller Coaster
- The Stormy Flight

Chrostek84 - Nie 02 Lut, 2020

Skoro poprzednia fala Druku na Żądanie, dotarła już do kupujących, to kiedy można się spodziewać kolejnych zamówień oraz jakich nowości do Władcy Pierścieni, możemy się spodziewać ? Jakieś nowe scenariusze stanowione i kolejny cykl ?
alpha70 - Czw 06 Lut, 2020

Poniższe gry są niedostępne na Waszej stronie. Czy jest szansa na dodruk, czy pozostaje szukanie gdzieś niedobitków po internecie lub z drugiej ręki?
    1. Descent 2 - Cień Nerekhall
    2. Eldritch Horror - Krainy snów
    3. Eldritch Horror - Miasta w gruzach
    4. Relic: Tajemnica Sektora Antian - Nemezis
    5. X-Wing 1.0 - niektóre statki
Co do X-Wing 1.0 to wiem, że jest wersja 2.0, ale tę przejął Rebel.
Pytanie czy Galakta ma możliwość dodruku poprzedniej wersji, czy jest to temat definitywnie zamknięty?

A tak przy okazji: "AH LCG - W szponach chaosu" - tego w ogóle nie ma na Waszej stronie, już nie
chodzi o wyzerowaną pozycję, ale brak tego dodatku przy przeglądaniu.

alpha70 - Pią 07 Lut, 2020

Coś cicho ze strony Galakty.
Czy coś się zmieniło odnośnie terminu odpowiadania na pytania?

sirafin - Sob 08 Lut, 2020

Dlaczego zmieniło? Kolejny pierwszy poniedziałek miesiąca to 2 marca.
BTW, powstał nowy wątek na plany wydawnicze 2020, może na wszelki wypadek powtórz tam pytania, żeby nie zostały przeoczone.
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=20072

alpha70 - Sob 08 Lut, 2020

A widzisz.... rok 2020, a sama Galakta odpowiada jeszcze w tym wątku jeżeli chodzi o styczeń. Kolejne osoby też tutaj opisują, więc poszedłem "razem z tłumem" bez zastanowienia :)

OK, idę do nowego wątku dla 2020 roku.

PS. Galakta ten wątek powinna zamknąć żeby inni nie popełnili tego samego błędu.