galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Runebound - Dodatki do gry

Macin113 - Nie 07 Sty, 2007
Temat postu: Dodatki do gry
Czy ktos myslal czy mozna wlasnorecznie zrobic jakies dodatki do tej gry? Ja cos wymyslilem :)

Rozwinalem wariant krotkiej gry:
-mam zamiar zrobic dodatkowe karty, ktore daja nam od razu na poczatku dane rzeczy:
np.:
-Wez karte bohatera Czerwony Skorpion, 2 zetony doswiadczenia do walki wrecz, 5 zlotych, Karte Czarny Sztylet i Świetlista Tarcze(dobrze napisalem?) itp.
Oczywiscie mozna to zmienic, podalem przykladowa karte.

Dzieki temu kazdy zaczyna od czegos i gra od poczatku jest CIEKAWSZA(bo nawet na poczatku jest ciekawa :) )

Piszcie co o tym myslicie :P

Ajgor - Nie 07 Sty, 2007

Takie domowe zasady, czy raczej ułatwienia, stosuje bardzo wiele osób. Fajnie że zwracasz na to uwagę. Jak ktoś zrobił jakieś przemyślane modyfikacje które prowadzą do czegoś przyjemnego to miło by było o tym tu przeczytać.

Co do robienia własnych dodatków, szczególnie w temacie kart, to moje poczucie estetyki skutecznie mnie od tego odstrasza. He, he. Jakoś tak lubię aby wszystko było jednakowe i dobrze do siebie pasowało. Moje zdolności kończą się na zrobieniu Karta Postaci. ( Character Sheet )

Tobie zaś życzę owocnej pracy. :)

the_ka - Nie 07 Sty, 2007

nie wiem czy wiecie o takie stornce ale podam ją może się komus przyda

http://www.martsville.co....ustom_Cards.htm

jest to stronka poswięcona Runebound, znajdziecie tam szblony kart, karty stworzone przez innych fanów oraz dodatkowe zasady i modyfikacje

Ajgor - Pon 08 Sty, 2007

Ale fajne !!! :D A ktoś ma te reversy co linki nie działają?
Macin113 - Pon 08 Sty, 2007

Oooo!!
Super, dzieki! Na pewno mi sie przyda :)

Mockerre - Pon 08 Sty, 2007

[Marcin113, nie wysyłamy wiadomości jedna pod drugą, a powtarza Ci się to już któryś raz. -przyp. admin.]
Macin113 - Wto 09 Sty, 2007

@up
Ok postaram sie poprawic ;)

Wiec zaczne od pytania
- na jakim papierze najlepiej by bylo wydrukowac te karty??

Mam juz plany co do kart, msze to tylko "przelac na kompa" i wydrukowac.
Wkleje tu fotki, jak tylko to zrobie, a ze nie mam teraz czasu zrobie to na ferie (28 stycznia-?), czyli stosunkowo niedlugo :)

Chcialbym zebyscie pisali tutaj tez teksty, jakie moglbym wpisac na kartach postaci(chodzi mi o teksty pisane kursywa). Wymyslilem pare, lecz to za malo. Zobacze jakie wypiszecie-o ile wypiszecie- i pewnie uzyje tego na mojej karcie :D .

Ajgor - Sro 10 Sty, 2007

Marcin113 - Na tej stronce z kartami były 4 uszkodzone linki do reversów. Napisałem do tego miłego człowieka i dzisiaj linki działają, więc pobieraj na wszelki wypadek! Wydrukowałem kartę na papierze foto HP połyskującym 250g ustawiając rozmiar wydruku na DPI, efekt jest porażający! :D
blood dwarf - Pią 12 Sty, 2007

ma może ktoś te dodatkowe karty dla bohaterów z tematu "Karta Postaci ( Character Sheet )" ?? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za przesłanie na blood-dwarf@o2.pl lub umieszczenie poprawnych linków (względnie nowych), bo te na górze raczej nie działają poprawnie :(
Z góry dzięki Pozdrawiam

Ajgor - Pią 12 Sty, 2007

blood dwarf napisał/a:
ma może ktoś te dodatkowe karty dla bohaterów z tematu "Karta Postaci ( Character Sheet )" ??


Staram się aby te linki cały czas działały! Robiłem ostatnio parę zmian na serwerze i była przerwa w działaniu, czasem się zdarza! Linki działają.

Wystarczy że raz o to zapytasz !!!

Ajgor - Sob 17 Lut, 2007

Coś tam zaczynam produkować. :D




Lord Agrael - Sob 17 Lut, 2007

Nice :D Szkoda tylko że ciężko będzie zrobić figurki.

Jak dla mnie Black Ajgor troche za bardzo przykozaczony - ale rozumiem, imiennik autora musi być debeściak.

Szkoda że niema na tej stronie kart Spotkań bo na tym bi najbardziej zależało (może jakieś questy...)

Ajgor - Nie 18 Lut, 2007

:D "Black Ajgor" jest mocny, bo musiał się nieco dopasować do karty mojej Córki, a ta jak łatwo się domyślić została napakowana czym tylko się da!

Osobiście preferuję charakter praworządny dobry, więc gram Arlandesem.

Daj mi troszkę czasu, to tamte karty z pewnością przygotuję!
Cierpię na absolutny brak zdolności plastycznych, więc muszę się wiele nauczyć!

Po wydruku na papierze foto, oryginalne karty się chowają! Sam jestem zaskoczony wrażeniami estetycznymi.

charlie brown - Pią 23 Lut, 2007

właśnie zrobiłem jedną kartę postaci. Spróbuję ją wrzucić na forum

Ajgor - Nie 25 Lut, 2007

:D Fajny! Mój "Arlandes" chyba jest bez szans! Dwa ataki wręcz przed walką!? Szybko muszę dorobić kostur dla Arlandesa, który pozwoli mu wyrównać szanse. Kostur Maga! "Arlandes Rubinowy Kostur".
Lord Agrael - Nie 25 Lut, 2007

Mam do was pytanie:
W jakim programie (w Wordzie:?: ) robicie te karty (w Wordzie?):?:

Mockerre - Nie 25 Lut, 2007

Lord Agreal - nie postujemy pod sobą ;)
Ajgor - Nie 25 Lut, 2007

Lord Agrael - Ja używam programu "Gimp 2.2" Jest darmowy i radzi sobie z pracą na warstwach.

Dzisiaj przyszło mi do głowy aby przenieść do "Runebound" przygody z komputerowej gry "Baldur's Gate". Oczywiście zmodyfikowane i dostosowane do "Runebound". Marzy mi się wprowadzenie ciekawych zadań, połączonych luźną fabułą, za wykonanie których otrzymamy nagrody ze specjalnego stosu, jedne losowo a inne przez dokonanie świadomego wyboru. Takie małe przynieś, podaj, pozamiataj. Morze za otrzymane po wygranej walce nagrody, będzie można wykonać inne zadanie. :D Mam wrażenie że to jest bardzo możliwe!

charlie brown - Nie 25 Lut, 2007

Cytat:
Dwa ataki wręcz przed walką!? Szybko muszę dorobić kostur dla Arlandesa, który pozwoli mu wyrównać szanse.

No cóż, wiedźmin szybki jest i większość pojedynków z nim kończy się zanim się jeszcze zaczęła, czyli "przed walką" :twisted: Arlandes musi jeszcze sporo potrenować :wink:

Cytat:
W jakim programie robicie te karty (w Wordzie?)
Ja używam Corel Photo Paint.

Wg. mnie najtrudniejsze w zaprojektowaniu postaci jest zwalczenie w sobie pokusy nieprzyzwoitego napakowania jej i uczynienia prawie niezwyciężoną :?

Mockerre - Nie 25 Lut, 2007

Cytat:
Wg. mnie najtrudniejsze w zaprojektowaniu postaci jest zwalczenie w sobie pokusy nieprzyzwoitego napakowania jej i uczynienia prawie niezwyciężoną


Jak w przypadku wiedźmina? :P

charlie brown - Pon 26 Lut, 2007

Cytat:
Jak w przypadku wiedźmina?
Coś w tym jest :? Chociaż w pierwszej wersji miał być jeszcze silniejszy... Poza tym dopóki każdym atakiem wręcz zadaje tylko jedną ranę nie jest groźniejszy od innych bohaterów. Oczywiście jak zdobędzie odpowiednią broń zwiększającą liczbę obrażeń, staje się nieco lepszy :wink:

PS W przygotowaniu Harry Potter :)

Lord Agrael - Pon 26 Lut, 2007

[/url]
Ajgor - Wto 27 Lut, 2007

:D No teraz to przesadziłeś! He, he. Trzeba zmienić planszę na bardziej klimatyczną!
Lord Agrael - Wto 27 Lut, 2007

No, może troche... :D
charlie brown - Czw 01 Mar, 2007
Temat postu: hp
I jeszcze jedna postać. Umiejętności ma średnie, ale żywotny jest.


charlie brown - Czw 01 Mar, 2007

W poprzedniej wiadomości był zły link. Teraz powinno działać:

Lord Agrael - Czw 01 Mar, 2007

Żywotny, oj żywotny...
Ajgor - Czw 01 Mar, 2007

Potter jest jak bohater Rosyjskich filmów wojennych. :D
charlie brown - Pią 02 Mar, 2007

Cytat:
Potter jest jak bohater Rosyjskich filmów wojennych.

Czyli karta odpowiada rzeczywistości, bo jak wiadomo Pottera starają się zabić już od kołyski i jeszcze nikomu się nie udało :)

A teraz coś zupełnie z innej beczki. Przerzucam się na karty sprzymierzeńców. Jeśli w Twojej drużynie brakowało dobrego łucznika, to już nie musisz się martwić, oto on:


Jak sprawić żeby karta nie wyróżniała się spośród innych kart handlu? Najlepszym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy jest wywołanie Sir Robina w odpowiedniej wielkości (ja korzystam z www.ufoto.pl), a następnie naklejenie go na już istniejącą kartę handlu; czyli poświęcamy jednego Gryfiego Wędrowca, albo inną mniej przydatną kartę handlu i już mamy nową kartę, którą można wtasować w talię.

Lord Agrael - Pią 02 Mar, 2007

Eeeee, 8 w percepcji - to nawet na czerwonego można spoko iść...
Ale w sumie Dzika Jirta może mieć aż 10 w walce wręcz.

Macin113 - Pon 19 Mar, 2007

Bardzo sie ciesze ze dajecie swoje prace ;]

Wszystkie bardzo mi sie podobaja. Niestety ja nie bawie sie juz(wlasciwie to nawet nie zaczalem :P ) w robienie kart.
Zycze dalszej owocnej pracy :)

blood dwarf - Wto 15 Maj, 2007

Troszkę tu ucichło :)
Mam pytanko. Czy jest jakiś sposób na wklejanie obrazków lub plików na forum bez umieszczania ich w sieci ( np. ftp) ? Bo mam parę zrobionych dodatkowych kart i chciałem się podzielić.
Pozdro All.[/url]

Ajgor - Pon 21 Maj, 2007

To się dziel !!! ajgor2@go2.pl :D
Ajgor - Czw 07 Cze, 2007

Coś dla leśnych ludzi! Oczywiście postać pochodzi z gry "Dungeoneer"


xauxi99 - Pią 04 Wrz, 2009

Marked! I will come back to check this soon!thanks a lot.:-)
simulation taux credit immobilier de France calcul pret courtier
outil de simulation crédit immobilier dont les plus utiles sont : le calcul simulation taux credit immobilier de France calcul pret courtier

slam - Sro 23 Wrz, 2009

Witam , może ktos mi podpowiedzieć jakie orginalne są rozmiary kart ? chciałbym zamówić sobie te z waszych prac i nie chcę walnąć byka :)
Pajhi - Czw 24 Wrz, 2009

tu masz stronę jakie ci będa potrzebne i ile na każdą grę FFG bedzie ci paczek potrzebnych:
http://www.fantasyflightg...plies-guide.pdf

Kvachu - Czw 24 Wrz, 2009

Mam:
- Runebound (wersja podstawowa)
- 6 dodatków karcianych (te 2 zestawy)
- Wyspa Strachu
W tym roku kupię jeszcze nowy duży dodatek (te Piaski co wydajecie) oraz nowe 2 zestawy kart (po 3 dodatki w każdym).

Czyli gdybym chciał kupić te karty proponowane przez FFG musiałbym wydać ok 260 zł żeby mieć tyle koszulek ile kart? Bo potrzeba mi 26 zestawów koszulek (w każdym po 50 kart). A każdy kosztuje ok 10 zł.
Tak chyba wynika z tego FFG-Supplies-guide :)

Z tego co wiem, karty od FFG są idealne.
Tutaj są te pasujące do serii Runebound:
http://www.rebel.pl/produ...eeves-Pack.html

Tei-chan - Pią 25 Wrz, 2009

Zgadza się, musiałbyś wybulić 260 zł ale warto. Koszulki sa naprawdę dobre i wysokiej jakości.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group